PDA

View Full Version : ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ Η΄ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?



BLACKGAS
16/04/2009, 21:02
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΓΙΑ ΛΑΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟ ΚΟΙΤΑΓΜΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΑΙΡΟ. Ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΤΟΥ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕ ΕΞ΄ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ :confused: ΑΠΟΦΑΝΘΕΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΤΙΜΟΝΙΟΥ (ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΕΧΟΥΝ ΞΕΡΑΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΓΡΑΣΣΟ). ΤΙΜΟΥΛΑ 150?! :eek: ΛΑΔΑΚΙΑ (ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ) ΜΕ ΧΡΕΩΣΕ 60? ΧΩΡΙΣ ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΒΑΙΑ! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΛΙΓΟ ΣΠΡΕΥ ΣΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ!:mad: :mad: :mad:
ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΜΕ ΘΕΩΡΟΥΝ ΜΛΚ! ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΕΙΧΝΟΥΝ!!!

P.S.
ΠΟΣΟ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΤΑ ΡΟΥΛΕΜΑΝ (ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ) ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΤΙΖΑ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ?

DrBig
16/04/2009, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΓΙΑ ΛΑΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟ ΚΟΙΤΑΓΜΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΑΙΡΟ. Ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΤΟΥ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕ ΕΞ΄ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ :confused: ΑΠΟΦΑΝΘΕΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΤΙΜΟΝΙΟΥ (ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΕΧΟΥΝ ΞΕΡΑΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΓΡΑΣΣΟ). ΤΙΜΟΥΛΑ 150?! :eek: ΛΑΔΑΚΙΑ (ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ) ΜΕ ΧΡΕΩΣΕ 60? ΧΩΡΙΣ ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΒΑΙΑ! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΛΙΓΟ ΣΠΡΕΥ ΣΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ!:mad: :mad: :mad:
ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΜΕ ΘΕΩΡΟΥΝ ΜΛΚ! ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΕΙΧΝΟΥΝ!!!

P.S.
ΠΟΣΟ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΤΑ ΡΟΥΛΕΜΑΝ (ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ) ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΤΙΖΑ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ?

αναλογα την μηχανη φυσικα, αλλα συνηθως τα ρουλεμαν πανε το πολυ 60-80 και τα δυο.

jpag
16/04/2009, 21:14
ρουλεμαν
90 ευρο και τα δυο ζηταει η YAMAHA
30 το ζευγαρι πηρα αποξω τα ιδια και καλητερα
ντιζα συμπλεκτη 25 ευρος

οσο για το μηχανικο ...... μην ξαναπατησεις εκει

DrBig
16/04/2009, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpag
ρουλεμαν
90 ευρο και τα δυο ζηταει η YAMAHA
30 το ζευγαρι πηρα αποξω τα ιδια και καλητερα

Το κατω ειχε τσιμουχα?

SVX
16/04/2009, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpag
ρουλεμαν
90 ευρο και τα δυο ζηταει η YAMAHA
30 το ζευγαρι πηρα αποξω τα ιδια και καλητερα

ρε ΚΑΤΙ ηξερε ο Λαλακης ο "εισαγωμενος" :D :lol: αποξω ρε...!!

BLACKGAS
16/04/2009, 21:15
ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΦΑΖΕΡ 600 ΜΟΥ ΕΙΠΕ 150?!

jpag
16/04/2009, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Το κατω ειχε τσιμουχα?

ακριβως οπως το μαμα αλλα δεν ηταν μαμα

jpag
16/04/2009, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΦΑΖΕΡ 600 ΜΟΥ ΕΙΠΕ 150?!

150 μαζι με την εργασια φανταζομαι

DrBig
16/04/2009, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpag
ακριβως οπως το μαμα αλλα δεν ηταν μαμα


ενδιαφερον. απο που αν επιτρεπεται?

blueangel
16/04/2009, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΓΙΑ ΛΑΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟ ΚΟΙΤΑΓΜΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΑΙΡΟ. Ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΤΟΥ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕ ΕΞ΄ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ :confused: ΑΠΟΦΑΝΘΕΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΤΙΜΟΝΙΟΥ (ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΕΧΟΥΝ ΞΕΡΑΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΓΡΑΣΣΟ). ΤΙΜΟΥΛΑ 150?! :eek: ΛΑΔΑΚΙΑ (ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ) ΜΕ ΧΡΕΩΣΕ 60? ΧΩΡΙΣ ΦΙΛΤΡΟ ΒΕΒΑΙΑ! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΛΙΓΟ ΣΠΡΕΥ ΣΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ!:mad: :mad: :mad:
ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΜΕ ΘΕΩΡΟΥΝ ΜΛΚ! ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΕΙΧΝΟΥΝ!!!

P.S.
ΠΟΣΟ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΤΑ ΡΟΥΛΕΜΑΝ (ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ) ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΤΙΖΑ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ?


ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ!!!Σε έγδυσε το άτομο μιλάμε:mad: :mad: :mad: Πριν 10 μέρες άλλαξα λάδια 35 ευρώ και μαζί με τα πίσω τακάκια μου πήγε 75 μαζί με τα εργατικά:winka: Αν θές στείλε pm να σε στείλω στον δικό μου στον Πειραιά που αλλωστε πάει και όλο το Fazer Club στον ίδιο:beer: :wave2: Και περιτό να σου πώ ότι όχι μόνο φίλτρο αλλά και τσεκάρισμα και σφίξιμο αλυσίδας μαζί με αέρα στα λάστιχα:beer:

BLACKGAS
16/04/2009, 21:18
ΣΩΣΤΑ 150? ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

jpag
16/04/2009, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
ενδιαφερον. απο που αν επιτρεπεται?

σου στελνω πμ

υγ

τωρα το ειδα

οχι συνθετικα λαδια στο 600
ημισυνθετικα βαζουμε

DrBig
16/04/2009, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpag
σου στελνω πμ



σ'ευχαριστω.

BLACKGAS
16/04/2009, 21:32
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ,
ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΤΟΝ ΞΕΡΩ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΕΦΤΕΙ ΛΙΓΟ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΛΑΔΙΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ?:)
ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ ΣΤΟΝ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙ' ΑΛΛΑ - ΘΑ ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΑΥΡΙΟ :sun: :sun: :sun:

blueangel
16/04/2009, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ,
ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΤΟΝ ΞΕΡΩ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΕΦΤΕΙ ΛΙΓΟ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΛΑΔΙΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ?:)
ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ ΣΤΟΝ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙ' ΑΛΛΑ - ΘΑ ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΑΥΡΙΟ :sun: :sun: :sun:

Ναι έχεις δίκιο αλλά με συγχωρείς το φταίξιμο είναι όλο δικό σου:winka: Το ρημαδοπροφίλ τόχουμε για να το ενημερώνουμε και εσυ δεν αναφέρεις τίποτα μέσα υπέθεσα λοιπόν οτί είσαι από Αθήνα:wave2:

Road67
16/04/2009, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ!!!Σε έγδυσε το άτομο μιλάμε:mad: :mad: :mad: Πριν 10 μέρες άλλαξα λάδια 35 ευρώ και μαζί με τα πίσω τακάκια μου πήγε 75 μαζί με τα εργατικά:winka: Αν θές στείλε pm να σε στείλω στον δικό μου στον Πειραιά που αλλωστε πάει και όλο το Fazer Club στον ίδιο:beer: :wave2: Και περιτό να σου πώ ότι όχι μόνο φίλτρο αλλά και τσεκάρισμα και σφίξιμο αλυσίδας μαζί με αέρα στα λάστιχα:beer: Στο Σταμάτη πας ; :wave2:

blueangel
16/04/2009, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Στο Σταμάτη πας ; :wave2:

Simply the BEST συνονόματε:beer: :wave2:

george72
16/04/2009, 21:48
+1000 για τον Σταματη...

τα εχουμε πει αρκετες φορες
και γω τον προτιμαω και ας πεφτει λιγο μακρια

απλα ΑΨΟΓΟΣ!


:beer:

SVX
17/04/2009, 08:51
ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ....ΔΕΝ Σου Φαινεται..... :wave2:

THEOD
17/04/2009, 09:13
Αν πάρεις τα ρουλεμάν σαν ανταλλακτικά απλά θα τα πληρώσεις 2-3πλάσια τιμή...

Με τα νούμερά τους πάρε Koyo (είναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια με τα μαμά - όλα τα Ιαπωνικά φοράνε Koyo στην καλύτερη περίπτωση...), ή FAG, SKF κλπ...Θα τα πληρώσεις ΜΙΣΗ τιμή και ακόμα πιο κάτω....Αν δεν μπορείς να βρείς από πριν τα νούμερα μόλις ο μάστορας βγάλει τα ρουλεμάν πάρτα στο χέρι και πήγαινε σε οποιοδήποτε "ρουλεμανάδικο". Αυτοι ξέρουν να το "διαβάσουν" και έχουν καταλόγους με αντιστοιχίες...

DrBig
17/04/2009, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Αν πάρεις τα ρουλεμάν σαν ανταλλακτικά απλά θα τα πληρώσεις 2-3πλάσια τιμή...

Με τα νούμερά τους πάρε Koyo (είναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια με τα μαμά - όλα τα Ιαπωνικά φοράνε Koyo στην καλύτερη περίπτωση...), ή FAG, SKF κλπ...Θα τα πληρώσεις ΜΙΣΗ τιμή και ακόμα πιο κάτω....Αν δεν μπορείς να βρείς από πριν τα νούμερα μόλις ο μάστορας βγάλει τα ρουλεμάν πάρτα στο χέρι και πήγαινε σε οποιοδήποτε "ρουλεμανάδικο". Αυτοι ξέρουν να το "διαβάσουν" και έχουν καταλόγους με αντιστοιχίες...


Σωστος, αλλα τα σκφ η κογιο δεν εχουν τσιμουχα για τα γρασα, η κανω λαθος? Αν οντως κανω λαθος που τα βρισκεις?

sotpag
17/04/2009, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Σωστος, αλλα τα σκφ η κογιο δεν εχουν τσιμουχα για τα γρασα, η κανω λαθος? Αν οντως κανω λαθος που τα βρισκεις?



υπαρχουν και με τσιμουχα και εχουν το πολυ 40 ευρω και τα δυο

DrBig
17/04/2009, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
υπαρχουν και με τσιμουχα και εχουν το πολυ 40 ευρω και τα δυο

εχεις υπ'οψιν καποιο καταστημα?

sotpag
17/04/2009, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
εχεις υπ'οψιν καποιο καταστημα?


δεν μπορω να σε βοηθησω πολυ αλλα


για δες εδω (http://www.rouleman.com/roulemankouzineta.html)


και εδω (http://www.rouleman.com/roulemankouzineta.html)