PDA

View Full Version : Toy ΠΑΠΙΟΥ ,...ΤΟ ΠΕΤΑΓΜΑ!!!



panagiotis dim
27/04/2009, 09:29
Κύριακή 26-4-2009 αποφάσισα να παω στην κόρινθο για ενα ραντεβού.

Η καλύτερη διαδρομή που σκέφτηκα ήταν απο την παλιά εθνική.

Χαμηλές ταχύτητες , εφτασα κόρινθο ,με ψιλόβρεξε στον δρόμο και κατά τις 18,00 απόγευμα ξεκινώ για την επιστροφή απο τον ίδιο παλιό δρόμο .

Πρίν τους Αγίους Θεοδώρους συναντώ το νέο ΟΝ ΟFF 800 της ΒΜW ( το οποίο παρεπιπτόντως είναι πανέμορφο).
Συνταξιδεύουμε και απολαμβάνουμε δύο αγνωστοι μία κατά την αποψή μου εξαίσια διαδρομή .

( το παλικάρι που γνωριστήκαμε στο φανάρι στην ελευσίνα χάρηκε και χωριστήκαμε αφού χαιρετηθήκαμε στο σχιστό οπου ο καθένας τράβηξε την πορεία του . Το αναφέρω γιατί μερικές φορές τυχαίνει να συναντήσεις κάποιον αγνωστο στον δρόμο σου και η παρέα του να είναι πολύτιμη οταν τυχαίνει να συγκλίνουν και τα οδηγικά σας χαρακτηριστηκά !! ...)

ΟΜΩΣ .....και ενώ είμαι μπροστά και σε απόσταση πίσω μου περίπου 10 μέτρα ακολουθεί ο φίλος με το κιτρινο BMW, ΠΡΙΝ το μεγάλο πεύκο και ενώ η στροφή είναι σφιχτή δεξιά , χωρίς ορατότητα ,απο χωματόδρομο μου πετάγεται το ΠΑΠΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΟ ΠΟΥ ΄:

1ον ΔΕΝ ΦΟΡΑΕΙ ΚΡΑΝΟΣ
2ον ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΕΙ ΟΥΤΕ ΔΕΞΙΑ ΤΟΥ ΟΥΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΤΟΥ
3ον ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕΤΑ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 5 ΜΕΤΡΑ

Χρονος αντίδρασης ΥΣΤΕΡΙΚΟΣ
Φρενο πισω μπρος ΠΑΝΙΚΟΥ

Το πίσω μου λάστιχο μπλοκάρει και η μηχανη μου παιρνει κλιση πλαγιολισθαίνοντας το πίσω λάστιχο .
η πορεία μου δεν επιδέχεται διόρθωσης

Ολα εξαρτώνται από τον πιτσιρίκο .ΑΝ ΤΑ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΦΡΕΝΑΡΕΙ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΜΒΟΛΙΖΩ .Αν συνεχίσει τον παρακάμπτω .. Τελευταία μου σκέψη να αφήσω το πίσω φρένο να επανέλθω και να αλλάξω πορεία πλαγιάζοντας προς το αντίθετο ρεύμα που ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΛΛΟ ΟΧΗΜΑ. ολα αυτά βέβαια στα δευτερόλεπτα που είναι ΕΛΑΧΙΣΤΑ ( οσοι το εχεται ζήσει αντιλαμβάνεστε!!!!!)

Ο πιτσιρίκος ( ξυρισμένο κεφάλι οχι παραπανω απο 13 χρονων με κοιτάει στα ματια ολη αυτήν την στιγμή κάνει εναν μικροδισταγμό και ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΓΚΑΖΙ και τον παρακάμπτω ..Εκείνη την στιγμή γυρνώ πίσω αφού τον προσπέρασα τον κοιτάω αναλογιζόμενος απο τι είδους ατύχημα γλυτώσαμε εκείνη την στιγμή και καπως ησυχάζω αφού βλέπω τον φίλο με το BMW να εχει δεί και αυτός τον ΘΕΟ ΚΑΤΑΜΑΤΑ!! φαντάζομαι σήμερα πως αν τελικά ο μικρός με το παπί κόλαγε εκεί και τον χτυπούσα ,αν τελικά το bmw θα γλύτωνε .. Τέλος καλό ολα καλά ..

the who
27/04/2009, 09:39
Καλοκαιριαζει και θαχουμε πολλα τετοια δυστυχως.Ουτε θελω να σκεφτομαι τι θα ειχε γινει αν επεφτες πανω του και με το bmw να ακολουθει.:a53:

MANOSR1
27/04/2009, 21:19
:uplate: :eyepop: το καθε βλαμενο εχει παρει απο ενα παπακι και την εχουν δει :a2: πιλοτι.επρεπε να του δωσεις κουτουλια με το κρανος του :a31: :a24: με κατι τετοια ΖΩΑ κυνδυνευουμε οσοι καβαλαμε (μηχανες και μηχανακια).αφου δεν επαθες τιποτα παλι καλα. :a013:

ΝΑΙΑΣ
28/04/2009, 17:49
Και καλα,ο πιτσιρικας ηταν 13 ετων,προχτες ο μακακας ετων περιπου 45 με δυο [2] παιδακια στην μηχανη ,χωρις κρανος και οι 3,το μικρο μπροστα του και το μεγαλυτερο πισω του.Παρτε και αυτο.Λεωφορος Ποσειδωνος απογευμα.Τους εδειχνε πως οδηγει χωρις χεριαααααααααα...

blueangel
28/04/2009, 18:01
Εχει παραγίνει το πράγμα ρε γαμώτο δεν ξέρεις πια ΑΠΟ ΠΟΥ!!!να φυλαχθείς:mad: :mad: Πάλι καλά ρε φίλε γλύτωσες τα χειρότερα και όπως λές αν απο το άλλο ρεύμα ερχόταν όχημα ας μην αναλογιστούμε καλύτερα!!!
Σήμερα μόνο που δεν πιάστηκα με έναν πατέρα(???) στα χέρια όταν του την είπα και θέλησε να μου ζητήσει και το λόγο!!!
Ο κύριος ήταν με ένα beverly με τον ένα γιο στο τιμόνι μετά βίας να κρατιέται ήταν δεν ήταν 5χρονος!!!Και πίσω του είχε ένα κοριτσάκι ΑΚΡΑΝΟΙ ΟΛΟΙ να μου περνά με βαθύ πορτοκαλί το φανάρι της Φραντζή στην Καλλιρόης!!!!:mad: :mad: Και όταν γκάζωσα για να του τα χώσω σταμάτησε για να μου ζητήσει το λόγο:evil: Ενας ταρίφας από΄πίσω που πήρε πρέφα το σκηνικό επενέβη για να μην το προχωρήσουμε:uplate: Για αυτό παιδιά ΠΡΟΣΟΧΗ τώρα που ανοίγει ο καιρός έχουμε να δούμε τα όργια:eyepop: :eyepop: