PDA

View Full Version : ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ



spicar76
09/04/2009, 14:52
Χαιρετω ολα τα παιδια στο FORUM!!!


Και να μπω απευθειας στο θεμα.
Ζω και βασιλευω στην επαρχια,μετα απο δυο και μισο χρονο περιπου χωρις διτροχο ερωτα αποφασισα να διαθεσω σεβαστο ποσο για προκαταβολη για να αποκτησω εναν ομορφο κοριτσι φρεσκο και μοντερνο :D ,με το σκεπτικο να βαλω λιγες δοσεις(18 η 24).

Μετα απο την επισκεψη μου στην εδω αντιπροσωπεια εμεινα με τις εξης αποριες
1.ειναι δυνατον μετα το χαμο της ελλειψης ρευστου λογω κρισης και της πτωσης των επιτοκιων στην εν λογω αντιπροσωπεια το φεσι να παραμενει στο 11.95%?

2.ενταξει,καταλαβαινω οτι η πτωση στο εφττ ειναι μικρη ,στα 650cc γυρω στα 180 ευρω και ακουσον ακουσον ο αντιπροσωπος θελει να μου ρεφαρει το ποσο με αντιστοιχης αξιας δωρο!
Υποψιν η μοτοσυκλετα ειναι σε προσφορα απο εναπομειναντα κομματια του 2008.

θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σοβαρες και χαβαλεδιαρικες :sun:


ευχαριστω προκαταβολικα:wave2: :a20:

Sapadak
09/04/2009, 15:37
Πηγαινε στη διπλα πολη και δες και εκειπερα "ποσο παει το μαλλι" ;)

Για το δανειο καλυτερα πηγαινε και παρτο εσυ απο τραπεζα και μη μενεις στα του μαγαζιου

DAN_DAN
09/04/2009, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από spicar76
..... οτι η πτωση στο εφττ ειναι μικρη ,στα 650cc γυρω στα 180 ευρω και ακουσον ακουσον ο αντιπροσωπος θελει να μου ρεφαρει το ποσο με αντιστοιχης αξιας δωρο!.......


Γνωστό κόλπο, μη ψαρώσεις. Σου "χαρίζει" π.χ. μια βαλίτσα (την οποία ο ίδιος έχει πληρώσει χονδρικής π.χ. 60€) και στη "δίνει" για δώρο κοστολογώντας την 180!

Συμφωνώ με τον sapadak, ψάξε και αλλού και μη μένεις στα δάνεια που δίνουν οι έμποροι. Ψάξε μόνος σου σε τράπεζες, ίσως να πετύχεις καλύτερους όρους.
;)
Καλή αγορά

steven_04
09/04/2009, 22:46
Πηγαινε παρε ενα δανειο (καταναλωτικο ή οτι μπορεις με τους καλυτερους ορους) στην αξια της μηχανης και οπως θα εισαι με το κασερι στη τσεπι πηγαινε στον αντιπροσωπο και πες του "Θελω αυτο το μηχανακι, χωρις κανενα δωρο και πληρωνω μετροιτης γι'αυτο". Αμεσως θα δεις τι τιμη θα σου κανει ;)