PDA

View Full Version : ξερει,



stukas
03/04/2005, 16:06
μηπως κανεις αν αυτο το μηχανικο abs ειναι καλη επιλογη η μουφα?Θα ηθελα να βελτιωσω τα φρενα της μηχανης μου κ απο οτι βλεπω υποσχεται πολλα,αν κανει τα μισα απο αυτα που λεει τοτε πρεπει να ειναι καλο...:confused:

OldMan
04/04/2005, 10:08
:confused: :confused: :confused:

Ανάλογα σε ποιό μηχανικό abs αναφέρεσαι !!!!!

Αν εννοείς αυτήν την ιστορία με τις μηχανικές βαλβίδες ανακούφισης, είναι τουλάχιστον αστεία (δεν λέω επικίνδυνη, γιατί μπορεί να φάω καμμιά μήνυση !!!!).

Το ανωτέρω σύστημα έχει εισαχθεί υπό την ανέχεια του Νόμου(*) (όχι παράνομα) και οι πιστοποιήσεις που διατείνεται ότι φέρει, είναι επίσης αστείες (καραδοκεί η μήνυση !!!)

(*) Είναι κατασκευασμένο για να κόβει (ανακουφίζει) την υδραυλική πίεση σε κινητήριες αντλίες λαδιού.....



:wave2: :beer: :wave2:

stukas
04/04/2005, 18:23
ανησυχεις απαντησε αφοβα,τον δικηγορο στον βαζω εγω.Λεω για αυτο το abs που διαφημιζεται κ στο μοτο,τωρα δεν ξερω πως ακριβως δουλευει αλλα λεμε μαλλον το ιδιο προιον.Αν ανοιξεις καποιο μοτο θα δεις την διαφημηση.Εγω που πηρα τηλ. με διαβεβαιωσαν οτι δουλευει μια χαρα(λες κ θα μου ελεγαν κατι αλλο...).λες να μην προχωρησω στην κινηση...?:confused:

periklisk
05/04/2005, 22:44
Μεγάλε με την καμία!

Αυτό που κάνει είναι να μειώνει την πίεση που ασκεί η μανέτα στην αντλία.... χαζομάρες δηλαδή.....