PDA

View Full Version : H νοσος των χοιρων



DrBig
28/04/2009, 17:46
Τα γουρουνια εκδικουνται! :beer:

the who
28/04/2009, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Τα γουρουνια εκδικουνται! :beer:

Καποτε φυλαγομασταν απο τα γκλομπς και τις σφαιρες.Τωρα.......:rotflmao: :rotflmao:

H.A.Balafoutre
28/04/2009, 18:17
Το κόλπο των χοίρων.:lol:

Ο κόλπος των χοίρων...

Η νόσος των χοίρων...

Παχυσαρκία....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tai
28/04/2009, 18:40
τωρα ΔΛΔ θα το αλλάξουν και θα λενε.....
μπάτσοι
άρρωστοι
δολοφόνοι

:p

gcrook
28/04/2009, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
τωρα ΔΛΔ θα το αλλάξουν και θα λενε.....
μπάτσοι
άρρωστοι
δολοφόνοι

:p

Ναι και τα φρικια αντι για μολοτωφ θα πετανε ponstan.
:lol:


162180

the who
28/04/2009, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ναι και τα φρικια αντι για μολοτωφ θα πετανε ponstan.
:lol:

Φιλαρακι μικρη γραμμη ζωης βλεπω:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SVX
28/04/2009, 19:18
:sad: Πανε οι λιχουδιες..... :sad:


:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:


162184

alximistis
28/04/2009, 19:25
Μπούρδες και αηδίες!!! κατά τη γνώμη μου πάντα.
Μετά την αρρώστια των τρελών αγελάδων μετά την νόσο των πουλερικών μετά τα βοοειδή τα αλλαντικά και δεν ξέρω γω τι άλλο έρχεται κυρίες και κύριοι... η νόσος των χοίρων! Για την οποία βέβαια προσέξτε για ακόμα μία φορά πως προβάλλεται στα ΜΜΕ χωρίς να μας δίνονται σαφή στοιχεία για το πως ξεκίνησε που οφείλεται κλπ. Αφού πανικοβληθεί όλος ο κόσμος αφού χεστεί πάνω του καλά καλά μετά θα πούνε ότι ξέρετε τελικά οφείλεται ας πούμε στο τάδε βακτήριο ή οφείλεται στο ότι τα σφαγεία στο Μεξικό είναι χάλια επομένως αν προσέξτε την καθαριότητα σας πλύνετα καλά καλά το σφάγιο κλπ δεν θα υπάρξει κανένα απολύτως πρόβλημα!
Κι εγώ ηλιθιωδώς θέτω ένα συνομωτικό ερώτημα. Η καταπολέμηση της ασθένειας είναι το ζήτημα εδώ ή ο εκφοβισμός για άλλη μία φορά του παγκόσμιου πληθυσμού;;;;;

p@nos
28/04/2009, 19:28
:D


162185

matmat
28/04/2009, 22:38
Υπάρχουν, όμως, και κερδισμένοι: οι μετοχές φαρμακευτικών εταιρειών (της ελβετικής Rοche, π.χ., που παρασκευάζει το Τamiflu, και της βρετανικής GlaxoSmithKline, που παρασκευάζει το επίσης αντιγριππικό Relenza) κατέγραψαν κέρδη, όπως επίσης και οι μετοχές βιομηχανιών που κατασκευάζουν ιατρικά γάντια (π.χ. της Τop Glove).

http://greece-salonika.blogspot.com/2009/04/blog-post_3076.html

Tz@z?m?n#$
29/04/2009, 00:47
Αχχχχ.....Αυτή η οικονομική κρίση.....:lol:

Σου λέει η μεγαλοφαρμακευτική εταιρία..."...πωω....δεν μπορώ πια...ήρθε η ώρα να βγάλω κανά γιούρο παραπάνω..αυτή η οικονομική κρίση με έχει χτυπήσει πολύ άσχημα...:lol: :lol: ...χμμμ....αυτό είναι....η συνταγή γνωστή και άκρως επιτυχημένη....:cool: ...αλλά τώρα χρειάζομαι και ενα πιασάρικο όνομα...χαα...!!το βρήκα...!!θα το πω νόσος των χοίρων...!!θα πω ότι μεταδίδεται ακόμα και από το τηλέφωνο και από το msn για να χεστούν όλοι πάνω τους και είναι έτοιμο...!!πωω...ζωγράφισα πάλι...."

Το θέμα είνα ότι έχω να κάνω το εξής παράπονο...Εγώ ήμουν μεγάλος fan του "κουνουπιού τίγρης"...Τώρα με την νόσο των χοίρων το "κουνούπι τίγρης" θα πέσει στα charts και δεν μου αρέσει καθόλου...!!Και η ειρωνία είναι ότι πριν κάποιες βδομάδες σκότωσα ένα τέτοιο κουνούπι στον δρόμο όταν έπεσε πάνω στο κράνος μου...Το κατάλαβα γιατί τόσο μεγάλο σημάδι μόνο ένα "κουνούπι τίγρης" θα μπορούσε να επιφέρει....!!:lol:

Άλλη μια ετοιματζίδικη ασθένεια για να πλουτίσουν οι μεγάλες φαρμακοβιομηχανίες...Εξάλλου ποιος είναι αυτός που θα έκανε περικοπές σε θέματα υγείας...?Κανένας....Εεε...Εδώ πατάνε και κανείς δεν αμφιβάλλει ότι η κατάληξη θα είναι η ίδια...

Άντε περαστικά μας...:wave2:

Εχετλαίος
29/04/2009, 07:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tz@z?m?n#$
Αχχχχ.....Αυτή η οικονομική κρίση.....:lol:

Σου λέει η μεγαλοφαρμακευτική εταιρία..."...πωω....δεν μπορώ πια...ήρθε η ώρα να βγάλω κανά γιούρο παραπάνω..αυτή η οικονομική κρίση με έχει χτυπήσει πολύ άσχημα...:lol: :lol: ...χμμμ....αυτό είναι....η συνταγή γνωστή και άκρως επιτυχημένη....:cool: ...αλλά τώρα χρειάζομαι και ενα πιασάρικο όνομα...χαα...!!το βρήκα...!!θα το πω νόσος των χοίρων...!!θα πω ότι μεταδίδεται ακόμα και από το τηλέφωνο και από το msn για να χεστούν όλοι πάνω τους και είναι έτοιμο...!!πωω...ζωγράφισα πάλι...."

Το θέμα είνα ότι έχω να κάνω το εξής παράπονο...Εγώ ήμουν μεγάλος fan του "κουνουπιού τίγρης"...Τώρα με την νόσο των χοίρων το "κουνούπι τίγρης" θα πέσει στα charts και δεν μου αρέσει καθόλου...!!Και η ειρωνία είναι ότι πριν κάποιες βδομάδες σκότωσα ένα τέτοιο κουνούπι στον δρόμο όταν έπεσε πάνω στο κράνος μου...Το κατάλαβα γιατί τόσο μεγάλο σημάδι μόνο ένα "κουνούπι τίγρης" θα μπορούσε να επιφέρει....!!:lol:

Άλλη μια ετοιματζίδικη ασθένεια για να πλουτίσουν οι μεγάλες φαρμακοβιομηχανίες...Εξάλλου ποιος είναι αυτός που θα έκανε περικοπές σε θέματα υγείας...?Κανένας....Εεε...Εδώ πατάνε και κανείς δεν αμφιβάλλει ότι η κατάληξη θα είναι η ίδια...

Άντε περαστικά μας...:wave2:

Πολλές αλήθειες...
Στην τελευταία "κρίση" με τα πουλερικά η φαρμακευτική Roche (με μεγαλομέτοχο τον τρόμπα τον Dick Chainey, ναι αυτόν τον πρώην δευτερομεγαλοπλανητόρχη) με το αντιγριπικό της "μαγικό" φίλτρο ξεπούλησε ότι δεν είχε πουλήσει μέσα σε 20 χρόνια!
Δεν πιστεύω τίποτε πια...

vangelis 64
29/04/2009, 07:42
Τι το παράξενο ρε παιδιά;Χρόνια τώρα,το συγκεκριμένο εμπόριο είναι το πιο επικερδές,μετά απ' αυτό τών όπλων.

Ζούμε στην εποχή της νέας τάξης φαρμάκων.:D

Εχετλαίος
29/04/2009, 07:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Τι το παράξενο ρε παιδιά;Χρόνια τώρα,το συγκεκριμένο εμπόριο είναι το πιο επικερδές,μετά απ' αυτό τών όπλων.

Ζούμε στην εποχή της νέας τάξης φαρμάκων.:D

Καθόλου παράξενο Βαγγέλη. Το παράξενο είναι που ακόμα πουλάει σαν είδηση αντί να τους μουντζώνουμε!

notakos600
29/04/2009, 07:53
Αυτό που δεν κατάλαβα είναι πως κατάφεραν οι ρουφιανοδημοσιογράφοι να συνδέσουν τη γρίπη των χοίρων με την κατανάλωση χοιρινού κρέατος :eyepop: :eyepop:
Πόσο εύκολο είναι τελικά για τα κωλομίντια να απαξιώνουν χωρίς δεύτερη σκέψη εκατοντάδες παραγωγών χοιρινού κρέατος που, αν η σκέψη αυτή μεταβληθεί σε πανικό, δεν θα αγοράζει κανείς χοιρινό κρέας.
Τελικά οι κρεατομάζες δεν ανήκουν στο πολύ μακρινό μέλλον...

vangelis 64
29/04/2009, 08:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Αυτό που δεν κατάλαβα είναι πως κατάφεραν οι ρουφιανοδημοσιογράφοι να συνδέσουν τη γρίπη των χοίρων με την κατανάλωση χοιρινού κρέατος :eyepop: :eyepop:
Πόσο εύκολο είναι τελικά για τα κωλομίντια να απαξιώνουν χωρίς δεύτερη σκέψη εκατοντάδες παραγωγών χοιρινού κρέατος που, αν η σκέψη αυτή μεταβληθεί σε πανικό, δεν θα αγοράζει κανείς χοιρινό κρέας.
Τελικά οι κρεατομάζες δεν ανήκουν στο πολύ μακρινό μέλλον... Δεν υπάρχει καλύτερος και αποδοτικότερος τρόπος ελέγχου τών μαζών από τα μίντια, και ειδικά την τηλεόραση.

Και είναι η κρεατομάζα, που χρησιμοποιούμε για εγκέφαλο,που δεν δείχνει να έχει μέλλον....δυστυχώς.:(

notakos600
29/04/2009, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64


Και είναι η κρεατομάζα, που χρησιμοποιούμε για εγκέφαλο,που δεν δείχνει να έχει μέλλον....δυστυχώς.:( [/B]





Τα έγραψες όλα λέμε. :beer: :beer:

the who
29/04/2009, 08:35
Προς Βαγγελη και Νοτακο.
ΕΙΜΑΣΤΕ μαλακες.Μας τραβαει το αιμα.Ποσες φορες εχετε δει μποτιλιαρισμα απλα και μονο γιατι χαζευουν οι διερχομενοι ενα τρακαρισμα?Βαλε τωρα αυτους τους τυπους μετα το δεκαωρο,γεματοι αγχη και προβληματα χαλαρωνουν μπροστα στο υπνωτικο τους και απολαμβανουν φονους,σεισμους,λιμους και χιλια αλλα δεινα που συμβαινουν σε ΑΛΛΟΥΣ.
Μπορω να σας πω οτι τελειωνοντας οι ειδησεις οι παραπανω τυποι κατεχονται απο ενα αισθημα αγαλλιασης αφου ολα αυτα τα κακα συμβαινουν καπου αλλου.Την επομενη μερα αναμασανε αυτα που ακουσαν στην τιβι με τους συναδελφους τους κι ολα καλα.
Το χειροτερο ειναι οτι αυτοι οι ανθρωποι ψηφιζουν:winka:

vangelis 64
29/04/2009, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Προς Βαγγελη και Νοτακο.
ΕΙΜΑΣΤΕ μαλακες.Μας τραβαει το αιμα.Ποσες φορες εχετε δει μποτιλιαρισμα απλα και μονο γιατι χαζευουν οι διερχομενοι ενα τρακαρισμα?Βαλε τωρα αυτους τους τυπους μετα το δεκαωρο,γεματοι αγχη και προβληματα χαλαρωνουν μπροστα στο υπνωτικο τους και απολαμβανουν φονους,σεισμους,λιμους και χιλια αλλα δεινα που συμβαινουν σε ΑΛΛΟΥΣ.
Μπορω να σας πω οτι τελειωνοντας οι ειδησεις οι παραπανω τυποι κατεχονται απο ενα αισθημα αγαλλιασης αφου ολα αυτα τα κακα συμβαινουν καπου αλλου.Την επομενη μερα αναμασανε αυτα που ακουσαν στην τιβι με τους συναδελφους τους κι ολα καλα.
Το χειροτερο ειναι οτι αυτοι οι ανθρωποι ψηφιζουν:winka: :a23: :a23: :a23: Και λίγα λες!

fotisdragon
29/04/2009, 12:19
spam mode on


Αρχικά δημιουργήθηκε από Tz@z?m?n#$
Και η ειρωνία είναι ότι πριν κάποιες βδομάδες σκότωσα ένα τέτοιο κουνούπι στον δρόμο όταν έπεσε πάνω στο κράνος μου...Το κατάλαβα γιατί τόσο μεγάλο σημάδι μόνο ένα "κουνούπι τίγρης" θα μπορούσε να επιφέρει....!!

Φιλαράκι σκότωσες το ΚΟΥΝΟΥΠΙ ΤΙΓΡΗΣ μόνο επειδή έπεσε στο κράνος σου;;;;;;
τι μάρκα κράνος φοράς να πάρω και εγώ λέμε!!!!!!!
:rotflmao: :lol: :rotflmao:

spam mode off

Tz@z?m?n#$
29/04/2009, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Ζούμε στην εποχή της νέας τάξης φαρμάκων.:D

:rotflmao: :rotflmao: ...ωραίος ο συνονόματος.....:rotflmao: :rotflmao:


Το παράξενο είναι που ακόμα πουλάει σαν είδηση αντί να τους μουντζώνουμε!

Αυτό το θέμα πάει αλλού....Μάντεψε που...Ποιο είναι το μεγαλύτερο όπλο ενάντια στην μάζα...Ο φόβος...Και εδώ μιλάμε για την υγεία...Ίσως το πιο βασικό αγαθό...Και άντε εγώ τους πέρνω χαμπάρι ότι είναι η ασθένεια είναι "ιδιοκαταστευή(:sick: )" τους....Αυτό δεν κάνει την ασθένεια λιγότερο ασθένεια...Κάποιοι λίγοι και κυρίως "υποανάπτυχτοι(:mad: )"θα πεθάνουν...Κάποιοι πολλοί θα φοβηθούν....Κάποιοι ακόμη λιγότεροι θα (ξανά)πλουτίσουν....Το θέμα έχει προιστορία που την έχουμε ζήσει...


ΕΙΜΑΣΤΕ μαλακες.Μας τραβαει το αιμα.Ποσες φορες εχετε δει μποτιλιαρισμα απλα και μονο γιατι χαζευουν οι διερχομενοι ενα τρακαρισμα?Βαλε τωρα αυτους τους τυπους μετα το δεκαωρο,γεματοι αγχη και προβληματα χαλαρωνουν μπροστα στο υπνωτικο τους και απολαμβανουν φονους,σεισμους,λιμους και χιλια αλλα δεινα που συμβαινουν σε ΑΛΛΟΥΣ. Μπορω να σας πω οτι τελειωνοντας οι ειδησεις οι παραπανω τυποι κατεχονται απο ενα αισθημα αγαλλιασης αφου ολα αυτα τα κακα συμβαινουν καπου αλλου.Την επομενη μερα αναμασανε αυτα που ακουσαν στην τιβι με τους συναδελφους τους κι ολα καλα. Το χειροτερο ειναι οτι αυτοι οι ανθρωποι ψηφιζουν

Το όλο θέμα είνα αυτό που ανέφερες αρχικά...Το δεκάωρο,τα άγχη,τα προβλήματα...Πως περιμένεις από έναν άνθρωπο που δεν έχει ελεύθερο χρόνο να ασχοληθεί με τα ενδιαφέροντά του και να ευαισθητοποιηθεί για τα προβλήματα του κοινωνικού συνόλου γύρω του να αντιδράσει διαφορετικά στην καθημερινότητά του...??Ο σύγχρονος άνθρωπος δεν έχει ΧΡΟΝΟ να σκεφτεί....!!Για μένα αυτό είναι το κυριότερο πρόβλημα σήμερα....!!Έχει φτάσει σε σημείο να ζει για να δουλεύει και όχι να δουλεύει για να ζει...Έστω και ασυναίσθητά του...:hypnotize ...Τρώει και όλη την προπαγάνδα από τα μέσα...Είναι σχεδόν απόλυτα κατευθυνόμενος...

Άιντε περαστικά μας...:wave2:


Φιλαράκι σκότωσες το ΚΟΥΝΟΥΠΙ ΤΙΓΡΗΣ μόνο επειδή έπεσε στο κράνος σου;;;;;; τι μάρκα κράνος φοράς να πάρω και εγώ λέμε!!!!!!! spam mode off

Φίλος η αλήθεια είναι ότι στεναχωρήθηκα πολύ με αυτή μου την ενέργεια,αφού όπως προείπα δηλώνω μεγάλος fan του "κουνουπιού τίγρης"...Η "νόσος των χοίρων" μου κάνει πολύ μπλαζέ και το "κουνούπι τίγρης" είχε δώσει ξανά μια αίγλη στο όλο θέμα....!!:lol: :lol: ...Η δολοφονία έγινε με AGV Stealth...!!:sun:

fotisdragon
29/04/2009, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tz@z?m?n#$
Η δολοφονία έγινε με AGV Stealth...!!

Αααχ... ανακουφίστηκα!
(έχω το Ti-Tech!! :lol: )

(Πέρα απο τη πλάκα όμως, ξέρει κανείς να μου πεί σίγουρα πώς ξεκίνησε το AIDS??
quote: Στην τελευταία "κρίση" με τα πουλερικά η φαρμακευτική Roche (με μεγαλομέτοχο τον τρόμπα τον Dick Chainey, ναι αυτόν τον πρώην δευτερομεγαλοπλανητόρχη) με το αντιγριπικό της "μαγικό" φίλτρο ξεπούλησε ότι δεν είχε πουλήσει μέσα σε 20 χρόνια!
Γιατί και αυτό "μαγειρεμένο" μου ακούγεται...)

fantacid
29/04/2009, 14:19
αλλο ενα προιον τρομολαγνειας που πωλειτε σαν ζουμερο ζβανακι απο τα σουπερμαρκετ των μιντια,
συνοδευετε με σαλτσα οικονομικου κραχ μαριναρισμενο με αλλες τρομολιγουδιες απο τα δελτια των 8....

καλη μας ορεξη!

:wave2:

alximistis
29/04/2009, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
αλλο ενα προιον τρομολαγνειας που πωλειτε σαν ζουμερο ζβανακι απο τα σουπερμαρκετ των μιντια,
συνοδευετε με σαλτσα οικονομικου κραχ μαριναρισμενο με αλλες τρομολιγουδιες απο τα δελτια των 8....

καλη μας ορεξη!

:wave2:


Απολύτως σωστό!!! Μην ξεχνάτε μόνο πως τα μίντια δεν είναι οι "κεφαλές". Από αλλού έρχεται αυτό άλλοι είναι εκείνοι οι οποίοι κινούν τα νήματα. Στο χέρι μας είναι αν θα φάμε για πολλοστή φορά τη σούπα τους. :)

TROOPER
29/04/2009, 15:22
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

el_hymador
29/04/2009, 15:50
Νοσος της μαλακιας

Συμπτωματα: μας δερνει.

zolotas
29/04/2009, 16:07
πολυ μπιχλλα :lol: ασε που δεν μας πιανει η νοσος λογω τσερνομπιλ

TROOPER
29/04/2009, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
πολυ μπιχλλα :lol: ασε που δεν μας πιανει η νοσος λογω τσερνομπιλ

που σαι συ ρε ππρ !!! :beer: :beer: :beer: