PDA

View Full Version : Σκέτη Γκαντεμιά !!!!!!!!



FILIPPOS
30/12/2003, 15:29
Φιλαράκια καλησπέρα & χρόνια πολλά!
Είναι η πρώτη μου φορά (δεν θέλω σχετικά σχόλια) που γράφω & αυτό γίνεται λόγω του σοβαρού τραυματισμού της "καλής" του κολλητού μου!
Πρίν μια βδομάδα έπαθα μεγάλη βλάβη στο μοτέρ του οποίου η επισκευή ανέρχεται στο 1,5εκ δρχ & έχει πέσει του θανατά (με το δίκιο του βέβαια!)
Σας παρακαλώ λοιπόν αν έχεται στα υπ'όψιν καμία άκρη για μοτέρ από Ducati 748 του 2000 άς επικοινωνήσει μαζί μου μέσω αυτού του forum!
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων & σας ζητώ συγγνώμη που επικοινωνώ μαζί σας μέσω ενός δυσάρεστου περιστατίκου!:)

wizard
30/12/2003, 15:48
ΕΝΑΜΙΣΙ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟ ΖΗΜΙΑ;;; ΣΤΟ ΜΟΤΕΡ;;;;;;;;;;;;;;; :o


ΑΠΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ Κ@ΛΟΝΤΟΥΚΑΤΙ ΡΕ, ΑΠΟ ΠΛΑΤΙΝΑ;


ΖΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝ, ΖΖΖΖΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝ... :mad:

NLS
30/12/2003, 16:02
πάρε ένα ΧΤ με τα λεφτά

FILIPPOS
30/12/2003, 16:12
Απλά έκοψε τα γρανάζια & χτύπησε κάρτερ !!!Γι'αυτο το λόγω επειδή είναι ακριβή η επισκευή ψάχνει για μοτέρ αντί να το επισκευάσει!

FILIPPOS
30/12/2003, 16:15
Από Monster να πέσεις σε ΧΤ θα σου φανεί κάπως! Οχί οτι κατηγορώ το ΧΤ (& γω ένα ΧΤ έχω) αλλά είναι κάτι τι υποδιέστερο & τελείως διαφορετική μοτοσυκλέτα!Είναι σαν να συγκρίνεις τα μαρούλια με τα καρπούζια!

DIT
30/12/2003, 17:13
από εξωτερικό (μάλλον μόνο για εξωτερικό σε βλέπω) για μπές σε αυτή την διεύθυνση

ducati parts (http://www.harris-imports.com/ducati-motorcycle/)

FILIPPOS
30/12/2003, 17:45
Να σαι καλά συνάδελφε DIT! Απόλυτα ψαχμένος & γρήγορος ! Σ'ευχαριστώ πολύ & εκ μέρους του φίλου!!!!:)

NLS
30/12/2003, 18:24
μακάρι να βγει άκρη, αλλά μεταξύ μας ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΝΟΗΤΑ!

κρίμα που δεν πάς για ΧΤ που είναι πιο γαμάτο

VAL-MPARIERINO
31/12/2003, 10:08
Οταν κάποιος έχει τέτοιο πρόβλημα (και τον καταλαβαίνω γιατί τα ίδια περνάω και εγώ) δεν του λέμε μαλακίες συνεχώς!!! Του την είπες την μαλακία σου απάντησε ο άνθρωπος και συνεχίζεις να του λες μαλακίες!!! Δεν καταλαβαίνεις περι τίνος πρόκειτε ή εισαι εντελώς ΒΛΑΚΑΣ!!! Αιντε πρωί πρωί με σύγχησες!!!:mad: :mad:

NLS
31/12/2003, 10:49
περαστικά και ξυδάκι μπαριέρα, βλάκες να λες αυτούς που ξέρεις καλύτερα για να κρίνεις
το χιούμορ μακραίνει τη ζωή, η γεροπαραξενιά τη μικραίνει

ο filippos καλή του δύναμη στην ταλαιπωρία που έμπλεξε και δεν χρειάζεται παρηγορητές (και αυτεπάγγελτους δικηγόρους - αν είχε ενοχληθεί θα το έλεγε ο ίδιος), απλά ιδέες

χρόνια πολλά και στους δυο

και μην ξεχάσεις το ξυδάκι (κρασόξυδο πιο καλό, πιο δυνατό)
και βέβαια μπορείς να πάρεις και ΧΤ να δεις την υγειά σου και συ

VAL-MPARIERINO
31/12/2003, 11:08
Απ ότι θα έχεις καταλάβει δεν απαντάω σε post σου γιατί δεν έχω όρεξη να έρχομαι σε αντιπαράθεση μαζί σου!!! Το ότι δεν ταιριάζουμε και δεν γουστάρω να σε γνωρίσω για να δω τελικά πόσο βλάκας εισαι είναι αυτονόητο!!! Οταν λες σε κάποιον πάρε ΧΤ και σου λέει ότι έχει 749 είναι μαλακία!!! Αντε και το είπες για χούμορ, ωραία σου απάντησε και εσύ του το ξαναλές!!! ΓΑΜΩ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!

Τώρα ΧΤ είχα σε πληροφορώ για 2 χρόνια και ξέρω!!!!
Ξυδάκι δεν πίνω, αλλά μόνο καλό κρασί απ το χωριό μου!!!

Τέλος για να μην σκάσει ο κύριος Τσούλιους και πάει το post στις διαμάχες το λήγω εδώ και σου εύχομαι καλή χρονια, καλά να περάσεις και να μην σου τύχει καμια ζημιά στο ΒΜW σου γιατί θα σου πω να πας να πάρεις ένα παπί για να βρεις την υγειά σου!!!

TManiac
31/12/2003, 11:14
για να σου πω αν σου βρήκα κάτι!

Είναι πολύ πιθανό να βρούμε! Don't worry!

Εάν έχεις κάποια απορία επικοινώνησε μαζί μου στο tmaniac@motos.gr!

Καλή χρονιά!

NLS
31/12/2003, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από VAL-MPARIERINO
Απ ότι θα έχεις καταλάβει δεν απαντάω σε post σου γιατί δεν έχω όρεξη να έρχομαι σε αντιπαράθεση μαζί σου!!! Το ότι δεν ταιριάζουμε και δεν γουστάρω να σε γνωρίσω για να δω τελικά πόσο βλάκας εισαι είναι αυτονόητο!!! Οταν λες σε κάποιον πάρε ΧΤ και σου λέει ότι έχει 749 είναι μαλακία!!! Αντε και το είπες για χούμορ, ωραία σου απάντησε και εσύ του το ξαναλές!!! ΓΑΜΩ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!

Τώρα ΧΤ είχα σε πληροφορώ για 2 χρόνια και ξέρω!!!!
Ξυδάκι δεν πίνω, αλλά μόνο καλό κρασί απ το χωριό μου!!!

Τέλος για να μην σκάσει ο κύριος Τσούλιους και πάει το post στις διαμάχες το λήγω εδώ και σου εύχομαι καλή χρονια, καλά να περάσεις και να μην σου τύχει καμια ζημιά στο ΒΜW σου γιατί θα σου πω να πας να πάρεις ένα παπί για να βρεις την υγειά σου!!!

εντάξει δεν υπάρχει πρόβλημα και εγώ βλάκα σε θεωρώ δεν είναι θέμα

το bmw μου έχει δυο ζημιούλες για φτιάξιμο (καμία σχέση σε κόστος και έκταση ζημιάς με του Φ.) και παπί να μου πεις να πάρω δεν θα πάθω και τίποτα, πιο πολύ θα ενοχληθώ αν ο ΤΑΔΕ παπάρας πεταχτεί μετά από σένα και γκρινιάξει ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ (εγώ φωνή δεν έχω;...) ότι έκανες μαλακία και μου είπες να πάρω παπί αντί να... κλάψουμε παρέα or something...

χρόνια πολλά και πάλι

TManiac
31/12/2003, 11:34
λέει....

Το μοτέρ καινούργιο θα στοιχίζει αρκετά λεφτά.... Περιμένουμε να ανοίξει όμως η Ducati (settimana bianca βλέπεις...) για να σου πώ τιμή ακριβώς!

Η άλλη εκδοχή είναι να σου πάμε το μοτέρ στην Ιταλία...

Περισσότερες πληροφορίες θα έχω το νωρίτερο την Παρασκευή... Βάλε Δευτέρα να είσαι μέσα!

Καλή Χρονιά και πάλι!:D

DIT
31/12/2003, 12:15
όχι συγνώμη είδες τι υπηρεσείες παρέχουμε (εκτός από το μασάζ κατ'οίκον)???On line σύνδεση με την ducati στην Ιταλία!!!!:D :D

NLS
31/12/2003, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
εντάξει δεν υπάρχει πρόβλημα και εγώ βλάκα σε θεωρώ δεν είναι θέμα


μετανιώνω για την παραπάνω φράση μου (μου έτρωγε το μυαλό αν και συνήθως είμαι αναίσθητος σε τέτοια), μια και δεν ξέρω αν είσαι βλάκας (ή απλά φροντίζεις να φαίνεσαι έτσι σε μένα), οπότε το παίρνω πίσω - όπως είπα, ούτε εσύ ξέρεις αν είμαι ή όχι και σε παρακαλώ να προσέχεις τις εκφράσεις σου προς εμένα περισσότερο

κατά καιρούς 2-3 (χωρίς σχόλιο από τους operator ποτέ αλλά άλλο θέμα αυτό) άτομα μάλλον έχουν ξεφύγει από την ελευθερία που έπρεπε να έχουν (που συνήθως ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ εκεί που αρχίζει του άλλου) και έχουν πει πράγματα που δεν θα έλεγαν από κοντά (είτε από κώλωμα είτε επειδή θα είχαν ΑΛΛΑ συμπεράσματα βγάλει) - θα συνιστούσα γενικότερα λοιπόν λιγότερη μαγκιά και περισσότερη κατανόηση (προσπαθώ να επιβάλω ακριβώς αυτά και στον εαυτό μου)

χρόνια πολλά για 3η, 4η ξέρω γω φορά :D

FILIPPOS
02/01/2004, 12:13
Χρόνια πολλά & καλή χρονιά σε όλους με άπειρα χιλιόμετρα διασκέδασεις ;) !
Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους που μου αποδεικνύετε για ακόμα μια φορά πως η μοτοσυκλετιστική καρδιά τρέφεται από συναισθήματα αλληλεγγύης,συμπαράστασης,συμπόνοιας & πάνω απ'όλα πράξεις βοηθείας & όχι κουφια λόγια!
Ο φιλαράκος μου τελικά μέσα στην ατυχία του βρήκε σχεδόν καινούριο μοτέρ από ένα S4 & μάλλον έλυσε το πρόβλημα του!
Τέλος να ξέρετε τώρα που κατάλαβα τι εστί να επικοινωνείς με ανθρώπους που καταλαβαίνουν τις ανησυχίες σου θα προσπαθώ με κάθε ευκαιρία να βρίσκομαι ανάμεσάς σας (δεν έχω δικό μου Η/Υ!)

Καλή χρονιά & πάλι!!!!!!!!!!:)

NLS
02/01/2004, 12:49
με τι κόστος το βρήκε τελικά;

TManiac
02/01/2004, 14:59
Πόσο το βρήκε γιατί εγώ την επόμενη εβδομάδα πάω Ιταλία...

Καλή χρονιά και σε εσένα!