PDA

View Full Version : sportcity 125 cube



passer
01/04/2009, 00:32
kalispera se olous. skeftomai na parw sportcity 125 (cube i aplo). exw akousei polla gia ta aprilia... poia i gnomi sas? axizei ton kopo? latrevo tin emfanisi tous pantws.

kostasQR600
01/04/2009, 12:52
To μόνο που ξέρω είναι ότι φτιάχνονται στην Κίνα από την Zongshen. Τα υπόλοιπα είναι θέμα τιμής/ποιότητας

Arael
19/05/2009, 22:11
Φίλε μου έχω το Sportcity 125 εδώ και 2 χρόνια και το μηχανάκι τα σπάει:D :D
Οι διαφορές που έχουνε με το Cube είναι εξωτερικές και διαφορετικά όργανα από κει και πέρα ειναι τα ίδια.

Έχουμε και λέμε φοράει κινητήρα Piaggio καθώς η Aprilia είναι θυγατρική της Piaggio εδώ και κάτι χρόνια και όλα της τα σκούτερ φορανε τους ίδιους κινητήρες. Από οδηγική συμπεριφορά είναι πολύ καλο και με ωραιότατα φρενάκια (δισκοφρενα μπρος πίσω). Δικάβαλο πιάνει και τα 110 άμα λάχει και είναι και πολύ άνετο και εμπνέει και την αντίστοιχη εμπιστοσύνη. Γεμίζει με 8-9 ευρώ και έχει αυτονομία γύρω στα 200 km.

Από συντήρηση δεν μου έχει κάψει ούτε λαμπάκι και σε ένα εκτεταμένο service που του έκανα στα 12000 km με αλλαγή υμάντα, λάδια, φίλτρο λαδιού, μπουζί κτλ κτλ πήγε 120 ευρώ και τα λαδάκια που θέλει είναι 17 ευρώ τα συνθετικά κάθε 6000km.

Δεν μου 'ρχεται κάτι άλλο τώρα...
Αν έχεις άλλες απορείες εδώ είμαι :smokin:

Yianniss
29/05/2009, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasQR600
To μόνο που ξέρω είναι ότι φτιάχνονται στην Κίνα από την Zongshen. Τα υπόλοιπα είναι θέμα τιμής/ποιότητας

Συγνωμη αλλα αυτο που το ακουσες; Απο περιεργια ρωταω.


Εγω εχω το sportcity 200. Δεν ξερω που φτιαχτηκε αλλα εδω και 61000χλμ δεν εχει κανει κιχ. Η συναρμογη των πλαστικων ειναι πολυ καλη, η ποιοτητα των αβαφων πλαστικων δεν ειναι τοσο καλη. Κινητηρας ειναι της piaggio

xrilek
30/05/2009, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arael
Φίλε μου έχω το Sportcity 125 εδώ και 2 χρόνια και το μηχανάκι τα σπάει:D :D
Οι διαφορές που έχουνε με το Cube είναι εξωτερικές και διαφορετικά όργανα από κει και πέρα ειναι τα ίδια.

Έχουμε και λέμε φοράει κινητήρα Piaggio καθώς η Aprilia είναι θυγατρική της Piaggio εδώ και κάτι χρόνια και όλα της τα σκούτερ φορανε τους ίδιους κινητήρες. Από οδηγική συμπεριφορά είναι πολύ καλο και με ωραιότατα φρενάκια (δισκοφρενα μπρος πίσω). Δικάβαλο πιάνει και τα 110 άμα λάχει και είναι και πολύ άνετο και εμπνέει και την αντίστοιχη εμπιστοσύνη. Γεμίζει με 8-9 ευρώ και έχει αυτονομία γύρω στα 200 km.

Από συντήρηση δεν μου έχει κάψει ούτε λαμπάκι και σε ένα εκτεταμένο service που του έκανα στα 12000 km με αλλαγή υμάντα, λάδια, φίλτρο λαδιού, μπουζί κτλ κτλ πήγε 120 ευρώ και τα λαδάκια που θέλει είναι 17 ευρώ τα συνθετικά κάθε 6000km.

Δεν μου 'ρχεται κάτι άλλο τώρα...
Αν έχεις άλλες απορείες εδώ είμαι :smokin:
τα ίδια ακριβως κ απο μενα π το εχω 1χρονο!!είναι το καλυτερο στην κατηγορία του μαζι με το derby πιστευω....