PDA

View Full Version : 990 smt



panos1050
06/04/2009, 20:46
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΕΥΘΗΚΑ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΩΧΟΣ ΕΝΩΣ TIGER 1050 ΚΑΛΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΔΕ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΚΑΤΕΜΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.ΠΡΙΝ ΤΟ Τ ΕΙΧΑ ΤΟ DUKE 2 KAI TO 990 ADVENTURE ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΟΙΠΩΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΗΜΕΝΗ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟ TIGER ΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΡΩΕΙ.ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΞΕΦΩΡΤΟΘΩ ΑΦΟΥ ΣΤΗΝ ΚΤΜ ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ .ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ΄?

DUKASII
07/04/2009, 08:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΕΥΘΗΚΑ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΩΧΟΣ ΕΝΩΣ TIGER 1050 ΚΑΛΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΔΕ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΚΑΤΕΜΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.ΠΡΙΝ ΤΟ Τ ΕΙΧΑ ΤΟ DUKE 2 KAI TO 990 ADVENTURE ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΟΙΠΩΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΗΜΕΝΗ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟ TIGER ΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΡΩΕΙ.ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΞΕΦΩΡΤΟΘΩ ΑΦΟΥ ΣΤΗΝ ΚΤΜ ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ .ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ΄? γαμησετα φιλε..μια απο τα ιδια και εδω...


αλλα 13 παλι δε δινω..

DrBig
07/04/2009, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟ TIGER ΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΡΩΕΙ.ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΞΕΦΩΡΤΟΘΩ ΑΦΟΥ ΣΤΗΝ ΚΤΜ ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ .ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ΄?

αναρτησεις, εξατμιση, προγραμμα ?

panos1050
07/04/2009, 12:06
ΦΥΛΤΡΟ, ΕΞΑΤΜΗΧΗ ZARD ,ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, BAGSTER,XENON,ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΗΧΑ,ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΦΙΜΕ, ΣΙΤΑ ΨΥΓΕΙΟΥ TIGER ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΑ ΥΠΟΨΗΝ

DrBig
07/04/2009, 12:19
δεν εχω, απλα ελεγα μπας και η μηχανη ειναι μαμα ωστε να τα βαλεις και να παψει να σε απασχολει το ΚΤΜ για κανα χρονο. Εμενα οταν με πιανει κατι με ΚΤΜ φροντιζω να διαβαζω για τα προβληματα τους και ερχομαι στα ισα μου.

KOSTAS-ER6
07/04/2009, 20:49
η το σκοτωνεις (που λενε τα γουστα πληρωνονται) κ θα πληρωσεις τη διαφορα η
κανε μεικτη ασφαλεια (πυρος κτλ) καψτο κ με την αποζημιωση παρε αυτο που θες!
κ εγω φαγωθηκα για το 990 adventure το εχω απο την Κ.Δευτερα κ ειμαι στη πριζα!!!καταπληκτικο μηχανακι.

ACAB
07/04/2009, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
δεν εχω, απλα ελεγα μπας και η μηχανη ειναι μαμα ωστε να τα βαλεις και να παψει να σε απασχολει το ΚΤΜ για κανα χρονο. Εμενα οταν με πιανει κατι με ΚΤΜ φροντιζω να διαβαζω για τα προβληματα τους και ερχομαι στα ισα μου.



Eνας ακομα που πιπιλαει την ιδια καραμελα:mad:

DrBig
08/04/2009, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ACAB
Eνας ακομα που πιπιλαει την ιδια καραμελα:mad:


καλα δωσε μου να δοκιμασω απο την δικια σου καραμελα τοτε, τι χρωμα ειναι, πορτοκαλι?

idi
08/04/2009, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
γαμησετα φιλε..μια απο τα ιδια και εδω...


αλλα 13 παλι δε δινω..

+1 το μηχανακι ειναι η απολυτη κ@υλα

η τιμη του ηταν 13,990......... (δε ξερω πως θα ειναι με τη μειωση στα τελη)

14 χιλιαδες λογοι που με αποτρεπουν απο το να το παρω

HFK
12/04/2009, 15:10
[το μηχανακι ειναι η απολυτη κ@υλα

η τιμη του ηταν 13,990......... (δε ξερω πως θα ειναι με τη μειωση στα τελη)

.................................................................................................... .........................

Μήπως ξέρει κανείς εαν το απλό 990 SM του 2008 γίνεται μετατροπή σε SMT ??

el patron
12/04/2009, 18:36
οσο αφορα το πισω μερος ταιριαζουν και οι βασεις και η σχαρα σχετικα με το φερινκ αυτο πιανει στο τεποζιτο με βιδες πανω του , και το προβλημα ειναι οτι το sm δεν εχει τετοιες υποδοχες αρα πρεπει να αλλαχτει και το τεποζιτο που ειναι ασυμφορο

ACAB
12/04/2009, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
καλα δωσε μου να δοκιμασω απο την δικια σου καραμελα τοτε, τι χρωμα ειναι, πορτοκαλι?

Ρε φιλαρακο εχω βαρεθει να ακουω για βλαβες που παθαινουν ΜΟΝΟ ΚΤΜ κανε μια αναζητηση σε βλαβες και θα δεις και αλλα πολλα μηχανακια

φιλικα παντα:wave2: :wave2:

KOSTAS-ER6
12/04/2009, 20:33
πες τα φιλε μου , δυστυχως ετσι ειναι....
κανενα δεν ειναι τελειο ολα τα μηχανακια σε καποιο σημειο πασχουν αλλα μη τα ισωπεδωνουμε κιολας!

DrBig
12/04/2009, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από ACAB
Ρε φιλαρακο εχω βαρεθει να ακουω για βλαβες που παθαινουν ΜΟΝΟ ΚΤΜ κανε μια αναζητηση σε βλαβες και θα δεις και αλλα πολλα μηχανακια

φιλικα παντα:wave2: :wave2:

Δικιο εχεις φιλε μου και δεν ειπα μονο οτι τα ΚΤΜ εχουν προβληματα! Παρακολουθω αρκετα σχετικα φορουμ για τα Αυστριακα δικυλινδρα γιατι με ενδιαφερουν, ειναι καταπληκτικες μοτοσυκλετες, δεν ειμαι τελειως ασχετος. Αλλα εχουν καποια ελατωματακια που με αποτρεπουν στο να δωσω μια περουσια και αλλη μια για να τα αποκτησω. Αισθανομαι οτι τα γιαπωνεζικα ειναι πιο αξιοπιστα, οχι απο θεματα σχεδιασμου, αλλα ποιοτικου ελεγχου εξαρτηματων.
Αλλα σε καθε περιπτωση, αυτο που αρχικα ειπα για τα προβληματα των ΚΤΜ ειχε πιο πολυ χαρακτηρα πλακας, ψαχνω να βρω δικαιολογια για να μη δωσω τοσα χρηματα. Μετα αναφερθηκε η καραμελα και η συζητηση πηρε λιγο την κατω βολτα. :beer:

ACAB
12/04/2009, 23:01
ok respect:beer: :beer:

700_Thespieis
12/04/2009, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από KOSTAS-ER6
η το σκοτωνεις (που λενε τα γουστα πληρωνονται) κ θα πληρωσεις τη διαφορα η
κανε μεικτη ασφαλεια (πυρος κτλ) καψτο κ με την αποζημιωση παρε αυτο που θες!
κ εγω φαγωθηκα για το 990 adventure το εχω απο την Κ.Δευτερα κ ειμαι στη πριζα!!!καταπληκτικο μηχανακι.


:rotflmao: :rotflmao:

mou vazeis idees:winka:

hollander
15/04/2009, 07:34
καλημέρα και από εμενα. Μια ερώτηση θέλω να κάνω και αν μπορεί κάποιος να μου απάντηση. Μήπως ξέρετε ποσο θα ήταν μια καλή τιμή για το 990 adv 2/07 με 8000 km ?

DUKASII
15/04/2009, 09:13
ST0 DROMO DIPLA MOY..

TO MHXANHMA EINAI YPEROXO!!

POYLAO TO GIXER OSO OSO KAI PAO NA TO PARO!!

panos1050
15/04/2009, 09:40
φιλε hollander ειχα το ιδιο 5/07 με akrapovich το πουλισα το καλοκαιρι που μας περασε
12000 .τωρα με τις συνθηκες που υπαρχουν κανα δεκαρικο ειναι καλα

hollander
16/04/2009, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
φιλε hollander ειχα το ιδιο 5/07 με akrapovich το πουλισα το καλοκαιρι που μας περασε
12000 .τωρα με τις συνθηκες που υπαρχουν κανα δεκαρικο ειναι καλα φιλε μου ευχαριστω για την απαντηση

LOUKILOUK
21/04/2009, 16:50
Σε αριστη κατασταση μεχρι 10000 χωρις εξατμισεις και 10500 με ακραπες ειναι λογικες τιμες...αν εισαι τυχερος και παιξει και λιγο παζαρι ενα πεντακοσαρικο κατω μπορει να παει ευκολα...μην δωσεις παραπανω εκτος και αν ειναι ιδιαιτερη περιπτωση (πολλα εξτρα ή γνωστος σου π.χ)
Κατα τα αλλα ειχα adv 640 gia 6+ χρονια, εμεινα ικανοποιημενος και πηρα adv990 πριν απο 1μιση μηνα και ειμαι και παλι ενθουσιασμενος... :evil: :winka:
Σχετικα με το SMT και κουκλα ειναι και πολυχρηστικο φαινεται και γκαζια παραδοσιακα θα εχει οπως και φρενα, αναρτησεις... τι αλλο να ζητησει κανεις?χαμηλοτερες τιμες σιγουρα θα βοηθουσαν:) Eγω απλα θελω και λιγο χωματακι και για αυτο επελεξα το adv :wave2:

KOSTAS-ER6
21/04/2009, 18:22
συμφωνω απολυτα ... αλλα αν ειναι 2 ατομα με αποσκευες θα ειναι κ εκει λιγο δυσκολα τα πραγματα με τις αποσκευες!το adv πρεπει να ειναι πολυ πιο ανετο

panos1050
21/04/2009, 19:20
Δεν νομιζω να ειναι πιο ανετο το adv.το ειχα και επειδη εχω καβαλησει και το smt
στην εκθεση βεβαια, νομιζω οτι εχουν την ιδια σελα και ηταν το ιδιο ανετες .
ενα τεστ drive θα βοηθουσε αλλα δεν δινουν εκει στην κτμ .τι πραγμα ειναι αυτο?
δινεις 14000 να παρεις ενα μηχανακι και δεν μπορεις να το οδηγησεις να δεις τι θα παρεις

KOSTAS-ER6
21/04/2009, 21:55
σε ογκο αποσκευων κ οχι οδηγησης ενοουσα με βαλιτσες κτλ το smt δεν μπορεις να το φορτωσεις οπως το adv

panos1050
22/04/2009, 19:39
Πηγα ρωτησα για να κανω ανταλλαγη τον τιγρη μου και μου ειπαν 6500 .
τι λενε ρε 2007 μοντελω φουλ εξτρα.
τελικα με βλεπω παλι για adventure αλλα δεν ξερω μηπως παω και για το 950
για το smt ειναι μεγαλη η διαφορα κριμα

KOSTAS-ER6
25/04/2009, 19:34
για ριξε μια ματια σε αυτα:

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/230023

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/234274

DrBig
25/04/2009, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
Πηγα ρωτησα για να κανω ανταλλαγη τον τιγρη μου και μου ειπαν 6500 .
τι λενε ρε 2007 μοντελω φουλ εξτρα.
τελικα με βλεπω παλι για adventure αλλα δεν ξερω μηπως παω και για το 950
για το smt ειναι μεγαλη η διαφορα κριμα

εχε υπ'οψιν, οτι στα adventure μπορεις να φτιαξεις τροχους 17/19 (και χωρις αλλαγες στις αναρτησεις) με παρα παρα πολυ καλα αποτελεσματα οσον αφορα το 'στριφτερον'!

micele
28/04/2009, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΕΥΘΗΚΑ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΩΧΟΣ ΕΝΩΣ TIGER 1050 ΚΑΛΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΔΕ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΚΑΤΕΜΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.ΠΡΙΝ ΤΟ Τ ΕΙΧΑ ΤΟ DUKE 2 KAI TO 990 ADVENTURE ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΟΙΠΩΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΗΜΕΝΗ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟ TIGER ΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΡΩΕΙ.ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΞΕΦΩΡΤΟΘΩ ΑΦΟΥ ΣΤΗΝ ΚΤΜ ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ .ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ΄?

και που να το οδηγήσεις κιόλας!μόλις γυρισα απο test drive,δεν υπάρχουν λόγια!

KaTaNaS
20/05/2009, 08:18
γκουχου γκουχου!


164031

KaTaNaS
20/05/2009, 08:19
κουκλί αλλά σαν τα χωματινα ΚΤΜ τίποτα! :D


164032

DUKASII
20/05/2009, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
κουκλί αλλά σαν τα χωματινα ΚΤΜ τίποτα! :D :mad: :mad: :mad: DIKO SOY RE????

KaTaNaS
20/05/2009, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
:mad: :mad: :mad: DIKO SOY RE????



:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Σπύρο , έιπαμε!


ΑΠΕΤΑΞΑΜΗΝ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ! :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
20/05/2009, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Σπύρο , έιπαμε!


ΑΠΕΤΑΞΑΜΗΝ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ! :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: file exo pathei me to mixanaki..to blepo kai ston ypno moy..kai mallon mono ekei tha to blepo..

catmaster
20/05/2009, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Σπύρο , έιπαμε!


ΑΠΕΤΑΞΑΜΗΝ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ! :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Ναι ... αλλά όταν το καβαλάς το τούμπανο δε σε τρώει ο κ@λος σου ρε Σταύρο ;;

:smokin: :smokin:

DUKASII
20/05/2009, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Ναι ... αλλά όταν το καβαλάς το τούμπανο δε σε τρώει ο κ@λος σου ρε Σταύρο ;;

:smokin: :smokin: emena me troei mono poy to blepo re seis..

exo lalilsei me to sygerkimeno mixanima...emena prepei na skeftontan otan to ebgazan sth paragogi..
kanonika malista..tha prepe na moy dosoyn ena na to kykloforo gia diafimisi.:D

catmaster
20/05/2009, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
emena me troei mono poy to blepo re seis..

exo lalilsei me to sygerkimeno mixanima...emena prepei na skeftontan otan to ebgazan sth paragogi..
kanonika malista..tha prepe na moy dosoyn ena na to kykloforo gia diafimisi.:D



Αφού το χεις τόσο κάβλα το εργαλείο ρε Σπύρο τράβα μια δώσε το γιαπωνέζικο και πάρτο ρε μαν ...


:beer:

DUKASII
20/05/2009, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Αφού το χεις τόσο κάβλα το εργαλείο ρε Σπύρο τράβα μια δώσε το γιαπωνέζικο και πάρτο ρε μαν ...


:beer: pistepse me kano oti mporo!!

dyskoloi kairoi gia prigipes blepeis..

byron
20/05/2009, 08:55
Κουκλάρα ρπμ, αλλά ΠΟΛΛΑ λεφτά !!! :rolleyes:

DUKASII
20/05/2009, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Κουκλάρα ρπμ, αλλά ΠΟΛΛΑ λεφτά !!! :rolleyes: more mia zoi tin exoyme..

advblack
20/05/2009, 14:03
Πάρτε Εθνικό Λαχείο. Κληρώνει συνέχεια και έχετε τις περισσότερες πιθανότητες να κερδίσετε. Τώρα θα μου πείτε τι κάθομαι και σας λέω. Ε, αφού έχω πάθει και εγώ πλάκα μ΄αυτή την μηχανάρα λέω και καμιά μ@λ@κία για νααπαλύνω τον πόνο μου που δεν πρόκειται να την πάρω. . . . :bawl:

DUKASII
20/05/2009, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από advblack
Πάρτε Εθνικό Λαχείο. Κληρώνει συνέχεια και έχετε τις περισσότερες πιθανότητες να κερδίσετε. Τώρα θα μου πείτε τι κάθομαι και σας λέω. Ε, αφού έχω πάθει και εγώ πλάκα μ΄αυτή την μηχανάρα λέω και καμιά μ@λ@κία για νααπαλύνω τον πόνο μου που δεν πρόκειται να την πάρω. . . . :bawl: Α ΜΠΑ φιλαρακι..εγω θα το παρω..δε παιζει ετσι ειμαι μπορει να ζοριστω λιγακι αλλα δε τη παλευω να καβαλαω ενα μηχανακι και να σκεφτομαι αλλο..

οποτε θα σας ενημερωσω καταλληλα οταν το τσιμπησω το πραμα.:beer:

spyro
20/05/2009, 15:30
κανα Τεστι Ντραιβ παίζει ρε παίδες?

Να δουμε και τι χάνουμε οχι τιποτα άλλο :a13:

advblack
20/05/2009, 15:55
Για πάρε Hellinstore 500 Βουλιαγμένης και μπορεί να τα καταφέρεις. Εγώ τους είχα αφήσει και τηλέφωνο να με πάρουν αλλά φαίνεται ότι δεν τους ενδιαφέρει να πουλάνε και δεν με έχουν πάρει. Είναι κι αυτή η απαξίωση που φοριέται πολύ απ' αυτά τα μαγαζιά είτε πουλάνε είτε το ξύνουν όλη μέρα

DUKASII
21/05/2009, 08:39
http://www.ktm.gr/

ME TO POY MPEIS STO SAIT SOY LEEI GIA TEST RIDE OLA TA 09...

yannis24
21/05/2009, 09:19
27/3/2009
990 SMT ALL ROUNDER



Η KTM διευρύνει την γκάμα της για να αγκαλιάσει ακόμη περισσότερους φίλους της μοτοσυκλέτας και των συγκινήσεων που αυτή προσφέρει.

Η ΝΕΑ KTM990SMT, η μοτοσυκλέτα που μπορεί να σας συντροφεύσει φιλικά παντού και πάντα, σε κάθε δρόμο, κάθε στιγμή, είναι ΕΔΩ και μπορείτε να την βρείτε άμεσα στο δίκτυό μας:



KTM ΕΛΛΑΣ Λ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 500 ΑΛΙΜΟΣ 210 9927 212


ΜΑΚΙΝΑ ΤΣΑΚΑΤΣΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 13 ΘΕΣΣ/ΝΙΚΗ 2310 8393 00



HELLINSTORE 021 ΣΑΡΕΛΛΑΣ Δ. Ν.Ε.Ο. ΠΑΤΡΩΝ – ΑΘΗΝΩΝ 117 ΠΑΤΡΑ 2610 451 052


HELLINSTORE 013 ΚΟΥΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Εθν.ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ 12Β ΚΕΡΚΥΡΑ 26610 440 65


HELLINSTORE 008 Λ.ΚΥΜΗΣ 61 Ν.ΙΩΝΙΑ 210 2756 706


HELLINSTORE 018 34ΟΥ ΣΥΝΤ. ΠΕΖΙΚΟΥ 16 ΠΕΙΡΑΙΑΣ 210 4114 415


ΜΑΛΑΜΙΔΗΣ ΑΘ. 1Ο χλμ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ ΚΟΣΜΙΟΥ 25310 33 683


ΔΙΤΡΟΧΟ ΠΟΛΥΖΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 61 ΛΑΡΙΣΑ 2410 235 900


ΣΙΩΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ Α.Ε. 3ο χλμ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΤΡΙΚΑΛΑ 24310 742 00

panos1050
17/06/2009, 22:59
πετυχα ενα πριν κανα 2 μερες κηφισιας και τα ανοιξαμε λιγο φαναρι φαναρι
το tiger ηταν ολες τις φορες πιο γρηγορο και ψηλο ανετα

fournas
18/06/2009, 18:08
γεια σας φιλοι μου..νεος στο forym.
ρε πανο με τι ανοιγε το tiger???με το smt??
αν οδηγουσες εσυ το tiger μπραβο,γιατι ξερεις να ανοιγεις το μηχανακι σου :a013:
οι διαφορες ειναι πολυ μικρες και κανουν την διαφορα οι οδηγοι...αλλα οπως και να το κανουμε το κτμ ειναι ποιο δυνατο..

panos1050
18/06/2009, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από fournas
γεια σας φιλοι μου..νεος στο forym.
ρε πανο με τι ανοιγε το tiger???με το smt??
αν οδηγουσες εσυ το tiger μπραβο,γιατι ξερεις να ανοιγεις το μηχανακι σου :a013:
οι διαφορες ειναι πολυ μικρες και κανουν την διαφορα οι οδηγοι...αλλα οπως και να το κανουμε το κτμ ειναι ποιο δυνατο..

εισαι πολυ λαθος ειναι ακριβως ιδια αλογα μονο που το ενα ειναι τρικυλινδρο αρα εχει και μεγαλητερη διαρκεια
δεν το λεω για να μιωσω το μηχανακι ισα ισα που ειναι και η καυλα μου γενικα τα κτμ

fournas
18/06/2009, 22:06
φιλε μου πανο
αν καποιος κανει ΠΟΛΥ λαθος για εσενα,ειναι το 0300..
σε συγκριτικο αναφερει για smt 112hp και 211 κιλα και για το tiger 109,8 kai 225,7 κιλα....
και ποιο δυνατο και ποιο ελαφρυ...ΛΕΕΙ...:beer: :beer: :bawl: :bawl:

chris-tiger1050
19/06/2009, 07:19
Φιλε συγνωμη αλλα νομιζω οτι δεν ξερεις το μηχανακι σου!!
Τα 211 κιλα πως τα βγαζεις;Η μηχανη αδεια ειναι 196 κιλα και 19,5 λιτρα η βενζινη παμε στα 215,5 χωρις να εχω βαλει και τα λαδια ετσι;Επισης ειναι 114 αλογα!!
Τωρα το tiger ειναι 198 αδειο και 20 λιτρα η βενζινη παμε στα 218 χωρις επισης να εχω βαλει τα λαδια!!Το tiger ειναι 115 αλογα συμφωνα παντα και για το ενα και για το αλλο μηχανακι με τα specs του κατασκευαστη!!
Τα 225 που τα βρηκες;;Νταλικα ειναι και περνει 7 κιλα λαδι μεσα;

DUKASII
19/06/2009, 08:12
siga paidia de tha tsakothoyme tora pente pano pente kato..ta idia alloga ta bgale to moto me to ktm 2 parapano an thimame..ola thema odigoy einai..mi tsantizeste kai mi treleneste..giati mporei na nomizete o enas i o allos oti pernate ton enan i ton allon..alla se aytes tis diafores..o odigos paizei panta to rolo.

kai an krino apo toys floroys poy pernoyn ktm...:bawl: :lol: :rotflmao: :lol:

DUKASII
19/06/2009, 08:15
δωστε μου ενα σμτ ρε παιδια να τα παμε στη τελικη...
:p :D

fournas
19/06/2009, 12:27
cristiger και εσυ δεν ξερεις να διαβαζεις.
1)αναφερα μετρησεις περιοδικου(και οχι οτι λεει η καθε εταιρια..)οπωτε αν θες βαλε χερι σ αυτους:eyepop:
2)ποιο μηχανακι μου???για SMT μηλαμε εγω εχω smr..εκτος αν νομιζεις οτι ειναι ιδια

doykasii σε ευχαριστω που συμφωνεις..ακριβως το ιδιο ειπα κι εγω για οδηγους αλλα καποιους αντι να τους τιμαει,θυγονται νομιζοντας οτι υποβιβαζω το μηχανακι τους:a24: :a24: :a24:

LOUKILOUK
19/06/2009, 19:16
Παιδια οντος δεν ειναι δυνατον απο μια ατυπη κοντριτσα απο φαναρι σε φαναρι να βγαλουμε σοβαρα συμπερασματα...ειδικα για 2 μηχανες με παρομοια χαρακτηριστικα...στησιμο...κιλα ...αλογα...αλλα διαφορετικους οδηγους...
Τελος ακομα και ετσι να ειναι τι σημασια εχει το φαναρι-φαναρι? ειναι οδηγηση, οδηκη συμπεριφορα και οδηγικη ικανοτητα αυτο το πραμα? εχει καμια σχεση με οδηγικη απολαυση? αντε το πολυ πολυ να ειναι μια μικρη εκτονωση...
:a31: :lol: :rotflmao: :bigcry:
και τα 2 μηχανακια παντως ειναι γαματα και σιγουρα ειναι δυσκολο να αποφασισει καποιος ποιο θα αγοραζε κοιτωντας μονο νουμερα και επιδοσεις... ειναι κυριως θεμα γουστου και αποψης η τελικη αποφαση...
γεια χαρα σας μαγκες:wave2:

alexxxcbr
19/06/2009, 21:45
To ktm δεν εχει καμμια σχεση με το tiger ουτε σε γκαζια ουτε σε οδικη συμπεριφορα.Το ktm ειναι πολυ ανωτερο,και πιθανον ο φιλος με το smt να το εστρωνε.Μην τρελλαθουμε κιολας....



:wave2: :wave2: :wave2:

TheFace
19/06/2009, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexxxcbr
To ktm δεν εχει καμμια σχεση με το tiger ουτε σε γκαζια ουτε σε οδικη συμπεριφορα.Το ktm ειναι πολυ ανωτερο,και πιθανον ο φιλος με το smt να το εστρωνε.Μην τρελλαθουμε κιολας....



:wave2: :wave2: :wave2:

Ασφαλως και δεν θα τρελαθουμε, αλλα πως το λες αυτο?
Τα 'χεις καβαλησει (ξεμουνι@σει:blush: ) και τα δυο?


ΥΓ. Προσωπικα, δεν εχω καβαλησει κανενα απο τα δυο, αλλα μου κανει φοβερη εντυπωση που λες οτι "δεν εχει καμια σχεση", λες και συγκρινουμε παπι με xt!!!

chris-tiger1050
20/06/2009, 06:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από fournas
cristiger και εσυ δεν ξερεις να διαβαζεις.
1)αναφερα μετρησεις περιοδικου(και οχι οτι λεει η καθε εταιρια..)οπωτε αν θες βαλε χερι σ αυτους:eyepop:
2)ποιο μηχανακι μου???για SMT μηλαμε εγω εχω smr..εκτος αν νομιζεις οτι ειναι ιδια

doykasii σε ευχαριστω που συμφωνεις..ακριβως το ιδιο ειπα κι εγω για οδηγους αλλα καποιους αντι να τους τιμαει,θυγονται νομιζοντας οτι υποβιβαζω το μηχανακι τους:a24: :a24: :a24:

Φιλε Φουρνα εγω μπηκα σε ενα thrent στο φορουμ που λεει ΚΤΜ 990 SMT και απανταω πανω σε αυτο!!
Δεν ξερω τι μηχανη εχεις και ουτε εψαξα το προφιλ σου για να δω!
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι τα "αξιοπιστα" περιοδικα που διαβαζεις......
Πως ενα περιοδικο που μιλαει για μηχανες λεει τετοια χαρακτηριστικα για αυτες τις 2 μηχανες!
Μηπως διαβαζες κανενα Μικυ Μαους και μπερδευτηκες;:confused: :confused:
Μπαινεις σε ενα απο τα μεγαλυτερα φορουμ ψαξε λιγο πριν δωσεις μια απαντηση η σκεψου και λιγο τι γραφουν τα "αξιοπιστα" περιοδικα πριν κανεις copy-paste αυτα που λενε!!
Ποιο περιοδικο ηταν αυτο να τους στειλω ενα e-mail να τους τα ψαλω να σου φυγει και το παραπανο οτι σου εβαλα χερι.

chris-tiger1050
20/06/2009, 06:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Παιδια οντος δεν ειναι δυνατον απο μια ατυπη κοντριτσα απο φαναρι σε φαναρι να βγαλουμε σοβαρα συμπερασματα...ειδικα για 2 μηχανες με παρομοια χαρακτηριστικα...στησιμο...κιλα ...αλογα...αλλα διαφορετικους οδηγους...
Τελος ακομα και ετσι να ειναι τι σημασια εχει το φαναρι-φαναρι? ειναι οδηγηση, οδηκη συμπεριφορα και οδηγικη ικανοτητα αυτο το πραμα? εχει καμια σχεση με οδηγικη απολαυση? αντε το πολυ πολυ να ειναι μια μικρη εκτονωση...
:a31: :lol: :rotflmao: :bigcry:
και τα 2 μηχανακια παντως ειναι γαματα και σιγουρα ειναι δυσκολο να αποφασισει καποιος ποιο θα αγοραζε κοιτωντας μονο νουμερα και επιδοσεις... ειναι κυριως θεμα γουστου και αποψης η τελικη αποφαση...
γεια χαρα σας μαγκες:wave2:

Φιλε LOUKILOUK θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου!!!:beer: :beer:

advblack
20/06/2009, 09:12
Εγώ λέω να μας δώσει κάποιος τα λεφτά και μετά αποφασίζουμε ποιο θα πάρουμε :sun:

fournas
20/06/2009, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris-tiger1050
Φιλε Φουρνα εγω μπηκα σε ενα thrent στο φορουμ που λεει ΚΤΜ 990 SMT και απανταω πανω σε αυτο!!
Δεν ξερω τι μηχανη εχεις και ουτε εψαξα το προφιλ σου για να δω!
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι τα "αξιοπιστα" περιοδικα που διαβαζεις......
Πως ενα περιοδικο που μιλαει για μηχανες λεει τετοια χαρακτηριστικα για αυτες τις 2 μηχανες!
Μηπως διαβαζες κανενα Μικυ Μαους και μπερδευτηκες;:confused: :confused:
Μπαινεις σε ενα απο τα μεγαλυτερα φορουμ ψαξε λιγο πριν δωσεις μια απαντηση η σκεψου και λιγο τι γραφουν τα "αξιοπιστα" περιοδικα πριν κανεις copy-paste αυτα που λενε!!
Ποιο περιοδικο ηταν αυτο να τους στειλω ενα e-mail να τους τα ψαλω να σου φυγει και το παραπανο οτι σου εβαλα χερι.

ok δεν βλεπεις.
1)τι μηχανακι εχω το λεει η υπογραφη μου
2)το περιοδικο που αναφερα το γραφω στο μνμ μου..
3)το forum :a012: αλλα :a19: και τους επαγγελματιες που μετα απο μετρησεις (συνηθως) ανακοινωνουν τα αποτελεσματα στο περιοδικο τους..
4)εχω καβαλησει το smr σε τεστ ride και το tiger φιλου πριν αγωρασω το δικο μου..και συγνωμη που εχω αποψη:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
5)τελος,καλο θα ηταν να ριχνεις μια ματια απο που ξεκινησε η κουβεντα:eyepop: :eyepop: :eyepop:
6)αν μπερδευτηκα με κομικς το συγκριτικο ειναι στην σελιδα 45-60,στο τευχος 205 :wave2: :wave2: :wave2:

fournas
20/06/2009, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Ασφαλως και δεν θα τρελαθουμε, αλλα πως το λες αυτο?
Τα 'χεις καβαλησει (ξεμουνι@σει:blush: ) και τα δυο?


ΥΓ. Προσωπικα, δεν εχω καβαλησει κανενα απο τα δυο, αλλα μου κανει φοβερη εντυπωση που λες οτι "δεν εχει καμια σχεση", λες και συγκρινουμε παπι με xt!!!

φιλε μου face και εγω θα συμφωνησω με τον alex γιατι τα μηχανακια ειναι ΣΧΕΔΟΝ ιδια σε νουμερα μεταξονιο,κιλα,ιππους,ροπη κ.τ.λ. αλλα στην οδηγηση εχουν πολυ διαφορα.τι πληροφορηση σου δινει το καθε ενα,τι μπορεις να κανεις με το ενα και με τι το αλλο,οσο αφορα την σιγουρια την απολαυση κ.τ.λ. το ktm ειναι πολυ ποιο fun ,το tiger ποιο touring.αποψη μου παντα
φιλικα fournas :)

TheFace
20/06/2009, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από fournas
φιλε μου face και εγω θα συμφωνησω με τον alex γιατι τα μηχανακια ειναι ΣΧΕΔΟΝ ιδια σε νουμερα μεταξονιο,κιλα,ιππους,ροπη κ.τ.λ. αλλα στην οδηγηση εχουν πολυ διαφορα.τι πληροφορηση σου δινει το καθε ενα,τι μπορεις να κανεις με το ενα και με τι το αλλο,οσο αφορα την σιγουρια την απολαυση κ.τ.λ. το ktm ειναι πολυ ποιο fun ,το tiger ποιο touring.αποψη μου παντα
φιλικα fournas :)

... τη σεβομαι απολυτα την αποψη σου, παρ' ολα αυτα μου φαινεται περιεργο πως απο τη στιγμη που οπως λες κι εσυ, τα 2 μηχανακια εχουν (σχεδον) ΙΔΙΑ χαρακτηριστικα, να εχουν τοσο μεγαλη διαφορα στην οδηγηση τους :confused:

... παντως για να το λες εσυ που απ' οτι καταλαβα τα 'χεις καβαλησει και τα δυο, κατι παραπανω θα ξερεις απο εμενα που ψαχνω ακομα την ευκαιρια:winka:

:beer:

alexxxcbr
20/06/2009, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Ασφαλως και δεν θα τρελαθουμε, αλλα πως το λες αυτο?
Τα 'χεις καβαλησει (ξεμουνι@σει:blush: ) και τα δυο?


ΥΓ. Προσωπικα, δεν εχω καβαλησει κανενα απο τα δυο, αλλα μου κανει φοβερη εντυπωση που λες οτι "δεν εχει καμια σχεση", λες και συγκρινουμε παπι με xt!!!

Τα εχω οδηγησει και τα 2.
Aντε θα περιμενω να τα καβαλησεις και μετα θα μου πεις τις εντυπωσεις σου...




:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

TheFace
20/06/2009, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexxxcbr
Τα εχω οδηγησει και τα 2.
Aντε θα περιμενω να τα καβαλησεις και μετα θα μου πεις τις εντυπωσεις σου...




:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Ελπιζω να ΜΗΝ χρειαστει να περιμενεις πολυ (γ@μημενο τζοκερ!)...:lol:

:beer: :beer:

fournas
20/06/2009, 23:12
kai an krino apo toys floroys poy pernoyn ktm...(απο doukasii)

Α!! δεν θα συμφωνησω και για τους φλορους!!γιατι εχουμε γεμισει απο δαυτους που το παιζουν γρηγοροι και μονο λεζαντα ειναι..και δεν εννοω αλλους απο τους τυπους με τα 1000,750,600 super sport...πολυ μαγκια και λεζαντα ρε φιλε.

panos1050
21/06/2009, 20:43
ρε παιδια δεν ειπα οτι το tiger ειναι καλητερο .ειπα απλα αυτο που εγινε
και ναι πιστευω οτι το tiger ειναι γρηγοροτερο, αλλα και τι εγινε?
δεν ειναι το παν αυτο, γιατι και εγω αν ειχα τα φραγκα το κτμ θα επερνα που ειχα και στο παρελθον και σε λιγες μερες θα εχω παλι.
δεν θυμαμαι ποιος συγκρινε smr me tiger αλλα επειδη εχει ο κολητος μου ναι το tiger ειναι πιο γρηγορο αλλα και παλι δεν ειναι το παν αυτο

fournas
23/06/2009, 23:49
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
ρε φιλε,τι το πινεις??;αφου σε πινει:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: