PDA

View Full Version : monster 620



saloutos
08/04/2009, 16:38
ΓΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ.
ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΛΕΩΝ ΑΛΛΗ.
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟ DUCATI MONSTER 620 TI ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΠΡΩΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΕΡΟΨΥΚΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΠΟΛΗ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΑΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΘΗΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ.
ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΘΑ ΜΟΥ ΉΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΑ

749R
12/04/2009, 18:41
δεν παραθέτεις καλύτερα τις ερωτήσεις σου στην κοινότητα (http://www.ducatisti.gr)? :winka:
σίγουρα θα πάρεις πιο ολοκληρωμένες απόψεις και πίστεψέ με αμερόληπτες.

RemAliPasas
17/06/2009, 18:32
Έχω το Monster από το καλοκαίρι του 2005 και δε μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Πηγαινοερχόμουν καθημερινά στη δουλειά μου με αυτό και έκανα περίπου 30χλμ τη μέρα. Το ότι είναι αερόψυκτο μη σε ανησυχεί... τα ducati αντέχουν σε πολύ υψηλές θερμοκρασίες...

Πήγα με αυτό στην Ιταλία πρόπερσι καλοκαίρι. Έκανα 1700χλμ σε πέντε μέρες (ταξίδευα μόνο μέρα με θερμοκρασία περιβάλλοντος τουλάχιστον 28 βαθμούς) και δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα με τη θερμοκρασία του κινητήρα...

Όσον αφορά τα ανταλλακτικά βρίσκεις σχετικά εύκολα. Στο πεδίο τιμών τα αυθεντικά ανταλλακτικά είναι λίγο πιο ακριβά από τα αντίστοιχα ιαπωνικά (περίπου 5~10% πιο ακριβά). Ωστόσο εκείνο που θα σου φανεί ακριβό είναι το σέρβις του... το οποίο μάλιστα πρέπει να γίνεται τακτικά - ανά 5.000χλμ.

Η γνώμη μου είναι ότι μονστεράκι είναι μια σχετικά απλή και ευκολοδήγητη μηχανή που γοητεύει με τον ξεροκάμπανο ήχο της. Δεν ξέρω ποια θα είναι η τελική σου απόφαση, αλλά εγώ πάντως δεν το αλλάζω με τίποτα...

SantaMaradona
21/06/2009, 15:30
Γενικα ειναι πολυ σουπερ μοτοσυκλετα..στριβει και σταματαει..2 βασικα πραγματα..
Θεση οδιγησης σουπερ να θελεις να φας τη στροφη..πλαισιο χειροποιητο..
Προσεξε πισω ρουλεμαν τροχου (πιασε τη ροδα να δεις αν κουναει δεξια αριστερα..)
Κοιταξε και το μπροστα ρουλεμαν τιμονιου..
Ακους το μοτερ..κανει λιγο σαν χαλασμενο απτη μανα του αλλα σιγουρα θα καταλαβει καποιος αν παιζει προβλημα..
Οι ιμαντες αλλαζονται στα 20.000χλμ..προλυπτικα πιο νωρις _ γυρω στα 80-90ευρω ανταλλακτικα +εργασια..
Service σε εξουσιοδοτημενο παντα...γυρω στα 250ευρω με 300+ (εξαρταται τα χλμ και τι θα αλλαξεις)
Καμμια πισω λαμπιτσα αμα καψει δεν τρεχει την αλλαζεις...
Ουσιαστικα λαδι να χει το μοτερ και δε μασαει..
Πουλαω ενα αμα θες θα το βρεις στις αγγελιες..:cool:
Αυτα και καλα γκαζια:wave2: