PDA

View Full Version : Emeina Apo Benzini



ftsmf
11/04/2009, 14:02
ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΠΑΙΔΕΣ... ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΠΩΣ ΠΗΓΑΙΝΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΙΣΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ Ο ΜΕΡΙΚΟΣ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΗΤΗΣ ΕΔΕΙΧΝΕ 184ΧΛΜ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΕΠΟΖΙΤΟ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕΝΩ ΑΠΟ ΒΕΝΖΙΝΗ... Ο ΔΕΙΚΤΗΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΣΤΑ CARBS ΗΤΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ ΟΝ... ΤΟΝ ΓΥΡΝΑΩ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ RES ΚΑΙ ΜΙΖΑΡΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ... ΒΡΕ ΜΙΖΑΡΩ ΒΡΕ ΜΙΖΑΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΟ.. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΦΙΛΟ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΤΑΚΙ ΣΤΟ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ. ΒΑΖΟΥΜΕ ΒΕΝΖΙΝΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Ο ΔΕΙΚΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΟΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΥΤΟ ΕΚΑΨΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΒΕΝΖΙΝΗ... ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ CB400 SF ΤΟΥ 92. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ CB. ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...

ftsmf
11/04/2009, 14:14
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.. ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ RES EINAI ΚΑΤΩ ΣΤΟΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΚΑΙ TO ON ΠΑΝΩ..?? ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΤ ΕΙΧΑ ΣΥΝΙΘΙΣΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ... ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΕΡΕΥΝΗΣΩ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΝΑΠΟΔΑ..

ftsmf
11/04/2009, 18:20
efxaristw gia tis grigores apantiseis??? :p :p :p :p
oxi entaksei.. kserw oti einai sabbato kai otan egw doulevw oi alloi den exoun oreksi..
telika to koitakse enas synadelfos mixanikos to mixanaki kai mallon thelei allagi to roumpineto... opote problem sloved...

blueangel
11/04/2009, 20:32
ρε φιλαράκι μια κεφαλαία μια greeklish ε λιγο τους μπέρδεψες και να χαν όρεξη τους την έκοψες...:rotflmao:

vaspiou
11/04/2009, 23:37
απο οτι θυμαμαι απο το XT 600 ειναι αναποδο.
πρεπει να εχει ενα βελακι ρε φιλε πανω στο ματζαφλαρι που γυριζεις....

99% το ειχες στην RES κατα λαθος... το παθα και γω οταν πηρα το CB μου μετα απο το ΧΤ600 που ειχα...

:beer: :beer:

akaposto
12/04/2009, 11:20
πόσα λίτρα έβαλες;
Περίπου το ίδιο σκηνικό το είχα πάθει και εγώ,και ευτυχώς έμεινα σε κατηφόρα...


Επίσης,γράφε στα ελληνικά

VLADx
12/04/2009, 12:24
φιλε οι λογοι που μπορει να μην επαιρνε ειναι:

-μπορει να εχει χαλασει η βαλβιδα που γυρναει στη ρεζερβα (στο dt που ειχα ηταν χαλασμενη και ειχα μεινει αρκετες φορες απο βενζινη):bigcry: :bigcry:

-μπορει απλα να μην ηταν γεματη η ρεζερβα (την πρωη φορα που γυρισα στη ρεζερβα το δικο μου οταν πηγα στο βενζιναδικο ειχα γυσισει τη βαλβιδα και την επομενη φορα που τη χρειαστικα πηρα τα @ρχιδι@ μου)

-οταν μενεις απο βενζινη το μηχανακι οπως καταλαβαινεις εκτος απο ολη τη βενζινη στο ντεποσιτο εει καψει και ολη τη βενζινη απο τα καρμπς. Ετσι ενω εσυ γυρνας στη ρεζερβα και δεχομενοι οτι δεν ισχυει μια απο τις παραπανω περιπτωσεις (οποτε τζαμπα γραφω...) τοτε πρεπει να ανοιξεις λιγο γκαζι για να κατεβει βενζινη στα καρμπς και να παρει μπροστα το μαραφετι...

Αν δεν παιρνει βαλε μια δευτερα σπρωξε (πρεπει να εχω σπρωξει απειρες φορες στη ζωη μου :rolleyes:) και τοτε θα παρει σιγουρα.....

ftsmf
12/04/2009, 13:45
συγγνωμη για τα αγγλικα παιδια... τελικα εαν δεν εκανα το λαθοσ να μπερδεψω την ρεζερβα με του χτ και ηταν αναποδα τοτε μαλλον εχει χαλασει το ρουμπινετο... χρηστο-βλαντ μιζαρα πολλη ωρα και δεν επαιρνε και μετα στο βενζιναδικο πηρε 17,5 λιτρα οποτε καταλαβενετε οτι ειχε τελειωσει ολη η βενζινη. τωρα θα δουμε.. θα δοκιμασω αλλη μια φορα αφου σιγουρεψω οτι εχω τη βαλβιδα στο ον και οταν μεινω θα δειξει... τουλαχιστον και να μεινω θα ξερω μετα στα ποσα χιλιομετρα εμεινα.. κατα τα αλλα ολα οκ με το μηχανακι. το ευχαριστιεμαι αφανταστα. πηγα χαλκιδα και ναυπλιο ηδη με ενα φιλο με cbr400rr και καθε μερα πλεον βγαινω βολτα ακομα και μονοσ μου.. πολυ ευχαριστημενοσ..