PDA

View Full Version : Για 'οδηγους'....Την γνωμη σας!!!



Σελίδες : [1] 2

stakis
06/04/2009, 18:50
Απογευματακι στην καφετερια και λεγαμε μλκιες...ο χαζος ο "Κωστης", ο μορφωμενος "Ζαχαριας" και ο "Γιαννης " ο γουρουνάς..καλα που υπηρχαν και λογικοι! Το θεμα μας ειναι, μια μηχανη εν κινηση μπορει να ανεβει σε μια καροτσα,τρειλερ (4μ) απο μια ραμπα;;;Εγω ειπα πως χαλαρα αν πηγαινει π.χ με 80 το τρειλορ παω με 85 και ανεβαινω χαλαρα(το πολυ να με κανει ενα μικρο πεταγματακι)...και μετα με ενα αλματακι κατεβαινω το ιδιο χαλαρα,μην σας πω και με σουζα :) Οι χαζοι,το κατεβασμα το απεκλεισαν τελειως...το ανεβασμα παλι ειπαν πως αν παω ετσι 8α πεταξω,δεν θα προλαβω να σταματησω και μλκιες...την γνωμη σας για τους μακακες φιλους μου !!!!!!!!!!!

stvr1
06/04/2009, 18:58
:a014: :a014: :a014: :a014:

SVX
06/04/2009, 19:04
:smokin:


160625

camen
06/04/2009, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
Απογευματακι στην καφετερια και λεγαμε μλκιες...ο χαζος ο "Κωστης", ο μορφωμενος "Ζαχαριας" και ο "Γιαννης " ο γουρουνάς..καλα που υπηρχαν και λογικοι! Το θεμα μας ειναι, μια μηχανη εν κινηση μπορει να ανεβει σε μια καροτσα,τρειλερ (4μ) απο μια ραμπα;;;Εγω ειπα πως χαλαρα αν πηγαινει π.χ με 80 το τρειλορ παω με 85 και ανεβαινω χαλαρα(το πολυ να με κανει ενα μικρο πεταγματακι)...και μετα με ενα αλματακι κατεβαινω το ιδιο χαλαρα,μην σας πω και με σουζα :) Οι χαζοι,το κατεβασμα το απεκλεισαν τελειως...το ανεβασμα παλι ειπαν πως αν παω ετσι 8α πεταξω,δεν θα προλαβω να σταματησω και μλκιες...την γνωμη σας για τους μακακες φιλους μου !!!!!!!!!!!
Ε καντο και πες μας...:lol: :lol: :lol:

el_hymador
06/04/2009, 20:08
Εγω λεω οτι και στις δυο περιπτωσεις θα φας τετοιο τουμπιδι, που μετα οταν πινετε καφε (εσυ μονο ζεστο και με καλαμακι για κανα χρονο) αποκλειστικο θεμα συζητησης θα ειναι το ποσο γρηγορα μπορουν να δεσουν τα πλευρα και τα κοκκαλα γενικοτερα...:lol:

el_hymador
06/04/2009, 20:10
...και μη μου πεις οτι θες να τα κανεις με V-Strom ολα αυτα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

npat
06/04/2009, 20:15
Αν την στιγμή που η μοτοσυκλέτα (η πίσω ρόδα) ανεβαίνει την ράμπα έχεις νεκρά (ή πατημένο συμπλέκτη) παίζει και να τα καταφέρεις. Αλλιως... κλάφτα!

npat
06/04/2009, 20:20
Μ' αρέσει πάντως που είναι στο "οδήγηση tips & tricks"!

Ας το πάει κάποιος στις γενικές (η καλύτερα στα ανέκδοτα) πριν έχουμε κανένα θέμα!

:lol: :lol:

el_hymador
06/04/2009, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Μ' αρέσει πάντως που είναι στο "οδήγηση tips & tricks"!

Ας το πάει κάποιος στις γενικές (η καλύτερα στα ανέκδοτα) πριν έχουμε κανένα θέμα!

:lol: :lol:

εγω λεω να το παμε σε κανα εφημερευων νοσκομειο για σιγουρια...:lol: :lol: :lol:

gmeles
06/04/2009, 20:43
http://www.youtube.com/watch?v=8nK9f0ZRmxk


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

parianmx5
06/04/2009, 21:09
Εγω παλι πιστευω πως δεν γινεται γιατι την ωρα που υποτιθεται θα εχεις ανεβει στην ραμπα θα εχεις ταχυτητα 85 km/h αρα ποσο λογικο ειναι ή τι φρενα πρεπει να εχεις για να σταματησεις σε 4 μετρα:sick: ?Συμφωνω με τους υπολοιπους...:rotflmao: :lol: :rotflmao:

SVX
06/04/2009, 21:16
απο τι ΥΛΙΚΟ θα ειναι η ΚΑΡΟΤΣΑ ......


τι ΑΕΡΑ θα εχει... (συνυπολογιστε και την υγρασια γιατι επηρεαζει Φρενα/Ελαστικα)

και σε ποιον ΠΑΡΑΛΛΗΛΟ θα εκτελεστει το ΕΓΧΕΙΡΗμΑ για να ληφθει υπ'οψιν και η ΕΠΙΤΑΧΥΝΣΗ της ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ :smokin:

stakis
06/04/2009, 21:36
παιδια ειναι ενα τοπικ που ανοιξα γιατι οι αποψεις διηστανται,πειτε οτι βλεπαμε πολυ τον κιτ μικροι και μας ηρ8ε αυτη η απορια.Εγω πιστευω πως χαλαρα ανεβαινω σε μια τετοια ραμπα,φανταστειτε ενα χαμηλο τραιλορ 4μ για παραδειγμα,πιστευω πως οταν φτασεις πισω του ανετα μπορεις να υπολογησεις την ταχυτητα που θα χρειαστει για να ανεβεις.Οσο για το κατεβασμα απορω που ειναι το δυσκολο,λιγο θα κοσκινησει το πολυ πολυ η μηχανη!Δεν ρωταω αυτους που φοβουνται καλα καλα να πλαγιασουν σε μια στροφουλα,αναφερομαι σε ποιο ενεργετικους οδηγους...ας μην μιλαει ο κα8ενας και λεει το μακρυ και το κοντο του.ας ανοιξει δικο του τοπικ και να βαλει τις πανεμορφες φοτο και να πει τις εξυπναδες που διαβασα,μικροι μεγαλοι καβαλησανε τις μηχανες και εχουν και αποψη.

div400
06/04/2009, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
...ας μην μιλαει ο κα8ενας και λεει το μακρυ και το κοντο του.ας ανοιξει δικο του τοπικ και να βαλει τις πανεμορφες φοτο και να πει τις εξυπναδες που διαβασα,μικροι μεγαλοι καβαλησανε τις μηχανες και εχουν και αποψη.

ντάξ μεγάλε....οτι πεις :a31:

mikios400
06/04/2009, 21:50
καλά δεν βλέπατε τον ΚΙΤ μικροί;;; γίνεται κ παραγίνεται!


Αρχικά δημιουργήθηκε από parianmx5
Εγω παλι πιστευω πως δεν γινεται γιατι την ωρα που υποτιθεται θα εχεις ανεβει στην ραμπα θα εχεις ταχυτητα 85 km/h αρα ποσο λογικο ειναι ή τι φρενα πρεπει να εχεις για να σταματησεις σε 4 μετρα:sick: ?Συμφωνω με τους υπολοιπους...:rotflmao: :lol: :rotflmao:

αυτό δεν θα συμβεί... φαντάσου για έναν εξωτερικό παρατηρητή το τρειλερ πηγαίνει με 80, το μοτόρι 85 κ ξαφνικά πατάει στη ράμπα κ εκσφεντονίζεται με 165;;;; :nono:

vangelis 64
06/04/2009, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
Δεν ρωταω αυτους που φοβουνται καλα καλα να πλαγιασουν σε μια στροφουλα,αναφερομαι σε ποιο ενεργετικους οδηγους... Μπα εδώ μέσα οι περισσότεροι παθητικοί είναι.Σπανίζουν οι άντρες τη σήμερον.:sad:

el_hymador
06/04/2009, 22:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
παιδια ειναι ενα τοπικ που ανοιξα γιατι οι αποψεις διηστανται,πειτε οτι βλεπαμε πολυ τον κιτ μικροι και μας ηρ8ε αυτη η απορια.Εγω πιστευω πως χαλαρα ανεβαινω σε μια τετοια ραμπα,φανταστειτε ενα χαμηλο τραιλορ 4μ για παραδειγμα,πιστευω πως οταν φτασεις πισω του ανετα μπορεις να υπολογησεις την ταχυτητα που θα χρειαστει για να ανεβεις.Οσο για το κατεβασμα απορω που ειναι το δυσκολο,λιγο θα κοσκινησει το πολυ πολυ η μηχανη!Δεν ρωταω αυτους που φοβουνται καλα καλα να πλαγιασουν σε μια στροφουλα,αναφερομαι σε ποιο ενεργετικους οδηγους...ας μην μιλαει ο κα8ενας και λεει το μακρυ και το κοντο του.ας ανοιξει δικο του τοπικ και να βαλει τις πανεμορφες φοτο και να πει τις εξυπναδες που διαβασα,μικροι μεγαλοι καβαλησανε τις μηχανες και εχουν και αποψη.


και λεγαμε μλκιες...ο χαζος ο "Κωστης", ο μορφωμενος "Ζαχαριας" και ο "Γιαννης " ο γουρουνάς..

Ασε με να μαντεψω...εεε...σιγουρα δεν εισαι ο "μορφωμενος" Ζαχαριας....ε...χμ....μαλλον δεν εισαι ουτε ο Γιαννης ο "γουρουνας"...χα!...ο Κωστης εισαι ε;...ναι, ναι! σιγουρα ο Κωστης!!!

:rotflmao:

el_hymador
06/04/2009, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Μπα εδώ μέσα οι περισσότεροι παθητικοί είναι.Σπανίζουν οι άντρες τη σήμερον.:sad:

εγω ειμαι κολοραμπας...

την ανεβαινεις τη ραμπα;

:lol: :lol: :lol:

vangelis 64
06/04/2009, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
εγω ειμαι κολοραμπας...

την ανεβαινεις τη ραμπα;

:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

SVX
06/04/2009, 22:18
ΔΕΝ παρατατε τις ραμπες λεω γω?

ουτε ο ιδιος ο ΠΑστρανΑς δεν τις κανει κουμαντο τις ραμπες ... :nono:

http://www.youtube.com/watch?v=cJV-jTzn8K4

el_hymador
06/04/2009, 22:31
καλα το θυμομουν οτι το ειχαν δοκιμασει οι mythbusters...


http://www.youtube.com/watch?v=dYlstdCWzCY

div400
06/04/2009, 22:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
καλα το θυμομουν οτι το ειχαν δοκιμασει οι mythbusters...


http://www.youtube.com/watch?v=dYlstdCWzCY

:lol: :rotflmao:

αυτό το βιντεάκι είχα και εγώ στο μυαλό μου....

αρά είναι εφικτό....για ενεργητικούς αναβάτες πάντα που ξέρουν να διατηρούν την ''αδράνειά'' τους...:lol:

el_hymador
06/04/2009, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
:lol: :rotflmao:

αυτό το βιντεάκι είχα και εγώ στο μυαλό μου....

αρά είναι εφικτό....για ενεργητικούς αναβάτες πάντα που ξέρουν να διατηρούν την ''αδράνειά'' τους...:lol:


εγω θελω να δω τον ενεργητικο αναβατη να προσπαθει να ισορροπησει το Strom, οταν θα ανεβαινει με 5 χιλιομετρα τη ραμπα...

εκτος και αν θελει να την ανεβει με 30, οπου δεν θα υπαρχει ποροβλημα ισορροπιας αλλα φρεναρισματος...

:lol:

byron
06/04/2009, 22:46
Mε αυτοκίνητο δεν πρέπει να είναι τόσοοοο δύσκολο. Αν θυμάμαι καλά ήταν δοκιμασία σε κάποιο αμερικάνικο τηλεπαιχνίδι πριν κανα-δυο χρόνια και αρκετοί το είχαν καταφέρει.

Τώρα αν τον παίρνανε ή τον δίνανε θα σας γελάσω.....:blush:

gcrook
06/04/2009, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
ο χαζος ο "Κωστης", ο μορφωμενος "Ζαχαριας" και ο "Γιαννης " ο γουρουνάς..

:look: :look: :look:
Ρε μπας και ειστε απο αυτους που εχουν για "βιτρινα" κανα κουρειο;

Επισης τα πραγματικα σας ονοματα ειναι μεσα στα εισαγωγικα η αποξω;

Θεε μου αυτο το σαιτ προσφερει συγκινησεις....:bawl: :bigcry:

div400
06/04/2009, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
εγω θελω να δω τον ενεργητικο αναβατη να προσπαθει να ισορροπησει το Strom, οταν θα ανεβαινει με 5 χιλιομετρα τη ραμπα...

εκτος και αν θελει να την ανεβει με 30, οπου δεν θα υπαρχει ποροβλημα ισορροπιας αλλα φρεναρισματος...

:lol:


υπάρχει και και αυτό! ---> ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟΣ (?) ΑΝΑΒΑΤΗΣ (http://www.youtube.com/watch?v=ava1X747a10&feature=related) προσπαθεί με στατική ράμπα...

υγ: τελικά η αξία της τούμπας είναι αντιστρόφως ανάλογη με τον αριθμό τον μαρτύρων.....

pakosgemistos
07/04/2009, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
παιδια ειναι ενα τοπικ που ανοιξα γιατι οι αποψεις διηστανται,πειτε οτι βλεπαμε πολυ τον κιτ μικροι και μας ηρ8ε αυτη η απορια.Εγω πιστευω πως χαλαρα ανεβαινω σε μια τετοια ραμπα,φανταστειτε ενα χαμηλο τραιλορ 4μ για παραδειγμα,πιστευω πως οταν φτασεις πισω του ανετα μπορεις να υπολογησεις την ταχυτητα που θα χρειαστει για να ανεβεις.Οσο για το κατεβασμα απορω που ειναι το δυσκολο,λιγο θα κοσκινησει το πολυ πολυ η μηχανη!Δεν ρωταω αυτους που φοβουνται καλα καλα να πλαγιασουν σε μια στροφουλα,αναφερομαι σε ποιο ενεργετικους οδηγους...ας μην μιλαει ο κα8ενας και λεει το μακρυ και το κοντο του.ας ανοιξει δικο του τοπικ και να βαλει τις πανεμορφες φοτο και να πει τις εξυπναδες που διαβασα,μικροι μεγαλοι καβαλησανε τις μηχανες και εχουν και αποψη.

ΕΓΩ ΠΑΛΙ (ΜΙΚΡΟΣ-ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ) ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΧΑΜΕΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΓΧΕΙΡΗΜΑ ΑΥΤΟ!
ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΕΙ ΤΗΝ ΚΑΘΕ Π@Π@ΡΙ@??????ΚΑΙ ΝΑΙ ΝΑ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ FORUM ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ!
ΕΣΥ ΠΗΡΕΣ ΠΟΛΥ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΑ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΚΑΠΟΙΩΝ!
ΑΝ ΘΕΣ, ΖΗΤΑ ΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ EXTREME ΣΟΜΕΡ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ!!!!!:rotflmao: :rotflmao:

ΑΝ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΦΥΣΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ.....
ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Tpap
07/04/2009, 01:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Αν την στιγμή που η μοτοσυκλέτα (η πίσω ρόδα) ανεβαίνει την ράμπα έχεις νεκρά (ή πατημένο συμπλέκτη) παίζει και να τα καταφέρεις. Αλλιως... κλάφτα!

άμα έχει νεκρά/συμπλέκτη, πώς θα ανέβει την ράμπα...?



@στάκη: το ανέκδοτο ''ανέβα στην ράμπα'' το ξές...?

stakis
07/04/2009, 03:56
καλα ε,ειδα και ειδα γελοια ατομα, ομως σαν τον el_hymador και μερικους ακομα...δεεν!!
απ την ωρα που εγραψα εχεις πεταχτει 10 φορες,χαζοχαρουμενο εισαι ή πουτσα,μου ζαλησες τα @@...διαβασε το θεμα,πες την ηλι8ια ,σεβαστη σου γνωμη και μετα σκασε και αν θελεις παρακολουθησε την κουβεντα...μην πεταγεσαι σαν βλακας,δεν θα διαβαζω τις ηλι8ιοτητες σου ολη την ωρα...ανοιξε αλλος χαζος τοπικ για βλακειες......και απ την στιγμη που υπαρχει αυτο το βιντεο http://www.youtube.com/watch?v=dYlstdCWzCY στο οποιο γινεται με αμαξι και πολλα χλμ αυτο που ρωτησα αποδικνυει ποσο βλακες,φλοροι και σκατομωρα ειστε μερικοι(αναφερομαι στα παιδακια που βιαστηκαν να πουν την πιπα τους)...ευχαριστω πολυ για την γνωμη σας...με καλυψε το λινκ!!
Φιλικα παντα :))

liakaros
07/04/2009, 05:11
Eλεος πρωι πρωι...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

notakos600
07/04/2009, 05:18
Καλά αυτός ο χιμαδόρας δεν παίζεται με τπτ λέμε.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
07/04/2009, 07:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
καλα ε,ειδα και ειδα γελοια ατομα, ομως σαν τον el_hymador και μερικους ακομα...δεεν!!
απ την ωρα που εγραψα εχεις πεταχτει 10 φορες,χαζοχαρουμενο εισαι ή πουτσα,μου ζαλησες τα @@...διαβασε το θεμα,πες την ηλι8ια ,σεβαστη σου γνωμη και μετα σκασε και αν θελεις παρακολουθησε την κουβεντα...μην πεταγεσαι σαν βλακας,δεν θα διαβαζω τις ηλι8ιοτητες σου ολη την ωρα...ανοιξε αλλος χαζος τοπικ για βλακειες......και απ την στιγμη που υπαρχει αυτο το βιντεο http://www.youtube.com/watch?v=dYlstdCWzCY στο οποιο γινεται με αμαξι και πολλα χλμ αυτο που ρωτησα αποδικνυει ποσο βλακες,φλοροι και σκατομωρα ειστε μερικοι(αναφερομαι στα παιδακια που βιαστηκαν να πουν την πιπα τους)...ευχαριστω πολυ για την γνωμη σας...με καλυψε το λινκ!!
Φιλικα παντα :))

Λοιπον περα απο τη πλακα (που δεν καταλαβαινεις...) το λεω με απολυτη σοβαροτητα επειδη σε βλεπω ψημμενο:

Μην κανεις καμμια βλακεια και το δοκιμασεις, θα φας τα μουτρα σου big time!!!

...αλλο τι γινεται με το αυτοκινητο που δεν χρειαζεται να ισορροπει, αλλο τι γινεται με τη μηχανη.

...αλλο τι γινεται σε μια εκπομπη με budget πολλων $ οπου εχουν υπολογισει ολες τις παραμετρους και εχουν παρει ολα τα μετρα ασφαλειας και αλλο η δικη σου περιπτωση οπου το team σου αποτελειται απο τον Γιαννη το γουρουνα και τον Παντελη το μορφωμενο...

Αν παρατηρησεις προσεκτικα το video, θα διαπιστωσεις οτι η ταχυτητα με την οποια ανεβαινει το αυτοκινητο στη ραμπα ειναι πολυ μικρη, ενω οταν επιχειρουν με περισσοτερα χ.α.ω. εχουν τον απαιτουμενο χωρο για να φρεναρουν μεσα στη καροτσα της νταλικας...

Εσυ ουτε χωρο θα εχεις ουτε τετοιο πλατος στη ραμπα!

Αν υποθεσουμε οτι πας π.χ. με τριτη και 65 χ.α.ω. και προσεγγιζεις τη ραμπα που κινειται με 60 χ.α.ω. θα εχεις μια ταχυτητα ανοδου 5 χ.α.ω...μολις αρχισεις να ανεβαινεις, θα υπαρξει μεγαλη διαφορα στη περιστροφη των δυο τροχων, πρακτικα θα ειναι σαν να κανεις σουζα για λιγο, το χεις;

Τα δυσκολα θα ερθουν αμεσως μετα ομως, οταν ο πισω τροχος σου αρχισει να ανεβαινει τη ραμπα...οπου θα πρεπει να κανεις τα εξης:

Να καταφερεις να μην σπινιαρεις πανω στη ραμπα αφου ουσιαστικα απο τα 65 χ.α.ω. θα πεσεις στα 5 χ.α.ω. ακαριαια (κοιτα στο 4:46 του video) και να διαχειριστεις το γκαζι με τετοιο τροπο ωστε να μη στολαρει / σβησει η μοτοσικλετα και δεν μπορει να ανεβει πανω...η pontiac του Knight Rider ειχε τη ροπη για κατι τετοιο, η μοτοσικλετα σου μπορει;... πιστευεις οτι ολα αυτα τα "εχεις" και δεν θα δημιουργησουν απωλεια ισορροπιας;

Το σεναριο του να παρεις φορα και να προσεγγισεις τη ραμπα με διαφορα ταχυτητας τετοια που να σου επιτρεπει να ανεβεις χωρις γκαζι, ειναι ακομη πιο επικινδυνο αφου δεν θα εχεις χωρο να φρεναρεις...

Το να κατεβεις με σουζα εινα ακαδημαϊκου ενδιαφεροντος ζητημα αφου απαιτει πρωτα να ανεβεις...πραγμα που αν επιχειρησεις δηλαδη δεν θα εισαι σε φαση να το πραγματοποιησεις πιστεψε με...

ξαναλεω....μη κανεις καμμια μαλακια και το δοκιμασεις...

:wave2:

nikos force
07/04/2009, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
υπάρχει και και αυτό! ---> ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟΣ (?) ΑΝΑΒΑΤΗΣ (http://www.youtube.com/watch?v=ava1X747a10&feature=related) προσπαθεί με στατική ράμπα...

υγ: τελικά η αξία της τούμπας είναι αντιστρόφως ανάλογη με τον αριθμό τον μαρτύρων..... αυτο γινεται ...και με περισση ευκολια ... τωρα το οτι ο τυπακος ειχε μαλακοραμπα , μαλακοτοποθετημενη ...δεν του φταει καποιος ...

road spirit
07/04/2009, 09:15
Διαλέξτε :

1. Ανέκδοτα
2. Γενικές

και αν δεν διαλέξτε, σκοτίστηκα :lol: (δλδ στα σκοτάδια το thread)



Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
καλα ε,ειδα και ειδα γελοια ατομα, ομως σαν τον el_hymador και μερικους ακομα...δεεν!!
απ την ωρα που εγραψα εχεις πεταχτει 10 φορες,χαζοχαρουμενο εισαι ή πουτσα,μου ζαλησες τα @@...διαβασε το θεμα,πες την ηλι8ια ,σεβαστη σου γνωμη και μετα σκασε και αν θελεις παρακολουθησε την κουβεντα...μην πεταγεσαι σαν βλακας,δεν θα διαβαζω τις ηλι8ιοτητες σου ολη την ωρα...ανοιξε αλλος χαζος τοπικ για βλακειες......και απ την στιγμη που υπαρχει αυτο το βιντεο http://www.youtube.com/watch?v=dYlstdCWzCY στο οποιο γινεται με αμαξι και πολλα χλμ αυτο που ρωτησα αποδικνυει ποσο βλακες,φλοροι και σκατομωρα ειστε μερικοι(αναφερομαι στα παιδακια που βιαστηκαν να πουν την πιπα τους)...ευχαριστω πολυ για την γνωμη σας...με καλυψε το λινκ!!
Φιλικα παντα :))
αν δεν καταλαβαίνεις τη πλάκα, πάρε μια :a28: ,
γιατί μόνο για πλάκα μπορεί να γίνεται συζήτηση με τέτοιο θέμα

nikos force
07/04/2009, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Διαλέξτε :

1. Ανέκδοτα
2. Γενικές

και αν δεν διαλέξτε, σκοτίστηκα :lol: (δλδ στα σκοτάδια το thread)



αν δεν καταλαβαίνεις τη πλάκα, πάρε μια :a28: ,
γιατί μόνο για πλάκα μπορεί να γίνεται συζήτηση με τέτοιο θέμα γιατι μονο για πλακα ρε παιδια ...δεν καταλαβα ... ηταν πραγματικα ενδιαφερον ... ασχετα αν εσεις το κανατε σωβρακο ... το οτι ο φιλος το ξεκινησε προσθετοντας και λιγο χιουμορ σημαινει οτι ειναι για τα ανεκδοτα ...???

notakos600
07/04/2009, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit




αν δεν καταλαβαίνεις τη πλάκα, πάρε μια :a28: ,
γιατί μόνο για πλάκα μπορεί να γίνεται συζήτηση με τέτοιο θέμα [/B]



Δεν κατάλαβες, η πλάκα θα είναι να το κάνει. :lol: :lol: :lol:
Σαν τα σάλτα του κογιότε με το μπιπ-μπιπ.

MikeG
07/04/2009, 09:31
:wave2:

stvr1
07/04/2009, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
Δεν ρωταω αυτους που φοβουνται καλα καλα να πλαγιασουν σε μια στροφουλα,αναφερομαι σε ποιο ενεργετικους οδηγους...

Ρε φίλε, το ότι θεωρούν πολλοί κουτό (για να μην το πω αλλιώς) αυτό που ψάχνεις, δεν σημαίνει ότι δεν ξέρουν να οδηγούν. Θα μπορούσε να σημαίνει ότι είναι πιο ώριμοι για να σκέφτονται να ρισκάρουν έναν σοβαρό τραυματισμό (και όχι μόνο) για να παραστήσουν τον δίτροχο κιτ. Πρωσοπικά έχω πλαγιάσει ότι μηχανή έχω οδηγήσει αλλά αυτό που λες δεν θα το έκανα ούτε για αστείο.


Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
αυτο που ρωτησα αποδικνυει ποσο βλακες,φλοροι και σκατομωρα ειστε μερικοι(αναφερομαι στα παιδακια που βιαστηκαν να πουν την πιπα τους)...ευχαριστω πολυ για την γνωμη σας...με καλυψε το λινκ!!
Φιλικα παντα )

Το φιλικά δεν κατάλαβα. Αν θέλεις να γράφεις στο φόρουμ, κάνε έναν κόπο και διάβασε και τους όρους χρήσης. Το ότι βρίζεις δείχνει απλά ότι δεν έχεις κάτι να πείς.... Αν δεν μπορείς να δεχτείς την πλάκα κακώς γράφεις και ιδιαίτερα ένα τέτοιο θέμα.

@el_hymador: κακώς μπαίνεις στον κόπο να κάνεις όλη αυτή την ανάλυση. Άσε τον να το δοκιμάσει και να μας γράψει τις εντυπώσεις του μετά (αν θα μπορεί να γράψει). Από την στιγμή που δεν του αρέσουν αυτά που του γραφουν, ας συμβουλευτεί τον Μπάμπη τον σουγιά, τον Τζίμη τον πεταλούδα και τον Michael Knight. Ποιόν θα πιστέψει αυτούς ή τον El_hymador τον πεταχτούλη;

road spirit
07/04/2009, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
γιατι μονο για πλακα ρε παιδια ...δεν καταλαβα ... ηταν πραγματικα ενδιαφερον ... ασχετα αν εσεις το κανατε σωβρακο ... το οτι ο φιλος το ξεκινησε προσθετοντας και λιγο χιουμορ σημαινει οτι ειναι για τα ανεκδοτα ...???

ρε συ Νίκο... δλδ τι ενδιαφέρον έχει ? να το πω αλλιώς... σε ποιόν θα φανεί χρήσιμη η πληροφορία? ξέρεις πολλούς που θα το επιχειρήσουν :lol: ?

η ενότητα "οδήγηση tips tricks" είναι για χρηστικές και ουσιαστικές πληροφορίες, το παραπάνω μόνο για να περάσουμε την ώρα μας κάνοντας χαβαλέ έχει ενδιαφέρον

:wave2:

stakis
07/04/2009, 10:34
καλημερα!Δεν συνενοουμαστε.Δεν ειπα οτι θα το κανω ρε γαμωτο αλλη δουλεια λετε να μην εχω απ αυτο..
ΑΠΛΑ το σκεφτηκαμε αν γινεται και εγω εχω την γνωμη πως ναι σε αντιθεση με μερικους φιλους μου.Οποτε και γω ειπα να το συζητησω ονλαιν με σας και οριστε τα αποτελεσματα.

Ο ενας,εβαζε φοτο, ο αλλος ειδε οτι εχω βε στρομ και του κατσε οτι 8α το κανω με αυτο,ποσο μαλλον δεν κατλαβαινω γιατι νομιζεται πως θα το κανω....ειπα πως πιστευω οτι μπορω απλα,αυτο ειναι ολο και τωρα πειτε μου αν εχω δικαιο εβρισα λιγο παραπανω :)

el_hymador ρε φιλε πεταχτηκες τοσες φορες στην κουβεντα και οριστε , δλδ επρεπε να σε βρισω για να πεις ομορφα και ωραια την γνωμη σου..ολες τις αλλες τισ λακαμιες τι τις ηθελες.Δεν ειμαι ο μαγκας που ηρθα και ειπα εγω πηδαω στον γκρεμο με σουζα μπλα μπλα και σεις τσουρεκια τι κανετε;;Δεν εγραψα για να το παιξω καποιος.Την γνωμη σας ζητησα και το καναμε τσοντα εδω,πως να μην βρησω...δλδ πειτε μ

stakis
07/04/2009, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ρε συ Νίκο... δλδ τι ενδιαφέρον έχει ? να το πω αλλιώς... σε ποιόν θα φανεί χρήσιμη η πληροφορία? ξέρεις πολλούς που θα το επιχειρήσουν :lol: ?

η ενότητα "οδήγηση tips tricks" είναι για χρηστικές και ουσιαστικές πληροφορίες, το παραπάνω μόνο για να περάσουμε την ώρα μας κάνοντας χαβαλέ έχει ενδιαφέρον

:wave2:

καλα σε ειπε κανεις να το κανεις;;; λεμε γνωμη ζησησα,απογορευεται;;;...δλδ ολο το θεμα εγινε επειδη το βαλα σε λαθος κατηγορια;;;
και εχει ενδιαφερον γιατι λιγοι το χουν κανει και οπως βλεπεις,υπαρχει ενα λεπτο ζητημα οταν ανεβει και ο 2ος τροχος επανω τι θα γινει..σορρυ κιολας αν κουρασα τα ματια σου με αυτο το θεματακι,αγνοησε το

p@nos
07/04/2009, 10:49
αν πας να το επιχειρισεις μ μοτο αυτο, θα φας τα μουτρα σου...

η ταχυτητα του κατωτερου σημειου της ροδας, οσο η μοτο κινειτε στο δρομο ειναι 0(η επιτροχια και η γραμμικη ταχυτητα ειναι ισες και αντιθετες, οποτε το αθροισμα τους ειναι 0)

αυτο θα συμβει γιατι η ταχυτητα του κατωτερου σημειου της ροδας παυει να ειναι μηδεν, απο τη στιγμη που παταει στη ραμπα...

αυτο συμαινει οτι ο τροχος αρχιζει να ολισθαινει...

ολισθαινοντας ο μπροστινος τροχος, στην ουσια με το που ακουμπας τη ραμπα, χανεις το μπροστινο, οποτε πεφτεις σχεδον ακαριαια...

ενα πολυ ωραιο προβλημα μηχανικης, ενα θρεντ που θα αξιζε συζητηση, και οι μοντερατοροι αποφασισαν να το στειλουν στα ανεκδοτα
:rolleyes:

road spirit
07/04/2009, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
καλα σε ειπε κανεις να το κανεις;;; λεμε γνωμη ζησησα,απογορευεται;;;...δλδ ολο το θεμα εγινε επειδη το βαλα σε λαθος κατηγορια;;;
και εχει ενδιαφερον γιατι λιγοι το χουν κανει και οπως βλεπεις,υπαρχει ενα λεπτο ζητημα οταν ανεβει και ο 2ος τροχος επανω τι θα γινει..σορρυ κιολας αν κουρασα τα ματια σου με αυτο το θεματακι,αγνοησε το


γιατί, σου είπε κανείς ότι απαγορεύεται? μεταφέρθηκε σε σωστή ενότητα για να πάρεις πιο εμπεριστατωμένες απόψεις, με φραπέ στο ένα χέρι κατα προτίμηση και το καλαμάκι να κουνάει πάνω κάτω

ποιό όλο θέμα? προσωπικά δεν έκανα θέμα, εκτός και αν αναφέρεσαι στη κίτρινη που σου έβγαλα, η οποία βγήκε για τα μπινελίκια που έριξες και για κανένα άλλο λόγο...


προφανώς και έχει ενδιαφέρον, και θέλω να είμαι απο μια πλευρά τρώγωντας :a014: και να βλέπω

p@nos
07/04/2009, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
καλα σε ειπε κανεις να το κανεις;;; λεμε γνωμη ζησησα,απογορευεται;;;...δλδ ολο το θεμα εγινε επειδη το βαλα σε λαθος κατηγορια;;;
και εχει ενδιαφερον γιατι λιγοι το χουν κανει και οπως βλεπεις,υπαρχει ενα λεπτο ζητημα οταν ανεβει και ο 2ος τροχος επανω τι θα γινει..σορρυ κιολας αν κουρασα τα ματια σου με αυτο το θεματακι,αγνοησε το


φιλε μου αν ολοι ειχαν αποριες σαν τις δικες σου, το φορουμ θα ειχε πολυ μεγαλυτερο ενδιαφερον...

αυτο που ρωτησες ηταν κατι πολυ εξυπνο και πολυπλοκο για να εξηγησεις...

το οτι οι περισσοτεροι δε μπορουν να το εξηγησουν οδηγησε στο χλευασμο...

nikos force
07/04/2009, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ρε συ Νίκο... δλδ τι ενδιαφέρον έχει ? να το πω αλλιώς... σε ποιόν θα φανεί χρήσιμη η πληροφορία? ξέρεις πολλούς που θα το επιχειρήσουν :lol: ?

η ενότητα "οδήγηση tips tricks" είναι για χρηστικές και ουσιαστικές πληροφορίες, το παραπάνω μόνο για να περάσουμε την ώρα μας κάνοντας χαβαλέ έχει ενδιαφέρον

:wave2: κοιτα ...συμφωνω οτι ισως ειναι σε λαθος ενοτητα ... απλα ο τροπος μεσω του οποιου προτεινεται να παει στα ενκδοτα , το απαξιωνει τελειως ...

συν οτι το 40%-50% των οδηγικων συμβουλων που προτεινετε και συζητιέται για πολυ μεγαλη μεριδα αναβατων ειναι απλα μια θεωρια ...οποτε γιατι να μην κουβεντιαστει και κατι τετοιο ?:winka:

zephyr1
07/04/2009, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
παιδια ειναι ενα τοπικ που ανοιξα γιατι οι αποψεις διηστανται,πειτε οτι βλεπαμε πολυ τον κιτ μικροι και μας ηρ8ε αυτη η απορια.Εγω πιστευω πως χαλαρα ανεβαινω σε μια τετοια ραμπα,φανταστειτε ενα χαμηλο τραιλορ 4μ για παραδειγμα,πιστευω πως οταν φτασεις πισω του ανετα μπορεις να υπολογησεις την ταχυτητα που θα χρειαστει για να ανεβεις.Οσο για το κατεβασμα απορω που ειναι το δυσκολο,λιγο θα κοσκινησει το πολυ πολυ η μηχανη!Δεν ρωταω αυτους που φοβουνται καλα καλα να πλαγιασουν σε μια στροφουλα,αναφερομαι σε ποιο ενεργετικους οδηγους...ας μην μιλαει ο κα8ενας και λεει το μακρυ και το κοντο του.ας ανοιξει δικο του τοπικ και να βαλει τις πανεμορφες φοτο και να πει τις εξυπναδες που διαβασα,μικροι μεγαλοι καβαλησανε τις μηχανες και εχουν και αποψη.

Ετσι πεστα.:beer:

Γιατι μου θυμιζει το ανεκδοτο με τον τυπο που πηδαγε χαλαρα απο 10.000 υψος χωρις να παθει τιποτα.

10.000 μ.

9.000 μ.

1000 μ.

100 μ.

10 μ.

9 μ.

8 μ.

7 μ.

6 μ.

5 μ.

4 μ.

3 μ.

2 μ.

1 μ.

Και πηδηξα.

:rotflmao:

stakis
07/04/2009, 11:06
road spirit αν δεν βαριεσαι διαβασε και θα καταλαβεις γιατι εβρισα!
Ο φιλος el_hymador συμμετηχε 8,9 φορες και μονο στην τελευταια μιλησε σοβαρα.
Καταλαβαινεις,ειναι σαν να ειχα εναν εξυπνο εγω εδω που πεταγοταν συνεχεια κια ελεγε τα δικα του,για αυτο εβρισα, ελεος διαβαστε και λιγο τα παραπανω.

Δεν θα χρειαστει να το κανουμε στην καθημερινοτητα μας αλλα ηταν μια απορια,πως θα αναιβεις,πως θα σταματησεις..τι διαολο μηχανοβιοι ειμαστε,ηταν τοσο κοπος να σκεφτει καποιος σοβαρα και να απαντησει..τι ρωτησα αν μπορω να κανω μετοπικη με 300 και να μην παθω τπτ;;

Εγω περιμενα τις αποψεις σας,να τις δειξω και στους φιλους μου και να τελειωνουμε..τωρα τι να δειξω; τις μλκιες που γεμησε το θρεντς;; για αυτο συγχιστηκα..δεν νομιζω να ειμαι περιεργος εγω,απλα καποιοι τον παιζουν λιγο παραπανω

Παντος εχει και σοβαρα ατομα το φορουμ που δεν κοιτανε απλα πως να κοροιδεψουν ή πως να εντυπωσιασουν το πληθος


...αντε φτανει,πολυ ασχοληθηκαμε ολοι (ελπιζω να μην σας τυχει κατι τετοιο <-------ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΑΚΙ,ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ)

road spirit
07/04/2009, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
κοιτα ...συμφωνω οτι ισως ειναι σε λαθος ενοτητα ... απλα ο τροπος μεσω του οποιου προτεινεται να παει στα ενκδοτα , το απαξιωνει τελειως ...

συν οτι το 40%-50% των οδηγικων συμβουλων που προτεινετε και συζητιέται για πολυ μεγαλη μεριδα αναβατων ειναι απλα μια θεωρια ...οποτε γιατι να μην κουβεντιαστει και κατι τετοιο ?:winka:

ο τρόπος που προτείνω να παει στα ανέκδοτα το απαξιώνει :confused: (άμα μεταφερόταν απλά, χωρίς κουβέντα θα άλλαζε κάτι?) ... η τροπή της συζήτησης είναι αυτή που γενικά απαξιώνει ένα θρεντ ...

...πρέπει να έχω ξυπνήσει στραβά σήμερα :uplate: :uplate: :lol:


για το 2ο σκέλος, επέτρεψε μου να διαφωνήσω, η συντριπτική πλειοψηφία των συζητήσεων στην ενότητα δεν είναι απλά θεωρία...


λοιπόν, λέγετε... πως θα ανέβει στη ράμπα ...:a014:

stvr1
07/04/2009, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
λοιπόν, λέγετε... πως θα ανέβει στη ράμπα ...:a014:

Με την όπισθεν.....

el_hymador
07/04/2009, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
φιλε μου αν ολοι ειχαν αποριες σαν τις δικες σου, το φορουμ θα ειχε πολυ μεγαλυτερο ενδιαφερον...

αυτο που ρωτησες ηταν κατι πολυ εξυπνο και πολυπλοκο για να εξηγησεις...

το οτι οι περισσοτεροι δε μπορουν να το εξηγησουν οδηγησε στο χλευασμο...

πες μου οτι κανεις πλακα...:confused:

makis206
07/04/2009, 11:37
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά δεν αντέχω να το κρατάω άλλο


Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
λοιπόν, λέγετε... πως θα ανέβει στη ράμπα ...:a014:

Μια σουζίτσα κι ένα έντο τό'χω...:smokin:


:lol:

QSpec
07/04/2009, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos

η ταχυτητα του κατωτερου σημειου της ροδας, οσο η μοτο κινειτε στο δρομο ειναι 0(η επιτροχια και η γραμμικη ταχυτητα ειναι ισες και αντιθετες, οποτε το αθροισμα τους ειναι 0)

αυτο θα συμβει γιατι η ταχυτητα του κατωτερου σημειου της ροδας παυει να ειναι μηδεν, απο τη στιγμη που παταει στη ραμπα...

αυτο συμαινει οτι ο τροχος αρχιζει να ολισθαινει...

ολισθαινοντας ο μπροστινος τροχος, στην ουσια με το που ακουμπας τη ραμπα, χανεις το μπροστινο, οποτε πεφτεις σχεδον ακαριαια...


Λοιπόν αυτό δεν το είχα σκεφτεί καθόλου. Αυτό που φαντάζομαι εγώ δεν είναι οτι το μπροστινό θα ολισθαίνει αλλά οτι θα είναι σαν να προσπαθείς να ισσοροπίσεις σταματημένη μηχανή. Για αυτό ίσως να πρέπει να ανεβάσεις γρήγορα και την πίσω ρόδα.

Όντως ενδιαφέρον πρόβλημα.

TYMHS
07/04/2009, 11:58
Πάντως αυτοκίνητο διαπιστωμένα ανεβαίνει και μάλιστα πολύ ομαλά. Tώρα στους 2 τροχούς δεν ξέρω τι γίνεται από ευστάθεια. Πάντως να πετάξει μπροστά αποκλείεται, αν και αυτό που έγραψε ο p@nos με προβλημάτισε.

makis206
07/04/2009, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
Αυτό που φαντάζομαι εγώ δεν είναι οτι το μπροστινό θα ολισθαίνει αλλά οτι θα είναι σαν να προσπαθείς να ισσοροπίσεις σταματημένη μηχανή. Για αυτό ίσως να πρέπει να ανεβάσεις γρήγορα και την πίσω ρόδα.

Ακριβώς εκεί πήγε και το δικό μου το μυαλό. Θεωρητικά αν ένα αυτοκίνητο έχει ήδη ανεβάσει τον μπροστινό του άξονα πάνω στη ράμπα και ο πίσω βρίσκεται ακόμα στον δρόμο κινούμενος με την ίδια ταχύτητα που έχει αναπτύξει και η ράμπα, αυτό μπορεί να κρατήσει σταθερά για όσο θα υπάρχει κι η ευθεία..

Η μηχανή όμως πέφτει αν σταματήσουμε εντελώς και το ποδαράκι ξεχάσει να κατέβει...:D

nikos force
07/04/2009, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206


Η μηχανή όμως πέφτει αν σταματήσουμε εντελώς και το ποδαράκι ξεχάσει να κατέβει...:D πεφτει ?????????????

makis206
07/04/2009, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
πεφτει ?????????????

Εκτός αν πατάει στο σταντ η αν έχει καλάθα δίπλα :lol:

MikeG
07/04/2009, 12:03
Αυτό ακριβώς θα μπορούσε να είναι πρόβλημα φυσικής & έχει λύση, τουλάχιστον στη θεωρία.

Έχουμε 2 κινητά αντικείμενα, μπλα μπλα μπλα...


:wave2:

TYMHS
07/04/2009, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ακριβώς εκεί πήγε και το δικό μου το μυαλό. Θεωρητικά αν ένα αυτοκίνητο έχει ήδη ανεβάσει τον μπροστινό του άξονα πάνω στη ράμπα και ο πίσω βρίσκεται ακόμα στον δρόμο κινούμενος με την ίδια ταχύτητα που έχει αναπτύξει και η ράμπα, αυτό μπορεί να κρατήσει σταθερά για όσο θα υπάρχει κι η ευθεία..

Η μηχανή όμως πέφτει αν σταματήσουμε εντελώς και το ποδαράκι ξεχάσει να κατέβει...:D

Ναι αλλά η μηχανή θα έχει μηδενική ταχύτητα ως προς την νταλίκα και όχι ως προς τον δρόμο, έτσι δεν είναι; Άρα η μηχανή δεν θα είναι ακίνητη, αλλά θα πηγαίνει. Εξακολουθώ να πιστεύω πως το πιο κρίσιμο θα είναι το γλίστρημα κατά την επαφή με την ράμπα!!!

makis206
07/04/2009, 12:05
Σκεφτείτε το έχοντας στο μυαλό τη μοτοσυκλέτα πάνω στο δυναμόμετρο...:winka:

makis206
07/04/2009, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από TYMHS
Ναι αλλά η μηχανή θα έχει μηδενική ταχύτητα ως προς την νταλίκα και όχι ως προς τον δρόμο, έτσι δεν είναι; Άρα η μηχανή δεν θα είναι ακίνητη, αλλά θα πηγαίνει. Εξακολουθώ να πιστεύω πως το πιο κρίσιμο θα είναι το γλίστρημα κατά την επαφή με την ράμπα!!!

Εγώ βασικά μίλησα λίγο πιο γενικά και μπακαλίστικα μιας και από φυσικοτέτοια...:lol:

Αρκετά μπορούν να επιρρεάσουν τη σταθερότητα της μοτοσυκλέτας ανεβαίνοντας πάνω στη ράμπα :beer:

TYMHS
07/04/2009, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αρκετά μπορούν να επιρρεάσουν τη σταθερότητα της μοτοσυκλέτας ανεβαίνοντας πάνω στη ράμπα :beer:

Σωστός :D

nikos force
07/04/2009, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Σκεφτείτε το έχοντας στο μυαλό τη μοτοσυκλέτα πάνω στο δυναμόμετρο...:winka: σκεψου εσενα να περπατας μεσα σε ενα λεωφορειο ...:D

εγω λεω οτι ανεβαινει εξισου ευκολα με το αυτοκινητο ... οπως ειδαμε και στο βιντεο ...

makis206
07/04/2009, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
σκεψου εσενα να περπατας μεσα σε ενα λεωφορειο ...:D
εγω λεω οτι ανεβαινει εξισου ευκολα με το αυτοκινητο ... οπως ειδαμε και στο βιντεο ...

Όπως το έχω στο μυαλό αυτή τη στιγμή συμφωνώ αρκεί ο πίσω τροχός να πατήσει τη ράμπα σε σύντομο χρονικό διάστημα μετά τον μπροστινό :beer:

nikos force
07/04/2009, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εγώ βασικά μίλησα λίγο πιο γενικά και μπακαλίστικα μιας και από φυσικοτέτοια...:lol:

Αρκετά μπορούν να επιρρεάσουν τη σταθερότητα της μοτοσυκλέτας ανεβαίνοντας πάνω στη ράμπα :beer: ακριβως αυτα που μπορουν να επιρρεασουν και τη μοτοσυκλετα οταν κινησε στο δρομο ... :winka:

makis206
07/04/2009, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
ακριβως αυτα που μπορουν να επιρρεασουν και τη μοτοσυκλετα οταν κινησε στο δρομο ... :winka:

Μπορεί στο μυαλό να το κάνω πολύ πιο απλοϊκό απ'ότι πραγματικά είναι στην πράξη, πάντως μου μοιάζει σαν μια μηχανή που κινείται με σταθερή ταχύτητα στις μεσαίες στροφές και με το ξαφνικό άνοιγμα του γκαζιού ν'αρχίσει ο πίσω τροχός να σπινάρει ανελέητα..

Ο Road θα με δείρει..:lol:

road spirit
07/04/2009, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ο Road θα με δείρει..:lol: μόνο αν δεν μου πεις τι ετοιμάζεις με τον Άκη ... :lol: κάτι πήρε το μάτι μου για ρακοκάζανα

LiakosVstrom
07/04/2009, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
:look: :look: :look:
Ρε μπας και ειστε απο αυτους που εχουν για "βιτρινα" κανα κουρειο;

Επισης τα πραγματικα σας ονοματα ειναι μεσα στα εισαγωγικα η αποξω;

Θεε μου αυτο το σαιτ προσφερει συγκινησεις....:bawl: :bigcry:


αχαχαχα μου θύμισες τώρα έναν τύπο στον Πειραιά (ο οποίος είχε κομμωτήριο) που πούλαγε ένα v-strom και δίπλα στο σήμα της suzuki στα καπάκια του ντεπόζιτου είχε αυτοκολλητάκια... του μπομπ σφουγγαράκι... τα είχε βάλει η κοπέλα του λέει.. :bigcry: :bigcry:

gcrook
07/04/2009, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
αχαχαχα μου θύμισες τώρα έναν τύπο στον Πειραιά (ο οποίος είχε κομμωτήριο) που πούλαγε ένα v-strom και δίπλα στο σήμα της suzuki στα καπάκια του ντεπόζιτου είχε αυτοκολλητάκια... του μπομπ σφουγγαράκι... τα είχε βάλει η κοπέλα του λέει.. :bigcry: :bigcry:

Πως σου θυμισα κατι τετοιο;:confused: :look: :look: :eek:

devil's animal
07/04/2009, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Πως σου θυμισα κατι τετοιο;:confused: :look: :look: :eek:

εισαι τοσο αγνος και γκεϊ οσο ο Μπομπ!
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

gcrook
07/04/2009, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
εισαι τοσο αγνος και γκεϊ οσο ο Μπομπ!
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Ρε κανενας μπουστης πια δεν σκαμπαζει απο σαρκασμο;:uplate:

Υ.Γ Αμα σου πασαλειψω τα γκει γυαλια σου με την "αγνοτητα" μου ετσι αγνα θα τα βλεπεις και συ.:blush: :smokin:

LiakosVstrom
07/04/2009, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Πως σου θυμισα κατι τετοιο;:confused: :look: :look: :eek:

έκανα συνειρμό το κουρείο με το v-strom... :alien: :alien:

gcrook
07/04/2009, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
έκανα συνειρμό το κουρείο με το v-strom... :alien: :alien:

Ναι αλλα εγω επαιζα μπαλα αλλου....:hypnotize :hypnotize :hypnotize :beer:

Μοτοτζιαρ...το σαιτ του σουρεαλιστικου διαλογου...:bawl:

Akatanomastos
07/04/2009, 14:30
οτι γινετε γινετε.

αλλα απο ΟΔΗΓΑΡΕς..


εβλεπα στην τι βι μαλλον στον σκαι ενα με εξ τριμ μαλακιες και οι τυποι καναν το εξης:

ενα βανακι, το οποιο το χτυπεσε σε μια πλαγια ραμπα και σηκωθηκε στις 2 πλαγιες αριστερες ροδες και ο οδηγος το κρατουσε ετσι για πολλη ωρα,

οπως ηταν στις 2 ροδες πηδηξε πανω στο βαν μηχανακι trial αλλα επειδη ηταν στις 2 ροδες το βαν, το μηχανακι πατησε στο δεξι πλαι του βαν, δηλαδη εκει που ειναι η πορτα του συνοδηγου και η πλαγια πορτα του βαν και πηγαινανε ετσι για καμποσο

μετα απλα πηδηξε στο δρομο το μηχανακι, εριξε ο αλλος το βαν και ολα οκ.


νομιζω πως το καναν με λιγοτερα χλμ αλλα και παλι να πηγαινεις ενα βαν στις 2 ροδες και ενα μηχανακι πανω σου, ειναι καπως!!!!:rotflmao:

sniper
07/04/2009, 14:33
Ευκολα γίνεται....



Πάιρνεις το Βεστρόμ του φίλου stakis, πηγαίνεις σε σχετικά μεγάλη ευθεία για να μπορει και το κουτι με το τρέυλερ και την ράμπα να αναπτύξει μια κάποια ταχύτητα, και ακολουθόντας απο πίσω επιταχύνεις και με το που σκάσει ο μπροστά πάνω στην ράμπα κάνεις ρόλλινγ εντο.... και προσγγειώνεται ο πισω στροχός πάνω στη ράμπα και ανοιγεις λιγο γκάζι για να πάς μέσα στο τρέυλερ.... Μηδενικές ταχύτητες αδράνειες και μ@λ@κίες.....


Ευκολάκι ρε gayδες μικροί-μεγάλοι μηχανόβιοι της καφετέρειας.....


Αν παρόλα αυτά δεν το καταφέρεις, δίνεις το βεστρώμ πισω στο παλικάρι και του λές Μεγάλε δεν γίνεται αυτό που είπες....

DAN_DAN
07/04/2009, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Aν παρόλα αυτά δεν το καταφέρεις, δίνεις το βεστρώμ πισω στο παλικάρι και του λές Μεγάλε δεν γίνεται αυτό που είπες....

Για πες και τι θα γίνει στη συνέχεια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
07/04/2009, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DAN_DAN
Για πες και τι θα γίνει στη συνέχεια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Θα το ξανακάνεις γιατί σε κ@ύλωσε τρελά το μηχανάκι....:D

sniper
07/04/2009, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Θα το ξανακάνεις γιατί σε κ@ύλωσε τρελά το μηχανάκι....:D

Πρόστυχε χερά.... :blush: :lol:

Tpap
07/04/2009, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
εισαι τοσο αγνος και γκεϊ οσο ο Μπομπ!
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

:rotflmao: :bigcry:

όχι ρε μλκ...! :rotflmao:




Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
έκανα συνειρμό το κουρείο με το v-strom... :alien: :alien:


:eyepop: :eyepop: :rotflmao:

makis206
07/04/2009, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πρόστυχε χερά.... :blush: :lol:

Μου βγάζει τον κακό εαυτό μου :lol:

road spirit
07/04/2009, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Θα το ξανακάνεις γιατί σε κ@ύλωσε τρελά το μηχανάκι....:D το στρώμα ? :eyepop: :eyepop:


:lol:

makis206
07/04/2009, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
το στρώμα ? :eyepop: :eyepop:
:lol:

Εδώ που το φέρατε το θρεντ ρε Γιάννη...:lol:

sniper
07/04/2009, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εδώ που το φέρατε το θρεντ ρε Γιάννη...:lol:

Ήταν σκοτάδι κύριε Πρόεδρε.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

road spirit
07/04/2009, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εδώ που το φέρατε το θρεντ ρε Γιάννη...:lol: γιατί, τί έχει εδω? :confused:

παραδίπλα έχει και team μηχανικών (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=77522) έτοιμων να βοηθήσουν στο εγχείρημα...

:wacko:

SVX
07/04/2009, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Θα το ξανακάνεις γιατί σε κ@ύλωσε τρελά το μηχανάκι....:D

μην μαλωνετε ρε ... θα το επιχειρησω εγω μετα το φαγητο....


θα παρω και DVDοκαμερα μαζι μου... θα ειναι και ο χαζοΓιωργος , ο μαστροΤακης , ο παππας του χωριου και ο προεδρος της κοινοτητας ....ο δασκαλος δεν θαρθει γιατι μου πε οτι αυτα δεν ειναι σωστα πραγματα .... :p


160661

DAN_DAN
07/04/2009, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
θα ειναι και ο .............. ο παππας του χωριου ..........

Αυτός θα χρειαστεί, και ο αγροτικός γιατρός επίσης :lol:

stakis
07/04/2009, 17:24
οκ το λυσαμε αν ανεβαινει ή οχι!!

Να λυσουμε τωρα αν κατεβαινει καποιος απο κει πανω,διοτι που θα παει, μια ζωη το τραιλορ θα τον κουβαλαει;;;;...δεεεεν γινεται :)

Αν την σηκωσει λιγο την μηχανη, ετσι με φορα και σκασει στον δρομο με την πισινη ροδα πρωτα,
τι θα γινει οεο;;

Εγω παλι λεω...γινεται!!!

filipp0s
07/04/2009, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
....
Αν την σηκωσει λιγο την μηχανη, ετσι με φορα και σκασει στον δρομο με την πισινη ροδα πρωτα,
τι θα γινει οεο;;

Εγω παλι λεω...γινεται!!!


όλα γινονται (http://www.youtube.com/watch?v=3GxssQyyHFY) φίλε! :cool:

div400
07/04/2009, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
οκ το λυσαμε αν ανεβαινει ή οχι!!

Να λυσουμε τωρα αν κατεβαινει καποιος απο κει πανω,διοτι που θα παει, μια ζωη το τραιλορ θα τον κουβαλαει;;;;...δεεεεν γινεται :)

Αν την σηκωσει λιγο την μηχανη, ετσι με φορα και σκασει στον δρομο με την πισινη ροδα πρωτα,
τι θα γινει οεο;;

Εγω παλι λεω...γινεται!!!

να ανοίξω καινούργιο πόστ ή να σου απαντήσω εδώ;....

άσε σου απαντάω εδώ....
α) αν η μηχανή κατέβει με την όπισθεν (και ακουμπήσει πρώτα ο πίσω τροχός δηλ) οι τροχοί για κλάσματα του δευτερολέπτου θα μπλοκάρουν (γιατί είχαν αντίθετη φορά απο αυτή που πλέον θα κινείτε η μηχανή) και μετά θα ξεκινήσουν να περιστρέφονται με την σωστή (πλέον) φορά. απλά δίνεις γκάζι και..ξανά ανεβαίνεις στη ράμπα. Σκόπιμα δεν εξετάζω τι γίνεται στα κλάσματα του δευτερολέπτου που η μηχανή μεν κινείται αλλά με σταματημένους τροχούς που δεν δίνουν την γυροσκοπική ευστάθεια που χρειάζεται για να ισορροπήσει....

β) γυρνάς την μηχανή πάνω στο τρέιλερ και κατεβαίνεις με την μούρη....ο μπροστά τροχός μπλοκάρει στιγμιαία (ως άνω) και μετά κινείτε (για σένα τον αναβάτη) με την όπισθεν, ενώ ταυτόχρονα εσυ προσπαθείς με το γκάζι να κατεβάσεις και την υπόλοιπη μηχανή...ο μπροστά θέλει να ξανά ανέβει, ο πίσω να κατέβει την ράμπα, αλληλοακυρώνουν ο ένας τον άλλον και εσύ μένεις μετέωρος ή πέφτεις....

ότι και να γίνει...φρόντισε να έχεις τον κολλητό με κάμερα δίπλα! η κοινότητα του youtube θα σε αποθεώσει....:wave2:

υγ: χαζός είσαι και φαίνεσαι..καθρεπτάκι καθρεπτάκι :a22:
:lol: :rotflmao:

SVX
07/04/2009, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
οκ το λυσαμε αν ανεβαινει ή οχι!!

Να λυσουμε τωρα αν κατεβαινει καποιος απο κει πανω,διοτι που θα παει, μια ζωη το τραιλορ θα τον κουβαλαει;;;;...δεεεεν γινεται :)

Αν την σηκωσει λιγο την μηχανη, ετσι με φορα και σκασει στον δρομο με την πισινη ροδα πρωτα,
τι θα γινει οεο;;

Εγω παλι λεω...γινεται!!!

αδερφε μου ΣΤΑΚΗ , χωρις παρεξηγηση, με το συμπαθειο δηλαδη, αν και δε μου πεφτει λογος.... ξεροντας οτι αυτο καθιστα παραβιαση των προσωπικων σου δεδομενωνε .......


:look: ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΣΑΙ ? :look:


160685

pakosgemistos
07/04/2009, 19:04
ενταξει τον ξεφτιλισαμε λιγο το παλικαρι!!!!
σορρυ φιλε!!!!!
απλως εχεις λιγο μεγαλυτερη φαντασια απο πολλους εδω!

να εισαι καλα!και αν καταληξεις καπου--μπραβο σου!!!!

el_hymador
07/04/2009, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
οκ το λυσαμε αν ανεβαινει ή οχι!!

Να λυσουμε τωρα αν κατεβαινει καποιος απο κει πανω,διοτι που θα παει, μια ζωη το τραιλορ θα τον κουβαλαει;;;;...δεεεεν γινεται :)

Αν την σηκωσει λιγο την μηχανη, ετσι με φορα και σκασει στον δρομο με την πισινη ροδα πρωτα,
τι θα γινει οεο;;

Εγω παλι λεω...γινεται!!!

ε, να μη συμμετασχω και εγω που ειμαι σαρδαναπαλος στη συζητηση;

θα συμμετασχω!

Πρωτα απ΄ολα ΔΕΝ εχεις ανεβει πανω στο τερεϊλερ, απορω πως εισαι σιγουρος οτι κατι τετοιο ειναι εφικτο...επειδη ειδες το βιντεακι με τους Mythbusters;

Ειπαμε ΔΕΝ γινεται, τουλαχιστον απο εμας του κοινους θνητους...ακομη και αν εχεις πεισει τον εαυτο σου οτι μπορεις να τα καταφερεις θεωρητικα, στη πραξη απαιτει τρελη προπονηση και πολυ μελετη ολων των συνισταμενων...

ακου να δεις τι θα κανεις λοιπον...θα πας στο ΙΚΑ η σε οποια ταμειο υπαγεσαι και θα ρωτησεις με τι ιδιοτητα εισαι ασφαλισμενος...αν σου πουν οτιδηγποτε αλλο εκτος απο κασκαντερ, αστο βρε πουλακι μου να πα να γαμηθει...εδω ολοκληρος Knievel και ολοκληρος Pastranaς εχουν φαει τα μουτρα τους, εσυ λες πως θα τη βγαλεις καθαρη;


Οποτε για να επανλθω στο ερωτημα σου, θεωρω οτι εχεις ανεβασει σε σταση το Strom πανω και εχετε ξεκινησει για το εγχειρημα...για οπισθεν που λεει ο div δεν παιζει, το αποτελεσμα θα ειναι στη καλυτερη περιπτωση μια καλη συλλογη ακτινογραφιων...


με ελαφρυ σουζακι οπως λες θα σκασει πρωτα ο πισω τροχος στο εδαφος ο οποιος θα περιστρεφεται αργα και θα συνατησει τη ασφαλτο η οποια θα τρεχει γρηγορα απο κατω του...καπΝοι θα βγουν...ανταρα θα γινει...αλλα εσυ θα πρεπει να εχεις συμπλεκταρει η να εχει βαλει νεκρα (αμεσως μετα τη σουζα)γιατι ετσι και σκασεις κατω με το φρενο του κινητηρα, βλεπω να γινεσαι ο πρωτος κατοχος V-Strom με χαμηλωμενο μπροστινο κανα μετρο...φθσικα θα πρεπει να προσγειωθεις στη ασφαλτο με τους δυο τροχους απολυτα
ευθυγραμμισμενους με τη διευθυνση της φορας σου
γιατι ακομη και η παραμικρη αποκλιση σημαινει πως θα πας πλυντηριο στο δρομο για πολλα μετρα και
το V-Strom απ οσο ξερω δεν εχει το βαρος ενος πουλοβερ...


αυτα και φροντισε να μην ξαναρχισεις τα μπινελικια και τις παρεξηγησεις, γιατι θα ερθω εκει που εισαι και θα σε βαλω να το κανεις με Goldwing απο το πορπαγκαζ Smart...Οk;

ermiss
07/04/2009, 19:11
Κωstaki αν αποφασίσεις να το δοκιμάσεις, πες μας να φέρουμε καμιά 30ρια κάμερες να αποθανατίσουμε το γεγονός απο κάθε γωνία

SVX
07/04/2009, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
οκ το λυσαμε αν ανεβαινει ή οχι!!

Να λυσουμε τωρα αν κατεβαινει καποιος απο κει πανω,διοτι που θα παει, μια ζωη το τραιλορ θα τον κουβαλαει;;;;...δεεεεν γινεται :)

Εγω παλι λεω...γινεται!!!



:a12: NAI ...! ΝΤΑΞ !!!..... Γ Ι Ν Ε Τ Α Ι .... !!!! :a12:





















:a24: :a24: :a24: :a24: :a24:


160689

LiakosVstrom
08/04/2009, 11:28
σας βρήκα εγώ τη λύση.

για να ανέβει στο τρέιλερ:
με γερανό ανεβάζεις το στρόμ σε στην ταράτσα 2όροφου κτηρίου
παίρνεις φόρα και την στιγμή που περνάει το τρέιλες από κάτω πηδάς μέσα (το θέμα φρενάρισμα απλά δεν υπάρχει γιατί θα βάλεις τεράστια πουφ, από το ΙΚΕΑ, στο βάθος του τρέιλερ κι έτσι θα πέσεις στα μαλακά)

για να κατέβει:
ανεβάζεις τη ράμπα σε ανοδική κλίση
παίρνεις φόρα και πηδάς προς τα έξω
κάνεις 3 backflip, 2 headflip και 8 assflip (γιατί ως γνωστό το v-strom έχει τίγκα ροπή) και προσγειώνεσαι with no problem.


so simple.

Tpap
08/04/2009, 12:30
Τόσο σοβαρό θέμα και το γ@μήσατε.

LOUKILOUK
10/04/2009, 20:20
Εχω λιωσει λεμε απο το γελιο:rotflmao: ...
Εχω διαβασει φοβερες ατακες και διαπιστωνω οτι κυκλοφορει κοσμος με φοβερο χιουμορ εδω μεσα...
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ολα αυτα...
Αλλα αν καποιος διαβαζε κιολας τι γραφει το παλικαρι που βαζει το θεμα θα διαπιστωνε οτι ρωταει αν κατι τετοιο γινετε ή οχι... και ΟΧΙ αν μπορει να το κανει εκεινος με το στρωμα...φανταζομαι οτι ουτε που το σκεφτηκε να κανει κατι τετοιο... οι mythbasters λετε να τα καταφερναν?
Εγω λεω οτι μπορει να ανεβαιναν, αποκλειεται να κατεβαιναν με τον κωλο...αλλα ισως να το κατεβαζαν με την μουρη...

Το αυτοκινητο ανεβηκε ανετα γιατι οχι η μηχανη?αν ειναι θεμα ισορροπιας μονο νομιζω οτι τοτε καποιος ικανος μπορει να το κανει.
Στην τελικη ας τους το προτεινουμε να δουμε τι θα βγει...και να το κανουν και με στρωμα ετσι γιατι παντου υπαρχει ενας μυθος :beer:
γεια χαρα και καλο βραδυ σε ολους :wave2:

stakis
13/04/2009, 02:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK

Αλλα αν καποιος διαβαζε κιολας τι γραφει το παλικαρι που βαζει το θεμα θα διαπιστωνε οτι ρωταει αν κατι τετοιο γινετε ή οχι... και ΟΧΙ αν μπορει να το κανει εκεινος με το στρωμα...φανταζομαι οτι ουτε που το σκεφτηκε να κανει κατι τετοιο...

Ρε φιλε μπραβο δλδ,στο τελος αρχισα να πιστευω οτι μιλαω αλλη γλωσσα,ο καθενας καταλαβαινε και ελεγε οτι του κατεβαινε γ@μησε τα!!

Τελικα η απορια εμεινε,δεν πειστικα απο καποιον,οσοι μιλησαν σοβαρα .... χαχαχαχα :)

katalanos7
13/04/2009, 10:32
Η λύση είναι μία...
Και χρειάζονται μόνο αυτά τα δύο.
1)Καρόστα σκέτη,χωρίς καμπίνα μπροστά
2)Τηλεκατυθυνόμενος μηχανισμός κάτω από την καρότσα,ώστε να ελέγχουμε την κινησή της.

Ανεβαίνεις στην καρότσα από την πίσω μεριά και χωρίς να σταματήσεις καθόλου,συνεχίζεις και κατεβαίνεις από μπροστά είτε με ράμπα είτε με σούζα.
Και το κάνεις και με ότι μηχανή γουστάρεις για να έχεις να τους τη λες...

:a19:

Space
13/04/2009, 12:33
Απλο ειναι.
Πηγαινε τρεξε σε εναν διαδρομο που εχουν στα γυμναστηρια σε μια ταχυτητα 20χλμ και αν μπορει καπιος οπως τρεχεις να μηδενησει την ταχυτητα του διαδρομου ακαριεα.
Που θα βρεθεις εκεινη τη στιγμη??

Ισως (20*1000)/3600= 5.5 m/sec πιο μακρυα απο τον διαδρομο..
Αν οχι 5 μπορει να ειναι 2 η 3 μετρα..

:beer:

stakis
13/04/2009, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Space

Πηγαινε τρεξε σε εναν διαδρομο που εχουν στα γυμναστηρια σε μια ταχυτητα 20χλμ και αν μπορει καπιος οπως τρεχεις να μηδενησει την ταχυτητα του διαδρομου ακαριεα.
Που θα βρεθεις εκεινη τη στιγμη??

Ρε συ space δεν ειναι το ιδιο ανθρωπος και μηχανη.Η μηχανη εχει αμορτισερ για κραδασμους,λαστιχα, ροδες που τσουλανε και σταματανε πανευκολα...ακυρο το παραδειγμα σου πιστευω.