PDA

View Full Version : Μια βραδυα στο ΑΤ Συντάγματος...



thou-vou
04/04/2009, 14:05
Καταρχήν καλησπέρα σας και σας αγαπώ…
Κατα δεύτερον είπα απλά να πω μια ιστορά βγαλμένη μέσα απ’ τη ζωή και δεν με ενδιαφέρει να συζητήσω για την αναγκαιότητα του σώματος των αστυνομικών, για τους οποίους ως γνωστόν τρέφω βαθειά και ειλικρινή συμπάθεια…

Παρασκευη βράδυ. Επαναστατικό ΔΣ σε ρυθμούς μέτριους μετά το ξεσσάλωμα του ΠΣΚ. Κατα τις 11.30, αναχωρούμε για μπρικι με τη γνωστή τενοντίτιδα συντροφιά. Φτάνουμε. Πίνουμε λίγο, πολύ λίγο για τα κυβικά μας και φεύγουμε νωρίς. Μιλάω στον πληθυντικό γιατί είμαι δυο διαφορετικά άτομα σε συσκευασία με κοιλίτσα.

Ο ήλιος δεν καίει και ενα δροσερό αεράκι κάνει τα μαλλιά μου να ανεμίζουν… Αλλά φοράω κράνος οπότε δεν μπαίνουν στα μάτια μου.
Στο φανάτι πριν το παναθηναικό στάδιο νεαρό ζεύγος με TDM περνά διακριτικά το κοκκινάκι με τη σκούρα απόχρωση. Τόσο διακριτικά που ενω και οι τυφλοί είχαν δει το Ζητά με τις αγωνιστικές διαθέσεις, ο οδηγός του TDM αδιαφόρησε προφανώς απολαμβάνοντας τον έρωτά του. Ακούει τα καντήλια του από τον Ζητά, ο οποίος, για να είμαστε ειλικρινής είχε γαμηθεί στις εκκινήσεις και τα ημιτελή “καντήλια”…

Φανάρι Αρδητου περιμένοντας το πρασινάκη με τη φάτσα του γιωργάκη του παπανδρέου σε συσκευασία τσίπρα για το ξενέρωμα…
Με κοιτά ο Ζητάς και εγω σκέφτομαι πόσο λίγο χάρηκα το καινούργιο μου δίπλωμα αφού με ενα ποτηράκι στο αλκοτέστ αναβοσβήνει το σηματάκι με τις χειροπέδες…
Με κοιτά σταθερά και ρίχνει ξερές… Βουμβουμ με ενα τρανσαλπ. Ξεκινά όπως μπορεί και ακολουθώ μέχρι τη δεύτερη στροφή όπου χωρίς πίσω φρένο αφου το στρωνω τον προσπερνώ. Αλλα εγω δεν ήθελα να παω από εκεί. Οπότε μπαίνω δεξιά στο μπαξεβάνη, δεξιά πάλι στη συγγρού και ανεβαίνω στήλες Ολυμπίου διός προς κέντρο. Με τόση δεξιά το μοιραίο δεν άργησε. Φανάρι ζάππειο και ξεκινάω λίγο σβέλτα είναι η αλήθεια. Κοκκαλώνω καπάκι τα φρένα και ευγενικά ρωτάω τον ταρίφα που άλλαξε δυο λωρίδες για να στρίψει αριστερά αν γνωρίζει τη νεα τεχνολογία του φλας. Προφανώς με άλλα λογάκια. Νευρικά αναχωρώ και ο εμπρός τροχός ανασηκώνεται ελαφρά. Αριστερά ΙΧ ανοιγει παράθυρο και μου λέει να κάνω δεξιά μπροστά από τους τσουλιάδες. Ρωτώ την ιδιότητα του συνομιλητή μου και βγάζει ταυτότητα την οποία εγω με το κράνος και εν κινήση υποτίθεται πως πρέπει να αναγνωρίσω. Γρια πουτάνα που είμαι δεν το τραβάω και πλέκω στο μυαλό μου την ιστορία που θα πρέπει να σπικάρω στα όργανα.

Σταματάμε και βγαίνω στην επίθεση. Μη μου πείτε ότι με σταματήσατε γιατί μανούριασα με τον ταρίφα, ρωτάω δημοκρατικά θυμομένος. Ο νεαρός συνοδηγός κολλάει λίγο και τραβλίζει κάτι οχι, ποιος ταρίφας ενω ταυτόχρονα αντιλαμβάνετε ότι δεν είμαι και έφηβος. Ο οδηγός, βγαλμένος από συνέδριο των οικολόγων ενναλακτικών με γυαλί ανδρέας παπανδρέου μετά την εγχείρηση ανοιχτής αεροσυνοδού, δεν είναι καθόλου παιδάκι και λεει με ηρεμία και σαφήνεια: Βρήκες και λίγο τον καθρέφτη μου πριν ξεκινήσεις ιδιαίτερα επικίνδυνα από το φανάρι.
Αλλάζω στόρυ στα καπάκια κα το ρίχνω σε συναισθηματικά φορτισμένους χωρισμούς που με έκαναν να μην ελέγχο καλά ενα παλιό τικ στο δεξί μου χέρι.

Καλά, καλά. Χαρτιά έχεις;
Βέβαια.
Για ρίχτα…
Προφανώς και δεν ξεδίπλωσα το χιούμορ μου με ατάκες του τύπου “γουστάρεις μπαρμπυτάκι και πράσινες τσόχες;” και “ποιος μοιράζει;” γιατι αναγνώριζα τη δύσκολη θέση μου. Δεν είχα κάνει και κάτι που αξίζει δικαστήριο και υπεράσπιση οπότε έχουμε πατήσει από ώρα το mode “δημοκρατικός διάλογος από τη θέση του δούλου”.

Α, ωραία έχεις και το καινούργιο δίπλωμα που φαίνονται όλα… Όμορφα. Αφού σαρες, εμένα μου περισσεύει…
Ο νεαρός πάει να στείλει τα στοιχεία. Εγω ανοίγω την τσάντα μου, παρότι απαγορεύεται σε απλή εξακρίβωση αλλά είπαμε…. Κάνουμε το μαλάκα (πράγμα που διάφοροι θα γούσταραν να δουν από κοντά και να χλευάσουν… και πολύ καλά θα έκαναν…)
Μετά από μισή ώρα, ρωτάω ευγενικά. Και δε μου λες, θα πάρει πολύ ώρα; Και εκείνος απαντά: Έχεις κααδικαστε΄ποτέ για κάτι;
Ρωτάω: Οι εξακριβώσεις μετράνε;
Απαντά: Οχι.
Ωραία, οχι δεν έχω καταδικαστεί για κάτι. Σίγουρα; Σίγουρα. Είμαι 37 χρονο άνθρωπος, λες να σου λεω ότι δεν εχω τίποτα και να κουβαλάω καμιά σακούλα χάπια;
Γελάει σαρκαστικά και μου λέει πρέπει να πάμε στο τμήμα. Γιατί; Αυτες είναι οι εντολές. Αυτό; Ρωτάει δείχνωντας τους πλαινούς σάκους του τανκμπαγκ. Εγω κάνω το κουνέλι και αρχίζω να του λέω για την τουρατεκ. Οχι, μου λέει, ανοιξέ το εννοώ. Ανοίγω. Μαλιστα. Ενα τξακ ντανιελς, ενα σακούλι στουπι κάτι τορκς και ενα σπρευ μαύρο. Με κοιτά. Τον κοιτώ. Και περιμένουμε να έρθει κάποιος να πάρει το μηχανάκι μου μέχρι το τμήμα. Τι πράμα;;;;;;;;;;;; Με βάζουνε στο αμάξι αφού λέω στον ασφαλήτη που πάει να το οδηγήσει να μη φρενάρει αποτομα γιατι στρώνω τα φρένα, να μην ανοίγει απότομα το γκάζι και να μην πολυστηρίζεται στα μαρσπιε…. Με τα πόδια τεντομένα ακολούθησε.

Τμήμα Συντάγματος. Εχουμε ήδη χάσει μια ώρα από τη ζωή μας. Οι α-λήτες αποχωρούν και μένω στην είσοδο του τμήματος να καπνίζω, να πίνω νερό και να τρώω σοκολάτα μην έχουμε τίποτα άλλα. Ξενερωμένος πλέον ακούω να με φωνάζουν. Μπαίνω μέσα. Νεαρός αξιοματικός υπηρεσίας με νεαρά αξιολύπητη γραμματέα με στολή. Καθήστε, μουλέει. Κάθομαι και αφού πλέον δεν υπάρχει αλκοολ στο κεφάλι μου ούτε για δείγμα παίρνω θέση μάχης.
Κατηγορούμαι για κάτι;
Οχι ακριβώς.
Τότε προς τι η ταλαιπωρία; Έχω χάσει ήδη δυο ώρες. Δεν έχω κάτι που να εκκρεμεί, οπότε;
Εχετε φάκελο όμως…. Ανήκετε στην άκρα αριστερά, στην αντεξουσία;
Είμαι ανάμεσα στο να πέσω κάτω από τα γέλια ή να το τραβήξω στα άκρα αφού ακόμα δεν ήρθαν οι ωραίες εποχές με τις κατεβασμένες μούρες και τις προτάσεις για τη μάνα μου… Δεν ήρθαν για μένα που είμαι λευκος και με ταυτότητα… Για τους άλλους ξέρεται τι γίνεται στα τμήματα οπότε μην μπούμε στην κουβέντα για τη “δουλειά” της αστυνομίας.
Σε ποιο κομμάτι της ακριβώς, γιατί είναι ευρύτατος ο χώρος της άκρας αριστερά… ρωτάω με ύφος.
Γνωρίζεται τη ρωτάω, απαντά.
Οπότε γιατί με ρωτάτε, απαντώ και πάει λέγοντας.
Μετά από κανα τέταρτο γόνιμου διαλόγου κλείνουμε με τα εξής
-Είσαταν στα γεγονότα του Δεκέμβρη;
-Εσείς;
-Είσασταν;
-Ανάκριση θα μου κάνετε χωρίς δικηγόρο;
-Οχι αλλα πρέπει να ρωτήσω;
-Δικηγόρορ να πάρω…
… μικρή σιωπή. Έξω για τηλέφωνο ο κύριος. Ξανάρχεται…
-Δεν θα αργήσουμε πολύ… Απλά μπορούμε να μιλάμε μέχρι να έρθει το σήμα.
-Μιλήστε με τη συνάδελφό σας…
-Μένεται περιστέρι ακόμα;
-Δεν είπα τίποτα για περιστέρι. Δηλώνω ως μόνιμη κατοικία το πατρικό μου που όπως βλέπεται δεν είναι στο περιστέρι.
-Ναι αλλά μένεται περιστέρι εδω και δέκα χρόνια.
-Μένω και σε διάφορες άλλες γειτονιές…
-Γνωρίζω…
-Οπότε η πείτε μου για τί κατηγορούμαι ή δώστε τα χαρτιά γιατί εχουμε φτάσει το τρίωρο.
-Πρέπει να περιμένουμε το σήμα.
-Να το περιμένετε… Εγω κατηγορούμε για κάτι;
-Οχι.
-Είμαι υπό κράτηση;
-Οχι.
-Οπότε να πηγαίνω…
-Οχι κύριε δεν είναι στο χέρι μου…
-Δηλαδή χωρίς λόγο με κρατάτε για καψόνι;
-Οχι κύριε, δημοκρατία έχουμε…
-Εσείς, εγω πάλι δεν, ε;

μ’αυτά και μ’αυτά τέσσερις ωρίτσες σύνολο και μετά αποχώρησα από άλλη μια τιμημένη εξακρίβωση σκεπτόμενος ότι σκουρένουν τα πράματα… και πρέπει να λάβουμε τα μέτρα μας σοβαρά και επειγόντας… αλλά αυτή είναι μια άλλη ιστορία και δεν είναι για εδω…
Φιδάκια και καλά ποπκορν… χοχοχοχο

VANDA
04/04/2009, 14:43
Μμμμμμ.. έκτακτα... μ' αρέσουν αυτά, γιατί παίζει πάντα μια γλυκιά αμφίδρομη συνομωτική οικειότητα μεταξύ "παλιού-(σε τα μας; )" προς εξακρίβωση και αστυνομίας. Ε; Αυτή η χαλαρωτική κουβεντούλα "να 'χαμε να λέγαμε"...

Αφού το χάρηκες.. παραδέξου το. :rotflmao:

thou-vou
04/04/2009, 15:45
καλά σε εσένα παληκάριμ θα τα πω από κοντά... που δεν σκέφτεσαι το δράμα που έζησα... :bawl: :bawl: :bawl:

doctor x
04/04/2009, 16:20
:smokin:


160429

thou-vou
04/04/2009, 16:49
τι μλκς... :bawl:

doctor x
04/04/2009, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
τι μλκς... :bawl:
always at your ,....service:wacko:

super_toto
04/04/2009, 18:49
Πολύ γλυκιά ιστορία

filipp0s
04/04/2009, 19:14
του μπάτσου τ' αρεσε το ντακαρακι? Δεν μας είπες...:smilea:













ριξε και μια απολύμανση στη σέλα :winka:

doctor x
04/04/2009, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
του μπάτσου τ' αρεσε το ντακαρακι? Δεν μας είπες...:smilea:













ριξε και μια απολύμανση στη σέλα :winka:

:bigcry:


160431

dodos 900
04/04/2009, 19:33
Έλα μωρέ,παρέα ήθελε ο καημενούλης... :lol:

mikros boudas
04/04/2009, 20:53
Με λενε ταδε
Μενω εκει(περιοχη)
Ειμαι τοσο στην ηλικια
Ο,τιδηποτε αλλο μονο με επισημη "καταγγελια" και φυσικα δικηγορο
δεν απανταμε τιποτα αλλο...ουτε γραφικο χαρακτηρα....αν ειναι δυνατον πια!!οπου γουσταρω ειμαι και ο,τι γουσταρω κανω....

idomeneas
04/04/2009, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
οπου γουσταρω ειμαι και ο,τι γουσταρω κανω....

Σωστός...
Μόνο όταν αυτό που γουστάρεις "ενοχλεί" πρέπει να είσαι έτοιμος να φας και τα σκατά...

mikros boudas
04/04/2009, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από idomeneas
Σωστός...
Μόνο όταν αυτό που γουστάρεις "ενοχλεί" πρέπει να είσαι έτοιμος να φας και τα σκατά... δυστυχως ναι αλλα που θα παει,καποτε δεν θα χρειαζεται να τα τρωμε...:beer:

idomeneas
05/04/2009, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
δυστυχως ναι αλλα που θα παει,καποτε δεν θα χρειαζεται να τα τρωμε...:beer:

δεν με πιάνεις...

mivvo
05/04/2009, 17:26
Δυστυχως υπαρχει μιακαλη τακτικη να κανουμε τον μ%λακα στους μπατσους, γιατι χρησιμοποιουν την "εξουσια" τους και σε κρατουν με το ετσι θελω,οποτε καλυτερα να το παιζεις χαζος γιατι μια αφορμή ψαχνουν.

npat
05/04/2009, 17:33
http://www.youtube.com/watch?v=sGSN6INTqNc

Αν και η πραγματικότητα έχει φτάσει να το ξεπερνάει κατά πολύ...

tai
05/04/2009, 18:45
με κάνα δυο θύματα ακόμα, και δεν θα σε ρωτάνε πριν, αλλα μετά!
οπως παλιά!:(







ώστε ξέρανε που μένεις και ποσο αριστερά ανήκεις Ε?
απο πού ρε γμτ?
σε κάρφωσε κανένας?:D






















<<-Είσαταν στα γεγονότα του Δεκέμβρη;
-Εσείς;>>

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

the who
05/04/2009, 19:04
Περαστικα φιλαρακι.Γ@μημενοι μπατσοι λες και ζουμε στο 60.Τιποτα δεν αλλαξε(τουλαχιστον οχι προς το καλυτερο).:yuck:

sotpag
05/04/2009, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
με κάνα δυο θύματα ακόμα, και δεν θα σε ρωτάνε πριν, αλλα μετά!
οπως παλιά!:(


ώστε ξέρανε που μένεις και ποσο αριστερά ανήκεις Ε?
απο πού ρε γμτ?
σε κάρφωσε κανένας?:D


<<-Είσαταν στα γεγονότα του Δεκέμβρη;
-Εσείς;>>

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:



εσυ γελας αλλα μη νομιζεις πως δεν ξερουν τα δικα σου


160530

tai
05/04/2009, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
εσυ γελας αλλα μη νομιζεις πως δεν ξερουν τα δικα σου
Εγω είμαι ενας φιλήσυχος πολίτης που κοιτάει το συμφέρον του, διαβάζει εφημερίδα, (και στον στρατό υπηρέτησα) και ασχολείται με την οικογένεια του, προσέχοντας της παρέες του.
που μαθαίνει στα παιδιά του εθνικοπατριωτικά τραγούδια και τα αποτρέπει απο την ταραχές.
και που δεν είχε ποτέ πάρε δώσε με την αστυνομία!
άλλωστε είμαι γνωστός για τα φίλο- δεξιά μου αισθήματα :D

npat
05/04/2009, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Εγω είμαι ενας φιλήσυχος πολίτης που κοιτάει το συμφέρον του, διαβάζει εφημερίδα, (και στον στρατό υπηρέτησα) και ασχολείται με την οικογένεια του, προσέχοντας της παρέες του.
που μαθαίνει στα παιδιά του εθνικοπατριωτικά τραγούδια και τα αποτρέπει απο την ταραχές.
και που δεν είχε ποτέ πάρε δώσε με την αστυνομία!
άλλωστε είμαι γνωστός για τα φίλο- δεξιά μου αισθήματα :D

Το "πάει εκκλησία" το ξέχασες...

:evil: :evil:

sotpag
05/04/2009, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Εγω είμαι ενας φιλήσυχος πολίτης που κοιτάει το συμφέρον του, διαβάζει εφημερίδα, (και στον στρατό υπηρέτησα) και ασχολείται με την οικογένεια του, προσέχοντας της παρέες του.
που μαθαίνει στα παιδιά του εθνικοπατριωτικά τραγούδια και τα αποτρέπει απο την ταραχές.
και που δεν είχε ποτέ πάρε δώσε με την αστυνομία!
άλλωστε είμαι γνωστός για τα φίλο- δεξιά μου αισθήματα :D

ειπα κατι αλλο εγω

σου ευχομαι ολα να πανε αριστερα



Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Το "πάει εκκλησία" το ξέχασες...

:evil: :evil:


σημερα δεν πηγε και ντρεπεται γ΄αυτο

Tpap
05/04/2009, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
Ενα τξακ ντανιελς, ενα σακούλι στουπι

Γι αυτά που κουβάλαγες, αφού γλίτωσες τις φάπες πάλι καλά... :rotflmao: :bigcry:

vangelis 64
05/04/2009, 23:52
Ο θου-βου ξαναχτυπά.:rotflmao:

Ρε Βασίλη,πώς τούς άφησες και φύγαν έτσι; :rotflmao: :rotflmao:

thou-vou
06/04/2009, 00:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Γι αυτά που κουβάλαγες, αφού γλίτωσες τις φάπες πάλι καλά... :rotflmao: :bigcry:
ενημερωτικά και μόνο...
το τζακ ντάνιελς δεν κάνει για σωστές δουλειές και το στουπί είναι λίγο στερεότυπο και ελάχιστα αξιοποιήσιμο... το γαλικό το 24αρι είναι πιο επικίνδυνο...
φαπες next time...

Allst@rf
06/04/2009, 01:30
βασικα εσεις οι κατοικοι του λεκανοπεδιου εχετε λιγο πολυ συνηθισει σε κατι τετοια.
σαφως παιζει ρολο και η ηλικια...
εμενα παντος (κατοικος επαρχιας)μου εκανε εντυπωση η ετυμολογια σου και η αυτοπεποιθηση.
αληθεια ,εισαι δικηγορος ή κατι τετοιο?
αν σε μια γαμημενη περιπτωση μου τυχει κατι τετοιο,πως θα ξερω,τι δικαιωματα εχω?
βρισκονται ολα στο συνταγμα της ελλαδας(πολυ που εφαρμοζεται αλλα τεσπα)?

Band(age)it
06/04/2009, 01:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
αν σε μια γαμημενη περιπτωση μου τυχει κατι τετοιο,πως θα ξερω,τι δικαιωματα εχω?
βρισκονται ολα στο συνταγμα της ελλαδας(πολυ που εφαρμοζεται αλλα τεσπα)?


Νομιζω πως αυτο θα φανει χρησιμο .

http://rapidshare.com/files/217906169/Rights.doc

Tpap
06/04/2009, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
ενημερωτικά και μόνο...
το τζακ ντάνιελς δεν κάνει για σωστές δουλειές και το στουπί είναι λίγο στερεότυπο και ελάχιστα αξιοποιήσιμο... το γαλικό το 24αρι είναι πιο επικίνδυνο...
φαπες next time...

Για να το λές κάτι θα ξέρεις.

Αλλά δεν Μπιστεύω να τους τά'πες και σε κείνους αυτά...; :confused: :rotflmao: :bigcry:

Allst@rf
06/04/2009, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Νομιζω πως αυτο θα φανει χρησιμο .

http://rapidshare.com/files/217906169/Rights.doc
ευχαριστω πολυ.:wave2:

mikros boudas
06/04/2009, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
ευχαριστω πολυ.:wave2: επισης καλο θα ειναι να μην γραψεις εσυ τιποτα σαν μαρτυρια η περιγραφη και γενικα να μην δωσεις γραφικο χαρακτηρα.μονο υπογραφη αν υπαρχει συλληψη και φυσικα ειναι αληθεια ο,τι γραφει το χαρτι.

TROOPER
06/04/2009, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou

Εχετε φάκελο όμως….

:eyepop:

δε καηκανε οι φακελοι ???

αφου το ειχανε πει οτι τους καψανε !!!

mikros boudas
06/04/2009, 12:11
http://www.youtube.com/watch?v=sXrqvdXCC0U&feature=related

alximistis
06/04/2009, 12:17
καλά σου κάναν αναρχικό παλιοκομμούνι :lol: :lol: :lol:

ΥΓ. το καλύτερο είναι... το παλιό μπουκάλι της κοκακόλα ;) :D

thou-vou
06/04/2009, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:eyepop:

δε καηκανε οι φακελοι ???

αφου το ειχανε πει οτι τους καψανε !!!

καήκανε μόνο του παπαχελα... :winka:

sergiosm
06/04/2009, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:eyepop:

δε καηκανε οι φακελοι ???

αφου το ειχανε πει οτι τους καψανε !!!

Μα τους κάψανε ....


τους φακέλους ...


για το περιεχόμενο όμως δεν παίρνω και όρκο

sergiosm
06/04/2009, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
επισης καλο θα ειναι να μην γραψεις εσυ τιποτα σαν μαρτυρια η περιγραφη και γενικα να μην δωσεις γραφικο χαρακτηρα.




:confused: :confused: :confused:


γιατί αυτό ;;

mikros boudas
06/04/2009, 12:27
υπαρχει η απιθανη περιπτωση να κανουν αναλυση γραφικου χαρακτηρα παρολο που ειναι παρανομο και πρεπει να γινεται κατοπιν εισαγγελικης αποφασης και μονο σε περιπτωσεις πλαστογραφιας.αλλα οχι μονο γι αυτο,δεχοντας να γραψεις κατι σημαινει πως εν μερη,παραδεχεσαι την οποιδηποτε ενοχη σου/αναμιξη σου και μπορει να χρησημοποιηθει εις βαρος σου.επισης μπορει να πεσεις στην παγιδα να γραψεις γεγονοτα που δεν συνεβησαν η συνεβησαν κι εσυ δε τα ξερεις απλα τα συμπληρωνει ο εγκεφαλος σου στην μνημη σου απο αλλες εμπειριες η/και φαντασια(ολη η ιστορια με τους μαρτυρες που λενε την ιστορια οπως τους κατεβηκε επειδη αυτο σκεφτηκαν σαν ενναλακτικη εκει βασιζεται).εχει καταδικαστει ανθρωπος παλια απο τετοια "παγιδα"αστυνομικων...κατι η πιεση,κατι το αγχος,σε οδηγουν στο να κατασκευασεις πραγματα,ακουγεται απιστευτο αλλα συμβαινει.

Gandalf dr685sm
06/04/2009, 12:28
Οι φάκελοι όντως κάηκαν... τώρα υπάρχουν μόνο ηλεκτρονικά...:D

Μέχρι 4 ώρες πάντως μπορούν να σε πάνε για εξακρίβωση στοιχείων ακόμα και αν φέρεις ταυτότητα μαζί σου. Πέραν τούτου και εφόσον δεν υπάρχει κάποια αιτία κράτησης/σύλληψης... αποχωρείς μετα τυμπανοκρουσιών.

μα καλά ρε παιδάκι μου και εσύ... απο αυτά που είχες μέσα στις τσάντες μόνο ο λοστός έλειπε που χτυπάει τις βιτρίνες σε ειδικό σημείο για να σπάνε καλύτερα (κατά ΑΝΤ1..:rotflmao: :rotflmao: )

Τα πράγματα κύριοι πάντως σίγουρα θα γίνουν πολύ πιο περίεργα... δεδομένο αυτό.

Gandalf

notakos600
06/04/2009, 12:32
Oι μπάτσοι είναι σαν τα μελίσια ένα πράμα, αν τους πειράξεις θα σε κυνηγάει όλη η κυψέλη...:lol: :lol:
Τώρα πόσο μαγκιά είναι να χαραμίσεις ένα τετράωρο στο τμήμα λόγω ιδεολογικής πεποίθησης, ε γούστα είναι αυτά....
Λες και θα αλλάξουμε το γ@μημένο σύστημα με το να είμαστε αριστεροί ρε γμτ.

sergiosm
06/04/2009, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
υπαρχει η απιθανη περιπτωση να κανουν αναλυση γραφικου χαρακτηρα παρολο που ειναι παρανομο και πρεπει να γινεται κατοπιν εισαγγελικης αποφασης και μονο σε περιπτωσεις πλαστογραφιας.

Η ανάλυση γραφικού χαρακτήρα δεν είναι παράνομη αρκεί να γίνει με τις νόμιμες διαδικασίες, δηλαδή είτε με εισαγγελική διαταγή στα πλαίσια της ανάκρισης ή με απόφαση δικαστηρίου.
Σε μια τέτοια περίπτωση ο γραφολόγος που θα την κάνει μπορεί να χρησιμοποιήσει οποιοδήποτε έγγραφο που περιέχει (αναμφισβήτητα) υπογραφή ή γραφή δική σου και να τη συγκρίνει με την επίμαχη.
Αν όμως δεν έχεις λερωμένη τη φωλιά σου δεν έχεις να ανησυχείς για αυτό.


Απο κει και πέρα:

Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
δεχοντας να γραψεις κατι σημαινει πως εν μερη,παραδεχεσαι την οποιδηποτε ενοχη σου/αναμιξη σου και μπορει να χρησημοποιηθει εις βαρος σου.επισης μπορει να πεσεις στην παγιδα να γραψεις γεγονοτα που δεν συνεβησαν η συνεβησαν κι εσυ δε τα ξερεις απλα τα συμπληρωνει ο εγκεφαλος σου στην μνημη σου απο αλλες εμπειριες η/και φαντασια(ολη η ιστορια με τους μαρτυρες που λενε την ιστορια οπως τους κατεβηκε επειδη αυτο σκεφτηκαν σαν ενναλακτικη εκει βασιζεται).εχει καταδικαστει ανθρωπος παλια απο τετοια "παγιδα"αστυνομικων...κατι η πιεση,κατι το αγχος,σε οδηγουν στο να κατασκευασεις πραγματα,ακουγεται απιστευτο αλλα συμβαινει.

καλά όλα αυτά, αλλά για να ισχύει η κατάθεση θα πρέπει να υπογραφεί.
Χωρίς υπογραφή δεν ισχύει τίποτα, είτε το έγγραψες εσύ είτε ο ανακριτής.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι, εφόσον είσαι κατηγορούμενος να μην καταθέσεις χωρίς το δικηγόρο σου

:wave2:

thou-vou
06/04/2009, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Oι μπάτσοι είναι σαν τα μελίσια ένα πράμα, αν τους πειράξεις θα σε κυνηγάει όλη η κυψέλη...:lol: :lol:
Τώρα πόσο μαγκιά είναι να χαραμίσεις ένα τετράωρο στο τμήμα λόγω ιδεολογικής πεποίθησης, ε γούστα είναι αυτά....
Λες και θα αλλάξουμε το γ@μημένο σύστημα με το να είμαστε αριστεροί ρε γμτ.

ώπα ψηλε παρτω αλλιώς... δεν χαραμισα κανένα τετράωρο εγκω... μου το πήρανε με το ετσι θέλω... δεν πήγα για επίσκεψη...

ακου εκεί αριστερός... :bigcry: :bigcry: :bigcry:

mikros boudas
06/04/2009, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Η ανάλυση γραφικού χαρακτήρα δεν είναι παράνομη αρκεί να γίνει με τις νόμιμες διαδικασίες, δηλαδή είτε με εισαγγελική διαταγή στα πλαίσια της ανάκρισης ή με απόφαση δικαστηρίου.
Σε μια τέτοια περίπτωση ο γραφολόγος που θα την κάνει μπορεί να χρησιμοποιήσει οποιοδήποτε έγγραφο που περιέχει (αναμφισβήτητα) υπογραφή ή γραφή δική σου και να τη συγκρίνει με την επίμαχη.
Αν όμως δεν έχεις λερωμένη τη φωλιά σου δεν έχεις να ανησυχείς για αυτό.


Απο κει και πέρα:


καλά όλα αυτά, αλλά για να ισχύει η κατάθεση θα πρέπει να υπογραφεί.
Χωρίς υπογραφή δεν ισχύει τίποτα, είτε το έγγραψες εσύ είτε ο ανακριτής.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι, εφόσον είσαι κατηγορούμενος να μην καταθέσεις χωρίς το δικηγόρο σου

:wave2: η δικανικη γραφολογια(και οχι η αναλυτικη που αποτελει κλαδο της ψυχολογιας) ειναι αυτη που χρησημοποιειται απο την δικαιοσυνη.η δικανικη λοιπον γραφολογια δεν εχει δικαιωμα να κανει αναλυση γραφης παρα μονο σε περιπτωση απατης.για να χρησημοποιησει η δικαιοσυνη γραφολογια πρεπει να υπαρχει ενταλμα(το ειπα κι εγω στο ποστ μου).αναλυτικη γραφολογια απαγορευεται να χρησιμοποιηθει απο την δικαιοσυνη.παρολα αυτα,για να παρει καποιος πτυχια δικανικης,πρεπει να εχει πτυχιο αναλυτικης γραφολογιας πρωτα..
οπως ειπα και πριν,υπογραφεις μονο εφοσον εισαι "ενοχος" και εφοσον αυτα που γραφει η καταθεση ειναι αληθη.σε καμμια αλλη περιπτωση δεν υπογραφεις και σε καμμια απολυτως περιπτωση δεν συντασεις εσυ την καταθεση σου και φυσικα δεν μιλας χωρις δικηγορο οπως λες κι εσυ.

sergiosm
06/04/2009, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
η δικανικη γραφολογια(και οχι η αναλυτικη που αποτελει κλαδο της ψυχολογιας) ειναι αυτη που χρησημοποιειται απο την δικαιοσυνη.η δικανικη λοιπον γραφολογια δεν εχει δικαιωμα να κανει αναλυση γραφης παρα μονο σε περιπτωση απατης.για να χρησημοποιησει η δικαιοσυνη γραφολογια πρεπει να υπαρχει ενταλμα(το ειπα κι εγω στο ποστ μου).αναλυτικη γραφολογια απαγορευεται να χρησιμοποιηθει απο την δικαιοσυνη.παρολα αυτα,για να παρει καποιος πτυχια δικανικης,πρεπει να εχει πτυχιο αναλυτικης γραφολογιας πρωτα.

Αν ως "ανάλυση γραφής" εννοείς την "αναλυτική γραφολογία" τότε συμφωνώ σε όλα.

Αν και ακόμα και από την υπογραφή και μόνο μπορούν να σου κάνουν ανάλυση χαρακτήρα.
Μιλούσα μία φορά με μία γραφολόγο σχετικά και μου έλεγε πράγματα που ούτε καν τα είχα φανταστεί.

:wave2:

mikros boudas
06/04/2009, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Αν ως "ανάλυση γραφής" εννοείς την "αναλυτική γραφολογία" τότε συμφωνώ σε όλα.

Αν και ακόμα και από την υπογραφή και μόνο μπορούν να σου κάνουν ανάλυση χαρακτήρα.
Μιλούσα μία φορά με μία γραφολόγο σχετικά και μου έλεγε πράγματα που ούτε καν τα είχα φανταστεί.

:wave2: πολλα μπορουν να κανουν και επισης πολυ μπορεις να τους κοροιδεψεις:smilea:

devil's animal
06/04/2009, 14:56
καλα ρπμ αν ειχες δουλεια εκεινη την ωρα, δεν μπορεις να τους κανεις μηνυση για διαφυγοντα κερδη?:confused:

δεν μπορουν να σε κρατουν χωρις την θεληση σου και χωρις κατηγορια!:mad:

αν σηκωνοσουν να φυγεις τι θα σου ελεγαν? ή τι θα σου εκαναν?

εντολη απο ποιον και για τι πραγμα ακριβως?

ειναι καποιες απο τις αποριες μου...


αλλα μην θορυβειστε.ρητορικες ειναι.

η απαντηση ειναι μια:
ειναι γ@μιολια και μπασταρδια απο ουρακοταγκο πατερα.τελος.



υ.γ: την συμπαθεια μου σε ολη την ουρακοταγκικη κοινοτητα. καμια προθεση για να τους προσβαλω.ειλικρινα.
:wave2:

darnak
06/04/2009, 15:53
καταρχην γεια σας νεο μελος και πρωτο ποστ. Δε μας ειπατε ομως εισασταν στα γεγονοτα του δεκεμβρη?

Daemon
06/04/2009, 15:54
Ο αστυνομος Σαινης :rolleyes:

devil's animal
06/04/2009, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από darnak
καταρχην γεια σας νεο μελος και πρωτο ποστ. Δε μας ειπατε ομως εισασταν στα γεγονοτα του δεκεμβρη?


εσεις?
:wave2:

darnak
06/04/2009, 16:58
Εμεις ειμασταν ναι

tai
06/04/2009, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από darnak
Εμεις ειμασταν ναι
α!χα!:smokin:μμμμμμμμμ!!!!!

devil's animal
06/04/2009, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από darnak
Εμεις ειμασταν ναι



σε ποια μερια?

darnak
06/04/2009, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από darnak
Εμεις ειμασταν ναι
μμμμμμμμμμ?

darnak
06/04/2009, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
σε ποια μερια?




the state is the only terrorist λεει η υπογραφη μου και δε συμπαθω τους τρομοκρατες

darnak
06/04/2009, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
α!χα!:smokin:μμμμμμμμμ!!!!!


μμμμμμ?

sober
06/04/2009, 18:10
Ημουν κι εγω εκει!!!

Παρακαλω να μου δωσετε το λουτρινο αρκουδακι διπλα απο τα νεροπιστολα....

Ρε με δουλευετε??????????????

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zid
06/04/2009, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Ημουν κι εγω εκει!!!

Παρακαλω να μου δωσετε το λουτρινο αρκουδακι διπλα απο τα νεροπιστολα....

Ρε με δουλευετε??????????????

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Που ήσουν δεν σε είδα........ :bigcry:

darnak
06/04/2009, 18:18
εμενα τη μπιελα-τασακι αν και προσπαθω να το κοψω

Daemon
06/04/2009, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Που ήσουν δεν σε είδα........ :bigcry:

Κυνηγαγε τα λουτρινα αρκουδακια στην Ακαδημιας.. :rotflmao:



Αρχικά δημιουργήθηκε από darnak
εμενα τη μπιελα-τασακι αν και προσπαθω να το κοψω

Θα εχεις προβλημα με της 2 τρυπες υποθετω :sad:

darnak
06/04/2009, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Κυνηγαγε τα λουτρινα αρκουδακια στην Ακαδημιας.. :rotflmao:




Θα εχεις προβλημα με της 2 τρυπες υποθετω :sad:

ευκαιρια να το κοψω ψαχνω.......

the who
06/04/2009, 19:32
Aλητες,moto-γιαφκα.gr θα επρεπε να το λεμε.:smokin:

VegasKitty
06/04/2009, 19:48
τοσοι πολλοι μαζεμενοι και παλι δε βρεθηκε κανενας με κανεναν... :look:

πως τα καταφεραμε με λετε??? :hypnotize


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Zid
06/04/2009, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
τοσοι πολλοι μαζεμενοι και παλι δε βρεθηκε κανενας με κανεναν... :look:

πως τα καταφεραμε με λετε??? :hypnotize


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Φοράγαμε κουκούλες... :bigcry:

VegasKitty
06/04/2009, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Φοράγαμε κουκούλες... :bigcry:

μη τα λες δυνατα αυτα βρε και μας δινεις στεγνα!!! :uplate: :eyepop:

MikeG
06/04/2009, 22:11
Δηλαδή πλέον το Dakarάκι, το έχει οδηγήσει ασφαλίτης?:confused: :confused: :confused:




:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:



Φρόντισε να έρθεις σύντομα να σε πάω μια βόλτα στα τιμημένα βουνά του Μυλωποτάμου, να εξαγνιστεί...


:lol: :lol: :lol: :lol: :wave2:

triteknos
07/04/2009, 15:13
Πιστευω οτι ηταν λιγο υπερβολικοι οι αστυνομικοι!!!

Η εμενα μου φανηκε;

mikros boudas
07/04/2009, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από triteknos
Πιστευω οτι ηταν λιγο υπερβολικοι οι αστυνομικοι!!!

Η εμενα μου φανηκε; οχι μωρε γιατι το λες αυτο,:bawl:

blackbusa
07/04/2009, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Δηλαδή πλέον το Dakarάκι, το έχει οδηγήσει ασφαλίτης?



Φρόντισε να έρθεις σύντομα να σε πάω μια βόλτα στα τιμημένα βουνά του Μυλωποτάμου, να εξαγνιστεί...




:uplate: :eyepop: :uplate: :sick:

αυτο κατανταει χειροτερο και απο τον χαιρετισμο που εκανε σε κατι ''ζηταδες'' στην Ισπανια...:lol: :lol: :lol:

φερεις μπετζινα φερω σπιρτα???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

filipp0s
07/04/2009, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
:uplate: :eyepop: :uplate: :sick:

....


τα ειπαμε κι εμεις κύριος...:smokin:



Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
...
ριξε και μια απολύμανση στη σέλα :winka:

blackbusa
07/04/2009, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
τα ειπαμε κι εμεις κύριος...:smokin:

για τον μοτοσυκλετιστικο χαιρετισμο στους Ισπανους αστυνομικους ΜΟΚΟ???
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

filipp0s
07/04/2009, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
για τον μοτοσυκλετιστικο χαιρετισμο στους Ισπανους αστυνομικους ΜΟΚΟ???
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

παει όλος για απολυμανση :sick:

:rotflmao: :rotflmao:

Λεωνίδας
07/04/2009, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από triteknos
Πιστευω οτι ηταν λιγο υπερβολικοι οι αστυνομικοι!!!

Η εμενα μου φανηκε; μάλλον δεν έχεις δει τη φάτσα του thou-vou
αφού δεν έφεραν τα ΕΚΑΜ θα πρέπει να λέει και 'φχαριστώ :lol: :lol:

DimChios
18/04/2009, 03:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
μάλλον δεν έχεις δει τη φάτσα του thou-vou
αφού δεν έφεραν τα ΕΚΑΜ θα πρέπει να λέει και 'φχαριστώ :lol: :lol:


αυτος εδω ο απο πανω, σαν πολυ κολητος με τον thou vou δεν εχει γινει τωρα τελευταια?

:confused:























:smokin:

thou-vou
21/04/2009, 21:02
θέλει να γραφτει στην αστυνομία και του δίνω συμβουλές μήτσο μου

(welcome back mister...)

Λεωνίδας
22/04/2009, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
θέλει να γραφτει στην αστυνομία και του δίνω συμβουλές μήτσο μου

(welcome back mister...) :a38:

clone
25/04/2009, 22:15
με αυτό το post αποφάσισα να προτιμισω το moto-γιαφκα ευγε μαγκες και θα τα λεμε παω για gsr 600 μεσα στο μήνα

arxaios
25/04/2009, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Δηλαδή πλέον το Dakarάκι, το έχει οδηγήσει ασφαλίτης?:confused: :confused: :confused:
:cry: :cry: :cry:
Φρόντισε να έρθεις σύντομα να σε πάω μια βόλτα στα τιμημένα βουνά του Μυλωποτάμου, να εξαγνιστεί...
:lol: :lol: :wave2:

Στα τιμημένα βουνά του Μυλοπόταμου κινδυνεύει αντί να εξαγνιστεί ............... να εξαφανιστεί !!!
:D :D :D