PDA

View Full Version : ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΦΑΙ



tzeronymo
06/04/2009, 20:40
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ. ΞΕΚΙΝΑΤΕ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ, ΠΑΤΕ ΚΟΡΙΝΘΟ ΣΤΑΣΗ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑΥΠΛΙΟ, (ΚΑΦΕ) ΚΑΤΟΠΙΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΠΡΟΣ KΡΑΝΙΔΙ (ΘΕΑΤΡΟ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ), ΑΔΑΜΙ, ΤΡΑΧΕΙΑ, & ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΡΑΤΖΑΣ (ΦΑΓΗΤΟ)
ΣΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ. ΘΑ ΣΑΣ ΜΕΙΝΕΙ ΑΞΕΧΑΣΤΗ Κ Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ Κ Η ΤΑΒΕΡΝΑ! ΜΕΤΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΠΟΛΥ, ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΣΤΑ 36 ΧΛΜ ΚΑΤΗΦΟΡΙΖΟΝΤΑΣ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΕΘΑΝΑ ΦΕΡΡΥ ΠΡΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ) Η ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΣΤΑΣΗ ΣΤΟ STORK (Π.ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ) ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΙΣΘΜΟ ΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΣΙΓΑΡΟ , ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ

kostas_1100gs
07/04/2009, 00:28
Ωραία διαδρομή και σωστά σημεία.

2happy
07/04/2009, 12:38
Φίλε ΤΖΕΡΟΝΥΜΟ προτείνεις εκδρομούλα ? Ημέρα ? Ωρα ? Εγω ειμαι μέσα !
Κάθε Σαββατοκύριακο πάμε κάπου αλλά τι γίνεται κανείς δεν έρχεται απο τα φόρουμ για αυτό και διστάζω πολύ να γράψω.
Εμείς είμαστε αληθινοί μηχανόΒΙΟΙ της εκδρομής, καλοπέρασης καλής παρέας και φαγητού,
και όχι για κόντρες και στροφιλίκια.
Αν και λίγοι έρχονται ειναι πιστοί στις μονοήμερες και στη συζήτιση θα ακούσεις το οτιδήποτε εκτός απο βίδες και γρανάζια.
Αν κανονίσεις κάτι για Σάββατο στείλε μου ενα μσν στο niko4radio στο hotm....

sniper
07/04/2009, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2happy
....
Εμείς είμαστε αληθινοί μηχανόΒΙΟΙ της εκδρομής, καλοπέρασης καλής παρέας και φαγητού,
και όχι για κόντρες και στροφιλίκια.
....

Mε τέτοια σχόλια περιμένεις παρέα; :rolleyes:

2happy
07/04/2009, 20:06
H μηχανή δεν ειναι απλά ενα χομπυ αλλα τρόπος ζωής
οταν χτυπήσεις ή δεν εχεις μηχανή ή δεν ξανακαβαλήσεις τοτε πού είναι οι φίλοι?
Πού είναι τοτε όλοι αυτοί οι γνωστικοί του φόρουμ
αυτοί που μαζεύουν τις μεγάλες παρέες ?
Ο δρόμος δεν είναι πίστα και οι μηχανές δεν είναι παιχνίδια.

Εχω πάει σε αρκετές βόλτες σε αλλα φορουμ και ενας λεει εκανα τις στροφές μου και επιστρέφω,
αλλος ειχε γθαρθεί λιγο και στράβωσε τα πηρούνια στο μηχανάκι ενω 2-3 άλλοι κυνήγι
να αποδείξουν οτι μπορούν να ακολουθήσουν τους γρήγορους και στριφτερούς.
Κατά τα άλλα δεν τους ενδιέφερε ουτε η παρέα ουτε ο καφές ούτε το φαγητό.

Αυτή ειναι η αλήθεια και φυσικό ειναι πολλοί να πειραχτούνε.

Αυτό που επείγει ειναι η ασφάλεια και να περνάμε καλά.

Οσο για παρέα τώρα ειμαστε λίγοι αλλά συνεχίζουμε τις μονοήμερες.
Οταν το μηχανάκι δεν ειναι μεταφορικό να πηγαίνουμε στη δουλειά η να κάνουμε delivery,
οταν δεν εχουμε αλλες υποχρεώσεις και το επιτρέπει το οικονομικό
θα ακολουθήσουν με τις γυναίκες τους για την εκδρομή και τη παρέα

700_Thespieis
07/04/2009, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2happy
H μηχανή δεν ειναι απλά ενα χομπυ αλλα τρόπος ζωής
οταν χτυπήσεις ή δεν εχεις μηχανή ή δεν ξανακαβαλήσεις τοτε πού είναι οι φίλοι?
Πού είναι τοτε όλοι αυτοί οι γνωστικοί του φόρουμ
αυτοί που μαζεύουν τις μεγάλες παρέες ?
Ο δρόμος δεν είναι πίστα και οι μηχανές δεν είναι παιχνίδια.

Εχω πάει σε αρκετές βόλτες σε αλλα φορουμ και ενας λεει εκανα τις στροφές μου και επιστρέφω,
αλλος ειχε γθαρθεί λιγο και στράβωσε τα πηρούνια στο μηχανάκι ενω 2-3 άλλοι κυνήγι
να αποδείξουν οτι μπορούν να ακολουθήσουν τους γρήγορους και στριφτερούς.
Κατά τα άλλα δεν τους ενδιέφερε ουτε η παρέα ουτε ο καφές ούτε το φαγητό.

Αυτή ειναι η αλήθεια και φυσικό ειναι πολλοί να πειραχτούνε.

Αυτό που επείγει ειναι η ασφάλεια και να περνάμε καλά.

Οσο για παρέα τώρα ειμαστε λίγοι αλλά συνεχίζουμε τις μονοήμερες.
Οταν το μηχανάκι δεν ειναι μεταφορικό να πηγαίνουμε στη δουλειά η να κάνουμε delivery,
οταν δεν εχουμε αλλες υποχρεώσεις και το επιτρέπει το οικονομικό
θα ακολουθήσουν με τις γυναίκες τους για την εκδρομή και τη παρέα

allo h8ele na pei o sniper:winka:

kala kaneis file m,kales voltes

tzeronymo
07/04/2009, 20:50
Φιλε μου 2happy δεν ξερω την ηλικια σου τι μηχανη εχεις αλλα καλα τα λες και 8α σου πω λοιπον εγω ειμαι 46 ΣΠΥΡΟΣ το ονομα μου μενω ΠΕΡΑΜΑ και οδηγος νταλικας εχω παρει ενα CBF 1000 1 μηνα το εχω ειχα τρανσαλπ 650 και πιο πριν rebel 250 και ολα τα ειχα για να κανω ταξιδια παντα ΣΑΒ/ΚΥΡΙΑΚΑ απο μικρος ασχολιομουνα με διαφορα 50αρια και παντα την κοπαναγα με φιλους ποτε ΣΑΛΑΜΙΝΑ-ΑΙΓΙΝΑ -ΠΟΡΟ και περναγα ωραια ουτε σουζες ουτε κοντρες α ξεχασα ακολουθω παντα την Πανελληνια συγκετρωση μοτοσυκλετιστων που γινεται καθε χρονο και αλλου του ΑΓ. πνευματος που φετος επειδη θα εχουμε εκλογες παμε μια βδομαδα πριν, αυτα με την πρωτη ευκαιρια τα λεμε απο κοντα mail δυσκολο στειλε μου π.μ στο club transalp που εισαι και μελος ΦΙΛΙΚΑ

tzeronymo
07/04/2009, 20:55
ΥΠΟΨΙΝ ΑΝ ΠΑΤΕ ΣΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΡΧΕΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΠΥΡΟ ΚΑΙ ΠΕΡΑΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΟΤΑ ΟΚ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΜΕ ΜΟΤΟ

2happy
07/04/2009, 21:35
Οχι δεν έχω τίποτα ενάντια στον sniper απλά απάντησα σε αυτό που είπε στο να μαζέψω παρέα.
Ειναι δύσκολο να βρεις σωστή παρέα ετσι και αλλιώς και καλό είναι να εξηγήσε για να μη παρεξηγήσε.

Σε απάντηση στο geronimo ειμαι 43 ετων αλλά εχω και εγώ λιγη ιστορία ιδίως στα δίκυκλα.
Ο κολλητός μου ήταν στου east bay dragons και οταν ερχόντουσαν οι angels αυτοι κλείνονταν σπιτια τους μη γινουν επεισόδια. Θυμάμαι που είχα ερθει διακοπες στην Ελλάδα και έλεγα σε γνωστούς που ειχαν μηχανες για τη χάρλευ και δεν ήξεραν τι είναι και τους ελεγα για το έργο ξεγνιαστος καβαλάρης. Θυμοντουσαν τη σκηνή στη χρυσή γέφυρα τη γέφυρα που πήγαινα συχνά για παγωτάκι στο Σοσαλίτο....



Good riden....

2happy
08/04/2009, 00:10
επειδη καποιος μου ειπε να εξηγήσω δεν τα εγραψα για να το παίξω παλιός η ξυπνιος.
Με τους Angels δεν γινόμουν αποδεχτός λογω το οτι ημουν Ελληνας.
Με τους μαύρους (EBD) κολλάμε περισσότερο σαν νοοτροπία ωστόσο ούτε μαύρος είμαι.
Θελω να καταλήξω στο εξης αυτοί δεν ειχαν κύριο σκοπο την παρέα και διεσκέδαση αν και ήταν τρόπος ζωής ωστόσο αλλοι κατέληγαν φυλακή και αλλοι νεκροί απο ναρκωτικα και διαμάχες. Ενα πιστεύω τους είναι οτι το σεβασμό τον κερδίζεις δίνοντας φόβο..

Ειναι κρίμα στη χώρα μας να βλέπω νεα άτομα να παρασύρονται απο τους υπόλοιπους για να τρέξουν και να επιδείξουν κάτι οταν δεν υπάρχει λόγος.
Δεν ξέρω αν γίνομαι σαφής.... Ο βιος της μηχανής δεν εχει να κάνει με τι μαρκα η κυβικα η αν ειναι street ή half bread- οφφ ον και πάλι οφφ.. (ετσι για να ταραξουμε και αυτα τα γκρούπ)
Ηξερα και καποιο που ειχε πάντα το τελευταίο και ποιο γρήγορο μοντέλο και ποτέ δεν ήταν ευχαριστημένος ήθελε πάντα ενα άλογο περισσοτερο και οταν σε μια κόντρα εχανε ετρεχε παλι στο μηχανικό και αυτό δεν τον κάνει μηχανόβιο (το ατομο δεν πήγε ποτέ σε πίστα) απλά πορωμένο. Τωρα γιατί ποτέ δεν είχε κοπέλα ισως αυτή φοβόταν μη πέσει οταν η μηχανή σηκονώταν στη μία ρόδα ?
Ισως γιατί το άτομο δεν είχε κανένα ενδιαφέρον οπως φωτογραφίες, τη φύση τη σωστή παρέα ή να πάνε εκδρομές ?

Εγω ίσως ειμαι και ο ποιο τρελάρας εδω μέσα και το λέω αυτό γιατί εχω γνωρίσει πολλούς και εδω και σε άλλα φόρουμ και αν το θεωρήσω σωστό πάω και για καφέ αθήνα - θεσσαλονίκη και ας ταξιδεύω με 140.
Μερικοί γνωστοί που πρότειναν βόλτες η μονοήμερες γύρισαν και μου ειπαν το εξης οτι ειται δεν έρχονται αλλοι απο τα φορουμ γιατί δεν το επιτρέπει το οικονομικό είται γιατί δεν τους ενδιαφέρει παρέα και εκδρομή αλλά να τρέχουν αγώνες είται γιατι δουλεύουν ή εχουν οικογένειες. Ωστόσο όσοι ήδη γνωρίζονται και πάνε δικάβαλα και έτσι δεν δίνουν πόστο παρά κανονίζουν μεταξύ τους με πμ και απλά ποστάρουν αργότερα φωτο στα φόρουμ.
Ισως αυτό να εξηγεί γιατί ενω τα φόρουμ εχουν τόσα πολλά μέλη λιγοι έρχονται.

TROOPER
08/04/2009, 09:54
ενας γενικοοοοοοοοοοοοοοοοοοος :lol: :lol: :lol:

devil's animal
08/04/2009, 12:55
:a014:

kalgeorge
08/04/2009, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
:a014:



;)


160731

sniper
08/04/2009, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2happy
επειδη καποιος μου ειπε να εξηγήσω δεν τα εγραψα για να το παίξω παλιός η ξυπνιος.


καλά κάνεις γιατί μπήκες φουριόζος λες και σε περιμέναμε


Αρχικά δημιουργήθηκε από 2happy

Με τους Angels δεν γινόμουν αποδεχτός λογω το οτι ημουν Ελληνας.


Σοβαρό πρόβλημα αυτό.


Αρχικά δημιουργήθηκε από 2happy

Με τους μαύρους (EBD) κολλάμε περισσότερο σαν νοοτροπία ωστόσο ούτε μαύρος είμαι.


Ακόμα σοβαρότερο γιατί οι μαυροι εδώ σπανίζουν


Αρχικά δημιουργήθηκε από 2happy

Θελω να καταλήξω στο εξης αυτοί δεν ειχαν κύριο σκοπο την παρέα και διεσκέδαση αν και ήταν τρόπος ζωής ωστόσο αλλοι κατέληγαν φυλακή και αλλοι νεκροί απο ναρκωτικα και διαμάχες. Ενα πιστεύω τους είναι οτι το σεβασμό τον κερδίζεις δίνοντας φόβο..


Τωρα γίνεσαι σαφής.


Αρχικά δημιουργήθηκε από 2happy


Ειναι κρίμα στη χώρα μας να βλέπω νεα άτομα να παρασύρονται απο τους υπόλοιπους για να τρέξουν και να επιδείξουν κάτι οταν δεν υπάρχει λόγος.


Ε νέα άτομα είναι... Από κάτι παλιόγερους να φοβάσαι.....


Αρχικά δημιουργήθηκε από 2happy


Δεν ξέρω αν γίνομαι σαφής.... Ο βιος της μηχανής δεν εχει να κάνει με τι μαρκα η κυβικα η αν ειναι street ή half bread- οφφ ον και πάλι οφφ.. (ετσι για να ταραξουμε και αυτα τα γκρούπ)



Αυτό είναι μάλλον άποψή σου...

Αρχικά δημιουργήθηκε από 2happy

Ηξερα και καποιο που ειχε πάντα το τελευταίο και ποιο γρήγορο μοντέλο και ποτέ δεν ήταν ευχαριστημένος ήθελε πάντα ενα άλογο περισσοτερο και οταν σε μια κόντρα εχανε ετρεχε παλι στο μηχανικό και αυτό δεν τον κάνει μηχανόβιο (το ατομο δεν πήγε ποτέ σε πίστα) απλά πορωμένο. Τωρα γιατί ποτέ δεν είχε κοπέλα ισως αυτή φοβόταν μη πέσει οταν η μηχανή σηκονώταν στη μία ρόδα ?



Α γνωρίζεις τον Παπ; Αλλά αυτός νταραβεριζεται μ' εκείνον τον Βάντα....

Αρχικά δημιουργήθηκε από 2happy

Ισως γιατί το άτομο δεν είχε κανένα ενδιαφέρον οπως φωτογραφίες, τη φύση τη σωστή παρέα ή να πάνε εκδρομές ?


Είναι γνωστό ότι ο Παπ είναι ατάλαντος... Ο βάντας διαφέρει λιγο βέβαια...


Αρχικά δημιουργήθηκε από 2happy

Εγω ίσως ειμαι και ο ποιο τρελάρας εδω μέσα και το λέω αυτό γιατί εχω γνωρίσει πολλούς και εδω και σε άλλα φόρουμ και αν το θεωρήσω σωστό πάω και για καφέ αθήνα - θεσσαλονίκη και ας ταξιδεύω με 140.


Και δεν σε στεναχωρεί να σε περνάει αραμπάς φορτωμένος; Πως κρατιέσαι ξύπνιος;


Αρχικά δημιουργήθηκε από 2happy

Μερικοί γνωστοί που πρότειναν βόλτες η μονοήμερες γύρισαν και μου ειπαν το εξης οτι ειται δεν έρχονται αλλοι απο τα φορουμ γιατί δεν το επιτρέπει το οικονομικό είται γιατί δεν τους ενδιαφέρει παρέα και εκδρομή αλλά να τρέχουν αγώνες είται γιατι δουλεύουν ή εχουν οικογένειες. Ωστόσο όσοι ήδη γνωρίζονται και πάνε δικάβαλα και έτσι δεν δίνουν πόστο παρά κανονίζουν μεταξύ τους με πμ και απλά ποστάρουν αργότερα φωτο στα φόρουμ.
Ισως αυτό να εξηγεί γιατί ενω τα φόρουμ εχουν τόσα πολλά μέλη λιγοι έρχονται.

Ναι έχει γίνει και σχετική έρευνα την οποία μπορει να στην εξηγήσουν οι πιο σχετικοί με το φόρουμ.

Πάω να πλέξω ένα ζιπουνάκι....

tzeronymo
08/04/2009, 21:30
φιλαρακια μολις γυρισα απο Ισθμο πηγα για καφεδακι και κατοπιν χαλαρα απο παλια μες το φεγγαρι ηταν η βραδυα τeλεια 2happy που εισαι εχασες

byron
08/04/2009, 22:47
Τι γίνεται ρε ??? :confused: :confused: :confused:

Tpap
08/04/2009, 23:04
Ποιός είναι..?

Άνοιξες..?



:confused: :sick:

vangelis 64
09/04/2009, 09:23
Άσχετο...:D

Άμα την πάτε τη βόλτα τελικα,η ταβέρνα που λέει το παληκάρι είναι όντως πολύ καλή,πάμφθηνη και οι μερίδες τεράστιες.

Γι' αυτό φροντίστε οι παραγγελίες σας να είναι μετρημένες,γιατί θα βάλετε και στίς τσέπες.:lol:

Αν θέλετε δε,μπορείτε να πάτε στο "Αγνάντι" αντί για το Στορκ.Είναι στο δρόμο για την Τραχειά,στην κορυφή τού βουνού,με πολύ ωραία θέα.:wave2:


Νίκο...έλεος ρε. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Zpower
09/04/2009, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2happy
Οχι δεν έχω τίποτα ενάντια στον sniper απλά απάντησα σε αυτό που είπε στο να μαζέψω παρέα.
Ειναι δύσκολο να βρεις σωστή παρέα ετσι και αλλιώς και καλό είναι να εξηγήσε για να μη παρεξηγήσε.

Σε απάντηση στο geronimo ειμαι 43 ετων αλλά εχω και εγώ λιγη ιστορία ιδίως στα δίκυκλα.
Ο κολλητός μου ήταν στου east bay dragons και οταν ερχόντουσαν οι angels αυτοι κλείνονταν σπιτια τους μη γινουν επεισόδια. Θυμάμαι που είχα ερθει διακοπες στην Ελλάδα και έλεγα σε γνωστούς που ειχαν μηχανες για τη χάρλευ και δεν ήξεραν τι είναι και τους ελεγα για το έργο ξεγνιαστος καβαλάρης. Θυμοντουσαν τη σκηνή στη χρυσή γέφυρα τη γέφυρα που πήγαινα συχνά για παγωτάκι στο Σοσαλίτο....



Good riden.... TO XRYSO KLEIDI στην πλακα δεν το ειχες προλαβει λογω ηλικιας ,μιλαμε για 1974 και μετα ....και πριν το κλειδι λιγο πιο κατω ηταν το φολκ 77 .εκεινη την εποχη πολλοι αμερικανοι δεν ηξεραν που πεφτει η αμερικη ετσι μην λεμε και οτι θελουμε .μπορω να σου αποδειξω οτι η τοτε Ελλαδα ηταν αναλογικα ετη φωτος μπροστα ,η σημερινη βεβαια ειναι μια διαφορετικη ιστορια .

2happy
09/04/2009, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zpower
TO XRYSO KLEIDI στην πλακα δεν το ειχες προλαβει λογω ηλικιας ,μιλαμε για 1974 και μετα ....και πριν το κλειδι λιγο πιο κατω ηταν το φολκ 77 .εκεινη την εποχη πολλοι αμερικανοι δεν ηξεραν που πεφτει η αμερικη ετσι μην λεμε και οτι θελουμε .μπορω να σου αποδειξω οτι η τοτε Ελλαδα ηταν αναλογικα ετη φωτος μπροστα ,η σημερινη βεβαια ειναι μια διαφορετικη ιστορια . ΄

Οντως δεν γνωρίζω για αυτά που λές.
Αυτά που ξέρω όμως για τη σημερινή Αμερική ειναι
(Στην Αμερική όλοι σε μια ηλικία παίρνουν σύνταξη δεν υπάρχουν ένσυμα και τέτοια ειται δουλεψες η όχι δικαιούσε σύνταξη καθώς και ιατρική κρατική ασφάλιση, γραφεσαι σε οποιοδήποτε πανεπηστήμιο χωρις εξετάσεις και όχι μόνο σπουδάζεις αλλά εάν δεν έχεις αρκετά λεφτά λαμβάνεις κρατικό μισθό γιατί οι σπουδές θεωρούνται δουλειά και τρίτον και τελευταίο ο απλός πολίτης εχει δικαίωμα ψηφου για νόμους και όχι καποια βουλή).
Η Αμερικάνικη νομοθεσία ειναι φτιαγμένη βαση του αρχαίου Ελληνικού δικαίου.

sniper
09/04/2009, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2happy
΄

Οντως δεν γνωρίζω για αυτά που λές.
Αυτά που ξέρω όμως για τη σημερινή Αμερική ειναι
(Στην Αμερική όλοι σε μια ηλικία παίρνουν σύνταξη δεν υπάρχουν ένσυμα και τέτοια ειται δουλεψες η όχι δικαιούσε σύνταξη καθώς και ιατρική κρατική ασφάλιση, γραφεσαι σε οποιοδήποτε πανεπηστήμιο χωρις εξετάσεις και όχι μόνο σπουδάζεις αλλά εάν δεν έχεις αρκετά λεφτά λαμβάνεις κρατικό μισθό γιατί οι σπουδές θεωρούνται δουλειά και τρίτον και τελευταίο ο απλός πολίτης εχει δικαίωμα ψηφου για νόμους και όχι καποια βουλή).

Η Αμερικάνικη νομοθεσία ειναι φτιαγμένη βαση του αρχαίου Ελληνικού δικαίου.




Είσαι σίγουρος γι αυτό;

Πες μου ότι μας κάνεις πλάκα....

Καλα ναι.... το βλέπουμε στις ουρες στα πανεπιστήμια....

Μάλιστα.....

Είχαν συντάξεις στην Αρχαία Ελλάδα;



Ποιος αφησε την πόρτα ανοιχτή και μπήκε ο Ομπάμα στο φόρουμ;

2happy
09/04/2009, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Καλα ναι.... το βλέπουμε στις ουρες στα πανεπιστήμια....
Είχαν συντάξεις στην Αρχαία Ελλάδα;
[SIZE=4]SIZE]

Που στήριξαν τη νομοθεσία είπα οχι αν οι αρχαιει Ελληνες ειχαν συντάξεις.
Δεν ξέρω τι βλέπεις εσύ στα πανεπιστήμια η τι θέλουν να σου δείξουν ουτε εγραψα τι γνώμη μου απλά τι ίσχυε και τι ισχύει και το λέω γιατι και εγώ σπούδαζα εκεί.

jorgevaldano
09/04/2009, 13:07
εξετάσεις μπορεί να μη δίνεις για το πανεπιστήμιο αλλά αυτό δεν σημαίνει πως γράφεσαι σε όποιο θες χωρίς κανένα σκρινάρισμα από μέρους τους

Zpower
09/04/2009, 13:20
Το σχολιο μου ειχε να κανει με τα χαρλευ ,τα τοτε στεκια ,και τους γνωστους αγγελους !!!! Η Ελλαδα τοτε ροκαρε οσο καμια αλλη χωρα ,(αναλογικα παντα μιλαμε σε επιπεδο πληθυσμου ) ,οσο και να φαινεται παραλογο η μοτοσυκλετα ειχε μπει για τα καλα στη ζωη των τοτε Ελληνων ,θελεις απο ψυχισμο ,απο αντιδραση για την τοτε πολιτικη κατασταση , η ως μεσο φυγης της νεολαιας ? απο το 70 και μετα καταστασεις τζοε μπαρ ηταν καθημερινο (νυκτερινο ) φαινομενο σε ολη την τοτε παραλιακη της αθηνας ,χαρλευ υπηρχαν αρκετα πρωτοι και καλυτεροι τα σπαγανε !! οι μουστακαληδες της χωροφυλακης ,τροχαιας , προσπαθωντας να πιασουν τα τοτε Ζηταρια και Σεμπε καμια φορα τρεχαν πισω απο υπερφιαγμενα Ζακσακια 125αρια μερα μεσημερι ανοδο στη Συγγρου ,, ωρεε γλεντια και γελια που ζησαμε ,τσοπεραδες υπηρχαν απο το 70 ,μολις παιχτηκε το εασυ ραιντερ ,σε μια νυκτα γεμισε η Αθηνα με ποδηλατα τσοπερ κατι πηρουνια με νεροσοληνες τρια μετρα ..ειχαν βρει το μπελα τους οι ηλεκτροκοληταδες της εποχης Μαρκος στο μοναστηρακι ,και λοιποι Γιοσυ..μουρηδες .Υπηρχαν απο την αλλη και τα 2 ρεισιγκ 500 καβα .το Ιμολα του ΣΜΑΡΤ .και αλλα ακομη ρεισονια της εποχης .στο αμερικα νομιζω τοτε τα 500 ηταν καμια 20σαρια μονο ,υπηρχε και το Στιγκραυ με κατι χιλιαδες κυβικα η στριγγλα του τζωνυ ,το εβαζαν μπροστα στην ελφιγκο και το ακουγαμε μεχρι το φαληρο !!! αυτα ηταν τα ηρωικα χρονια .Το 80 ειχε παλι την δικη του ιστορια την ζησαμε και αυτη με τις πρωτες λεσχες την πρωτη πανελληνια την πρωτη ,,,,την πρωτη ,,,,,,, γμτ γερασα ασχημα ,οταν αρχιζεις να κρινεις με βαση την πρωτη σου μαλακια εισαι ηδη ντετ . Τωρα στο σημερινο γιγνεσθαι οπως καταλαβαινεις απεχω και ειναι λογικο ,δεν μπορω να κοντραρω τα σημερινα νιατα που ζουν και δημιουργουν τους δικους τους μυθους ,Το μονο που εχει μεινει μια καλη παρεα.μια καλη βολτα ,και καποια ανεκπληρωτα ονειρα , Οσον αφορα την κατασταση στην ΑΜΕΡΙΚΗ την θεωρω γελοια οχι για τους ιδιους τους ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥς ,αλλα για εμας τους ιδιους που ανεχομαστε την γενοκτονια των Ινδιανων η οποια συνεχιζεται πλεον σε ολο τον πλανητη ,αυτο δεν ηταν το νοημα του εασυ ραιντερ ? για ποια λαντ αναζητουσε ο καπτεν αμερικα ? και τι εγινε τελικα ποιο αποτελεσμα ? αλλαξε τιποτα προς το καλυτερο ? Αλλαξε ο μανωλιος βαζοντας τα ρουχα του αλλιως ,το οτι εχουν ενα προεδρο εγχρωμο το θεωρεις αλλαγη ? ακομη τα χειροτερα δεν τα εχει δει η αμερικη .ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ ΕΚΕΙ ..αρχιζω ομως να ξεφευγω ,για βολτα και κανα μπυρονι ειμαστε εδω μεσα .να πεταμε και καμια μαλακια να περνα και η ωρα .ετσι για να θυμηθουμε τα παλια και οχι μονο .ειχα καιρο να παω σε ζωντανο ..ευτυχησα να ζησω σπυριδουλα σε μοναδικες στιγμες ,,ερχεται και ο θειος νωντας σαββατο καπακι να δεσει το γλυκο ,,,εσεις ρε παιδες που σκιζετε τα γκαζια καθε σαβ/κο και καθε βραδυ ριξτε και μια κουφη για μενα ,,,θα την καταλαβω να ειστε σιγουροι για αυτο .

2happy
09/04/2009, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zpower
Το σχολιο μου ειχε να κανει με τα χαρλευ ,τα τοτε στεκια ,και τους γνωστους αγγελους !!!!.

Δεν έχω δει ποτέ όλο το έργο εασυ ριντερ αλλλα μερικές σκηνές εδω και εκεί στην τηλεώραση.
Δεν ξέρω τους αγγελους στην Ελλάδα που ανάφερες.
Ξέρω μόνο τους πρώτους αγγέλους (τους οποίους γνώρισα στα μετέπιτα χρόνια) .... τους "HELLS ANGELS" της πόλης που ζούσα και μεγάλωσα το Oakland της Καλιφόρνια..
Ενα τμήμα της δράσης τους εκτός απο το να ελένγχουν εμπόρια ναρκωτικών ειχαν να ελένγουν εταιρίες και κέντα διασκεδάσεως παρέχοντας προστασία δια της απειλής κα.....

Tpap
09/04/2009, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zpower
...για βολτα και κανα μπυρονι ειμαστε εδω μεσα .να πεταμε και καμια μαλακια να περνα και η ωρα... .

Εγώ τις βόλτες τις έχω κόψει προ πολλού...επιμένω όμως στα άλλα δύο.

...:a013::wave2:

TROOPER
09/04/2009, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper





Ποιος αφησε την πόρτα ανοιχτή και μπήκε ο Ομπάμα στο φόρουμ;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: