PDA

View Full Version : αγορα απο motorama.it



galisgsxr
11/04/2009, 18:20
καλησπερα σε ολους παιδια,θα ηθελα τη γνωμη σας για το motorama .it,θελω να αγορασω μια φορμα αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο site.....αν καποιος εχει κανει ποτε συναλλαγη παρακαλω ας μου πει τη γνωμη του γιατι ειμαι ενα βημα πριν κανω παραγγελια!!!!

b_bong12
14/04/2009, 11:40
Ειχα κ εγω την ιδια απορια. Το τολμησα ομως και μολις παρελαβα την παραγγελια μου απο το συγκεκριμενο σαιτ.
Αργησαν λιγο αλλα υποθετω λογω πασχα.

galisgsxr
14/04/2009, 11:48
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου ελπιζω να πανε και με τι δικη μου παραγγελια ολα καλα!!!

Allst@rf
15/04/2009, 01:38
:eyepop:
εμεινα με το στομα ανοιχτο απο τις τιμες.
ρε παιδια,πως μπορω να κανω αγορες απο το συγκεκριμενο καταστημα?

galisgsxr
15/04/2009, 07:37
απλα βγαλε μια χρεωστικη καρτα η πιστωτικη και αγορασε οτι θες,κοιτα και στο fc-moto.de εχει και αυτος καλες τιμες και στελνει και με αντικαταβολη!φιλε μου εγω το ρισκαρισα γιατι εδω στην ελλαδα μας περνανε για ζωα και πουλανε οσο θελουνε!!!

ssurprize
16/07/2009, 17:27
Σκοπεύω και εγώ να κάνω αγορά από το motorama.it. Έχετε μείνει ευχαριστημένοι από τις αγορές σας; Τα προιόντα έρχονται "του κουτιού" χωρίς κανένα ελάττωμα;

Το προβλημα που αντιμετώπισα μέχρι στιγμής είναι ότι κάποια από τα πράγματα που ζήτησα δε τα είχαν τελικά διαθέσιμα, με αποτέλεσμα να πρέπει να επιλέξω άλλα από το site. Και έτσι έχουν αλλάξει οι μισές από τις αρχικές μου επιλογές! Βέβαια, το πιό ελκυστικό είναι οι τιμές... και άλλωστε απ' όσο βλέπω ούτε αλλού θα έβρισκα αυτά που δεν έχουν.. Γενικά αυτά που επέλεξα είναι συνήθως παλαιότερα μοντέλα, ίσως από στοκ, και δεν κυκλοφορούν πλέον...

spyro
12/08/2009, 10:17
πηγαν να με τρελάνουν οι Ιταλοί αλλά τελος καλο ολα καλά :rolleyes:

τους δίνω την παραγγελία και πληρώνω με PayPal και στο καπάκι πρίν ακόμα δώσω την εντολή για πληρωμή μου έρχεται ένα automated response mail που με ευχαριστεί για την αγορά και με ενημερώνει οτι θα μου αποστείλει λεπτομέρειες για διαθεσιμότητα και ημερομηνία αποστολής.

Περιμένω 2 μέρες και δεν μου απαντάει κανείς. Τους στέλνω mail με αίτημα ενημέρωσης για όλα τα άνωθεν..... περιμένω απάντηση κανα 2 μέρες ......... κανείς .... ξανα στέλνω mail και αυτή φορά είμαι και λιγο απειλητικός. Τι θα γίνει ρε παιδιά τους λέω θα μου απαντήσει κανείς? Την πήρατε την παραγγελία την προχωράτε? αν δεν την προχωράτε που εχει κολλήσει. Τελος πάντων ας μου απαντήσει κάποιος οτι η παραγγελία προχωράει και ας κάνει 1 μηνα να φτάσει...... τίποτα αυτοί στα τέτοια τους δεν απαντάει κανείς.

μέτα απο 10 μέρες αναμονής λίγο πριν γράψω μήνυμα στο PayPal για επίσημο παράπονο τους δίνω μια ευκαιρία ακόμα και παίρνω τηλέφωνο...... :lol: :bigcry: :lol: γαμώ τα γέλια .... οι Ιταλοί να προσπαθούν να μιλήσουν Αγγλικά.... έλεος λέμε... και να θελα να γράψω κανα μαργαριτάρι τους θα έχανε στο γραπτό λόγο αλλά πάντως έλιωσα στο γέλιο....

Τεσπα σε σπαστά ΙταλοΑγγλικά μου λένε οτι το δεμα εχει φύγει εδω και 2 μέρες. Τελικά έφτασε στην πόρτα μου μετά απο 8-9 εργάσιμες ημέρες.

Λίγο προβληματικοί στην επικοινωνία αλλά τελικά τα κατάφεραν οι άτιμοι.

:beer: