PDA

View Full Version : Άκρως αθλητικό Αντρικό τριήμερο...



Gandalf dr685sm
30/04/2009, 15:05
Παρακαλώ οι κυρίες να ετοιμάζονται για να πάνε για καφέ, ψώνια κτλ. χωρίς τους άντρες...

- Σήμερα ημιτελικός UEFA
- Αύριο ημιτελικός FF4 Basket.
- Μεθαύριο τελικός κυπέλου Ελλάδος ΑΕΚ-ΟΣΦΠ.
- Την Κυριακή Moto GP το μεσημέρι και Τελικός Final Four Basket το βράδυ.

έλα τα ψητά να βγαίνουμε μαζί με τις Heineken-Amstel-Kaiser-Mythos λέμε.

Το καλό είναι οτι έχει και άστατο καιρό , οπότε έτοιμη και η δικαιολογία για να αποφύγεις την όποια έξοδο.

Gandalf

blueangel
30/04/2009, 15:09
Από την άλλη όμως την κάτσαμε την βάρκα:bigcry: Με τόσα μαζεμένα αθλητικά γεγονότα βλέπω να βγαίνουν με μπλάστρες και παντόφλες και να μας παίρνουν στο κατόπι:lol: :D :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
30/04/2009, 15:16
popo file..

poly xylo to sk..:sad: :sad:

sergiosm
30/04/2009, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Από την άλλη όμως την κάτσαμε την βάρκα:bigcry: Με τόσα μαζεμένα αθλητικά γεγονότα βλέπω να βγαίνουν με μπλάστρες και παντόφλες και να μας παίρνουν στο κατόπι:lol: :D :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Δες το θετικά:


είναι μοναδική ευκαιρία για να τις ... εκπαιδεύσετε ...






Υ.Γ.
Δεν είναι δύσκολο, είναι μέχρι να το πάρουν απόφαση ...

blueangel
30/04/2009, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Δες το θετικά:


είναι μοναδική ευκαιρία για να τις ... εκπαιδεύσετε ...






Υ.Γ.
Δεν είναι δύσκολο, είναι μέχρι να το πάρουν απόφαση ...

:lol: :lol: Καλά καλά τραγουδάτε κλέφτικα δεν το έχουν πάρει χαμπάρι κάν τι πάιζει το σκ και κακώς το ανακοινώνετε εδώ μέσα τόσο λεπτομερειακά:lol: Αν δουν τι παίζει και πόσα μάτς παίζουν βλέπω να γίνεται τρίτος παγκόσμιος:bigcry: :bigcry: :bigcry: Αντε τώρα να δούμε τι πρόλογο να βρούμε να τους το φέρουμε μαλακά:rotflmao: :rotflmao: :beer:

Gandalf dr685sm
30/04/2009, 15:27
Αγάπη μου βρέχει έξω που να πάμε.... και να δείς τι ωραία που τσουλάνε οι μηχανές... και κοίτα τι τακουνάκια κάνει ο τύπος με τα σορτσάκια...και..και...

εμ.. το τσόκαρο γιατι το κρατάς;.. ε.. οχι.. μην .. ναι οτι πείς αγάπη μου...

:lol: :lol: :lol: :lol:

Προσωπικά τέτοια προβλήματα δεν έχω οπότε δεν με αγγίζουν και οι απειλές παντόφλας κτλ. Θα το απολαύσω με φίλους, ψητά, μπύρες κτλ... γουρούνιασμα δλδ...:D

Gandalf

kalgeorge
30/04/2009, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Παρακαλώ οι κυρίες να ετοιμάζονται για να πάνε για καφέ, ψώνια κτλ. χωρίς τους άντρες...

- Σήμερα ημιτελικός UEFA
- Αύριο ημιτελικός FF4 Basket.
- Μεθαύριο τελικός κυπέλου Ελλάδος ΑΕΚ-ΟΣΦΠ.
- Την Κυριακή Moto GP το μεσημέρι και Τελικός Final Four Basket το βράδυ.

έλα τα ψητά να βγαίνουμε μαζί με τις Heineken-Amstel-Kaiser-Mythos λέμε.

Το καλό είναι οτι έχει και άστατο καιρό , οπότε έτοιμη και η δικαιολογία για να αποφύγεις την όποια έξοδο.

Gandalf
ξεχνας τον δευτερο τελικο στου ρεντη σημερα ;)

Gandalf dr685sm
30/04/2009, 15:28
σωστός... παράλειψη μέγιστη... κανάλι μετάδοσης και ώρα παρακαλώ;

Gandalf

kalgeorge
30/04/2009, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
σωστός... παράλειψη μέγιστη... κανάλι μετάδοσης και ώρα παρακαλώ;

Gandalf
7
νοβα

blueangel
30/04/2009, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Προσωπικά τέτοια προβλήματα δεν έχω οπότε δεν με αγγίζουν και οι απειλές παντόφλας κτλ. Θα το απολαύσω με φίλους, ψητά, μπύρες κτλ... γουρούνιασμα δλδ...:D

Gandalf

Είσαι ωραίος ρε μάγκα:a013: Έεεεεετσι:beer: :beer: :beer:

DUKASII
30/04/2009, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Αγάπη μου βρέχει έξω που να πάμε.... και να δείς τι ωραία που τσουλάνε οι μηχανές... και κοίτα τι τακουνάκια κάνει ο τύπος με τα σορτσάκια...και..και...

εμ.. το τσόκαρο γιατι το κρατάς;.. ε.. οχι.. μην .. ναι οτι πείς αγάπη μου...

:lol: :lol: :lol: :lol:

Προσωπικά τέτοια προβλήματα δεν έχω οπότε δεν με αγγίζουν και οι απειλές παντόφλας κτλ. Θα το απολαύσω με φίλους, ψητά, μπύρες κτλ... γουρούνιασμα δλδ...:D

Gandalf oyte ego re exo problimata..
apla de tha do tipota..:rotflmao: :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao:

MikeG
30/04/2009, 15:53
Έχει και Real Madrid - Barcelona, ποδόσφαιρο :smokin:

vangelis 64
30/04/2009, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Έχει και Real Madrid - Barcelona, ποδόσφαιρο :smokin: Σιγά τα ωά.Εδώ λέμε έχει ΑΕΚ-Ολυμπιακός.:rotflmao: :rotflmao:

cityfly
30/04/2009, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
popo file..

poly xylo to sk..:sad: :sad:


στο βερολίνο ή εντός ελλάδος;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kalgeorge
30/04/2009, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
στο βερολίνο ή εντός ελλάδος;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

στο βερολινο δεν θα γινει τιποτα μανο :wave2:

cityfly
30/04/2009, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
στο βερολινο δεν θα γινει τιποτα μανο :wave2:

έχουν δώσει ραντεβού ομόνοια και πειραιά;

:D :D :D

kalgeorge
30/04/2009, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
έχουν δώσει ραντεβού ομόνοια και πειραιά;

:D :D :D

οπουδηποτε αλλου, βερολινο παντως δεν θα γινει τιποτα.
τουλαχιστον οχι κατι σοβαρο

sergiosm
30/04/2009, 17:19
Και για να μπαίνουμε στο κλίμα:

Σε ρυθμούς φάιναλ φορ κινείται το ευρωπαϊκό μπάσκετ και φυσικά το ελληνικό με τον αυριανό ημιτελικό του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό. Το μεσημέρι της Πέμπτης οι προπονητές των τεσσάρων ομάδων που μετέχουν στη διοργάνωση και παίκτες τους μίλησαν για το φάιναλ φορ σε κοινή συνέντευξη Τύπου.

Αναλυτικά οι δηλώσεις

Ζέλικο Ομπράντοβιτς: «Στους μεγάλους αγώνες και ειδικά απέναντι στον Ολυμπιακό προσπαθώ να πείσω τους φιλάθλους μας να μας βοηθήσουν χωρίς να κάνουν τίποτα εναντίον του αντιπάλου. Αυτή είναι η ευχή μας και για το Βερολίνο. Ξέρετε καλά τι σημαίνει ένα ματς μεταξύ Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού. Κάθε αγώνας έχει ιδιαιτερότητες, σε οποιαδήποτε διοργάνωση».

Σαρούνας Γιασικεβίτσιους: «Θα ήταν όνειρο να κατακτήσω και πάλι την Ευρωλίγκα. Πηγαίνουμε όμως βήμα-βήμα και πρώτος μας στόχος είναι να νικήσουμε στον ημιτελικό. Είμαστε χαρούμενοι που είμαστε εδώ. Το πιο σημαντικό είναι να επικεντρωθούμε στις λεπτομέρειες. Κάποια από τις δύο ομάδες θα κερδίσει και θα πρέπει να συγκεντρωθεί για τη συνέχεια. Ο στόχος είναι τα δύο παιχνίδια, όχι το ένα. Δεν σκέφτομαι τα μεγάλα πράγματα, αλλά στα μικρά. Στην κατοχή της μπάλας και πώς θα την ξανακερδίσουμε. Πρέπει να υπάρχει συγκέντρωση για 40 λεπτά. Αντιμετωπίζουμε κάθε παιχνίδι με τη σειρά, βήμα-βήμα. Θα πετύχουμε τους στόχους μας αν υλοποιήσουμε το σχέδιο που έχει εκπονήσει ο προπονητής μας».

Παναγιώτης Γιαννάκης : «Πιστεύω πως το φάιναλ φορ γίνεται όλο και καλύτερο κάθε χρόνο, έρχονται καλύτεροι παίκτες, οι προπονητές βελτιώνουν τις ομάδες και όσοι έρχονται για να δουν το τουρνουά αυτό περιμένουν να δουν κάτι διαφορετικό και υπάρχει ενθουσιασμός. Αυτό μας δίνει χαρά και είμαστε περήφανοι που συμμετέχουμε σε αυτή τη γιορτή του μπάσκετ. Σαν Ελλάδα έχουμε προσφέρει πολλά στο ευρωπαϊκό μπάσκετ. Είχα την ευκαιρία να λάβω μέρος σαν παίκτης σε φάιναλ φορ. Σαν προπονητής πλέον προσπαθώ να κάνω τους παίκτες μου να καταλάβουν ότι η υπομονή, η θέληση και το πάθος θα σε βοηθήσουν να φτάσεις στη νίκη. Κάθε παιχνίδι είναι διαφορετικό από αυτό που έχει τελειώσει και όποιο ματς έχει τελειώσει ανήκει στο παρελθόν. Έτσι πρέπει να σκέφτεσαι αν θέλεις να γίνεις πρωταθλητής. Χρειάζεται υπομονή. Αν χάσεις την υπομονή σου και τα παρατήσεις μετά από ένα άσχημο αποτέλεσμα δεν μπορείς να φτάσεις ποτέ στο στόχο σου».

Θοδωρής Παπαλουκάς: «Είναι μεγάλη χαρά να βρίσκομαι εδώ και θέλω να κατακτήσουμε το ευρωπαϊκό τρόπαιο με τον Ολυμπιακό. Όλοι θέλουν να κερδίσουν στον ημιτελικό. Λένε ότι ο πρώτος είναι πρώτος και ο δεύτερος τίποτα, κάτι που το πιστεύω και εγώ. Το πιο σημαντικό είναι να κατακτήσουμε το Κύπελλο. Είναι μεγάλη τιμή και χαρά για μένα που επέστρεψα στον Ολυμπιακό. Οι συνθήκες ήταν ιδανικές. Η παρουσία στο φάιναλ φορ είναι μεγάλη επιτυχία. Έχω την εμπειρία και προσπαθώ να τη μεταλαμπαδεύσω στους συμπαίκτες μου, ώστε να μην υπερενθουσιαστούμε. Είναι εύκολο να παρεκκλίνεις από το στόχο σου, αλλά πρέπει να κάνεις το παιχνίδι που έκανες ως τώρα. Οι ευκαιρίες δεν έρχονται συχνά και πρέπει πάντα να τις ζεις σαν να είναι η πρώτη φορά. Οι καλύτερες ομάδες είναι εδώ. Αυτό είναι το μήνυμα προς όλες τις άλλες για το τι πρέπει να κάνουν για να φτάσουν εδώ».

Τσάβι Πασκουάλ (προπονητής Μπαρτσελόνα): «Είμαι χαρούμενος που είμαι μέρος αυτής της γιορτής. Η εμπειρία μπορεί να σε βοηθήσει να γίνεις πρωταθλητής. Ξέρουμε όμως πως με συγκέντρωση και πηγαίνοντας βήμα-βήμα μπορείς να φτάσεις ψηλά, όπως έχουν κάνει οι συνάδελφοί μου. Δεν ξέρω αν είμαστε το ερωτηματικό του φάιναλ φορ, αλλά ίσως αυτό γίνεται επειδή πολλοί πιστεύουν πως μπορούμε να νικήσουμε την ΤΣΣΚΑ. Με ηρεμία και σεβασμό προς τον αντίπαλο θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο».

Χουάν Κάρλος Ναβάρο (παίκτης Μπαρτσελόνα): «Θέλω πολύ να κερδίσω αυτό το τρόπαιο. Αυτός βέβαια είναι ο στόχος όλων. Η εμπειρία από το ΝΒΑ με έχει βοηθήσει και το κίνητρό μου είναι υψηλό. Είμαστε ομάδα και μόνο παίζοντας ομαδικά θα φτάσουμε στον τελικό. Έχουμε δείξει πως μπορούμε να παίξουμε σε πολύ υψηλό επίπεδο. Αυτό που θέλουμε είναι να έχουμε καλή νοοτροπία και ψυχολογία. Θα πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι για να αποδώσουμε με τον ίδιο τρόπο».

Ετόρε Μεσίνα (προπονητής ΤΣΣΚΑ Μόσχας): «Και οι δύο ημιτελικοί θα είναι ισορροπημένοι. Ο αγώνας είναι δύσκολος και ίσως κριθεί από την απόδοση ορισμένων εξαιρετικών παικτών που έχουν και οι δύο ομάδες. Εμείς από την πλευρά μας θα προσπαθήσουμε να είμαστε όσο καλύτεροι μπορούμε. Έχουμε ένα σπουδαίο ματς με την Μπαρτσελόνα. Καταλαβαίνω βέβαια γιατί ο ελληνικός αγώνας τραβά τα βλέμματα. Η Ευρωλίγκα κάθε χρόνο γίνεται και πιο ανταγωνιστική. Έμειναν εκτός φάιναλ φορ αρκετές ομάδες και αυτό φανερώνει τη σημασία της επιτυχίας των ομάδων που προκρίθηκαν. Καθένας νιώθει ότι έχει μια αποστολή να φέρει εις πέρας».

Ραμούνας Σισκάουσκας (παίκτης ΤΣΣΚΑ Μόσχας): «Είναι ωραίο συναίσθημα. Θέλω να είμαι κάθε χρόνο στο φάιναλ φορ. Αυτή τη στιγμή σκεφτόμαστε μόνο τον ημιτελικό και δεν μπορώ να σκέφτομαι τι μπορεί να γίνει στον τελικό. Ας περάσουμε και βλέπουμε…».

Τζόρντι Μπερτομέου: «Είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι που είμαστε στη Γερμανία, μία χώρα όπου το μπάσκετ προοδεύει καθημερινά, χάρη στην καλή δουλειά που γίνεται. Φέτος στη διοργάνωση συμμετείχε η Άλμπα επιβεβαιώνοντας την άνοδο του γερμανικού μπάσκετ και σε συλλογικό επίπεδο. Το φάιναλ φορ είναι το αποκορύφωμα της διοργάνωσής μας. Συγχαρητήρια στις τέσσερις ομάδες που προκρίθηκαν στο φάιναλ φορ και στις υπόλοιπες 20 που βοήθησαν να γίνει ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα. Φέτος είχαμε ένα νέο σύστημα διεξαγωγής και τα στοιχεία αποδεικνύουν πως οι αλλαγές που έγιναν ήταν πετυχημένες. Περίπου 6.000 θεατές παρακολούθησαν κατά μέσο όρο κάθε αγώνα, δηλαδή υπήρξε αύξηση κατά 20% σε σχέση με πέρυσι. Περιμένουμε να γίνει το καλύτερο φάιναλ φορ».
http://www.flash.gr/page.ashx?pid=9&aid=296406&cid=83

sergiosm
30/04/2009, 17:20
Ο δεύτερος αγώνας της σειράς των τελικών του πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών, ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό, θα διεξαχθεί την Πέμπτη το βράδυ (19:00, Novasports 1) στο κλειστό του Ρέντη. Οι γηπεδούχοι "ερυθρόλευκοι", που νίκησαν στην πρώτη αναμέτρηση με 3-0 και απέκτησαν αυτοί το πλεονέκτημα της έδρας, δεν αντιμετωπίζουν αγωνιστικά προβλήματα, ενώ στον Παναθηναϊκό θέση στην δωδεκάδα θέτει ο Αντρια Γκέριτς, που ξεπέρασε τον τραυματισμό του.

http://www.flash.gr/page.ashx?pid=9&aid=296269&cid=83

zolotas
30/04/2009, 19:47
δηλωσεις δικες μου...."κοιταχτε,ειναι ενα δυσκολο παιχνιδι ,αλλα κοιταμε καθε παιχνιδι ξεχωριστα,ελπιζουμε σε ενα θετικο αποτελεσμα και στο τελος θα κανουμε ταμειο" ¨"και με την συμπαρασταση του κοσμου μας ................:yuck: :yuck:

Akatanomastos
30/04/2009, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

- Σήμερα ημιτελικός UEFA
- Αύριο ημιτελικός FF4 Basket.
- Μεθαύριο τελικός κυπέλου Ελλάδος ΑΕΚ-ΟΣΦΠ.
- Την Κυριακή Moto GP το μεσημέρι και Τελικός Final Four Basket το βράδυ.

Gandalf

γιαυτα ζουμε..



γαμω την αδρεναλινη μου..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Υ.Γ. και φυσικα βαλε και την τριτη και τεταρτη με το τσου λου που χαζεψαμε και ας ηταν σουπα τα ματς