PDA

View Full Version : Ψωνια απο ΟΔΔΥ



OzZzZzY
11/04/2009, 00:21
Ρε παιδια θελω να παρω μια παλια μηχανη (απ' αυτες που ναι προς διαλυση ή κυκλοφορια) απ τον ΟΔΔΥ για ανταλλακτικα.
1) Γινεται να παω να τη δω σαν ιδιωτης και να την αγορασω απο δημοπρασια?
2) Ξερω οτι οι παλιατζηδες τις αγοραζουν με τη σεσουλα, δηλαδη πολλες μαζι. Για να παρω τη μηχανη που θελω πρεπει να συνεννοηθω με παλιατζη για να μου την βγαλει απ τον ΟΔΔΥ?
3) Αν παω να δω για μηχανη, πληρωνω εισοδο?
4) Εχω ακουσει οτι πχ στα αυτοκινητα δεν μπορεις να ανοιξεις το καπο και να το πολυψαξεις. Ισχυει και για τις μηχανες?
5) Εχω ακουσει οτι πρεπει να δωσω καποιο μεγαλο ποσο για να μπω (νομιζω καμια 200αρα ευρω), και αν δεν αγορασω τιποτα μου επιστρεφεται. Αν αγορασω κατι που κανει κατω απο 200 ευρω τα χανω. Αν αγορασω κατι που κανει πανω 200 ευρω συμπληρωνω μεχρι την αξια του. Ισχυει κατι τετοιο? Δηλαδη μπορω να αγορασω κατι και εκτος διαδικασιας δημοπρασιας?

SPC
11/04/2009, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
Ρε παιδια θελω να παρω μια παλια μηχανη (απ' αυτες που ναι προς διαλυση ή κυκλοφορια) απ τον ΟΔΔΥ για ανταλλακτικα.
1) Γινεται να παω να τη δω σαν ιδιωτης και να την αγορασω απο δημοπρασια?
2) Ξερω οτι οι παλιατζηδες τις αγοραζουν με τη σεσουλα, δηλαδη πολλες μαζι. Για να παρω τη μηχανη που θελω πρεπει να συνεννοηθω με παλιατζη για να μου την βγαλει απ τον ΟΔΔΥ?
3) Αν παω να δω για μηχανη, πληρωνω εισοδο?
4) Εχω ακουσει οτι πχ στα αυτοκινητα δεν μπορεις να ανοιξεις το καπο και να το πολυψαξεις. Ισχυει και για τις μηχανες?
5) Εχω ακουσει οτι πρεπει να δωσω καποιο μεγαλο ποσο για να μπω (νομιζω καμια 200αρα ευρω), και αν δεν αγορασω τιποτα μου επιστρεφεται. Αν αγορασω κατι που κανει κατω απο 200 ευρω τα χανω. Αν αγορασω κατι που κανει πανω 200 ευρω συμπληρωνω μεχρι την αξια του. Ισχυει κατι τετοιο? Δηλαδη μπορω να αγορασω κατι και εκτος διαδικασιας δημοπρασιας?

file moy den aksizei na pas kan ston oddy.xamenos xronos

fadasou ena xoro terastio me palies mhxanes,trakarismenes,kamenes,telos panton ta pada ola pou den exoun adeia kykloforias oi opies mou fenete oti den dimopratoynte. kai alles 5-6 pou exoun adeia kykloforias kai dimopratoynte ala mhn fadasteis oti tois poylane se timh eykairias px ena ktm sxc endouro eixe timh ekinishs 3800 se kalh katastasi oxi (aristi)

1)an exei adeia kykloforias nai
2)ayto den to xero
3)oxi perneis ena xarti mesa apo ta grafeia kai mpeneis mesa
4)ayto den isxiei mporei na to psaxeis oso thes
5)dineis ena poso gia na simetasxeis ala an den kaneis agora ta perneis piso

elpizo na se voithisa...

GiannisBlessed
11/04/2009, 01:32
οριστε...


160909

V-TEC
11/04/2009, 09:33
aman ..

kato aristera stin foto ..

naaa ena gamato trackbike .. ena gsxr srad .. :D

Akatanomastos
11/04/2009, 09:39
μην πατε στο ΟΔΔΥ

ειναι σαν το σουπερ μαρκετ, πας για να παρεις ενα παπακι και φευγεις με νταλικα μπετονιερα:D

mivvo
11/04/2009, 10:47
300 ευρω νομιζω κοστιζει για να μπεις και οχι 200,καποιος που εχει παει μπορει να μας πει το ακριβές ποσό.

mikros boudas
11/04/2009, 11:33
ρε παιδια εχει site και τα λεει ολα αναλυτικα.ρουσφετια κλπ παιζουν στα πολυ καλα και ακριβα μοντελα.για μικρα αμαξια και μηχανακια κανενας δε δινει σημασια.πολλοι δινουν προκαταβολη "μαυρη" σε καποιον απο "μεσα" για να εχουν "εξαιρεση" τα οχηματα που τους ενδιαφερουν απο τις δημοπρασιες.
πρωτα εξυπηρετειται η αστυνομια(διωξη ναρκωτικων κυριως για ευνοητους λογους blending Με τους κανονικους εμπορους),μετα αλλα σωματα και υπουργεια,σωματεια,δημοι κλπ και μετα οι πολιτες.αν εχετε φιλο δημαρχο χρησημοποιηστε τον

byron
11/04/2009, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
ρε παιδια εχει site και τα λεει ολα αναλυτικα.

Πάρτε μια ιδέα. Το μηχανάκι αυτό έχει εμφανιστεί εδώ μέσα προς πώληση απ΄αυτόν που το αγόρασε. Με λίγο ψάξιμο θα βρείς τι θέλεις.

https://www.oddynet.gr/oddynet/auctiondescription.do?productId=106063#

kaliba
11/04/2009, 13:41
εχει εισοδο και ειναι 300 ευρω αν δεν ψωνισεις στα επιστρεφουν παλι αν δεν εχεις τρως πορτα.

:rotflmao: :rotflmao:

OzZzZzY
11/04/2009, 14:18
αν τα ψωνια που θα κανεις ειναι κατω απο 300 ευρω σου επιστρεφουν τη διαφορα απ τα χρημα που εδωσες για να μπεις??

mikros boudas
11/04/2009, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
αν τα ψωνια που θα κανεις ειναι κατω απο 300 ευρω σου επιστρεφουν τη διαφορα απ τα χρημα που εδωσες για να μπεις?? οχι.αν ειναι πανω απο 300 ομως τα αφαιρουνε

Vstrommer71
11/04/2009, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πάρτε μια ιδέα. Το μηχανάκι αυτό έχει εμφανιστεί εδώ μέσα προς πώληση απ΄αυτόν που το αγόρασε. Με λίγο ψάξιμο θα βρείς τι θέλεις.

https://www.oddynet.gr/oddynet/auctiondescription.do?productId=106063#
Οταν στην γραμμη Υδραυλικο τιμονι λεει την ενδειξη ''αριστερα'' τι εννοει ο ποιητης?Βγηκαν και Africa με υδραυλικο τιμονι,κι αριστερα κιολας?:lol: :lol: :lol:

mikros boudas
11/04/2009, 16:27
τσαμπα πουληθηκε

kaliba
22/04/2009, 04:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
αν τα ψωνια που θα κανεις ειναι κατω απο 300 ευρω σου επιστρεφουν τη διαφορα απ τα χρημα που εδωσες για να μπεις??


εγω παντος οσες φορες εχω παει δεν εχω δει να πουλανε κατι κατω απο 300 ευρω .



συνηθως πουλανε σε ποσοτητες οτι ειναι μικρης αξιας. πχ μια φορα πουλουσαν 13 παπακια σκορπια και εληξε στα 400 ευρω.




δηλαδη δεν γλυτωνεις θα σε φανε λαχανο.. :p :p :p :p

notakos600
22/04/2009, 07:45
Να πάει κάποιος χωρίς δημοπρασία και να βρει κάποιο μηχανάκι που το θέλει για ανταλλακτικά, να το πληρώσει επιτόπου και να το πάρει, γίνεται ?

toulis
22/04/2009, 08:58
Από ότι ξέρω όχι πρέπει να πας σε δημοπρασία αν είσαι θνητός

Επίσης να σημειώσω ότι αν αυτό που θα αγοράσεις έχει χαρακτηριστεί ότι είναι για ανταλλακτικά νομίζω ότι μετά δεν βγάζει άδεια κυκλοφορίας

Lio
22/04/2009, 11:46
https://www.oddynet.gr/oddynet/auctiondescription.do?productId=110902#
Και αυτό πάντως καλή ευκαιρία φαίνεται....

....


Στις γενικες πληροφορίες παντως λέει οτι αν πληρώσεις με μετρητά έχεις 30% εκπτωση..

Corvo
22/04/2009, 12:38
πως μπορεις να κανεις αναζητηση ρε παιδια απο την σελιδα???

οσες φορες προσπαθησα μου λεει οτι δεν υπαρχουν ενεργες δημοπρασιες για μηχανες

mikros boudas
22/04/2009, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
πως μπορεις να κανεις αναζητηση ρε παιδια απο την σελιδα???

οσες φορες προσπαθησα μου λεει οτι δεν υπαρχουν ενεργες δημοπρασιες για μηχανες τωρα δεν πρεπει να εχει δημοπρασια γι αυτο...αυτο ειναι το σπασιμο,πρεπει να πας μονο σε δημοπρασια για να αγορασεις..

Corvo
22/04/2009, 12:40
πρεπει να πας εκει αλλιως τπτ ε?και πως ξερεις ποτε εχει δημοπρασια???

mikros boudas
22/04/2009, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
πρεπει να πας εκει αλλιως τπτ ε?και πως ξερεις ποτε εχει δημοπρασια??? βγαζουνε προκηρυξη για το ποτε εχει.https://www.oddynet.gr/oddynet/viewclosedtenders.do
δες εδω,τωρα αν πας απο εκει,ισως παιζει κατι αλλο αλλα δε το γνωριζω