PDA

View Full Version : yamaha xj6 (diversion naked)- γνωμες?



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11

giovani64
06/08/2009, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
πήγα μια βόλτα να το τσεκάρω. Σταθερό, δεν τραβάει δεξιά-αριστερά και κραδασμούς καθόλου.
πηγα στο συνεργειο και μου ειπαν οτι η μηχανη παει μια χαρα.δεν περιμενα φυσικα να μου πουν κατι αλλο.απλα εχω μονο μια μικρη υποψια οτι ισως να καθομαι εγω λιγο.....στραβα.

giovani64
06/08/2009, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagis83
αλλη μια
παναγιωτη φοβερο το φτερο. καμια σχεση με το αλλο το ....διαστημικο.μηπως εμαθες τιμη?

panagis83
06/08/2009, 11:09
πηρα τηλεφωνο πρωι πρωι στη Μοτοδυναμικη! αλλα δεν το ξερουν ακομη το αξεσουαρ!! δεν το εχουν σαν κωδικο καν στην αποθηκη τους! αλλα εμπειρικα και μονο το πολυ 150 ευρακια να εχει ! ενα φτερακι ειναι!! :a33: (αυτο το εικονιδιο εχει πολυ πλακα) !!!

fonzareli
06/08/2009, 13:00
Ζελατίνα (μία φιμέ και μία πλαστικό) έχει βγάλει και η givi: http://www.givi.it/My-motorcycle/?ma=YAMAHA&mo=XJ6---XJ6-Diversion-600-09

Το πίσω φτεράκι νομίζω πάντως ότι είναι απαραίτητο.

Μην βιαστείτε. Ισως κανονίσουμε κάποιο power-buy αν είμαστε αρκετοί ενδιαφερόμενοι για κάποιο αξεσουαρ!

Mokilock
06/08/2009, 13:08
Αξεσουαρ έχει βγάλει και η ERMAX για το XJ6....Link (http://www.akisgeorgopoulos.gr/advanced_search_result.php?keywords=XJ6&osCsid=53425037e84624c8ab5ea2060e809273&x=16&y=14)

fonzareli
06/08/2009, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mokilock
Αξεσουαρ έχει βγάλει και η ERMAX για το XJ6....Link (http://www.akisgeorgopoulos.gr/advanced_search_result.php?keywords=XJ6&osCsid=53425037e84624c8ab5ea2060e809273&x=16&y=14)

Αυτό το πίσω φτερό είναι μονοκόμματο με την προφυλαχτήρα της αλυσίδας ή ξεγελάει στο μάτι;

giovani64
06/08/2009, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
Αυτό το πίσω φτερό είναι μονοκόμματο με την προφυλαχτήρα της αλυσίδας ή ξεγελάει στο μάτι;
ειναι μονοκοματο και ασχημο κατα την γνωμη μου βεβαια. μπες στο σαιτ της yamaha και δες το φτερο. ειναι πολυ ομορφο.οσο για αυτο που λετε για ομαδικη αγορα καλα θα ηταν αλλα εμεις οι μακρινοι δυστυχως δεν μπορουμε.:mad:

fonzareli
06/08/2009, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από giovani64
ειναι μονοκοματο και ασχημο κατα την γνωμη μου βεβαια. μπες στο σαιτ της yamaha και δες το φτερο. ειναι πολυ ομορφο.οσο για αυτο που λετε για ομαδικη αγορα καλα θα ηταν αλλα εμεις οι μακρινοι δυστυχως δεν μπορουμε.:mad:

+1 για το φτερό...

Ομαδικές αγορές γίνονται συχνά και για "μακρινούς" όπως είμαι και εγώ άλλωστε.

Δεν ξέρω πως ακριβώς, ίσως μπορούμε να δώσουμε μια ομαδική παραγγελία και να τα στείλουν όμως σε χωριστές διευθύνσεις. Το βλέπουμε.

Mokilock
06/08/2009, 14:12
Άλλη μια εταιρεία με αξεσουάρ... LINK (http://www.disting-bike.com/advanced_search_result.php?osCsid=b72dce504db49ef9866e00396f4e3a87&keywords=XJ6&x=0&y=0) αυτό το Headlight fairing "Warrior" δεν μου φαίνεται κακό...αισθητικά τουλάχιστον..

fonzareli
06/08/2009, 14:18
αυτά τα φεριγκ λέτε προσφέρουν τίποτα ή μόνο αισθητική η χρησιμότητα;

Υπάρχει και η rizoma με πολύ στυλ στα αξεσουαρ νομίζω: http://www.rizoma.com/Prodotti/ProdottiSport.cfm?ID_categoria=70&firstLevelIndex=10&IDSez=2

giovani64
06/08/2009, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
αυτά τα φεριγκ λέτε προσφέρουν τίποτα ή μόνο αισθητική η χρησιμότητα;

Υπάρχει και η rizoma με πολύ στυλ στα αξεσουαρ νομίζω: http://www.rizoma.com/Prodotti/ProdottiSport.cfm?ID_categoria=70&firstLevelIndex=10&IDSez=2
δεν το κοβω να προστατευει καθολου. μαλλον για εφε ειναι μονο.
δεν θελατε diversion ε? το θελατε σε γυμνο και τωρα ψαχνουμε φεριγκακια..:D
για προστασια κοβω πιο πολυ αυτο της yamaha και μετα αυτο της givi.

giovani64
09/08/2009, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagis83
πηρα τηλεφωνο πρωι πρωι στη Μοτοδυναμικη! αλλα δεν το ξερουν ακομη το αξεσουαρ!! δεν το εχουν σαν κωδικο καν στην αποθηκη τους! αλλα εμπειρικα και μονο το πολυ 150 ευρακια να εχει ! ενα φτερακι ειναι!! :a33: (αυτο το εικονιδιο εχει πολυ πλακα) !!!
τιμες που ειδα για φτερο 165 ευρω, για καλυμα σελας 125 ευρω και για καρινα 185 ευρω. τις τιμες τις βρηκα σε λιρες αγγλιας και τις μετετρεψα σε ευρω.αρα ισως να ειναι λιγο πιο ακριβες εδω στο ελλαντα.

ilion10
09/08/2009, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από giovani64
τιμες που ειδα για φτερο 165 ευρω, για καλυμα σελας 125 ευρω και για καρινα 185 ευρω. τις τιμες τις βρηκα σε λιρες αγγλιας και τις μετετρεψα σε ευρω.αρα ισως να ειναι λιγο πιο ακριβες εδω στο ελλαντα.


Εγώ πάντως αυτό που θα βάλω σίγουρα είναι καινούργια αφρώδης σέλα απο το εξωτερικό απο τα γνωστά μαγαζιά για να μπορούμε να κάνουμε πιο άνετα ταξιδάκια.Είναι πολύ κουραστική σε ταξιδάκι η σέλα του.

dimkin
09/08/2009, 22:23
καλησπέρα και απο μένα. σκεφτομαι και εγω για την XJ6 diversion με abs. καθως η γνωσεις μου σχετικα με την αγορά περιοριζονται στο χωρο του αυτοκινήτου θα ηθελα να μάθω που θα πρεπει να ρωτήσω για τις καλήτερες τιμες στην αθήνα και γενικά τι περιθωρια υπάρχουν στις προτεινώμενες τιμές πώλησης.

επισης ποιες ειναι η οδηγίες για το στρώσιμο απο την yamaha?ποσα km πριν μπορεσεις να ανοιξεις την μηχανή σε καποια λογικά πλαίσια?

giovani64
09/08/2009, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimkin
καλησπέρα και απο μένα. σκεφτομαι και εγω για την XJ6 diversion με abs. καθως η γνωσεις μου σχετικα με την αγορά περιοριζονται στο χωρο του αυτοκινήτου θα ηθελα να μάθω που θα πρεπει να ρωτήσω για τις καλήτερες τιμες στην αθήνα και γενικά τι περιθωρια υπάρχουν στις προτεινώμενες τιμές πώλησης.

επισης ποιες ειναι η οδηγίες για το στρώσιμο απο την yamaha?ποσα km πριν μπορεσεις να ανοιξεις την μηχανή σε καποια λογικά πλαίσια?
αν και δεν ειμαι απο αθηνα μπορω να σου πω οτι αν η πληρωμη ειναι μετρητης η τιμη πεφτει.εγω τουλαχιστον την πηρα 6.400(το diversion με το φεριγκ χωρις ABS)
οσο για το στρωσιμο μεχρι τα 1.000 χλμ μεχρι 5.800 στροφες και μετα μεχρι τα 1.600 χλμ μεχρι τις 7.000 στροφες. μετα απο τα 1.600 χλμ δεν υπαρχει περιορισμος.
ελπιζω να σου φανηκα χρησιμος αλλα θα σε βοηθησουν περισσοτερο τα παιδια απο την αθηνα.

giovani64
09/08/2009, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilion10
Εγώ πάντως αυτό που θα βάλω σίγουρα είναι καινούργια αφρώδης σέλα απο το εξωτερικό απο τα γνωστά μαγαζιά για να μπορούμε να κάνουμε πιο άνετα ταξιδάκια.Είναι πολύ κουραστική σε ταξιδάκι η σέλα του.
φιλε μου για ποσα χλμ αποσταση σερι μιλαμε?ησουν μονος η με συνεπιβατη?αν εισουν με συνεπιβατη και αυτος κουραστηκε? εγω εκανα σερι 200 χλμ και δεν καταλαβα απολυτως τιποτα.

fonzareli
16/08/2009, 23:55
Παιδιά μόλις επέστρεψα από Τήνο. Πολύ χάρηκα που είδα δύο ολοκαίνουρια xj6 στο νησί!
Ενα κίτρινο και ένα μαύρο χωρίς abs.
Απ' ότι φαίνεται το μηχανάκι πουλάει...

mchris
17/08/2009, 00:07
1320 χιλιόμετρα με τη Diversion ως τώρα και κανένα μεγάλο πρόβλημα. Μια παρατήρηση. Όταν τη βάζω στον ορθοστάτη και γυρνάω το πίσω λάστιχο ακούω τα τις δαγκάνες να τρίβονται ελαφρά στο δίσκο στα 3/4 της περιμέτρου του. Στο υπόλοιπο ο ήχος εξαφανίζεται. Είναι μέσα στα επιτρεπτά όρια αυτό ή είναι ανωμαλία;

Το μόνο άλλο πρόβλημα που έχω είναι ότι δυσκολεύομαι πολύ να τη βάλω στον ορθοστάτη. Σε επίπεδη επιφάνεια μόνο με τη βοήθεια δεύτερου ατόμου. Μόνος μου μόνο σε δρόμο με ελαφρά κλίση. Και ακολουθώ τη στάνταρ διαδικασία, δηλαδή από τα αριστερά της μηχανής, πάτημα με το δεξί στον ορθοστάτη και σήκωμα της ουράς με το δεξί χέρι. Υπάρχει κανένα κόλπο που μου διαφεύγει ή πρέπει να αρχίσω βαράκια; Γενικά η μηχανή αν δεν την καβαλήσεις και φύγεις είναι πολύ βαριά και δύσχρηστη, μέχρι του σημείου που αποφεύγω να τη μετακινώ με τα χέρια, πάντα κάθομαι επάνω πρώτα, και αυτό γιατί φοβάμαι μη μου φύγει και έχω στατική πτώση.

giovani64
17/08/2009, 01:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από mchris
1320 χιλιόμετρα με τη Diversion ως τώρα και κανένα μεγάλο πρόβλημα. Μια παρατήρηση. Όταν τη βάζω στον ορθοστάτη και γυρνάω το πίσω λάστιχο ακούω τα τις δαγκάνες να τρίβονται ελαφρά στο δίσκο στα 3/4 της περιμέτρου του. Στο υπόλοιπο ο ήχος εξαφανίζεται. Είναι μέσα στα επιτρεπτά όρια αυτό ή είναι ανωμαλία;

Το μόνο άλλο πρόβλημα που έχω είναι ότι δυσκολεύομαι πολύ να τη βάλω στον ορθοστάτη. Σε επίπεδη επιφάνεια μόνο με τη βοήθεια δεύτερου ατόμου. Μόνος μου μόνο σε δρόμο με ελαφρά κλίση. Και ακολουθώ τη στάνταρ διαδικασία, δηλαδή από τα αριστερά της μηχανής, πάτημα με το δεξί στον ορθοστάτη και σήκωμα της ουράς με το δεξί χέρι. Υπάρχει κανένα κόλπο που μου διαφεύγει ή πρέπει να αρχίσω βαράκια; Γενικά η μηχανή αν δεν την καβαλήσεις και φύγεις είναι πολύ βαριά και δύσχρηστη, μέχρι του σημείου που αποφεύγω να τη μετακινώ με τα χέρια, πάντα κάθομαι επάνω πρώτα, και αυτό γιατί φοβάμαι μη μου φύγει και έχω στατική πτώση.

εχουμε κανει περιπου τα ιδια χλμ μεχρι τωρα. εγω ειμαι στα 1150.
αυτο με τις δαγκανες δεν πειραζει αρκει να μην τρεμει η μηχανη οταν πατας το πισω φρενο.
οσο για τον ορθοστατη μονο με το πατημα του ποδιου σηκωνεται η μηχανη.το χερι απλα βοηθαει πολυ πολυ λιγο.κατι δεν κανεις καλα. η μηχανη δεν ειναι βαρια. απλα νομιζω οτι αγχωνεσαι παρα πολυ και νομιζεις οτι θα σου πεσει.εγω ειχα πριν το KAWA ΤΟ KLE που ηταν πιο ελαφρι και τωρα με το diversion αισθανομαι οτι ειναι πουπουλο.
τωρα σειρα μου να ρωτησω. μηπως παρατηρησες τιποτα παραξενο στο τιμονι οταν οδηγας? το δικο μου ενω πας ευθεια ειναι λιγο στριμενο δεξια. πηγα στην yamaha αλλα μαλλον θελει καλιμπρα για να ελεχθει.και οι ιδιοι παραδεχτηκαν οτι οι τιμονοπλακες ειναι στραβα.

mchris
17/08/2009, 01:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από giovani64
εχουμε κανει περιπου τα ιδια χλμ μεχρι τωρα. εγω ειμαι στα 1150.
αυτο με τις δαγκανες δεν πειραζει αρκει να μην τρεμει η μηχανη οταν πατας το πισω φρενο.
οσο για τον ορθοστατη μονο με το πατημα του ποδιου σηκωνεται η μηχανη.το χερι απλα βοηθαει πολυ πολυ λιγο.κατι δεν κανεις καλα. η μηχανη δεν ειναι βαρια. απλα νομιζω οτι αγχωνεσαι παρα πολυ και νομιζεις οτι θα σου πεσει.εγω ειχα πριν το KAWA ΤΟ KLE που ηταν πιο ελαφρι και τωρα με το diversion αισθανομαι οτι ειναι πουπουλο.
τωρα σειρα μου να ρωτησω. μηπως παρατηρησες τιποτα παραξενο στο τιμονι οταν οδηγας? το δικο μου ενω πας ευθεια ειναι λιγο στριμενο δεξια. πηγα στην yamaha αλλα μαλλον θελει καλιμπρα για να ελεχθει.και οι ιδιοι παραδεχτηκαν οτι οι τιμονοπλακες ειναι στραβα.
Ίσως αυτό που δεν κάνω καλά είναι ότι άθελά μου την πατάω μόνο στο αριστερό πόδι του ορθοστάτη, και αυτό από φόβο μήπως η μηχανή φύγει δεξιά και με το βάρος που έχει λίγο να φύγει έπεσε. Θα το δοκιμάσω σε καμμιά 12 μέρες πάλι όταν θα γυρίσω απ'τις διακοπές μου (δεν έπαιρνε η Aegean τη μηχανή λόγω υπέρβαρου...:rotflmao: ).

Όσο για το τιμόνι δεν έχω παρατηρήσει τίποτα παράξενο.

giovani64
17/08/2009, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από mchris
Ίσως αυτό που δεν κάνω καλά είναι ότι άθελά μου την πατάω μόνο στο αριστερό πόδι του ορθοστάτη, και αυτό από φόβο μήπως η μηχανή φύγει δεξιά και με το βάρος που έχει λίγο να φύγει έπεσε. Θα το δοκιμάσω σε καμμιά 12 μέρες πάλι όταν θα γυρίσω απ'τις διακοπές μου (δεν έπαιρνε η Aegean τη μηχανή λόγω υπέρβαρου...:rotflmao: ).

Όσο για το τιμόνι δεν έχω παρατηρήσει τίποτα παράξενο.

μανολη το λυσαμε το προβλημα.Ο ΟΡΘΟΣΤΑΤΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΠΟΔΙΑ. το δοκιμασα να την στησω οπως κανεις εσυ και οντως δεν ανεβαινει ευκολα.
καλες διακοπες :sun: :beer:

mchris
17/08/2009, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από giovani64
καλες διακοπες :sun: :beer:
Άραγε θα βρώ καμμιά xj6 naked να νοικιάσω στη ρόδο τώρα που πήρα και το κολάι;

fonzareli
17/08/2009, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από mchris
Άραγε θα βρώ καμμιά xj6 naked να νοικιάσω στη ρόδο τώρα που πήρα και το κολάι;

γιατί naked? Diversion? :)

Δεν νομίζω πάντως να βρεις κάτι σε ενοικιαζόμενες.
Πρόσεχε πάντως διότι στη Ρόδο οδηγοί και δρόμοι είναι λίγο επικίνδυνοι!

Στην δε Τήνο στον περιφερειακό, πάνω από την εκκλησία για όσους ξέρουν, προσπερνούσε από την εξωτερική σε δεξιά ανοιχτή στροφή ένας τύπος με παλιά ΧΤ από όσο πρόλαβα να δω, με σορτς, ακράνοτος, σαγιονάρα, με το δεξί στο τιμόνι και με το αριστερό να κρατάει ποτήρι με φραπέ που έπινε ενώ προσπερνούσε με καμιά 80ριά τουλάχιστον!!!!!
Ετσι κάπως οδηγούν στα νησιά...

Πάντως παρατήρησα ότι κάποια κομάτια τα πήραν σχολές οδηγών.
Προφανώς λόγω ελαστικότητας μοτερ.

Heart Collector
18/08/2009, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mokilock
Παιδιά εγώ το βρίσκω πολύ όμορφο και πιστεύω πως η Yamaha πέτυχε πολύ το street fighter look..
Από τα συγκριτικά στα διάφορα περιοδικά φαίνεται ότι πρόκειται για μια αρμονική μηχανή που στοχεύει
σε μια κατηγορία αναβατών που αναζητά μια εύχρηστη και οικονομική μοτοσικλέτα, χωρίς ακρότητες
η οποία είναι ότι πρέπει για την μετακίνηση εντός πόλης και κανένα ταξιδάκι, με ροπή στις χαμηλές..
Το είδα από κοντά σε λευκό – κρεμ χρώμα και έπαθα μεγάλη ζημιά!! Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά και άμεσα μάλλον...
Αν κάποιος έχει οδηγηκή εμπειρία πάνω στη μηχανή παρακαλώ να μας πει τη γνώμη του.

fonzareli
18/08/2009, 15:42
Μήπως να κάνουμε μιά λίστα με τους κατόχους xj6?
Ξέρετε τώρα, όπως έχουν κάνει και για άλλα δημοφιλή μοντέλα στο φορουμ...

Mokilock
18/08/2009, 15:51
Σιγά σιγά θα γίνει....έχουμε αρχίσει και μαζευόμαστε...

giovani64
18/08/2009, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
Μήπως να κάνουμε μιά λίστα με τους κατόχους xj6?
Ξέρετε τώρα, όπως έχουν κάνει και για άλλα δημοφιλή μοντέλα στο φορουμ...

ναι ναι . συμφωνω απολυτα.:a18: :a18: :a20: :a08:

panagis83
18/08/2009, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
Μήπως να κάνουμε μιά λίστα με τους κατόχους xj6?
Ξέρετε τώρα, όπως έχουν κάνει και για άλλα δημοφιλή μοντέλα στο φορουμ...

:a33:

Nα κανουμε !!! :beer:

Heart Collector το μηχανημα κανει απλα τα παντα!! δεν ειναι το απολυτο σιγουρα αλλα σου προσφερει λιγο απο ολα! χαμηλοροπο δεν σκορτσαρει πουθενα, ανεβαζει γραμμικα δεν εχει ξεσπασματα εχει παρα πολυ ελαφρια αισθηση, ευκολοδηγητο!! τι αλλο θες !! καθε φορα που ανεβαινω (οχι επειδη ειναι η πρωτη μου μηχανη :D ) νιωθω οτι μπορω να κανω τα παντα να παω μια χαλαρη βολτα με την κοπελα μου, να κανω μια "γρηγορη" βολτα παρεα με τον κολλητο ή και μια "γοργή" βολτα μονος ! χωρις να με προβληματιζει τιποτα απολυτως οσο αφορα την μηχανη ! θα σε παει παντου χωρις να ζοριστει!!

fonzareli
18/08/2009, 20:14
Λοιπόν την ξεκινάω...
Συμπληρώστε τα δικά σας:

1. fonzareli black naked ABS

giovani64
18/08/2009, 20:49
2. giovani64. κοκκινο με ρουχαλακια (diversion) ανευ ABS

fonzareli
18/08/2009, 20:54
όχι έτσι!
Να συμπληρώνετε από κάτω:

1. fonzareli black naked ABS
2. giovani64. κοκκινο με ρουχαλακια (diversion) ανευ ABS

giovani64
18/08/2009, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
Λοιπόν την ξεκινάω...
Συμπληρώστε τα δικά σας:

1. fonzareli black naked ABS

SORRYYYYYYYYYYYYYYYY:blush:

mchris
18/08/2009, 21:22
1. fonzareli black naked ABS
2. giovani64. κοκκινο με ρουχαλακια (diversion) ανευ ABS
3. mchris. XJ6 Diversion χωρίς ABS.

ilion10
18/08/2009, 23:18
1. fonzareli black naked ABS
2. giovani64. κοκκινο με ρουχαλακια (diversion) ανευ ABS
3. mchris. XJ6 Diversion χωρίς ABS.
4. ilion10. XJ6 Diversion ABS Graphite

panagis83
19/08/2009, 01:00
1. fonzareli black naked ABS
2. giovani64. κοκκινο με ρουχαλακια (diversion) ανευ ABS
3. mchris. XJ6 Diversion χωρίς ABS.
4. ilion10. XJ6 Diversion ABS Graphite
5. Panagis83. XJ6 gimnouli aspro xoris abs

Mokilock
19/08/2009, 08:09
1. fonzareli black naked ABS
2. giovani64. κοκκινο με ρουχαλακια (diversion) ανευ ABS
3. mchris. XJ6 Diversion χωρίς ABS.
4. ilion10. XJ6 Diversion ABS Graphite
5. Panagis83. XJ6 gimnouli aspro xoris abs
6. Mokilock. XJ6 aspro naked ABS

CIRUS
19/08/2009, 08:16
Hello παίδες :beer: :beer:


1. fonzareli black naked ABS
2. giovani64. κοκκινο με ρουχαλακια (diversion) ανευ ABS
3. mchris. XJ6 Diversion χωρίς ABS.
4. ilion10. XJ6 Diversion ABS Graphite
5. Panagis83. XJ6 gimnouli aspro xoris abs
6. Mokilock. XJ6 aspro naked ABS
7. CIRUS XJ6 Diversion ABS Lava Red

zevlakof
19/08/2009, 14:00
1. fonzareli black naked ABS
2. giovani64. κοκκινο με ρουχαλακια (diversion) ανευ ABS
3. mchris. XJ6 Diversion χωρίς ABS.
4. ilion10. XJ6 Diversion ABS Graphite
5. Panagis83. XJ6 gimnouli aspro xoris abs
6. Mokilock. XJ6 aspro naked ABS
7. CIRUS XJ6 Diversion ABS Lava Red
8.zevlakof. xj6 black naked.

fonzareli
19/08/2009, 14:51
Γυμνά-Ντυμένα ισοπαλία ως την ώρα...
ABS-ανευ ισοπαλία επίσης!

Το βιβλιαράκι service από την yamaha σας το έστειλαν; Εγώ έχω 1 μήνα τη μηχανή και βιβιαράκι service ακόμα το περιμένω!

giovani64
19/08/2009, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
Γυμνά-Ντυμένα ισοπαλία ως την ώρα...
ABS-ανευ ισοπαλία επίσης!

Το βιβλιαράκι service από την yamaha σας το έστειλαν; Εγώ έχω 1 μήνα τη μηχανή και βιβιαράκι service ακόμα το περιμένω!
φιλε μου ουτε γω πηρα ακομα το βιβλιο σερβις και εχω την μηχανη 1 μιση μηνα. σημερα πηγα στον αντιπροσωπο. μου ειπε οτι υπαρχει προβλημα. πολυς κοσμος δεν εχει παρει τιποτα ακομα.
ισως απο βδομαδα που γυρνανε ολοι απο αδειες αρχισουν να τα στελνουν.

fonzareli
19/08/2009, 17:32
http://www.metacafe.com/watch/2119971/yamaha_fazer_s2_gear_indicator/

λέτε παίρνει και το δικό μας;

clone
19/08/2009, 17:52
1. fonzareli black naked ABS
2. giovani64. κοκκινο με ρουχαλακια (diversion) ανευ ABS
3. mchris. XJ6 Diversion χωρίς ABS.
4. ilion10. XJ6 Diversion ABS Graphite
5. Panagis83. XJ6 gimnouli aspro xoris abs
6. Mokilock. XJ6 aspro naked ABS
7. CIRUS XJ6 Diversion ABS Lava Red
8.zevlakof. xj6 black naked.
9.clone.xj6 black naked ανευ

παραλαμβανω τριτη
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
:beer: :beer: :beer: :beer:

giovani64
19/08/2009, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
http://www.metacafe.com/watch/2119971/yamaha_fazer_s2_gear_indicator/

λέτε παίρνει και το δικό μας;

προφανως θα παιρνει αλλα ποιος το βαζει???χειρουργο χρειαζομαστε:a13:

Mokilock
20/08/2009, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
http://www.metacafe.com/watch/2119971/yamaha_fazer_s2_gear_indicator/

λέτε παίρνει και το δικό μας;


Παίρνει το δικό μας..!! Από τα πιο αξιόπιστα μοντέλα gear indicator που έχω βρει στο ψάξιμο και που κάνει στη μηχανή μας είναι το “GIPro X Type Gear Indicator”… Η εγκατάσταση φαίνεται σχετικά απλή και μπορείς να το βρεις στο ebay η να δεις τους distributors στη healtech-electronics....

Φωτό από κάτω.....εγώ σύντομα λέω να το βάλω.....


171354

Mokilock
20/08/2009, 10:45
Ρε παιδιά όταν βάζετε μπροστά τη μηχανή και την αφήνεται να ζεσταθεί....στους πόσου βαθμούς θερμοκρασίας κινητήρα περιμένετε να φτάσει πριν ξεκινήσετε?

giovani64
20/08/2009, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mokilock
Ρε παιδιά όταν βάζετε μπροστά τη μηχανή και την αφήνεται να ζεσταθεί....στους πόσου βαθμούς θερμοκρασίας κινητήρα περιμένετε να φτάσει πριν ξεκινήσετε?
δεν περιμενω καθολου. ξεκιναω αμεσως. απλα δεν ανεβαζουμε πολλες στροφες οταν ειναι κρυα.

giovani64
20/08/2009, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mokilock
Παίρνει το δικό μας..!! Από τα πιο αξιόπιστα μοντέλα gear indicator που έχω βρει στο ψάξιμο και που κάνει στη μηχανή μας είναι το “GIPro X Type Gear Indicator”… Η εγκατάσταση φαίνεται σχετικά απλή και μπορείς να το βρεις στο ebay η να δεις τους distributors στη healtech-electronics....

Φωτό από κάτω.....εγώ σύντομα λέω να το βάλω.....
αποτι ειδα η τιμη του ειναι 90 ευρω. ομορφο φαινεται

Mokilock
20/08/2009, 11:06
Και είναι και το πιο μικρό σε μέγεθος που βρήκα....

fonzareli
20/08/2009, 14:41
το είχα βρει αλλά νόμιζα ότι πάει μόνο σε suzuki και kawasaki αυτό...

λάθος έκανα. Δίνει για τη δική μας το GPX-Y01

Δείτε εδώ
http://www.healtech-electronics.com/download/GIPRO-X_Application_list_en.pdf
http://www.healtech-electronics.com/download/GIPRO-X_Intro_en.pdf

CIRUS
20/08/2009, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mokilock
Ρε παιδιά όταν βάζετε μπροστά τη μηχανή και την αφήνεται να ζεσταθεί....στους πόσου βαθμούς θερμοκρασίας κινητήρα περιμένετε να φτάσει πριν ξεκινήσετε?

εγώ πάντα την αφήνω να φτάσει 60 βαθμούς πιο πριν δεν ξεκινάω

fonzareli
20/08/2009, 19:58
μα γράφει Low νομίζω μέχρι να φτάσει 40.
Μετά ξεκινάει να δείχνει θερμοκρασίες.
Εγώ το αφήνω να φύγει από το Low και μετά ξεκινάω...

Mokilock
21/08/2009, 08:38
Χτες έβαλα πάνω το πίσω φτερό της ermax…


171465

CIRUS
21/08/2009, 08:41
καλορίζικο φίλε, πολύ ωραίο είναι :beer: :beer:

να μην ήταν ρε γαμώτο και τόσο ακριβό....

fonzareli
21/08/2009, 09:26
Μεγειές!

Αν βάλεις πρώτος το GIpro gear indicator γράψε εντυπώσεις.
Απ' ότι είδα η λογική του είναι απλή: Διαβάζει χλμ/ωρα και στροφές κινητήρα, οπότε βρίσκει ποιά ταχύτητα έχεις στο σασμάν αφού ο συνδιασμός χλμ/ωρα-στροφών είναι μοναδικός για κάθε ταχύτητα. το θέμα είναι πόσο εύκολο είναι να τοποθετηθεί.
Νομίζω είναι χρήσιμο πολύ σε μηχανή που λόγω ροπής δεν ξέρεις ποιά ταχύτητα έχεις μέσα.
Φαντάσου πόσες φορές έχεις 6η και πας να ανεβάσεις ταχύτητα νομίζοντας ότι έχεις 5η...
ή πόσες φορές νομίζεις ότι έχεις 2ρα πλησιάζοντας σε φανάρι ή σε στροφή κλειστή και στην πραγματικότητα έχεις 3η ή 4η και μένεις "κρεμασμένος".

CIRUS
21/08/2009, 09:30
ρε παίδες ούτε 10δα δεν έχουμε κλείσει τι την αρχίσαμε την μέτρηση :lol: :lol: :lol:

Mokilock
21/08/2009, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
Μεγειές!

Αν βάλεις πρώτος το GIpro gear indicator γράψε εντυπώσεις.
Απ' ότι είδα η λογική του είναι απλή: Διαβάζει χλμ/ωρα και στροφές κινητήρα, οπότε βρίσκει ποιά ταχύτητα έχεις στο σασμάν αφού ο συνδιασμός χλμ/ωρα-στροφών είναι μοναδικός για κάθε ταχύτητα. το θέμα είναι πόσο εύκολο είναι να τοποθετηθεί.
Νομίζω είναι χρήσιμο πολύ σε μηχανή που λόγω ροπής δεν ξέρεις ποιά ταχύτητα έχεις μέσα.
Φαντάσου πόσες φορές έχεις 6η και πας να ανεβάσεις ταχύτητα νομίζοντας ότι έχεις 5η...
ή πόσες φορές νομίζεις ότι έχεις 2ρα πλησιάζοντας σε φανάρι ή σε στροφή κλειστή και στην πραγματικότητα έχεις 3η ή 4η και μένεις "κρεμασμένος".


Ακριβώς για τους λόγους που αναφέρεις σκέφτομαι να το βάλω....
Η μηχανή τραβάει και δεν σκορτσάρει με τίποτα, όποια ταχύτητα και να έχεις στο κιβώτιο..

fonzareli
23/08/2009, 23:37
Εψαχνα διάφορα και βρήκα αυτά:

http://www.xj6forum.com/

http://www.xj6forum.com/xj6/ma-xj6-blanche-t231.html

http://www.xj6forum.com/xj6/myzone-s-xj6-n-t196.html

http://www.xj6forum.com/esthetique-xj6/accessoires-yam-t216.html

http://www.xj6forum.com/modifs-perso/modif-perso-par-les-2-roues-t82.html

δεν την κατέχω καλά τη γλώσσα δυστυχώς...

Mokilock
25/08/2009, 14:46
Αναφορικά και μόνο....κάποια link από εταιρείες που έχουν βγάλει εξάτμιση για το XJ6.

TERMIGNONI (http://www.termignoni.it/pages/foto.php?marcaMoto=YAMAHA&modelloMoto=XJ6&annoMoto=2009&impianto=&cod_scarico=Y089)

ARROW (http://www.arrow.it/eng/website/)

DEVIL (http://www.devil-exhaust.us/gb/moto/route_zoom.cfm?id=2205)

TWO BROTHERS (http://www.twobros.com/cgi-bin/shopper?search=action&sku=005-25701&searchstart=0&template=Templates/TBRSearchResult-Simple-Yam-FZ6R-FULL-09.html)

IXIL (http://www.ixilsilencers.co.uk/Y%20XJ6.htm)

G.P.R. (http://www.gpr-motorcycle-exhausts.co.uk/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=garden_flypage.tpl&product_id=1549&Itemid=112&vmcchk=1&Itemid=112)

LEO VINCE (http://www.sitogroup.com/servlet/page?_pageid=114&_dad=sitop30&_schema=SITOP30&voce_menu_sx=76&voce_menu_dx=119759&voce_menu_sx=76&voce_menu_dx=89&codprd=11088&prgtmp=&sessione=)

zevlakof
25/08/2009, 23:20
ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΨΗΝ ΤΟΝ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ

fonzareli
26/08/2009, 18:06
Παιδιά την προφόρτιση την έχετε αλλάξει ή την έχετε αφήσει στη θέση "3";

k.pil
27/08/2009, 12:10
είμαι ανάμεσα σε kawasaki er6n και αυτό και μπορώ να πω ότι είμαι μπερδεμένος

μου αρέσουν και τα δύο

γενικά υπάρχουν πολλά μηχανάκια σε αυτή την κατηγορία και είναι μεγάλο μπέρδεμα

από κατανάλωση τι λέει το μηχάνημα; προορίζεται για μέσα στην πόλη και κάποιες εξορμίσεις

fonzareli
27/08/2009, 13:03
Και το ερ6 καλό είναι αλλά δεν παύει να είναι δικύλινδρο. Που σημαίνει περισσότερα σκορτσαρίρματα, κραδασμοί, άλλος θόρυβος, κλπ κλπ.

Και εγώ, όπως αρκετοί άλλοι, ταλαντευτήκαμε μεταξύ xj6, er6 (και εγώ κοίταζα και το hornet 08 - πολύ καλό, με καλύτερη νομίζω "ποιότητα κύλισης γενικά" και ανάρτηση-φρένα, αλλά με αρκετές αναφορές προβλημάτων "ιταλικής κατασκευής, σκουριών κλπ" που με έκαναν να το αποφύγω τελικά! ).

*Η καλύτερη λύση (και η μόνη σωστή) είναι να τα κάνεις test drive!

giovani64
27/08/2009, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
Παιδιά την προφόρτιση την έχετε αλλάξει ή την έχετε αφήσει στη θέση "3";

δεν πειραξα τιποτα. και διπλος ενταξει μου φαινεται στην θεση 3

fonzareli
27/08/2009, 17:29
ναι διπλός καλα φαίνεται στο 3.
Σκέφτομαι μήπως στο 1 ή στο 2 πάει καλύτερα η ανάρτηση στις ανωμαλίες του δρόμου τουλάχιστον μονός...

motzin
28/08/2009, 19:52
μηπως ξερετε τι προδιαγραφές καυσαερίων καλύπτει; euro 3 σίγουρα ή 4;

giovani64
29/08/2009, 00:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από k.pil
είμαι ανάμεσα σε kawasaki er6n και αυτό και μπορώ να πω ότι είμαι μπερδεμένος

μου αρέσουν και τα δύο

γενικά υπάρχουν πολλά μηχανάκια σε αυτή την κατηγορία και είναι μεγάλο μπέρδεμα

από κατανάλωση τι λέει το μηχάνημα; προορίζεται για μέσα στην πόλη και κάποιες εξορμίσεις

εγω λεω να παρεις το xj6 για να γινουμε 10:D

giovani64
29/08/2009, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από k.pil
είμαι ανάμεσα σε kawasaki er6n και αυτό και μπορώ να πω ότι είμαι μπερδεμένος

μου αρέσουν και τα δύο

γενικά υπάρχουν πολλά μηχανάκια σε αυτή την κατηγορία και είναι μεγάλο μπέρδεμα

από κατανάλωση τι λέει το μηχάνημα; προορίζεται για μέσα στην πόλη και κάποιες εξορμίσεις

δεν θα σου καψει πουθενα πανω απο 6 λιτρα. για μεσα στην πολη ειναι απαιχτο. μακαρι να μπορουσες να το δοκιμασεις.

Mokilock
29/08/2009, 14:23
Στο service στα 1000km αλλάζουμε μαζί με τα λάδια και το φίλτρο λαδιού?
Τι λάδια βάλατε? Κάπου διάβασα ότι επειδή είναι στο στρώσιμο η μηχανή δεν θέλει full συνθετικά…

giovani64
29/08/2009, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mokilock
Στο service στα 1000km αλλάζουμε μαζί με τα λάδια και το φίλτρο λαδιού?
Τι λάδια βάλατε? Κάπου διάβασα ότι επειδή είναι στο στρώσιμο η μηχανή δεν θέλει full συνθετικά…

βαζουμε ημισυνθετικα και αλλαζουμε και το φιλτρο

Kastrinos
20/09/2009, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από clone
1. fonzareli black naked ABS
2. giovani64. κοκκινο με ρουχαλακια (diversion) ανευ ABS
3. mchris. XJ6 Diversion χωρίς ABS.
4. ilion10. XJ6 Diversion ABS Graphite
5. Panagis83. XJ6 gimnouli aspro xoris abs
6. Mokilock. XJ6 aspro naked ABS
7. CIRUS XJ6 Diversion ABS Lava Red
8.zevlakof. xj6 black naked.
9.clone.xj6 black naked ανευ



10. kastrinos. XJ6 Diversion ABS Graphite

fonzareli
20/09/2009, 15:02
1. fonzareli. black naked ABS
2. giovani64. κοκκινο με ρουχαλακια (diversion) ανευ ABS
3. mchris. XJ6 Diversion χωρίς ABS.
4. ilion10. XJ6 Diversion ABS Graphite
5. Panagis83. XJ6 gimnouli aspro xoris abs
6. Mokilock. XJ6 aspro naked ABS
7. CIRUS. XJ6 Diversion ABS Lava Red
8. zevlakof. xj6 black naked.
9. clone. xj6 black naked ανευ
10. kastrinos. XJ6 Diversion ABS Graphite
11. raven_g20. black naked ABS

fonzareli
20/09/2009, 15:09
Παιδιά με βοηθάτε λίγο σε ένα (μάλλον γελοίο) πρόβλημα που έχω;

Σε γυμνή μαύρη xj6 ποιό από τα xr-1100 νομίζετε ότι θα ταιριάζει κάπως; (Να λάβουμε υπόψη και το χρυσαφί μοτερ μας ή όχι... Δεν ξέρω)

Γενικά θέλω να φαίνεται απο μακριά και να μην ψήνεται στον ήλιο...

http://www.shoei-europe.com/uk/products/XR-1100

Kastrinos
20/09/2009, 21:02
Φίλε μου αυτό θα έπερνα εγώ coquista


174710

RENAULT xj6
20/09/2009, 23:14
12.RENAULT xj6 divertion lava red ABS

RENAULT xj6
20/09/2009, 23:18
Νεο μέλος (οχι σε ηλικια)

RENAULT xj6
20/09/2009, 23:27
Εχω βαλει τα "μανιταρια" αλλα το δεξι προεξέχει ποιό πολύ. Ξέρει κάποιος κανένα τρόπο να δειχνουν συμετρικά? Το παρατήρησα και στο feizer.

fonzareli
21/09/2009, 00:34
1. fonzareli. black naked ABS
2. giovani64. κοκκινο με ρουχαλακια (diversion) ανευ ABS
3. mchris. XJ6 Diversion χωρίς ABS.
4. ilion10. XJ6 Diversion ABS Graphite
5. Panagis83. XJ6 gimnouli aspro xoris abs
6. Mokilock. XJ6 aspro naked ABS
7. CIRUS. XJ6 Diversion ABS Lava Red
8. zevlakof. xj6 black naked.
9. clone. xj6 black naked ανευ
10. kastrinos. XJ6 Diversion ABS Graphite
11. raven_g20. black naked ABS [/B][/QUOTE]
12. RENAULT. xj6 divertion lava red ABS

panagis83
21/09/2009, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
1. fonzareli. black naked ABS
2. giovani64. κοκκινο με ρουχαλακια (diversion) ανευ ABS
3. mchris. XJ6 Diversion χωρίς ABS.
4. ilion10. XJ6 Diversion ABS Graphite
5. Panagis83. XJ6 gimnouli aspro xoris abs
6. Mokilock. XJ6 aspro naked ABS
7. CIRUS. XJ6 Diversion ABS Lava Red
8. zevlakof. xj6 black naked.
9. clone. xj6 black naked ανευ
10. kastrinos. XJ6 Diversion ABS Graphite
11. raven_g20. black naked ABS
12. RENAULT. xj6 divertion lava red ABS [/B][/QUOTE]

απο ενα στατιστικο που διάβασα σε περιοδικο λενε οτι εχουν πουληθει γυρω στα 200 xj6 .. τους 12 τους ξερουμε σιγουρα που ειναι αραγε οι αλλοι 188!!! :p

panagis83
24/09/2009, 11:58
Το εβαλα χτες, ωραιο;

20 ευρω


175180

KaTaNaS
24/09/2009, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagis83
Το εβαλα χτες, ωραιο;

20 ευρω

ωραιο φιλαρακι, αλλά πολύ ψηλά το έβαλες...

υποτιθεται πως ειναι για να προστατευει απο το φερμουάρ ή τα κουμπιά του παντελονιου

CIRUS
24/09/2009, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagis83
Το εβαλα χτες, ωραιο;

20 ευρω

πολύ ωραίο αλλά όντως το έβαλες πολύ ψηλά, θέλει πιο χαμηλά για να προστατεύει από γρατσουνιές από τσαντάκι μέσης κτλ

panagis83
24/09/2009, 12:50
Σας φαινεται οτι ειναι ψηλα αλλα δεν ειναι πιστεψτε με !! ερχεται ακριβως και προστατευει απο ολα!! Δοκιμασμενο, εχουμε πολυ ορθια σταση που καθομαστε και στο κενο που μενει απο κατω δεν ακουμπαμε ποτε!! Δειτε και το σχεδιαγραμμα που ειχε μεσα το κουτι για οδηγια τοποθετησης!


175193

CIRUS
24/09/2009, 13:06
οκ, έτσι μου φάνηκε από τη φώτο αλλά αφού το έχεις πάρει υπόψιν σου και είναι οκ μάλλον κάνω λάθος. καλορίζικο πάντως :beer: :beer:

panagis83
24/09/2009, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
οκ, έτσι μου φάνηκε από τη φώτο αλλά αφού το έχεις πάρει υπόψιν σου και είναι οκ μάλλον κάνω λάθος. καλορίζικο πάντως :beer: :beer:

Ειναι η ληψη της φωτογραφιας απο πολυ χαμηλα (απο τη σελα) και φαινεται καπως!! θα βγαλω και αλλη μια μετα ποιο καλη! ειχα ενα προβληματακι, στο σημειο που τελειωνει το tank-pad η κλιση του ντεποζιτου ειναι μεγαλη και τα κατω δεξια-αριστερα "αυτακια" ξεκολανε λιγο και τα εχω με χαρτοταινια γυρο γυρο για να τα κραταει πατημενα μεχρι να κολλησουν καλα..

fonzareli
24/09/2009, 13:48
Παναγιώτη ποιό ακριβώς μέγεθος είναι; (μήκος, πλάτος)

Εχει βάλει κανείς ταινίες αυτοκόλλητες στις ζάντες;

(πχ σε σένα θα πήγαιναν πολύ οι λευκές)
http://www.bikesandscooters.com.au/forum/attachments/parts-accessories-clothing-more-sale/1570d1204867439-motorcycle-rim-stickers-any-colour-wsb_32.jpg

panagis83
24/09/2009, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
Παναγιώτη ποιό ακριβώς μέγεθος είναι; (μήκος, πλάτος)

Εχει βάλει κανείς ταινίες αυτοκόλλητες στις ζάντες;

(πχ σε σένα θα πήγαιναν πολύ οι λευκές)
http://www.bikesandscooters.com.au/forum/attachments/parts-accessories-clothing-more-sale/1570d1204867439-motorcycle-rim-stickers-any-colour-wsb_32.jpg

Ενα μεγεθος ειναι το αυθεντικο απο Yamaha! τωρα συγκεκριμενες διαστασεις δεν ξερω! Στα aftermarket μπορει να εχεις δει διαφορετικα μεγεθη!

Τα σιριτια δεν με πολυ συγκινουν !!

giovani64
25/09/2009, 20:46
ηρθε το φτερο και αποφασισα τελικα να το βαψω στο χρωμα της μηχανης. μολις βαφτει και περαστει θα υπαρξει φωτο. το φτερο αγοραστηκε 155 ευρω και ειναι της yamaha.


175389

fonzareli
25/09/2009, 21:00
Mεγειές!

panagis83
26/09/2009, 01:44
Ωραιος! αντε περιμενουμε φωτογραφιες! θα το βαλω και γω, αργοτερα !! που ακριβως δενει; κανεις τρυπες πανω στο ψαλιδι;

giovani64
26/09/2009, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagis83
Ωραιος! αντε περιμενουμε φωτογραφιες! θα το βαλω και γω, αργοτερα !! που ακριβως δενει; κανεις τρυπες πανω στο ψαλιδι;

παναγιωτη δεν νομιζω οτι κανεις τρυπες. υπαρχουν ολες οι βιδες και πιστευω οτι θα μπει ευκολα. μου το εφερε ο αντιπροσωπος που πηρα το μηχανακι και μεσα στην τιμη ειναι και το περασμα. την τριτη πιστευω να εχω φωτο με το φτερο βαμμενο και περασμενο.στην φωτο που εβαλα φαινεται λιγο ξασπρισμενο γιατι ειναι τριμμενο για το βαψιμο.

fonzareli
26/09/2009, 12:25
Το υλικό του πως ακριβώς είναι;
Λείο ή σαγρέ σαν το μπροστινό της γυμνής μαύρης; (τι είπα πάλι....)

giovani64
26/09/2009, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
Το υλικό του πως ακριβώς είναι;
Λείο ή σαγρέ σαν το μπροστινό της γυμνής μαύρης; (τι είπα πάλι....)

οπως και να το ειπες εγω καταλαβα τι ειπες.:sun: απο την εξω μερια ειναι σαγρε, με καρουμπαλακια δηλ.:smilea: και απο μεσα ειναι λειο. εψαξα και βρηκα οτι το υλικο ειναι ABS plastic. ετσι ακριβως το γραφει στο σαιτ της yamaha.

Mokilock
29/09/2009, 15:08
Μεγειές το καινούργιο φτερό giovani64!! Περιμένουμε φωτο όταν το βάλεις πάνω...

Σήμερα διάβασα ότι από 2010 φέρνουν στην Ευρώπη την έκδοση με το Full Fairing.
Αυτό που λένε στην Αμερική...FZ6R

Kepler Fun
29/09/2009, 17:24
Προς ενημέρωση υποψήφιων αγοραστών, σήμερα που το έκανα test ride σε Yamaha στην Θεσσαλονίκη έμαθα ότι μηχανάκι με abs δεν υπάρχει διαθέσιμο γυμνό ή ντυμένο.

Νοέμβριο παραλαβές και βλέπουμε.
Κρίμα τόσο ωραίο μηχανάκι και να πρέπει να περιμένεις το χειμώνα για να το παραλάβεις.

Παρεπιπτόντως μια ερώτηση προς κατέχοντες :
Η τελευταία ταχύτητα δεν είναι πολύ κοντή?
Κουράζει και καταναλώνει σε ταξίδι ή κάνω λάθος?

panagis83
29/09/2009, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kepler Fun
Προς ενημέρωση υποψήφιων αγοραστών, σήμερα που το έκανα test ride σε Yamaha στην Θεσσαλονίκη έμαθα ότι μηχανάκι με abs δεν υπάρχει διαθέσιμο γυμνό ή ντυμένο.

Νοέμβριο παραλαβές και βλέπουμε.
Κρίμα τόσο ωραίο μηχανάκι και να πρέπει να περιμένεις το χειμώνα για να το παραλάβεις.

Παρεπιπτόντως μια ερώτηση προς κατέχοντες :
Η τελευταία ταχύτητα δεν είναι πολύ κοντή?
Κουράζει και καταναλώνει σε ταξίδι ή κάνω λάθος?

H τελευται ταχυτητα ( 6η ) ειναι πολυ μακρια !! και ξεκουραστη για εκδρομουλες !! καλο αυχενα να εχεις να αντεχεις τον αερα!!

mchris
29/09/2009, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kepler Fun
Προς ενημέρωση υποψήφιων αγοραστών, σήμερα που το έκανα test ride σε Yamaha στην Θεσσαλονίκη έμαθα ότι μηχανάκι με abs δεν υπάρχει διαθέσιμο γυμνό ή ντυμένο.

Νοέμβριο παραλαβές και βλέπουμε.
Κρίμα τόσο ωραίο μηχανάκι και να πρέπει να περιμένεις το χειμώνα για να το παραλάβεις.

Παρεπιπτόντως μια ερώτηση προς κατέχοντες :
Η τελευταία ταχύτητα δεν είναι πολύ κοντή?
Κουράζει και καταναλώνει σε ταξίδι ή κάνω λάθος?

Ναι το ξέρουμε, όταν ήταν να πάρω τη δικιά μου τον ιούνιο δεν κάθησα να περιμένω και την πήρα σκέτη. Μου περίσσεψαν και 700 ευρουλάκια για εξοπλισμό, αλλά θα προτιμούσα να έχει ABS και να φορτώσω καμμιά βίζα για τα υπόλοιπα. Φαίνεται ότι η Αθήνα δεν δίνει ABS προς τα πάνω, δεν ξέρω γιατί τέτοιες διακρίσεις;

fonzareli
29/09/2009, 23:01
Αντίθετα, τον Ιούλιο μόνο στη Θεσ/κη υπήρξε κομάτι με ABS και το τσίμπησα...

Mokilock
30/09/2009, 15:11
Καινούργιο πίσω φτερό CARBON LOOK…όποιος ενδιαφέρεται.....LINK (http://www.motorcycle-exhausts.co.uk/product_info.php?manufacturers_id=1387&products_id=9268)

giovani64
05/10/2009, 13:49
παιδια το φτερο βαφτηκε. ειναι η δευτερη, πετυχημενη, προσπαθεια. την πρωτη μου βγηκε σε κεραμυδι. προσοχη οποιος το βαψει το χρωμα στις μοτο ειναι ΤΡΙΠΛΗΣ.


176379

giovani64
05/10/2009, 13:53
και μερικες φωτο πανω στην μηχανη. σκεφτομαι να βαψω και την καρινα στο ιδιο χρωμα.


176380