PDA

View Full Version : Honda SH 150cc



djflo
08/04/2009, 13:09
Kalispera sas eimai kainourgios sto forum kai tha ithela na mou peite ti gnomi sas gia to sh tis honda skeftomai na to agoraso ematha oti exei pouleisei arketa kai oti exei kali metapolisi den pavei na einai honda egguisei, thelo na matho an vgazei provlimata kai ti provlimata vgazei... Sas euxaristo

Dimos35
08/04/2009, 17:50
Καλησπέρα και καλώς ήλθες.

Μετά από 2 1/2 χρόνια και 28.000 χλμ. έχουμε και λέμε:
Στα 2 χρόνια όταν άρχισε με τα πρώτα κρύα να δυσκολεύεται να πάρει μπρος, άλλαξα μπαταρία.
Πριν 1 μήνα και 27000 χλμ περίπου μου χάλασε το κοντέρ. Κόστος 8 € ένα γρανάζι.

Στα 22.000 χλμ του άλλαξα προληπτικά ιμάντα ματάδοσης (ο κατασκευστής νομίζω λέει πιο νωρίς) και όταν είδα τον παλιό ήταν σε καλή κατάσταση. Θεωρώ ότι είχε αρκετά χλμ ακόμα ζωή.

Αυτά είναι όλα κι όλα που έχει βγάλει μέχρι στιγμής. (ούτε λαμπάκι δεν έχει κάψει ακόμα)

Για τα υπόλοιπα δες εδώ http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=45332
:beer: :beer:

djflo
08/04/2009, 23:39
Se euxaristo poly file mou, esena i prosopiki sou gnomi poia einai na mpo ston kopo na to agoraso?

Dimos35
09/04/2009, 08:19
Κοίτα, όπως είπα δε μου έχει βγάλει ζημιές.
Τα μεγάλα του πλεονεκτήματα είναι η ποιότητα κατασκευής, το ζωηρό του μοτεράκι, η αξία μεταπώλησης και κυρίως η κατανάλωση που έχει. Αυτονομία πάνω από 200 χλμ με ρεζερβουάρ 7,5 lt.

Αν σου αρέσει και εμφανισιακά, χτύπα το. :beer: