PDA

View Full Version : Ετησια εκδρομη



MILT1964
28/04/2009, 14:29
Ποτε ειναι η ετησια εκδρομη για φετος ρε παιδια;

road spirit
28/04/2009, 14:42
με επιφύλαξη σας λέω τα παρακάτω, γιατί δεν έχει οριστικοποιηθεί κάτι ακόμα...

πιθανόν λέμε για Σάββατο 30 και την Κυριακή 31 Μαίου. Η εκδρομή-συνάντηση θα είναι 2μέρη, αλλά η διαδρομή θα είναι τέτοια που όποιος θελήσει θα μπορεί να έρθει μόνο τη Κυριακή (με κάποιους συμβιβασμούς και περικόπτωντας ορισμένα κομμάτια που θα δουν τα γκρουπ του Σαββάτου)

προορισμός θα είναι η ευρύτερη περιοχή της Καλαμπάκας ... (να ρθούν και οι Βόρειοι :) )

Λεωνίδας
28/04/2009, 14:45
κατάλαβα, ανακατεύτηκε ο npat...? να πάρουμε διαβατήρια :lol:

MILT1964
28/04/2009, 14:46
Καλο ακουγεται.
Να κανουμε και τη γυναικα κανενα χιλιομετρο να μην γρινιαζει για τις solo βολτες.

road spirit
28/04/2009, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
κατάλαβα, ανακατεύτηκε ο npat...? να πάρουμε διαβατήρια :lol: άμα δε μπεις στο γκρουπ το δικο μου και του τροοπερ, δεν κινδυνεύεις να χαθείς, οπότε οχι!

gcrook
28/04/2009, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
άμα δε μπεις στο γκρουπ το δικο μου και του τροοπερ, δεν κινδυνεύεις να χαθείς, οπότε οχι!

Βεβαια κινδυνευεις να ψοφησεις απο καρκινο...:bigcry:

zvailakis
28/04/2009, 15:04
ωπ, θα παίξει να μείνουμε κάνα καστράκι στο κάμπινγκ "βράχος"?

θα φέρω και τα αναρριχητικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λεωνίδας
28/04/2009, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
άμα δε μπεις στο γκρουπ το δικο μου και του τροοπερ, δεν κινδυνεύεις να χαθείς, οπότε οχι! δε θα 'χει ο Daemon group δηλαδή :confused: :lol:

KaTaNaS
28/04/2009, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
ωπ, θα παίξει να μείνουμε κάνα καστράκι στο κάμπινγκ "βράχος"?


καλό ακούγεται!

EVI
28/04/2009, 15:22
τα σαββατα σχολαω το μεσημερι αλλα ετσι που θα πηγαινετε θα σας προλαβω στο δρομο :ninja: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: τα λεμε κυριακη :blush:

DimChios
28/04/2009, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Βεβαια κινδυνευεις να ψοφησεις απο καρκινο...:bigcry:


AXAXAXAXXAXAXAXAX!!!!!

AXAXAXAXXAXAXAXAX!!!!!

AXAXAXAXXAXAXAXAX!!!!!

AXAXAXAXXAXAXAXAX!!!!!

ΠΝΙΓΗΚΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

devil's animal
28/04/2009, 15:29
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
28/04/2009, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Βεβαια κινδυνευεις να ψοφησεις απο καρκινο...:bigcry:

...των πνευμονων συγκεκριμενα!!
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

emiliano
28/04/2009, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit


πιθανόν λέμε για Σάββατο 30 και την Κυριακή 31 Μαίου.




Απλά να υπενθυμίσω ότι 31 Μαϊου γίνεται ο αγώνας Moto GP στο Mugello και κάποιοι μπορεί να λείπουν.

tai
28/04/2009, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από emiliano
Απλά να υπενθυμίσω ότι 31 Μαϊου γίνεται ο αγώνας Moto GP στο Mugello και κάποιοι μπορεί να λείπουν.
Εαν πανε Mugello, δεν νομιζω να στενοχωρηθούν που δεν θα πανε Καλαμπάκα :p

FZMAN
29/04/2009, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Εαν πανε Mugello, δεν νομιζω να στενοχωρηθούν που δεν θα πανε Καλαμπάκα :p
Συμφωνώ μαζί σου αλλά, γιατί όμως αν γίνεται να μην είναι και στα δύο;

sniper
29/04/2009, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZMAN
Συμφωνώ μαζί σου αλλά, γιατί όμως αν γίνεται να μην είναι και στα δύο;

Γιατί η Καλαμπάκα είναι στην κεντρική Ελλάδα και το Mugello στην Ιταλία.

alximistis
29/04/2009, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
με επιφύλαξη σας λέω τα παρακάτω, γιατί δεν έχει οριστικοποιηθεί κάτι ακόμα...

πιθανόν λέμε για Σάββατο 30 και την Κυριακή 31 Μαίου. Η εκδρομή-συνάντηση θα είναι 2μέρη, αλλά η διαδρομή θα είναι τέτοια που όποιος θελήσει θα μπορεί να έρθει μόνο τη Κυριακή (με κάποιους συμβιβασμούς και περικόπτωντας ορισμένα κομμάτια που θα δουν τα γκρουπ του Σαββάτου)

προορισμός θα είναι η ευρύτερη περιοχή της Καλαμπάκας ... (να ρθούν και οι Βόρειοι :) )


καλά ρε τώρα το λέτε;;;;; Που ανεβαίνουμε για 3ήμερο πρωτομαγιάς Καλαμπάκα;;; Δεν μας το λέγατε νωρίτερα να γλιτώναμε τα έξοδα;;; :lol: :lol:

DimChios
29/04/2009, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Γιατί η Καλαμπάκα είναι στην κεντρική Ελλάδα και το Mugello στην Ιταλία.

ΣΙγουρο αυτο ρε μεγαλε?

:look:

Corvo
29/04/2009, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΣΙγουρο αυτο ρε μεγαλε?

:look:

επιστημονικα αποδεδειγμενο:rotflmao:

road spirit
29/04/2009, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
καλά ρε τώρα το λέτε;;;;; Που ανεβαίνουμε για 3ήμερο πρωτομαγιάς Καλαμπάκα;;; Δεν μας το λέγατε νωρίτερα να γλιτώναμε τα έξοδα;;; :lol: :lol: ναι, αλλά η διαδρομή που θα ακολουθηθεί για να φτάσουμε καλαμπάκα δεν θα είναι η συνηθισμένη ...

(το χάσιμο δλδ το έχεις σίγουρο Στέλιο :smokin: )

TROOPER
29/04/2009, 15:48
κροοκη σπιριτ σνιπερ χτυπιεμαι απο τα γελια !!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

npat
29/04/2009, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ναι, αλλά η διαδρομή που θα ακολουθηθεί για να φτάσουμε καλαμπάκα δεν θα είναι η συνηθισμένη ...


Εκτός κι αν ο δρόμος που παίρνετε για Καλαμπάκα σας περνάει συνήθως λίγο έξω απ' το Καρπενήσι...

:a05: :a05:

road spirit
29/04/2009, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Εκτός κι αν ο δρόμος που παίρνετε για Καλαμπάκα σας περνάει συνήθως λίγο έξω απ' το Καρπενήσι...

:a05: :a05: καλά, εσύ αντι να πας όλο ευθεία όπως είναι το συνηθισμένο για το περισσότερο κόσμο που ξεκινά απο αττική (πχ απο δομοκό τράβα πάνω για καλαμπάκα) πας απο δεξιά και αριστερά ολούθε... το κάνεις απο μικρός αυτό, το ξέρω

:smokin:

alximistis
29/04/2009, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ναι, αλλά η διαδρομή που θα ακολουθηθεί για να φτάσουμε καλαμπάκα δεν θα είναι η συνηθισμένη ...

(το χάσιμο δλδ το έχεις σίγουρο Στέλιο :smokin: )


Μπα!!! Με τίποτα. Γιατί...
δεν ξέρω αν θα εμφανιστώ φίλε :D
καταρχάς δεν έχω πατήσει ποτέ μου σε ετήσια για προσωπικοιδεολογικούς λόγους ;) λέμε τώρα :D αλλά πέραν της μαλακίας μου αυτής :lol: αν την κάνετε διήμερη πραγματικά θα είναι κάτι διαφορετικό και όντως θα αξίζει!!! Αλλά... πολλά τα λεφγτά Γιάννη'μ τριήμερο τώρα έκθεση μοτό μέσα στη βδομάδα κι άλλο διήμερο μετά... δεν με βλέπω...

αλλά πάλι ποτέ δεν ξέρεις :)

spyro
29/04/2009, 20:08
παντως να πω την αμαρτια μου δεν μου πολύ κάθεται καλα το 2ημερο για mega-βολτα :blush:

το ξερω οτι ο Νικολας θα την βει την ακρη να συγχρονιστούν οι 1ημεροι με τους 2ημερους αλλά το νόημα της ετήσιας βόλτας ειναι το get-together-in-big-scale. Δηλαδή αν σκεφτούμε οτι πέρσι ηταν 120+ μηχανές αυτό απο μόνο του ήταν φοβερό γεγονός και αρκούσε ακόμα και αν η διαδρομή δεν ήταν τόσο καλή.

Το γεγονός της mega-ετήσιας βόλτας είναι η μάζωξη η ίδια και όχι το πόσα χιλιόμετρα θα κάνουμε η ποια μέρη θα δούμε. Ετσι και αλλιώς σχεδόν όλα τα Σ/Κ μέσα στον χρόνο κάποια βόλτα διοργανώνεται με περίεργα μέρη ως προορισμό και πολλά χιλιόμετρα.

Αυτο που μου έμεινε απο την περσινή όμως ήταν το μέγεθος καθεαυτό της μάζωξης.

ειλικρινά φοβάμαι για τον αριθμό συμμετοχών φετος δεδομένου του 2ημερου συγκριτικά με προγενέστερες ετήσιες.





PS. Εγω πάντως έτσι και αλλιώς ειτε 1 ειτε 2 θα ειμαι εκει. :wave2:

TROOPER
29/04/2009, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
παντως να πω την αμαρτια μου δεν μου πολύ κάθεται καλα το 2ημερο για mega-βολτα :blush:

το ξερω οτι ο Νικολας θα την βει την ακρη να συγχρονιστούν οι 1ημεροι με τους 2ημερους αλλά το νόημα της ετήσιας βόλτας ειναι το get-together-in-big-scale. Δηλαδή αν σκεφτούμε οτι πέρσι ηταν 120+ μηχανές αυτό απο μόνο του ήταν φοβερό γεγονός και αρκούσε ακόμα και αν η διαδρομή δεν ήταν τόσο καλή.

Το γεγονός της mega-ετήσιας βόλτας είναι η μάζωξη η ίδια και όχι το πόσα χιλιόμετρα θα κάνουμε η ποια μέρη θα δούμε. Ετσι και αλλιώς σχεδόν όλα τα Σ/Κ μέσα στον χρόνο κάποια βόλτα διοργανώνεται με περίεργα μέρη ως προορισμό και πολλά χιλιόμετρα.

Αυτο που μου έμεινε απο την περσινή όμως ήταν το μέγεθος καθεαυτό της μάζωξης.

ειλικρινά φοβάμαι για τον αριθμό συμμετοχών φετος δεδομένου του 2ημερου συγκριτικά με προγενέστερες ετήσιες.





PS. Εγω πάντως έτσι και αλλιώς ειτε 1 ειτε 2 θα ειμαι εκει. :wave2:

μετα απο 3 ετησιες σου λεω οτι εχει νοημα αυτο που παει να γινει φετος σπυρακο.:winka:

:wave2:

gixxerpap
29/04/2009, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μετα απο 3 ετησιες σου λεω οτι εχει νοημα αυτο που παει να γινει φετος σπυρακο.:winka:

:wave2:


πσσσςςςς...... συ ΄σαι παλιοοοοοός φιλαράκι......πωωω ρε , πως του το πες αυτό ..... του χρειαζότανε εδω που τα λέμε .... όχι, καλά του ΄κανες, που ΄βγαλε και γλώσσα το νεούδι .....τσσς ...

σε γουστάρω ρε μάγκα ....ακου ρε 3 ετήσιες .....χύθηκα λεμε ....

road spirit
29/04/2009, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
πσσσςςςς...... συ ΄σαι παλιοοοοοός φιλαράκι......πωωω ρε , πως του το πες αυτό ..... του χρειαζότανε εδω που τα λέμε .... όχι, καλά του ΄κανες, που ΄βγαλε και γλώσσα το νεούδι .....τσσς ...

σε γουστάρω ρε μάγκα ....ακου ρε 3 ετήσιες .....χύθηκα λεμε .... :lol: :bigcry: :lol:

Λεωνίδας
29/04/2009, 22:42
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Corvo
29/04/2009, 23:07
:lol: :lol: :lol: :lol:

TROOPER
29/04/2009, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
πσσσςςςς...... συ ΄σαι παλιοοοοοός φιλαράκι......πωωω ρε , πως του το πες αυτό ..... του χρειαζότανε εδω που τα λέμε .... όχι, καλά του ΄κανες, που ΄βγαλε και γλώσσα το νεούδι .....τσσς ...

σε γουστάρω ρε μάγκα ....ακου ρε 3 ετήσιες .....χύθηκα λεμε ....

νταξ ρε μαστοριαδη πηγες 1 παραπανω απο μενα αλλα δε πιανει με το μπουρδελο που ησουνα και εκανες το τσοπανοσκυλο :a43:

TROOPER
29/04/2009, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
νταξ ρε μαστοριαδη πηγες 1 παραπανω απο μενα αλλα δε πιανει με το μπουρδελο που ησουνα και εκανες το τσοπανοσκυλο :a43:

αρχιδια.τις ιδιες πηγαμε.περσυ δεν ηρθες.

α στα διαλα κοπανε :lol:

Corvo
29/04/2009, 23:38
ρε απιστευτε εψαχνες να βρεις σε ποιες πηγε και ποιες οχι???
:lol: :lol:

DimChios
29/04/2009, 23:46
Σας εχω!

4

:smokin:

EVI
30/04/2009, 00:02
εγω δεν εχω παει σε καμμια.....μαζι σας....με βρισκατε εκει(να εχω πιει 2 καφεδες να εχω φαει και να ειμαι στον 3ο καφε) γιατι πηγαινα μονη μου με τον idi :smokin: :smokin: :ninja: :ninja: :ninja::ninja:

makis206
30/04/2009, 00:04
Σας έχω όλους στις ετήσιες ακυρώσεις της τελευταίας στιγμής :smokin:



:D :D

npat
30/04/2009, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
παντως να πω την αμαρτια μου δεν μου πολύ κάθεται καλα το 2ημερο για mega-βολτα :blush:

το ξερω οτι ο Νικολας θα την βει την ακρη να συγχρονιστούν οι 1ημεροι με τους 2ημερους αλλά το νόημα της ετήσιας βόλτας ειναι το get-together-in-big-scale. Δηλαδή αν σκεφτούμε οτι πέρσι ηταν 120+ μηχανές αυτό απο μόνο του ήταν φοβερό γεγονός και αρκούσε ακόμα και αν η διαδρομή δεν ήταν τόσο καλή.

Το γεγονός της mega-ετήσιας βόλτας είναι η μάζωξη η ίδια και όχι το πόσα χιλιόμετρα θα κάνουμε η ποια μέρη θα δούμε. Ετσι και αλλιώς σχεδόν όλα τα Σ/Κ μέσα στον χρόνο κάποια βόλτα διοργανώνεται με περίεργα μέρη ως προορισμό και πολλά χιλιόμετρα.

Αυτο που μου έμεινε απο την περσινή όμως ήταν το μέγεθος καθεαυτό της μάζωξης.

ειλικρινά φοβάμαι για τον αριθμό συμμετοχών φετος δεδομένου του 2ημερου συγκριτικά με προγενέστερες ετήσιες.

PS. Εγω πάντως έτσι και αλλιώς ειτε 1 ειτε 2 θα ειμαι εκει. :wave2:

Παρόμοιες ανησυχίες, δεν σου κρύβω, είχα κι εγώ, αλλά τελικά συνηδειτοποίησα ότι, καλή βέβαια η μαζική συμμετοχή, δεν μπορεί όμως να είναι το βασικό και μοναδικό στοιχείο βάσει του οποίου σχεδιάζεται μια τέτοια διοργάνωση.

Αν θέλει κάποιος να δει 200 μηχανές μαζεμένες, δεν έχει παρά να πάει μια Κυριακή με καλό καιρό μέχρι το Λουτράκι. Η βόλτα του moto.gr πρέπει να είναι κάτι παραπάνω. Και αυτό το "παραπάνω" μπορεί να το αντλήσει μόνο από τις αμιγώς μοτοσυκλετιστικές αξίες: Δρόμος, χιλιόμετρα, όμορφα τοπία, φιδίσιες διαδρομές μέσα στη φύση, μακρινοί τόποι.

Ναι, η μαζική συμμετοχή είναι καλό πράγμα, η τεράστια παρέα είναι ακόμη καλύτερο, αλλά moto.gr είμαστε, όχι λέσχη γνωριμιών: όλα αυτά πρέπει να εμπεριέχουν έναν πυρήνα μοτοσυκλετιστικό---που αν δεν είναι ο δρόμος, δεν ξέρω τι είναι. Οι μηχανές φτιάχτηκαν για να τις καβαλάμε και να πάμε μακριά με αυτές---όχι για να βλέπουμε πολλές μαζεμένες έξω απ' την ταβέρνα.

Ας είναι λοιπόν αυτή η βόλτα του moto.gr μια ευκαιρία για κάποιους να πάνε λίγο μακρύτερα απ' ότι συνήθως, να δουν μέρη που μπορεί να μην έχουν ξαναδεί, να γνωρίσουν κάποιες, λίγες, από τις ομορφιές του τόπου μας όπως μόνο καβάλα σε μια μοτοσυκλέτα μπορεί κανείς. Αν αυτό αφήσει απέξω κάποιους που αντί για καφέ την Κυριακή θα πήγαιναν στη βόλτα του moto.gr, ε... ας είναι!

Καταλαβαίνω ότι μια διήμερη διοργάνωση θα χάσει πολύ σε ποσότητα συμμετοχών αλλά από την άλλη θα κερδίσει πολύ σε ποιότητα στιγμών που περνάμε μαζί. Και τι καλύτερο από αυτό να βγάλει ρίζες και να μπορέσει σε μερικά χρόνια κάποιος να λέει "Α, το Μάιο έχουμε την εκδρομή του moto.gr, πρέπει να κανονίσουμε να μην τη χάσουμε".

Όλα αυτά βέβαια με μικρά βήματα και βλέποντας πως θα πάει---αλλά ένα διήμερο κάπου στην κεντρική Ελλάδα που μπορεί μάλιστα, με λίγους συμβιβασμούς, να γίνει για κάποιους και μονοήμερο, δεν νομίζω να είναι και τόσο μεγάλο άλμα...

Επιπρόσθετα---και αυτό δεν είναι καθόλου ασήμαντο---μια επιλογή προορισμού στην κεντρική Ελλάδα σε διήμερη βόλτα διευκολύνει πολλούς μη-πρωτευουσιάνους να συμμετέχουν, λίγο-πολύ επί ίσοις όροις, οργανώνοντας δικές τους, εξίσου όμορφες, διαδρομές.

Τέλος πάντων, κάπως έτσι το σκέφτομαι εγώ. Δεν είναι καθόλου απαραίτητο να συμφωνείτε. Ούτε τίποτε είναι ακόμη τετελεσμένο και καμία απόφαση δεν έχει παρθεί οριστικά... Μπορεί τελικά να είναι προτιμότερο να πάμε κάπου κοντά ώστε να μην αφήσουμε κανέναν παραπονεμένο.

:wave2:

EVI
30/04/2009, 00:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Σας έχω όλους στις ετήσιες ακυρώσεις της τελευταίας στιγμής :smokin:



:D :D

:mad: μας την ειπε big time :mad: :eek: :rotflmao: :lol:

EVI
30/04/2009, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Παρόμοιες ανησυχίες, δεν σου κρύβω, είχα κι εγώ, αλλά τελικά συνηδειτοποίησα ότι, καλή βέβαια η μαζική συμμετοχή, δεν μπορεί όμως να είναι το βασικό και μοναδικό στοιχείο βάσει του οποίου σχεδιάζεται μια τέτοια διοργάνωση.

Αν θέλει κάποιος να δει 200 μηχανές μαζεμένες, δεν έχει παρά να πάει μια Κυριακή με καλό καιρό μέχρι το Λουτράκι. Η βόλτα του moto.gr πρέπει να είναι κάτι παραπάνω. Και αυτό το "παραπάνω" μπορεί να το αντλήσει μόνο από τις αμιγώς μοτοσυκλετιστικές αξίες: Δρόμος, χιλιόμετρα, όμορφα τοπία, φιδίσιες διαδρομές μέσα στη φύση, μακρινοί τόποι.

Ναι, η μαζική συμμετοχή είναι καλό πράγμα, η τεράστια παρέα είναι ακόμη καλύτερο, αλλά moto.gr είμαστε, όχι λέσχη γνωριμιών: όλα αυτά πρέπει να εμπεριέχουν έναν πυρήνα μοτοσυκλετιστικό---που αν δεν είναι ο δρόμος, δεν ξέρω τι είναι. Οι μηχανές φτιάχτηκαν για να τις καβαλάμε και να πάμε μακριά με αυτές---όχι για να βλέπουμε πολλές μαζεμένες έξω απ' την ταβέρνα.

Ας είναι λοιπόν αυτή η βόλτα του moto.gr μια ευκαιρία για κάποιους να πάνε λίγο μακρύτερα απ' ότι συνήθως, να δουν μέρη που μπορεί να μην έχουν ξαναδεί, να γνωρίσουν κάποιες, λίγες, από τις ομορφιές του τόπου μας όπως μόνο καβάλα σε μια μοτοσυκλέτα μπορεί κανείς. Αν αυτό αφήσει απέξω κάποιους που αντί για καφέ την Κυριακή θα πήγαιναν στη βόλτα του moto.gr, ε... ας είναι!

Καταλαβαίνω ότι μια διήμερη διοργάνωση θα χάσει πολύ σε ποσότητα συμμετοχών αλλά από την άλλη θα κερδίσει πολύ σε ποιότητα στιγμών που περνάμε μαζί. Και τι καλύτερο από αυτό να βγάλει ρίζες και να μπορέσει σε μερικά χρόνια κάποιος να λέει "Α, το Μάιο έχουμε την εκδρομή του moto.gr, πρέπει να κανονίσουμε να μην τη χάσουμε".

Όλα αυτά βέβαια με μικρά βήματα και βλέποντας πως θα πάει---αλλά ένα διήμερο κάπου στην κεντρική Ελλάδα που μπορεί μάλιστα, με λίγους συμβιβασμούς, να γίνει για κάποιους και μονοήμερο, δεν νομίζω να είναι και τόσο μεγάλο άλμα...

Επιπρόσθετα---και αυτό δεν είναι καθόλου ασήμαντο---μια επιλογή προορισμού στην κεντρική Ελλάδα σε διήμερη βόλτα διευκολύνει πολλούς μη-πρωτευουσιάνους να συμμετέχουν, λίγο-πολύ επί ίσοις όροις, οργανώνοντας δικές τους, εξίσου όμορφες, διαδρομές.

Τέλος πάντων, κάπως έτσι το σκέφτομαι εγώ. Δεν είναι καθόλου απαραίτητο να συμφωνείτε. Ούτε τίποτε είναι ακόμη τετελεσμένο και καμία απόφαση δεν έχει παρθεί οριστικά... Μπορεί τελικά να είναι προτιμότερο να πάμε κάπου κοντά ώστε να μην αφήσουμε κανέναν παραπονεμένο.

:wave2:



δεν συμφωνω σε ολα

σαν σκεψη εισαι σωστος αλλα δε χρειαζετε να ζοριζουμε ικανοτιτες να φτανουμε στα ακρα και να θελουμε εναν σκασμο λεφτα για να παμε βολτα αυτα καλυτερα να τα κανουμε με λιγα ατομα που ξερουμε πως οδηγουν και ξερουμε οτι θα ταιριαξουμε σαν παρεα

πολλοι ανθρωποι εχουν οικογενειακες καταστασεις που δεν τους επιτρεπουν να φυγουν τοσο μακρυα και για 2 μερες η δουλειες η η οικονομικη τους κατασταση δε τους το επιτρεπει

για μενα η ετησια ηταν η ευκαιρεια σε ολους ανεξαρτητος προβληματων οπως τα ανω και αλλων να βρεθει αναμεσα σε πολλους μοτοσυκλετιστες και να...γουσταρει! ετσι απλα και ωραια

αν θελω να παω φιδισιες διαδρομες και να δω τοπιτα δε χρειαζομε αλλους οσους μαζι μου αλλα τα φιλαρακια μου

για μενα η ετησια ειναι κραχτης του φορουμ και του μοτοσυκλετισμου ολο το χρονο γινοντε ομορφες εκδρομες μακρυα και με αριθμο δυσκολιας

τωρα ειναι η ευκαιρια για ολους να βγουν στο δρομο ομορφα

αποψη μου απλα :beer: :beer: :beer: :beer:

npat
30/04/2009, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI

αλλα δε χρειαζετε να ζοριζουμε ικανοτιτες να φτανουμε στα ακρα


Ε εντάξει, δεν είπαμε να πάμε στο Βερολίνο και πίσω για έναν καφέ. Θα ακούσει κανένας το "ζορίζουμε ικανότητες" και το "φτάνουμε στα άκρα" και θα γελάει!


Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI

και να θελουμε εναν σκασμο λεφτα για να παμε βολτα αυτα καλυτερα να τα κανουμε με λιγα ατομα που ξερουμε πως οδηγουν και ξερουμε οτι θα ταιριαξουμε σαν παρεα


Τώρα στην τσέπη κανενός δεν είμαι, αλλά αυτό το "ένα σκασμό λεφτά" ακούγεται κάπως...

:beer:

EVI
30/04/2009, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Ε εντάξει, δεν είπαμε να πάμε στο Βερολίνο και πίσω για έναν καφέ. Θα ακούσει κανένας το "ζορίζουμε ικανότητες" και το "φτάνουμε στα άκρα" και θα γελάει!



Τώρα στην τσέπη κανενός δεν είμαι, αλλά αυτό το "ένα σκασμό λεφτά" ακούγεται κάπως...

:beer:

ναι....ξερεις ποσα λεφτα εχω στο πορτοφολι μου?

0.50 λεπτα

για τις επομενες 15 μερες

μην γελας

δε ξερεις

επισεις


δεν ηξερα οτι ΟΛΟΙ μεσα στο μοτο εχουν φαει τα χιλιομετρα με το κουταλι

αυτη ηταν μια απο τις φασεις της ετησιας

ολοι ΟΛΟΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΤΕΡ ΕΡΧΩΝΤΟΥΣΑΝ γιατι ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ

τωρα ομως?

τες πα

δεν ερχωμε σε αντιπαραθεση λεω την αποψη μου απλα μην προσπαθεις να με πεισεις
αν καποιος γελα με αυτα που λεω ας το πει αυτος :winka: :winka: :beer: :beer: :beer: :beer:

οπως και να χει ωραια θα ειναι οπως παντα

:beer:

npat
30/04/2009, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ναι....ξερεις ποσα λεφτα εχω στο πορτοφολι μου?

0.50 λεπτα

για τις επομενες 15 μερες

μην γελας

δε ξερεις


Δεν γελάω, αλλά με 0.50 λεπτά βαριά μέχρι την Ομόνοια φτάνεις (και αυτό αν ξεκινάς από κάπου στο κέντρο). Αυτό που λέω είναι πως απλά το τι είναι "ακριβό" και το τι είναι "φθηνό" είναι πολύ σχετικό. Την έννοια του "λογικού κόστους" μπορείς να την εκτιμήσεις μόνο βάσει του μέσου όρου---ή τέλος πάντων της γενικής αντίληψης που έχεις γι αυτόν---των οικονομικών δυνατοτήτων των μελών. Και δεδομένου ότι το κόστος αυτό είναι εντός των γενικών δυνατοτήτων πρέπει να λάβεις υπόψη σου και το πόσο θέλει κανείς να συμμετέχει και το τι είναι διατεθειμένος να "θυσιάσει" γι' αυτό. Πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θέλουν αλλά δεν μπορούν, κάποιοι που μπορούν αλλά δεν θέλουν και κάποιοι που και θέλουν και μπορούν αλλά πιστεύουν ότι δεν αξίζει. Οι πρώτοι θα έλθουν όπως και να 'χει, οι δεύτεροι δεν θα έλθουν έτσι κι αλλιώς, και το παιχνίδι παίζεται με το που θα βάλεις τον πήχη για τους τρίτους.


Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI

δεν ηξερα οτι ΟΛΟΙ μεσα στο μοτο εχουν φαει τα χιλιομετρα με το κουταλι

αυτη ηταν μια απο τις φασεις της ετησιας

ολοι ΟΛΟΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΤΕΡ ΕΡΧΩΝΤΟΥΣΑΝ γιατι ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ

τωρα ομως?


Μα αυτό ακριβώς λέω: Δεν χρειάζεται να έχεις φάει τα χιλιόμετρα με το κουτάλι. Μια εκδρομή λογικά πρέπει να σχεδιάζεται με βάση τις ικανότητες της συντριπτικής πλειοψηφίας των μοτοσυκλετών των μελών, άντε και λίγο παρακάτω. Όχι με βάση τις δυνατότητες της απολύτως μικρότερης μοτοσυκλέτας (σχεδιασμένης για αστικές μετακινήσεις).

Και στο κάτω-κάτω αν κάποιος έκανε το Αθήνα - Ιτέα - Άμφισσα - Γραβιά - Πολύδροσος με πατίνι, δεν είναι και τόσο εξωφρενικό να κάνει και κάτι λίγο μεγαλύτερο...


Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI

δεν ερχωμε σε αντιπαραθεση λεω την αποψη μου απλα μην προσπαθεις να με πεισεις
αν καποιος γελα με αυτα που λεω ας το πει αυτος :winka: :winka: :beer: :beer: :beer: :beer:

οπως και να χει ωραια θα ειναι οπως παντα

:beer:

Η άποψή σου είναι απολύτως σεβαστή και καθόλου παράλογη (άσχετα αν συμφωνώ ή διαφωνώ με αυτή). Απλά κάποια από τα επιχειρήματά σου είναι λίγο τραβηγμένα από τα μαλλιά.

Δεν έχω, ούτε εγώ, καμιά μα καμία διάθεση για αντιπαράθεση και ότι γράφω το γράφω εντελώς φιλικά...

:beer: :beer:

npat
30/04/2009, 01:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI

δεν ηξερα οτι ΟΛΟΙ μεσα στο μοτο εχουν φαει τα χιλιομετρα με το κουταλι


Όχι, έχουμε και κάτι καβασακέους που έχουν φάει τα συνεργεία με το κουτάλι...

:lol: :lol:

road spirit
30/04/2009, 01:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Η βόλτα του moto.gr πρέπει να είναι κάτι παραπάνω. Και αυτό το "παραπάνω" μπορεί να το αντλήσει μόνο από τις αμιγώς μοτοσυκλετιστικές αξίες:

.
.

.
.
.
.

:smokin:


162272

npat
30/04/2009, 01:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
.
.

.
.
.
.

:smokin:

Είσαι ο άνθρωπός μου!!

:sun: :sun:

Μια παρατήρηση μόνο: Ο σωστός ο Χοντέος θα έβαζε τέσσερις μπύρες! Αλλιώς θα κινδύνευε να τον κατηγορήσουν ότι τραιουμφίζει (και ξέρεις... καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα).

road spirit
30/04/2009, 01:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Είσαι ο άνθρωπός μου!!

Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
: Δρόμος, χιλιόμετρα, όμορφα τοπία, φιδίσιες διαδρομές μέσα στη φύση, μακρινοί τόποι. ... ήταν τόσο καλό το λινκ που έστειλα με το χάρτη, έ ?
:smokin:



Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Μια παρατήρηση μόνο: Ο σωστός ο Χοντέος θα έβαζε τέσσερις μπύρες! Αλλιώς θα κινδύνευε να τον κατηγορήσουν ότι τραιουμφίζει (και ξέρεις... καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα) ε... ψιτ... δε λές πάλι καλά που όταν βγήκε η συγκεκριμένη φωτό, οι αμιγώς μοτοσικλετιστικές αξίες μου κλειδωνιζόντουσαν μεταξύ διακοπτών και εφιαλτών με ιταλικά ζμπρωξίματα :lol: :lol:

npat
30/04/2009, 01:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
... ήταν τόσο καλό το λινκ που έστειλε με το χάρτη, έ ?
:smokin:


Τον μελετώ εμβριθώς και φτιάχνομαι αγρίως!

Αλλά το θέμα μας τώρα είναι η ετήσια (και πως θα πείσουμε την Εύη ότι τα Καβασάκια δεν χαλάν όταν βγουν απ' το λεκανοπέδιο).

:lol: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit

ε... ψιτ... δε λές πάλι καλά που όταν βγήκε η συγκεκριμένη φωτό, οι αμιγώς μοτοσικλετιστικές αξίες του γράφοντα κλειδωνιζόντουσαν μεταξύ διακοπτών και εφιαλτών με ιταλικά ζμπρωξίματα :lol: :lol:

Αυτά φιλαράκι τα έχει ο δρόμος προς την μοτοσυκλετιστική νιρβάνα (που πάντα τελικά την βρίσκει κανείς εκεί που ανατέλλει ο ήλιος---όχι εκεί που φυτρώνουν τα μακαρόνια)...

:bigcry:

road spirit
30/04/2009, 02:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Τον μελετώ εμβριθώς και φτιάχνομαι αγρίως! τη σκηνή σου στην άλλη άκρη του κάμπινγκ φιλαράκι, είσαι επικίνδυνος :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Αλλά το θέμα μας τώρα είναι η ετήσια (και πως θα πείσουμε την Εύη ότι τα Καβασάκια δεν χαλάν όταν βγουν απ' το λεκανοπέδιο).

:lol: :lol: θα της πούμε ότι θα έχουμε ADAC μαζί μας


Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Αυτά φιλαράκι τα έχει ο δρόμος προς την μοτοσυκλετιστική νιρβάνα (που πάντα τελικά την βρίσκει κανείς εκεί που ανατέλλει ο ήλιος)...

:bigcry: να μη δοκιμάσω δλδ και μια βαυαρική μπύρα ... σε σάκε θα καταλήξουμε


162273

npat
30/04/2009, 02:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit

θα της πούμε ότι θα έχουμε ADAC μαζί μας


Αν της έλεγες για AC/DC κάτι μπορεί να γινόταν!

:lol:

npat
30/04/2009, 02:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit

να μη δοκιμάσω δλδ και μια βαυαρική μπύρα ...

Αν εκεί σε οδηγεί η σαμσάρα... κάντο (βελτίωση θα είναι έτσι κι αλλιώς).

:wave2:

EVI
30/04/2009, 03:55
TΙ ΛΕΤΕ ΡΕ ΚΟΥΛΑΔΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΒΑΣΑΚΙΑ? θα πεσει η καταρα του σοιχιρο πανω σας αυριο θα ξυπνησετε με καμενους ανορθωτες :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

αν και το δικο μου καβασακι ειναι ακομα σπασμενο...και θα ειναι για καιρο :sad: :sad: :sad: :sad:

Cpt. Haddock
30/04/2009, 06:43
Νικόλα, φέρε χάρτη αύριο να πούμε μερικά πράγματα για μέρες, ώρες, χιλιόμετρα κλπ


:D

Anty12
30/04/2009, 08:38
Κανένας από τον Βοριά , γιατί δεν μιλεί......?
Μονάχος μου θα πάω.....:mad:

kalgeorge
30/04/2009, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
δεν συμφωνω σε ολα

σαν σκεψη εισαι σωστος αλλα δε χρειαζετε να ζοριζουμε ικανοτιτες να φτανουμε στα ακρα και να θελουμε εναν σκασμο λεφτα για να παμε βολτα αυτα καλυτερα να τα κανουμε με λιγα ατομα που ξερουμε πως οδηγουν και ξερουμε οτι θα ταιριαξουμε σαν παρεα

πολλοι ανθρωποι εχουν οικογενειακες καταστασεις που δεν τους επιτρεπουν να φυγουν τοσο μακρυα και για 2 μερες η δουλειες η η οικονομικη τους κατασταση δε τους το επιτρεπει

για μενα η ετησια ηταν η ευκαιρεια σε ολους ανεξαρτητος προβληματων οπως τα ανω και αλλων να βρεθει αναμεσα σε πολλους μοτοσυκλετιστες και να...γουσταρει! ετσι απλα και ωραια

αν θελω να παω φιδισιες διαδρομες και να δω τοπιτα δε χρειαζομε αλλους οσους μαζι μου αλλα τα φιλαρακια μου

για μενα η ετησια ειναι κραχτης του φορουμ και του μοτοσυκλετισμου ολο το χρονο γινοντε ομορφες εκδρομες μακρυα και με αριθμο δυσκολιας

τωρα ειναι η ευκαιρια για ολους να βγουν στο δρομο ομορφα

αποψη μου απλα :beer: :beer: :beer: :beer:

an kai den paw stis etisies...tha sumfwnisw :beer:

harris_x
30/04/2009, 09:38
Άντε ρε παιδιά, κανονίστε κάτι επιτέλους...

Εκτός του ότι πρέπει να "πάρω άδεια" από τον αρχηγό, πρέπει να πάω βόλτα σύντομα... ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΔΟΣΗ ΜΟΥ :a47:

:beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
30/04/2009, 10:04
δεν υπαρχει λογος για αντιπαραθεση.


η ετησια δεν παυει να ειναι μια και μονο ΜΙΑ εκδρομη στο moto.gr

αν θελησουν καποια μελη να πανε εκδρομη καπου αλλου, καπου πιο κοντα, σε μια ημερα, με φιλους τους κλπ..κλπ.. μπορουν να το κανουν σχεδον σε καθε σ/κ τωρα που καλοκαιριαζει και θα οργανωνονται τετοιες βολτες.


για μενα αυτο που πρεπει να κανουμε ειναι να πουμε ενα μεγαλο :a18: και :a012: στους ανθρωπους που αφιερωνουν προσωπικο χρονο, κοπο και βενζινη (για τις αναγνωριστικες) για να οργανωσουν κατι τετοιο.

ολοι καταλαβαινουμε ποσο δυσκολο και χρονοβορο ειναι κατι τετοιο (δεν ειναι απλα,βλεπω εναν χαρτη,μαρκαρω μια διαδρομη και παμε).

τελος να πω οτι οπου μπορω να βοηθησω ας μου το πει ο Νικος (npat) ή ο Ηλιας (Cpt. Haddock)...




και τα KAWASAKI δεν χαλανε!!!:evil: :evil:

:lol: :lol: :lol:

MikeG
30/04/2009, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
τη σκηνή σου στην άλλη άκρη του κάμπινγκ φιλαράκι, είσαι επικίνδυνος :lol:

θα της πούμε ότι θα έχουμε ADAC μαζί μας

να μη δοκιμάσω δλδ και μια βαυαρική μπύρα ... σε σάκε θα καταλήξουμε


Σοβαρέψου........



BMW οδηγική θα έχουμε.....:smokin: :wave2:

kalgeorge
30/04/2009, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
δεν υπαρχει λογος για αντιπαραθεση.


η ετησια δεν παυει να ειναι μια και μονο ΜΙΑ εκδρομη στο moto.gr

αν θελησουν καποια μελη να πανε εκδρομη καπου αλλου, καπου πιο κοντα, σε μια ημερα, με φιλους τους κλπ..κλπ.. μπορουν να το κανουν σχεδον σε καθε σ/κ τωρα που καλοκαιριαζει και θα οργανωνονται τετοιες βολτες.




Σταυρο καταρχην, δεν υπαρχει αντιπαραθεση.....γνωμες λεγονται.
Εξαλλου οπως λες οτι καθε σκ θα γινονται τετοιες εκδρομες που θελει η Ευη και η καθε ευη (απλα τυχαια αναφερω το ονομα της μιας και απαντησε πριν) , ετσι και οποιοδηποτε σκ θα μπορεις να οργανωσεις εκδρομη παρομοια με αυτην που αναφερεσαι εσυ.

δευτερον σιγουρα η εκδρομη ειναι μια οπως λες...απλα αυτο που ΜΑΛΛΟΝ λεει η Ευη ειναι οτι δεν χρειαζεται να της προσδωσουμε το κατι παραπανω...ειναι μια ετησια εκδρομη, που αφορα το να μπορουν ΟΛΟΙ να συμμετεχουν, να ειναι οσο το δυνατον λιγοτερο κουραστικη, χρονοβορα και οσο το δυνατον με λιγοτερα εξοδα.Αν κανω λαθος ευη διορθωσε με...να μη λεω και οτι να ναι.
εξαλλου σκεψου οτι μπορει να πεταχτουν καποιοι εστω και κρυφα....και να πουν
¨καλα...και ποιανου αποφαση ειναι να γινει ετσι ή γιουβετσι ή κοκορετσι η εκδρομη;; ¨

οπως ειπα και πιο πανω...γνωμη λεω....απορια εκφραζω αν θες...:wave2:

road spirit
30/04/2009, 11:09
παίδες, δεν έχει κανένα νόημα να συζητάμε τι και πως και γιατί, διότι ΠΑΝΤΑ θα υπάρχουν κάποιοι που δεν θα μπορούν (για προσωπικούς λόγους, για έκτακτες υποχρεώσεις, για χίλια δυο), ή που δεν θα τους αρέσει ο Χ, Ψ τρόπος και θα προτιμούσαν έτσι αντί γιουβέτσι... πάντα.

:beer:

kalgeorge
30/04/2009, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
παίδες, δεν έχει κανένα νόημα να συζητάμε τι και πως και γιατί, διότι ΠΑΝΤΑ θα υπάρχουν κάποιοι που δεν θα μπορούν (για προσωπικούς λόγους, για έκτακτες υποχρεώσεις, για χίλια δυο), ή που δεν θα τους αρέσει ο Χ, Ψ τρόπος και θα προτιμούσαν έτσι αντί γιουβέτσι... πάντα.

:beer:

ε ναι αυτο ειπαμε...κουβεντα κανουμε δεν κατακρινουμε κανεναν.
αν καποιοι αποφασισαν οτι η ετησια πρεπει να γινει ετσι ή ΄γιουβετσι...καλως να γινει...και οσοι μπορουν πανε.:wave2:

spyro
30/04/2009, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
Σταυρο καταρχην, δεν υπαρχει αντιπαραθεση.....γνωμες λεγονται.
Εξαλλου οπως λες οτι καθε σκ θα γινονται τετοιες εκδρομες που θελει η Ευη και η καθε ευη (απλα τυχαια αναφερω το ονομα της μιας και απαντησε πριν) ,

εγω φταίω :blush:

Επουδενη δεν ηταν πρόθεση μου να δημιουργήσω αντιπαράθεση, μια μικρη ανησυχία εξέφρασα. Προσωπικά οτι να και να κανονιστεί μέσα θα μαι λεμε. I have faith in Nick and Cpt!!

:a014:

kalgeorge
30/04/2009, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
εγω φταίω :blush:

Επουδενη δεν ηταν πρόθεση μου να δημιουργήσω αντιπαράθεση, μια μικρη ανησυχία εξέφρασα. Προσωπικά οτι να και να κανονιστεί μέσα θα μαι λεμε. I have faith in Nick and Cpt!!

:a014:

αντε να πω ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ οτι δεν υπαρχει αντιπαραθεση...κουβεντα να γινεται.

τις ανησυχιες σου καλα κανεις και τις εκφραζεις....δεν καταλαβα για ποιο λογο ζητας συγνωμη.

npat
30/04/2009, 11:54
Καμία διάθεση για αντιπαράθεση, και κανένα πρόβλημα με τα σχόλια καθενός...

Πάντως, απ' το να προσπαθούμε να προβλέψουμε τι θα κάνει "ο κόσμος"---που καλό είναι κι αυτό---απείρως πιο βοηθητικό θα ήταν να πει ο καθένας για τον εαυτό του:

"Γουστάρω θα έρθω διήμερο"

ή

"Γουστάρω αλλά δεν μπορώ διήμερο, θα έρθω μονοήμερο, ας είναι λίγα παραπάνω τα χιλιόμετρα"

ή

"Δεν γουστάρω μακρυνές βόλτες---ή δεν με παίρνει οικονομικά, προγραμματιστικά, κ.λπ---λέω να μην έρθω."

:wave2:

npat
30/04/2009, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Σοβαρέψου........



BMW οδηγική θα έχουμε.....:smokin: :wave2:

Τι είναι η "BMW οδηγική"?

:confused: :confused:

kalgeorge
30/04/2009, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Καμία διάθεση για αντιπαράθεση, και κανένα πρόβλημα με τα σχόλια καθενός...

Πάντως, απ' το να προσπαθούμε να προβλέψουμε τι θα κάνει "ο κόσμος"---που καλό είναι κι αυτό---απείρως πιο βοηθητικό θα ήταν να πει ο καθένας για τον εαυτό του:

"Γουστάρω θα έρθω διήμερο"
ή
"Γουστάρω αλλά δεν μπορώ διήμερο, θα έρθω μονοήμερο, ας είναι λίγα παραπάνω τα χιλιόμετρα"
ή
"Δεν γουστάρω μακρυνές βόλτες---ή δεν με παίρνει οικονομικά, προγραμματιστικά, κ.λπ---λέω να μην έρθω."
:wave2:

σωστος.....ή ακομα καλυτερα....κανε ενα poll για το τι ειναι καλυτερο.
και ασε αλλους να αποφασισουν
λεω εγω τωρα....:wave2: :beer:

OldMan
30/04/2009, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Τι είναι η "BMW οδηγική"?
Το αντίστοιχο της "Μαγικής Εικόνας" σε moto version...:winka:

MikeG
30/04/2009, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Το αντίστοιχο της "Μαγικής Εικόνας" σε moto version...:winka:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Τι είναι η "BMW οδηγική"?

:confused: :confused:



Οδική βοήθεια...:wave2:

npat
30/04/2009, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Το αντίστοιχο της "Μαγικής Εικόνας" σε moto version...:winka:

Γέροντα (πάλι) μιλάς με γρίφους... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=76740)

:confused:

road spirit
30/04/2009, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Γέροντα (πάλι) μιλάς με γρίφους...

:confused: ασε τον Αντώνη να μιλά με γρίφους, και δείτε τι θα κάνουμε με τις ημερομηνίες για να μην έχω και εγώ δικούς μου γρίφους με εκείνο το σκ, να ακυρώσω ή να οριστικοποιήσω το επαγγελματικό ταξίδι που έχω ...?
:wacko: :wacko:

npat
30/04/2009, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ασε τον Αντώνη να μιλά με γρίφους, και δείτε τι θα κάνουμε με τις ημερομηνίες για να μην έχω και εγώ δικούς μου γρίφους με εκείνο το σκ, να ακυρώσω ή να οριστικοποιήσω το επαγγελματικό ταξίδι που έχω ...?
:wacko: :wacko:

Με τα ως τώρα δεδομένα θα σου έλεγα να το ακυρώσεις. Αλλά για 100% σίγουρα θα ξέρουμε μέσα στην (ερχόμενη) εβδομάδα. Δυστυχώς δεν εξαρτάται από εμένα.

:wave2:

Anty12
30/04/2009, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Το αντίστοιχο της "Μαγικής Εικόνας" σε moto version...:winka:

Voila............!!!!!!!!


162300

KaTaNaS
30/04/2009, 12:43
οδικη βοηθεια δηλαδη;

γιατι το "οδηγικη" έφερνε κατι σε σεμιναρια CSS :lol:


παρεπιπτοντως δεν αποκλειω το γεγονος να ανεβω με αυτοκινητο και προληπτικα με τρεϋλερ για μοτο , έτσι για να υπαρχει... τοσα καφασακια θα υπαρχουν στην παρεα! :a01:

MikeG
30/04/2009, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
οδικη βοηθεια δηλαδη;

γιατι το "οδηγικη" έφερνε κατι σε σεμιναρια CSS :lol:






Έχεις δίκιο, ααλά με το ένα χέρι..... ότι ναναι γράφω!:wave2:

Anty12
30/04/2009, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Έχεις δίκιο, ααλά με το ένα χέρι..... ότι ναναι γράφω!:wave2:

Ρε Μικέ ...περαστικά και αγύριστα ξέχασα ο μ@λάκας να σΕ πω... :D :beer:

TROOPER
30/04/2009, 13:45
εγω παλι πιστευω οτι ο φετινος τροπος διεξαγωγης της εκδρομης εχει περισσοτερες εναλακτικες για ολους.

θελω να πω οτι μια και ειναι 2ημερο μπορουμε να παμε λιγο πιο μακρυα απ οτι μεχρι τωρα και ετσι να ερθουνε παιδια και απο αλλες περιοχες της ελλαδας διοργανωνοντας και αυτοι εξορμηση απο εκει που ειναι ειτε μιας ειτε 2 ημερων.

τα ατομα που θα ξεκινησουνε απο αθηνα με τα γκρουπ εννοειτε οτι θα εχουνε πλοηγο και σκουπα ειτε ειναι για 2ημερο ειτε μονοημερο.

αλλοι παλι μπορει να επιλεξουνε μια καταδρομικη και να εθουνε απο γρηγορο δρομο να μας βρουνε κατευθειαν εκει.

δεν κανουμε αγωνες (και το ξερετε) οποτε μην φοβαστε για τα ''ορια'' σας.

και επιτελους ειναι μια καλη ευκαιρια να βρεθουμε ολοι μαζι! γιατι συνηθως οταν εφτανε το 1 γκρουπ καποιο αλλο αναχωρουσε και αυτο το θεωρω καπως :sick:
τωρα θα μας δωθει η ευκαιρια να συαντηθουμε ολοι μαζι και να αραξουμε.

και φυσικα δεν υπαρχει καμια προθεση αντιπαραθεσης. αποψεις εκφραζουμε
:wave2:

EVI
30/04/2009, 13:49
τι ευγενιες ειναι αυτες?ποτε θα πλακωθουμε?:mad: :mad: :mad: :mad: κοτες :mad:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :beer:

TROOPER
30/04/2009, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
τι ευγενιες ειναι αυτες?ποτε θα πλακωθουμε?:mad: :mad: :mad: :mad: κοτες :mad:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :beer:

στην εκδρομη που θα χαλασει το καφασακι και θα σε δουλευουμε :a36:

EVI
30/04/2009, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
στην εκδρομη που θα χαλασει το καφασακι και θα σε δουλευουμε :a36:

για να χαλασει πρεπει να ειναι και ετοιμο μην ξυνεις πληγες :sad:

Corvo
30/04/2009, 13:53
:lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:

TROOPER
30/04/2009, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
για να χαλασει πρεπει να ειναι και ετοιμο μην ξυνεις πληγες :sad:

δε μιλαγα για το δικο σου μπουρδελακι.εχει και αλλα :lol: :lol: :lol:

KaTaNaS
30/04/2009, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
για να χαλασει πρεπει να ειναι και ετοιμο μην ξυνεις πληγες :sad: μπορουμε να παρουμε μαζι κι οπως ειναι... θα φερω τρευλερ λεμε... για οσους βαριουνται, οσους νυσταζουν και οσους θελουν αν ακουσουν μουσικη αχχαχαχα

Anty12
30/04/2009, 13:58
Βασικά (λέω γω τώρα) θα έπρεπε....

1_ Να χωριστούν τρία γκρουπ , Βορράς , Κέντρο και Νότος και κάποιος με την ανάλογη εμπειρία
να αναλάβει να οργανώσει τους υποψήφιους συμμετέχοντες ανά γκρουπ.

2_ Να πέσουν οι προτάσεις για διαδρομές , διανυκτερεύσεις , happenings ( if any) και να αρχίσουμε
να τις συζητάμε....(και αν βγάλουμε άκρη να με χέσετε....:D )

3_Να φιξαριστούν οι ημερομηνίες, για να κανονίσουμε με τα αφεντικά, εντός....και (κυρίως)...εκτός γραφείου :(

npat
30/04/2009, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Βασικά (λέω γω τώρα) θα έπρεπε....

1_ Να χωριστούν τρία γκρουπ , Βορράς , Κέντρο και Νότος και κάποιος με την ανάλογη εμπειρία
να αναλάβει να οργανώσει τους υποψήφιους συμμετέχοντες ανά γκρουπ.

2_ Να πέσουν οι προτάσεις για διαδρομές , διανυκτερεύσεις , happenings ( if any) και να αρχίσουμε
να τις συζητάμε....(και αν βγάλουμε άκρη να με χέσετε....:D )

3_Να φιξαριστούν οι ημερομηνίες, για να κανονίσουμε με τα αφεντικά, εντός....και (κυρίως)...εκτός γραφείου :(

Μέρη συνάντησης και διανυκτέρευσης (για όλους) θα οριστούν ("προταθούν" αν θέλεις) στα πλαίσια της εκδρομής. Το ίδιο φυσικά ισχύει και για τις ημερομηνίες ώστε να κανονιστούν οι άδειες απ' τους τσοκαροκράτορες.

Γκρουπ και διαδρομές νοτίων θα κανονιστούν επίσης.

Για τα αντίστοιχα (παρέες, γκρουπ και διαδρομές) των βορείων, ας κάνει κουμάντο το βόρειο κλιμάκιο (γιατί αλλιώς θα μπαίνουμε σε θέματα "αυτοδιάθεσης", "αυτοδιοίκησης" και άλλα τέτοια και θα μπλέξουμε).

:wave2:

Όλα αυτά βέβαια αν τελικά κάνουμε διήμερη εκδρομή, και αν πράγματι έχει προορισμό την κεντρική Ελλάδα (μια και ακόμη η απόφαση δεν έχει παρθεί οριστικά και αμετάκλητα).

EVI
30/04/2009, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε μιλαγα για το δικο σου μπουρδελακι.εχει και αλλα :lol: :lol: :lol:

επρεπε να ηχογραφισω αυτα που ελεγες οταν το οδηγουσες ρε πουστοκαπνιστη :mad:

:p :p :p :p :lol:

EVI
30/04/2009, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
μπορουμε να παρουμε μαζι κι οπως ειναι... θα φερω τρευλερ λεμε... για οσους βαριουνται, οσους νυσταζουν και οσους θελουν αν ακουσουν μουσικη αχχαχαχα


:p

Cpt. Haddock
30/04/2009, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Με τα ως τώρα δεδομένα θα σου έλεγα να το ακυρώσεις. Αλλά για 100% σίγουρα θα ξέρουμε μέσα στην (ερχόμενη) εβδομάδα. Δυστυχώς δεν εξαρτάται από εμένα.

:wave2:

εσένα κατι σΕ είπα με την ημερομηνία αυτή :a11:

Φερε ΧΑΡΤΗ ΑΥΡΙΟ :D

npat
30/04/2009, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
εσένα κατι σΕ είπα με την ημερομηνία αυτή :a11:

Φερε ΧΑΡΤΗ ΑΥΡΙΟ :D

Με είπες ρε, αλλά μετά πάει πολύ αργά. Τέλος πάντων, για μένα το ίδιο είναι... θα δούμε.

ΘΑ ΦΕΡΩ!

filipp0s
30/04/2009, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Με είπες ρε, αλλά μετά πάει πολύ αργά. Τέλος πάντων, για μένα το ίδιο είναι... θα δούμε.



:nono: μετα έχουμε και τους βλάχους :winka: :smokin:

metaltheo
30/04/2009, 21:56
και τα KAWASAKI δεν χαλανε!!!:evil: :evil:

:lol: :lol: :lol: [/B][/QUOTE]


:beer:

frappe rider
30/04/2009, 21:58
Που δηλώνουμε συμμετοχή ?

npat
30/04/2009, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από frappe rider
Που δηλώνουμε συμμετοχή ?

Για την ώρα η φετινή ετήσια δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη. Φήμες λένε ότι θα γίνει στις 30/31 Μαίου και ότι θα είναι διήμερη (με μονοήμερο όπτιον) στην περιοχή της Καλαμπάκας και στα Χωρία του Ασπροποτάμου...

Όλα αυτά βέβαια είναι ακόμη φήμες, άρα περίμενε λίγο και όταν ανακοινωθεί επίσημα θα μπορέσεις να δηλώσεις και συμμετοχή...

:wave2:

frappe rider
30/04/2009, 23:24
Ευχαριστώ

hornet
02/05/2009, 09:36
ανακοινωθηκε παιδες δειτε το sticky thread

ετησια εκδρομη 2009 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=79288)

MitsosNaked
02/05/2009, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μετα απο 3 ετησιες σου λεω οτι εχει νοημα αυτο που παει να γινει φετος σπυρακο.:winka:

:wave2:

Σιγουρευτείτε πάντως φέτος ότι απο κεί που θα περάσετε δέ θα έχει χώμα ή χαλίκια...;)

Δυστυχώς δέ θα μπορέσω να συμμετάσχω και μου τη δίνει γιατί θα περάσετε απο τα πάτρια εδάφη μου και είχα πολλές και καλές ιδέες;)