PDA

View Full Version : Που θα βρώ μπουζόκλειδο 18ρι επιτέλους??



Antwnis
15/04/2009, 21:37
Ξέρει κανένας εκλεκτός συνάδελφος που μπορώ να βρώ για να αγοράσω ένα 18ρι μπουζόκλειδο να αλλάξω (και να αλλάζω) το μπουζί του τενερέ επιτέλους?
Πήγα στο μηχανικό μου να τo αλλαξει σήμερα, πνιγομαι μου λέει, έλα μια άλλη μέρα, πάω σε έναν άλλο ψιλογνωστό μηχανικό, ήταν αλλού κ αυτός.
Λέω έτσι είσαστε ρε φούστηδες, κάτσε να πάρω ένα κλειδί να μη σας ξαναπαρακαλάω.
Πάω στο Practiker, είχε μόνο 16ρι και 21ρι, πάω στο Alex Pack, το ίδιο.... :(

:confused:

lspiros
16/04/2009, 18:24
καλε μου φιλε,δικιο εχεις για τους φουστηδες αλλα ως εκει.κλειδια για τη μηχανη μας δεν αγοραζουμε απο καταστηματα τυπου practiker,αλλα απο εξουσιοδοτημενα για αυτη την δουλεια.γιατι οπως καταλαβαινεις μια αστοχια υλικου σκεψου ποση ζημια μπορει να κανει στην κεφαλη της μηχανης σου.δοκιμασε σπυρου πατση καραισκος αλλα και αλλοι πολοι εκει γυρο.

tai
16/04/2009, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
δοκιμασε σπυρου πατση καραισκος αλλα και αλλοι πολοι εκει γυρο.
+10000

makis 71
17/04/2009, 12:30
ποσες φορες σας εχει σπασει μπουζοκλειδο??? 22 χρονια που καβαλαω και φτιαχνω μονος μου τις μηχανες μου ολο με φθηνιαρικα εργαλεια το κανω .μερικα μου σπασανε αλλα ζημια δεν προκαλεσε κανενα .συμφωνω να παιρνει κανεις καλα εργαλεια (εχω και εγω 4τροχηλατες εργαλειοθηκες συνεργειου γεματες καλα εργελεια αλλα επειδη βαριεμαι να πηγαινω να τα παιρνω απο την αποθηκη κανω ολες τις δουλειες με τα φθηνιαρικα που εχω σπιτι )αμα εχει την οικονομικη ανεση αλλα στα λαθος χερια και το πιο ακριβο εργαλειο ειναι αχρηστο .τα μονα που κοιταω να ειναι καλα ειναι τα σταυροκατσαβιδα .καλο θα ειναι να παιρνει και καλα γερμανικα κανεις αλλα απο την στιγμη που τα χρησιμοπιοω μονο για ξεβιδωμα και βιδωμα ,το λασκαρισμα ή το σφιξιμο παντα με πολυγωνο και τα φθηνιαρικα κανουν
φιλε μου πανε σε μαγαζι που να πουλαει εργαλεια για να βρεις τετοιο μπουζοκλειδο .αλλου δυσκολα.

notakos600
17/04/2009, 19:03
Εγώ για το ΧΤ 600 βρήκα μπουζόκλειδο σε κατάστημα εργαλείων και μαζί με πολύσπαστο για τη μανέλα γίνεται τέλεια η δουλειά. Φθηνά εργαλεία θεωρούνται μόνο αυτά στους πάγκους στα παζάρια, και στα πολυκαταστήματα τύπου πράκτικερ και άλεξπακ.
Σε οποιοδήποτε σοβαρό μαγαζί με εργαλεία βρίσκει κανείς πολύ καλά κλειδιά.

makis 71
18/04/2009, 08:46
μεγα λαθος!!! και στο πρακτικερ και στο αλεξπακ εχουνε και της πλακας αλλα και καλα εργαλεια .ειδικα τα proxxon που εχουν στο πρακτικερ εχω 3 συλλογες καρυδακια (1/2 3/8 και 1/4)καθως επισης οτι εχουν απο κλειδια απο το 93 που αρχισα να δουλευω μηχανικος και μετα απο μια 10ετια καθημερινης χρησης στο συνεργειο δεν παθαν τιποτα .

Antwnis
18/04/2009, 14:30
Παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Τελικά, ούτε στη Φραντζή βρήκα.
Ξαναπέρασα από τον μηχανικο μου, τον πέτυχα σε πιο cool κατάσταση, μου άλλαξε το μπουζί αυτός και στο τέλος μου χάρισε και το μπουζόκλειδο για να μη του τα ζαλίζω! :)))
Εγώ κέρασα τους καφέδες και ολα ΟΚ.

Υ.Γ. Όσον αφορά τις αγορές απο Πράκτικερ και Αλεξ Πακ, είναι πολυκαταστήματα όπως και το Μακρο. Σημασία δεν έχει από ΠΟΥ αγοράζει κανεις κάτι, σημασία έχει ΑΥΤΟ που αγοράζει.
Και αυτά τα καταστήματα έχουν προιόντα διαφόρων ποιοτήτων και διαφόρων τιμών βέβαια.
Ανάλογα με τις ανάγκες του και τη τσέπη του ο καθένας διαλέγει.

Αντε και καλό Πάσχα σε όλους!!
:beer:

trampakoulas
04/08/2009, 20:28
Καλησπερα και απο μενα

Ψαχνω κι εγω 18mm μπουζοκλειδο για BMW F650 GS twin spark, αλλα στην Θεσσαλονικη. Εχει κανεις καποιο καταστημα υποψη ?

fantacid
04/08/2009, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από trampakoulas
Καλησπερα και απο μενα

Ψαχνω κι εγω 18mm μπουζοκλειδο για BMW F650 GS twin spark, αλλα στην Θεσσαλονικη. Εχει κανεις καποιο καταστημα υποψη ?

πανε μια βολτα στη κωλετη -σιτι γκειτ μερια- εχει αρκετα μαγαζια εκει, ολο κ καπου θα βρεις!

;)

trampakoulas
04/08/2009, 21:09
Σ'ευχαριστω:winka:

Αυριο το πρωι με την δροσουλα λοιπον:D