PDA

View Full Version : Κράνος από εξωτερικό



Kotsis23
28/04/2009, 15:02
Ψάχνω να πάρω ένα κράνος έχω κατάληξη σε Αράι rx7 η σχοή χρ1000/spirit αλλα στην ελλάδα είναι αρκετά ακριβά,αν αγοράσω από Fc moto η ebay τι πρέπει να πληρώσω εκτος τα λεφτά του κράνους?Κάποια πρόσθετα έξοδα?Επίσης τι αξιοπιστία έχει το ebay και το fcmoto(αν γίνετε από αυτό να παραγγείλεις)?Έψαξα κάποια αλλα σχετικά post αλλα μπερδεύτηκα λίγο:confused: :rotflmao:

mars696
28/04/2009, 15:19
Aμα θες να παρεις ARAI θα σου προτεινα να κοιταξεις απο http://www.bikersbargains.co.uk/
Πολυ καλες τιμες!

Τωρα για επιπλεον εξοδα,το μονο που θα πληρωσεις ειναι τα μεταφορικα (μιλαμε για αγορα απο ευρωπη)
Τωρα για Αμερικη δεν μπορω να σου πω γνωμη αλλα το μονο που ξερω ειναι οτι παιζουν και εξοδα τελωνειου!
:beer: :beer:

manhunter
28/04/2009, 15:27
Από το fcmoto, θα πληρώσεις +9,90? έξοδα αποστολής.
Δεν έχεις κάποια άλλη χρέωση.
Σου χτυπάει το κουδούνι η ups, και σου δίνει το κράνος σου στην κούτα του, και εσύ πληρώνεις.


:beer:

Kotsis23
28/04/2009, 15:43
Πραγματικά δεν συμφέρει να αγοράσεις από ελλάδα,εγώ σκέφτομαι εκτος από κράνος να πάρω και ένα jacket οποτε "μαρεσει" και η fcmoto και η bikersbargain οποτε θα προβώ σε κάποια αγορά από αυτές τις 2.Πόσες μέρες κάνουν να έρθουν?Eyxaristw !:beer:

manos_korg
28/04/2009, 16:19
η fc-moto εχει και την εξεις μαγκια. με ακομα 5 ευρα επιβαρινση μπωρεις να πληρωσεις τον courier στην πορτα σου με αντικαταβολη.

kyko
28/04/2009, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos_korg
η fc-moto εχει και την εξεις μαγκια. με ακομα 5 ευρα επιβαρινση μπωρεις να πληρωσεις τον courier στην πορτα σου με αντικαταβολη.

οπα περιμενε...
η τιμη που λεει το fc.moto στο site του ειναι με την παραδοση στην πορτα σου
δεν εχει αλλα 5? οπως λες επιβαρυσνη αλλα το γραφει οταν βλεπεις το κρανος που σε ενδιαφερει

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Shark-RSR2-Carbon/SubProducts/Shark-RSR2-Carbon-0001

εκει που γραφει "plus shipping"
κανε κλικ κ θα δεις οτι ειναι 9.90? για ελλαδα
αυτη ειναι η χρεωση για να το εχεις στην πορτα σου


υγ:η επιλογη του συγκεκριμενου link που απεικονιζει το rsr2 carbon της shark
δεν ειναι τυχαια...my next shark:D :D
απο e-bay αγγλιας ομως θα το αγορασω καθως βγαινει 100? φθηνοτερα κ με ζελατινα φιμε παρακαλω
:winka: :winka:

manos_korg
28/04/2009, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
οπα περιμενε...
η τιμη που λεει το fc.moto στο site του ειναι με την παραδοση στην πορτα σου
δεν εχει αλλα 5? οπως λες επιβαρυσνη αλλα το γραφει οταν βλεπεις το κρανος που σε ενδιαφερει

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Shark-RSR2-Carbon/SubProducts/Shark-RSR2-Carbon-0001

εκει που γραφει "plus shipping"
κανε κλικ κ θα δεις οτι ειναι 9.90? για ελλαδα
αυτη ειναι η χρεωση για να το εχεις στην πορτα σου


υγ:η επιλογη του συγκεκριμενου link που απεικονιζει το rsr2 carbon της shark
δεν ειναι τυχαια...my next shark:D :D
απο e-bay αγγλιας ομως θα το αγορασω καθως βγαινει 100? φθηνοτερα κ με ζελατινα φιμε παρακαλω
:winka: :winka:

9 ευρω ειναι τα μεταφορικα και αν πληρωσεις με πιστωτικη η με paypal. αν διαλεξεις αντικαταβολη τοτε ειναι 9 ευρω + 5. διαβασε προσεκτηκα τους τροπους πληρωμης μην βρεθεις προ εκππληξεως.

Kotsis23
28/04/2009, 17:17
Από ebay πως εξασφαλίζεις καλή ποιότητα,καινούριο και σίγουρη παράδοση?Δεν έχω ασχοληθεί

manos_korg
28/04/2009, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kotsis23
Από ebay πως εξασφαλίζεις καλή ποιότητα,καινούριο και σίγουρη παράδοση?Δεν έχω ασχοληθεί

δυστηχως ουτε εγω εχω ασχοληθει με το ebay. δεν γνωρηζω.

giorgosv
28/04/2009, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos_korg
9 ευρω ειναι τα μεταφορικα και αν πληρωσεις με πιστωτικη η με paypal. αν διαλεξεις αντικαταβολη τοτε ειναι 9 ευρω + 5. διαβασε προσεκτηκα τους τροπους πληρωμης μην βρεθεις προ εκππληξεως.


Για Ελλάδα 9,90 +4,90 αν έρθει με αντικαταβολή στην πόρτα σου. Πολύ αξιόπιστοι (fc-moto). Πήρα κράνος x-spirit και ήρθε σε μια βδομάδα.

kyko
28/04/2009, 17:50
εχετ δικιο κ οι 2
:beer: :beer:
οποτε ο καλυτερος τροπος για αγορα μεσω fc.moto ειναι μεσω pay-pal αντι για πληρωμη με αντικαταβολη στην
πορτα σου
:beer: :beer: