PDA

View Full Version : Garmin Zumo 550



blueangel
28/04/2009, 10:30
Παίδες ψάχνομαι να αγοράσω το Garmin Zumo 550.Eχω ακούσει τα καλύτερα για το συγκεκριμένο GPS ειδικά για μηχανή αφού είναι και αδιάβροχο.Απλά από μια έρευνα αγοράς που έκανα η τιμή είναι απογοητευτική ρε γαμώτο:( Μιλάμε γύρω στα 750 με την πανευρωπαική έκδοση και στα 350 ΜΟΝΟ με Ελλάδα και Ιταλία.Δεδομένου ότι με ενδιαφέρει η ευρωπαική έκδοση λόγω επικείμενου ταξιδιού,θάθελα να ρωτήσω αν κάποιος από σας εχει αγοράσει την φθηνότερη έκδοση τον 500 και έχει βρεί σε καλή τιμή να φορτώσει στον 500 τους χάρτες του 550 και βέβαια τέλος από εμπειρία σας αν ξέρετε κάποιο κατάστημα με καλύτερη τιμή ή έστω site απέξω με εξίσου ανταγωνιστική τιμή:winka: :wave2:

MARKOS-V
28/04/2009, 15:58
παρε το 550 κ αν εχει πανω του τον χαρτη του 2009 θα μπορεις να κανεις αναβαθμισεις οποτε θες χωρις κοστος
εχω το 550 με τον 2008.
θα του βαλω τον 2009 γιατι εχει εκτος των αλλων και 8000 καμπιγκ.
το εχω 1.5 χρονο.
το καλοκαιρι στην ελβετια με επιασε βροχη κ στα π@π@ρια μου
ασε που με το γαντι το λειτουργεις.
δεν εχω μετοχες στην garmin κ ουτε ειμαι πωλητης της συσκευης.
με λενε μαρκο κ ειμαι καλα (με το garmin)

blueangel
28/04/2009, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από MARKOS-V
παρε το 550 κ αν εχει πανω του τον χαρτη του 2009 θα μπορεις να κανεις αναβαθμισεις οποτε θες χωρις κοστος
εχω το 550 με τον 2008.
θα του βαλω τον 2009 γιατι εχει εκτος των αλλων και 8000 καμπιγκ.
το εχω 1.5 χρονο.
το καλοκαιρι στην ελβετια με επιασε βροχη κ στα π@π@ρια μου
ασε που με το γαντι το λειτουργεις.
δεν εχω μετοχες στην garmin κ ουτε ειμαι πωλητης της συσκευης.
με λενε μαρκο κ ειμαι καλα (με το garmin)

Νάσαι καλά φίλε Μάρκο:beer: Με λίγο ψάξιμο πού έκανα και ερωτήσεις σε μαγαζιά μου πρότειναν το Nuvi της Garmin είναι λέει μεταγενέστερο μοντέλο από το zumo και δεν έχει greeklish ενώ με πλήρως φορτωμένους τους χάρτες πάει στα 450 τελική τιμή...Ιδωμεν:wave2:

Vstrommer71
28/04/2009, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Παίδες ψάχνομαι να αγοράσω το Garmin Zumo 550.Eχω ακούσει τα καλύτερα για το συγκεκριμένο GPS ειδικά για μηχανή αφού είναι και αδιάβροχο.Απλά από μια έρευνα αγοράς που έκανα η τιμή είναι απογοητευτική ρε γαμώτο:( Μιλάμε γύρω στα 750 με την πανευρωπαική έκδοση και στα 350 ΜΟΝΟ με Ελλάδα και Ιταλία.Δεδομένου ότι με ενδιαφέρει η ευρωπαική έκδοση λόγω επικείμενου ταξιδιού,θάθελα να ρωτήσω αν κάποιος από σας εχει αγοράσει την φθηνότερη έκδοση τον 500 και έχει βρεί σε καλή τιμή να φορτώσει στον 500 τους χάρτες του 550 και βέβαια τέλος από εμπειρία σας αν ξέρετε κάποιο κατάστημα με καλύτερη τιμή ή έστω site απέξω με εξίσου ανταγωνιστική τιμή:winka: :wave2:
Παρε το φτηνο με χαρτη Ελλαδας και Ιταλιας και με λιγο ''ψαξιμο'' μπορεις να βρεις ευκολα και τον Πανευρωπαϊκο.Σε ενδιαφερει να βρεις την συσκευη το δυνατον φτηνοτερα

Hell_Rider
28/04/2009, 19:58
φίλε Άρη..πρόκιτε να κάνεις ταξίδι με βροχή????νομίζω πως είναι τζάμπα χρήματα να πάρεις το αδιάβροχο...:wave2:

blueangel
29/04/2009, 09:05
Δεν έχεις άδικο ρε Βασίλη,το ψάχνω και γώ γενικώς γιατί είναι αρκετά τα λεφτά απλά με το αδιάβροχο όταν είσαι εν κινήσει και σε πιάσει καμιά μπόρα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο:smilea: :wave2:

Vstrommer71
29/04/2009, 09:54
Παιζει και το Nuvi 510 πιο προσιτη τιμη,δες το κι αυτο

blueangel
29/04/2009, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Παιζει και το Nuvi 510 πιο προσιτη τιμη,δες το κι αυτο

Σε ευχαριστώ φίλε μου το γραφα και πιο πρίν ναι αυτό μου προτείναν και το ψάχνω απλά μήπως το β΄ρω σε καλύτερη τιμή ρε γαμώτο...Το έχουν 450 με τους χάρτες κομπλέ:(

Vstrommer71
29/04/2009, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Σε ευχαριστώ φίλε μου το γραφα και πιο πρίν ναι αυτό μου προτείναν και το ψάχνω απλά μήπως το β΄ρω σε καλύτερη τιμή ρε γαμώτο...Το έχουν 450 με τους χάρτες κομπλέ:(
To software μεταξυ των δυο συσκευων ειναι 99% ιδιο
Απλα το 550 εχει πιο πολλα καλουδια(βαση αυτοκινητου κλπ)
Μην σε απασχολουν οι χαρτες,τους βρισκεις ευκολα

blueangel
29/04/2009, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
To software μεταξυ των δυο συσκευων ειναι 99% ιδιο
Απλα το 550 εχει πιο πολλα καλουδια(βαση αυτοκινητου κλπ)
Μην σε απασχολουν οι χαρτες,τους βρισκεις ευκολα

Το 500 έχει καλυτερη απλά βάση για τοποθέτηση με κλειδαριά μάλιστα απλά από ένα ψάξιμο που έκανα δεν μπορώ να βρώ χαρτες ρε γαμώτο γιατί στην τελική αυτό που εκτοξεύει το κόστος είναι οι γαμωχάρτες ρε φίλε:evil: Νασαι καλά πάντως σε ευχαριστώ:beer: :beer:

cptm
29/04/2009, 13:35
Για χάρτες ρίξε μια ματιά στα ελληνικά torrent sites. To gtnet κάτι έχει.