PDA

View Full Version : Kλοπή πιτόγυρων ........



arxaios
09/04/2009, 09:40
Καλά διαβάσατε ......... δεν είναι πλάκα !!!
Παραγείλαμε εχθές γυρόπιτες για βραδυ και περιμέναμε ............. και περιμέναμε ............
Κάποια στιγμή έρχεται ο ντελιβεράς και αφού ζητάει συγγνώμη, μας λέει ότι είναι η 4η φορά μέσα στον τελευταίο μήνα .............. που του κλέβουν τους γύρους !!!:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Την πρώτη φορά είχε ανέβει να αφήσει μια παραγγελία και του αδειάσαν το κουτί !!!
Έβαλε λουκέτο και 2 φορές του το ανοίξανε !!! :eyepop:
Τέλος εχθές βράδυ τον ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝΕ σε φανάρι 2 παπιά με 4 άτομα και με απειλή του άδειασαν πάλι το κουτί !!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Τι άλλο θα δουμε ;;; ;;; ;;;

WWW
09/04/2009, 09:42
Δεν πάμε κάλα ...

sonik
09/04/2009, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Καλά διαβάσατε ......... δεν είναι πλάκα !!!
Παραγείλαμε εχθές γυρόπιτες για βραδυ και περιμέναμε ............. και περιμέναμε ............
Κάποια στιγμή έρχεται ο ντελιβεράς και αφού ζητάει συγγνώμη, μας λέει ότι είναι η 4η φορά μέσα στον τελευταίο μήνα .............. που του κλέβουν τους γύρους !!!:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Την πρώτη φορά είχε ανέβει να αφήσει μια παραγγελία και του αδειάσαν το κουτί !!!
Έβαλε λουκέτο και 2 φορές του το ανοίξανε !!! :eyepop:
Τέλος εχθές βράδυ τον ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝΕ σε φανάρι 2 παπιά με 4 άτομα και με απειλή του άδειασαν πάλι το κουτί !!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Τι άλλο θα δουμε ;;; ;;; ;;;


Φαντάζομαι τι παραγγελια θα είχες κάνει για να του τα κλέψουνε!!!!!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

περα απο την πλάκα ειναι ξεφτιλα αυτο το πραγμα.....

stvr1
09/04/2009, 10:00
Ε, ρε πείνα που έχει πέσει....:eyepop: :eyepop: :uplate: :look:

gixxerpap
09/04/2009, 10:01
νομίζω ότι πρέπει να βγάλει άδεια οπλοφορίας...

blueangel
09/04/2009, 10:06
Τι λέτε ρε γαμώτο:confused: :confused: :hypnotize :eyepop: Και μετά μιλάμε για κλοπές μηχανών???Εδώ σιγά σιγά δεν θα μπορούμε ούτε μπουφάν να αφήσουμε στο κάθισμα της καφετέριας:bawl: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

arxaios
09/04/2009, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonik
Φαντάζομαι τι παραγγελια θα είχες κάνει για να του τα κλέψουνε!!!!!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

περα απο την πλάκα ειναι ξεφτιλα αυτο το πραγμα.....

5 πιτογυράκια μόνο για 3 άτομα .......... :winka: :winka: :winka:

Ξεφτίλα δε ξέρω αν είναι .......... πάντως το πρωί που πάω στη δουλειά ............... όλο και συχνότερα βλέπω ανθρώπους να ψάχνουν στα σκουπίδια !!!
Και μένω και στο κέντρο, όχι σε κάποια από τις πιό φτωχές συνοικίες ......:sad: :sad: :sad:

mikros boudas
09/04/2009, 10:19
καλα δε νομιζω πως οσοι κλεβουν γυρους το κανουν επειδη πεινανε...

arxaios
09/04/2009, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
καλα δε νομιζω πως οσοι κλεβουν γυρους το κανουν επειδη πεινανε...

Μακάρι να έχεις δίκιο, αλλά στο Ηράκλειο (Κρήτη) δεν είχαμε μέχρι τώρα κάτι παρόμοιο ..........
Αυτοί στα παπάκια δεν ήταν πιτσιρικάδες αλλά 40άρηδες, απ' ότι μου είπε ο ντελιβεράς

makis206
09/04/2009, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
καλα δε νομιζω πως οσοι κλεβουν γυρους το κανουν επειδη πεινανε...

Αλλά για ποιον άλλο λόγο ; Συγνώμη απλά δεν έπιασα το σκεπτικό σου :beer:

Filosofos
09/04/2009, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αλλά για ποιον άλλο λόγο ; Συγνώμη απλά δεν έπιασα το σκεπτικό σου :beer:
Gia magkia... de 3erw an sou exei tixei, alla ki edw panw uparxoun tsoglanakia pou dinoun mia pseftikh paraggelia se mia oikodomh, kai me to pou mpainei o paketas sthn oikodomh, autoi pane, anhgoun to kouti, ki elpizoun na exei kati mesa gia to paroun, gia plaka kai kala... :(
Par'ola auta den eixa akousei pote na stammatisoun paketa gia na tou paroun tis paraggelies se fanaria... :yuck:

LARISEOS
09/04/2009, 11:36
gamhseta.......ti allo 8a doume???

JAD
09/04/2009, 11:48
Οι παραγγελίες την επόμενη φορά με θωρακισμένη κλούβα....


160788

gcrook
09/04/2009, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
καλα δε νομιζω πως οσοι κλεβουν γυρους το κανουν επειδη πεινανε...


Θα τους λειπουν πρωτεινες μαλλον.:lol:

devil's animal
09/04/2009, 12:25
αρχιζουν και ξεφευγουν τα πραγματα...:rolleyes:

THEOD
09/04/2009, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
καλα δε νομιζω πως οσοι κλεβουν γυρους το κανουν επειδη πεινανε...

Πάντως για να τα πουλήσουν δεν τα κλέψανε.... :rolleyes:

super_toto
09/04/2009, 12:49
Στην Ελλάδα βρίσκονται περίπου 2 εκ μετανάστες. Οι περισσότεροι από αυτούς είναι λαθραίοι, το οποίο σημαίνει ότι η επιβίωσή τους εξαρτάται από ανασφάλιστες χειρωνακτικές εργασίες ή από την παρανομία.

Τα φαινόμενα αυτά δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτά που θα επακολουθήσουν. Προκειμένου να μην πεθάνεις από την πείνα γίνεσαι ικανός για τα πάντα. Και θα κλέψεις και θα σκοτώσεις . Από την στιγμή που δεν υπάρχει σοβαρό κράτος να βάλει τάξη και να αντιμετωπίσει το πρόβλημα (γιατι ειτε το θέλουμε είτε όχι πρόβλημα είναι), τα πράγματα θα πηγαίνουν προς το χειρότερο.

Βέβαια εμείς σαν χώρα δεν είμαστε σε θέση να αντιμετωπίσουμε πιο πρωτεύοντα ζητήματα.

sonik
09/04/2009, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Στην Ελλάδα βρίσκονται περίπου 2 εκ μετανάστες. Οι περισσότεροι από αυτούς είναι λαθραίοι, το οποίο σημαίνει ότι η επιβίωσή τους εξαρτάται από ανασφάλιστες χειρωνακτικές εργασίες ή από την παρανομία.

Τα φαινόμενα αυτά δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτά που θα επακολουθήσουν. Προκειμένου να μην πεθάνεις από την πείνα γίνεσαι ικανός για τα πάντα. Και θα κλέψεις και θα σκοτώσεις . Από την στιγμή που δεν υπάρχει σοβαρό κράτος να βάλει τάξη και να αντιμετωπίσει το πρόβλημα (γιατι ειτε το θέλουμε είτε όχι πρόβλημα είναι), τα πράγματα θα πηγαίνουν προς το χειρότερο.

Βέβαια εμείς σαν χώρα δεν είμαστε σε θέση να αντιμετωπίσουμε πιο πρωτεύοντα ζητήματα.

ναι μεν, αλλα μην τα φορτωνουμε παντα στους μεταναστες....
δεν κρυφονται αυτοι παντα απο καθε εγκληματικη ενεργεια...:wave2:

super_toto
09/04/2009, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonik
ναι μεν, αλλα μην τα φορτωνουμε παντα στους μεταναστες....
δεν κρυφονται αυτοι παντα απο καθε εγκληματικη ενεργεια...:wave2:

Δεν ειπα σε καμία περίπτωση αυτό.


Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto

Βέβαια εμείς σαν χώρα δεν είμαστε σε θέση να αντιμετωπίσουμε πιο πρωτεύοντα ζητήματα.

Το σίγουρο είναι ότι οι μετανάστες φέρουν το μικρότερο μερίδιο ευθύνης για την εγκληματικότητα.
Οι περισσότεροι από αυτούς είναι θύματα. Το ότι πολλοί από αυτούς οδηγούνται σε εγκληματικές ενέργειες έχει κανει με την αντιμετώπισή που δέχονται στην Ελλάδα αλλά και με το πλαίσιο που τους οδηγεί μαθηματικά εκει.

zephyr1
09/04/2009, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Καλά διαβάσατε ......... δεν είναι πλάκα !!!
Παραγείλαμε εχθές γυρόπιτες για βραδυ και περιμέναμε ............. και περιμέναμε ............
Κάποια στιγμή έρχεται ο ντελιβεράς και αφού ζητάει συγγνώμη, μας λέει ότι είναι η 4η φορά μέσα στον τελευταίο μήνα .............. που του κλέβουν τους γύρους !!!:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Την πρώτη φορά είχε ανέβει να αφήσει μια παραγγελία και του αδειάσαν το κουτί !!!
Έβαλε λουκέτο και 2 φορές του το ανοίξανε !!! :eyepop:
Τέλος εχθές βράδυ τον ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝΕ σε φανάρι 2 παπιά με 4 άτομα και με απειλή του άδειασαν πάλι το κουτί !!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Τι άλλο θα δουμε ;;; ;;; ;;;

Για εχε τον νου σου την κυριακη του Πασχα στον οΒελια γιατι νηστικους σας βλεπω να μενετε.:eyepop:


Ρεε που ειναι το αρνι?
Σου ορκιζομαι πριν πεντε λεπτα το εφερνα γυρω-γυρο. :rotflmao:

Akatanomastos
09/04/2009, 13:45
ααα δεν ειναι νεο αυτο,
και μεις πριν κανα 10αρι χρονια κλεβαμε


αλλα πιτσαδορους οχι σουβλακια
κιριλα:rotflmao:

jfx
09/04/2009, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Καλά διαβάσατε ......... δεν είναι πλάκα !!!
Παραγείλαμε εχθές γυρόπιτες για βραδυ και περιμέναμε ............. και περιμέναμε ............
Κάποια στιγμή έρχεται ο ντελιβεράς και αφού ζητάει συγγνώμη, μας λέει ότι είναι η 4η φορά μέσα στον τελευταίο μήνα .............. που του κλέβουν τους γύρους !!!:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Την πρώτη φορά είχε ανέβει να αφήσει μια παραγγελία και του αδειάσαν το κουτί !!!
Έβαλε λουκέτο και 2 φορές του το ανοίξανε !!! :eyepop:
Τέλος εχθές βράδυ τον ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝΕ σε φανάρι 2 παπιά με 4 άτομα και με απειλή του άδειασαν πάλι το κουτί !!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Τι άλλο θα δουμε ;;; ;;; ;;;

καλα αυτο δεν ειναι και τοσο σπανιο φαινομενο, κι εμενα μου εχουν κλεψει απο το κουτι κατι σακκουλες με μακαρονάδες :rotflmao:

οσο για αυτο που λεει οτι τον σταματησαν στο φαναρι, εχω τις επιφυλαξεις μου και πιστευω οτι σε δουλευε...
Αν θελαν να το τραβηξουν τοσο που να παρουν κατι με απειλή του ιδιου, θα του επαιρναν την εισπραξη, κι οχι 2 σουβλακια...

p@nos
09/04/2009, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx
καλα αυτο δεν ειναι και τοσο σπανιο φαινομενο, κι εμενα μου εχουν κλεψει απο το κουτι κατι σακκουλες με μακαρονάδες :rotflmao:





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VanDiemen
09/04/2009, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
αρχιζουν και ξεφευγουν τα πραγματα...:rolleyes:

Αρχίζουν...; :rolleyes:

TROOPER
09/04/2009, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Καλά διαβάσατε ......... δεν είναι πλάκα !!!
Παραγείλαμε εχθές γυρόπιτες για βραδυ και περιμέναμε ............. και περιμέναμε ............
Κάποια στιγμή έρχεται ο ντελιβεράς και αφού ζητάει συγγνώμη, μας λέει ότι είναι η 4η φορά μέσα στον τελευταίο μήνα .............. που του κλέβουν τους γύρους !!!:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Την πρώτη φορά είχε ανέβει να αφήσει μια παραγγελία και του αδειάσαν το κουτί !!!
Έβαλε λουκέτο και 2 φορές του το ανοίξανε !!! :eyepop:
Τέλος εχθές βράδυ τον ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝΕ σε φανάρι 2 παπιά με 4 άτομα και με απειλή του άδειασαν πάλι το κουτί !!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Τι άλλο θα δουμε ;;; ;;; ;;;

ε σε ποιον αλλο θα καθοτανε και αυτο !!!!???

:wave2:

SVX
09/04/2009, 20:11
....τωρα πλεον μπορω να πω οτι ΕΧΟΥΜΕ την πρωτια στα ΣΟΥρεαλΙΣτικα θρεντακια .... τα αλλα φορα ειναι βαρετα.... εμεις εχουμε την ποικιλια...για τις πιτσες θα ανοιξουμε αλλο?η θα τα κανει ο Byron συγχωνευση? :beer:



η διεκδικηση του πιτογυρου. .. σημεια των καιρων .... κατω τα χερια απο το πιτογυρο του λαου...το πιτογυρο της διπλανης πορτας... αμαρτησα για τα πιτογυρα μου...η εκδικηση του πακετα .... Πιτογυρα 2 - η επιστροφη .... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

SnakeMJK
10/04/2009, 08:14
ευτυχώς όμως που ήταν πιτόγυρα... φανταστείτε να ταν πίτα-καλαμάκι και να χαμε αντιπαράθεση για το αν το λένε καλαμάκι ή σουβλάκι :P

stvr1
10/04/2009, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
....τωρα πλεον μπορω να πω οτι ΕΧΟΥΜΕ την πρωτια στα ΣΟΥρεαλΙΣτικα θρεντακια .... τα αλλα φορα ειναι βαρετα.... εμεις εχουμε την ποικιλια...για τις πιτσες θα ανοιξουμε αλλο?η θα τα κανει ο Byron συγχωνευση? :beer:



η διεκδικηση του πιτογυρου. .. σημεια των καιρων .... κατω τα χερια απο το πιτογυρο του λαου...το πιτογυρο της διπλανης πορτας... αμαρτησα για τα πιτογυρα μου...η εκδικηση του πακετα .... Πιτογυρα 2 - η επιστροφη .... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Κοίτα, το delivery γίνεται με μηχανάκι, άρα έχει σχέση με το φόρουμ.... Ένας συνάδελφος μοτοσυκλετιστής έπεσε θύμα ληστείας πιτόγυρων! :lol: :lol:

notakos600
10/04/2009, 08:55
Λίγο καθαρτικό σε κάποια πιτόγυρα που είναι σίγουρο πως θα κλαπούν και τα υπόλοιπα θα τα αναλάβει η φύση ....



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

arxaios
10/04/2009, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
....τωρα πλεον μπορω να πω οτι ΕΧΟΥΜΕ την πρωτια στα ΣΟΥρεαλΙΣτικα θρεντακια .... τα αλλα φορα ειναι βαρετα.... εμεις εχουμε την ποικιλια...για τις πιτσες θα ανοιξουμε αλλο?η θα τα κανει ο Byron συγχωνευση? :beer:



η διεκδικηση του πιτογυρου. .. σημεια των καιρων .... κατω τα χερια απο το πιτογυρο του λαου...το πιτογυρο της διπλανης πορτας... αμαρτησα για τα πιτογυρα μου...η εκδικηση του πακετα .... Πιτογυρα 2 - η επιστροφη .... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Η ζωή φίλε μου δεν είναι μόνο κύλινδρα και βαλβίδες ........... οι πιό πολλοί άλλωστε είμαστε σε αυτό το φόρουμ ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή δεν είναι τίγκα στη μονοχνωτήλα κάποιων άλλων φόρουμ !!!
Υπάρχει ένα πιό παρεϊστικο στυλ και αυτό ακριβώς είναι που μας αρέσει ........
Αν ένα θρεντ δεν σ' αρέσει ............. μην απαντάς και προπάντων μην ΕΙΡΩΝΕΥΕΣΑΙ ........
Το φόρουμ δεν είναι ιδιοκτησία ούτε δική σου ούτε και δική μου ......
Υπάρχουν άνθρωποι που το επιβλέπουν και αν κάτι δεν είναι σωστό .......... παίρνει την άγουσα για τη ζώνη του λυκόφωτος .........

Η δεύτερη παράγραφος οφείλω να ομολογήσω ότι είναι αρκετά ευρηματική !!!

notakos600
10/04/2009, 09:14
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
[B]Η ζωή φίλε μου δεν είναι μόνο κύλινδρα και βαλβίδες ........... οι πιό πολλοί άλλωστε είμαστε σε αυτό το φόρουμ ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή δεν είναι τίγκα στη μονοχνωτήλα κάποιων άλλων φόρουμ !!!
Υπάρχει ένα πιό παρεϊστικο στυλ και αυτό ακριβώς είναι που μας αρέσει ........
Αν ένα θρεντ δεν σ' αρέσει ............. μην απαντάς και προπάντων μην ΕΙΡΩΝΕΥΕΣΑΙ ........
Το φόρουμ δεν είναι ιδιοκτησία ούτε δική σου ούτε και δική μου ......
Υπάρχουν άνθρωποι που το επιβλέπουν και αν κάτι δεν είναι σωστό .......... παίρνει την άγουσα για τη ζώνη του λυκόφωτος .........





:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

arxaios
10/04/2009, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx
καλα αυτο δεν ειναι και τοσο σπανιο φαινομενο, κι εμενα μου εχουν κλεψει απο το κουτι κατι σακκουλες με μακαρονάδες :rotflmao:

οσο για αυτο που λεει οτι τον σταματησαν στο φαναρι, εχω τις επιφυλαξεις μου και πιστευω οτι σε δουλευε...
Αν θελαν να το τραβηξουν τοσο που να παρουν κατι με απειλή του ιδιου, θα του επαιρναν την εισπραξη, κι οχι 2 σουβλακια...

Το συμβάν έγινε σε αρκετά κεντρικό σημείο και από ότι είπε ο τύπος (κι εγώ αυτό ρώτησα) δεν πρόλαβαν γιατί άρχισαν να έρχονται από γύρω κάποιοι για να τους πιάσουν .......

alexxxcbr
10/04/2009, 16:35
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

vaspiou
11/04/2009, 23:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
5 πιτογυράκια μόνο για 3 άτομα .......... :winka: :winka: :winka:

Ξεφτίλα δε ξέρω αν είναι .......... πάντως το πρωί που πάω στη δουλειά ............... όλο και συχνότερα βλέπω ανθρώπους να ψάχνουν στα σκουπίδια !!!
Και μένω και στο κέντρο, όχι σε κάποια από τις πιό φτωχές συνοικίες ......:sad: :sad: :sad:

ναι ναι !! και γω κεντρο μενω και ΚΑΘΕ μερα βλεπω να ψαχνουν τα σκουπιδια!!! εχω δει και νεα παιδια!!
δραμα κατασταση...ειναι φαινομενο και πολυ συχνο πια... απιστευτο


:beer:

sotpag
12/04/2009, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Δεν πάμε κάλα ...


πολυ καλα παμε


εκει που θεπουν οι "μεγαλοι"

george88
13/04/2009, 06:21
Άντε να δούμε μέχρι που θα φτάσει αυτή η κατάσταση...

EVI
13/04/2009, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
ευτυχώς όμως που ήταν πιτόγυρα... φανταστείτε να ταν πίτα-καλαμάκι και να χαμε αντιπαράθεση για το αν το λένε καλαμάκι ή σουβλάκι :P

:p :p

orcinious
13/04/2009, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ααα δεν ειναι νεο αυτο,
και μεις πριν κανα 10αρι χρονια κλεβαμε


αλλα πιτσαδορους οχι σουβλακια
κιριλα:rotflmao:

Πάλι καλά που υπάρχει κάποιος θαρραλέος

φιλέ μου και εγώ σαν πίτσα μπόι την έχω πει αυτή την παπaρια πολλές φόρες και έχω ταΐσει πολλούς φίλους μου τσάμπα

και σαν πιτσιρικάς χωρίς χαρτζιλίκι έχω φάει τσάμπα

μην το φουσκώνεται χωρίς λόγο είναι ίσως από της πιο αθώες μαλακιές
δλδ κάνεις από εσάς δεν έπαιρνε καραμέλες απο το περίπτερο μην τρελαθώ τέλειος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: :wave2: :wave2: :look:

george88
14/04/2009, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από orcinious
Πάλι καλά που υπάρχει κάποιος θαρραλέος

φιλέ μου και εγώ σαν πίτσα μπόι την έχω πει αυτή την παπaρια πολλές φόρες και έχω ταΐσει πολλούς φίλους μου τσάμπα

και σαν πιτσιρικάς χωρίς χαρτζιλίκι έχω φάει τσάμπα

μην το φουσκώνεται χωρίς λόγο είναι ίσως από της πιο αθώες μαλακιές
δλδ κάνεις από εσάς δεν έπαιρνε καραμέλες απο το περίπτερο μην τρελαθώ τέλειος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: :wave2: :wave2: :look:


Σωστός...

...αλλά τους τελευταίους 2 μήνες επειδή γίνονται πολλά πλέον γίνεται θέμα και το πιο "ασήμαντο"!
Πάντα γινόντουσαν κάτι τέτοια απλά δεν ασχολούταν κανένας :cool:

arxaios
15/04/2009, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από george88
Σωστός...

...αλλά τους τελευταίους 2 μήνες επειδή γίνονται πολλά πλέον γίνεται θέμα και το πιο "ασήμαντο"!
Πάντα γινόντουσαν κάτι τέτοια απλά δεν ασχολούταν κανένας :cool:

Ισως να έχετε δίκιο αλλά στο Ηράκλειο δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο ............ και είμαι συχνός πελάτης, δεν νομίζω να μου έλεγε μούφες ........ :confused: :confused: :confused:

Gandalf dr685sm
15/04/2009, 10:53
Το οτι κλέβουν φαγητό είναι το ανησυχητικό παιδιά... δεν μιλάμε οτι πήραν τις εισπράξεις του dellivery boy... το φαγητό παίρνουν και αυτό απο μόνο του δείχνει οτι είναι πρόβλημα.

Γιατί όσο μαγκιά και αν το θεωρείς οτι είναι , μιλάμε για 5 σουβλάκια (εδώ) που κάνουν δεν κάνουν 10-11?...!!! (Εκτός και αν ήταν ενισχυμένα...). Πόσο μάλλον όταν σπάνε λουκέτα για να τα πάρουν.

Τώρα για το σχόλιο που έκανες φίλε super_toto


Το σίγουρο είναι ότι οι μετανάστες φέρουν το μικρότερο μερίδιο ευθύνης για την εγκληματικότητα.
Οι περισσότεροι από αυτούς είναι θύματα. Το ότι πολλοί από αυτούς οδηγούνται σε εγκληματικές ενέργειες έχει κανει με την αντιμετώπισή που δέχονται στην Ελλάδα αλλά και με το πλαίσιο που τους οδηγεί μαθηματικά εκει.

Είσαι λάθος ... πολύ λάθος όσον αφορά το μερίδιο ευθύνης. Αλλά δεν θα το μπλέξω εδώ για να μην γ#@!#!@ το thread. Αν θες πάντως μπορώ να σου στείλω pm με επίσημες στατιστικές να δείς αναλογίες και ειδικά σε εγκλήματα με ειδεχθή τρόπο για να φρίξουμε παρέα.

Ίσο μερίδιο ευθύνης φέρουν.. να μην πω και μεγαλύτερο.

Τέλος πάντων... το πρόβλημα έχει να κάνει γενικά με αυτό που απολαμβάνει η Ελλάδα και λέγεται εξέλιξη εγκλήματος και εγκληματικότητα και μας χτύπησε κατακέφαλα γιατί είχαμε μάθει αλλιώς... και ούτε έχετε ιδέα τι μας έρχεται ακόμα.

Gandalf

mikros boudas
15/04/2009, 11:15
ρε παιδια αυτο γινεται εδω και χρονια.πιτσες,σουβλακια κλεβονται για πλακα η απο παλικαρια που δεν εχουν χαρτζιλικι(η δε θελουν να το ξοδεψουν για φαγητο).δεν εχουν σχεση οι μεταναστες σε αυτο..

φιλε γκανταλφ οι δεικτες που δημοσιευσε η ελ.ας ειναι πλασματικοι δυστυχως.πολλα εγκληματα απο ελληνες "παραγραφονται".στα ειδεχθη εγκληματα δε,ο αληθινος δραστης ισως ειναι αλλος απο αυτον που πιασανε και συνηθως ο μεταναστης την παταει απο "μαγκες" ελληνες επειδη φοβαται...

McTalas
15/04/2009, 14:11
που να δει τι γινεται στις πιτσαριες!!

καθε μερα μας κλεβουν και απο κανα δυο παραγγελιες!

Gandalf dr685sm
15/04/2009, 21:06
mikros boudas..

Πάλι θεωρίες συνομωσίας;... Οι διαφορές στην στατιστική είναι τόσες πολλές που ακόμα και έτσι θα πρέπει να γράφουν 3πλασια εγκλήματα για τους αλλοδαπούς παρά για τους Έλληνες...

Α... και δεν υπάρχει παραγραφή... μην το πείς πουθενά γιατί δεν ισχύει. Εκείνο που ισχύει είναι να αλλάξουν εκείνο που αποκαλούν "μικροκλοπή" σε "απώλεια" για λόγους γραφειοκρατίας. Αλλά ειδικά για εγκλήματα ειδεχθούς μορφής (φόνοι, βιασμοί, κτλ. ) δεν μπορεί να γίνει αλλοίωση ονομασίας. Το μόνο ίσως που μπορεί να γίνει , είναι εκείνο που αναφέρει πως εξιχνιάστηκε με σύλληψη υπόπτου...που όμως δεν καταδικάζεται ποτέ και θεωρείται το έγκλημα εξιχνιασμένο ενώ στην ουσία δεν είναι.

Αλλά σε καμία περίπτωση αυτό και πάλι δεν μπορεί να αλλοιώσει αποτελέσματα μιας στατιστικής που δινει αναλογικά πάντα σε ποσοστό πληθυσμού 35% σε Έλληνες στα 9-10.000.000 πληθυσμό και ενα ποσοστό 50-55% σε πληθυσμό 1-1,500,000 αλλοδαπών. Άστο φίλε μου σου λέω... είναι μεγάλη ιστορία και θέλει ενα ξεχωριστό thread απο μόνο του.

Και ναι φταίει και το περιβάλλον-κατάσταση που είμαστε αλλά υπάρχουν και άλλοι παράγοντες που έχουν να κάνουν με την κουλτούρα ενός λαού και την νοοτροπία του.


A και τώρα που το θυμήθηκα... πιτόγυρα και πίτσες κλέβαν και παλιά... μόνο που εκεί δεν έσπαγαν λουκέτα για να τα πάρουν. Ούτε ήταν σε τέτοια κλίμακα.


Gandalf

mikros boudas
15/04/2009, 23:22
για να στο λεω,κατι ξερω παραπανω...τα νουμερα ειναι εντελως πλασματικα...

Gandalf dr685sm
16/04/2009, 09:57
με συγχωρείς που είμαι δύσπιστος αλλά χωρίς αποδείξεις είναι λίγο δύσκολο να το πιστέψω.


Gandalf