PDA

View Full Version : gsxr k7 1000



galisgsxr
31/03/2009, 09:13
καλημερα σε ολους εχω ενα gsxr 1000 και εχω παρατηρησει μια μικρη διαρροη <<ιδρωμα>> στις μπουκαλες μετα απο 2,3 βολτες.οι τσιμουχες δεν δειχνουν σκασμενες.εχει συμβει κατι αναλογο σε καποιον?

madox
31/03/2009, 17:55
Η τσιμουχα ειναι εσωτερικα δεν τη βλεπεις.Σε καποια λακκουβα θα επεσες δεν ειναι μεγαλο εξοδο ενα σετ τσιμουχες οποτε δεν συντρεχει λογος ανησυχιας:wave2:

GIXXERAKIAS
31/03/2009, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από madox
Η τσιμουχα ειναι εσωτερικα δεν τη βλεπεις.Σε καποια λακκουβα θα επεσες δεν ειναι μεγαλο εξοδο ενα σετ τσιμουχες οποτε δεν συντρεχει λογος ανησυχιας:wave2:

:eyepop: :eyepop: Δεν ειναι μεγαλο εξοδο?Βαζεις και τα εργατικα μεσα?

Εχω πολυ λιγα χρηματα σε σχεση με αλλους γμτ...:sad: :sad:

Φιλε μου galisgsxr μαλλον δεν ειναι τιποτα.Ριξε ενα πλυσιμο στην καλη σου και γυρω απο τα καλαμια και τσιμουχες και παρατηρησε το αν χειροτερεψει.Και το δικο μου αφηνει ενα ιχνος ιδρωματος στο μαυρο χρωμα του καλαμιου.:wave2:

sak attack
02/04/2009, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
:eyepop: :eyepop: Δεν ειναι μεγαλο εξοδο?Βαζεις και τα εργατικα μεσα?

Εχω πολυ λιγα χρηματα σε σχεση με αλλους γμτ...:sad: :sad:

Φιλε μου galisgsxr μαλλον δεν ειναι τιποτα.Ριξε ενα πλυσιμο στην καλη σου και γυρω απο τα καλαμια και τσιμουχες και παρατηρησε το αν χειροτερεψει.Και το δικο μου αφηνει ενα ιχνος ιδρωματος στο μαυρο χρωμα του καλαμιου.:wave2:


ολα τα ρημαδια ( και το δικο μου μεσα ) χανουν ,ειδικα αν το βαζεις πιστα, συμπλήρωσε λαδι αν χρειαζετε και αν το χανει γρηγορα τσιμούχες. SUZUKI θελαμε!

Souza_me_240kmh
02/04/2009, 14:44
κανε πιο λιγες σουζες :D


βαλε καινουριες τσιμουχες και μετα μαλακωσε λιγο τις αναρτησεις σου και δε θα εχεις κανενα προβλημα

εμενα μου σκασανε 2 φορες :lol:

OldMan
03/04/2009, 11:41
Βρε κορίτσια...

Οι τσιμούχες δεν "σκάνε", ούτε "κλάνουν" (αν δεν είναι αρχαίες..).

Το πρόβλημα δημιουργείται επειδή μαζεύουν σκόνη και δεν σφραγίζουν αποτελεσματικά ...!!!

Αν δεν βαριόμαστε, βγάζουμε τις ξύστρες από την θέση τους (τις κατεβάζουμε χαμηλά) και περνάμε κάτι λεπτό και στενό (π.χ. ένα κομμάτι από φωτογραφικό φίλμ)(*) ανάμεσα καλάμι και τσιμούχα και το περιστρέφουμε κατεβάζοντάς το συγχρόνως (για να βγουν προς τα έξω οι επικαθήσεις).

ΔΕΝ λαδώνουμε, βαζελινώνουμε, γρασάρουμε ΤΙΠΟΤΕ (γιατί θα γεμίσει μούσγα σε χρόνο dt).
(στα street ίσως μπορούμε να βάλουμε ΛΙΓΟ spray σιλικόνης περιμετρικά στο σημείο επαφής τσιμούχας και καλαμιού - στα χωμάτινα ΤΙΠΟΤΕ...:nono: ).

(*) Το πλάτος του φίλμ να είναι μικρότερο του μισού cm και με "μύτη" για να αποφύγουμε την πιθανή εισαγωγή ακαθαρσιών μέσα στο πηρούνι την ώρα που το βάζουμε ...:blush:


Υ.Γ.
Ξέρω ότι το ξέρετε, αλλά οι τσιμούχες βρίσκονται ΜΕΤΑ από τις ξύστρες (οι οποίες είναι το πρώτο πράγμα που συναντάμε εξωτερικά...) :wave2: :beer:

dirtbird
03/04/2009, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan


ΔΕΝ λαδώνουμε, βαζελινώνουμε, γρασάρουμε ΤΙΠΟΤΕ (γιατί θα γεμίσει μούσγα σε χρόνο dt).
(στα street ίσως μπορούμε να βάλουμε ΛΙΓΟ spray σιλικόνης περιμετρικά στο σημείο επαφής τσιμούχας και καλαμιού - στα χωμάτινα ΤΙΠΟΤΕ...:nono: ).


ούτε κατιτις μέσα στις ξύστρες?:confused: :confused:

και ας κάτσει όσο θέλει...