PDA

View Full Version : Η ζωή σε δύο ρόδες - ΒΙΒΛΙΟ



spiridaus
10/04/2009, 16:17
Έψαξα στο φόρουμ για να δώ αν έχει μπεί αλλά δεν βρήκα κάτι , αν εχει μπεί ας το σβήσετε, είναι και το search λίγο περίεργο εδώ , μπορεί να μην το βρήκε.

**Με την ευκαιρία: στην εύρεση αν μια από τις λέξεις που ψάχνεις έχει 3 ή λιγότερα γράμματα, κολλάει και δεν βγάζει αποτελέσματα και είναι λίγο σπαστικό αυτό ιδίως όταν ψάχνεις για μοντέλα. Αλλά λογικά δε περιμένετε εμένα να σας το πώ οπότε μπαίνω στο θέμα μου.

Λοιπόν μπαίνω χθές σε ένα μίνι μάρκετ να πάρω τσιγάρα και πέφτει το μάτι μου σε ένα βιβλιαράκι (παραγωγή ΣΚΑΙ ΒΙΒΛΙΟ) με τίτλο "η ζωή σε δύο ρόδες" με μια κόκκινη σπορ ντουκάτι στο εξώφυλλο. Το πήρα (impulse buying). Έκανε 7.90Ε, είναι του 2008 και το έχει γράψει ο Massimo Clarke που από ότι λέει μέσα είναι κορυφή στην Ιταλία σε θέματα τεχνολογίας, μηχανικής και σχεδιασμού μοτοσυκλέτας. Ωραίο, ιλουστρασιον, με 240 σελίδες και πολλές καλες έγχρωμες φωτογραφίες.

Ασχολείται κατα 99% με μηχανολογικά θέματα και στήσιμο-σχεδίαση μιας μηχανής (κινητήρας-μετάδοση-πλαίσιο-αναρτήσεις-ηλεκτρικά-φρένα-τροχοί-ελαστικά).

Ξεκίνησα να το διαβάζω σήμερα και μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον . Είμαι βέβαια λίγο -έως πολύ- άσχετος με τα μηχανικά και ίσως για αυτό να έχω εντυπωσιαστεί (πάντα ήθελα να ξέρω τι γίνεται εκεί μέσα και γύρω-γύρω) αλλά νομίζω οτί και πιο προχωρημένοι θα το βρούν χρήσιμο.

Δε ξέρω πότε βγήκε, για πόσο θα βγαίνει ακόμα και που μπορείτε να το βρείτε .

Αυτά,

:sun: + :beer:

ktm640lc4
10/04/2009, 16:22
Σε ολα τα περιπτερα υπαρχει αυτο.

Εγω στο τσακ θα το τσιμπαγα, αλλα η κριση βλεπεις...

το impulse buy δεν δουλεψε σε μενα. :lol: :wave2:

panosER5
10/04/2009, 18:02
Χωρις να μπαινει σε μεγαλο βαθος, καλυπτει ολο το φασμα της μηχανολογιας της μοτοσυκλετας. Εχει βεβαια καποια μικρα λαθακια (μεταφρασης), αλλά οι εικόνες σε αποζημιωνουν με το παραπανω. Εχει διαρκως παραδειγματα απο μοντελα της τελευταιας 5ετιας. ΑΞΙΖΕΙ!