PDA

View Full Version : 20χρονος εφυγε...



vamei
02/04/2009, 22:44
Χωρις κρανος και πατιναρισματα σκοτωθηκε πριν δυο ωρες στο Μενιδι εικοσαχρονος. Σε κεντρικο δρομο μεγαλης κινησης η μηχανη αφινιασμενη στο πατιναρισμα και τα γκαζια εφυγε αλλου και πεταξε τον πιτσιρικο κατω απο ενα παρκαρισμενο αμαξι. Γεμισε ο δρομος κοσμο και απορια. Ολοι σοκαρισμενοι απο το θεαμα επισης κι εγω...

nobody
02/04/2009, 22:49
ας αναπαυθει η ψυχη του...

castoras
02/04/2009, 22:53
Με τί μηχανή ήταν ρε παιδιά ο εικοσάχρονος?????
Είναι πολύ λυπηρό να λες για έναν εικοσάχρονο να ζήσουν να τον θυμούνται.....
Κρίμα:(

vamei
02/04/2009, 23:02
Απ' ό,τι είδα ηταν μια honda ss 1000αρα

blueangel
02/04/2009, 23:17
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!20ΧΡΟΝΟΣ ΜΕ 1000ΑΡΑ??????ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ!!!!!!!!!!!!Ε όχι ρε παιδιά είναι απόλυτα λυπηρό αλλά θα πώ κάτι και δεν με ενδιαφέρει όπως ακουστεί γιατί η οργή και ο θυμός μου χτυπάνε κόκκινο με ακόμη ενά post στο μακρύ κατάλογο των νεκρών...:evil: :bigcry: :bigcry: :bigcry: Κάποιοι σε αυτή τη ζωή επιλέγουν οι ίδιοι το δρόμο της φυγής γιατί ΦΥΓΗ ΕΙΝΑΙ!!!ΛΙΠΟΤΑΞΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ να ΑΥΤΟΚΤΟΝΕΙ κανείς με αυτό τον τρόπο!!!!Τέλος...Και μετά ζητούν νόμους,ελέγχους και κουραφέξαλα...τίποτα κύριοι όσο σκεφτόμαστε ΠΑΝΤΑ σε αυτή την ηλικία με το κάτω κεφάλι θα έχουμε αυτά τα αποτελέσματα...Και μην μου τολμήσει να μου πεί κανείς για δήθεν ανωριμότητα και άλλες παπαριές γιατι για να ψηφίσει ο 20χρονος και να κάνει άλλα είναι ώριμος ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΕΦΘΕΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ πίσω του είναι θέμα ηλικίας...Ε ΟΧΙ ΩΣ ΕΔΩ ΠΙΑ!!!ΚΑΘΑΡΗ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ...ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΛΟΙΠΟΝ:bigcry: :bigcry: :evil: :evil: :bawl:

george72
02/04/2009, 23:23
ακρανωτος...με πατηναρισμενο αφινιασμενο 100αρι ss

:rolleyes:

SVX
02/04/2009, 23:31
......τι να π εις? οτι σε λιγο καιρο δεν θα μας αντριχιαζουν τετοιου ειδους "ειδησεις" ????? πως η αξια της ανθρωπινης ζωης εχει χασει το νοημα της ? πως στις προτεραιοτητες την "παταει" κι ερχεται Πρωτη η Στιγμιαια κ@βλ@?

καλη η ελευθερια...πλαθει χαρακτηρες...αλλα χασαμε το μετρο....



λυπαμαι για τον χαμο καποιου που ειχε την "καψα" του μηχανοβιου , αλλα αφησε την συνειδηση του μηχανοβιου σε δευτερη μοιρα.... να ναι ησυχος εκει πανω... :rolleyes:

TheFace
03/04/2009, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!20ΧΡΟΝΟΣ ΜΕ 1000ΑΡΑ??????ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ!!!!!!!!!!!!

Φταει δηλαση η 1000αρα και οτι ηταν "παρανομος" (επειδη δεν ειχε το διπλωμα του πιο διευθαρμενου υπουργειου μεταφορων του... συμπαντος:eyepop: )...:nono:

Δηλαδη εσυ θεωρεις οτι αν ειχε ss600αρι (ή μικροτερο) και ηταν νομιμος, θα τη γλυτωνε???
...ή μηπως αντι για κρανος και εξοπλισμο, θα τον εσωζε το διπλωμα που δεν ειχε???
... :nono:

Θες να πεις δηλαδη οτι οσοι εχουμε διπλωμα, κανενας απο εμας δεν κανει σουζες, παντηλικια κτλ κτλ και φοραει προστατευτικο εξοπλισμο και στην τουαλετα... ελεος δηλαδη!

Οπως πολυ σωστα ειπες παρακατω, προκειται για ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ!!!

Αν το πιστευεις πραγματικα αυτο, τοτε δεν φταιει λοιπον ΟΥΤΕ η μηχανη, ΟΥΤΕ το διπλωμα, ΟΥΤΕ ο αερας που φυσαγε δυτικα μπλα μπλα... ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΦΤΑΙΕΙ!!!

Οποιος (καλως ή κακος) κανει καγκουριλικια ανεξαρτητως αν καβαλαει R1 ή scooter, εχει ή δεν εχει διπλωμα, διακυνδινευει για τα χειροτερα... ΤΕΛΟΣ!!!

Anyway, ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα σκεπασει το παληκαρακι...:sad:

Akatanomastos
03/04/2009, 04:21
τους νεκρους μην τους κατηγορειτε
γιατι αυτοι παθαν το μεγαλυτερο κακο..

ειναι ανοητο να του τα ψελνουμε μετα θανατον
δεν βοηθαει κανεναν
αφηστε το ησυχο το παιδι και ας ειναι καλα εκει που ειναι..

binzis
03/04/2009, 06:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
τους νεκρους μην τους κατηγορειτε
γιατι αυτοι παθαν το μεγαλυτερο κακο..

ειναι ανοητο να του τα ψελνουμε μετα θανατον
δεν βοηθαει κανεναν
αφηστε το ησυχο το παιδι και ας ειναι καλα εκει που ειναι..

Συμφωνώ απόλυτα.
Συλλυπητήρια στην οικογένεια του παιδιού. :(

nionio$
03/04/2009, 08:14
κριμα.......:sad:

nassosxlvbros
03/04/2009, 08:16
:( R.I.P. .....

jimmis5
03/04/2009, 08:36
να ζησουν να τον θυμονται οι δικοι του, και ολοι οι υπολοιποι....εμεις δηλαδη να παραδειγματιζομαστε γιατι ειναι αυτο που ειπε πιο πανω καποιος φιλος ...μας εγιναν συνηθεια η σκοτωμοι σε αυτες τις ηλικιες καθε μερα χωρις να ενδιαφερεται κανεις δεν ειναι συνταρακτικοι αυτοι οι θανατοι δεν μπορουν να εκμεταλευτουν πολιτικα ,να γινουν πορειες σαν αλλες....:bawl:

sergiosm
03/04/2009, 08:39
:sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

ούτε η 1000άρα φταίει, ούτε ο 20χρονος ...

η παντελής ΈΛΛΕΙΨΗ ΠΑΙΔΕΙΑΣ φταίει,

Παιδείας που την αποκτάς (την αποκτάς;;;; ) στο σπίτι, στο σχολείο, στο "εκπαιδευτικό" μας σύστημα ...

:sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

JAD
03/04/2009, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
τους νεκρους μην τους κατηγορειτε
γιατι αυτοι παθαν το μεγαλυτερο κακο..

ειναι ανοητο να του τα ψελνουμε μετα θανατον
δεν βοηθαει κανεναν
αφηστε το ησυχο το παιδι και ας ειναι καλα εκει που ειναι..

Σωστά......
Καλό ταξίδι εκεί που θα πάει...
:sad:

vamei
03/04/2009, 10:30
Δυσκολευτηκα πολυ να βαλω αυτο το post λογω κακου μαντατου γιατι δεν θελω να γινομαι τετοιος αγγελειαφορος, ωστοσο υπερισχυσε η διαθεση μου υπερ ολων μας να συμμορφωνομαστε και να εχουμε συνειδηση της αναγκης εστω των δικων μας ανθρωπων να ζουν ησυχα και οχι να μας κουβαλουν μεσα τους με αγχος και ταραχη. Λυπαμαι τη μανα του κι οποιον αλλον τον "εφερε" μεσα του διοτι ειναι αδικο γι' αυτους τουλαχιστον...

DrBig
03/04/2009, 10:54
Το πολυ 'political correctness' κουραζει.
Ας αποφασισουμε οτι οποιος κανει κατι τετοιο ειναι σα να παιζει ρωσσικη ρουλετα. Αν ακουγαμε για καποιον οτι ο εγκεφαλος του εγκατελειψε το κρανιο του απο μια σφαιρα στη θαλαμη, θα τον λυπομασταν? Οχι, ηλιθιο θα τον λεγαμε. Ας τον πουμε λοιπον κι αυτον ηλιθιο για να τελειωνουμε και ας θεωρουμε τον εαυτο μας τυχερο που ο εν λογω ηλιθιος δεν επεσε απανω μας.
Οσο για την μανα του, ας προσεχε κι αυτη με την παιδεια που του εδωσε, αν του εδωσε.
Υπαρχουν τοσοι και τοσοι που πεθαινουν εξ'αιτιας αλλων, για να λυπηθουμε, που ειλικρινα δεν μου καηκε καρφι.

vamei
03/04/2009, 12:25
Το πολυ 'political correctness' κουραζει.
Ας αποφασισουμε οτι οποιος κανει κατι τετοιο ειναι σα να παιζει ρωσσικη ρουλετα. Αν ακουγαμε για καποιον οτι ο εγκεφαλος του εγκατελειψε το κρανιο του απο μια σφαιρα στη θαλαμη, θα τον λυπομασταν? Οχι, ηλιθιο θα τον λεγαμε. Ας τον πουμε λοιπον κι αυτον ηλιθιο για να τελειωνουμε και ας θεωρουμε τον εαυτο μας τυχερο που ο εν λογω ηλιθιος δεν επεσε απανω μας.
Οσο για την μανα του, ας προσεχε κι αυτη με την παιδεια που του εδωσε, αν του εδωσε.
Υπαρχουν τοσοι και τοσοι που πεθαινουν εξ'αιτιας αλλων, για να λυπηθουμε, που ειλικρινα δεν μου καηκε καρφι.


---------------------

Σε βρισκω υγιεστατο...
:sun:

Akatanomastos
03/04/2009, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig

Οχι, ηλιθιο θα τον λεγαμε. Ας τον πουμε λοιπον κι αυτον ηλιθιο για να τελειωνουμε και ας θεωρουμε τον εαυτο μας τυχερο που ο εν λογω ηλιθιος δεν επεσε απανω μας.
Οσο για την μανα του, ας προσεχε κι αυτη με την παιδεια που του εδωσε, αν του εδωσε.
Υπαρχουν τοσοι και τοσοι που πεθαινουν εξ'αιτιας αλλων, για να λυπηθουμε, που ειλικρινα δεν μου καηκε καρφι.

αυτα τα ωραια που γραφεις μπορεις να τα πεις στην μανα του απευθειας?
αν δεν μπορεις δειξε σεβασμο οπου και να εισαι.

για να δειξεις λιγο σεβασμο δεν χρειαζετε να σε κοιτανε οι δικοι του

δειξε σεβασμο λοιπον και ας πιστευεις οτι θελεις για το παιδι

BELZEBOYLIS
03/04/2009, 12:46
το παιδί, έκανε ένα λάθος και το πλήρωσε με την ζωή του .... Την μαλακία που σας δέρνει κρατήστε την για το εαυτό σας !!! Δεν σας φταίμε σε τίποτα , ανόητοι σκατόψυχοι !!!!!!!!

DrBig
03/04/2009, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
αυτα τα ωραια που γραφεις μπορεις να τα πεις στην μανα του απευθειας?
αν δεν μπορεις δειξε σεβασμο οπου και να εισαι.

για να δειξεις λιγο σεβασμο δεν χρειαζετε να σε κοιτανε οι δικοι του

δειξε σεβασμο λοιπον και ας πιστευεις οτι θελεις για το παιδι


Αν για σενα σεβασμος ειναι να μη κοιτας την ουσια προκειμενω να αισθανεσαι καλος χριστιανος, τοτε ειμαι αναμφιβολα ασεβης για σενα και δεν εχω και το παραμικρο προβλημα γι'αυτο.
Κατα την γνωμη μου η μονη βολη κατα οποιασδηποτε εννοιας σεβασμου στην ιστορια αυτη, ειναι ελλειψη σεβασμου του αλαφροϊσκιωτου νεανια ως προς την ζωη των αλλων πρωτα απ'ολα και μετα την δικη του. Επαιξε και εχασε, γιατι λοιπον θα επρεπε εγω να στεναχωρηθω? Ουτε καν τον ηξερα. Εσυ δηλαδη πως στεναχωρεθηκες? Σου κοπηκε η ορεξη? Η λες ο,τι λες για να φανεις συμπονετικος και αρα 'καλος' στους ιντερνετ φιλαρες?

blueangel
03/04/2009, 12:54
Ρε σείς για συνέλθετε λίγο όλοι σας!!!!Πώς την είδαμε τη δουλειά δηλαδή επειδή οι νεκροί δεδικαίωνται σημαίνει ότι δεν θα κάνουμε κριτική σε ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΕΣ πράξεις δεν θα γίνεται αφορμή μια κατάσταση να παραδειγματιστούν ΕΣΤΩ άλλοι????Το παιδί άσχετα αν με λυπεί αφάνταστα το νεαρό της ηλικίας ταυ,άσχετα αν θρηνούμε ακόμη έναν στην άσφαλτο ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!Και να το βάλουν στο μύαλό τους ΟΛΟΙ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΓΕΝΙΑΣ της ΚΑΜΕΝΗΣ ΓΕΝΙΑΣ δυστυχώς που κάνουν τα ίδια!Φυσικά με το μυαλό που κουβαλούσε και πάπι ακόμη ναχε θαείχε αυτή την κατάληξη απλά η χιλιάρα τον έστειλε μια ώρα αρχύτερα!!!
Δηλαδή οι σημερινοί 18αρηδες και 20αρηδες είναι οι ΜΑΓΚΕΣ της ιστορίας?????Εμείς δεν είχαμε ψυχή δεν είχαμε κάβλα στην ηλικιά τους????Για συνέλθετε λίγο ωραίος ο πόνος και οι κλάψες και τα ΛΥΠΑΜΑΙ και όλα τα πρατράγουδα γιατί έφυγε μια νέα ζωή ΤΟΣΟ ΑΔΙΚΑ αλλά αν αυτά τα κολόπαιδα που κυκλοφορούν εκεί εξω κάποιοι άλλοι συνομήλικοί του δεν συνετισθούν δεν ξέρω με τι τρόπο ας κάτσουμε σε ενα τραπέζοι ΟΛΟΙ και ας τον βρούμε Πολιτεία Φορείς Φόρουμε μεγαλύτεροι λόγω ηλικίας και πείρας και πάει λέγοντας...
Εγώ προσωπικά ΦΟΒΑΜΑΙ και ΤΡΕΜΩ με αυτή την καμένη γενιά των 18...20 χρόνων.Τους βλέπω καθημερινά στις καφετέριες με τα κινητά κολλημένα στο αυτί ΣΥΝΕΧΕΙΑ άεργους χωρίς ΚΑΜΙΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ καμία προοπτική!!!Να ξημεροβραδιάζονται στα ιντερνετομάγαζα και να κάνουν τη νύχτα μέρα...
Εγώ δηλαδή που μπήκα στη δουλειά από 11 χρονών και απέκτησα μηχανή στα 30 μου ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΦΤΑ και ώς τώτε την έβγαζα με παπιά και ένα ΑΧάκι αργότερα ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΧΙΛΙΑΡΑ?????Φυσικά και ΝΑΙ απλά λειτουργούσα ΠΑΝΤΑ με το πάνω κεφάλι όπως οι περισσότεροι σαραντάρηδες σήμερα και τα παιδιά της Μεταπολίτευσης!!!Τα σημερινά πιτσιρίκια ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ αλλά τους λείπει το μυαλό και προπάντων η πραγματική ΜΑΓΚΙΑ!!!Γιατί ψευτομαγκιά είναι να καβαλάς ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ με την ροπή στα κόκκινα ΑΚΡΑΝΟΣ,ΧΩΡΙΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ τα καλοκαίρια με ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ και άντε κανά φανελάκι στην καλύτερη ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΗΜΙΓΥΜΝΟΣ για να φανούν τα μπράτσα και οι κοιλιακοί για να κάνουμε επίδειξη!!!:evil: :yuck: Δεν το ήξερα το παλικάρι και δεν είναι η προπσωπική η επίθεση!!!ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΧΩ και μόνο!!!Και συγγνώμη και πάλι για το ύφος αν κάποιους ενοχλεί ΟΠΩΣ ΕΝΟΧΛΕΙ πάντα η ΑΛΗΘΕΙΑ δυστυχώς:bigcry: :bigcry: :sick:

DrBig
03/04/2009, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Την μαλακία που σας δέρνει κρατήστε την για το εαυτό σας !!! Δεν σας φταίμε σε τίποτα , ανόητοι σκατόψυχοι !!!!!!!!

Τι τα διαβαζεις τοτε, μαζοχα εισαι?

vamei
03/04/2009, 12:55
Η αληθεια ειναι οτι το δυστυχημα ηταν πολυ επικινδυνο και για αλλους. Να φανταστειτε πως η μηχανη πηγαινε μονη της για 100 περιπου μετρα και ευτυχως πηγε και επεσε επανω σε ενα αυτοκινητο. Αν αυτο δεν ηταν αυτοκινητο και ηταν μηχανη ή πεζος? Τοτε?

Stergios69
03/04/2009, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από vamei
Χωρις κρανος και πατιναρισματα σκοτωθηκε ...
Δεν θα έγραφα στο ποστ, σκεπτόμενος από τον τίτλο ότι κάποιο παιδί ''έφυγε'' άδικα...
Σήμερα το πρωι όμως ήμουν μάρτυρας ακριβώς του ίδιου περιστατικού χωρίς το θάνατο στο τέλος...
Ο πιτσιρικάς οδηγούσε παπί τούμπανο... στις 8 το πρωί... ξεκράνωτος... να κάνει παντιές... σε κεντρικο δρόμο...
Ποιος του φταίει εκτός από το κεφάλι του το ίδιο;
Λυπάμαι αυτούς που αφήνει πίσω... :confused:

Akatanomastos
03/04/2009, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Αν για σενα σεβασμος ειναι να μη κοιτας την ουσια προκειμενω να αισθανεσαι καλος χριστιανος, τοτε ειμαι αναμφιβολα ασεβης για σενα και δεν εχω και το παραμικρο προβλημα γι'αυτο.
Κατα την γνωμη μου η μονη βολη κατα οποιασδηποτε εννοιας σεβασμου στην ιστορια αυτη, ειναι ελλειψη σεβασμου του αλαφροϊσκιωτου νεανια ως προς την ζωη των αλλων πρωτα απ'ολα και μετα την δικη του. Επαιξε και εχασε, γιατι λοιπον θα επρεπε εγω να στεναχωρηθω? Ουτε καν τον ηξερα. Εσυ δηλαδη πως στεναχωρεθηκες? Σου κοπηκε η ορεξη? Η λες ο,τι λες για να φανεις συμπονετικος και αρα 'καλος' στους ιντερνετ φιλαρες?

κοιτα δεν εχω καμια ορεξη να αντιπαρατεθω μαζι σου γιαυτο θα σου πω την αποψη μουκαι θα αποχωρησω..

ο σεβασμος για καποια πραγματα και ενα απο αυτα ειναι ο ΘΑΝΑΤΟς δεν εχει λογικη.
κοιταω στην ουσια, ξερω οτι ο νεαρος εσφαλε και το πληρωσε με το υψιστο τιμημα

σεβομαστε ομως καποια πραγματα οπως τον πονο μιας μανας ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ και ας πιστευουμε για τον νεκρο

εσυ δεν σεβαστηκες τιποτα.
εισαι αναμφιβολα ασεβης για μενα.

τωρα για τα χαριτωμενα περι ορεξης καλοσυνες και ιντερνετ φιλαρες πεστα σε κανεναν αλλον..

Leopsomo
03/04/2009, 13:03
μην ξεκατινιαζεστε ετσι ρε παιδια.

Η ουσια ειναι οτι χαθηκε μια ακομη ανθρωπινη ζωη πανω σε 2 ροδες.

Οποιος και να ηταν, οτι κι αν φοραγε η δε φοραγε, ειναι τουλαχιστον ασχημο να γραφουμε με τετοιο τροπο δημοσια για καποιον που ακομη δεν εχει ταφει.

Ναι ειναι η politically correct αποψη και μονο αυτες αρμοζουν σε μια τετοια κατασταση.

Δεν ειναι υποχρεωτικο να την ασπαζομαστε ολοι, τουλαχιστον ας καναμε την καρδια μας πετρα να μην σχολιασουμε καθολου.

Καλο ταξιδι στο παιδι.

blueangel
03/04/2009, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leopsomo
τουλαχιστον ας καναμε την καρδια μας πετρα να μην σχολιασουμε καθολου.



Ναί όπως η στρουθοκάμηλος...
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

DrBig
03/04/2009, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
κοιτα δεν εχω καμια ορεξη να αντιπαρατεθω μαζι σου γιαυτο θα σου πω την αποψη μουκαι θα αποχωρησω..

ο σεβασμος για καποια πραγματα και ενα απο αυτα ειναι ο ΘΑΝΑΤΟς δεν εχει λογικη.
κοιταω στην ουσια, ξερω οτι ο νεαρος εσφαλε και το πληρωσε με το υψιστο τιμημα

σεβομαστε ομως καποια πραγματα οπως τον πονο μιας μανας ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ και ας πιστευουμε για τον νεκρο

εσυ δεν σεβαστηκες τιποτα.
εισαι αναμφιβολα ασεβης για μενα.

τωρα για τα χαριτωμενα περι ορεξης καλοσυνες και ιντερνετ φιλαρες πεστα σε κανεναν αλλον..


Λες αλλα αντι αλλων.
Το αν σεβομαι την μανα του η οχι, δεν εχει να κανει με το οτι λεω σε ενα φορουμ οτι δεν με νοιαζει που σκοτωθηκε ο γιος της. Μαλλον μπερδευεις το σεβασμο με την ελικρινεια.

sniper
03/04/2009, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Ναί όπως η στρουθοκάμηλος...
:bigcry: :bigcry: :bigcry:


Όταν σου σκοτωθεί παιδί/φιλος/γνωστός με τον ίδιο τρόπο και είσαι στην κηδεία του και περάσουν κάποιοι και πούνε "Τα 'θελε ο κώλος του μαλακισμένου" τότε κάνε και την πάπια αν θες.....

Ενα παιδί 20 χρονών σκοτώθηκε, όντως δεν τον ξέραμε και λιγο μας νοιάζει και ελιναι λογικό αφου μας ενδιαφέρουν μόνο οι γνωστοί μας πλέον. Αλλά το τι έκανε αυτό το παιδί να πάρει το μηχανάκι και να συμπεριφερθει έτσι είναι άλλη ιστορία.

Το να ακούσω καντήλια για τους δικούς του ή για την παρέα του ή για την άδικη την κοινωνια κλπ κλπ το καταλαβαίνω. Αλλά το να λέμε τα παραπάνω είναι τουλάχιστον μικροπρέπεια.

Αν σκέφτεστε έτσι κρατήστε τα για τον εαυτό σας ή αφου σας νοιάζουν μονο οι γνωστοί σας, διδάξτε τα δικά σας παιδιά να μην κάνουν ότι κι ο μακαρίτης που δεν έχει άλλη ευκαιρία πλέον.

OldMan
03/04/2009, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Την μαλακία που σας δέρνει κρατήστε την για το εαυτό σας !!! Δεν σας φταίμε σε τίποτα , ανόητοι σκατόψυχοι !!!!!!!!
Ρε Κώστα ...

Γιατί ανεβάζεις τόνους (και μάλιστα άγαρμπα) ??? :confused:

DrBig
03/04/2009, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leopsomo
μην ξεκατινιαζεστε ετσι ρε παιδια.

Η ουσια ειναι οτι χαθηκε μια ακομη ανθρωπινη ζωη πανω σε 2 ροδες.

Οποιος και να ηταν, οτι κι αν φοραγε η δε φοραγε, ειναι τουλαχιστον ασχημο να γραφουμε με τετοιο τροπο δημοσια για καποιον που ακομη δεν εχει ταφει.

Ναι ειναι η politically correct αποψη και μονο αυτες αρμοζουν σε μια τετοια κατασταση.

Δεν ειναι υποχρεωτικο να την ασπαζομαστε ολοι, τουλαχιστον ας καναμε την καρδια μας πετρα να μην σχολιασουμε καθολου.

Καλο ταξιδι στο παιδι.

Θα με τρελλανετε καποιοι!!!
Δηλαδη (με ολο το σεβασμο) αυτοι που στεναχωρεθηκαν πως στεναχωρεθηκαν? Αν ηταν να στεναχωριομαστε ετσι, τοτε θα πρεπει να ειχαμε πεσει σε βαθεια καταθλιψη με οσα γινωνται στο κοσμο απο θανατους και μη.
Αλλα στη πραξη μια χαρα ειμαστε. Και τι το ασχημο ειπαμε δηλαδη? ΑΠΟ ΠΟΤΕ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΗ?

strat
03/04/2009, 13:16
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Ρε σείς για συνέλθετε λίγο όλοι σας!!!!Πώς την είδαμε τη δουλειά δηλαδή επειδή οι νεκροί δεδικαίωνται σημαίνει ότι δεν θα κάνουμε κριτική σε ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΕΣ πράξεις δεν θα γίνεται αφορμή μια κατάσταση να παραδειγματιστούν ΕΣΤΩ άλλοι????Το παιδί άσχετα αν με λυπεί αφάνταστα το νεαρό της ηλικίας ταυ,άσχετα αν θρηνούμε ακόμη έναν στην άσφαλτο ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!Και να το βάλουν στο μύαλό τους ΟΛΟΙ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΓΕΝΙΑΣ της ΚΑΜΕΝΗΣ ΓΕΝΙΑΣ δυστυχώς που κάνουν τα ίδια!Φυσικά με το μυαλό που κουβαλούσε και πάπι ακόμη ναχε θαείχε αυτή την κατάληξη απλά η χιλιάρα τον έστειλε μια ώρα αρχύτερα!!!
Δηλαδή οι σημερινοί 18αρηδες και 20αρηδες είναι οι ΜΑΓΚΕΣ της ιστορίας?????Εμείς δεν είχαμε ψυχή δεν είχαμε κάβλα στην ηλικιά τους????Για συνέλθετε λίγο ωραίος ο πόνος και οι κλάψες και τα ΛΥΠΑΜΑΙ και όλα τα πρατράγουδα γιατί έφυγε μια νέα ζωή ΤΟΣΟ ΑΔΙΚΑ αλλά αν αυτά τα κολόπαιδα που κυκλοφορούν εκεί εξω κάποιοι άλλοι συνομήλικοί του δεν συνετισθούν δεν ξέρω με τι τρόπο ας κάτσουμε σε ενα τραπέζοι ΟΛΟΙ και ας τον βρούμε Πολιτεία Φορείς Φόρουμε μεγαλύτεροι λόγω ηλικίας και πείρας και πάει λέγοντας...
Εγώ προσωπικά ΦΟΒΑΜΑΙ και ΤΡΕΜΩ με αυτή την καμένη γενιά των 18...20 χρόνων.Τους βλέπω καθημερινά στις καφετέριες με τα κινητά κολλημένα στο αυτί ΣΥΝΕΧΕΙΑ άεργους χωρίς ΚΑΜΙΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ καμία προοπτική!!!Να ξημεροβραδιάζονται στα ιντερνετομάγαζα και να κάνουν τη νύχτα μέρα...
Εγώ δηλαδή που μπήκα στη δουλειά από 11 χρονών και απέκτησα μηχανή στα 30 μου ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΦΤΑ και ώς τώτε την έβγαζα με παπιά και ένα ΑΧάκι αργότερα ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΧΙΛΙΑΡΑ?????Φυσικά και ΝΑΙ απλά λειτουργούσα ΠΑΝΤΑ με το πάνω κεφάλι όπως οι περισσότεροι σαραντάρηδες σήμερα και τα παιδιά της Μεταπολίτευσης!!!Τα σημερινά πιτσιρίκια ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ αλλά τους λείπει το μυαλό και προπάντων η πραγματική ΜΑΓΚΙΑ!!!Γιατί ψευτομαγκιά είναι να καβαλάς ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ με την ροπή στα κόκκινα ΑΚΡΑΝΟΣ,ΧΩΡΙΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ τα καλοκαίρια με ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ και άντε κανά φανελάκι στην καλύτερη ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΗΜΙΓΥΜΝΟΣ για να φανούν τα μπράτσα και οι κοιλιακοί για να κάνουμε επίδειξη!!!:evil: :yuck: Δεν το ήξερα το παλικάρι και δεν είναι η προπσωπική η επίθεση!!!ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΧΩ και μόνο!!!Και συγγνώμη και πάλι για το ύφος αν κάποιους ενοχλεί ΟΠΩΣ ΕΝΟΧΛΕΙ πάντα η ΑΛΗΘΕΙΑ δυστυχώς:bigcry: :bigcry: :sick: [/QUΟΤΕ

Μπα, η δικια σου γενια κυκλοφορουσε με κρανος, γαντια, μποτες, εξοπλισμο. Εισαι σιγουρος γι αυτο? Δεν γινοντουσαν τοτε κοντρες και αλητειες στους δρομους?????Παρεα 45αρηδων μου ελεγε τις προαλλες οτι οποιος φορουσε κρανος εκτος απο φλωρος ηταν και καπιταλας. Και ενα τελευταιο.. Πως εισαι σιγουρος οτι το παλικαρι δεν ειχε δουλεψει για να παρει το μηχανακι? Τον ηξερες??Οκ αμα τον ηξερες, αλλα αμα δεν τον ηξερες πως το λες? Για να μας πεις οτι δουλευες απο τα 11 και να εντυπωσιαστουμε?

Ας ειναι ελαφρυ το χωμα..Και τουλαχιστον να μην λεμε πραγματα για ανθρωπους που δεν ειναι εδω να μας απαντησουν.

blueangel
03/04/2009, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Θα με τρελλανετε καποιοι!!!
ΑΠΟ ΠΟΤΕ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΗ?

ΕΛΑ ΜΟΥ ΝΤΕ:confused: :confused: :confused: :confused: :evil:

Akatanomastos
03/04/2009, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig

Το αν σεβομαι την μανα του η οχι, δεν εχει να κανει με το οτι λεω σε ενα φορουμ οτι δεν με νοιαζει που σκοτωθηκε ο γιος της. /B]



Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
[B]
Οσο για την μανα του, ας προσεχε κι αυτη με την παιδεια που του εδωσε, αν του εδωσε.
Υπαρχουν τοσοι και τοσοι που πεθαινουν εξ'αιτιας αλλων, για να λυπηθουμε, που ειλικρινα δεν μου καηκε καρφι.

την σεβεσαι πολυ την μανα του και τον πονο
το βλεπουμε ολοι αυτο.


anyway παλικαρι μου δικο σου θεμα το ποιον σεβεσαι και γιατι, απλα εγω σου απαντησα γιατι μου χτυπησε πολυ ασχημα αυτο που εγραψες.

sniper
03/04/2009, 13:18
Η Αλήθεια είναι σκληρή. Ουτε άσχημη ουτε όμορφη.

vassilis88
03/04/2009, 13:19
drbig, δν σημαινει κατι το οτι δν τον ξερουμε, δν ειναι ευχαριστο να ακους οτι ενας στην ηλικια σου σκοτωθηκε..

blueangel, δν ειναι ολοι της γενιας αυτης οπως τους περιγραφεις. επισης, εαν οποιοσδηποτε ειχε την ευκαιρια στα 20 του να εχει τετοια μηχανη, δν θα λεγε οχι..

επισης ο νομος επιτρεπει σε 20χρονους να οδηγουν κ d16. σωστο ή λαθος το επιτρεπει.

τελος παντων, τι να πει κανεις.. κριμα το παιδι.. rip..

OldMan
03/04/2009, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Η Αλήθεια είναι σκληρή. Ουτε άσχημη ουτε όμορφη.
Την δικιά μου την λένε Μύριαμ (και είναι γκομενάρα...) :winka:

blueangel
03/04/2009, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από strat
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
[B]
Μπα, η δικια σου γενια κυκλοφορουσε με κρανος, γαντια, μποτες, εξοπλισμο. Εισαι σιγουρος γι αυτο? Δεν γινοντουσαν τοτε κοντρες και αλητειες στους δρομους?????Παρεα 45αρηδων μου ελεγε τις προαλλες οτι οποιος φορουσε κρανος εκτος απο φλωρος ηταν και καπιταλας. Και ενα τελευταιο.. Πως εισαι σιγουρος οτι το παλικαρι δεν ειχε δουλεψει για να παρει το μηχανακι? Τον ηξερες??Οκ αμα τον ηξερες, αλλα αμα δεν τον ηξερες πως το λες? Για να μας πεις οτι δουλευες απο τα 11 και να εντυπωσιαστουμε?

Ας ειναι ελαφρυ το χωμα..Και τουλαχιστον να μην λεμε πραγματα για ανθρωπους που δεν ειναι εδω να μας απαντησουν.

Νομίζω ότι και να απαντήσω θα πάνε τα λόγια μου χαμένα!!!Αν συγκρίνεις τους θανάτους από μηχανές της γενιάς μου ΜΕ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΣΟΥ...ΤΑ ΑΠΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ίσως σου δώσουν τις απαντήσεις που ψάχνεις!!!Και δεν γουστάρω να εντυπωσιάσω κανένα η ίδια η ζωή καθημερινά ΔΙΝΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ της ΔΥΣΤΥΧΩΣ και με τρόπο μερικές αν όχι όλες τις φορές ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΟ:evil: :wave2:

Leopsomo
03/04/2009, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Θα με τρελλανετε καποιοι!!!
Δηλαδη (με ολο το σεβασμο) αυτοι που στεναχωρεθηκαν πως στεναχωρεθηκαν? Αν ηταν να στεναχωριομαστε ετσι, τοτε θα πρεπει να ειχαμε πεσει σε βαθεια καταθλιψη με οσα γινωνται στο κοσμο απο θανατους και μη.
Αλλα στη πραξη μια χαρα ειμαστε. Και τι το ασχημο ειπαμε δηλαδη? ΑΠΟ ΠΟΤΕ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΗ?

Δεν στεναχωρηθηκα καθολου μεχρι που διαβασα το στυγνο ποστ σου.

DrBig
03/04/2009, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leopsomo
Δεν στεναχωρηθηκα καθολου μεχρι που διαβασα το στυγνο ποστ σου.

Ελπιζω τουλαχιστον να καταλαβαινεις οτι αυτο που λες αυτοαναιρειται. :beer:

strat
03/04/2009, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Νομίζω ότι και να απαντήσω θα πάνε τα λόγια μου χαμένα!!!Αν συγκρίνεις τους θανάτους από μηχανές της γενιάς μου ΜΕ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΣΟΥ...ΤΑ ΑΠΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ίσως σου δώσουν τις απαντήσεις που ψάχνεις!!!Και δεν γουστάρω να εντυπωσιάσω κανένα η ίδια η ζωή καθημερινά ΔΙΝΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ της ΔΥΣΤΥΧΩΣ και με τρόπο μερικές αν όχι όλες τις φορές ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΟ:evil: :wave2:

Μια μικρη λεπτομερεια. Μηπως, λεω μηπως, τα μηχανακια ΤΗΣ ΓΕΝΙΑΣ ΜΟΥ ειναι ελαφρως περισσοτερα απο τη δικη σου γενια? Ελαφρως φιλε μου, εσυ σαν μηχανοβιος και των 2 εποχων, κατι θα εχεις παρατηρησει. Ισως και τα αυτοκινητα να ειναι λιγο περισσοτερα, ποιος ξερει. Απλα μαθηματικα ειναι. Που ειναι και τα πιο δυσκολα εννοειται:wave2: :wave2:

DrBig
03/04/2009, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
drbig, δν σημαινει κατι το οτι δν τον ξερουμε, δν ειναι ευχαριστο να ακους οτι ενας στην ηλικια σου σκοτωθηκε..

blueangel, δν ειναι ολοι της γενιας αυτης οπως τους περιγραφεις. επισης, εαν οποιοσδηποτε ειχε την ευκαιρια στα 20 του να εχει τετοια μηχανη, δν θα λεγε οχι..

επισης ο νομος επιτρεπει σε 20χρονους να οδηγουν κ d16. σωστο ή λαθος το επιτρεπει.

τελος παντων, τι να πει κανεις.. κριμα το παιδι.. rip..


Το οτι δεν με νοιαζει που πεθανε, δεν σημαινει οτι χαρηκα κιολας! Σιγουρα ομως χαρηκα που δεν πηρε κι'αλλον στον λαιμο του.

DrBig
03/04/2009, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
την σεβεσαι πολυ την μανα του και τον πονο
το βλεπουμε ολοι αυτο.


anyway παλικαρι μου δικο σου θεμα το ποιον σεβεσαι και γιατι, απλα εγω σου απαντησα γιατι μου χτυπησε πολυ ασχημα αυτο που εγραψες.


Απλα 'παλικαρι μου' ο σεβασμος για μενα και για σενα ειναι δυο τελειως διαφορετικα πραγματα, και διαφερουν κυριως στο οτι εγω τον τοποθετω επι του πρακτικου ενω εσυ μακαρι να ξερα. Αν θες μας το εξηγεις. Αν οχι, τυχη αγαθη.

Lelos69
03/04/2009, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Το οτι δεν με νοιαζει που πεθανε, δεν σημαινει οτι χαρηκα κιολας! Σιγουρα ομως χαρηκα που δεν πηρε κι'αλλον στον λαιμο του.

Οταν λες χαρηκες τι εννοεις;Θα πας να ανοιξεις κανα μπουκαλακι στα μπουζουκια δηλαδη? Παιδια ενα "καλο ταξιδι" αρκει(κι ας εκανε λαθος ο πιτσιρικας).Τα υπολοιπα ειναι να 'χαμε να λεγαμε.Καποιοι ψοφατε για καβγα εδω μεσα....

DrBig
03/04/2009, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lelos69
Οταν λες χαρηκες τι εννοεις;Θα πας να ανοιξεις κανα μπουκαλακι στα μπουζουκια δηλαδη? Παιδια ενα "καλο ταξιδι" αρκει(κι ας εκανε λαθος ο πιτσιρικας).Τα υπολοιπα ειναι να 'χαμε να λεγαμε.Καποιοι ψοφατε για καβγα εδω μεσα....

οπου 'χαρηκα', βαλε 'ανακουφιστηκα'.
:beer:

Lelos69
03/04/2009, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
οπου 'χαρηκα', βαλε 'ανακουφιστηκα'.
:beer:

:beer:

evvou
03/04/2009, 14:51
:sad: :sad: κριμα που δε προλαβε να μαθει απο τα λαθη του....κουραγιο στη μανουλα του :sad: :sad:


παντως ολο κ πιο συχνα βλεπουμε μωρα παιδια (18-19-20) με 1000ρες μηχανες που παιρνουν απο θειους, αδερφους, μπαμπαδες, κλπ να κυκλοφορουν με τον κολλητο η καποιο κοριτσακι πισω...:(

Akatanomastos
03/04/2009, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Απλα 'παλικαρι μου' ο σεβασμος για μενα και για σενα ειναι δυο τελειως διαφορετικα πραγματα, και διαφερουν κυριως στο οτι εγω τον τοποθετω επι του πρακτικου ενω εσυ μακαρι να ξερα. Αν θες μας το εξηγεις. Αν οχι, τυχη αγαθη.

Φράση: Σεβασμός,
Ετυμολογία: μεταγν. σεβασμός < σέβομαι Ερμηνεία: (ο) ουσ. το να υπολήπτεται, να τιμά κάποιος ένα πρόσωπο: σεβασμός στο διπλανό μας | το να αποφεύγει κάποιος να βλάψει ή να υποτιμήσει

Φράση: Σκληρότητα,
Ετυμολογία: αρχ. σκληρότης < σκληρός, Ερμηνεία: (η) ουσ. η ιδιότητα του σκληρού, έλλειψη ελαστικότητας | (μτφ) αναλγησία, έλλειψη συμπόνοιας,

αυτες ειναι οι δικες μου ερμηνειες και ετσι το τοποθετω.
εισαι που εισαι του πρακτικου φτιαξε δικες σου ερμηνειες, οπως σε βολευουν

Panos RG
03/04/2009, 15:01
Ας αναπαυθεί το παιδί! και πάλι καλά που δεν πήρε κανέναν άλλο στο λαιμό του να λέτε ρε παιδιά ! δεν ξέρουμε απο που να φυλαχτούμε! δεν μιλάμε για έλα απλό οδηγικό λάθος, καγκουριές και καφριλίκια είναι καλό να γίνονται σε κάποιο ελεγχόμενο περιβάλλον , γιατί αν σας είχε "φάει" κανέναν συγγενή ή φίλο θα αλλάζατε γνώμη οι " πολύ ευαίσθητοι " !

DrBig
03/04/2009, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
Φράση: Σεβασμός,
Ετυμολογία: μεταγν. σεβασμός < σέβομαι Ερμηνεία: (ο) ουσ. το να υπολήπτεται, να τιμά κάποιος ένα πρόσωπο: σεβασμός στο διπλανό μας | το να αποφεύγει κάποιος να βλάψει ή να υποτιμήσει

Φράση: Σκληρότητα,
Ετυμολογία: αρχ. σκληρότης < σκληρός, Ερμηνεία: (η) ουσ. η ιδιότητα του σκληρού, έλλειψη ελαστικότητας | (μτφ) αναλγησία, έλλειψη συμπόνοιας,

αυτες ειναι οι δικες μου ερμηνειες και ετσι το τοποθετω.
εισαι που εισαι του πρακτικου φτιαξε δικες σου ερμηνειες, οπως σε βολευουν

Τελικα δικιο εχεις,

1) ΥΠΟΤΙΜΗΣΑ την ευφυια του νεαρου, αρα ειμαι ασεβης
2) Δε συμπονω την μανα του (11880) την οποια δεν εχω γνωρισει ποτε κι ουτε προκειται, αρα ειμαι σκληρος.

Στο (1) δεν νομιζω καν οτι χρειαζεται να προσθεσω κατι. Στο (2) απλα να σου προτεινω να μην διαβαζεις εφημεριδες γιατι θα συμπονας ολοκληρος νυχθημερον, συμπονετικε φιλε μου.

Akatanomastos
03/04/2009, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Τελικα δικιο εχεις,

1) ΥΠΟΤΙΜΗΣΑ την ευφυια του νεαρου, αρα ειμαι ασεβης
2) Δε συμπονω την μανα του (11880) την οποια δεν εχω γνωρισει ποτε κι ουτε προκειται, αρα ειμαι σκληρος.


συμπονετικε φιλε μου.

τωρα μας λες παραμυθακια για το νηπειαγωγειο και προφανως δεν μπορεις να συζητησεις ως ενηλικας..


καταλαβαινουν ολοι και με ετυμολογιες απο λεξικο που σου δωσα(γιατι εμενα δεν με πιστευες)
αν εισαι ασεβης ή οχι προς εναν νεκρο και προς την μανα του που εχει μεινει πισω..

το να ειρωνευεσαι εμενα με ατακες του στυλ "συμπονετικε φιλε μου" συνεχιζει να δειχνει το επιπεδο σου.

εσυ μπορεις βεβαια να γραψεις στα παπαρια σου οτι σου λεω εδω και 3 ωρες και να συνεχιζεις να το παιζεις Brus Willis στο Die Hard.

στα παπαρια μου και μενα.
δεν θα σε κανω εγω ανθρωπο

byron
03/04/2009, 15:27
Χαίρομαι που βλέπω κάποιους τυχερούς να γεννιούνται ώριμοι μοτοσυκλετιστές και δεν μπήκαν στον πειρασμό να κάνουν μαλακιούλες ως πιτσιρικάδες, φοράγαν το κράνος απ΄τα 16 και την ολόσωμη απ΄τη στιγμή που πήραν +51cc.
Δυστυχώς την απόσταση απο το "κρίμα ρε γαμώτο" μέχρι το "στα αρχίδια μου" την μαθαίνουμε μικροί και είναι πολύ αργά πλέον για ορισμένους.

Κουράγιο στους γονείς του μικρού....

VegasKitty
03/04/2009, 15:30
Κουραγιο στους δικους του ανθρωπους... :sad:

notakos600
03/04/2009, 15:34
Κουράγιο στους γονείς του και από εμένα.

Το ότι ζούμε οι υπόλοιποι που...

ΝΑΙ, οδηγούσαμε πάντα ακράνωτοι
ΝΑΙ, κάναμε πολλές μαλακιούλες
ΚΑΙ ΝΑΙ, τα είχαμε όλα γραμμένα στα @@ μας

.... είναι ότι σταθήκαμε πραγματικά κωλόφαρδοι και στα είκοσί μας και αργότερα.

Και κάποιοι ας βγάλουν το γουνάκι του αεροπαγίτη γιατί θα ξεράσω...

Anty12
03/04/2009, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όταν σου σκοτωθεί παιδί/φιλος/γνωστός με τον ίδιο τρόπο και είσαι στην κηδεία του και περάσουν κάποιοι και πούνε "Τα 'θελε ο κώλος του μαλακισμένου" τότε κάνε και την πάπια αν θες.....


+ οσα θες σκοπευτή...
ειδικά όταν βλέπεις την μάνα του, 23 χρόνια μετά, να φοράει ακόμη μαύρα...

DrBig
03/04/2009, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
τωρα μας λες παραμυθακια για το νηπειαγωγειο και προφανως δεν μπορεις να συζητησεις ως ενηλικας..


καταλαβαινουν ολοι και με ετυμολογιες απο λεξικο που σου δωσα(γιατι εμενα δεν με πιστευες)
αν εισαι ασεβης ή οχι προς εναν νεκρο και προς την μανα του που εχει μεινει πισω..

το να ειρωνευεσαι εμενα με ατακες του στυλ "συμπονετικε φιλε μου" συνεχιζει να δειχνει το επιπεδο σου.

εσυ μπορεις βεβαια να γραψεις στα παπαρια σου οτι σου λεω εδω και 3 ωρες και να συνεχιζεις να το παιζεις Brus Willis στο Die Hard.

στα παπαρια μου και μενα.
δεν θα σε κανω εγω ανθρωπο

...


Απο Ξανθοπουλο και Χολλιγουντ βλεπω καλα παμε.
Να σαι καλα και να χαλιεσαι λιγοτερο με τους ασεβεις και σκληρους :beer:

alexxxcbr
03/04/2009, 20:02
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

SVX
03/04/2009, 20:09
το θεμα οπως και να το παρεις ...δεν προσφερεται για αντιπαραθεση.... γι'αυτο μην ειστε τοσο επιθετικοι ...σκεφτειτε πως ειναι κατι μη αναστρεψιμο και φερθειτε πιο ανθρωπινα ο ενας στο αλλο μελος της κοινοτητας (μοτοσυκλετιστων) ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ καταλαβατε .....οσο παμε και λιγοστευουμε.... :mad:

TheFace
04/04/2009, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Κουράγιο στους γονείς του και από εμένα.

Το ότι ζούμε οι υπόλοιποι που...

ΝΑΙ, οδηγούσαμε πάντα ακράνωτοι
ΝΑΙ, κάναμε πολλές μαλακιούλες
ΚΑΙ ΝΑΙ, τα είχαμε όλα γραμμένα στα @@ μας

.... είναι ότι σταθήκαμε πραγματικά κωλόφαρδοι και στα είκοσί μας και αργότερα.

Και κάποιοι ας βγάλουν το γουνάκι του αεροπαγίτη γιατί θα ξεράσω...

+900:smokin:
Μεσα εισαι φιλος!!!:beer:

... ειχα αρχισει να "ανακατευομαι" :a020: κι εγω...:lol:

GiannisBlessed
04/04/2009, 00:43
δεν φταιει ουτε ο 20χρονος ουτε η 1000ρα.-
φταιει η ΠΑΙΔΕΙΑ!!!! εγω ειμαι 18 και ειμαι νομιμος απο ολες τις πλευρες αλλα οπως αναφερθηκε πιο πριν το διπλωμα δεν θα τον εσωζε.το ΚΡΑΝΟΣ ισως.εγω δεν εχω ζησει ακομα καμια αλλη γενια εκτος απο του παιδιου που πεθανε.
το θεμα της προληψης του ατυχηματος και της σωματικης αλλα και νομικης προστασιας ειναι κατι που οι 9 στους 10 συνομιληκους μου αψηφα καθημερινα.καποιοι λοιπον πληρωνουν τα λαθοι της κοινωνιας και των γονιων τους.το προβλημα ειναι αλλου οχι στον 20χρονο οδηγο αλλα στην νοοτροποια των ελληνων γενικοτερα.
μερικοι λοιπον "μισουν" τον 20χρονο γιατι πολυ απλα μπορουσε να σκοτωσει αντι να σκοτωθει και αντι για αυτοκτονια να ηταν δολοφονια.το να "καψουμε" τον 20χρονο ειναι λαθος νομιζω.πρεπει να δουμε τι εκανε εμενα να φοραω κρανος(και να εχω διπλωμα) και τι τους αλλους 9 να μην φορουν(και να μην εχουν).επισης δηλωνω οτι λυπαμε που το παιδι αυτο επελεξε να αυτοκτονησει.το οπλο ομως το εδωσε το κρατος,ο πολιτισμος μας και την σκανδαλη την πατησε αυτος με την 1000ρα.

Panos RG
04/04/2009, 01:52
Έτσι!!! ραντεβού αύριο στο σύνταγμα να κάψουμε το δέντρο (λέτε να το έχουν πάρει?),
και να πετάξουμε μολότοφ στον άγνωστο στρατιώτη!
Για το θάνατο του 20χρονου φταίει το κράτος και οι μπάτσοι που δεν τον έγραψαν για δίπλωμα και κράνος!!!

GiannisBlessed
04/04/2009, 01:57
παντως οταν λεω κρατος δεν εννοω τους μπατσους και τους πολιτικους...
εμας εννοω.

Akatanomastos
04/04/2009, 03:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos RG

Για το θάνατο του 20χρονου φταίει το κράτος και οι μπάτσοι που δεν τον έγραψαν για δίπλωμα και κράνος!!!


εσυ γραφεις αλλη μια ειρωνεια οπως διαφοροι αλλοι και νομιζεις πως ετσι δεν εχει κανεις ευθηνη για αυτον τον θανατο παρα μονο η ανωριμοτητα του παιδιου,

αλλα εσυ που θεωρεισαι ωριμος δεν σκεφτεσαι πως στο κρατος που ζεις δεν σου μαθαινουν στο σχολειο ΟΔΗΓΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ(αλλα ενα σωρο αλλα αχρηστα πραγματα: πχ θρησκευτικα).
και εκτος απο το σχολειο, τα διπλωματα οδηγησης τα παιρνουμε σαν εφημεριδες..

λοιπον σκεψου τα λιγο αυτα και συ, και οι αλλοι δικαστες νεκρων και εδω ειμαστε να συζηταμε..

kostas_1100gs
04/04/2009, 05:56
Πριν κάποια χρόνια, 2-3, θα ήταν νόμιμος..
Δεν λέει κάτι αυτό.. παιδεία χρειαζόμαστε..
Κουράγιο στους δικούς του..

GiannisBlessed
04/04/2009, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
εσυ γραφεις αλλη μια ειρωνεια οπως διαφοροι αλλοι και νομιζεις πως ετσι δεν εχει κανεις ευθηνη για αυτον τον θανατο παρα μονο η ανωριμοτητα του παιδιου,

αλλα εσυ που θεωρεισαι ωριμος δεν σκεφτεσαι πως στο κρατος που ζεις δεν σου μαθαινουν στο σχολειο ΟΔΗΓΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ(αλλα ενα σωρο αλλα αχρηστα πραγματα: πχ θρησκευτικα).
και εκτος απο το σχολειο, τα διπλωματα οδηγησης τα παιρνουμε σαν εφημεριδες..

λοιπον σκεψου τα λιγο αυτα και συ, και οι αλλοι δικαστες νεκρων και εδω ειμαστε να συζηταμε..
:beer:
+1 στα θρησκευτικα!

Υ.Γ μπορει να ηταν νομιμος παντως.στα 20 μπορεις να εχεις το απεριοριστο αν εχεις μικρο απο τα 18 αλλα και παλι δεν λεει τιποτα αυτο.

Xigo
04/04/2009, 18:55
Που κολλαει η νομιμοτητα τωρα εγω δεν καταλαβαινω,οπως επισης βρισκω λαθος τα περι γενιας..
απλα αστε το παιδι ησυχο εκει που ειναι..

TOLISTOLAROS
04/04/2009, 21:05
Κουράγιο στους δικούς του.
Τώρα σε ό,τι αφορά στα περί παιδείας,ωριμότητας,νομιμότητας κλπ:
*Ξέρετε πολλούς πιτσιρικάδες που να μηνέχουν παρανομήσει έστω και μια φορά;
*Δε σας είχατε κάνει στην ηλικία του ΠΟΤΕ μαλακία με αμάξι/μοτό και να τη γλιτώσετε επειδή σας "βγήκε",όχι λόγω ικανότητας χειρισμών;
*Επειδή το παιδί δεν το ξέρουμε,άρα δεν ξέρουμε κατά πόσο έκανε μια φορά μαλακία και την πλήρωσε μια κι έξω(δεν είναι όλοι τυχεροί) ή έκανε συνεχώς καγκουριές,καλό θα'ναι χαρακτηρισμοί όπως"δε λυπάμαι τη μάνα/πατέρα/θείο/θεία" κλπ να λείπουν.
Ακόμα και ο χειρότερος εγκληματίας δεν αξίζει να σκοτωθεί σε τροχαίο,ξεκολλάτε πια!!!ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΥΡΕΥΟΝΤΑΣ ΕΦΥΓΕ ΤΣΑΜΠΑ ΚΑΙ ΒΕΡΕΣΕ,ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ.-
Τα υπόλοιπα είναι πίπες.
*Η παιδεία δεν μπορεί να σου βάλει μυαλό ΑΝ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ.100000 δασκάλους και εκπαιδευτές να έχεις άμα δεν έχεις το γνώθι σ'αυτόν μαλακίες θα κάνεις.Τόσα περιοδικά,εκπομπές υπάρχουν,δε δικαιολογείται άγνοια.
Στην τελική δε ζούσε σε κανένα κατσικοχώρι,είχε παραστάσεις.

Στατιστικά σ'αυτή την ηλικία κάποιοι θα σταθούν είτε άτυχοι είτε όχι τόσο τυχεροί όσο κάποιοι άλλοι...
Καλό του ταξίδι. :(

Panos RG
05/04/2009, 02:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
εσυ γραφεις αλλη μια ειρωνεια οπως διαφοροι αλλοι και νομιζεις πως ετσι δεν εχει κανεις ευθηνη για αυτον τον θανατο παρα μονο η ανωριμοτητα του παιδιου,

αλλα εσυ που θεωρεισαι ωριμος δεν σκεφτεσαι πως στο κρατος που ζεις δεν σου μαθαινουν στο σχολειο ΟΔΗΓΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ(αλλα ενα σωρο αλλα αχρηστα πραγματα: πχ θρησκευτικα).
και εκτος απο το σχολειο, τα διπλωματα οδηγησης τα παιρνουμε σαν εφημεριδες..

λοιπον σκεψου τα λιγο αυτα και συ, και οι αλλοι δικαστες νεκρων και εδω ειμαστε να συζηταμε..

Είπα εγώ κάτι για νομιμότητα? από τα 20 έχω απεριόριστο γιατί πήρα το μικρό στα 18! μπορεί και ο 20χρονος να το είχε πάρει, δεν λέει κάτι αυτό!
ο φίλος είπε "λυπαμαι που το παιδί αυτο επέλεξε να αυτοκτονήσει.το όπλο ομως το έδωσε το κρατος,ο πολιτισμος μας και την σκανδαλη την πατησε αυτος με την 1000ρα."

δηλαδή ποιο είναι το όπλο? το δίπλωμα ? άρα όλοι οπλοφορούμε? πόλεμο έχουμε? αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω!
Στα 18 πάμε φαντάροι και πιάνουμε όπλο, μπορούμε να αρχίσουμε να ρίχνουμε και όποιον πάρει ο χάρος?
Απολαμβάνω τη βόλτα μου και μπορεί ο κάθε "πιστολάς" να μου την μπουμπουνίσει? γιατί?

Λέμε το ίδιο πράγμα αλλά ψάχνουμε αλλού την αιτία! Είπαμε, χάθηκε ένα παιδί αλλά αντί να λέμε ...τι κρίμα και φταίει το κράτος και ο πολιτισμός και τα "θρησκευτικά" να σκεφτούμε ....εμείς δεν φταίμε ποτέ?
ή θα μας σώσει η Κυκλοφοριακή αγωγή?
Το ότι έκανα θρησκευτικά στο σχολείο αυτό δεν με κάνει αυτομάτως καλό Χριστιανό!!! ;)

Ο θεός Βοηθός......

geotriada
05/04/2009, 09:14
ειμαι την προηγουμενη Παρασκευη στα εξ.ιατρεια του γενικου κρατικου ,που ευημερευε
(ειχα παει συγγενικο προσωπο).
μεσα στον χαμο λοιπον που γινοταν (για ποια Αφρικη λεμε, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ) ,ακουμε φωνες
κλαματα κ.λ.π. φθανουν 2 εικοσαχρονα παιδια σε κομα .
ολοι καταλαβατε απο τι. ΝΑΙ επεσαν με μηχανη μεγαλου κυβισμου χωρις κρανος.
επειδη ημουν εκει ωρες ατελειωτες εζησα ολη την αγωνια της οικογενειας και των φιλων τους.
πολλοι εβριζαν αυτον που τους εκλισε τον δρομο, τον δρομο που γλιστρουσε, που δεν ειχε
φωτισμο ,και οτι αλλο.

απο κανεναν δεν ακουσα οτι δεν φορουσαν κρανη..........επρεπε να ξεμοναχιασω εναν φιλο τους
για να μου το εκμηστυρευτει. Δηλ. ολη η οικογενεια ΔΕΝ ειχε καταλαβει την αιτια του κακου???

δυο εικονες δεν θα ξεχασω,,,,του πατερα που απειλουσε να σκοτωσει αυτον που τους "εκλισε"
και της ΜΑΝΑΣ που εκλεγε και δεν μιλαγε,,,,

Xigo
06/04/2009, 00:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
ειμαι την προηγουμενη Παρασκευη στα εξ.ιατρεια του γενικου κρατικου ,που ευημερευε
(ειχα παει συγγενικο προσωπο).
μεσα στον χαμο λοιπον που γινοταν (για ποια Αφρικη λεμε, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ) ,ακουμε φωνες
κλαματα κ.λ.π. φθανουν 2 εικοσαχρονα παιδια σε κομα .
ολοι καταλαβατε απο τι. ΝΑΙ επεσαν με μηχανη μεγαλου κυβισμου χωρις κρανος.
επειδη ημουν εκει ωρες ατελειωτες εζησα ολη την αγωνια της οικογενειας και των φιλων τους.
πολλοι εβριζαν αυτον που τους εκλισε τον δρομο, τον δρομο που γλιστρουσε, που δεν ειχε
φωτισμο ,και οτι αλλο.

απο κανεναν δεν ακουσα οτι δεν φορουσαν κρανη..........επρεπε να ξεμοναχιασω εναν φιλο τους
για να μου το εκμηστυρευτει. Δηλ. ολη η οικογενεια ΔΕΝ ειχε καταλαβει την αιτια του κακου???

δυο εικονες δεν θα ξεχασω,,,,του πατερα που απειλουσε να σκοτωσει αυτον που τους "εκλισε"
και της ΜΑΝΑΣ που εκλεγε και δεν μιλαγε,,,,

Σε ολο αυτο που οπως λες βγηκε καποιος και τους εκλεισε το δρομο,η ΑΙΤΙΑ του κακου ειναι πως δεν φορουσαν κρανος??Ο αλλος που τους εκλεισε το δρομο δεν ειναι ΑΙΤΙΑ ε?

GiannisBlessed
06/04/2009, 00:34
το κρανος το φορας γιατι θα σε "κλεισουν"....και θες να εχεις τις πιθανοτητες με το μερος σου ΟΤΑΝ συμβει αυτο...(εδω χανει οποιος βαλει το ΑΝ)
και πιο πανω οταν λεω οπλο δεν εννοω ουτε το διπλωμα ουτε την μηχανη αλλα την νοοτροπια που περναει ο λαος μας στους νεους....να μην θελουν(νοιαζονται) να εχουν τις πιθανοτητες με το μερος τους...

GiannisBlessed
06/04/2009, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
*Η παιδεία δεν μπορεί να σου βάλει μυαλό ΑΝ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ.100000 δασκάλους και εκπαιδευτές να έχεις άμα δεν έχεις το γνώθι σ'αυτόν μαλακίες θα κάνεις.
δυστυχως και ευτυχως βαζει μυαλο......οταν σε μια παρεα "σκας" με κρανος και σε δουλευουν ολοι αυτο για μενα ειναι παιδεια με αρνητικη τιμη:( (σε αλλα κρατη εχει θετικη τιμη)
συνηθως οι νεοι λειτουργουν με προτιπα και παραδειγματα και οχι με την δικια τους βουληση.οταν λοιπον βλεπουν τον μπαμπα να καβαλαει το σκουτερ ακρανοτος τι θα κανουν στην θεση του?νομιζω οτι οσοι απο εδω εχουν παιδια με μηχανη και οι ιδιοι ειναι "καθως πρεπει" το ιδιο λογικα θα ειναι και τα παιδια τους...υπαρχει κανεις?(εγω δεν εχω παιδια:D )

geotriada
06/04/2009, 06:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xigo
Σε ολο αυτο που οπως λες βγηκε καποιος και τους εκλεισε το δρομο,η ΑΙΤΙΑ του κακου ειναι πως δεν φορουσαν κρανος??Ο αλλος που τους εκλεισε το δρομο δεν ειναι ΑΙΤΙΑ ε?

εγω αυτο που ξερω ειναι οτι εαν φορουσαν κρανος δεν θα ειχαν ανοιγμενα κεφαλια.
το οτι θα μας κλεισει καποιος μ@λ@κ@ς ειναι δεδομενο. αλλα το κεφαλι μας ειναι δικη μας
ευθυνη. ειναι απαραδεκτο να βλεπω αναβατες στην ε.ο καθε πρωι ακρανοτους. ελεος πια:smokin:

geotriada
06/04/2009, 06:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
το κρανος το φορας γιατι θα σε "κλεισουν"....και θες να εχεις τις πιθανοτητες με το μερος σου ΟΤΑΝ συμβει αυτο...(εδω χανει οποιος βαλει το ΑΝ)
και πιο πανω οταν λεω οπλο δεν εννοω ουτε το διπλωμα ουτε την μηχανη αλλα την νοοτροπια που περναει ο λαος μας στους νεους....να μην θελουν(νοιαζονται) να εχουν τις πιθανοτητες με το μερος τους...

+1000

devil's animal
06/04/2009, 13:24
καλο του ταξιδι και δυναμη στους δικους του.
:sad: :sad:


καλως ή κακως τα αιτια ενος τετοιο δυστυχηματος ειναι μικτες συγκυριες.
φταιει το μικρο της ηλικιας και η απειρια.
φταιει η μεγαλου κυβισμου μηχανη.
φταιει το οτι δεν φοραγε κρανος.
φταιει ο πατερας του, η μανα του.
φταιει το σχολειο.
φταιει η κακια στιγμη και η τυχη.


σχεδον ολοι τα εχουμε κανει αυτα στην ηλικια του. καποιοι με τετοια μηχανη καποιοι με μικροτερη (αλλα δεν παυει να μπορουσε να μας στερησει την ζωη)...
ο μικρος μεσα σε ολα σταθηκε και ατυχος και ξεψυχησε.

μην το κουραζετε.
τετοια συνεβαιναν, συμβαινουν και θα συνεχισουν να συμβαινουν.
εξοικειωθειτε με τον θανατο.
ολοι υποψηφιοι ειμαστε.
:wave2:

GiannisBlessed
06/04/2009, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ολοι υποψηφιοι ειμαστε.
:wave2:
εγγεγραμμενα μελη ειμαστε....

daddy78
06/04/2009, 15:40
εγω να ρωτησω κατι? οτι ηταν 20αχρονο που το ξερουμε? ειναι ακριβης η πληροφορία ή εκτιμηση?

Panos RG
06/04/2009, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από daddy78
εγω να ρωτησω κατι? οτι ηταν 20αχρονο που το ξερουμε? ειναι ακριβης η πληροφορία ή εκτιμηση?

Ποιός ξέρει! μπορεί και να τη γλίτωσε και να μην το ξέρουμε!

Grizmo
06/04/2009, 17:00
Otan egine eimouna piso tous ( eitane 2 ta SS se Repsol xromata kai ta 2).
Dikavalo sthn mia kai mono tou(eytixos) to pedi pu efyge..Ton efere kapaki apo souza pou dokimase na kanei..To mono shmeio pou xtypise sto piso meros tou kraniou..poly asxima omos..
Ta alla pedia me to SS pou eitane kolitaria tou apo oti eida meta kai akousa den epathan tpt..Oloi akranoti alla me polli gel sta mallia.
Kata ta alla ontos eitane 19 xronon apo oti katathesane sto TOTA oi filoi tou..:sad: :sad:
Oso gia ton filo pou protoanefere to symvan elpizo na min eisouna o psilos makrimalis me to XT?.?..pou eixes to kranos kremasmeno ston omo sou mesa sthn thiki tou...kai efyges meta apo ayto pou eides..pali me to kranos oxi sto kefali:sad: alla sthn thiki tou.
Ego eimouna me to portokali busa kai oli thn panoplia...kranos mpoufan mpotes gantia...enisxisis apo mesa apo to mpoufan...gia na pao spiti mou apo thn douleia mou.
Kalo taksidi file..

p.m H mixani karfothike kyriolektika mprosta se mia BMW z coupe sto antitheto reyma..an den ginotane etsi tha epefte pano ston kosmo pou perimene se stasi leoforiou akrivos piso apo thn BMW sta 5 metra...Krima kai pali gia to tropo pou efyge ayto to paidi kai tosa alla pou exoune fygei kai elpizo kapia stigmi na stamatisei ayth h sfagi.

vamei
06/04/2009, 19:38
Δεν ειμαι ο ψηλος ασπρομαλης. Μενω στην γειτονια αυτη που εγινε το δυστυχημα και ειμαι γυναικα φιλε μου. Λυπαμαι που ησουν απο πισω και ησουν μαρτυς ενος τετοιου "ανεπιθυμητου" θεαματος. Εγω βγηκα μετα και ειδα μονο τα αποτελεσματα αυτου και ακομα ειμαι σοκαρισμενη...

mivvo
06/04/2009, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
τους νεκρους μην τους κατηγορειτε
γιατι αυτοι παθαν το μεγαλυτερο κακο..

ειναι ανοητο να του τα ψελνουμε μετα θανατον
δεν βοηθαει κανεναν
αφηστε το ησυχο το παιδι και ας ειναι καλα εκει που ειναι..


Συμφωνω απολυτα.

Panos RG
06/04/2009, 22:58
Ρε παιδιά ποιος τα ψέλνει στους νεκρούς? Για να ακούμε οι ζωντανοί
μπας και βάλουμε μυαλό γίνεται η συζήτηση....προς θεού ...!

mikros boudas
06/04/2009, 23:24
το κρανος...τουλαχιστον μονο αυτο...

darnak
07/04/2009, 02:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos RG
Ρε παιδιά ποιος τα ψέλνει στους νεκρούς? Για να ακούμε οι ζωντανοί
μπας και βάλουμε μυαλό γίνεται η συζήτηση....προς θεού ...!


ορθον.