PDA

View Full Version : e-mail virus!!!



menos
07/04/2009, 18:05
Η Ε..Ε έβγαλε ανακοίνωση που επιβεβαιώνει κάποιες φήμες. Στις επόμενες μέρες πρέπει να είστε πολύ προσεκτικοί να μην ανοίξετε κανένα μήνυμα που
θα σας έρθει με τον τίτλο "INVITE" ή "INVITO" ανεξάρτητα από το ποιος σας το έστειλε, φίλος ή όχι. Είναι ένας ιός που ανοίγει ως ολυμπιακή φλόγα και καίει τον σκληρό σας δίσκο. Αυτός ο ιός θα σας έρθει από ένα
άτομο από τη λίστα των επαφών σας και γι' αυτό πρέπει να στείλετε αυτό το e-mail σε όσους ξέρετε. Έτσι αν πάρετε τέτοιο μήνυμα, μην το ανοίξετε και σβήστε αμέσως τον υπολογιστή σας. Είναι ο χειρότερος ιός όπως
ανακοινώθηκε από το CNN και η MICROSOFT το επιβεβαιώνει ως τον πιο καταστροφικό ιό μέχρι σήμερα. Ανακαλύφθηκε προχτές το απόγευμα από MCAfee και δεν υπάρχουν ακόμη λύσεις. Καταστρέφει ολοκληρωτικά όλα τα VITAL INFO του HARD DISK! Κάντε COPY και στείλτε το σ' όλους.

2. ΣΟΒΑΡΗ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ !!!!!!!

Παρακαλώ να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί, κυρίως
εάν χρησιμοποιείτε αλληλογραφία μέσω internet, όπως Yahoo, Hotmail, AOL κτλ.
Η πληροφορία κυκλοφόρησε από την Microsoft και την Norton.
Παρακαλώ στείλτε την σε όλους όσους γνωρίζετε και έχουν πρόσβαση στο Internet. Ίσως λάβετε ένα φαινομενικά άκακο
e-mail με παρουσίαση Πάουερ Πόιντ (PowerPoint) και τίτλο:
«Lifeisbeautiful. Pps».
Εάν το λάβετε, μην ανοίξετε το επισυναπτόμενο του για
κανένα λόγο και διαγράψτε το αμέσως!!!
Εάν ανοίξετε το αρχείο, ένα μήνυμα θα εμφανισθεί
στην οθόνη σας λέγοντας: Itistoolatenow,
yourlifeisnolongerb eautiful,
δηλαδή: Τώρα πια είναι αργά, η ζωή σας δεν είναι πλέον όμορφη!
Ως επακόλουθο θα χάσετε τα πάντα στον υπολογιστή σας και το άτομο που σας το έστειλε θ'
αποκτήσει πρόσβαση στο όνομά σας, στο e-mail σας και στο κωδικό ασφαλείας σας. Αυτός είναι νέος ιός, ο οποίος ξεκίνησε πρόσφατα να κυκλοφορεί!

Η Microsoft επιβεβαίωσε ήδη τη σοβαρότητα του προβλήματος κι ανάφερε ότι τα προγράμματα antivirus δεν είναι
ικανά να τον καταστρέψουν.

jfx
07/04/2009, 19:14
φιλε ψαξε να μαθεις τι ονομαζουμε HOAX και μετα σβησε και το θρεντ αυτο, η τουλαχιστον πηγαινε το στα ανεκδοτα - χιουμορ.

και καλό θα ηταν αν λεμε κατι, να αναφερουμε και τις πηγές μας...

jimtarasxt660x
07/04/2009, 19:47
Το πιο πιθανον ειναι να του το εστειλαν σε e-mail οπως και μενα αρα πηγη=αναξιοπιστη!
Ενταξει πιστευω πως ηθελε να μας ενημερωσει το παλικαρι...εχετε μπει στο site της microsoft να δειτε αν οντως ειναι αληθεια?
Αν και εγω δεν το πιστευω γιατι εχω βαρεθει να βλεπω στα mail μου τετοιου ειδους μα@@κιες!!!

WebDevGr
07/04/2009, 20:04
αυτό είναι το δεύτερο καμένο μαιλ που κυκλοφορεί τους τελευταίους μήνες!!!! το πρώτο θεωρώ πως είναι αυτό του στυλ.... το τάδε παιδάκι είναι άρρωστο και κάθε φορά που προωθήτε αυτό το μαιλ ο τάδε οργανισμός ή τάδε δήμος δίνει 1? κλπ κλπ κλπ

Μα καλά ποιο όργιο τα σκέφτεται αυτά τα άθλια μηνύματα;;;;

Akatanomastos
07/04/2009, 20:50
linux:smokin:

jfx
07/04/2009, 22:13
Όταν καλεστείς να αποδειξεις την αξιοπιστία αυτων που αναπαραγεις και το μονο που εχεις να πεις ειναι οτι καποιος μου το εστειλε σε μειλ τοτε χανεις κι εσυ πολύ απο αξιοπιστία...

Αν ειχε κανει τον κοπο να ψαξει στη σελίδα της microsoft ή της McAfee, οπως λεει το κειμενο που αναπαραγει και εβρισκε κατι, τοτε οκ, να μας το πει κι εμας. οχι ομως οτι μαλακια κυκλοφορει να την κανουμε και θρεντ...

Το συγκεκριμενο κανει ΜΠΑΜ οτι ειναι μαλακία για πολλούς λόγους.

chr1s_86
07/04/2009, 22:16
Hoax σε συσκευασία chain letter!

:bigcry: :bigcry: :nono:

menos
07/04/2009, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx
Όταν καλεστείς να αποδειξεις την αξιοπιστία αυτων που αναπαραγεις και το μονο που εχεις να πεις ειναι οτι καποιος μου το εστειλε σε μειλ τοτε χανεις κι εσυ πολύ απο αξιοπιστία...

Αν ειχε κανει τον κοπο να ψαξει στη σελίδα της microsoft ή της McAfee, οπως λεει το κειμενο που αναπαραγει και εβρισκε κατι, τοτε οκ, να μας το πει κι εμας. οχι ομως οτι μαλακια κυκλοφορει να την κανουμε και θρεντ...

Το συγκεκριμενο κανει ΜΠΑΜ οτι ειναι μαλακία για πολλούς λόγους.

Επειδη συνεχιζεις να κρατας ενα επιθετικο τονο ξερολισμου, θα πω το εξης

Ναι μου το εστειλαν σε e-mail και προτου ελεγξω το "πεταξα" μεσα στο Φορουμ για να προειδοποιησω κοσμο, μην γνωριζοντας πως κατι μυαλα ΤΕΡΑΤΑ σαν το δικο σου τετοια μηνυματα τα εχουν για πρωινο...

Αυτοματα με αποκαλεις και αναξιοπιστο για τα δεδομενα του Φορουμ οπως φυσικα επιτιθεσαι και σε πλεον προσωπικο επιπεδο πως "χανω πολυ απο αξιοπιστια"!!!!

Δυστηχως Ω ΟΓΚΟΛΙΘΕ διαδικτυου, δεν μπορουμε ολοι να γνωριζουμε ολα τα κολπα που κυκλοφορουν στο ιντερνετ οπως εσυ , με αποτελεσμα να γινομαστε αναξιοπιστοι στους φιλους συμφορουμιτες βαση των δικων σου λεγομενων

Συγχωρεσε με ωστοσο Ω ΤΕΤΡΑΠΕΡΑΤΕ που δεν εβαλα ολη μου την ενεργεια να ψαχτω, να ελεγξω, να συγκρινω, να αναλυσω την σελιδα της Microsoft και με την μωρια που με διακατεχει, επελεξα να γινω ο καραγκιοζης του Φορουμ!!

Την επομενη φορα ομως που θα λαβω ενα τετοιο μηνυμα, και τυγχανει να ειναι αληθες, δεν προκειται να κανω τον προσκοπο εδω μεσα, και συγχωρηστε με που (παρολη την ασχετοσυνη στον χωρο του ιντερνετ) πηγα να προειδοποιησω φιλους συμφορουμιτες

hidefnick
07/04/2009, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
linux:smokin: :beer: :beer: :beer:

george72
07/04/2009, 23:51
ειρηνη....

:beer: :beer:

apaleftos
08/04/2009, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
linux:smokin:

+1000

jfx
08/04/2009, 03:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos


Το παραπανω ποστ μου ηταν απαντηση στον jimtarasxt660x .
Δε χρησιμοποιησα 2ο ενικό για να υποδειξω εσενα, γενικά μιλούσα,

μάλιστα δεν καταλαβαινω που βρισκεις το παραλογο περι αναξιοπιστίας.
Οταν καλείσαι να μας πεις τις πηγές σου, ενος "τοσο σημαντικού νέου" και λες: "μου το ειπε ενας φιλος μου" τοτε ναι, χανεις απο αξιοπιστία. οχι προσωπικά εσύ, αλλα οποιοσδήποτε θελει να αναλαβει να κανει καποια ενημερωση.



Αρχικά δημιουργήθηκε από menos

Την επομενη φορα ομως που θα λαβω ενα τετοιο μηνυμα, και τυγχανει να ειναι αληθες, δεν προκειται να κανω τον προσκοπο εδω μεσα, και συγχωρηστε με που (παρολη την ασχετοσυνη στον χωρο του ιντερνετ) πηγα να προειδοποιησω φιλους συμφορουμιτες

Καλά θα κάνεις και δε θα ειδοποιησεις καθως δεν προκειται να ειναι αληθές. Μηνύματα με τοση καταστροφολογία δε θα βγουν ποτέ από καμία σοβαρή εταιρεία, και πόσο μαλλον, δε θα στηριχτεί καμία εταιρεία στα chain mails για να γνωστοποιησει οτι κυκλοφορεί κατι τοσο κακο εκει εξω.

χωρίς διαθεση για προσωπική κοντρα.:wacko:

jimtarasxt660x
08/04/2009, 07:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx
Όταν καλεστείς να αποδειξεις την αξιοπιστία αυτων που αναπαραγεις και το μονο που εχεις να πεις ειναι οτι καποιος μου το εστειλε σε μειλ τοτε χανεις κι εσυ πολύ απο αξιοπιστία...

Αν ειχε κανει τον κοπο να ψαξει στη σελίδα της microsoft ή της McAfee, οπως λεει το κειμενο που αναπαραγει και εβρισκε κατι, τοτε οκ, να μας το πει κι εμας. οχι ομως οτι μαλακια κυκλοφορει να την κανουμε και θρεντ...

Το συγκεκριμενο κανει ΜΠΑΜ οτι ειναι μαλακία για πολλούς λόγους.

ΚαραΜπαμ κανει...οχι σκετο μπαμ...εχει γινει μοδα τωρα πια να στελνουμε mail στους αλλους για ιους,για αγιους,για λεφτα,μεχρι και να σε καταριουνται αν δεν το στειλεις...Ημαρτον πια!!!!!!!

Φιλε menos μην το παιρνεις στραβα...απλα ολα αυτα τα mail δεν ειναι αξιοπιστα και ποτε δεν θα ειναι...καθεται το καθε ενα μα@@κιστιρι και φτιαχνει ενα mail το στελνει στους φιλους του και μετα αυτοι σε αλλους κ αλλους και γινεται chainmail....
Δεν σε κατηγορω που εφτιαξες thread,απο την μια καλα εκανες γιατι ειπες να το μοιραστεις μαζι μας και να μας προειδοποιησεις,αλλα απο την αλλη ειδες την καταληξη!!!

:wave2:

TassosK
08/04/2009, 17:41
προσοχη μην μου στελνετε chain mail

εαν μου στειλετε και το ανοιξω θα εμφανιστει 1 μηνυμα στην οθονη σας που θα λεει: $&@#*(*&^

δηλαδη *^%(&$(^ και θα ειναι πολυ αργα

μολις το ανοιξω θα αποκτησω προσβαση στο πισω μερος του εσωτερικου του εσωρουχου σας και θα σας κλεψω την παρθενια. ειναι αληθεια. η αδερφη του κιτσου μου τοπε

:smokin:

menos
08/04/2009, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από TassosK
προσοχη μην μου στελνετε chain mail

εαν μου στειλετε και το ανοιξω θα εμφανιστει 1 μηνυμα στην οθονη σας που θα λεει: $&@#*(*&^

δηλαδη *^%(&$(^ και θα ειναι πολυ αργα

μολις το ανοιξω θα αποκτησω προσβαση στο πισω μερος του εσωτερικου του εσωρουχου σας και θα σας κλεψω την παρθενια. ειναι αληθεια. η αδερφη του κιτσου μου τοπε

:smokin:

Εχουν βγει ποιο καινουρια :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
http://asynadak.pblogs.gr/anti-chain-mail-2.html