PDA

View Full Version : Ο Αλλάχ έκανε δώρο στους Τούρκους



Avapxia
01/04/2005, 18:02
:hypnotize


01 Απρίλιος 2005

Το ατομικό δεν είναι πολιτικό, μια φράση "σοφή" που δεν κατανόησα ποτε. Δηλαδή το πολιτικό είναι τα των άλλων αλλά όχι τα του ατόμου; Εγώ όμως ένα άτομο είμαι, και δεν ταυτίζομαι με κάποιο σύνολο. Έχω υπεροψία, σας κοιτάω όλους αφ'υψηλού.

Καλώς ¨η κακώς πριν λίγα χρόνια είχα την ψευδαίσθηση ότι ερχόμουνα σε μιά χώρα με πιο ανθρώπινες σχέσεις απ'αυτή που άφησα. H ψευδαίσθηση μου αυτή κατέλιξε σε τραγικό λάθος. Θεωρώ τα 4 τελευταία χρόνια στη χώρα αυτή, την Ελλάδα, τα πιο χαμένα και ψυχοφθόρα της ζωής μου. Γιατί; Θεωρούσα τον εαυτό μου προοδευτικό και ανθρωπιστή. Έχω γίνει φασίστας μισέλληνας.

Με δυσκολία να αναγνώρισω έστω κι ένα θετικό χαρακτηριστικό του μέσου Έλληνα. 90% εγωκεντρικοί, συμφεροντολόγοι, κακοήθεις, ζηλόφθονοι, τυχοδιώκτες. Μια ζούγγλα με σαρκοφάγα θεριά! Αμόρφωτοι, ανεύθηνοι, και κυριότερα χωρίς καμμία αίσθηση κοινωνικής δικαιωσύνης. Όποιος προλάβει κι αρπάξει και υποβαθμίσει τον διπλανό του. Καμμία ελπίδα γιά καλύτερο αύριο! Όποιος μπορεί να ζήσει για σήμερα, κι όσο πιο πολλοί αδικηθούν σήμερα τόσο το καλύτερο γιά αυτόν. Ελλάδα!

ΜΜΕ τα οποία αχολούνται συστηματικά με το κουτσομπολιό των διασήμων. Διεθνείς ειδήσεις μηδέν. Παρουσιάσεις διεθνών κοινωνικών αγώνων ΜΗΔΈΝ, γιατί εκείνοι είναι μαλάκες που ελπίζουν για καλύτερο αύριο. Είναι ψώνια, ζουν στη καρακοσμάρα τους. Να γίνουν σαν κι εμάς όλοι. Άγρια θεριά και τομαράκηδες. Να χώνονται κι αυτοί μπροστά απ'τις ουρές ν'αρπάξουν πρώτοι! Αγώνες, επιδιώξεις, ελπίδες, οράματα, ιδανικά! Λέξεις δεγραμένες απ'το Ελληνικό λεξικο. Αντικαταστάθηκαν απ'το λαμόγιο, τη ρεμούλα, τη κομπίνα, το "ωχ αδερφέ, εσυ θα σώσεις τον κόσμο;", γάμα τους άλλους, κάντη δουλειά σου εσυ τώρα. Τα ΜΜΕ απαντούν στις διανοητικές απαιτήσεις ενός άθλιου λαού.

Το κράτος και η πολιτική ζωή αντικατοπτρίζουν τις ηθικές αξίες του λαού που υπηρετούν. Μητσοτάκηδες, Βαρβιτσιώτηδες, Λαλιότηδες, Κωνσταντόπουλοι. Εξευγενισμένα ανδρίκελα του μέσου Έλληνα σκατόψυχου υποκριτή. Μόνο ο Μητσάρας ο Κουφοντίνας διαφέρει. Κρυβόταν πίσω απ'τη δικαιολογία ότι αγωνιζόταν για ένα καλύτερο αύριο. Αν δεν πιστέψαμε αυτόν, δείξτε μου ποιόν να πιστέψουμε. ΕΝΑΝ!

Να πετυχαίνεις ένα υγειηνό τρόπο ζωής και να συχένεσαι τον εαυτό σου που το πέτυχες κάτω απ'αυτές τις συνθήκες κι ανάμεσα στα απάνθρωπα αυτά κτήνη. Αυτή είναι η ζωή στην Ελλάδα; Να την χέσω τέτοια ζωή! Ναι, έγινα φασίστας, ρατσιστής, ανθέλληνας. Είναι ο πιο αισχρός λαός που έχω γνωρίσει ποτε, αυτοί οι σημερινοί Έλληνες. Ντρέπομαι μπροστά σε οποιονδήποτε υπήκοο άλλης χώρας να αντιμετωπιστώ σαν μέλος της σαρκοφάγου αυτής αγέλης. Ντρέπομαι που είναι τα σύνορα ανοικτά και μπορούν άλλοι κάτοικοι της γης να γίνονται θεατές σ'αυτή την ανθρώπινη κατάντια. Ίσως το χειρότερο παράδειγμα κοινωνικής εξέλιξης. Ίσως το καλύτερο παράδειγμα για το πόσο αισχρά μπορεί ναι είναι τα αποτελέσματα απο μια γρήγορη μετάβαση καπιταλιστικής ανάπτυξης.

Απάνθρωπος φασίστας ρατσιστής, εγώ! Ούτε σαπούνι δεν αξίζει να φτιάξει κανείς απο Έλληνες. Βιολογική επιβάρυνση του περιβάλλωντος οι Έλληνες. Ο Αλλάχ έκανε δώρο στους Τούρκους την απαλαγή τους από αυτά τα ανθρώπινα κατακάθια που επομίστηκαν την ταμπέλα Έλληνες. Ρεζίλι μιάς ταμπέλας / εθνικότητας δολοφωνημένης από ένα ψυχασθενή Σλαβομακεδώνα κατακτητή. Και σαν να μήν έφτανε το χάλι αυτών των κατοίκων της Νότιας Βαλκανικής χερσονήσου, τους πλάκωσε και η αρρώστια της βυζαντοχριστιανοσύνης. Το απόσταγμα της αθλιότητας της ρωμαϊκής αυτοκρατορίας! Εφιάλτες, κερκόπορτες, ταγματασφαλήτες. Το κερασάκι του καπιταλισμού τους έλυψε και σπάσανε ρεκόρ στην απανθρωπιά της Γήινης ιστορίας. Καλή 1ή Απριλίου σε όλες τις εξαιρέσεις του κανόνα αυτού! Όλοι οι άλλοι εξαερωθείτε με όλες μου τις ευχές!


:alien:

KoZmas

Μικρή Λουλού
01/04/2005, 18:23
ΩΠΑ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ !!
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ??
ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΙ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ???
ΕΙΠΑΜΕ..
ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΗΟ,ΑΛΛΑ ΤΙ ΙΣΟΠΕΔΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ??
ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΧΑΡΗ..
ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ,Η ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΤΡΑΦΗΣ..
Η ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ..

periklisk
01/04/2005, 18:27
Λίγο υπερβολικό σε βρίσκω....

Avapxia
01/04/2005, 18:31
How are you?

I am Prevezanian, from the Venetian city of Preveza....

Houston hello.... do you copy!

Oxi, einai apo thn istoselida aristera.blogspot.com kai einai to pio petuxhmeno sobaro prwtapriliatiko pou exw diabasei!

Yperboliko; Liga leei!


11567

crs-k
01/04/2005, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Avapxia
How are you?
....................


Γαμωτο! :mad:

Κι εγραψα ενα κατεβατο που εσβησα! :(

:sick: :wacko:


Δεν πειραζει ... :wave2:

cityfly
01/04/2005, 19:33
Άμα σε χαλάει τόσο πολύ πήγαινε να μείνεις πουθενά αλλού




αλήθεια έχεις μείνει ποτέ σε άλλη χώρα ή φαντάζεσαι πόσο τέλεια είναι εκεί έξω και όλα εδώ μέσα σου φαίνονται άσχημα

GST
01/04/2005, 22:28
εγω σου εχω καλυτερη λυση......τα μαζευσεις μια μερα πας στο βουνο φτιαχνεις σπιτι ...οικογενεια (θα λαλησεις μοναχος)...αγγουρακια ντοματουλες....σκιζεις ταυτοτητα και πετας απο πανω σου το συστημα που σε πνιγει.........ολα τα αλλα που λεγονται ειναι ενα ιδως ασυμβιβαστου lifestyle....:ninja:

gcrook
01/04/2005, 23:11
Χμμ, περιεργο.
Στις πρωτες παραγραφους συμφωνω αλλα...
Εχω συγγενεις σε Καναδα και Αμερικη που μου περιγραφουν ακριβως τα ιδια και χειροτερα για εκει.
Καποιοι ηρθαν εδω....
Μιλαω για ανθρωπους που παρατησαν καριερες με Κ κεφαλαιο, για να ερθουν στην Ελλαδα να ζησουν σαν ανθρωποι, γιατι η λεγομενη
ποιοτητα ζωης εκει, και μιλαμε για Καναδα που ουδεμια σχεση εχει με USA, ειναι μαλλον ενα ανεκδοτο.

Ασε που αυτος που εγραψε κατι τετοιο εχει υποπεσει σε ενα μεγαλο σφαλμα που διακρινει τον Νεοελληνα.
Το αφησε ανυπογραφο.

Μιλαει και αυτος δηλαδη εκ του ασφαλους.
Ξερολας αλλα ουσια μηδεν.
Ας βρει τα @@, να κανει κατι, αλλα τον κοβω να ειναι στο Club 22 τωρα και να απολαμβανει Ταμπακη.

periklisk
02/04/2005, 01:31
Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι είμαστε ορισμένοι μπούρου-μπούρου και ουσία μηδέν....

Avapxia
02/04/2005, 01:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Χμμ, περιεργο.
Στις πρωτες παραγραφους συμφωνω αλλα...
Εχω συγγενεις σε Καναδα και Αμερικη ......
[/B]

Olos o kosmos exei... kai isws exeis dikio, oi proswpikes sxesei me agglosa3ones einai san na exeis sxesh me amibades kai lixines.... Alla exei pollous allous laous kai koultoures. Egw san pio zestous diekrina tous mhAgglosa3ones ..... , meta deuteroi sth lista ths pagwmaras einai oi Iapwnes...Kinezoi... Koreates......
To 0ema omws einai oti h agwgh tous san polites, kai sth Germania akoma kalutera, 3eroun na sebontai ton diplano tous opoios kai na einai! Edw einai to akraiws anti0eto / antistrofo... stis proswpikes sxeseis eimaiste olo zestasia kai para e3w patame se ptwmata na ftasoume sto periptero PRWTOI na paroume tsixles menta gia me0aurio!

Ap'olous autous tous biastikous pou blepeis... posoi pragmati exoun logw na biastoun wste na diakhndyneuoun th zwh olwn twn allwn;

Anhkousto... mou sfirage upallhlos ths DEH 1:30 mm me forthgaki DEH na kanw sthn akrh se dromo pou isa isa xwrage SMART giati ton ka0usterousa!
Na pas POY re karamani;


Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Ασε που αυτος που εγραψε κατι τετοιο εχει υποπεσει σε ενα μεγαλο σφαλμα που διακρινει τον Νεοελληνα.
Το αφησε ανυπογραφο.[/B]

Kotzam' KoZmas de se eftase, ti 0es AFM kai ari0. mhtrwou;


Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Μιλαει και αυτος δηλαδη εκ του ασφαλους.
Ξερολας αλλα ουσια μηδεν.
Ας βρει τα @@, να κανει κατι,[/B]

3 fores exw er0ei sta pro0ura na me kleisoun mesa tis teleutaies 2 bdomades mono. H mia giati petaxthka sto dromo kai ekana parathrhsei STOYS mpatsous gia ratsismo giati ekleisan ena mhxanaki, ton peta3an katw me ta moutra sthn asfalto kai to edesan. Dipla tous, sto anti0eto reuma, diagwnia parkarismenh pros to pezodromeio mia Maserati! H kathgoria! To 16xrono den eixe pinakida kai otan tou ekanan nohma de stamathse. Par'olo ton kauga o Maseratakias sunexise na ywnizei, mphke sth Mazerati tou ki efuge dipla ap'tous MPATSOYS! Giati peri MPATSWN ki oxi astunomikwn prokeite.

Dieu0unths metabibasewn AgParaskeuhs, ante rwta ton an ton phge na ton klhsei enas trelos mesa prin 11 meres peripou gia asebeia kai e3ubrish pros tous upallhlous tou kai meta sto koino pou e3uphretousan!

Kai alla polla, 0es istories me telwneiakes arxes, 0es leoforiatzh pou phge na pathsei ena mhxanaki pesmeno sto edafos epeidh den akouse to MPIP na kanei sthn akrh.. 0es to malaka me tis alouminoberges pou tou kremontan afulaktes pisw ap'to forthgaki na kanei sfhnes mesa sth Bouliagmenhs kai na kindhneuoun oi karotides tou ka0e motosukletisth kai pezou pou pernouse;


Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
αλλα τον κοβω να ειναι στο Club 22 τωρα και να απολαμβανει Ταμπακη. [/B]

Toso la0os eisai pou oute Club22 3erw ti einai oute Tampakh


Oso gia ta @@ pes t'arxidia, pes ta oumpala pes ta kati.... de trexei mia agorina...

KoZmas

gcrook
02/04/2005, 02:07
Ασφαλως και δεν με ενδιαφερει αν ονομαζεται Κοσμας, η Εμανουελα, η Βιβη, αυτος/η (μηπως εσυ ησουνα;:winka: ).

Εγω απλως τονισα, ισως και με εσφαλμενο τροπο οτι ειμαστε γκρινιαρηδες και ανευ ουσιας εμεις οι Ελληνες ωρες-ωρες.

Εχεις ακουσει την εκφραση: "Αχ και να ημουνα για 1 μερα πρωθυπουργος μονο";

Αυτη συνοψιζει τον τροπο σκεψης μας.
Παντα αντιδρουμε..αλλα η μαγκια εγκειται στη δραση και οχι στην αντιδραση, και μαλιστα σε ολες τις εκφρασεις της καθημερινοτητας.

Αυτα φιλε μου και καλο βραδυ:wave2:

free rider
02/04/2005, 06:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Avapxia
:hypnotize


01 Απρίλιος 2005

Το ατομικό δεν είναι πολιτικό, μια φράση "σοφή" που δεν κατανόησα ποτε. Δηλαδή το πολιτικό είναι τα των άλλων αλλά όχι τα του ατόμου; Εγώ όμως ένα άτομο είμαι, και δεν ταυτίζομαι με κάποιο σύνολο. Έχω υπεροψία, σας κοιτάω όλους αφ'υψηλού.

Καλώς ¨η κακώς πριν λίγα χρόνια είχα την ψευδαίσθηση ότι ερχόμουνα σε μιά χώρα με πιο ανθρώπινες σχέσεις απ'αυτή που άφησα. H ψευδαίσθηση μου αυτή κατέλιξε σε τραγικό λάθος. Θεωρώ τα 4 τελευταία χρόνια στη χώρα αυτή, την Ελλάδα, τα πιο χαμένα και ψυχοφθόρα της ζωής μου. Γιατί; Θεωρούσα τον εαυτό μου προοδευτικό και ανθρωπιστή. Έχω γίνει φασίστας μισέλληνας.

Με δυσκολία να αναγνώρισω έστω κι ένα θετικό χαρακτηριστικό του μέσου Έλληνα. 90% εγωκεντρικοί, συμφεροντολόγοι, κακοήθεις, ζηλόφθονοι, τυχοδιώκτες. Μια ζούγγλα με σαρκοφάγα θεριά! Αμόρφωτοι, ανεύθηνοι, και κυριότερα χωρίς καμμία αίσθηση κοινωνικής δικαιωσύνης. Όποιος προλάβει κι αρπάξει και υποβαθμίσει τον διπλανό του. Καμμία ελπίδα γιά καλύτερο αύριο! Όποιος μπορεί να ζήσει για σήμερα, κι όσο πιο πολλοί αδικηθούν σήμερα τόσο το καλύτερο γιά αυτόν. Ελλάδα!

ΜΜΕ τα οποία αχολούνται συστηματικά με το κουτσομπολιό των διασήμων. Διεθνείς ειδήσεις μηδέν. Παρουσιάσεις διεθνών κοινωνικών αγώνων ΜΗΔΈΝ, γιατί εκείνοι είναι μαλάκες που ελπίζουν για καλύτερο αύριο. Είναι ψώνια, ζουν στη καρακοσμάρα τους. Να γίνουν σαν κι εμάς όλοι. Άγρια θεριά και τομαράκηδες. Να χώνονται κι αυτοί μπροστά απ'τις ουρές ν'αρπάξουν πρώτοι! Αγώνες, επιδιώξεις, ελπίδες, οράματα, ιδανικά! Λέξεις δεγραμένες απ'το Ελληνικό λεξικο. Αντικαταστάθηκαν απ'το λαμόγιο, τη ρεμούλα, τη κομπίνα, το "ωχ αδερφέ, εσυ θα σώσεις τον κόσμο;", γάμα τους άλλους, κάντη δουλειά σου εσυ τώρα. Τα ΜΜΕ απαντούν στις διανοητικές απαιτήσεις ενός άθλιου λαού.

Το κράτος και η πολιτική ζωή αντικατοπτρίζουν τις ηθικές αξίες του λαού που υπηρετούν. Μητσοτάκηδες, Βαρβιτσιώτηδες, Λαλιότηδες, Κωνσταντόπουλοι. Εξευγενισμένα ανδρίκελα του μέσου Έλληνα σκατόψυχου υποκριτή. Μόνο ο Μητσάρας ο Κουφοντίνας διαφέρει. Κρυβόταν πίσω απ'τη δικαιολογία ότι αγωνιζόταν για ένα καλύτερο αύριο. Αν δεν πιστέψαμε αυτόν, δείξτε μου ποιόν να πιστέψουμε. ΕΝΑΝ!

Να πετυχαίνεις ένα υγειηνό τρόπο ζωής και να συχένεσαι τον εαυτό σου που το πέτυχες κάτω απ'αυτές τις συνθήκες κι ανάμεσα στα απάνθρωπα αυτά κτήνη. Αυτή είναι η ζωή στην Ελλάδα; Να την χέσω τέτοια ζωή! Ναι, έγινα φασίστας, ρατσιστής, ανθέλληνας. Είναι ο πιο αισχρός λαός που έχω γνωρίσει ποτε, αυτοί οι σημερινοί Έλληνες. Ντρέπομαι μπροστά σε οποιονδήποτε υπήκοο άλλης χώρας να αντιμετωπιστώ σαν μέλος της σαρκοφάγου αυτής αγέλης. Ντρέπομαι που είναι τα σύνορα ανοικτά και μπορούν άλλοι κάτοικοι της γης να γίνονται θεατές σ'αυτή την ανθρώπινη κατάντια. Ίσως το χειρότερο παράδειγμα κοινωνικής εξέλιξης. Ίσως το καλύτερο παράδειγμα για το πόσο αισχρά μπορεί ναι είναι τα αποτελέσματα απο μια γρήγορη μετάβαση καπιταλιστικής ανάπτυξης.

Απάνθρωπος φασίστας ρατσιστής, εγώ! Ούτε σαπούνι δεν αξίζει να φτιάξει κανείς απο Έλληνες. Βιολογική επιβάρυνση του περιβάλλωντος οι Έλληνες. Ο Αλλάχ έκανε δώρο στους Τούρκους την απαλαγή τους από αυτά τα ανθρώπινα κατακάθια που επομίστηκαν την ταμπέλα Έλληνες. Ρεζίλι μιάς ταμπέλας / εθνικότητας δολοφωνημένης από ένα ψυχασθενή Σλαβομακεδώνα κατακτητή. Και σαν να μήν έφτανε το χάλι αυτών των κατοίκων της Νότιας Βαλκανικής χερσονήσου, τους πλάκωσε και η αρρώστια της βυζαντοχριστιανοσύνης. Το απόσταγμα της αθλιότητας της ρωμαϊκής αυτοκρατορίας! Εφιάλτες, κερκόπορτες, ταγματασφαλήτες. Το κερασάκι του καπιταλισμού τους έλυψε και σπάσανε ρεκόρ στην απανθρωπιά της Γήινης ιστορίας. Καλή 1ή Απριλίου σε όλες τις εξαιρέσεις του κανόνα αυτού! Όλοι οι άλλοι εξαερωθείτε με όλες μου τις ευχές!


:alien:

KoZmas


Λοιπόν Κοζμά ετοιμάσου...

1. Οι έλληνες μπορεί να έχουν πολλά άσχημα χαρακτηριστικά αλλαέχουν και πολλά καλά.

Αν περπατώντας στην γαμω γερμανία ζαλιστής και πέσεις κάτω και λυποθυμίσεις ξέρεις πόσοι θα ενδιαφερθούν για το αν ζείς ή πεθαίνεις?
ΚΑΝΕΝΑΣ.

αν σε ληστεύουν αν σε πυροβολούν ??
Κανένας ...

Το έχω ζήσει το παράδειγμα της ξαφνικής αρρώστεις σε δύο χώρες με συγκεκριμένα περιστατικά που ήμουνα μπροστά και άρα έχω ποσωπική άποψη για τις αντιδράσεις του κόσμου...

ρε να πεθαίνεις δεν σε κοιτάει κανενας...

εδω τράπεζα ληστεύουν και ο Πάυλος έλεγε ...και τι με νοιάζει εμένα δεν είμαι με κανένα..

αλλά στην ελλάδα τους βλέπεις να κυνηγάνε τον κλέφτη...μπάς συμβαίνει και το ίδιο στην αμερική..???


90% εγωκεντρικοί, συμφεροντολόγοι, κακοήθεις, ζηλόφθονοι, τυχοδιώκτες. Μια ζούγγλα με σαρκοφάγα θεριά! Αμόρφωτοι, ανεύθηνοι, και κυριότερα χωρίς καμμία αίσθηση κοινωνικής δικαιωσύνης. Όποιος προλάβει κι αρπάξει και υποβαθμίσει τον διπλανό του. Καμμία ελπίδα γιά καλύτερο αύριο! Όποιος μπορεί να ζήσει για σήμερα, κι όσο πιο πολλοί αδικηθούν σήμερα τόσο το καλύτερο γιά αυτόν. Ελλάδα!

και μπορεί να υπάρχουν τέτοιες εκδηλώσεις της ελληνικής μα@@@κιας και να τις βλέπουμε πολλές φορες μπροστάμας ...

αλλα η παράνοια στην χώρα που ζούμε είναι δεδομένη...

όλα επιτρέπονται και όλα απαγορεύονται...

απλα δεν υπάρχει καμιά σοβαρότητα στην τήρηση των νόμων...

και δεν φταίνε οι πολίτες γι αυτο αλλά το κράτος σαν φιλοσοφία και επιβολή..

αρα δεν λέει να τα ρίχνουμε στον λαουτζίκο που μπορεί να φοράει στολή μπάτσου γιατι το παιδί που δεν βρίσκει
αλλου δουλειά και παει για μπάτσος δεν φτάιει εκείνο που το έμαθαν να σκέφτεται έτσι...

μην βλέπουμε μόνο την βιτρίνα..

και συμφωνώ με την ξεφτύλα της ελληνικής κουλτούρας του φραπε και τηνς ρεμούλας αλλά δεν μπορώ να συμφωνήσω με :

Μόνο ο Μητσάρας ο Κουφοντίνας διαφέρει.

οχι μεγάλε για μένα η 17ν δεν ήταν τόσο απλή υπόθεση ίσως στην αρχή της να ήταν αλλά μετά δεν μπορώ να είμαι
σίγουρος και έχω πολλές αμφιβολέιες για τα πρώσοπα αυτά,

κατά πόσο ήταν αγνοι ιδεολόγοι..αυτή βέβαια είναι προσωπική μου άποψη..

απο εκει και περα η μόν απάντηση στις επόμενες δύο παραγράφους είναι ρε δεν πάς να γαμ@@@ς ...

και τίποτα άλλο...

Είμαστε ενας λαός με πολλά καλά αλλά και πολλά άσχημα που επίτηδες μας άφησαν να τα έχουμε και μιλάω για κατάλοιπα ...

όμως τουλάχιστον εχω ιδια άποψη για το πώς είναι η ζωή σε ευρώπας και αμερικάς και τους έχω χεσμένους όλους ..

δεν θα μπορούσα να ζώ σε άλλη χώρα εκτός απο εδω ναι στο μπάχαλο που όλα επιτρεπονται και όλα απαγορεύονται ..

εδω που είναι η χώρα του ..

την βγάζουμε και καλά περνάμε ..

εδω που η εφοροιά κλέβει τους πολίτες και οι πολίτες την εφοροία ...

που δεν υπάρχουν νομοι που να εφορμόζονται αλλα οι νόμοι σαν κείμενα υπάρχουν..

και καλα κανεις και πλακώνεσαι με τους μπάτσους που μπορεί να σε κάνει να νιώθεις καλα αλλά το σύστημα χτυπιέται απο μέσα ..

δεν σε παίρνει ειδικά αμα έχεις οικογένεια και έχεις φτάσει σε μια ηλικία

όπου διαλύονται τα παραμύθια της χαλιμάς να είσαι εκτός συστήματος...

αυτά
Χρήστος..

Avapxia
02/04/2005, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
Λοιπόν Κοζμά ετοιμάσου...

Πάμε! Οχι ΠΑΜΕ πάμε, σκετο πάμε. Και πρώτα απ'ολα ενα quiz γνώσεων!
[ι]ποιός είναι ο ψηλότερος άνθρωπος της γης;
- O Gorbachev! Τα πόδια του ήταν στη Μόσχα και τάρχίδια του μοίραζαν Ριζοσπάστη στην Ομόνοια.[/ι]


Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider


1. Οι έλληνες μπορεί να έχουν πολλά άσχημα χαρακτηριστικά αλλα έχουν και πολλά καλά.

Αν περπατώντας στην γαμω γερμανία ζαλιστής και πέσεις κάτω και λυποθυμίσεις ξέρεις πόσοι θα ενδιαφερθούν για το αν ζείς ή πεθαίνεις?
ΚΑΝΕΝΑΣ.

Κανένας ...
...δεν σε κοιτάει κανενας...

...κανένα..

αλλά στην ελλάδα τους βλέπεις να κυνηγάνε τον κλέφτη...μπάς συμβαίνει και το ίδιο στην αμερική..???

Δεν έχεις άδικο, αλλά το φαινόμενο έχει αρχίσει να φθήρεται.... υπάρχει σύγκλιση με τη κωλοκουλτουρα εκεινη στα κακα της όμως.
Δες όταν γίνεται ατύχημα πόσοι εξαφανίζονται σε χρόνο ρεκόρ και οι μόνοι που μένουν είναι οι περίεργοι που ήρθαν μετά και δεν είδαν τίποτα.


Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider


αλλα η παράνοια στην χώρα που ζούμε είναι δεδομένη...


Μήπως δέν θα έπρεπε να είναι δεδομένη! Μας πέρνει να είμαστε παρανοϊκοί, το ΜΑΣ το τονίζω μετά το πρωτ'απριλιάτικο κείμενο.

Και συμφωνώ σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ που γράφεις αλλά θα προσθέσω σημειώσεις. Το ότι μας πέρνει θα πρέπει να το βάλουμε βαθειά στο μυαλό μας και να το εκτιμήσουμε. Δεν το εκτιμάμε. Είμαστε ίσως η μόνη χώρα του δυτικού κόσμου που με δυσκολία θα δεχόμασταν την περιγραφή "αστυνομικό καθεστώς". Η Δ.Ευρώπη είναι, η Β.Αμερική ΕΙΝΑΙ. Εμείς μετά απο δεκαετίες αγώνων κατορθώσαμε να συζούμε με μιά πιό ανθρώπινη αστυνόμευση.
Δηστυχώς για μας κάνουμε κατάχριση της ειρηνικής συμβίωσης με τις μονάδες καταπίεσης και δημιουργεί δικαιολογίες για σύγκλιση με τους Gestapites a la AmeriKKKa.


Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider

όλα επιτρέπονται και όλα απαγορεύονται...

απλα δεν υπάρχει καμιά σοβαρότητα στην τήρηση των νόμων...


Ναί, αλλά τη μαλακία των πολλών ασυνείδητων θα την πληρώσουμε κι εμείς. Αυτό με τρώει!


Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
Μόνο ο Μητσάρας ο Κουφοντίνας διαφέρει.

οχι μεγάλε για μένα η 17ν δεν ήταν τόσο απλή υπόθεση


Είπα, πρωτ'απριλιά ήταν, υπερβολή, δόλωμα, τσίμπημα, συζήτηση. Ο Μητσάρας κάτι λέει, οι άλλοι σούργελα. Είναι δυνατό να υπάρχει "κομουνιστής αναλφάβητος"; Ούτε εγώ ο δεξιός δεν το δέχομαι. Κομουνιστής γίνεσαι απ'το διάβασμα, όχι από τη συντροφικότητα με άλλους κομουνιστές. Τέλος πάντων, έπαιξαν κι έχασαν, εγώ δέν θεώρησα οτι ποτέ απειλήθηκα απ'αυτούς. Απ'τους κακούς δρόμους, τη κακή σήμανση, τούς θρασήδηλους οδηγούς, την απάθεια της τροχαίας απειλούμαι καθημερινά!
Αυτούς τους δολοφόνους πότε θα τούς τιμωρήσουν και ποιοί;


Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider

απο εκει και περα η μόν απάντηση στις επόμενες δύο παραγράφους είναι ρε δεν πάς να γαμ@@@ς ...



... τι θέ ρέ Ελληνάρα, πως τσιμπάτε εσείς οι Βόριοι έτσι... ΜΠΑΟΚτζήδες :p :p

Από κοντά, όχι για μπουνιές, γιά ιστορική ανάλυση. Αυτή η κουφάλα ο Άλεξ απ'τα Σκόπια, κατέλυσε τη δημοκρατία, έκλεισε ΒΆΡΒΑΡΑ όλες τις σχολές υλιστικής φιλοσοφίας, έκαψε τη Θήβα γι αυτό το λόγο. Σλαβολούγγρα!


Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider

την βγάζουμε και καλά περνάμε ..

εδω που η εφοροιά κλέβει τους πολίτες και οι πολίτες την εφοροία ...



εδώ τα χαλάμε, με τις υπερβολές τισ δικές σου και σήμερα έχουμε 2/4/05.
Υπάρχουν τίμιοι άνθρωποι που λόγω του μπουρδέλου της γραφειοκρατίας μένουν άστεγοι, πεινασμένοι, φυλακισμένοι στην Ελλάδα μας.
Τη περασμένη βδομάδα γνώρισα μια κυρία Αναστασιάδου και την πήγα σπίτι της, στα κονταίνερ στο καταβλισμό των σεισμοπαθών του Χαιδαρίου. Είναι η τελευταία Ελληνίδα εκυ μέσα. Η αδελφή της πέθανε απ'το κρύο και την ασητεία πριν 2-3 βδομάδες κι έμενε κι εκείνη εκυ μέσα! Κάποιος μαγαζάτορας προ καιρού της σκότωσε ένα σκύλο που είχε παρέα γιατί μπήκε στο μαγαζί του. Εκείνη του έσπασε τη βιτρίνα και την έβαλαν μεσα δε ξέρω πόσες βδομάδες. Μάρτηρες υπήρχαν και αυτός δε πλήρωσε ούτε πρόστιμο για φόνο ζώου εκ'προ μελέτης!

Να πώ κι άλλα; ΔΕΝ περνάμε όλοι καλά!


Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider

και καλα κανεις και πλακώνεσαι με τους μπάτσους που μπορεί να σε κάνει να νιώθεις καλα αλλά το σύστημα χτυπιέται απο μέσα ..



Απο μέσα το τάϊσμα είναι καλό, περνάνε καλά, και προσπαθούν να αλλάξουν τα πράγματα αργά αλλα σταθερά. Πές το στη κυρά Αναστασιάδου και τη σχωρεμένη την αδελφή της!

"and the billboard says, COME AND PLAY COME AND PLAY, forget about the movement" - Rage Against The Machine -


Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
Χρήστος..

Kozmas

:evil: :beer: :evil:

free rider
02/04/2005, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Avapxia
Πάμε! Οχι ΠΑΜΕ πάμε, σκετο πάμε. Και πρώτα απ'ολα ενα quiz γνώσεων!
[ι]ποιός είναι ο ψηλότερος άνθρωπος της γης;
- O Gorbachev! Τα πόδια του ήταν στη Μόσχα και τάρχίδια του μοίραζαν Ριζοσπάστη στην Ομόνοια.[/ι]



Δεν έχεις άδικο, αλλά το φαινόμενο έχει αρχίσει να φθήρεται.... υπάρχει σύγκλιση με τη κωλοκουλτουρα εκεινη στα κακα της όμως.
Δες όταν γίνεται ατύχημα πόσοι εξαφανίζονται σε χρόνο ρεκόρ και οι μόνοι που μένουν είναι οι περίεργοι που ήρθαν μετά και δεν είδαν τίποτα.



Μήπως δέν θα έπρεπε να είναι δεδομένη! Μας πέρνει να είμαστε παρανοϊκοί, το ΜΑΣ το τονίζω μετά το πρωτ'απριλιάτικο κείμενο.

Και συμφωνώ σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ που γράφεις αλλά θα προσθέσω σημειώσεις. Το ότι μας πέρνει θα πρέπει να το βάλουμε βαθειά στο μυαλό μας και να το εκτιμήσουμε. Δεν το εκτιμάμε. Είμαστε ίσως η μόνη χώρα του δυτικού κόσμου που με δυσκολία θα δεχόμασταν την περιγραφή "αστυνομικό καθεστώς". Η Δ.Ευρώπη είναι, η Β.Αμερική ΕΙΝΑΙ. Εμείς μετά απο δεκαετίες αγώνων κατορθώσαμε να συζούμε με μιά πιό ανθρώπινη αστυνόμευση.
Δηστυχώς για μας κάνουμε κατάχριση της ειρηνικής συμβίωσης με τις μονάδες καταπίεσης και δημιουργεί δικαιολογίες για σύγκλιση με τους Gestapites a la AmeriKKKa.



Ναί, αλλά τη μαλακία των πολλών ασυνείδητων θα την πληρώσουμε κι εμείς. Αυτό με τρώει!



Είπα, πρωτ'απριλιά ήταν, υπερβολή, δόλωμα, τσίμπημα, συζήτηση. Ο Μητσάρας κάτι λέει, οι άλλοι σούργελα. Είναι δυνατό να υπάρχει "κομουνιστής αναλφάβητος"; Ούτε εγώ ο δεξιός δεν το δέχομαι. Κομουνιστής γίνεσαι απ'το διάβασμα, όχι από τη συντροφικότητα με άλλους κομουνιστές. Τέλος πάντων, έπαιξαν κι έχασαν, εγώ δέν θεώρησα οτι ποτέ απειλήθηκα απ'αυτούς. Απ'τους κακούς δρόμους, τη κακή σήμανση, τούς θρασήδηλους οδηγούς, την απάθεια της τροχαίας απειλούμαι καθημερινά!
Αυτούς τους δολοφόνους πότε θα τούς τιμωρήσουν και ποιοί;



... τι θέ ρέ Ελληνάρα, πως τσιμπάτε εσείς οι Βόριοι έτσι... ΜΠΑΟΚτζήδες :p :p

Από κοντά, όχι για μπουνιές, γιά ιστορική ανάλυση. Αυτή η κουφάλα ο Άλεξ απ'τα Σκόπια, κατέλυσε τη δημοκρατία, έκλεισε ΒΆΡΒΑΡΑ όλες τις σχολές υλιστικής φιλοσοφίας, έκαψε τη Θήβα γι αυτό το λόγο. Σλαβολούγγρα!



εδώ τα χαλάμε, με τις υπερβολές τισ δικές σου και σήμερα έχουμε 2/4/05.
Υπάρχουν τίμιοι άνθρωποι που λόγω του μπουρδέλου της γραφειοκρατίας μένουν άστεγοι, πεινασμένοι, φυλακισμένοι στην Ελλάδα μας.
Τη περασμένη βδομάδα γνώρισα μια κυρία Αναστασιάδου και την πήγα σπίτι της, στα κονταίνερ στο καταβλισμό των σεισμοπαθών του Χαιδαρίου. Είναι η τελευταία Ελληνίδα εκυ μέσα. Η αδελφή της πέθανε απ'το κρύο και την ασητεία πριν 2-3 βδομάδες κι έμενε κι εκείνη εκυ μέσα! Κάποιος μαγαζάτορας προ καιρού της σκότωσε ένα σκύλο που είχε παρέα γιατί μπήκε στο μαγαζί του. Εκείνη του έσπασε τη βιτρίνα και την έβαλαν μεσα δε ξέρω πόσες βδομάδες. Μάρτηρες υπήρχαν και αυτός δε πλήρωσε ούτε πρόστιμο για φόνο ζώου εκ'προ μελέτης!

Να πώ κι άλλα; ΔΕΝ περνάμε όλοι καλά!



Απο μέσα το τάϊσμα είναι καλό, περνάνε καλά, και προσπαθούν να αλλάξουν τα πράγματα αργά αλλα σταθερά. Πές το στη κυρά Αναστασιάδου και τη σχωρεμένη την αδελφή της!

"and the billboard says, COME AND PLAY COME AND PLAY, forget about the movement" - Rage Against The Machine -



Kozmas

:evil: :beer: :evil:

Το ξαναλέω και θα επιμείνω σε αυτό...για να γίνει ξεκάθαρο και να μην αποτυπώνεται λάθος η σκέψη..

Η ασυδοσία που υπάρχει στηρίζεται στην μη εφαρμογή των νόμων ...
Αυτό έχει πάρα πολλές προεκτάσεις και επιπτώσεις στην συμπεριφορά των πολιτών αυτής της χώρας. Να φοβούνται να καταθέσουν σαν μάρτυρες σε τροχαίο , να μην απευθύνονται στην δικαιοσύνη για να βρουν το δίκιο τους , να αντιμετωπίζουν την σχέση με το κράτος του αδίκου σαν ο εξ αρχής χαμένος....

Και από εκεί πρέπει να εξετάζουμε την πολιτική συμπεριφορά ατόμων και όχι από μεμονωμένα συμπεράσματα που δείχνουν μονομερείς εκδηλώσεις ...

Όμως η μορφή " αντίστασης " σε τέτοιες επιθέσεις έτσι όπως τις δέχεται ο πολίτης στην καθημερινότητα δεν είναι για μένα η δυναμική πομπώδης και επιθετική διαδήλωση..

Η πράξη αυτή εύκολα τρώει το καπέλωμα επαγγελματιών της πολιτικής που μπορούν αν σε καταπιούν για πρωινό και εσένα και όποιες αγνές προθέσεις μπορεί να έχεις ...

Προσωπικά η μόνη αντίσταση είναι η συνηδειτοποίηση και η απόκτηση καταναλωτικής συνήδεισης..
Μόνο αν το χρήμα δεν κυκλοφορεί μέσα στο κανάλι που το σπρώχνουν οι δομές θα χρειαστεί να αλλάξουν για να επιφέρουν την επιθυμητή μεταβολή αλλά όποιος έχει την ικανότητα να μεταβάλει το σχήμα πρέπει να καταλάβει από όλους εμάς που μας αντιμετωπίζουν σαν ζώα ότι τον έχουμε πάρει χαμπάρι...

Και αυτό είναι μαζική αντίσταση όχι το να κατεβαίνεις σε διαδηλώσεις φωνάζοντας και προβάλλοντας το πρόβλημά σου στα κανάλια...
ρε πόσο αφελής μου φαίνεται όταν πιστεύει κάποιος ότι η τηλεόραση το εξ αρχής μέσο ελέγχου μαζών θα συνεισφέρει στην δημοσιοποίηση και στην αντίσταση...

Και σίγουρα υπάρχουν τα θύματα της κρατικής σκληρότητας , όμως αν μπορούσες να φανταστείς μια κοινωνία όπου θα υπήρχε τήρηση και εφαρμογή των νόμων τότε οι άστεγοι θα έβρισκαν κεραμίδι οι πεινασμένοι φαγητό κλπ κλπ..

Επιπρόσθετα πρέπει να σου πω ότι είμαι δυστυχώς γέννημα θρέμμα αθηνιός αλλά έχω συγγενικούς δεσμούς με τον βορά πράγμα που με κάνει να ανυσηχώ και να σιχτηρίζομαι για όλη την πολιτική προδοσία του...

Ιδιαιτέρα χάρηκα για τό πόστ που είδα σήμερα για ένωση καταναλωτών που θέλουν να αγοράσουν μηχανές...

είναι η συνηδειτοποίηση της αγοραστικής δυναμικής που φέρνει τη προσανατολισμένη εκταμίευση χρημάτων...
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ..

guns of Brixton
Class.

Avapxia
04/04/2005, 01:06
Isws einai arga, eimai kourasmenos kai den katalaba ti 0eleis na peis.

0a 3anadokimasw aurio.

Ap'oti katalabainw den ftaiei o kapitalismos, ftaiei to eidos tou ki enas allos "kaluteros" o0oumenos apo tis anagkes twn katanalwtwn 0a leitourgei kalutera kai 0a lusei polla prblhmata.
- alh0eia, mhpws katebaineis me kanena yhfodeltio twn anarxokapitalistwn h" kati tetoio na 3eroume na se yhfisoume -

Oi domes ftaine, oxi o eisaggeleas, o dikasths, o mpatsos, o parabaths!
Kalo!

Exw mia domh sto spiti, 0a balw na th kayw aurio!

Kai poios na thn gennhse thn PAROYSA domh;

Oi domes ftaine pou o troxonomos de stamataei th CLK pou kanei sfhnes me 150 mesa sthn A0hna, alla stamataei ena Opel Rekord tou 83 kai prin zhthsei adeia/diplwma zhtaei diabathrio kai adeia diamonhs.
Oute o odhgos ths CLK ftaei pou exei to toupe "0a mou klasoun t'arxidia oi mpatsoi".

O logos pou h Yamaha monopolei thn eisagwgh kai pwlhsh Yamaha den einai epeidh esu eisai anorganwtos katanalwths, einai giati exei th dunaothta ana pasa stigmh na e3ontwsei enan antipalo emporo, mesw xrhmatodothshs, nomikou plaisiou, kai dynatothta na poulaei mhxanes me xasoura mexri na klhsei ton antipalo.

Otan esu kurie ELLHNA, exeis thn eleu0eria na kaneis kati pou parabiazei thn eleu0eria tou diplanou sou kai to 0rasos to oti oi domes tou kratous kai ths oikonomias einai tetoies pou epiptwseis epanw sou einai mhdamines, ftais esu giati eisai aneu0hnos pros thn eleu0eria pou kerdisan alloi me to aima tous.
Kai h opoia 0a xa0ei me th dikaiologia "o Ellhnas 0elei BOYRDOYLA gia na strwsei".

To na eisai eleu0eros den einai dikaiwma, einai eu0hnh sto na prostateueis thn eleu0eria olwn twn allwn, wste ki autoi thn dikia sou. Auto to nohma exei xasei thn shmasia tou sth neoterh Ellada.

Ta peri katanalwtikwn organwsewn egw t'akouw kai yhliazomai ena neo reuma sapilas!
Me thn idia logikh oloi oi ergodotes sthn Ellada mporoun na organw0oun kai na "agorazoun" ergasia apo fthnoteres phges kai xondrika. ANTE GEIA!!!

Prokataskeuasmena kthria sth Nighria 0a ta fernei o geranos kai 0a t'akoumpaei sto oikopedo sou.
Ellhnika biblia ektupwmena sth SriLanka.
Touristikes monades se epidotoumena apo thn EOK oikopeda xwris ena Ellhna "katoiko" upallhlo, alla epoxiakous upallhlous apo alla merh ths ghs.
Odhgoi kai nautikoi sumbasiouxoi apo to Chad!...

De 3erw ti douleia kaneis alla eisai ki esu ena katanalwtiko proion. Mexri kai ka0hghtes panepisthmeiou mesa apo PC me metaglwtistiko programma exoun dei ta matia mou.

Mono pou otan 0a organw0oun autoi toso polu de 0a mporoume na katanalwsoume emeis pia!

Aurio 3ana