PDA

View Full Version : Κλειδι για τεντωμα αλυσιδας



CB1-FAN
10/04/2009, 09:17
Μου λειπει το παριεργο κλειδι που τραβαμε για να τεντωσουμε την αλυσιδα στο vfr

μπας και περισευει σε κανεναν? η να παω να το βρω καπου?:smokin: :a13:

PetoMhxanoVios
13/04/2009, 02:01
Η πλάκα είναι ότι όταν ήρθε ή δικιά μου ( στό κουτί της ) τό κλειδί ήταν εκεί , αλλά δέν ήξερα τί διάολο ήτανε . Μετά πού τής πέρασα καί συναγερμό καί διάβασα καί τό μάνιουαλ κατάλαβα τί ήτανε κι έψαξα νά τό βρώ . Όμως δέν ήτανε εκεί... Άρα μάλλον κάποιοι πού ξέρουν ακριβώς τί είναι τό ιδιοποιούνται . Τό αγόρασα λίγο αργότερα - κάπου 10 Ευρώ άν θυμάμαι καλά - αλλά δέν βγήκε καί πολύ χρήσιμο . Μετά από μερικές χιλιάδες χλμ. ή αλυσίδα ήτανε ακριβώς στή θέση της ! Παρεπιμπτόντως , υπάρχει ένα φοβερό εργαλείο γιά τό καθάρισμα τής αλυσίδας , ένα 10ρικο κι αυτό , είναι πλαστικό κι αγκαλιάζει από 3 πλευρές τήν αλυσίδα γιά τέλειο καθάρισμα . Κάνει τό γρασάρισμα υπόθεση ενός λεπτού .

CB1-FAN
13/04/2009, 12:53
Ευχαριστώ:


Aν θυμόσουν απο που το πήρες θα με εξυπηρετούσε

:a54:





Μπορουμε να τα λεμε και εδω http://vfrh.forumotion.net/portal.htm:wave2:

VFoR_VEngines
15/04/2009, 16:25
Τό "καθαριστήρι" τό πήρα από ένα μαγαζί πού είναι επί τής Κ. Καραμανλή ( νύν Νέας Εγνατίας ) λίγο πρίν τήν Γρηγορίου Ε' όπως έρχεσαι από Μπότσαρη πρός Βούλγαρη , στήν αριστερή μεριά τού δρόμου . Φαντάστηκα γι αυτό ρωτάς , τό άλλο τό πουλάνε οί αντιπροσωπείες - εγώ τό πήρα απ' τόν ΜΑΚΗΝΑ .

Κι απο δώ μιά χαρά δέν τά λέμε ?

CB1-FAN
16/04/2009, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από VFoR_VEngines
Τό "καθαριστήρι" τό πήρα από ένα μαγαζί πού είναι επί τής Κ. Καραμανλή ( νύν Νέας Εγνατίας ) λίγο πρίν τήν Γρηγορίου Ε' όπως έρχεσαι από Μπότσαρη πρός Βούλγαρη , στήν αριστερή μεριά τού δρόμου . Φαντάστηκα γι αυτό ρωτάς , τό άλλο τό πουλάνε οί αντιπροσωπείες - εγώ τό πήρα απ' τόν ΜΑΚΗΝΑ .

Κι απο δώ μιά χαρά δέν τά λέμε ?


Ο.Κ.

.Φιλε εγω ειμαι Αθηνα