PDA

View Full Version : Ελαστικα για tiger 1050



strat
29/04/2009, 23:00
Σκεφτομαι συντομα να αλλαξω συντομα λαστιχα στον τιγρη μου (φοραω τα μαμα). Στην αρχη ειχα κατασταλλαξει στα pirelli diablo rosso αλλα ηρθαν τα καινουργια stortmax qualifier II. Τι λετε εσεις? Κανεις που να τα εχει βαλει υπαρχει να μας πει καμμια γνωμη..:smilea:

spyro
29/04/2009, 23:53
για δες και εδω .....

http://www.mainstreet.gr/ForumTriumph/

θα βρεις περισσότερες απαντήσεις επι του θέματος από όσες χρειάζεσαι :D

suzukimaniac
29/06/2011, 16:24
To link ειναι ψοφιο....Εχουμε πληροφοριες σχετικα με λαστιχα γιατι πρεπει αμεσα να αλλαξω.Εγω παιζω στα ακολουθα:
Diablo Rosso
Diablo Rosso 2
Supercorsa
Metzeler M5
Dunlop Sportsmart

Οσοι γνωριζουν, ας προτεινουν....ευχαριστω!

Cpt. Haddock
29/06/2011, 18:25
To link πλεον ειναι

http://www.forumtriumph.gr/

και απο αυτά που έβαλες προτείνω ενα εκ των

Metzeler M5
Dunlop Sportsmart

Τα Μ5 τα είχα και τα ξαναέβαλα. Πολυ καλα λαστιχα και κρα΄τανε καμποσα χιλιόμετρα (αλλα μην τα κρατήσεις όσο εγω :lol: )

TheFace
29/06/2011, 19:56
Εγω εβαλα τα Μ5 που ειναι ομολογουμενος πολυ καλο λαστιχο αλλα διστυχος δεν τους αρεσει η επιθετικη οδηγηση.

Αν λοιπον σου αρεσει γενικως το ματσουκομα των φρενων πριν τη στροφη, οι αποτομες κλισεις και το καρυδωμα του γκαζιου στην εξοδο, τοτε τα Μ5 δεν ειναι για σενα. Θα "δισανασχετισουν" και θα σου δινουν την αισθηση της φυσαρμονικας στο μπροστινο. Επισης πολλοι παραπονιουνται και για εντονα γλυστριματα αφου γραψουν καποια χιλιομετρα τα λαστιχα. Εγω δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο μιας και τα δικα μου ειχουν μολις 1500 χιλιομετρα.

Αν αντιθετως στην οδηγηση σου εισαι "τουριστας", το Μ5 ειναι ιδανικο.

Εμενα παντως η επιλογη μου για τα επομενα μου λαστιχα θα ειναι αναμεσα στα dunlop sportsmart ή Michelin power pure (για τα οποια δεν εχω ακουσει αρκετα σχολια ακομα).

chr1s_86
29/06/2011, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Τα Μ5 τα είχα και τα ξαναέβαλα. Πολυ καλα λαστιχα και κρα΄τανε καμποσα χιλιόμετρα (αλλα μην τα κρατήσεις όσο εγω :lol: )

Πόσα σου κράτησαν τελικά;

Cpt. Haddock
30/06/2011, 07:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Πόσα σου κράτησαν τελικά;

Πρέπει να έμειναν πανω για περίπου 16,000 χλμ... :bigcry:

vaska
30/06/2011, 07:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πρέπει να έμειναν πανω για περίπου 16,000 χλμ... :bigcry:

Φιλαράκι νωρίς τ' άλλαξες, είχαν ψωμί ακόμα,λινά, ζάντα......


:bigcry: :bigcry: :bigcry:

p@nos
30/06/2011, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πρέπει να έμειναν πανω για περίπου 16,000 χλμ... :bigcry:



ligo ta kratises file


:smokin: :smokin: :smokin:

p@nos
30/06/2011, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Εγω εβαλα τα Μ5 που ειναι ομολογουμενος πολυ καλο λαστιχο αλλα διστυχος δεν τους αρεσει η επιθετικη οδηγηση.

Αν λοιπον σου αρεσει γενικως το ματσουκομα των φρενων πριν τη στροφη, οι αποτομες κλισεις και το καρυδωμα του γκαζιου στην εξοδο, τοτε τα Μ5 δεν ειναι για σενα. Θα "δισανασχετισουν" και θα σου δινουν την αισθηση της φυσαρμονικας στο μπροστινο. Επισης πολλοι παραπονιουνται και για εντονα γλυστριματα αφου γραψουν καποια χιλιομετρα τα λαστιχα. Εγω δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο μιας και τα δικα μου ειχουν μολις 1500 χιλιομετρα.

Αν αντιθετως στην οδηγηση σου εισαι "τουριστας", το Μ5 ειναι ιδανικο.

Εμενα παντως η επιλογη μου για τα επομενα μου λαστιχα θα ειναι αναμεσα στα dunlop sportsmart ή Michelin power pure (για τα οποια δεν εχω ακουσει αρκετα σχολια ακομα).


ama kanis ton toyrista me to m5 lionis to lastoxo tsaba....


oso gia to brostino fisarmonika ke disanasxetyn sti grigori odigisi, afta isxioyn gia to tdm ke oxi gia to lastixo :rotflmao: :rotflmao:

sapila racing
30/06/2011, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πρέπει να έμειναν πανω για περίπου 16,000 χλμ... :bigcry:

Μην το ξανακάνεις ρε Ηλία, και ξεκίνησες και μεγάλη βόλτα με δαύτο.
Ηταν σαν να πηγαίνεις γυρεύοντας. :winka:

Cpt. Haddock
30/06/2011, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Μην το ξανακάνεις ρε Ηλία, και ξεκίνησες και μεγάλη βόλτα με δαύτο.
Ηταν σαν να πηγαίνεις γυρεύοντας. :winka:

Το βασικό πρόβλημα ήταν οτι σε ενα μηνα μεσα αυτα τα λάστιχα έκαναν περίπου 3,000 χλμ. Τα είχε δει κι ο Περιστερας και με είχε κράξει πριν καιρό (που ήταν και πιο φτηνα), αλλα κατι η δοκιμαστική, η ετησια, καμια δεκαρια φορές πήγαινελα Αναβυσσο και ενα 3ημερο Λευκαδα/Πρεβεζα, εφτασαν γρηγορα σε αυτο το σημείο, χωρις να το καταλάβω.

:sick:

Τεσπα, όλα καλα

:beer: :beer: :beer:

TheFace
30/06/2011, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ama kanis ton toyrista me to m5 lionis to lastoxo tsaba....


oso gia to brostino fisarmonika ke disanasxetyn sti grigori odigisi, afta isxioyn gia to tdm ke oxi gia to lastixo :rotflmao: :rotflmao:

Για το ποιο??? :confused: :confused: :confused:

p@nos
30/06/2011, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Για το ποιο??? :confused: :confused: :confused:


ti gia pio logo?