PDA

View Full Version : Ledάκια εδώ και τώρα....



THEOD
01/04/2009, 06:25
Δεν έχω ψάξει το φόρουμ και μπορεί ήδη να υπάρχει, αλλά είμαι βιαστικός.... :blush:

Θέλω ΣΗΜΕΡΑ να πάρω ΜΠΛΕ LEDάκια για τα μπροστινά μικρά φώτα του FZ1...

Ξέρει κανείς από που ??? Περιοχές όπως Ηλιούπολη, Μπραχάμι, Ν.Κόσμος, Κέντρο κλπ βολευουν περισσότερο...στην ανάγκη πετάγομαι και κάπου μακρύτερα...

gasto
01/04/2009, 07:02
κεντρο στην αθηνας προς ομονοια στο δεξι σου χερι εχει ενα μαγαζι με παντος ειδου ''γλομπους''.καλο ειναι να εχεις δειγμα. :wave2:

schumacher_
01/04/2009, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gasto
κεντρο στην αθηνας προς ομονοια στο δεξι σου χερι εχει ενα μαγαζι με παντος ειδου ''γλομπους''.καλο ειναι να εχεις δειγμα. :wave2:

Αν εννοείς τον Λέντζο και αν ο THEOD θέλει τα κλασσικά "σφηνωτά" led,
δεν έχει σε μπλε μάλλον αυτός. Επειδή δουλεύω δίπλα, πήγα πριν λίγες μέρες και είχε μόνο άσπρα
και μου είπε μάλιστα ότι δεν φέρνει μπλε, μόνο άσπρα του δίνει ο "προμηθευτής".

Μία δοκιμή βέβαια ποτέ δε βλάπτει...

:beer:

ftsmf
01/04/2009, 08:49
η μπορεις αν θες να πας μαρινου αντυπα και πλατεια αινσταιν(αν θυμαμαι καλα) ηλιουπολη... ανεβαινεις την μαρινου αντυπα τερμα πανω στην πλατεια εχει ενα συνεργειο και διπλα ακριβως ενα μαγαζι με ανταλλακτικα που εχει σχεδον τα παντα... εκει θα εχει σιγουρα...

THEOD
01/04/2009, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_
Αν εννοείς τον Λέντζο και αν ο THEOD θέλει τα κλασσικά "σφηνωτά" led,


Δεν ξέρω πως ονομάζονται...Είναι τα μικρά λαμπάκια - ψείρες των 5W που θεωρούνται τα φώτα "θέσης" ή μικρά (στο FZ1 το καθένα είναι πάνω και στο πλάι από την αντίστοιχη κυρίως λάμπα)...Αν ξέρει κάποιος πως τα ζητάω ας βοηθήσει...

Είδα στον δρόμο ένα που τα είχε αντικαταστήσει με μπλέ Ledάκια και μου άρεσε πολύ αλλά δυστυχώς ήμουν με το παπί και δεν τον πρόλαβα. Ήταν φωτεινά και όμορφα...Στο δικό μου που έχει μπλέ πλαίσιο-ζάντες και μπλέ σειρήτια στις ζάντες φαντάζομαι θα του πηγαίνει πολύ...

THEOD
01/04/2009, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ftsmf
η μπορεις αν θες να πας μαρινου αντυπα και πλατεια αινσταιν(αν θυμαμαι καλα) ηλιουπολη... ανεβαινεις την μαρινου αντυπα τερμα πανω στην πλατεια εχει ενα συνεργειο και διπλα ακριβως ενα μαγαζι με ανταλλακτικα που εχει σχεδον τα παντα... εκει θα εχει σιγουρα...

Την Μαρίνου Αντύπα την ξέρω, αλλά την πλατεία Αινστάιν όχι... :rolleyes: Θα το ψάξω όμως...thanks

gasto
01/04/2009, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_
Αν εννοείς τον Λέντζο και αν ο THEOD θέλει τα κλασσικά "σφηνωτά" led,
δεν έχει σε μπλε μάλλον αυτός. Επειδή δουλεύω δίπλα, πήγα πριν λίγες μέρες και είχε μόνο άσπρα
και μου είπε μάλιστα ότι δεν φέρνει μπλε, μόνο άσπρα του δίνει ο "προμηθευτής".

Μία δοκιμή βέβαια ποτέ δε βλάπτει...

:beer:
σε τετοια αναφερομαι
http://www.sunlightauto.co.nz/pe/media/p4349bd8133643.jpg
(αλλης εταιρειας) πριν ενα μηνα που πηρα για μενα ειχε αρκετα και σε πολλα χρωματα :winka:

DeadEye
01/04/2009, 09:18
εγω πηρα για το δικο μου, μιχαλακοπουλου , κοντα στο βενζιναδικο , απεναντι απο την yamaha, xiki, σε ενα μικρο μαγαζακι , σαν κλειδαραδικο φαινοταν . κοστος 1 e

:wave2:

gixxerpap
01/04/2009, 09:41
νέος κόσμος, ανεβαίνοντας τη φρατζή, λίγο πριν φτάσεις στα φανάρια που στρίβεις για νεα σμύρνη, στο δεξί σου χέρι, γωνιακό μαγαζί, δε θυμάμαι το όνομα!;)

THEOD
01/04/2009, 10:12
Πεστε καμμιά τιμή ρε παιδιά γιατί ψυχανεμίζομαι ότι μου τον πιάσαν άγρια... :evil:

schumacher_
01/04/2009, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Πεστε καμμιά τιμή ρε παιδιά γιατί ψυχανεμίζομαι ότι μου τον πιάσαν άγρια... :evil:

Αν είναι καλής ποιότητας, παίζουν γύρω στα 10? το ζευγάρι

sapila racing
01/04/2009, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_
Αν είναι καλής ποιότητας, παίζουν γύρω στα 10? το ζευγάρι

Kαλής ποιότητας μπλε led?? Και ποιό το νόημα??


Εχετε υπ οψιν οτι εκτός από γυφτικα ειναι και παράνομα?

schumacher_
01/04/2009, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Kαλής ποιότητας μπλε led?? Και ποιό το νόημα??


Εχετε υπ οψιν οτι εκτός από γυφτικα ειναι και παράνομα?

Νομίζω πως κάποιος συγκεκριμένος τύπος led (τα SMD?)
υποτίθεται ότι είναι καλής ποιότητας... έχει καλή διάχυση... κάτι τέτοιο τέλος πάντων.
Το είχε αναφέρει κάποιος εδώ μέσα κιόλας...

Το "γύφτικα" είναι υποκειμενικό όμως... το τι αρέσει στον καθένα είναι δικό του θέμα.

Για το παράνομα δεν ξέρω προσωπικά, γιατί το λες όμως?

sapila racing
01/04/2009, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_


Για το παράνομα δεν ξέρω προσωπικά, γιατί το λες όμως?

Γιατί είναι!
Δεν επιτρέπεται κανενος αλλου χρώματος φως στο εμπρος μέροςτου οχήματος εκτος απο ασπρο.

Πολλοί βαζουν και κόκκινα εμπρός, δεν τους περασε απ το μυαλό καν οτι στους αλλους οδηγούς το εμπρος μέρος φαίνεται σαν πίσω.


Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_


Το γύφτικα είναι υποκειμενικό όμως... το τι αρέσει στον καθένα είναι δικό του θέμα.

Σίγουρα είναι υποκειμενικό. Ας βάλει ο καθένας οτι φώτα θέλει ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ!
Οχι στο όχημα που κυκλοφορεί στο δρόμο. Παρεμπιπτόντως και τα Xenon kit είναι όλα παράνομα, αλλά δεν το λεει κανείς.
Οταν στραβωνόμαστε απο τα Xenon του απέναντι όμως το καταλαβαίνουνε όλοι....

Η εγκύκλιος τηε ΕΕ αναφέρει οτι Xenon φωτα επιτρέπονται μόνο εφ οσον το φαναρι ειναι κατασκευασμένο απο την αρχη για Xenon, εχει σύστημα αυτόματης ρυθμισης υψους δέσμης και συστημα πλυσίματος.

Ψιλά γράμματα θα μου πείς..... :sad:

DeadEye
01/04/2009, 13:18
1 e * 2 led = 2 e

Μην πληρωσεις παραπανω . Το δικο μ ειναι μια χαρα κ φωτεινο .

THEOD
02/04/2009, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeadEye
1 e * 2 led = 2 e

Μην πληρωσεις παραπανω . Το δικο μ ειναι μια χαρα κ φωτεινο .


:bigcry: :bigcry: Ωχ.... 5πλάσια τα πλήρωσα... :bigcry: :bigcry:


Καλά να πάθω αφού δεν τ' όψαξα και εμπιστεύτηκα έμπορο (ο οποίος όμως μπορεί να κέρδισε προσωρινά μερικά ευρόπουλα αλλά σε βάθος χρόνου χαμένος θα βγεί αφού δεν θα ξαναπατήσω...)

DeadEye
02/04/2009, 12:33
Σωστος! Κριμα τα λεφτα που εσκασες ... αλλα γελαει καλυτερα οποιος γελαει τελευταιος !

Αυτη η νοοτροπια των εμπορων "οτι προλαβει κ αρπαξει ο κωλος μας" , μας εχει ( και τους εχει ) καταστρεψει ...

Μας περνανε για μ@λ@κες .

Σε λιγο καιρο , που ολοι θα στραφουμε σε αγορες απεξω κ δεν θα περνουν φραγκο να δω τί μυγες θα βαρανε . Θα χαρω πολυ να δω τους μισους να κλεινουν, κ τους αλλους μισους , να ριξουν τις τιμες σε φυσιολογικα επιπεδα κ να αγωνιουν για την επιβιωση τους ...

Το χερι που σε ταιζει δεν το δαγκωνεις .. ακομα κ τα σκυλια το ξερουν . Καιρος να το μαθουνε κ αυτοι ..

:mad:

ilias s.m.
02/04/2009, 12:44
Σε λιγο καιρο , που ολοι θα στραφουμε σε αγορες απεξω κ δεν θα περνουν φραγκο να δω τί μυγες θα βαρανε . Θα χαρω πολυ να δω τους μισους να κλεινουν, κ τους αλλους μισους , να ριξουν τις τιμες σε φυσιολογικα επιπεδα κ να αγωνιουν για την επιβιωση τους ...

Το χερι που σε ταιζει δεν το δαγκωνεις .. ακομα κ τα σκυλια το ξερουν . Καιρος να το μαθουνε κ αυτοι ..


Πολυ σωστος............:beer:

gixxerpap
02/04/2009, 12:53
ρε παιδιά, δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα.... υπάρχουν σετ με 5 ευρω υπάρχουν και με 20!
δεν έχουν όλα το ίδιο φως, ούτε την ίδια αντοχή στο χρόνο...

ξέρω πολλούς που προτιμήσανε τα φθηνά, και τους καήκανε αμέσως, ή δεν κουμπώνανε καλά και τρέμανε κλπ κλπ

τώρα το αν κάποιος αγόρασε τα φτηνιάρικα και τα πλήρωσε για ποιοτικά, είναι άλλο θέμα...

DeadEye
02/04/2009, 13:08
Ρε εσυ , βαρεθηκα αυτην την καραμελα με την ποιοτητα ... ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ LEDΑΚΙΑ !!! ελεος δηλαδη ... ποσο μεγαλη διαφορα εχουν στην ποιοτητα για να δικαιολογησουν την τιμη ?!

Απλα μας πιανουν κοτσο ... ειναι ικανοι να μας πουλησουν παραμυθι οτι τα ledakia ειναι μινι xenon με pico ballast στα 10000k , και στο τελος να μας πεταξουν κατι του styl , να προτιμησουμε αυτα , και οχι τα κινεζικα γιατι υπαρχει διαφορα στην ποιοτητα .

ΟΧΙ , φιλε μου , τερμα τα παραμυθια , οι ποιοτικες διαφορες ειναι μηδαμηνες σε τετοιου ειδους προοιντα . Το μονο θεμα ειναι ποσα χρηματα βγαινουν καθαρα απο την τσεπη σου , και πηγαινουν καθαρα στην τσεπη τους !

πχ με την βενζινη . Γιατι κοστιζει εδω ( συγγρου ) 0,94 το λιτρο ? αφου το βαρελι ειναι στα 45 $

υπαρχει διαφορα στην ποιοτητα ? η αλλη βενζινη ειναι στο εξωτερικο ή στην πάτρα ειναι κινεζικη απομιμηση και κανει 0,80 ? Βγαζει λιγοτερα χλμ ? χαλαει το μοτερ ?

:hypnotize

ΥΣ : Αν παραγγειλω κανενα βαρελι με βενζινη απο america ή απο αραβία στο ebay , ποσο θα μου βγει με μεταφορικα για ελλαντα ? Πρεπει να συμφερει λογικα :lol:

THEOD
02/04/2009, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ρε παιδιά, δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα.... υπάρχουν σετ με 5 ευρω υπάρχουν και με 20!
δεν έχουν όλα το ίδιο φως, ούτε την ίδια αντοχή στο χρόνο...

ξέρω πολλούς που προτιμήσανε τα φθηνά, και τους καήκανε αμέσως, ή δεν κουμπώνανε καλά και τρέμανε κλπ κλπ

τώρα το αν κάποιος αγόρασε τα φτηνιάρικα και τα πλήρωσε για ποιοτικά, είναι άλλο θέμα...

Φίλε μου έχω την εντύπωση ότι τουλάχιστον για το συγκεκριμένο προιόν όλα ίδια είναι... Δεν είναι κανένα σύνθετο ή πολύπλοκο προιόν. Κινέζικα σφηνωτά Ledάκια-ψείρες του κιλού είναι που απλά μερικοί μας τα πουλάνε πανάκριβα και αν τους πάρεις χαμπάρι μετά παραμυθιάζουν ότι δήθεν τα δικά τους είναι "ποιοτικά" και δεν έχουν καμμιά σχέση με τα φθηνά που κυκλοφορούν.... "Καλό το παραμύθι αλλά δεν έχει δράκο" που λένε...

Φυσικά δεν φταίνε αυτοί. Στην συγκεκριμένη περίπτωση το λάθος είναι 100% δικό μου που πήρα τα πρώτα που βρήκα μπροστά μου στην τιμή που μου είπε χωρίς να το ψάξω λίγο....Πάντως το "δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού εστί" και την επόμενη φορά θα είμαι ψυλλιασμένος...Και ο κύριος αυτός μπορεί να έκανε μια εύκολη αρπαχτή των 6-8 ευρώ αλλά σε βάθος χρόνου είναι σίγουρο ότι τουλάχιστον από εμένα και απο τον κύκλο μου θα βγεί ζημιωμένος...

gcrook
02/04/2009, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Δεν ξέρω πως ονομάζονται...Είναι τα μικρά λαμπάκια - ψείρες των 5W που θεωρούνται τα φώτα "θέσης" ή μικρά (στο FZ1 το καθένα είναι πάνω και στο πλάι από την αντίστοιχη κυρίως λάμπα)...Αν ξέρει κάποιος πως τα ζητάω ας βοηθήσει...

Είδα στον δρόμο ένα που τα είχε αντικαταστήσει με μπλέ Ledάκια και μου άρεσε πολύ αλλά δυστυχώς ήμουν με το παπί και δεν τον πρόλαβα. Ήταν φωτεινά και όμορφα...Στο δικό μου που έχει μπλέ πλαίσιο-ζάντες και μπλέ σειρήτια στις ζάντες φαντάζομαι θα του πηγαίνει πολύ...

Μαλλον δεν σε προλαβα.
Ηθελα να σου πω -σε οτι εχεις ιερο- μην το κανεις!
Ειναι η απολυτη γυφτια....



Το εχω κανει και γω.:blush: :sad: :blush:

THEOD
02/04/2009, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μαλλον δεν σε προλαβα.
Ηθελα να σου πω -σε οτι εχεις ιερο- μην το κανεις!
Ειναι η απολυτη γυφτια....



Το εχω κανει και γω.:blush: :sad: :blush:

ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΡΕΣΟΥΝ !!! :evil: :evil: :evil:
Και επιπλέον έχω την αίσθηση ότι σε κάνουν λίγο πιο ορατό γιατί το φωτεινό μπλέ των led "χτυπάει" στο μάτι και ξεχωρίζεις ανάμεσα στα υπόλοιπα λευκά φώτα της κυκλοφορίας...

Θα ποστάρω φωτό μόλις αξιωθώ να βγάλω

SVX
02/04/2009, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μαλλον δεν σε προλαβα.
Ηθελα να σου πω -σε οτι εχεις ιερο- μην το κανεις!
Ειναι η απολυτη γυφτια....



Το εχω κανει και γω.:blush: :sad: :blush:


εσυ που ΕΙΠΑΜΕ τα ειχες βαλει? στο μηχανακι ? :rolleyes: ή αλλου? :bigcry:


160235

TOLISTOLAROS
02/04/2009, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΡΕΣΟΥΝ !!! :evil: :evil: :evil:
Και επιπλέον έχω την αίσθηση ότι σε κάνουν λίγο πιο ορατό γιατί το φωτεινό μπλέ των led "χτυπάει" στο μάτι και ξεχωρίζεις ανάμεσα στα υπόλοιπα λευκά φώτα της κυκλοφορίας...

Θα ποστάρω φωτό μόλις αξιωθώ να βγάλω
Μαζί σου 1000%.Έβαλα μπλε led σποτάκι στο SV.
To μπλε χρώμα είναι μακράν το πιο ορατό όταν μιλάμε για φωτισμό.Δεν είναι τυχαία οι φάροι αστυνομίας και ασθενοφόρων μπλε.
Επίσης...









................


















ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΑΤΟ!!!

sakisvolos
02/04/2009, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Kαλής ποιότητας μπλε led?? Και ποιό το νόημα??


Εχετε υπ οψιν οτι εκτός από γυφτικα ειναι και παράνομα?


Εκτός του ότι είναι παράνομα είναι και καθαρή κλεψιά 10? δυο τέτοια LED!:winka:

nikolas1709
03/04/2009, 01:48
πηρα led με 1 ευρο το ενα καηκαν πηρα με 3 ευρο το ενα καηκαν πηρα με 6 ευρο το ενα καηκαν
πηρα κιτ xenon και μου τα εκαναν δωρο δουλευουν ακομα τελικα το τζαμπα ειναι καλυτερο :rotflmao: :rotflmao:

ποιοτητεσ εχουν τα παντα το θεμα ειναι να μην πληρωνεισ την μαπα για καλο
και αν αλλαζουν δυσκολα και καιγονται και αμεσωσ εκει ειναι η ξενερα

binzis
03/04/2009, 06:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΡΕΣΟΥΝ !!! :evil: :evil: :evil:
Και επιπλέον έχω την αίσθηση ότι σε κάνουν λίγο πιο ορατό γιατί το φωτεινό μπλέ των led "χτυπάει" στο μάτι και ξεχωρίζεις ανάμεσα στα υπόλοιπα λευκά φώτα της κυκλοφορίας...

Θα ποστάρω φωτό μόλις αξιωθώ να βγάλω

Συμφωνώ μαζί σου και προσθέτω:
Αν πήρες led απλά με 5 ευρώ, πιστεύω ότι σε κοροιδέψανε και όντως δεν είναι και τόσο καλά.

binzis
03/04/2009, 06:24
Αν όμως πήρες αυτά, πιστεύω είναι τα καλύτερα. Τόσο τα πήρα 5 ευρώ το ένα.
Δεν είναι ένα αλλά 5 led σε μία ψείρα! και φωτίζουν υπέροχα.
Εγώ τα έχω βάλει στη μηχανή μου και είναι super.


160279

Themis_81
03/04/2009, 07:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Συμφωνώ μαζί σου και προσθέτω:
Αν πήρες led με 5 ευρώ σαν αυτά της φωτό, πιστεύω ότι σε κοροιδέψανε και όντως δεν είναι και τόσο καλά.

Φιλε μου αυτο δεν ειναι LED ... Απο την στιγμη που εχει μεσα συρματακι ειναι απλη λαμπα πυρακτωσεως ;)

Οσο για τα LED του εμποριου , υπαρχει διαβαθμιση σε εταιριες κ ποιοτητες μιας και υπαρχει κ μεγαλη ποικιλια . Τα φθηνα που συνηθως ειναι κ πιο ευπαθη καιγονται πιο συντομα μιας κ δεν ειναι "ηλεκτρονικα" . Τα πιο ακριβα , ή τα μονά LED που εχουν πολλα ledακια μαζι στο ιδιο λαμπακι ειναι
πιο ποιοτικα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν καιγονται ... Εγω προσωπικα παιρνω τα πιο φτηνα και ηδη το ενα απο τα 2 στα δυο χρονια που τα εχω χρειαστηκε αντικατασταση ( κρατησε περιπου 16 μηνες ) . Εχω και γνωστο που εδωσε 14 euro και του καηκε στο 6μηνο ... Και στο κατω κατω μιας και δεν ειναι απαραιτητα να ειναι οοοτι καλυτερο πανω στην μηχανη γιατι ουτε θεμα ασφαλειας τιθεται ουτε φωτεινοτητας προτιμω τα φθηνα κ οοοποτε καει το αλλαζω :beer:

Themis_81
03/04/2009, 07:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΡΕΣΟΥΝ !!! :evil: :evil: :evil:
Και επιπλέον έχω την αίσθηση ότι σε κάνουν λίγο πιο ορατό γιατί το φωτεινό μπλέ των led "χτυπάει" στο μάτι και ξεχωρίζεις ανάμεσα στα υπόλοιπα λευκά φώτα της κυκλοφορίας...

Θα ποστάρω φωτό μόλις αξιωθώ να βγάλω

Θαναση τωρα εκτος απο τον Παντελη θα πειραζουμε κ σενα ... Τι παθατε με τα ασημι μηχανακια και τα μπλε LED ???? :smokin:

binzis
03/04/2009, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Themis_81
Φιλε μου αυτο δεν ειναι LED ... Απο την στιγμη που εχει μεσα συρματακι ειναι απλη λαμπα πυρακτωσεως ;)

Οσο για τα LED του εμποριου , υπαρχει διαβαθμιση σε εταιριες κ ποιοτητες μιας και υπαρχει κ μεγαλη ποικιλια . Τα φθηνα που συνηθως ειναι κ πιο ευπαθη καιγονται πιο συντομα μιας κ δεν ειναι "ηλεκτρονικα" . Τα πιο ακριβα , ή τα μονά LED που εχουν πολλα ledακια μαζι στο ιδιο λαμπακι ειναι
πιο ποιοτικα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν καιγονται ... Εγω προσωπικα παιρνω τα πιο φτηνα και ηδη το ενα απο τα 2 στα δυο χρονια που τα εχω χρειαστηκε αντικατασταση ( κρατησε περιπου 16 μηνες ) . Εχω και γνωστο που εδωσε 14 euro και του καηκε στο 6μηνο ... Και στο κατω κατω μιας και δεν ειναι απαραιτητα να ειναι οοοτι καλυτερο πανω στην μηχανη γιατι ουτε θεμα ασφαλειας τιθεται ουτε φωτεινοτητας προτιμω τα φθηνα κ οοοποτε καει το αλλαζω :beer:

Για την πρώτη φωτό έχεις δίκιο δεν είναι led. Λάθος φωτό έβαλα. Την έσβησα.

Όσο αφορά την δεύτερη, το μόνο που είπα είναι, ότι και εγώ 5 ευρώ την πήρα και ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος.
Το ξέρω ότι όλες οι λάμπες καίγονται!
Δεν είπα κάτι τέτοιο.

Την προσωπική μου γνώμη εκφράζω.

Themis_81
03/04/2009, 07:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Για την πρώτη φωτό έχεις δίκιο δεν είναι led. Λάθος φωτό έβαλα. Την έσβησα.

Όσο αφορά την δεύτερη, το μόνο που είπα είναι, ότι και εγώ 5 ευρώ την πήρα και ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος.
Το ξέρω ότι όλες οι λάμπες καίγονται!
Δεν είπα κάτι τέτοιο.

Δεν λεω για εσενα προσωπικα , γενικα το λεω :beer:

THEOD
01/05/2009, 07:26
Το δήθεν "ποιοτικό" Ledάκι που υποτίθεται ότι το (χρυσο)πλήρωσα 5 ευρώ έκαστο επειδή "δεν είναι σαν τα φθηνοΚινέζικα που κυκλοφορούν" παρέδωσε το πνεύμα μετά από 4-5 ώρες λειτουργίας... :a29: :a29: :a29:

Περαστικά μου... :a018:

MANOSR1
01/05/2009, 13:22
:) εχω βαλει και εγω στο R1 αυτα τα λεντακια και ειναι τελεια.τα πηρα απο τον (ΧΡΗΣΤΑΚΗΣ ) στην δοιρανης 95-99 και δαβακη.πριν πας στην ν.σμυρνη κατω απο την γεφυρα.10 € το ζευγαρι. :wave2: