PDA

View Full Version : Την << Sym >>βουλη Σασ



GAS-GAS
01/04/2005, 16:55
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ <<ΣΗΜΕΙΟ>> ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ ΣΤΟ ΕΞΗΣ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΣΚΟΥΤΕΡ ΜΕΧΡΙ 125cc ΤΕΤΡΑΧΡΟΝΟ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ, ΜΕ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΤΡΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΟΛΥ 3000 ΕΥΡΟ.ΑΠ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΟ SYM-HD 12,7hp (2400 E) H STO HONDA-SH 13.7hp (2900 E).ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ SYM ΕΙΝΑΙ 500 Ε ΠΙΟ ΦΘΗΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.ΤΟ ΔΙΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΣΑΝ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΜΟΝΤΕΛΟ ΚΑΙ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ Η ΝΑ ΣΤΡΙΜΟΧΤΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ(ΧΛΩΜΟ) ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ HONDA.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΗΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

GAS-GAS
02/04/2005, 11:16
ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ?????

Nik0s
02/04/2005, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από GAS-GAS
ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ?????


Σαββατοκύριακο = κακές μέρες για να πάρεις απάντηση.....


Είμαστε στους δρόμους λέμε !!

:beer: :beer: :beer:

Rezeguet
02/04/2005, 11:49
γενικα αυτες οι ασιατικες εταιρειες (εκτος ιαπωνιας φυσικα) δεν ειναι και οτι πιο καλο. Προτεινο το χοντα που και σερβις θα εχεις και ανταλλακτικα και εγγυηση και ποιοτητα και αξιπιστια, και προπαντως θα εχεις ενα απο τα πιο συγχρονα σκουτερ που κυκλοφορουν (η χοντα το εχει μπουκωσει με τεχνολογια). Εχει και ποιοτητα κυλισης και καλυτερο στησιμο (πιστευω) απο το SYM και ειναι και ποιο ''πρεστιζ'' το ιαπωνικο.
Γνωμη μου αυτη, εσυ κανε οτι νομιζεις, παντως ειμαι και γενικα αντιθετος στις χαμηλου κοστους και ποιοτητας μηχανες εξ ασιας (εξαιρειται η ιαπωνια εννοειται).

Tigas
02/04/2005, 11:57
HONDA ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ
ΠΟΛΥ ΧΩΡΟΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΜΟΤΕΡ ΤΟ ΕΧΕΙ ΦΙΛΟΣ.
ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΙΝΑΙ HONDA ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΡΚΑ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑ ΤΣΟΥΝ ΤΣΕΝ ΚΑΙ ΣΥΜ ΚΑΙ ΜΙΜ
HONDA SH-150 ΣΕ ΑΣΗΜΙ ΧΡΩΜΑΤΑΚΙ SUPER ΤΙΓΚΑ

GAS-GAS
02/04/2005, 19:02
ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΤΟ SH-150 ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΕΩΣ 125(ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ <<ΜΕΓΑΛΩΣΩ>> ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ) ΛΕΤΕ ΑΝ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΓΡΑΨΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ 25 ΚΥΒΙΚΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ???
ΑΑΑ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΤΕΣ ΚΟΙΤΑΓΑ ΚΑΙ ΤΑ APRILIA SCARABEO-125 KAI SPORTCITY-125 ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ SH THS HONDA.ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ APRILIA???
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΕΙΧΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΛΙΓΑ ΦΡΑΓΚΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΧΤΥΠΑΓΑ ΑΣΗΖΗΤΙΤΙ ΤΟ KYMCO PEOPLE-250 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΤΥΛ ΤΟΥ!!!!!!!

Tigas
02/04/2005, 22:18
ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΒΑΛΑΩ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ


11613

transalpboy
03/04/2005, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΒΑΛΑΩ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ


ΩΡΑΙΑ ΨΗΣΤΑΡΙΑ ΡΕ ΦΙΛΕ!!!!:eek: :eek: ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΔΙΤΡΟΧΗ ΕΙΝΑΙ??(ΒΛΕΠΩ ΡΟΔΑΚΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ):eyepop: :eyepop: :eyepop:

Reignman
03/04/2005, 21:24
Επειδή η αδερφή μου έχει πάρει ένα
Sym 50άρι έμαθα πως η συγκεκριμένη
εταιρία κατασκεύαζε (ή κατασκευάζει
ακόμα) τα scooters της Honda....:smilea:

Tigas
04/04/2005, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpboy
ΩΡΑΙΑ ΨΗΣΤΑΡΙΑ ΡΕ ΦΙΛΕ!!!!:eek: :eek: ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΔΙΤΡΟΧΗ ΕΙΝΑΙ??(ΒΛΕΠΩ ΡΟΔΑΚΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ):eyepop: :eyepop: :eyepop:

ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΑΣ:ZZZ: :ZZZ:

GAS-GAS
04/04/2005, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από GAS-GAS
ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΤΟ SH-150 ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΕΩΣ 125(ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ <<ΜΕΓΑΛΩΣΩ>> ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ) ΛΕΤΕ ΑΝ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΓΡΑΨΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ 25 ΚΥΒΙΚΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ???

Rezeguet
04/04/2005, 19:10
δεν υπαρχει διπλωμα για 125 πια μονο για 34 ιππους (εκτος αν πηρες το διπλ προ τριετιας τετραετιας αλλα και παλι πρεπει να ισχυει για μεχρι 34 hp). ΧΟΝΤΑ παρε οπως λεει και ο σουπερ τιγκα Σιμπιαργκ. ΣΥΜ και βλακειες.

Παντως εγω την ψησταρια μου την ανταλλαζω για το εν λογω μοντελο στην φωτο.... αν και εβαλε την φωτογραφια και την δηλωση του σε ασχετη φαση....

GAS-GAS
05/04/2005, 10:35
ΤΟ ΔΙΠΛΟΜΑ ΤΟ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΙΣΧΥΕΙ ΕΩΣ 125 ΚΥΒΙΚΑ(ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΔΩΣΑ) ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΚΥΒΙΚΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΠΠΟΥΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ

GAS-GAS
07/04/2005, 01:21
ΕΠΙΣΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΣΕ ΦΩΤΟ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ
KYMCO PEOPLE S-200 ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.
ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΕ???????
ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΦΩΤΟ
http://briefcase.pathfinder.gr/download/gasion/11292/409146/0/1308+People+S.jpg

Rezeguet
07/04/2005, 14:51
ME τιποτα. Λαθος θα σου ειπανε και απορω με την αγνοια των εν λογω ''τροχαιων'' που σε πληροφορησαν λαθος. Μπορεις να ανατρεξεις κα σε περιοδικα που λενε οτι το διπλωμα ειναι μεχρι 34 ιππους απο 18 ετων και μετα αν το πηρες στα 18 σου μπορεις 20 ετων να δωσεις για απεριοριστα κυβικα, αλλιως δινεις στα 21. Αυτο που σου ειπαν ειναι το παλιο συστημα.

Το μοτερ που λες ειναι παλι εκ ασιας οποτε ισχυουν τα προηγουμενα που ειπα και συμφωνησαν οι υπολοιποι. Τωρα αν επιμενεις στα ασιατικα θα εχεις τους λογους σου οποτε οτι θελεις κανε.

idi
07/04/2005, 15:10
αμαν! Hondo μανια και στα σκουτερ???

τστστσ που παμε?

GyPsy
07/04/2005, 15:32
Εγω παντος απο το SH150 ειμαι

παρα πολυ ευχαριστημενος...:D :D

Υ.Γ ΔΕΝ ΕΧΕΙ πλαινο σταντ ( η μονη μαλακια)

GAS-GAS
07/04/2005, 18:02
ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΑ ΛΕΩ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ. ΕΙΜΑΙ 38 ΕΤΩΝ, ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΠΡΙΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΕΔΩΣΑ ΜΕ ΠΑΠΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΓΙΑ ΜΕΧΡΙ 125 ΚΥΒΙΚΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΟΔΗΓΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΠΡΟΧΤΕΣ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΠΙΟ ΠΑΝΩ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΚΥΒΙΚΑ Η ΠΕΡΙΜΕΝΩ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑ ΤΟ ΚΑΝΩ <<ΜΕΓΑΛΟ>> Η ΞΑΝΑΔΙΝΩ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΑΝΟΙΤΟΣ.
ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΑΣΙΑΤΙΚΑ ΣΑΦΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΦΙΝΙΡΙΣΜΑ ΤΗΣ ΧΟΝΤΑ Η ΚΑΠΟΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΕΠΩΝΥΜΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ,ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ, ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΑ KYMCO ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ GRAND DINK ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΕ ΚΑΝΕΙΣ.
ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΧΩ DAEWOO MATIZ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΕ ΒΑΡΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΟΡΤΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ <<ΚΙΧ>>. ΤΑ ΞΕΡΑΜΕ ΚΑΙ ΕΧΤΕΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ASIATIKA DAEWOO-KIA-HUNDAI-KYMCO-SYM ΚΛΠ??? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ, ΚΟΙΤΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ. ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΑΠΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΑΝΕ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΤΩΝΑΝΕ .ΣΙΓΟΥΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΑΒΙΕΣΑΙ ΣΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΡΚΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΕΣ.
AAAAA KAI ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΞΑΙΤΙΝΓΚ(ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ) 500 ΤΗΣ KYMCO???

Rezeguet
08/04/2005, 15:05
Ωραια ο καθενας εχει δικη του αντιληψη και οπτικη γωνια. Δεν θα επιβαλω την γνωμη μου αλλα θα σου πω την δικια μου αντιληψη. Τα εκ κορεας ταυλανδης κλπ μηχανακια ειναι ΦΤΗΝΑ και αξιοπιστα ως ενα βαθμο αλλα την ποιοτητα, ποιοτητα κυλισης φινιρισμα κλπ δεν την εχουν. Πχ ενα παπι τις προαλλες στο σχολειο μου ακουμπησε στο πεζοδρομιο και επεσε κατευθειαν κατω πλαγια (ητανε ακινητο) και εσπασε και τις δυο ποδιες του και το τσοκ απο το καρμπυρατερ οπως και την μασκα. Τωρα μιλαμε για ακινητη μηχανη που ισα ισα ακουμπησε την ασφαλτο κατω και διαλυθηκε ολοκληρο. Η καινουργια ποδια του συγκεκριμενου ξερεις ποσο εκανε? 15 Ε. Ενα πλαστικο καλυμα που υποτιθεται προστατευει το μηχανακι και ειναι αρκετα μεγαλο σε εκταση κοστιζει ΜΟΝΟ εξευτελιστηγκα 15Ε και φυσικα σπαει πανευκολα και δεν προστατευει καθολου το μηχανακι. Δηλαδη μπορει εσενα να σου φαινονται ποιοτικα και μια χαρα αλλα δεν ειναι ετσι. Εχουν οι ανθρωποι των εταιριων αυτων την ικανοτητα να προκαλουν ψευαισθηση στον καταναλωτη οτι ειναι ενταξει τα μηχανακια τους και μαλιστα μερικες φορες υποστηριζουν οτι ειναι και καλυτερα.
Απο προσωπικη εμπειρια τωρα (καθως πολλα ατομα στο σχολειο και εκει που μενω εχουν τετοια μηχανακια) αυτα τα μηχανακια δεν συγκρινονται με τα τα υπολοιπα, εστω και αν το καταλαβεις αργοτερα και οχι με την πρωτη ματια. Ειναι και λογικο: πως γινεται να κοστιζει κατι πολυ λιγοτερο και να ειναι ισης αξιας ειδικα αν ειναι αυτο μηχανοκινητο ? (λεμε τωρα εξαιρουνται τα κερδη αντιπροσωπων μαζικη παραγωγη κλπ αλλα μετρανε μονο τα περιφερειακα που ειναι πολυ καλυτερα στα υπολοιπα μηχανακια)

idi
08/04/2005, 15:11
φιλε Rezeguet και το δικο σου μηχανακι κατα 99% (χωρις να το ξερω ειμαι σιγουρος ομως) καπου εκει το φτιαχνει η Honda και ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΙΑΠΩΝΙΑ

(οπως και τα περισσοτερα μοντελα της ΔΕ τα φτιαχνει ΙΑΠΩΝΙΑ)

GyPsy
08/04/2005, 15:23
Το cbf ειναι made in BRAZIL...ευχαριστω.

gRim
08/04/2005, 18:19
Ego mexri tora iksera SYM = HONDA...

GAS-GAS
09/04/2005, 12:49
ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ KYMCO PEOPLE 200S ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΦΩΤΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ???

Rezeguet
09/04/2005, 13:51
IDI και αυτο που οδηγας εσυ ειναι μειντ ιν στου διαολου τη μανα, και αυτο δεν εχει καμια σημασια στην ποιοτητα κατασκευης της μηχανης. (ασε που ειναι Βραζιλιας οχι ασιας).

Το σκουτερακι δεν μου αρεσει εμφανισιακα προτιμω τα liberty και Beverly.

SYM=Honda? Δεν νομιζω. Το πολυ να γινοτανε η συναρμολογηση εκει απο τα σκουτερακια της Χοντα αλλα αυτο δεν παει να πει οτι εχουν την τεχνογνωσια και παρομοια ποιτητα με τα χοντα τα σκουετρακια της SYM.

GAS-GAS
11/04/2005, 12:37
ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑ 90% ΚΑΤΕΛΗΞΑ
http://www.kymco.gr/images/models/people250/detail_04.jpg

loupis
11/04/2005, 22:54
φίλε μου το people 250 το έχω από το νοέμβριο και έχω κάνει περίπου 1200 χλμ. πρόβλημα κανενα και είμαι ευχαριστημένος.
Αν θες οποιαδήποτε πληροφορία πες μου.

GAS-GAS
12/04/2005, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από loupis
φίλε μου το people 250 το έχω από το νοέμβριο και έχω κάνει περίπου 1200 χλμ. πρόβλημα κανενα και είμαι ευχαριστημένος.
Αν θες οποιαδήποτε πληροφορία πες μου.
ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ,ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΤΟ,ΦΡΕΝΑ,ΦΩΤΑ ΚΛΠ....
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!

GAS-GAS
12/04/2005, 10:44
ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ GRAND DINK 250 ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΨΙΛΟΚΟΛΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΟΥΣ ΤΡΟΧΟΥΣ

loupis
12/04/2005, 17:05
Λοιπον να σας πω τις εντυπώσεις μου..

Ο λόγος που το πήρα σε σχέση με το grand dink είναι οι μεγάλοι
τροχοί που έχει. Στις λακούβες δεν έχει καμια σχεση με τα υπόλοιπα
scooter οπότε αν δε πάρεις αυτό πάρε η το beverly ή το scarabeo.

Εγώ To πρώτο το απέριψα για λόγους αξιοπιστίας και κόστους ανταλλακτικών
το δεύτερο διοτι πρεπει να καιει αρκετά.
Πάντως η Kymco έχει τα πιο φτηνά ανταλλακτικα σίγουρα.

Μεγάλη εμπειρία από δίτροχα δεν έχω (ένα παπι 50 cc είχα πιο πριν)
και σε σχεση με αυτό το kymco μου φαίνεται πολύ καλύτερο.
Κινούμε κυρίως μέσα στην πόλη και μερικές φορές παω στη δουλειά
περίπου 20 χιλιόμετρα έξω από τη Λάρισα με αυτό.

Μέσα στην πόλη παέι αρκετά καλά από άποψη τραβήγματος. Αρνητικό είναι
που είναι λίγο μεγάλο οπότε μη περιμένεις την ευελιξία του παπιού.
Στις φωτογραφίες φαίνεται μικρότερο ενώ και είναι περιπόυ 165 κιλά
οπότε ανάμεσα στα αυτοκίνητα και στους ελιγμούς δεν είναι τόσο εύκολο
όσο ένα παπί ή ένα αλλο μικρό scooter.

Στην εθνική κινείται πολύ άνετα χωρίς ιδιαίτερο προβλημα με τον αέρα.
Κινείσαι με 120 χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα αφού και το φερινγκ είναι
αρκετά ψηλό (πράγμα που σε πολλούς δεν αρέσει) και κόβει τον αέρα.

Κατανάλωση: περίπου 100-120 χλμ με τρια ευρώ μέσα στη πόλη. Πάντως αν
το ζορίσεις η καταναλωση αυξάνεται αρκετά λογικό βέβαια λόγω του μεγάλου βάρους.

Κάτω από τη σέλα ο χώρος είναι πολύ μεγάλος αν και σύντομα λέω να πάρω
ακόμα μια βαλίτσα για τη σχάρα.

Πρόβλημα μέχρι τώρα κανένα απολύτως. Λάδια άλλαξα μόνο στα 1000 χλμ.

Αν θες να ρωτήσεις κάτι άλλο πες μου.


Ανακεφαλαιώνοντας

(+++)
μεγάλοι τροχοί (απαραίτητα)
κινητήρας
χώροι
αισθητική (αν και σε μερικούς δε αρέσει καθόλου .. υποκειμενικό αυτό)

(---)
Ευελιξία
Κατανάλωση (περίμενα λίγο περισσότερο αλλά δεν ξέρω πόσο καίνε τα υπόλοιπα τηε κατηγορίας)

el_mojito
01/09/2006, 17:17
Σχετικα με τα SYM-kymco.
Εταιρειες που εξελισουν και παρουσιαζουν πληθωρα απο δικα τους μοντελα (SYM-kymco) και οχι αντιγραφες (βλεπε dayang,lifan κλπ) μπορειτε να τις εμπιστευεστε.
Εσεις νομιζετε (οσοι το νομιζετε) οτι το SH της honda φτιαχνεται απο τα χερακια κανενος μερακλη μεσηλικα ιαπωνα οπως τα θρυλικα super cub?Πλαναστε οικτρα.Ειναι made in ...δεν ξερω εγω που...αλλα ΟΧΙ made in japan.
Επισης...οτι αφορα την ποιοτητα κυλισης στα σκουτεροειδη-παπια η honda δεν κατεχει δα και τα ινια (βλεπε innova).
Και για να μιλησω ξεκαθαρα,καλυτερα να παρεις εν γνωσει σου ενα made in taiwan (SYM) με πολλα ευρωπουλακια λιγοτερα,παρα να τρεφεις αυταπατες οτι καβαλας ενα γιαπωνεζικο SH.Ειναι αξιολογο σκουτερακι δε λεω....
...ομως εγω προτιμησα το SYM HD 200 (το καινουριο με το πισω δισκοφρενο).Σιχαθηκα τον Σαρακακη εξαλλου!Ο Γκοργκολης πιστεψτε με ειναι παρα παρα πολυ καλυτερος!

pissaman
01/09/2006, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_mojito
Ο Γκοργκολης πιστεψτε με ειναι παρα παρα πολυ καλυτερος!
Mην ορκίζεσε για αυτό! ;) Θα το διαπιστώσεις εν καιρώ! :lol: :lol::beer:

el_mojito
03/09/2006, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Mην ορκίζεσε για αυτό! ;) Θα το διαπιστώσεις εν καιρώ! :lol: :lol::beer:

παντως ρε φιλε μου οι υπαλληλοι ολοι και στο σερβις και στην αντιπροσωπεια ειναι πιο ανθρωποι.Δεν εχουν αυτο το δημοσιο-υπαλληλιστικο που εχουν οι τυποι εκει στην λεωφορο καβαλας...

Ειχα ενα transalp 600 για 6 χρονια.Σκυλι το μηχανακι δε λεω...ομωςπιστεψε με αυτη η αντιπροσωπεια σου δινει κινητρα να μην ξαναπαρεις Honda.Με τις γραφειοκρατειες τους και τα μαγικα τους.

ΥΓ μα ρε σεις να περιμενω ενα δεξι καθρεπτη της transalp για καμια ωρα εκει κατω στην υπογα ωσπου στο τελος μου ειπαν ελατε αυριο ((με υφακι ''τωρα σχολαω ρε φιλε τι θες))????

pissaman
03/09/2006, 20:21
δε διαφωνώ για αυτά που λές για τον Σαρακάκη....