PDA

View Full Version : shoei xr 1000 αλλαγη επενδυσης



YAMYAM
27/04/2009, 01:24
καλημερα.δεν ξερω αν ειναι η σωστη κατηγορια.η ερωτηση μου ειναι:
εχω ενα shoei xr 1000 χτυπημενο μεγεθους small.εχω βρει να παρω το ιδιο καρνος αλλα σε medium μετεχεισρισμενο.ξερει καποιος αν στα δυο μεγεθη αλαζει το κελυφος η αλαζει η εσωτερικη επενδυση(μαξιλαρακια)αν βαλω τα μαξιλαρακια τα δικα μου θα το κανω small?:D

fzr1000exup
27/04/2009, 10:06
Έχω το ίδιο κράνος ακριβώς. Και προσθαφαιρούμενα είναι μονό τα μάγουλα του. Όποτε μπαίνεις σε αρκετά δύσκολη διαδικασία αν τα ξεκολλήσεις τα υλικά του θα χρειαστείς να τα κολλήσεις πάλι ,που πρέπει να ξέρεις τι συστατικά κόλλας (τοξικότητας )χρειάζονται για να μην εξασθενίσει το υλικό κέλυφους του κράνους.

npat
27/04/2009, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από YAMYAM
καλημερα.δεν ξερω αν ειναι η σωστη κατηγορια.η ερωτηση μου ειναι:
εχω ενα shoei xr 1000 χτυπημενο μεγεθους small.εχω βρει να παρω το ιδιο καρνος αλλα σε medium μετεχεισρισμενο.ξερει καποιος αν στα δυο μεγεθη αλαζει το κελυφος η αλαζει η εσωτερικη επενδυση(μαξιλαρακια)αν βαλω τα μαξιλαρακια τα δικα μου θα το κανω small?:D

α. Μην πάρεις μεταχειρισμένο κράνος

β. Το εΞωτερικό κέλυφος μπορεί να μην αλλάζει, αλλά πάντως σίγουρα η διαφορά από medium σε small δεν οφείλεται στα μαξιλαράκια (οφείλεται στο εΣωτερικό κέλυφος προστασίας---υλικό απορρόφησης κρούσης---όχι στα μαξιλαράκια).

γ. Αν τα μαξιλαράκια αλλάζουν, και αν η SHOEI βγάζει διαφορετικού πάχους μαξιλαράκια για κάθε μέγεθος κράνους (και δεν εννοώ να πάρεις μαξιλαράκια από άλλου μεγεθους κράνος) και αν το νούμερό σου είναι μεταξύ medium και small, αν όλα αυτά τα "αν", τότε με αλλαγή επένδυσης μπορεί να σου ταιριάξει

δ. Μην πάρεις μεταχειρισμένο κράνος

:wave2:

fzr1000exup
27/04/2009, 11:18
Συμφωνω με το κυριο απο πάνω