PDA

View Full Version : κλοπή ΧΤ 600 -- ΒΡΕΘΗΚΕ



captaincarnaval
05/02/2009, 20:08
ΧΤ600 '99, φοράει έξτρας : USD WP, 4pot δαγκανα brembo, 320μμ δισκοπλακα, ψηφιακα οργανα, fat bar, arrow titamium εξατμιση, supermotard ζαντες, αντιολισθιτικη σελα, καινουργια αλυσιδογραναζα, πισω τρομπα φρενου K8, μανετα συμπλεχτη ρυθμιζομενη, τρομπα φρενου ρυθμιζομενη, σωληνακια υψιλης πιεσης.



edited by road spirit

captaincarnaval
05/02/2009, 20:16
φωτο1


154437

captaincarnaval
05/02/2009, 20:18
φωτο 2.


154438

captaincarnaval
05/02/2009, 20:20
φωτο 3


154439

ftsmf
31/03/2009, 15:17
re malaka sovara milas twra??? pote sto diaolo sto eklepsan??? den to eixes mesa sto gkaraz??

camen
31/03/2009, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ftsmf
re malaka sovara milas twra??? pote sto diaolo sto eklepsan??? den to eixes mesa sto gkaraz??
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:
Οχι ρε φιλε....
Τι να πουμε.....
Που να τους κοπουν τα χερια απο την ριζα...:evil: :evil: :evil:

nobody
31/03/2009, 15:24
λυπαμαι φιλαρακι
τι να πω...

blueangel
31/03/2009, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από captaincarnaval
τελικα το εκλεψαν... Καποιος να το κανει λοκ. Παει το μηχανακι... Μονο το κλειδι κ το μπρελοκ μας εμεινε...

ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!:bigcry: :bigcry: :bigcry: Οχι ρε γαμώτο!!!Πώς έγινε ρε φίλε αυτό????Αμάν ρε πούστη μου με τα κολόπαιδα πιά ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ:mad: :evil: :evil: :evil:

road spirit
31/03/2009, 15:47
μετέφερα εδώ την αρχική αγγελία και έκανα edit

φίλε εύχομαι να τη βρείς ....

γράψε μερικά στοιχεία, πινακίδα, περιοχή, πότε κλάπηκε κλπ

Sennsa
31/03/2009, 15:57
E ρε γμτ:cry:

captaincarnaval
01/04/2009, 21:32
ΖΝΡ-815 ειναι η πινακιδα.

Πραγματικα δεν εχω ελπιδες να το ξαναβρω κ το εχω παρει πολυ ηρεμα το θεμα.
Εμαθα καποια πραγματα για το ποιος την πηρε κ που την εδωσε κ αν την εκανε κομματια κλπ.
Δεν θα μπω σε λεπτομερειες γιατι θα υπαρξει συνεχεια κ δεν θα ειναι καλη.
Πραγματικα στεναχωρηθηκα παρα πολυ αλλα ο Θεος αγαπαει τον κλεφτη αλλα αγαπαει κ το νοικοκυρη.
Δεν ξερω αν με καταλαβαινεται...;)

XJR_Billy
01/04/2009, 21:49
Καλή τύχη φιλαράκι...

Τίποτε άλλο...:( :sad:

ares_tz
02/04/2009, 01:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από captaincarnaval
ΖΝΡ-815 ειναι η πινακιδα.

Πραγματικα δεν εχω ελπιδες να το ξαναβρω κ το εχω παρει πολυ ηρεμα το θεμα.
Εμαθα καποια πραγματα για το ποιος την πηρε κ που την εδωσε κ αν την εκανε κομματια κλπ.
Δεν θα μπω σε λεπτομερειες γιατι θα υπαρξει συνεχεια κ δεν θα ειναι καλη.
Πραγματικα στεναχωρηθηκα παρα πολυ αλλα ο Θεος αγαπαει τον κλεφτη αλλα αγαπαει κ το νοικοκυρη.
Δεν ξερω αν με καταλαβαινεται...;)

Ελπίζω να μην βρεθεί μπροστά σου αυτός!!:eek: :eek: :eek:
Πάντως είναι αξιοπερίεργο να υποπτεύεσαι κάποιον και να ξέρεις τι ακριβώς
έκανε μετά την κλοπή. Αυτό υπονοεί ότι είχε δημιουργήθεί παρεξήγηση
μεταξύ σας από παλιά..:( :(

captaincarnaval
02/04/2009, 01:55
Οχι, δε συμβαινει κατι τετοιο. Καμια παρεξηγηση. Απλα αυτος που το πηρε δεν με ηξερε. Δεν ηξερε οτι ηταν δικο μου ουτε ποιος ειμαι κ τι ειμαι. Αυτη ηταν κ η μαλακια μου. Ειχα συνηθησει να τα αφηνω εξω χωρις να φοβαμαι γιατι δεν πιστευα οτι καποιος θα τολμισει να κανει τετοια μαλακια.
Αν ηταν γνωστος θα την ειχα βρει απο την πρωτη μερα. Αυτος που την πηρε ηταν καποιος τυχαιος. Τωρα εχουν μπλεξει λιγο τα πραγματα αλλα θα ξεμπλεξουν αργα η γρηγορα. Ειμαι σχεδον βεβαιος οτι δεν θα την βρω, τουλαχιστον οχι ολοκληρη. Επισης ξερω που κατεληξε αλλα ακομα δεν εχω μαθει πιος ηταν ο μαλακας που την πηρε.

ares_tz
03/04/2009, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από captaincarnaval
Οχι, δε συμβαινει κατι τετοιο. Καμια παρεξηγηση. Απλα αυτος που το πηρε δεν με ηξερε. Δεν ηξερε οτι ηταν δικο μου ουτε ποιος ειμαι κ τι ειμαι. Αυτη ηταν κ η μαλακια μου. Ειχα συνηθησει να τα αφηνω εξω χωρις να φοβαμαι γιατι δεν πιστευα οτι καποιος θα τολμισει να κανει τετοια μαλακια.
Αν ηταν γνωστος θα την ειχα βρει απο την πρωτη μερα. Αυτος που την πηρε ηταν καποιος τυχαιος. Τωρα εχουν μπλεξει λιγο τα πραγματα αλλα θα ξεμπλεξουν αργα η γρηγορα. Ειμαι σχεδον βεβαιος οτι δεν θα την βρω, τουλαχιστον οχι ολοκληρη. Επισης ξερω που κατεληξε αλλα ακομα δεν εχω μαθει πιος ηταν ο μαλακας που την πηρε.

Ξέρεις θεωρώ ότι μπορεί κάποιος να παρακολουθούσε τελευταία που έβαζες
το μηχανάκι και εάν το κλείδωνες..Η ωραία εμφάνιση της μοτό κίνησε το
ενδιαφέρον του κλέφτη.

Μια ακόμα ερώτηση

Πώς ξέρεις πού κατέληξε η μοτό? Να υποθέσω ότι αυτή η "δουλειά" γίνεται
από αυτούς που δουλεύουν σε συνεργεία?

ilias s.m.
03/04/2009, 16:23
οχι ρε π@@στη!!!! τα μ@@νοπανα!!!
μιας και μενουμε κοντα θα ειμαι ψιλιασμενος μπας και το πετυχουμε πουθενα το μοτορι!!!:mad:

road spirit
03/04/2009, 16:35
ρε συ captaincarnaval, εγω δεν καταλαβαίνω έτσι όπως το γράφεις.... αν ξέρεις αυτά που λές (που έχει καταλήξει κλπ), τα έχεις πει στην αστυνομία? αν όχι, γιατί?


εκτός και αν εννοείς ότι το μηχανάκι έχει καταλήξει πχ ανταλλακτικά, έτσι αόριστα....

xenos
03/04/2009, 19:46
omg! κρίμα ρε γμτ! Καλά είναι πολύ κραχτό το μηχανάκι και μου κάνει εντύπωση που το πήρανε. Δλδ, αυτά τα πλαστικά πχ δεν μπορούν να τα δώσουν εύκολα. :sad:

captaincarnaval
03/04/2009, 20:27
Προς roadspirit.
Δε μιλαω αοριστα. Σε αυτα τα θεματα δε μπορει να κανει τιποτα η αστυνομια. Να παω να τους πω τι? Οτι η μηχανη ειναι στο ταδε μερος σε κομματια? Και? Και τι εγινε? Ουτε μεσα δε θα τον πανε. Εχει περασει το αυτοφορο. Απλα θα του στειλουν την κλιτευση σπιτι? Προτιμω τον δικο μου τροπο...

Προς Ares_tz
Δε θα απαντησω στην ερωτιση σχετικα με τα συνεργεια...

Παιδια, για εμενα δεν εχει σημασια που κατεληξε μετα απο τοσες μερες αλλα το ποιος την πηρε. Δεν εχω ελπιδες πλεον να την βρω ολοκληρη ουτος η αλλος.
Δεν ψαχνω να βρω τον κλεπταποδοχο αλλα τον ιδιο τον κλεφτη. Για τον πρωτο εχω τις πληροφοριες μου. Τον δευτερο δε μπορω να βρω (ακομα).

captaincarnaval
07/06/2009, 18:58
Μετα απο δυομιση μηνες σχεδον η μηχανη βρισκεται κ παλι στο γκαραζ μου.
Τον βρηκα τον τυπο, βρηκα που μενει πως τον λενε ποιος ειναι,ΟΛΑ, ακομα κ το ΑΦΜ του βρηκα του κωλοπουστα.
Η μηχανη ειναι σε αθλια κατασταση κ δε νομιζω να την επισκευασω ασχετα αν δε θελει πολλα χρηματα.
Ο τυπος ειχε ξηλωσει την πινακιδα τους αεραγωγους κ την μασκα, ειχε σπασει τις κλειδαριες κ του τιμονιου κ του ντεποζητου κ για καποιο λογο ειχε πιασει το φαναρι με σελοτεηπ.
Το χειροτερο απολα ειναι οτι την εβαψε απο πανω εως κατω με μαυρο σπρεη ματ.
Επισης εχει πεσει κ απο τις δυο πλευρες, εχει στραβωσει το τιμονι κ οι μανετες.
Γενικος ειναι σε αθλια κατασταση κ θελει αρκεο χρονο για να φτιαχτει ξανα.
Μαλλον θα την δωσω οπως ειναι η σε κομματια.
Κριμας για την μηχανη.
Αη σιχτιρ με τον μαλακα.....


165641

mivvo
08/06/2009, 15:44
τον εστειλες στο νοσοκομειο τουλαχιστον;!
πιτσιρικας ηταν;
στην αστυνομια πηγες;

SVX
08/06/2009, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από captaincarnaval

Κριμας για την μηχανη.
Αη σιχτιρ με τον μαλακα.....

χαρα στο κουραγιο σου.... εχεις τρελη ψυχραιμια και υπομονη

XJR_Billy
08/06/2009, 15:54
Τον αλήτη!!!!:mad:

Πως κατάντησε ένα απ'τα ομορφότερα ΧΤ που έχω δει στη ζωή μου...:(

Ρε φιλαράκι... δεν ξέρω...

Απ'τη μία χαίρομαι που βρήκες τη μηχανή σου ολόκληρη...
Απ' την άλλη, πως ήταν και πως είναι...

Τόσος κόπος, χρήματα, προσωπική εργασία, γούστο, καμάρι...
Και ένα τσογ..... να...

Τουλάχιστον είναι πάλι σπίτι της αδερφέ!!:beer: :beer:

Tpap
08/06/2009, 15:55
ρε καπετάνιο για πέ, πώς διάλο την βρήκες και μάλιστα σε ένα κομμάτι...?


ο μαγκάκος που την τσίμπησε κυκλοφορεί ακόμη...?

για δώσε τα στοιχεία του.

captaincarnaval
08/06/2009, 20:45
Πως την βρηκα?
Να σας πω την αληθεια την ειχα ξεγραψει μετα απο τοσο καιρο αλλα σταθηκα πολυ τυχερος γιατι ο τυπος δεν την ειχε κανει κομματια αλλα εκανε τσαντιες κ την κυκλοφορουσε.
Αυτος κ τ συναφι του εμαθα πως κανουν διαφορα νταλαβερια με κλεμμενες μηχανες κλπ.
Βασικα των στριμωξαν για ελεγχο κ μετα απο μανουρα τον μαζεψαν. Απο τον αριθμο πλαισιου βρηκαν εμενα.

Θελεται να δωσω τα στοιχεια του δημοσια???

Το τι θα κανω εγω ειναι αλλη ιστορια. Αυτα τα πραματα δε λεγονται δημοσια.

Pappios
09/06/2009, 01:58
καταρχην ελεος....



απο σενα επειδη πιστευεις πως ποτε δεν θα σου κλεψουν την μηχανη γτ πολυ απλα ξερεις 2-3 ατομα και νομιζεις οτι θα σε σωσουν,ενα θα σου πω εχουν βγει βολτα κ δεν εχουν πως να γυρισουν κ εκει που φουμαρουν τα τσιγαρακια τους βλεπουν μπροστα το xt σου γεια σας...





απο τον κλεφτη,καλα κυκλοφορει κλεμενη μηχανη(στο κεντρο δεν νομιζω γτ με τοσους ζητα δεν νομιζω να του περναγε καν απο το μυαλο ειδικα χωρις πινακιδα...) κ σταματα κ σε ελεγχο της αστυνομιας?ζαμπονιαρης ηταν?

mivvo
09/06/2009, 19:15
Τελικα φιλε μου δεν μας ειπες, τι ηταν αυτος; πιτσιρικος; αλλοδαπος; πρεζακιας; τον βαλανε μεσα οι μπατσοι; τι εχει συμβει; αυριο θα ειναι παλι εξω; να βουτηξει καποια μηχανη απο τις δικες μας;

DeusEx
09/06/2009, 19:27
Δωσε στοιχεια δημοσια ..

Δεν ειναι κακη ιδεα ..

Που μενει ? να ξερουμε ρε αδερφακι , να φυλαγομαστε αν ειναι στις περιοχες μας ..

:wave2:

captaincarnaval
10/06/2009, 22:05
Προς pappios

Καταρχην εχεις απολυτο δικιο. Ειχα λαθος αντιμετωπιση στο θεμα. Δεν ειναι οτι ξερω δυο τροια ατομα τα οποια θα με σωσουν σε περιπτωση που γινει καποια στραβη, ειναι οτι με ξερουν παααρα πολλα ατομα κ επισης τους ξερω κ εγω. Επισης επειδη ασχολουμαι χρονια με τις μοτοσυκλετες κ ποτε δεν ειχε συμβει σε εμενα κατι αντιστιχο απλα ειχα σαν δεδομενο οτι δε θα ου συμβει κατι τετοιο. Ηταν εντελως λαθος νοοτροπια αλλα αν δε παθεις δε θα μαθεις.


Προς Mivo

Ειναι 35 χρονων μαλακας παντρεμενος χωρισμενος με ενα η δυο παιδια. Εχει δηλωσει διευθυνση στο Αιγαλεω αλλα εμαθα πως το σπιτι το πηρε με δανειο η γυναικα του τον εχει παρατησει κ τωρα μενει με τους γονεις του. Ειναι χασικλης κ ψιλοεμπορακος. Την μηχανη την πηρε για τσαντιες.
Του εκαναν σημα στη μεταμορφωση κ δεν σταματησε μετα απο μικρη καταδιωξη τον αφησαν κ τον ξαναβρηκαν σε μια πλατεια στο Ηρακλειο. Εκει του καναν πεσιμο οι μπατσοι κ αυτος φυσικα αντισταθηκε. Απο οτι εμαθα εφαγε κ κατι ψιλες κ τον πηγαν μεσα.
Περασε αυτοφορο για αντισταση κατα της αρχης κ εφαγε 8 μηνες φυλακη. Φυσικα εκανε εφεση κ αφεθηκε ελευθερος. Για την μηχανη σχηματιστηκε δικογραφια εναντιον του κ απλα οριστηκε ημερομηνια κ θα δικαστει καποια στιγμη στο μελλον μιας κ ειχε περασει το αυτοφορο.
Συνεπως το παπαρι αυτο κυκλοφορει ε

captaincarnaval
10/06/2009, 22:06
Προς pappios

Καταρχην εχεις απολυτο δικιο. Ειχα λαθος αντιμετωπιση στο θεμα. Δεν ειναι οτι ξερω δυο τροια ατομα τα οποια θα με σωσουν σε περιπτωση που γινει καποια στραβη, ειναι οτι με ξερουν παααρα πολλα ατομα κ επισης τους ξερω κ εγω. Επισης επειδη ασχολουμαι χρονια με τις μοτοσυκλετες κ ποτε δεν ειχε συμβει σε εμενα κατι αντιστιχο απλα ειχα σαν δεδομενο οτι δε θα ου συμβει κατι τετοιο. Ηταν εντελως λαθος νοοτροπια αλλα αν δε παθεις δε θα μαθεις.


Προς Mivo

Ειναι 35 χρονων μαλακας παντρεμενος χωρισμενος με ενα η δυο παιδια. Εχει δηλωσει διευθυνση στο Αιγαλεω αλλα εμαθα πως το σπιτι το πηρε με δανειο η γυναικα του τον εχει παρατησει κ τωρα μενει με τους γονεις του. Ειναι χασικλης κ ψιλοεμπορακος. Την μηχανη την πηρε για τσαντιες.
Του εκαναν σημα στη μεταμορφωση κ δεν σταματησε μετα απο μικρη καταδιωξη τον αφησαν κ τον ξαναβρηκαν σε μια πλατεια στο Ηρακλειο. Εκει του καναν πεσιμο οι μπατσοι κ αυτος φυσικα αντισταθηκε. Απο οτι εμαθα εφαγε κ κατι ψιλες κ τον πηγαν μεσα.
Περασε αυτοφορο για αντισταση κατα της αρχης κ εφαγε 8 μηνες φυλακη. Φυσικα εκανε εφεση κ αφεθηκε ελευθερος. Για την μηχανη σχηματιστηκε δικογραφια εναντιον του κ απλα οριστηκε ημερομηνια κ θα δικαστει καποια στιγμη στο μελλον μιας κ ειχε περασει το αυτοφορο.
Συνεπως το παπαρι αυτο κυκλοφορει ελευθερο αναμεσα μας.


Προς Deus x

Δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα να δωσω τα στοιχεια του δημοσια.

TOLISTOLAROS
10/06/2009, 22:19
Απίστευτο!Καλά με τα λ7 της επισκευής τί παίζει;

Pappios
11/06/2009, 01:09
αυτο ποτε δεν θα το καταλαβω...καλα κανουν εφεση κ τα ζαμπονακια κ εμας μας βγαζουν με αναστολη επειδη τους δερνουμε?(εμας εννοω τους κανονικους χωρις τα ζαμπον στα χερια...)


τι ειναι εφεση ομως?