PDA

View Full Version : Γρατσουνιές στο ντεπόζιτο και εφαρμογή πλαστικών CBF-250



Rezeguet
02/04/2005, 12:42
Λοιπον θα βαλω εδω 2 θεματα μαζι καθως τα παρατηρησα σημερα καθως επλενα την μηχανη.

1ο) Το ρεζερβουαρ μου (μαυρο) αφου το επλυνα ειχε πανω ενα σωρο μικρες γρατσουνιτσες-φθορες, ορατες μονο αν εχει ηλιο και ειναι γυαλισμενη η μηχανη αλλα φαινονται. Ρωτω, ξερει κανεις πώς τις ξεφορτωνονται?

2ο)Καθως την επλενα κοιταξα στα πλαγια της μηχανης κατω απο το ρεζερουαρ οπου εχει το πλαστικο γκρι ''πλαισιο''. Αυτο συνδεεται βασικα με το ρεζερβουαρ και μεσα του κουμπωνει η σελα. Σε μενα λοιπον το πλαστικο κομματακι δεν εχει μπει καλα μεσα, δεν εχει κουμπωσει δηλαδη κατω απο το ρεζερβουαρ καλα. Να δειτε και φωτο. Και σε σας συμβαινει αυτο? Ρωτω γιατι ειχα και το ενα η αλλο ατυχηματακι οποτε μπορει να ξεκολλησανε. Αν εχει να προτεινειι και καποιος καμια λυση, θα ηταν ευπροσδεκτος.


11599

Rezeguet
04/04/2005, 17:55
τι εγινε ρε παιδες μηχανοβιοι cbfαδες? Σιωπη ιχθυος? Ουτε μια παρατηρηση η αντιρηση? Καλως ή κακως ...

Alexander
05/04/2005, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
1ο) Το ρεζερβουαρ μου (μαυρο) αφου το επλυνα ειχε πανω ενα σωρο μικρες γρατσουνιτσες-φθορες, ορατες μονο αν εχει ηλιο και ειναι γυαλισμενη η μηχανη αλλα φαινονται. Ρωτω, ξερει κανεις πώς τις ξεφορτωνονται?
Αξίζει να προσπαθήσεις με ένα γυαλιστικό που χρησιμοποιούν για τα αυτοκίνητα.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
2ο)Καθως την επλενα κοιταξα στα πλαγια της μηχανης κατω απο το ρεζερουαρ οπου εχει το πλαστικο γκρι ''πλαισιο''. Αυτο συνδεεται βασικα με το ρεζερβουαρ και μεσα του κουμπωνει η σελα. Σε μενα λοιπον το πλαστικο κομματακι δεν εχει μπει καλα μεσα, δεν εχει κουμπωσει δηλαδη κατω απο το ρεζερβουαρ καλα. Να δειτε και φωτο. Και σε σας συμβαινει αυτο? Ρωτω γιατι ειχα και το ενα η αλλο ατυχηματακι οποτε μπορει να ξεκολλησανε. Αν εχει να προτεινειι και καποιος καμια λυση, θα ηταν ευπροσδεκτος.
Καμιά πιο κοντινή φωτό για λεπτομέρεια υπάρχει;

Julius
05/04/2005, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
Λοιπον θα βαλω εδω 2 θεματα μαζι καθως τα παρατηρησα σημερα καθως επλενα την μηχανη.

1ο) Το ρεζερβουαρ μου (μαυρο) αφου το επλυνα ειχε πανω ενα σωρο μικρες γρατσουνιτσες-φθορες, ορατες μονο αν εχει ηλιο και ειναι γυαλισμενη η μηχανη αλλα φαινονται. Ρωτω, ξερει κανεις πώς τις ξεφορτωνονται?




Gia na tis ksefortotheis, pare mia alifh me xroma eidikh gia gratzounies. thn vriskeis se ola ta aksesouar autokinitoy.

gia prolipsh......

A. mporeis na xrisimopoihseis to klasiko street aytokolito gia to rezervouar h'....

B. na valeis bugster

Λεωνίδας
06/02/2006, 22:10
Το ξέθαψα με search αυτό το thread...
Τι αυτοκόλλητα έχετε βάλει; Πείτε κανένα μαγαζί. Το έχω ήδη ψιλογρατζουνίσει και εγώ :bawl: :bawl:

Γιατί δε με προειδοποίησε κανείς ρεμάλια :mad: