PDA

View Full Version : Αν είναι έτσι οι άνθρωποι, να μη με λογαριάζουν για δικό τους!



Jeronimo
03/04/2005, 23:42
Κάποιος άνοιξε την πόρτα... δεν ξέρω ποιος... ούτε γιατί, ξέρω... Μπορεί να ήταν κάποιος πιτσιρικάς, απ'αυτούς που τη χάιδευαν την ώρα που γύριζαν από το σχολείο... Μπορεί και όχι...

Είχαν περάσει αρκετές ώρες από την ώρα που έφυγε, όταν κατάλαβα ότι λείπει... Πανικός στο σπίτι!... Μην τη χτυπήσει αυτοκίνητο, μην τρομάξει κάποιον δικυκλιστή και προκαλέσει πτώση, μην έχουμε ατυχήματα γενικότερα...

Βγήκαμε στους δρόμους κατά τις οχτώ το απόγευμα, μήπως τη βρούμε πουθενά... Γυρίσαμε καμμιά ώρα αργότερα, χωρίς κανένα νεώτερο... Ανησυχία!...

Γύρω στα μεσάνυχτα ξαναβγήκα με τη μηχανή. Τη γνώριζε από μακρυά... Σκεφτόμουν πως, φιλική όπως ήταν, θα πεταχτεί από κάποια αυλή την οποία θεωρούσε δεύτερο σπίτι της... Δεν της ήταν και δύσκολο να κάνει θαυμαστές!...

Μάταια... Κανένα ίχνος της!... Πουθενά!... Γυρίζω σπίτι σχεδόν θλιμμένος! Είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι θα κρατήσω την ελπίδα πως κάποιος την ήθελε τόσο πολύ, που θα την έκανε να περάσει καλύτερα απ'ότι θα πέρναγε μαζί μου!

Δεν μπορούσα να κοιμηθώ... Γύρω στη μιάμιση η ώρα ακούστηκε το στραβό καπάκι του φρεατίου στην πυλωτή... Ντινγκ! Για πότε σηκώθηκα από το κρεβάτι, ντύθηκα και πετάχτηκα έξω, ούτε που το κατάλαβα!

Γύρισε σε μαύρο χάλι... Το κουτάβι των 5 μηνών που ήθελε μπράτσα για να το βγάλεις βόλτα, η σκυλίτσα που παλεύαμε κάνα τέταρτο για να περάσω την πόρτα προς τα μέσα ή προς τα έξω, έκανε γύρω στα πέντε λεπτά για να διανύσει μια απόσταση τεσσάρων μέτρων...

Πήγαμε στο γιατρό σήμερα το πρωί. Ευτυχώς τον πέτυχα στο ιατρείο, αν και Κυριακή... Ήταν λίγο πιο ζωηρή, αλλά ακόμα δεν είχε καμμία σχέση με το συγκάτοικο που γνώριζα... Του εξήγησα την κατάσταση και αφού με βεβαίωσε ότι δεν έχει φάει φόλα το ζωάκι, άρχισε το ψάξιμο...

Δεν ξέρω πόσες ώρες περάσαμε εκεί... Δεν ξέρω πόση ώρα ήταν ναρκωμένη για να βγουν οι ακτινογραφίες... Δεν ξέρω πόσες φορές κράτησα τα δάκρυά μου, χαϊδεύοντάς την ή μεταφέροντάς την από το "κρεβάτι" του ιατρείου στο "κρεβάτι" του ακτινολογικού, σε πλήρη αναισθησία... Δεν ξέρω πως έμεινα "δυνατός" όταν το κεφάλι της κρεμόταν από τον αγκώνα μου... Δεν ξέρω...



Θα γίνει καλά τελικά! Δεν έχει σπάσει τίποτα, αλλά έχει κακοποιηθεί... Αντιβίωση από αύριο, ένα σωρό ενέσεις σήμερα... Αλλά θα γίνει καλά! Σκέφτομαι πόσο καλύτερα θα αισθανόμουν άν χτυπούσαν εμένα αντί για εκείνη... Και ψάχνω να βρω τρόπο να πάρω αυτό το τεράστιο, ανεξήγητο "ΓΙΑΤΙ;;;" μέσα από τα μάτια της... Μπορείτε να μου τον βρήτε εσείς;;;








Σταματάω να γράφω... δεν έχω κουράγιο ούτε να βρίσω όποιον τη χτύπησε...

Σας ευχαριστώ που με ανεχτήκατε κι απόψε!...

Καληνύχτα!...http://photos.bravenet.com/307/115/421/050FAE9285.jpg

Alx 84
03/04/2005, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jeronimo
Κάποιος άνοιξε την πόρτα... δεν ξέρω ποιος... ούτε γιατί, ξέρω...
Σας ευχαριστώ που με ανεχτήκατε κι απόψε!...

Καληνύχτα!...http://photos.bravenet.com/307/115/421/050FAE9285.jpg



Κρίμα,πραγματικά κρίμα. είναι να πετύχεις το κάθαρμα που το έκανε (αν ήταν ενας και δεν ήταν παρέα) και να του κάνεις το ίδιο... Δεν μπορω να καταλάβω γιατί να τολμήσει κανείς να σηκώσει χερι σε ένα τέτοιο πλάσμα που ούτε καν δε διανοήθηκε να τον ενοχλήσει. ΝΑ ΤΑ ΦΑΕΙ ΣΤΑ ΧΑΠΙΑ Ο ΠΑΛΙΟ...
Εύχομαι ότι καλύτερο. Περαστικά της... :sad:

GST
04/04/2005, 07:10
ποσο κακια πρεπει να κριβει καποιος μεσα του για να φερθει με ασχημο τροπο σε ενα ζωο που το μονο που μπορει να παρει απο αυτο ειναι αγαπη:mad: δυστηχως φιλε μου ειναι θεμα παιδιας......και αναισθησιας:rolleyes: ....περαστικα στον τετραποδο φιλο ...και το νουσ σου απο δω και μπρος...χρειαζετε μονο αγαπη:wave2:

cityfly
04/04/2005, 09:55
μόνο ντροπή μπορεί να πει κανείς

:nono: :mad:

Avapxia
04/04/2005, 11:06
Κάτι έγραψα σε ενα άλλο thread με τίτλο "Ο Αλλάχ έκανε δώρο στούς Τούρκους"

Στο αφιερώνω

tamis
04/04/2005, 11:17
File mou perastika tou!!!!!! as ginei xana kala kai esi na xreiazesai akomi kai 1 wra gia na kaneis estw kai 1 metro!!!! prepei na ginei kati asximo kapoies fores gia na ektimisoume sto 100% auto pou exoume alla epeita apo auto to asximo gegonos pistepse me ola einai polu polu POLU kalitera apo prin kai niwtheis polla pragmata alliws ta blepeis alliws....
oso gia auton i autous pou tin kakopoiisan tous katariemai se aiwnia distixia giati mono auto tous axizei.... na niwsoun opws eniwses kai esu sto polu perissotero......


THN KATARA MOU NA EXETE RE KRETINOI!!! THELOUN NA LEGONTAI KAI ANTRWPOI! DEN TOUS LEW ZWA GIATI AUTA SIGOURA DEN EXOUN NA KANOUN TIPOTA ME AYTA TA ANTIKEIMENA.... ANAXIOI......:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

adam_tsouk
04/04/2005, 11:21
Ρε παιδιά θα τρελαθούμε τελείως.....



:mad: :mad: :mad:

afrotwin
04/04/2005, 11:46
RE PEDIA MIN TRELENESTE
TO PIO PI8ANO INE NA TIN XTIPISE KATA LA8OS ELAFRIA KANENA AFTOKINITO
MIAS KE APO OTI FENETE DEN EXI KIKLOFORIAKI SIMPERIFORA TOU DROMOU TO SKILI

PANTOS OTI KE NA INE
KALO INE NA ASXOLI8I KAPIOS NA MA8I STO SKILAKI MERIKA PRAGMATA

GIATI I SIMVIOSI DEN INE MONO SE TAIZO SE XAIDEVO KE PEZOUME
ALA SE MA8ENO TON KOSMO MOU KE MA8ENO TON DIKO SOU
GIA NA MPORO NA SOU MA8O PERISOTERA GIA TON DIKO MOU
MIAS KE STON DIKO MOU 8A ZISIS MAZI MOU

TO NA ZISIS ME ENA SKILI MERIKES FORES INE SAN NA PROSPA8IS NA MA8IS TO ANAPIRO PEDI SOU NA PERPATAI
KE 8ELI DOULIA KE KOPO

TO NA ANTAPODIDIS TIN IPERVOLIKI AGAPI TOU SKILOU AFTO DEN INE ARKETO
XRIAZETE NA TON EKPEDEFSIS
KE XORIS IPOKRISIA OPOS 8A EKANES ME OPIO DIPOTE ZOO ME NOIMOSINI

MPORI I TIMORIA NA PERIORIZETE STO XTIPIMA MIAS STROGKILEMENIS EFIMERIDAS STO PATOMA I STO TRAPEZI
ALA XRIAZETE

INE APARETITO NA MPORIS NA EPIVLI8IS STO ZOO SOU GIA NA KSERI TI PREPI NA KANI KE TI OXI NA GNORIZI KAPIA ORIA
OPOS EPISIS KE TO OTI ESI ISE O ARXIGOS TIS AGELIS GIA NA MIN ANXONETE KE NA MIN ANALAMVANI IPOXREOSIS FILAKA OTAN ISE EKI ALA NA LITOURGI SAN DEFTEROS META APO ESENA
AN DEN TO KANIS AFTO 8A GAVGIZI KE 8A TRELENETE OLI MERA

PERA APO AFTA LIPAME PARA POLI OTAN KAKOPIOUNTE ZOA
KE PISTEVO STIN TIMORIA AFTON POU TA KAKOPIOUN MESO TOU NOMOU PANTA

ALA POLES FORES FTEEI KE O IDIOKTITIS TOU SKILOU POU DEN EXI PROVLEPSI TI PREPI NA KSERI KE NA PROSEXI ME ENA ZOO MESA STIS POLIS

KE FISIKA AN DEN EPIVLI8I STO ZOO KE AFTO GAVGIZI OLI MERA KE INE ENOXLITIKO INE SAN NA PIGENIS GIREVONTAS GIA PROVLIMATA KE SIGOURA KAPIOS ANOITOS MPORI NA TOU KANI KAKO

8ELI SKEPSI KE ORGANOSI ENA TETIO 8EMA
SIZITISI ME IDIKOUS KE DIAMORFOSI SIMPERIFORAS TOU ZOOU

O SKILOS EXI SAN ENSTIKTO TOU TIN AGELI
OPOS KE O LIKOS
KE AN DEN IPARXI ARXIGOS STIN AGELI ANALAMVANI O IDIOS TIN FILAKSI TIS ME NIXIA KE ME DONTIA
AN KSERI OTI IPARXI ALOS ARXIGOS KE DINATOTEROS ISIXAZI KE INE VOI8ITIKOS STIN FILAKSI TIS

AN MINI ANEKSELENKTOS GAVGIZI AKOMA KE STIN SKIA TOU IPOFERI APO ANXOS KE ZI STIN FRIKI KE GINETE ISTERIKOS KE ENOXLITIKOS
SE MIA KINONIA POU ZOUME O ENAS MESA STO SPITI TOU ALOU

FRONTISE NA MA8IS MERIKA PRAGMATA GIA AFTO

PANTOS SIMERA ME TIN PERISOTERI EVES8ISIA TON AN8ROPON APENANTI STA ZOA DEN PISTEVO POS INE I8ELIMENI DOULIA AN8ROPON TO APOTELESMA

MPORI NA INE KAPIO EFTIXOS ELAFRO ATIXIMA ME AMAKSI
I TSAKOMOS ME ALA AGRIOSKILA TIS GITONIAS

MIN ANA8EMATIZETE TOSO EFKOLA

PERASTIKA TOU
:wave2:

Noela
04/04/2005, 11:54
Μεγάλη φρίκη πρέπει να έφαγες. Ευτυχώς που κατάφερε να επιστρέψει η σκυλίτσα σου και την βρήκες.

Ίσως να την χτύπησε κανένα αυτοκίνητο - μηχανάκι. Δε θέλω να σκέφτομαι ότι μπορεί κάποιος να την χτύπησε επίτηδες :(

Τουλάχιστον δεν έφαγε καμιά φόλα με τους τόσους φιλόζωους που κυκλοφορούν...

adam_tsouk
04/04/2005, 11:58
Και πάλι, έπρεπε όποιος το χτύπησε να το πάει στον κτηνίατρο ή να δει τα στοιχεία του ή...ή...ή....




Μου είχε χτυπήσει εμένα τον δικό κου όταν ήταν μηνών ένα παληκάρι και το πήγε ο ίδιος στον κτηνίατρο και μάλιστα πλήρωσε κιόλας!!!


Αλλά... δεν είμαστε όλοι έτσι, δυστυχώς. :sad:

apav
04/04/2005, 12:08
:mad: :mad: :mad:

o_gavros
04/04/2005, 13:48
Jeronimo se niwthw file...
ta exw travhxei polles fores kai polles fores exw pei an einai etsi oi anthrwpoi tote egw den eimai enas.
h diafora mas einai sthn hremia...pws kataferneis kai "fainesai" toso hremos mou kanei entypwsh...
egw den mporousa na sygkrathsw ton eayto mou...

perstika kai ypomonh!

Tigas
04/04/2005, 13:58
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΑ.
ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΟ ,ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ

Jeronimo
04/04/2005, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
RE PEDIA MIN TRELENESTE
TO PIO PI8ANO INE NA TIN XTIPISE KATA LA8OS ELAFRIA KANENA AFTOKINITO
MIAS KE APO OTI FENETE DEN EXI KIKLOFORIAKI SIMPERIFORA TOU DROMOU TO SKILI

PANTOS OTI KE NA INE
KALO INE NA ASXOLI8I KAPIOS NA MA8I STO SKILAKI MERIKA PRAGMATA

GIATI I SIMVIOSI DEN INE MONO SE TAIZO SE XAIDEVO KE PEZOUME
ALA SE MA8ENO TON KOSMO MOU KE MA8ENO TON DIKO SOU
GIA NA MPORO NA SOU MA8O PERISOTERA GIA TON DIKO MOU
MIAS KE STON DIKO MOU 8A ZISIS MAZI MOU

TO NA ZISIS ME ENA SKILI MERIKES FORES INE SAN NA PROSPA8IS NA MA8IS TO ANAPIRO PEDI SOU NA PERPATAI
KE 8ELI DOULIA KE KOPO

TO NA ANTAPODIDIS TIN IPERVOLIKI AGAPI TOU SKILOU AFTO DEN INE ARKETO
XRIAZETE NA TON EKPEDEFSIS
KE XORIS IPOKRISIA OPOS 8A EKANES ME OPIO DIPOTE ZOO ME NOIMOSINI

MPORI I TIMORIA NA PERIORIZETE STO XTIPIMA MIAS STROGKILEMENIS EFIMERIDAS STO PATOMA I STO TRAPEZI
ALA XRIAZETE

INE APARETITO NA MPORIS NA EPIVLI8IS STO ZOO SOU GIA NA KSERI TI PREPI NA KANI KE TI OXI NA GNORIZI KAPIA ORIA
OPOS EPISIS KE TO OTI ESI ISE O ARXIGOS TIS AGELIS GIA NA MIN ANXONETE KE NA MIN ANALAMVANI IPOXREOSIS FILAKA OTAN ISE EKI ALA NA LITOURGI SAN DEFTEROS META APO ESENA
AN DEN TO KANIS AFTO 8A GAVGIZI KE 8A TRELENETE OLI MERA

PERA APO AFTA LIPAME PARA POLI OTAN KAKOPIOUNTE ZOA
KE PISTEVO STIN TIMORIA AFTON POU TA KAKOPIOUN MESO TOU NOMOU PANTA

ALA POLES FORES FTEEI KE O IDIOKTITIS TOU SKILOU POU DEN EXI PROVLEPSI TI PREPI NA KSERI KE NA PROSEXI ME ENA ZOO MESA STIS POLIS

KE FISIKA AN DEN EPIVLI8I STO ZOO KE AFTO GAVGIZI OLI MERA KE INE ENOXLITIKO INE SAN NA PIGENIS GIREVONTAS GIA PROVLIMATA KE SIGOURA KAPIOS ANOITOS MPORI NA TOU KANI KAKO

8ELI SKEPSI KE ORGANOSI ENA TETIO 8EMA
SIZITISI ME IDIKOUS KE DIAMORFOSI SIMPERIFORAS TOU ZOOU

O SKILOS EXI SAN ENSTIKTO TOU TIN AGELI
OPOS KE O LIKOS
KE AN DEN IPARXI ARXIGOS STIN AGELI ANALAMVANI O IDIOS TIN FILAKSI TIS ME NIXIA KE ME DONTIA
AN KSERI OTI IPARXI ALOS ARXIGOS KE DINATOTEROS ISIXAZI KE INE VOI8ITIKOS STIN FILAKSI TIS

AN MINI ANEKSELENKTOS GAVGIZI AKOMA KE STIN SKIA TOU IPOFERI APO ANXOS KE ZI STIN FRIKI KE GINETE ISTERIKOS KE ENOXLITIKOS
SE MIA KINONIA POU ZOUME O ENAS MESA STO SPITI TOU ALOU

FRONTISE NA MA8IS MERIKA PRAGMATA GIA AFTO

PANTOS SIMERA ME TIN PERISOTERI EVES8ISIA TON AN8ROPON APENANTI STA ZOA DEN PISTEVO POS INE I8ELIMENI DOULIA AN8ROPON TO APOTELESMA

MPORI NA INE KAPIO EFTIXOS ELAFRO ATIXIMA ME AMAKSI
I TSAKOMOS ME ALA AGRIOSKILA TIS GITONIAS

MIN ANA8EMATIZETE TOSO EFKOLA

PERASTIKA TOU
:wave2:

Αδερφέ μου Afro, έχω μεγαλώσει μέσα στα σκυλιά, και φυσικά συμφωνώ με όσα λες! Μόνο που...

το συγκεκριμένο σκυλάκι γαβγίζει πολύ λιγότερο από τα υπόλοιπα τέσσερα των διπλανών σπιτιών,
δεν έβγαινε έξω μόνο του όταν έβρισκε την πόρτα ανοιχτή (ακόμα και όταν βγάζω ή βάζω τη μηχανή στην αυλή περιμένει μέσα αν και δεν είναι δεμένη),
δεν το έχει ταίσει κανένας άλλος εκτός από μένα,
και το κτήριο είναι οικογενειακό (γονείς, αδέρφια κλπ).
Επίσης δεν υπάρχει ίχνος γρατζουνιάς ή δαγκωνιάς πέρα από ένα μικρό αιμάτωμα στο άνω χείλος του (σημαδεμένο ακριβώς στα δόντια του)

Anyway... φαίνεται λίγο καλύτερα σήμερα... έχουμε όμως πολλάαα χάπια να πάρουμε ακόμα...


Σας ευχαριστώ όλους για τη συμπαράσταση και το ενδιαφέρον

tai
04/04/2005, 16:18
Την λύπη μου και τίποτα άλλο. Περαστικά του ζώου, κα πρόσεχέ το. Είναι τα σκασμένα σάν μικρά παιδιά. σκανταλιάρικα, άμιαλα και απρόσεκτα.:( :( :(

free rider
04/04/2005, 18:25
πω πωωωωω

ρε φίλε με τσάκισες δεν μπορώ να ακούω για χτυπημένα ζώα...

ειδικά οταν υπάρχουν τόσα δίποδα που κυκλοφοράνε μέσα στου΄ς δρόμους...

:sad: :sad: :sad:

stukas
04/04/2005, 18:37
φιλε ολα θα πανε καλα,μη στεναχωριεσαι κ αν σε κανει να νιωσεις καλυτερα(μαλακια ειπα τωρα)πριν μερικες ημερες η κοπελα μου εχασε το σκυλακι της ενα πολυ χαριτωμενο κ εξυπνο ζωακι-το χτυπησε αμαξι,ευτυχως πηγε ακαριαια,κλαιγαμε δυο μερες λεμε,απαρηγορητη η δικια μου,να σκεφτεις αυτο ηταν σαν τον σκυλο του τεν-τεν το κακομοιρο...Τωρα ψαχνουμε να βρουμε ενα αλλο...Για αυτο καφροι μηχανοβιοι,αλητες τσαντακηδες οταν πηγαινετε προς επιδαυρο κ περνατε απο κεχριες εκει στο αρχαιο λιμανι να κοβετε,που πατε σα τα μουρλα,τα φαναρακια τα εχετε δει εκει?Αντε συχτηρ,με συγχυσατε παλι...:sad: