PDA

View Full Version : 28Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΩΝ



Σελίδες : [1] 2

menos
03/04/2009, 20:48
Αρχικα γνωριζα πως θα γινοταν στις 27 Μαιου
Μετα συζητηθηκε ως τοποθεσια η Σαμοθρακη, πολλοι αντεδρασαν, μπλα μπλα μπλα, και τωρα καποιες ραδιο αρβυλες αναφερουν πως αν δεν μπορεσει η Νομαρχια Εβρου να βαλει τα δρομολογια πλοιων που ζηταει η ΜΟΤΟΕ για την Σαμοθρακη, τοτε θα μεταφερθει στην Αλεξανδρουπολη!
Αλλοι παλι μιλανε για Ηγουμενιτσα!

Μεγαλο μπερδεμα και πουθενα απαντησεις
Ακομη και στην ιστοσελιδα της ΜΟΤΟΕ δεν αναφερει τιποτα απολυτως!
Οποιος γνωριζει κατι ας το αναφερει:dizzy:

Vstrommer71
04/04/2009, 13:09
Δεν μου προξενει καμμια σκασιλα το ποτε θα γινει η 28η συγκεντρωση καγκουραιων με σαγιοναρα-βερμουδα-γυαλι ηλιου και ξεταπωτες εξατμισεις οπου κι αν γινει αυτη:sick:
Λυπαμαι μονο τα ασθενοφορα που θα κουβαλανε κομμενους και επισης λυπαμαι για τους ,λιγους ή πολλους, πραγματικους μοτοσυκλετιστες που θα βρεθουν εκει,
Ευτυχως υπαρχει εκει και καμμια συναυλια και συντηρειται καποιο ενδιαφερον
Κατα τα αλλα και να μην γινοταν αυτο το ετησιο show καφριλας,burn out διπλα σε σκηνες και καταναλωσης αλκοολ( και οχι μονο...) μεχρι τεζαρισματος,και ολων των των αλλων στραβων της Νεοελληνικης πραγματικοτητας ΔΕΝ νομιζω οτι θα εχανε κι η Βενετιά βελονι
(ισα ισα θα αποφορτιζαμε τα τοπικα νοσοκομεια απο το θλιβερο καθηκον να μας μαζευουνε...)
Σορρυ για το υφος αλλα νομιζω αυτη ειναι η πραγματικοτητα κι αν ακομα ζουμε στις ρομαντικες εποχες που λεγαμε οτι χρειαζεται η συγκεντρωση για να μαζευτουμε οι μοτοσυκλετιστες και μπλα μπλα,νομιζω οτι στρουθοκαμηλιζουμε...

menos
04/04/2009, 13:27
Καλη η αποψη σου Vstrommer71 αλλα αυτο που ζητησα ηταν αν γνωριζει κανεις που θα γινει τελικα η συγκεντρωση!
6 μηνες τωρα εχω στην ντουλαπα τις σαγιοναρες και φοβαμαι μην μου μουχλιασουν:lol: :lol:

afroditicb4
12/04/2009, 18:47
γιατι οχι στα καμμενα βουρλα?πηγαμε και ηταν καλα σε σχεση με περυσι:beer:

rsp
12/04/2009, 19:31
Τα Καμμενα Βουρλα τα ρωτησες αν ξανα θελουν τα ιδια....:yuck: :wave2:

afroditicb4
12/04/2009, 19:34
τα καμμενα βουρλα θελουν να ξανα παμε.και οτι ηταν οτι καλυτερο για τον τοπο τους
:wave2:

rsp
12/04/2009, 19:38
Οκ προφανως εχεις μιλησει με τους μαγαζατορες, με το κοσμο που ειχε ταμπουρωθει στα σπιτια του, με το Δημαρχο που μετραγε ζημιες την επομενη μερα...Με τα ξενοδοχεια που θησαυρισανε, με το σπα που εκανε ανακαινηση.....

afroditicb4
12/04/2009, 19:41
εχω πολλους φιλους και γνωστους απο κει και σε ολους αρεσε.μα οπου κι αν γινει συγκεντρωση παλι ζημιες θα γινουν.οποτε παμε εκει που ειναι και κοντα:rotflmao:

rsp
12/04/2009, 22:55
Λυπαμαι πραγματικα που υπαρχουν ανθρωποι που για να περασουν καλα πρεπει να το κανουν σε βαρος τριτον..Ειναι λυπηρο να θεωρειτε διασκεδαση το να λιωνεις ενα μηχανακι ενω εισαι στουπι στο μεθυσι, ειναι λυπηρο το να θεωρεις διασκεδαση το να πηγαινεις με 1000 σε δημοσιο δρομο και αναμεσα σε παιδακια και αλλους αθωους. Ειναι λυπηρο το να ξερεις οτι θα γινουν ζημιες και αντι να το καταδικαζεις να το θεωρεις αστειο. Ειναι κριμα που μια οργανωση για να βγαλει 5 δεκαρες ενισχυει την συμπεριφορα προβατο-κανιβαλος.

road spirit
12/04/2009, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Λυπαμαι πραγματικα που υπαρχουν ανθρωποι που για να περασουν καλα πρεπει να το κανουν σε βαρος τριτον..Ειναι λυπηρο να θεωρειτε διασκεδαση το να λιωνεις ενα μηχανακι ενω εισαι στουπι στο μεθυσι, ειναι λυπηρο το να θεωρεις διασκεδαση το να πηγαινεις με 1000 σε δημοσιο δρομο και αναμεσα σε παιδακια και αλλους αθωους. Ειναι λυπηρο το να ξερεις οτι θα γινουν ζημιες και αντι να το καταδικαζεις να το θεωρεις αστειο. Ειναι κριμα που μια οργανωση για να βγαλει 5 δεκαρες ενισχυει την συμπεριφορα προβατο-κανιβαλος.

+ όσα θες...

και είναι κρίμα το παραπάνω να αποτελεί ... πρόσωπο προς τα έξω για τον ελληνικό μοτοσικλετισμό εν έτη 2009 .... (μιας και βαφτίζεται επισήμως "πανελλήνια συγκέντρωση" απο θεσμοθετιμένο φορέα)

menos
13/04/2009, 10:14
Στην τελικη ομως, τι μενει απο τους διοργανωτες να κανουν σε αυτην τη περιπτωση;

Αφου δεν μπορουν να ελεγξουν η να επιβαλουν σε καποιον να μην ερθει, πως ειναι δυνατον να κρατησει μια καλη εικονα η ολη συγκεντρωση;;

Να ακυρωθουν οι εκδηλωσεις επειδη "καποιοι" δεν συμπεριφερονται οικεια;

Δεν μπορεις να τους απαγορευσεις το πιωμα η τις σουζες η το γενικο καψιμο της μηχανης τους!

Το μονο που μενει να κανεις ειναι να απομακρυνθεις μην βρεις και τον μπελα σου.

Οσοι εχουν παει και σε παλαιοτερες εκδηλωσεις πιστευω πως αυτο κανουν.

Οσοι πανε για πρωτη φορα (μιλαω για νεαρους), αντιγραφουν την αλητεια (μαγκια) του καθε "μαγκα", ειτε ειναι σε επιδειξη δυνατοτητων της μηχανης τους, ειτε στο πιο "γερο ποτηρι" κλπ κλπ

Η πηγαινετε στα Καμενα Βουρλα η οπουδηποτε αλλου, πηγαινετε (οι εκαστοτε υπευθυνοι) και καλεστε απο το αστυνομικο τμημα της περιοχης 2-3 αστυνομικους (με μηχανη) να επιβλεπουν, τουλαχιστον να αποφευχθουν μαγκιες που μπορει να βλαψουν ανθρωπους εντος και εκτος της συγκεντρωσης.

afroditicb4
13/04/2009, 14:07
δεν μου αρεσει αυτο που γινετε,δεν μου αρεσει να τρεχεις με 1000 αναμεσα απο παιδακια αλλα αυτο γινετε παντου και χωρις να γινει καποια συγκεντρωση.το οτι εμενα και σε καποιους αλλους αρεσε στα καμενα βουρλα δεν συμαινει οτι μου αρεσαν και οι καφριλες που εκαναν.δεν ειμαστε και ολοι ιδιοι ομως.εσεις καταλαβατε οτι εμενα μου αρεσαν ολα αυτα?δεν ελαβα μερος σε κανενα μεθυσι περασα καλα με την παρεα μου.!!!!!!!!!

alexxxcbr
13/04/2009, 16:40
Πήγαμε μια φορά στη Θάσο.Αφού την βγάλαμε καθαρή και δεν έπεσε κανένας πάνω μας
είπαμε ποτέ ξανά.
Οταν γουστάρουμε μηχανόβια φάση πάμε έξω σε πίστες,κάνουμε κάμπινγκ και βλέπουμε και
αγώνες.:wave2:



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sniper
13/04/2009, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από afroditicb4
δεν μου αρεσει αυτο που γινετε,δεν μου αρεσει να τρεχεις με 1000 αναμεσα απο παιδακια αλλα αυτο γινετε παντου και χωρις να γινει καποια συγκεντρωση.το οτι εμενα και σε καποιους αλλους αρεσε στα καμενα βουρλα δεν συμαινει οτι μου αρεσαν και οι καφριλες που εκαναν.δεν ειμαστε και ολοι ιδιοι ομως.εσεις καταλαβατε οτι εμενα μου αρεσαν ολα αυτα?δεν ελαβα μερος σε κανενα μεθυσι περασα καλα με την παρεα μου.!!!!!!!!!

Κάτσε να δεις που το άκουσα αυτό πρόσφατα....

Α ναι.... έτσι λέγανε κι οι Γερμανοί για αυτό που συνέβαινε στην χώρα τους επι Χίτλερ....


ρε φιλαράκι πας καλα; Δεν μου αρέσει αυτό που γίνεται αλλά επειδή δεν το κάνω εγώ κάθομαι και βλέπω τους άλλους που το κάνουν;

afroditicb4
13/04/2009, 18:19
δεν καθομαι και βλεπω τους αλλους.καθομαι με την παρεα μου και περναω καλα.εχει διαφορα

panagis83
13/04/2009, 18:20
Σαν νέος μοτοσυκλετιστής και νεος ηλικιακά (26 ετων) μου ακούγεται πολυ ενδοιαφέρον μια τέτοια συγκέντρωση (δεν εχω παρευρεθεί ποτέ), αλλά απο οσο ευκολα διαπιστωνω παντα γινονται "ιστορίες" κακές ετσι!! (θα βγω λιγακι εκτος θέματος, ζητώ συγνώμη)
Πιστεύω οτι είναι θέμα οργάνωσης, αν οργανώσεις του παρευρισκομένους σε ομάδες οπου θα επιτηρούνται πιστεύω πολυ εύκολα ελέγχεται η κατάσταση (αλλα αυτά στο εξωτερικό θα πείτε). Ειναι θέμα παιδείας, θα πρεπει πιστευω να μπουν κάποιοι κανονες συμπεριφορας και αν καποιος τους παραβαίνει να απομακρύνεται, θα μου πείτε ξενέρωτο να μην πειεις λιγακι να μην κανεις και το "κομματι" σου να μην διαφορα αλλα, αλλα ναι η συγκέντρωση για μενα θα πρεπει να ειναι κατι σαν σχολειο συμπεριφοράς, για να μαθαίνουν οι νέοι απο τους παλιότερους για να διασκεδασουμε και να μιλήσουμε ολοι μαζι για κατι εχουμε κοινο και αγαπαμε, τουλαχιστον αυτο θα ήθελα εγω να γινόταν!!
Γιατι να μη γίνει κοντά σε μια πίστα; (μια εχουμε ολη κι'ολη, Σέρρες) ωστε οποιος θέλει παιχνίδια να μπει με ασφάλεια, αλλα και οσοι δεν μπουν στην πιστα να φέρουν Κρανος και ολα τα απαραίτητα!! να μην γινεται κανεις δεκτος στην συγκέντρωση χωρις αυτά.
όλα αυτα και αλλα πολλά που χρειάζονται απαιτούν εργασία και χρήμα που προφανώς δεν υπαρχει!!
Πιστευω οτι αυτοι που το διοργανονουν βασιζονται στην καλή διαθεση και το "μερακι" του καθε ενος απο μας!!! αρα; ειναι ενα θέμα δύσκολο, πιστευω προς το παρον!!

afroditicb4
13/04/2009, 18:22
και δεν ειμαι φιλαρακι ειμαι η αφροδιτη

LARISEOS
13/04/2009, 18:37
??

πολυ δεν βιάζονται μερικοι να φτάσουμε την ευρωπη?

η μηπως εκει δεν κανουν καγκουριες??? δεν κανουν και δεν φαινονται γιατι πεφτει ραβδος......!

τωρα στο θεμα της μοτο συνάντησης ο καθε μηχανοβοιος μπορει να παει οποιος δεν γουσταρη δεν παει ...δεν κάθεται και ξινίζει για το ενα και το αλλο........ κηταει την πάρτη του και τελείωσε απλά!


το ιδιο καγκουρες για μενα μπορει να ειναι αυτοι που ντυνονται αστακοι και πανε με τα γρηγορα τους στον μπραλο και σκοτώνονται.......

οι σκοτωνουν και κανεναν αλλον ......στην χειρότεροι!

alexxxcbr
13/04/2009, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
??

πολυ δεν βιάζονται μερικοι να φτάσουμε την ευρωπη?

η μηπως εκει δεν κανουν καγκουριες??? δεν κανουν και δεν φαινονται γιατι πεφτει ραβδος......!

τωρα στο θεμα της μοτο συνάντησης ο καθε μηχανοβοιος μπορει να παει οποιος δεν γουσταρη δεν παει ...δεν κάθεται και ξινίζει για το ενα και το αλλο........ κηταει την πάρτη του και τελείωσε απλά!


το ιδιο καγκουρες για μενα μπορει να ειναι αυτοι που ντυνονται αστακοι και πανε με τα γρηγορα τους στον μπραλο και σκοτώνονται.......

οι σκοτωνουν και κανεναν αλλον ......στην χειρότεροι!


To ίδιο με το να κάνεις σούζες δίπλα στη σκηνή και τα μηχανάκια των άλλων με την σαγιονάρα πιωμένος????:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

LARISEOS
13/04/2009, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexxxcbr
To ίδιο με το να κάνεις σούζες δίπλα στη σκηνή και τα μηχανάκια των άλλων με την σαγιονάρα πιωμένος????:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:


η μαλακια ειναι η ιδια.......

απλα ο ενας νομίζει πως ειναι ο rossi και ο άλλος με το που πίνει γίνεται ο rossi μετα απο αγωνα!

λυπάμαι αλλα ετσι είναι!

afroditicb4
13/04/2009, 18:55
παντως εσεις οι αντρες οταν πινετε και οδηγητε νομιζετε οτι ειστε ο rossi:a2: :a4:

LARISEOS
13/04/2009, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από afroditicb4
παντως εσεις οι αντρες οταν πινετε και οδηγητε νομιζετε οτι ειστε ο rossi:a2: :a4:


ναι αυτο ειναι κατι........... κακο.....! ευτυχώς εχει πέσει κρίση και τωρα θα πίνει στο σπίτι του ο καθένας!!!!

:beer:

alexxxcbr
13/04/2009, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
η μαλακια ειναι η ιδια.......

απλα ο ενας νομίζει πως ειναι ο rossi και ο άλλος με το που πίνει γίνεται ο rossi μετα απο αγωνα!

λυπάμαι αλλα ετσι είναι!



Sorry φίλε αλλά διαφωνώ:nono:

Δεν συγκρίνεται το μοτοσυκλετιστικό πάθος με την καφρίλα....


Υ.Γ Οποιος γουστάρει πάει εεεε??Δεν αποτρέπω κανέναν.

afroditicb4
13/04/2009, 19:25
γι αυτο πρεπει να τους αποδιξουμε οτι δεν ειμαστε ολοι ιδιοι

LARISEOS
13/04/2009, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexxxcbr
Sorry φίλε αλλά διαφωνώ:nono:

Δεν συγκρίνεται το μοτοσυκλετιστικό πάθος με την καφρίλα....


Υ.Γ Οποιος γουστάρει πάει εεεε??Δεν αποτρέπω κανέναν.


όποιος θελει πάθος παει σε μια πίστα οχι στην αττική οδο στον μπραλο και επειδή πηρε με δάνειο μια 1000 ........εγηνε ο rossi......!

αυτο δεν ειναι παθος αλλα καλυπτεις την αναγκη σου να νιωσεις πως εισαι ο γαμαο....


μοτο πάθος ειναι να κάνεις της βολτες σου και να γουσταρης την μηχανή κτλ οχι να κάνεις αλχημείες

afroditicb4
13/04/2009, 19:33
συμφωνω τη μηχανη την περνεις για την παρτη σου και για τις βολτες σου οχι για να δειξεις ποσο γρηγορα πας.

Elle
13/04/2009, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexxxcbr
Sorry φίλε αλλά διαφωνώ:nono:
Δεν συγκρίνεται το μοτοσυκλετιστικό πάθος με την καφρίλα...

:hypnotize :hypnotize :hypnotize

LARISEOS
13/04/2009, 19:42
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=78348

afroditicb4
13/04/2009, 19:44
τελικα που θα γινει φετος?

alexxxcbr
13/04/2009, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
όποιος θελει πάθος παει σε μια πίστα οχι στην αττική οδο στον μπραλο και επειδή πηρε με δάνειο μια 1000 ........εγηνε ο rossi......!

αυτο δεν ειναι παθος αλλα καλυπτεις την αναγκη σου να νιωσεις πως εισαι ο γαμαο....


μοτο πάθος ειναι να κάνεις της βολτες σου και να γουσταρης την μηχανή κτλ οχι να κάνεις αλχημείες


Oκ κατάλαβα,να καταργήσουμε τα γρήγορα μηχανάκια.......:lol: :lol:

LARISEOS
13/04/2009, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexxxcbr
Oκ κατάλαβα,να καταργήσουμε τα γρήγορα μηχανάκια.......:lol: :lol:



να τα καταργήσεις δεν μπορείς,,,,,

αλλα το βρίσκεις λογικο εε?


ε να μην κρίνουμε της παντόφλες και της σούζες λεω εγω οταν ήμαστε σχεδόν το ιδιο......αλλα με αλλο τροπο....!



γιατι το μονο που μάθαμε στην γαμο χωρα ειναι να κρίνουμε οσους περισσότερους μπορούμε εκτος απο τους εαυτούς μας!

afroditicb4
13/04/2009, 19:50
το θεμα δεν ειναι να καταργηθουν τα γρηγορα μηχανακια αλλα να δουμε το θεμα ποιο σοβαρα. τρελει υπαρχουν παντου ας μην νγινουμε κι εμεις σαν αυτους.
σοβαρευτητε ρε:confused: :confused:

alexxxcbr
13/04/2009, 19:56
:a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018:

hidefnick
13/04/2009, 22:21
Το ίδιο θρεντάκι πέρσυ. Το ίδιο πρόπερσυ κοκ. Δεν βαριέστε τα ίδια και τα ίδια?
:a12: :a12: :a12: :a12:


Αρχικά δημιουργήθηκε από afroditicb4
και δεν ειμαι φιλαρακι ειμαι η αφροδιτη

"Και είμαι καλά" είναι η συνέχεια. Α και που είσαι: Δεν σε έβρισε. Φιλαράκι σε είπε:wave2: :wave2: :wave2:

menos
13/04/2009, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Το ίδιο θρεντάκι πέρσυ. Το ίδιο πρόπερσυ κοκ. Δεν βαριέστε τα ίδια και τα ίδια?
:a12: :a12: :a12: :a12:

Ειναι συγκεντρωση που ασχολει μοτοσυκλετιστες και γινεται καθε χρονο
Ειναι η οχι μοτοσυκλετικο φορουμ;
Τοπο και ημερομηνια ψαχνουμε καθως ανταλλασσουμε αποψεις για την διοργανωση!
Οσο εδω συγκεντρωνονται μοτοσυκλετιστες το ιδιο θρεντακι θα ειναι και του χρονου και στα επομενα χρονια :wave2:

rsp
13/04/2009, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από afroditicb4
και δεν ειμαι φιλαρακι ειμαι η αφροδιτη


Νικο τι εγινε...το ριξαμε στα πμ....:smokin:

hidefnick
13/04/2009, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Ειναι συγκεντρωση που ασχολει μοτοσυκλετιστες και γινεται καθε χρονο
Ειναι η οχι μοτοσυκλετικο φορουμ;
Τοπο και ημερομηνια ψαχνουμε καθως ανταλλασσουμε αποψεις για την διοργανωση!
Οσο εδω συγκεντρωνονται μοτοσυκλετιστες το ιδιο θρεντακι θα ειναι και του χρονου και στα επομενα χρονια :wave2:

Ακριβώς όπως τα λές. Εδώ είναι μοτοσυκλετιστικό φόρα. Τα καγουρο-φόρα είναι αλλού. Και δεν είναι συγκέντρωση μοτοσυκλετιστών αυτό που παίζει κάθε χρόνο. Είναι συγκέντρωση καγκουριών, με πολλούς, αλλά πολλούς λέμε, να καταλήγουν άσχημα.

Βέβαια σε κάποιους κύκλους, αυτό που εμείς (εγώ και κάποιοι άλλοι ίσως) λέμε "άσχημα", φέρνει παράσημα μαγκιάς κλπ βλακείες βγαλμένες απο ταινίες του Δαλιανίδη 20-30 χρόνια πίσω.

Ετυχε να περνάω με το κουτί πέρσυ από εκεί. Αν αυτοί είναι μοτοσυκλετιστές, τότε καλά να πάθουμε και μας αντιμετωπίζουν κάποιοι όπως μας αντιμετωπίζουν.



Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Νικο τι εγινε...το ριξαμε στα πμ....:smokin:

Είδε και Honda..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
13/04/2009, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Νικο τι εγινε...το ριξαμε στα πμ....:smokin:

πήρες εσυ κάτι; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

hidefnick
13/04/2009, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
πήρες εσυ κάτι; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ναι μόνο αυτός την είχε την απορία. Αναπάντητη τέτοια "πάσα¨....:lol: :lol: :lol:

rsp
13/04/2009, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
πήρες εσυ κάτι; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Να κανω ζηλιες τωρα....???:blush:

TROOPER
14/04/2009, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Νικο τι εγινε...το ριξαμε στα πμ....:smokin:

ε τον μλκ !!!!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

wodan
14/04/2009, 13:49
τελικά ........., ελάτε στην παρέα μας....., custom,chopper , όπου όλα κυλάνε ΧΑΛΑΡΑΑΑΑΑΑ.....
Η απορία μου πάντως δεν λύθηκε , που θα γίνει φέτος η συνάντηση?

:smokin:

devil's animal
14/04/2009, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Νικο τι εγινε...το ριξαμε στα πμ....:smokin:


:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

martinacos
14/04/2009, 14:25
παντος οπου και να γινει μου φαινεται οτι θα γινει για να βγαλουν καποιοι λευτουδακια...εχω ψιλοξενερωσει με το σκηνικο γιατι δεν μας προσφερουν και κατι σαν μοτοε,ξερω και εγω...θα το σκεφτω πολυ για να παω

afroditicb4
14/04/2009, 16:14
τι εγινε παιδια ακομα δεν ξερουμε που θα γινει?

δεν με πειραξε το φιλαρακι!!!!!!!!!!!!!!

menos
14/04/2009, 18:31
Καταληγουν μαλλον την συγεντρωση στην Σαμοθρακη, μετα του Αγιου Πνευματος...

afroditicb4
14/04/2009, 19:19
ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ!!!!!!!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

wodan
15/04/2009, 07:44
Σαμοθράκη???????
Πως θα μας μεταφέρουν όλους? (2.000 - 3.000 μοτο)
που θα μείνουμε? (έχει κάμπινγκ η Σαμοθράκη?)
τι θα κάνουμε και τι θα δούμε σε ένα μικρό νησί? Δε λέω όμορφο νησί , τέλειο για διακοπές , αλλά νομίζω καλά θα ήταν να γινόταν σε ένα μέρος όπου υπάρχουν αρκετά μέρη γύρω του (10km - 60km) να επισκεφτείς οδικώς , να κάνουμε τις βόλτες μας κτλ.
:confused:

menos
15/04/2009, 10:18
Πραγματι, πολλοι λενε πως το νησι δεν ειναι ικανο να ανταπεξελθει σε μια τετοια συγκεντρωση.
Επισης λενε πως οι δρομοι στην Σαμοθρακη δεν ειναι για ss επειδη ειναι κυριως χωματοδρομοι.
Ο λογος που επελεξαν αυτο τη νησακι ειναι μεχρι στιγμης αγνωστος, ομως πολυς κοσμος ηδη δηλωνει την μη συμμετοχη του
1)λογω προηγουμενων επεισοδιων
2)Λογω ταλαιπωριας με τα πλοια
3)Λογω κακων δρομων στο νησι
Η αποφαση δικη σας :wave2:

afroditicb4
15/04/2009, 16:57
χειροτερο μερος δεν θα μπορουσαν να ειχαν βρει..:a5:

Sapadak
15/04/2009, 17:06
Τελεια

:beer:

SVX
15/04/2009, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Πραγματι, πολλοι λενε πως το νησι δεν ειναι ικανο να ανταπεξελθει σε μια τετοια συγκεντρωση.
Επισης λενε πως οι δρομοι στην Σαμοθρακη δεν ειναι για ss επειδη ειναι κυριως χωματοδρομοι.
Ο λογος που επελεξαν αυτο τη νησακι ειναι μεχρι στιγμης αγνωστος, ομως πολυς κοσμος ηδη δηλωνει την μη συμμετοχη του
1)λογω προηγουμενων επεισοδιων
2)Λογω ταλαιπωριας με τα πλοια
3)Λογω κακων δρομων στο νησι
Η αποφαση δικη σας :wave2:

4) λογω του οτι εχει δει το SAOS 2 (η επιστροφη) :bigcry: :bigcry:

gat0s
15/04/2009, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Πραγματι, πολλοι λενε πως το νησι δεν ειναι ικανο να ανταπεξελθει σε μια τετοια συγκεντρωση.
Επισης λενε πως οι δρομοι στην Σαμοθρακη δεν ειναι για ss επειδη ειναι κυριως χωματοδρομοι.
Ο λογος που επελεξαν αυτο τη νησακι ειναι μεχρι στιγμης αγνωστος, ομως πολυς κοσμος ηδη δηλωνει την μη συμμετοχη του
1)λογω προηγουμενων επεισοδιων
2)Λογω ταλαιπωριας με τα πλοια
3)Λογω κακων δρομων στο νησι
Η αποφαση δικη σας :wave2:

Τι Σαμοθρακη ρε παιδια:nono: :nono:
Να πουλησουμε τα ss να παρουμε καμια varadero αν ειναι:rotflmao: :rotflmao:
Αν γινει Σαμοθρακη ειναι σιγουρο οτι θα σκοτωθει πολυ κοσμος.εχω ακουσει τα χειροτερα για τους δρομους.
Χαλια:( :( :(

thalasinos
15/04/2009, 23:02
Ποιους δρομους;:eyepop: ενας ειναι, απο αυτον πας και γυριζεις. Περιμετρικος δρομος του νησιου δεν υπαρχει.:(


161307

swork21
16/04/2009, 12:11
Όποιος είναι να πάει Σαμοθράκη ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ !!

Ένας δρόμος είναι στην ουσία.

Είναι στενός και σου πετάγονται απο το πουθενά κατσίκια (το νησί είναι γεμάτο, μιλάμε για χιλιάδες αιγοπρόβατα ελευθέρας βοσκής).
Επίσης δεν παρκάρουμε κάτω από δέντρα, αν δεν θέλουμε να βρούμε πάνω στο μοτόρι μας κανένα τράγο σκαρφαλωμένο να σιγοτρώει τα κλαδιά (δεν κάνω πλάκα).

Οι υποδομές υγείας απλά...δεν υπάρχουν (τουλάχιστον μέχρι πριν μερικά χρόνια που είχα πάει).

Σύνεση λοιπόν, μυαλό και προσοχή.

thalasinos
16/04/2009, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από swork21
Όποιος είναι να πάει Σαμοθράκη ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ !!

Ένας δρόμος είναι στην ουσία.

Είναι στενός και σου πετάγονται απο το πουθενά κατσίκια (το νησί είναι γεμάτο, μιλάμε για χιλιάδες αιγοπρόβατα ελευθέρας βοσκής).
Επίσης δεν παρκάρουμε κάτω από δέντρα, αν δεν θέλουμε να βρούμε πάνω στο μοτόρι μας κανένα τράγο σκαρφαλωμένο να σιγοτρώει τα κλαδιά (δεν κάνω πλάκα).

Οι υποδομές υγείας απλά...δεν υπάρχουν (τουλάχιστον μέχρι πριν μερικά χρόνια που είχα πάει).

Σύνεση λοιπόν, μυαλό και προσοχή.



Ωραια!!! τοτε παρτε καραμπινες και σουβλες και στο ψαχνο!! το κατσικακι ειναι Δωρεαν!!:lol:


161331

alexioannides
16/04/2009, 13:22
1)λογω προηγουμενων επεισοδιων
2)Λογω ταλαιπωριας με τα πλοια
3)Λογω κακων δρομων στο νησι
4) ANHPATKTOY CAMPING
5)ΛΙΓΩΝ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ

οσο για το saos.... mporei na mas poun na pame kolimpontas...

stos finale 8a plhrwsoume pali kamia 80-90 euro eisodo...
an paw 8a parw ena kmx200 pou exw sthn akrh
giati to ducati 8a parei fotia kai 8a katastafoun elastika kai anarthseis....
ektws an meinw aleksandroupolh alla kai ekei... xm..... de trelainomai....

miraze
16/04/2009, 13:44
Κρίμα ρε γ@μ@το που η φετινή πανελλήνια δεν θα γίνει σε ένα νησί με περιμετρικό δρόμο και έτσι δεν θα μπορέσουν τα εκατοντάδες SS και οι χιλιάδες Rossi να αναπτύξουν το ταλέντο τους σε δημόσιους δρόμους.


:a21:


Το νησί είναι πανέμορφο και όποιος δεν έχει πάει πραγματικά αξίζει.

ΟΜΩΣ.......επειδή όσοι έχουμε πάει έστω μια φορά ξέρουμε τι γίνεται............είναι τελείως ακατάλληλο.










Άσε που έχει μόνο κέντρο υγείας.

thalasinos
16/04/2009, 14:36
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από miraze
[B]Κρίμα ρε γ@μ@το που η φετινή πανελλήνια δεν θα γίνει σε ένα νησί με περιμετρικό δρόμο και έτσι δεν θα μπορέσουν τα εκατοντάδες SS και οι χιλιάδες Rossi να αναπτύξουν το ταλέντο τους σε δημόσιους δρόμους.


:a21:


Το νησί είναι πανέμορφο και όποιος δεν έχει πάει πραγματικά αξίζει.

ΟΜΩΣ.......επειδή όσοι έχουμε πάει έστω μια φορά ξέρουμε τι γίνεται............είναι τελείως ακατάλληλο.
.................................................................................................... ...........................................................

Ακριβως!! Επειδη ειναι πανεμορφο, η απουσια ασφαλτου περιμετρικα θα στερηση σε πολλους την απολαυση για να το γνωρισουν και να απολαυσουν τη θέα!! και οχι για να αναπτυξουν το ταλεντο τους!







:evil:

miraze
16/04/2009, 15:02
Ασφαλτο έχει από την παραλία των Κήπων (Νότιοανατολικά) μέχρι την Παχιά Αμμο (γύρω στα 30-40 χλμ περίπου) και ότι άλλο κοντά στη Χώρα και στη Καμαριώτισσα.

Πιστεύω ότι το μέρος είναι φανταστικό για Πανελλήνια Συγκέντρωση (αν γίνει φυσικά εκει) όμως με τα μυαλά που κουβαλούν ορισμένοι ειναι ακατάλληλο.

Ποιός δε θα γούσταρε να πάει με τη μηχανή του για τριημεράκι Σαμοθράκη, να δεί και να γνωρίσει τη φύση της, να κάνει μπάνιο στης βαθρες και να αναρρίχηση στο φονιά, να ακούσει κανά καλό συγκρότημα και να συζητήσει με άτομα που έχουν την ίδια λόξα?

Σίγουρα πολλοί (βάλε και μένα μέσα)

Ομως φίλε thalasine το πρόβλημα της Πανελλήνιας δεν είναι που θα γίνει αλλά πώς.

Και θεωρίες του , κακό του κεφαλιού του παιδιού που χάθηκε γιατί πήγαινε με 200 σε στροφή μου ακούγονται τελείως χαζες.

Δεν γίνεται η ΜΟΤΟΕ να προσκαλεί τον οποιοδήποτε μοτοσυκλετιστή και μετά να αποποιείται των ευθυνών της λέγοντας οτι ότι έγινε , έγινε εκτός του χώρου του κάμπινγκ.

Σε ένα νησί με κέντρο υγείας με 3 γιατρούς, 10 αστυνομικούς, 3 τουλάχιστον ώρες από το κοντινότερο νοσοκομείο (αν το επιτρέπει ο καιρός) και τους δεκάδες Rossi και Stoner με SS και 100+ ίππους να προσπαθούν τα τελικιάσουν στα 500 μέτρα ευθείας που έχει το νησί..............πιστεψέ με το ότι δεν έχει περιμετρικό δρόμο είναι το μικρότερο πρόβλημα.






:wave2:

menos
16/04/2009, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από miraze
Κρίμα ρε γ@μ@το που η φετινή πανελλήνια δεν θα γίνει σε ένα νησί με περιμετρικό δρόμο και έτσι δεν θα μπορέσουν τα εκατοντάδες SS και οι χιλιάδες Rossi να αναπτύξουν το ταλέντο τους σε δημόσιους δρόμους.
:a21:
Ισως να ειναι και ο λογος που επελεξαν το συγκεκριμενο νησι :winka:

miraze
16/04/2009, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Ισως να ειναι και ο λογος που επελεξαν το συγκεκριμενο νησι :winka:

Μακάρι ρε menos η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΩΝ να πραγματοποιηθεί όπως θέλουν οι διοργανωτές. Να είναι μια γιορτή των μοτοσυκλετιστών της Ελλάδας χωρίς κανένα παρατράγουδο.
΄
Άλλο όμως οι προθέσεις και άλλο οι πράξεις, από προθέσεις πιστεύω χορτάσαμε, από πράξεις όμως :confused: :confused: :confused:

VALES
17/04/2009, 10:44
Πέρυσι αποφάσισα για πρώτη φορά να παρευρεθώ στην ΠΣΜ στη Θάσο.Είμαι 42 χρονών και με 2 παιδιά.Όταν αποβιβαστήκαμε στη Θάσο (μαζί με την γυναίκα μου),η πρώτη μας σκέψη ήταν να γυρίσουμε πίσω με το ίδιο φέρρυ.Κινδυνεύεις να περπατήσεις στο δρόμο έστω και με τα πόδια,κινδυνεύεις όταν πίνεις τον καφέ σου και στα 6 μέτρα ο $%^#*&&% κάνει burn out.
Κινδυνεύεις...και μόνο που είσαι εκεί. Όχι ρε παιδιά. Δεν είναι ΠΣΜ αυτό το ...πράγμα.
Ένα μήνα μετά,πήγαμε και στην Πύλλο,στην παγκόσμια,και στον δρόμο της ελιάς.
ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ.
Καμάρωνες που καβαλούσες μοτό. (Στην Θάσο ντρεπόμουνα)
Τελικά μήπως το ΠΣΜ δεν σημαίνει ΠΑΝΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ αλλά
ΠΑΝΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΑΛΑΚΙΩΝ???
Λέω...μήπως?????

afroditicb4
25/04/2009, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Πέρυσι αποφάσισα για πρώτη φορά να παρευρεθώ στην ΠΣΜ στη Θάσο.Είμαι 42 χρονών και με 2 παιδιά.Όταν αποβιβαστήκαμε στη Θάσο (μαζί με την γυναίκα μου),η πρώτη μας σκέψη ήταν να γυρίσουμε πίσω με το ίδιο φέρρυ.Κινδυνεύεις να περπατήσεις στο δρόμο έστω και με τα πόδια,κινδυνεύεις όταν πίνεις τον καφέ σου και στα 6 μέτρα ο $%^#*&&% κάνει burn out.
Κινδυνεύεις...και μόνο που είσαι εκεί. Όχι ρε παιδιά. Δεν είναι ΠΣΜ αυτό το ...πράγμα.
Ένα μήνα μετά,πήγαμε και στην Πύλλο,στην παγκόσμια,και στον δρόμο της ελιάς.
ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ.
Καμάρωνες που καβαλούσες μοτό. (Στην Θάσο ντρεπόμουνα)
Τελικά μήπως το ΠΣΜ δεν σημαίνει ΠΑΝΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ αλλά
ΠΑΝΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΑΛΑΚΙΩΝ???
Λέω...μήπως?????



θα συμφωνισω μαζι σου φιλε vales αλλα δυστηχως ετσι ειναι τα πραγματα.ειμαστε ολοι rossi

alximistis
25/04/2009, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Πέρυσι αποφάσισα για πρώτη φορά να παρευρεθώ στην ΠΣΜ στη Θάσο.Είμαι 42 χρονών και με 2 παιδιά.Όταν αποβιβαστήκαμε στη Θάσο (μαζί με την γυναίκα μου),η πρώτη μας σκέψη ήταν να γυρίσουμε πίσω με το ίδιο φέρρυ.Κινδυνεύεις να περπατήσεις στο δρόμο έστω και με τα πόδια,κινδυνεύεις όταν πίνεις τον καφέ σου και στα 6 μέτρα ο $%^#*&&% κάνει burn out.
Κινδυνεύεις...και μόνο που είσαι εκεί. Όχι ρε παιδιά. Δεν είναι ΠΣΜ αυτό το ...πράγμα.
Ένα μήνα μετά,πήγαμε και στην Πύλλο,στην παγκόσμια,και στον δρόμο της ελιάς.
ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ.
Καμάρωνες που καβαλούσες μοτό. (Στην Θάσο ντρεπόμουνα)
Τελικά μήπως το ΠΣΜ δεν σημαίνει ΠΑΝΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ αλλά
ΠΑΝΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΑΛΑΚΙΩΝ???
Λέω...μήπως?????


Μα... γιατί το λες αυτό;;; Δυστυχώς φίλε μου έχεις πολύ δίκιο. Κάθε φορά στην πανελλήνια συμβαίνουν και ένα κάρο στραβά. Το έχουμε κουβεντιάσει πολλάκις το θέμα. Δυστυχώς πανελλήνια=η απόλυτη καγκουριά και μαλακία για κάποιους. :(
Ίσως λέω ίσως γι αυτό και να επιλέχθηκε η Σαμοθράκη φέτος. Σου λέει κάτσε να έρθουν λιγότεροι να γλιτώσουμε :lol: :lol:

gat0s
25/04/2009, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Μα... γιατί το λες αυτό;;; Δυστυχώς φίλε μου έχεις πολύ δίκιο. Κάθε φορά στην πανελλήνια συμβαίνουν και ένα κάρο στραβά. Το έχουμε κουβεντιάσει πολλάκις το θέμα. Δυστυχώς πανελλήνια=η απόλυτη καγκουριά και μαλακία για κάποιους. :(
Ίσως λέω ίσως γι αυτό και να επιλέχθηκε η Σαμοθράκη φέτος. Σου λέει κάτσε να έρθουν λιγότεροι να γλιτώσουμε :lol: :lol:

Tι λιγοτεροι μου λες ρε φιλε?
Σαν τρελοι κανουν να μας παρουν τα λεφτα
Δεν μπορεις να φανταστεις τι χρημα βγαζουν
Καθε χρονο το ανεβαζουν απο 10 ευρο.Αναρωτιεμαι φετος ποσο θα εχουν την εισοδο??
Κατι πηρε το αυτη μου οτι μπορει να μην γινει Σαμοθρακη χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος
Ακουσατε τιποτα::::

alexioannides
25/04/2009, 14:09
xaxxaa kai egw akousa oti akoma to syzhtane. enw sthn arxh eixan kleisei twra kati mporei na allaksei kai na mh ginei ekei. malakri. kai makari na mhn exoun eisodo 80-100 eurw!!!! einai treloi pou zhtane tosa lefta. agw 8a mpw mono an einai 50euro kai katw. toso thn kostologo. oute sent parapanw.:mad:

afroditicb4
26/04/2009, 00:44
μακαρι να μη γινει εκει ειναι χαλια!!!!!!!!

εχω παει.ουτε δρομοι ...μονο κατσικια.οι δρομοι ειναι για τα κατσικια οχι για μηχανακια.

T.R.E
26/04/2009, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
xaxxaa kai egw akousa oti akoma to syzhtane. enw sthn arxh eixan kleisei twra kati mporei na allaksei kai na mh ginei ekei. malakri. kai makari na mhn exoun eisodo 80-100 eurw!!!! einai treloi pou zhtane tosa lefta. agw 8a mpw mono an einai 50euro kai katw. toso thn kostologo. oute sent parapanw.:mad:


Μην ξεκινάς καθόλου,50 ? δεν είχε ούτε το 2006... :)

alexioannides
26/04/2009, 14:00
8a paw alla 8a meinw se ksenoxodeiaki bre!!!
mia xara 8a einai.... synaulies... kses... apo thn pisw porta....!

SVX
26/04/2009, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
... apo thn pisw porta....!


Ντουκατομπουρτζογυφτο.....!!! :a38:

alexioannides
26/04/2009, 14:18
xaaxaxaxxaxa pitses tsampa.....
synaulia tsampa....
ti eimai egw re???

tsinos
27/04/2009, 13:52
Εκανα εγγραφη στο μοτο gr MONO KAI MONO για να πω την αποψη μου για την πανελληνια.Ειναι μια (ΠΣΜ) μονο για κερδος,υπαρχη μια ζυγαρια αναμεσα (κερδος-ανθρωπινη ζωη)που για τους οργανωτες ειναι καθαρα θεμα χρηματων.Για τον φιλο που ρωταει την τοποθεσια της (ΠΣΜ) δεν εχουν καταληξη ( οι πεντε δεκα το πολυ που αποφασιζουν )που θα εχουν περισοτερο κερδος "για το καλο των ομιλων και της ΜΟΤΟΕ.

alexioannides
27/04/2009, 14:31
nai to kseroume auto kai gi auto skotonomaste gia to dikio mas.
8a htan wraia omws na mh grafosoun mono gi auto.
giati pisteuw oti mesa edw ektimamai poly atoma pou den exoun paropides.
na doume pote 8a allaksei auto to ka8estos.:beer:

afroditicb4
27/04/2009, 15:39
οταν παμε στις συναυλιες και μας ζητανε 50-60 ευρω τι θελουν ..εσενα για τα ομορφα σου ματια η τα λεφτα σου.δεν τους νοιαζει αν εσυ κανεις ζημιες η χαλασεις το μηχανακι σου ,να τους ακουμπησεις τα φραγκα σου θελουν

mount
27/04/2009, 20:35
Τα πράγματα,όλοι γνωρίζουμε πώς έχουν!
Η δικιά μου ταπεινή γνώμη,για το "γιατί"πάμε,είναι:Όποιος θέλει έρχεται!

Για το χρηματικό:Όλους μας ζορίζει αλλα αν σκεφτούμε πόσο κάνει μια συναυλία(και όχι 3-4 που έχει κάθε πσμ)και πόσο ένα κάμπινγκ,σχετικά καλά είναι!

Για το άν η Σαμοθράκη είναι οκ:Δε γίνεται πσμ μόνο σε μέρη με δρομάρες για να έχουμε χώρο να πλακωνόμαστε και να λιώνουμε τις μοτό μας,αλλα σε μέρη που κάτι έχουν(όπως όλα τα μέρη της χώρας μας)για να τα γνωρίσουμε σιγά σιγά όλα αν γίνει ποτέ εφικτό!

Για τους κάγκουρες:Όλοι εμείς είμαστε αυτοί οι κάγκουρες!Και αν δεν είμαστε,είμαστε περισσότεροι απ'αυτούς και μπορούμε να τους απομονώσουμε αν θέλουμε όντως να το κάνουμε!Ειδικά στο χώρο του κάμπινγκ!

Εγώ προσωπικά,χεσμένη την έχω τη διοργάνωση,αλλα με ενδιαφέρει αυτός ο θεσμός,πάντα πήγαινα και πάντα θα πηγαίνω και πάντα θα προσπαθώ να κάνω ότι καλύτερο μπορώ βάζοντας ένα λιθαράκι προς το καλύτερο!
Το προτιμώ απ'το να κάθομαι και να γκρινιάζω και να περιμένω απο δέκα ανθρώπους να ελέγξουν 3-4 χιλιάδες ανάμεσά τους και μένα!
Νά στε όλοι όρθιοι και ραντεβού στην 28η πσμ όπου κι αν γίνει:wave2:

tzeronymo
27/04/2009, 21:10
Μπραβο φιλε μου ετσι σκεφτομαι εγω και η παρεα μου που παμε καθε χρονο και ελπιζω να βρεθουμε εκει φιλικα

menos
05/05/2009, 10:12
Στο τοπικο καναλι του Εβρου ειπανε πως η πανελληνια θα γινει Αλεξανδρουπολη. Η Σαμοθρακη δεν μπορει να φιλοξενησει τελικα την συγκεντρωση.. Αντε να δουμε... :sick:

alexioannides
05/05/2009, 10:52
wx... 8a perimenoume polla atyximata....

alexioannides
11/05/2009, 10:50
TELIKA 10-15 IOYNIOY SAMO8RAKH.:wave2:

wodan
11/05/2009, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από mount
Τα πράγματα,όλοι γνωρίζουμε πώς έχουν!

Για το άν η Σαμοθράκη είναι οκ:Δε γίνεται πσμ μόνο σε μέρη με δρομάρες για να έχουμε χώρο να πλακωνόμαστε και να λιώνουμε τις μοτό μας,αλλα σε μέρη που κάτι έχουν(όπως όλα τα μέρη της χώρας μας)για να τα γνωρίσουμε σιγά σιγά όλα αν γίνει ποτέ εφικτό!
:wave2:


φίλε διαφωνώ μαζί σου
τέτοιες συναντήσεις πρέπει να γίνονται σε μέρη όπου υπάρχουν πολλαπλες και εναλλακτικές διαδρομες σε ακτίνα 50-70 km , ώστε να μπορούν να γίνουν εκδρομες και να γνωρίσουν όλοι τους τόπους και τις ομορφιές της περιοχής.
το να κάνεις συνάντηση σε ένα νησί με δυό παραλίες και ένα δρόμο , τι θα γνωρίσεις?
εντάξει όμορφο το νησί αλλά μπορεις να πάς και με την παρέα σου... ε?

alexioannides
11/05/2009, 12:13
SOSTA TA LES.

EGW PANTWS LOIPAME TA SS POU 8A KATASTREFOUN TIS ANARTHSEIS TOYS!
ISWS EGW AMA PAW NA MEINW ALEKSANDROUPOLH KAI NA PAW KAI MIA MERA EKEI GIA BOLTA.:beer:

mount
11/05/2009, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από wodan

το να κάνεις συνάντηση σε ένα νησί με δυό παραλίες και ένα δρόμο , τι θα γνωρίσεις?
εντάξει όμορφο το νησί αλλά μπορεις να πάς και με την παρέα σου... ε?

Ok!Σίγουρα ο καθένας μας έχει την άποψή του,αλλα μ'αυτή τη λογική,
σε άλλα μέρη δεν μπορείς να πάς με τη παρέα σου?
Κάποιες συγκενρώσεις,ικανοποιούν αυτούς με τα ss,κάποιες αυτούς με τα on-off,άλλες αυτούς με τις κλασικές...
Ας μην είμαστε πλεονέκτες!
Όλα καλά!
Καλή διάθεση να υπάρχει,και όλα έχουν το σκοπό και την ομορφιά τους

:)
ΥΓ.Έτσι κι αλλιώς είπαμε:Όποιος θέλει ακολουθεί κι εγώ σε μερικές,δεν γούσταρα και δεν πήγα,απλά:smokin:

ger_zoym
11/05/2009, 18:37
Γεια σας και απο εμενα.
Δεν ειναι περιεργο το οτι η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ εχει να γινει στην ΝΟΤΙΟ ΕΛΛΑΔΑ εδω και καιρο ενω καποτε πηγαινε ΕΝΑΛΑΞ ΒΟΡΡΑΣ-ΝΟΤΟΣ.Κατι σημαινει αυτο.Οτι πλεον δεν ειναι γιορτη αλλα αντιθετα ειναι καγκουρια και μονο και δυστηχως και ατυχηματα επισης κατι σημαινει.
Εχω παει δοξα το θεο σε αρκετες συγκεντρωσεις απο το 98 και μετα αλλα χρονο με το χρονο η κατασταση ξεφευγει.Ειδικα περσι με τους νεκροφορα ατυχηματα,με ακρωτιριασμους κτλ κτλ κτλ κτλ και με εμενα να ειμαι ατυχων καθως καποιο καγκουρι πηγε και επεσε επανω μου ενω εκανε σουζα στο αντιθετο ρευμα νυχτα κιολας χωρις ευτηχως σωματικες ζημιες (οι υλικες δεν με πειραζουν εφοσων ζει ο καγκουρας και δεν εχω τυψεις).
Για σαμοθρακη εαν οντως γινει για εμενα ειναι χαλια μαυρα.Το ενα πλοιο που πηγαινε σαμοθρακη (ενα απο τα 2 λεγομενα σαος) βρισκεται εδω και καιρο ακινητο στο λιμανι της ΚΑΒΑΛΑΣ.Δεν ξερω ποιο καραβι παει πλεον στην σαμοθρακη αλλα σιγουρα καποιο παει.Δεν νομιζω ομως οτι ενα πλοιο να καλυψει της αναγκες του πλυθησμου μοτοσυκλετων.Σιγουρα θελει πολλα και τακτικα δρομολογια.Αυτο δε το ξερουμε ομως εαν γινει.Οπως επισης οτι η σαμοθρακη αμφιβαλλω εαν μπορει να καλυψει της αναγκες μιας τοσο απαιτητικης εκδηλωσεις με τοσο κοσμο και τοσον μοτοσυκλετων.
Εαν πιασει και κακοκαιρια αντε να περιμενεις το πλοιο..............
Τες πα εαν ειναι να γινει στον ΕΒΡΟ καλυτερα να γινει στην ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ που ειναι ολα ποιο προσιτα και λογικα.
Εαν ειναι αν το κανουν σε νησι ας το κανουν στην ΓΥΑΡΟ.....Να εχει και νοημα για καποιους που καταστρεφουν εναν θεσμο στον οποιο περνουσε καποτε ιδεες.

Pardalotzatziki
11/05/2009, 23:02
καλη/σπερα/μερα σε ολους

καθε χρονο συζηταμε για τοι ιδιο θεμα και πρεπει να το συζηταμε......
ισως ετσι αλλαξει κατι προς το καλυτερο...ισως
ειπωθηκε οτι πρεπει να υποστηριζουμε το θεσμο...πολυ σωστο...
ειναι το μεγαλυτερο γεγονος των 2 τροχων στην χωρα και προσωπικα θα ηθελα να
αποκτησει παλι την σημασια του....οπως την εμαθα και γω για πρωτη φορα το 1992
στη Μαγνησια και το 1995 στο Στομιο....και δεν ειχα καν δικο μου μηχανακι, ουτε 50αρι...

πιστευω οτι επαιξε μεγαλο ρολο η αλλαγη στην διοργανωση, απο τις λεσχες, στην μοτοε

καπου εκει ξεφυγε ο ελεγχος....και ανοιξε το γκαζι αποτομα

τελευταια ΠΣΜ που πηγα ηταν στα Καμμενα Βουρλα
δεν θα σας πω να πατε η οχι, ο καθενας εχει τον λογο του για να παει η να στριψει το τιμονι και να βρεθει αλλου...

θα σας πω με πολλα λογια τι ειδα ...

Ειδα μια ψυχρη ΠΣΜ...
ο καθενας για την παρτη του σε τεντες....
οσο για τις συναυλιες? υπεροχες, πολλες και εκλεκτες
αλλα ποσοι πηγανε? 2500 ατομα στην ΠΣΜ 100 στην συναυλια...καποτε δεν μπορουσες να βρεις χωρο να βαλεις τα ποδια σου...
καθε παρεα ειχε φορτηγακι με τεντες, ηχητικα, μηχανακια, λαστιχα...τυφλα να χει η daytona bike week
επισης πιστευω οτι θα επρεπε να λεγεται Παν/νια συγκεντρωση supersport....οι περισσοτεροι ειχανε μηχανακια της κατηγοριας....

τελευταια μερα καταλαβα τι μου ελειπε..... λειπανε ολοι αυτοι οι τυπαδες με τα on off, οι τυποι touring, αυτοι με τα λιγα αλογα στο μοτερ και τα πολλα χιλιομετρα στο κοντερ...
αυτοι που ξερουν τι θα πει καλη παρεα και οτι δεν συμπεριλαμβανει απαραιτητα burnout στα μουτρα μας...αυτοι εστριψαν το τιμονι εδω και χρονια...νομιζω καπου στο 1997, μετα την τελευταια για μενα πολυ καλη ΠΣΜ.....οποιος πηγε σιγουρα θυμαται την Επανωμη...

Οι νεοτεροι που δεν πηγατε αν θελετε πηγαινετε για να αποκτησετε και αποψη....ειναι εμπειρια...απλα φροντιστε οταν φτασετε να κλεισετε το γκαζι...να προστατεψετε τους εαυτους σας και τους αλλους αποτρεπωντας καποιον απο το να κανει την καγκουρια του διπλα σας....δυστυχως η μοτοε δεν το κανει....

Συμβουλη...να πατε σε ξενοδοχειο....τα σκηνακια δεν αντεχουν το βαρος ενος supersport 1000 με τροχο απο αυτοκινητο...

καθε χρονο τετοιο καιρο σκεφτομαι οτι πρεπει να διοργανωσουμε μια αντι-πανελληνια...για διαμαρτυρια...αλλα απο την αλλη καταλαβαινετε ολοι οτι λιγοι ασχολουνται πια...δειτε συμμετοχη στην συζητηση εδω...οι καιροι αλλαξανε και η ΠΣΜ εμεινε πισω...μαλλον σε λιγα χρονια θα ειναι παρελθον

αν θελει καποιος να νιωσει πως ειναι μια ομορφη συγκεντρωση μοτο ας ψαξει να βρει μια μικρη
....οπως αυτη που διοργανωνει η ΛΕΜΟΚΕΛ λεσχη μοτ/των Κρανεας Ελασσονας στις 26-28/6...εγω λεω να παω...οποιος ενδιαφερεται ας τους ρωτησει...24930 51757

και οχι..στις παλιες ΠΣΜ δεν ειχε ασθενοφορο καπου εκει κοντα...δεν το χρειαζομασταν

:wave2: :wave2:

ger_zoym
12/05/2009, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
καλη/σπερα/μερα σε ολους

καθε χρονο συζηταμε για τοι ιδιο θεμα και πρεπει να το συζηταμε......
ισως ετσι αλλαξει κατι προς το καλυτερο...ισως
ειπωθηκε οτι πρεπει να υποστηριζουμε το θεσμο...πολυ σωστο...
ειναι το μεγαλυτερο γεγονος των 2 τροχων στην χωρα και προσωπικα θα ηθελα να
αποκτησει παλι την σημασια του....οπως την εμαθα και γω για πρωτη φορα το 1992
στη Μαγνησια και το 1995 στο Στομιο....και δεν ειχα καν δικο μου μηχανακι, ουτε 50αρι...

πιστευω οτι επαιξε μεγαλο ρολο η αλλαγη στην διοργανωση, απο τις λεσχες, στην μοτοε

καπου εκει ξεφυγε ο ελεγχος....και ανοιξε το γκαζι αποτομα

τελευταια ΠΣΜ που πηγα ηταν στα Καμμενα Βουρλα
δεν θα σας πω να πατε η οχι, ο καθενας εχει τον λογο του για να παει η να στριψει το τιμονι και να βρεθει αλλου...

θα σας πω με πολλα λογια τι ειδα ...

Ειδα μια ψυχρη ΠΣΜ...
ο καθενας για την παρτη του σε τεντες....
οσο για τις συναυλιες? υπεροχες, πολλες και εκλεκτες
αλλα ποσοι πηγανε? 2500 ατομα στην ΠΣΜ 100 στην συναυλια...καποτε δεν μπορουσες να βρεις χωρο να βαλεις τα ποδια σου...
καθε παρεα ειχε φορτηγακι με τεντες, ηχητικα, μηχανακια, λαστιχα...τυφλα να χει η daytona bike week
επισης πιστευω οτι θα επρεπε να λεγεται Παν/νια συγκεντρωση supersport....οι περισσοτεροι ειχανε μηχανακια της κατηγοριας....

τελευταια μερα καταλαβα τι μου ελειπε..... λειπανε ολοι αυτοι οι τυπαδες με τα on off, οι τυποι touring, αυτοι με τα λιγα αλογα στο μοτερ και τα πολλα χιλιομετρα στο κοντερ...
αυτοι που ξερουν τι θα πει καλη παρεα και οτι δεν συμπεριλαμβανει απαραιτητα burnout στα μουτρα μας...αυτοι εστριψαν το τιμονι εδω και χρονια...νομιζω καπου στο 1997, μετα την τελευταια για μενα πολυ καλη ΠΣΜ.....οποιος πηγε σιγουρα θυμαται την Επανωμη...

Οι νεοτεροι που δεν πηγατε αν θελετε πηγαινετε για να αποκτησετε και αποψη....ειναι εμπειρια...απλα φροντιστε οταν φτασετε να κλεισετε το γκαζι...να προστατεψετε τους εαυτους σας και τους αλλους αποτρεπωντας καποιον απο το να κανει την καγκουρια του διπλα σας....δυστυχως η μοτοε δεν το κανει....

Συμβουλη...να πατε σε ξενοδοχειο....τα σκηνακια δεν αντεχουν το βαρος ενος supersport 1000 με τροχο απο αυτοκινητο...

καθε χρονο τετοιο καιρο σκεφτομαι οτι πρεπει να διοργανωσουμε μια αντι-πανελληνια...για διαμαρτυρια...αλλα απο την αλλη καταλαβαινετε ολοι οτι λιγοι ασχολουνται πια...δειτε συμμετοχη στην συζητηση εδω...οι καιροι αλλαξανε και η ΠΣΜ εμεινε πισω...μαλλον σε λιγα χρονια θα ειναι παρελθον

αν θελει καποιος να νιωσει πως ειναι μια ομορφη συγκεντρωση μοτο ας ψαξει να βρει μια μικρη
....οπως αυτη που διοργανωνει η ΛΕΜΟΚΕΛ λεσχη μοτ/των Κρανεας Ελασσονας στις 26-28/6...εγω λεω να παω...οποιος ενδιαφερεται ας τους ρωτησει...24930 51757

και οχι..στις παλιες ΠΣΜ δεν ειχε ασθενοφορο καπου εκει κοντα...δεν το χρειαζομασταν

:wave2: :wave2:


ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ Ο ΦΙΛΟΣ..................

tzeronymo
12/05/2009, 09:42
Παιδια καλα ολα αυτα που λετε η μαλλον καλα το ξεκινατε το θεμα ολοι θελετε την Π.Σ.Μ. αλλα στο τελος ολοι την καταριεστε ,εγω λοιπον στα 45 μου σας λεω οτι ειμαι φαν του μαζεματος ΑΛΛΑ οπου γινεται επιλεγω την παρεα μου, την διαμονη μου, το προγραμμα που υπαρχει (εκδρομες σεμιναρια ) και οτι αλλο εχει τις 6 μερες που διαρκει, συγουρα οι καγκουρες δεν ερχονται για αυτα εχουν αποφασισει απο νωρις να κανουνε κοντρες , σουζες, εντο,να τσακιστουν αρκει να κανουν το κομματι τους.Σας λεω οτι σε 10 πανελληνιες ΕΓΩ και η παρεα μου περναμε καλα, οσο αντεχω θα πηγαινω η Ελλαδα εχει πολλες ομορφιες και να ξερετε οτι για 50 -100 καγκουρες δεν χαλαει κατι καλο οταν περυσι ΘΑΣΟ ηταν 10.000 κοσμο ξεχωρα οτι κανεις και καλους φιλους απο ολη την ελλαδα φιλικα

ger_zoym
12/05/2009, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΤΖΕΡΟΝΥΜΟ
Παιδια καλα ολα αυτα που λετε η μαλλον καλα το ξεκινατε το θεμα ολοι θελετε την Π.Σ.Μ. αλλα στο τελος ολοι την καταριεστε ,εγω λοιπον στα 45 μου σας λεω οτι ειμαι φαν του μαζεματος ΑΛΛΑ οπου γινεται επιλεγω την παρεα μου, την διαμονη μου, το προγραμμα που υπαρχει (εκδρομες σεμιναρια ) και οτι αλλο εχει τις 6 μερες που διαρκει, συγουρα οι καγκουρες δεν ερχονται για αυτα εχουν αποφασισει απο νωρις να κανουνε κοντρες , σουζες, εντο,να τσακιστουν αρκει να κανουν το κομματι τους.Σας λεω οτι σε 10 πανελληνιες ΕΓΩ και η παρεα μου περναμε καλα, οσο αντεχω θα πηγαινω η Ελλαδα εχει πολλες ομορφιες και να ξερετε οτι για 50 -100 καγκουρες δεν χαλαει κατι καλο οταν περυσι ΘΑΣΟ ηταν 10.000 κοσμο ξεχωρα οτι κανεις και καλους φιλους απο ολη την ελλαδα φιλικα

ΦΙΛΕ.....ωραια αυτα που λες,αλλα οταν αυτοι οι καγκουρες ειναι μεσα στο καμπινγκ και κανουν μαλακιες διπλα στην σκηνη σου κτλ,κανωντας τα απιστευτα,πεφτωντας επανω σου οπως εγινε σε εμενα και παθαινωνατς ζημια (δισκοπλακες και μπροστινο συστημα) πες μου εσυ κατα ποσο μπορεις να περασεις καλα την στιγμη που ο καθε απιθανος ΜΑΚΑΚΑΣ χωρις να τον ελενχει κανεις κανει αυτα που κανει.
Τα θυματα με της οικογενεις τους τη μπορεις να τα πεις?Δεν λεει κανεις οχι στο ΘΕΣΜΟ ΤΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ,ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ,αρκει να παρει ξανα τον αρχικο της χαρακτηρα.
Υπαρχουν τροποι αλλα αποψη μου ειναι οτι δεν εφαρμοζονται.

Petros-VFR-VTEC
12/05/2009, 22:03
Τελικά άλλαξαν την ημερομηνία λόγο Ευρωεκλογών; Γιατί κανονικά θα ήταν 3-8 Ιουνίου.......

alexioannides
12/05/2009, 22:07
10 EWS 15 EIPAME.... SAMO8RAKH. TELOS!

notisk
13/05/2009, 07:38
Αφού στο site της ΜΟΤΟΕ δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα ακόμη... πως γράφεις με τέτεια συγουριά ΤΕΛΟΣ ?

alexioannides
13/05/2009, 07:44
to oti to site de to exoun enhmerwsei de shmainei oti den exei ginei h symfwnia.
exw gnwsto sto D.S. ths motoe.:wave2:

notisk
13/05/2009, 09:53
το τελευταιο post στο moto έγινε στις 11/5/09 δηλαδή προχθές.... λες να το ξεχάσαν ?

alexioannides
13/05/2009, 10:46
Petros-VFR-VTEC Τελικά άλλαξαν την ημερομηνία λόγο Ευρωεκλογών; Γιατί κανονικά θα ήταν 3-8 Ιουνίου.......

AFOU KSANA RWTHSE O ALOS? NA MH TO PW?

africanos31
13/05/2009, 12:31
Sαμοθρακη.......11-15 ιουνη

alexioannides
13/05/2009, 13:44
SAMO8RAKH

ger_zoym
21/05/2009, 17:45
28η Π.Σ.Μ.
20.05.09
Η 28η Πανελλήνια Συγκέντρωση Μοτοσυκλετιστών θα διεξαχθεί από τις 10 έως τις 15 Ιουνίου στην Σαμοθράκη.


απο την ιστοσελιδα της ΜΟΤΟΕ.Οπως διαβασα και ειπε ενας φιλος,''να μαζευτουμε να πατε''.Εγω ευχομαι σε οσους μπορουνε να πανε μα περασουν καλα διχως παρεληπομενα.Θελει η φετινη πανελληνια για γνωστους λογους και γερη τσεπη και γερα νευρα.........
Αυτα

africanos31
21/05/2009, 20:32
θα παμε.......και οι λεσχες απο την κρητη που ερχονται εχουν 2σιο δρομο απο εμας!!!!
Τα μελη των λεσχων της ΜΟΤΟΕ πληρωνουν λιγοτερα απο τα μισα!!!

Στην Αθηνα υπαρχουν πανω απο 1000000 και οποτε εχει γινει συγκεντρωση για οτι αφορα τη μοτο εχουν μαζευτει 200-300.....Ετσι κι αλλιως παντα στις συγκεντρωσεις 80% ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ β.ΕΛΛΑΔΑ
χΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ στα παιδια και τις Λεσχεςαπο Χιο,Μυτιληνη,Κρητη,Παξους,Κερκυρα,συρο,Λερο για την προσπαθεια τους

T.R.E
21/05/2009, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki

Συμβουλη...να πατε σε ξενοδοχειο....τα σκηνακια δεν αντεχουν το βαρος ενος supersport 1000 με τροχο απο αυτοκινητο...



:a55: :a55:


164224

T.R.E
21/05/2009, 23:11
:rotflmao: :rotflmao:


164225