PDA

View Full Version : για καποιους φιλους παλιους



EVI
05/04/2009, 02:13
χτυπαει το τηλ απο εναν φιλο κατα τις 11 το βραδυ πολλα χρονια πισω...

<<σηκω ντυσου παρε κρανος και κατεβα παμε χαλκιδα να πηδηξουμε απο την γεφυρα>>
<<ωω ρε Κωστα...δεν εχουμε γεφυρες εδω ρε πουλακι μου?και πρεπει να αυτοκτονησεις τωρα τουλαχιστον κανε μου το CB μεταβιβα......>> <<ΡΕ!ΚΑΤΕΒΑ ΛΕΜΕ ΣΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ>>
<<κααααλαααα>>

Σερνω το κορμι μου απο τον καναπε φοραω το τζιν και μια μπλουζα τα μποτακια της μηχανης κρανος γαντια κομπλε...κλικ το τσαντακι στη μεση περνω τα κλειδια του freewind και φευγωντας περνω και ενα κρουασανακι με γεμιση σοκολατας.Καταιβενω κατω και περιμενω τον Κωστα.

Ο Κωστας ειναι ενα παλληκαρακι μαλαμα τον ξερω πολλα χρονια πρωτη φορα τον ειδα σε ενα Rockwave και δεν μου ειχε κανει και πολυ εντυπωση τοτε...τον θεωρισα πολυ βαρετο τυπο μεχρι που -μετα απο καταναλωση πολυ αλκοολ- καταληξαμε μετα την συναυλια σε ενα γνωστο χαμπουρκεραδικο στο πασαλιμανι.

Εκει μιλαγαμε και εγω δε ξερω ποσες ωρες και ξαφνικα καταλαβα οτι απεναντι μου εχω εναν απο αυτους που θα τους ξερω χρονια και θα εχουμε να λεμε πολλες ιστοριες καποτε.Και δεν εκανα λαθος.

Οταν τον γνωρισα ειχε ενα CB400 τρελος και παλαβος μαζι του...ερωτας μεγαλος η γυναικα της ζωης του και σπουδαζε κατι που ειχε πολλες λεξεις...

Και που λετε περιμενω σκαει και μου λεει παρατα το παμε με ενα γιατι εχω το λογο μου.

Αντε ξανα μανα να κλειδωνω την μηχανη και ανεβαινω πανω στο σεμπε...και ξεκινησαμε κατα τις 12 και να παμε λεει χαλκιδα που παιζει παρανομο μπαντι τζαμπινγκ πως τα λενε αυτα τα κερατα.

Φτανουμε και γινοταν τρελος συνοστισμος (τι σκατα παρανομο ηταν με τοσα ατομα και τοση φασαρια?

:rotflmao: :lol: )

Περιμενει την σειρα του και εγω καθομουν και χασμουριομουν πανω στη γεφυρα κοιτωντας τα φωτα απεναντι.Μου λεει <<κρατα τα κλειδια παρε την μηχανη και κατεβα κατω...οταν πηδηξω θα με μαζεψει σκαφακι απο κατω και θα με αφησει στην παραλια φερε το σεμπε να με παρεις>>

<<οτι πεις γοργονα μου >> του λεω και περιμενω να κανει την μαλακια που ηθελε να κανει:lol:

οταν τελικα ...επεσε...εφυγα ανεβηκα πανω στο χοντακι και κατεβηκα κατω στην παραλια.
Παω τον βρισκω και τον μαζευω. Αντε παμε πισω μου λεει τωρα. ΟΚ.

Ξεκινησαμε και γυρισαμε στην πολη μας αρκετα αργα και κατεβηκαμε στα βραχια εκει που σκαει το κυμα. Πρεπει να ειχε πανσεληνο γιατι η θαλασσα ηταν φωτισμενη σαν να τις ειχαν ριξει πανω της τους προβολεις του Καραισκακη και του οακα μαζι.

<<στριξε ενα ρε>> <<Τι? τι λες ρε μαλακα μεγαλωσα πια ειμαι καλο κοριτσι στο ορκιζομε στην προσκοπικη μου τιμη καμελ θες?γνησιο απο μαλαισια>>

καλα...παω να παρω ξυδια και ερχομαι... <<ναι ψηλε πιασε και μια χωριατικη γιατι με εκοψε>>

<<χεσε μας...>>

ερχετε μετα απο λιγα λεπτα με ενα καφασι μπυρες ποτε δεν τον ρωτησα πως σκατα κουβαλησε το καφασι με τις μπυρες πανω στο σεμπε του.

μας πηρε το ξημερωμα να πινουμε να μιλαμε να λεμε μαλακιες και να εχουμε καπνισει 50 τσιγαρα ο καθενας.Ωσπου εφτασε η ωρα να βγει ο ηλιος. Και επεσε μια ησυχια ξαφνικα
και σκασαν τοσα χρωματα μπροστα μας και ο αερας μυριζε ανοιξη

το μονο που ακουγα ηταν η γλαροι τα κυματα και ... το κωλο κινιτο μου.... τι σκατΑ?

<<ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ?>> ταδε εφη η μητερα μου η αλλιως ηρωας που με ανεχετε
<<με τον Κωστα και πινω μπυρες>>

<<ΔΕ ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ>> κλικ...οκ νταξη το περασαμε και αυτο.

ρε συ ευη μου λεει ο φιλος.

θυμασαι τοτε που πηγαμε να παρουμε αυτο το χρεπι το xlr με τον Γιωργο και δεν επερνε μπρος και το Ζμπροχναμε που τον ρωτησες <<ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΡΕ ΑΦΟΥ ΤΟ @#@#$#%#@$@# ΔΕ ΘΑ ΕΠΕΡΝΕ ΜΠΡΟΣ ΤΟ ΞΕΡΕΣ ΓΑΜΩ ΤΑ @#@#$@$!$!#$>>

γκλουπ πνιγομε στα γελια

:lol: <<ναι ρε γιατι?????>>

τοτε ειναι που αποφασισα οτι θελω να σε παντρευτω ρε ..... δε πας καλα του λεω....παμε

μια παρεξηγηση μια κακη επιρροη μια μαλακισμενη αποφαση μας εκανε να μην μιλησουμε για 2 χρονια...τον ξανασυναντησα σε κακα χαλια...να παραπεει να μην μπορει να μιλησει η να σταθει...με χιλιαδες προβληματα και πολλες χημειες μεσα στο αιμα του......

γιατι?

σταματα διπλα με καμαρι την καινουργια του....1000ρα σου λεει σουπερ σπορτ και του βγαζει ολα τα γουστα γκομενα απο αυτες που πανε με φραγκατους σου λεει

καταιβενει κατω κανει ενα τσιγαρο διπλα μου στο ιδιο σημειο που πριν χρονια ειχαμε κατσει μετα απο την Χαλκιδα....<<τα σκατωσα>>....<<πολεμα>>..... <<δε μπορω χανομε μεσα μου...δεν ειμαι αυτο που ηξερες δεν πρεπει να μου μιλας δε πρεπει να με βλεπεις δε σου αξιζει κατι τετοιο...>>


<<μα εγω ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ οτι και να γινει ΜΗΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙΣ ΠΑΛΙ ΡΕ >>

πεταει το τσιγαρο και με κοιταει με ενα βλεμμα που δεν αναγνωριζα <<θα φυγω μου λεει μπας και σωσω την ζωη μου>>

μην κανεις βλακειες ρεεεεεε ....

το επομενο τηλ του ηταν κατι μηνες μετα <<ο Γιωργος...εφυγε με την μηχανη σε 3 μερες ειναι η κηδεια του εγω δουλευω πηγαινε και θα σε βρω>>

συρθικα μεχρι το νεκροταφειο οδηγουσα το σκουτερ και δεν εβλεπα μπροστα μου που πηγαινα...

φτανω κρυβομαι και περιμενω να τελειωσει το μαρτυριο

πολλυς κοσμος πολλα λουλουδια φευγουν ολοι. Βγαινω απο το δεντρο και παω στο χαμο απο τα λουλουδια...ακουμπαω το κρανος διπλα και βριζω...<<ΜΑΛΑΚΑ>>...εβριζα μεχρι που ακουσα μια γνωριμη φωνη...<<Ευουλα?>> γυρναω και βλεπω τον Κωστα....βγαζει απο την τσαντα του ενα μηχανακι απο τα τζαμπο ιδιο με αυτο που εφυγε ο Γιωργος. Ενα τοσο δα μικρο και πλαστικο R1.

Το ακουμπα πανω στο σωρο απο τα λουλουδια και μου λεει <<λες να ειναι εδω τωρα και να μας βλεπει?>> <<μπααα....αν ειχε ευκαιρια να παει καπου τωρα η σε στριπτιτζαδικο θα ειναι η σε στουντιο να παιζει κιθαρα η θα την πινει >>

....

αρχισαμε να γελαμε. Φευγουμε και παμε για καφε <<πως εισαι?>> <<τα ιδια>> <<δε θαυω αλλον στο λεω εσενα θα σε βαλω σε καταψυξη ρε πουστη δε ....>>

θα προσπαθησω μου ειπε.θα δεις.

μηνες εχουν περασει απο τοτε...και σε ειδα πριν λιγο καιρο....να παραπαιεις....και δε σου μιλησα...και τωρα για εναν περιεργο λογο σε θυμαμαι...και σενα και τον Γιωργη.Και ειναι κριμα και αδικο...αδικο που τοσα χιλιομετρα που ειχαμε κανει μαζι χαθηκαν στον χρονο και στην ληθη που τα νοητα ταξιδια μας με σκηνες σε ολο το κοσμο και 2 μηχανες δεν εγιναν πραγματικοτιτα

κριμα και αδικο και ειμαι ακομα εδω και περιμενω

νταξη...τελειωσε το λικερ ουισκι που πινω και νυσταξα...

καληνυχτα σε ολους τους φιλους που εχασα η ξεχασα και καλημερα στην ελπιδα να τους ξαναβρω και να τους ξαναθυμιθω...στην υγεια σας αλανια.

blackbusa
05/04/2009, 02:17
:sad: :sad: :sad:

$py
05/04/2009, 02:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI

καληνυχτα σε ολους τους φιλους που εχασα η ξεχασα και καλημερα στην ελπιδα να τους ξαναβρω και να τους ξαναθυμιθω...στην υγεια σας αλανια. [/B]




:beer: :beer: :beer: :beer:

catmaster
05/04/2009, 03:59
Για αυτούς και με αυτούς

που αγαπήσαμε

που γελάσαμε

που πονέσαμε

που βρίσαμε

που βλάψαμε

που κλάψαμε

που θάψαμε


.....καληνύχτα και όνειρα γλυκά και αγγελικά να έχετε παιδιά........

camen
05/04/2009, 10:33
Δακρυσα γαμωτο...:sad: :sad: :sad:
Καλο ταξιδι στους αδικοχαμενους...

GAS NICK
05/04/2009, 10:43
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
δυστυχως η ευτυχως ολοι κατι θυμυθηκαμε
ναναι ολοι καλα, οπου και να βρισκονται:(

makis206
06/04/2009, 07:11
Εύη...:a013:


:beer: :beer:

nassosxlvbros
06/04/2009, 09:26
:sad:

manhunter
06/04/2009, 09:36
Ευάκι

:beer: :beer:

nionio$
06/04/2009, 10:10
τι να πω?να σαι καλα μονο κοπελα μου...να ειμαστε καλα ολοι να τους θυμομαστε γιατι σε ολους μας λειπουν...:sad:

bikerted
06/04/2009, 11:13
Στους φίλους που είχα :beer:

Στους φίλους που έχω :beer:

Στους φίλους που θα 'ρθουν :beer:





Εύη :a10: :a18: :a19:

TROOPER
06/04/2009, 12:16
σιγα τα σοροπια μαγκες :lol: :lol: :lol:

darnak
09/04/2009, 16:13
Το σχολειο της αλητειας ηταν το σχολειο μου-σπουδασα μεσα στη νυχτα πηρα το πτυχειο μου
στους δρομους που μεγαλωσα ποτε μου δε λογαριασα τιποτα και κανεναν-εγυρεπσα και ζητησα μια ζωη αλητισα και ονειρα χαμενα


Γιωργος Μαργαριτης

devil's animal
10/04/2009, 13:56
:sad:

λυπηρα και αληθινα.

epp1640
09/05/2009, 16:10
Τι σκατά κλείνω το moto γιατί θα με πιάσει κατάθλιψη.. από ευχάριστο σε ευχάριστο σέρνομαι.. :sad:

DimChios
09/05/2009, 17:24
:smilea: :sun:

trigger
12/05/2009, 20:41
Ευη αυτά τα βράχια πόσα μπουκάλια μπύρες έχουν αντέξει και πόσα ξημερώματα...; :(

Α ρε Γιώργο... έγινες και εσύ ένας ακόμα αριθμός στην ετήσια λίστα :sad: