PDA

View Full Version : Teliko Eksatmhshs



arhagellos
06/04/2005, 10:39
:confused:
paidia kalimera
opoios kserei gia to teliko ths eksatmishs pou allazei sthn antiprosopoia ths suzuki as dosei ta fota tou
Sosta idi leo gia to yoshimura
aksizei? epireazei ton kinithra?

idi
06/04/2005, 11:50
αν κατλαβα καλα την ερωτηση σου, η suzuki βαζει yoshimura τελικα γενικα. για το v-storm δε ξερω

Nik0s
06/04/2005, 13:18
Παιδιά αυτό παίζει και για τα δύο μοντέλα ?
Και για το 1000άρι δηλαδή πέρνει τις εξατμίσεις ?

koutsikos
06/04/2005, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Παιδιά αυτό παίζει και για τα δύο μοντέλα ?
Και για το 1000άρι δηλαδή πέρνει τις εξατμίσεις ?
Αν θα πας στην αντιπροσωποια στο Μπουρναζι εχει το χιλια με κοτσομουρα και το εχει και για test ride.Τωρα για την τιμη δεν ξερω αλλα φανταζομαι λιγο κατω απο τα διπλα.

arhagellos
08/04/2005, 11:33
PAIDIA EUXARISTO. TELIKA AUTO ME TA 10 ALLOGA PARAPANO ISXUEI?
A KAI KATI ALLO KSEREI KANENAS GIA THN KARINA POU FAINETAI STO http://www.makan.gr/vstorm.html ???

pepenaxos1
17/04/2005, 11:29
OKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOK ok...

ksoup
17/04/2005, 16:34
παρακολουθω τα posts που κανεις τις τελευταιες μερες...
Σε καθε ασχετο θεμα επεμβαινεις μονο και μονο για να κατακρινεις το συγκεκριμενο μοντελο
Δεν αμφισβητο οτι ειχες δυσαρεστες εμπειριες απο αυτο και καλως
τις παραθετεις εδω, αλλα δε νομιζεις οτι μια φορα ειναι αρκετη;;;
Ποσο μαλλον τη στιγμη που το 650 τουλαχιστον θεωρειται οτι καλυτερο στην κατηγορια του. Συν τοις αλλοις εχω προσωπικη επαφη με πανω απο 50 ευτυχεις κατοχους V-STROM (μελος του club γαρ) και κανεις δεν εχει να προσαψει κατι...
Επομενως η δυσαρεστη δικη σου περιπτωση μονο ως εξαιρεση μπορει να θεωρηθει και η εμμονη σου να την αναφερεις οπουδηποτε φαινεται υπερβολικη.
φιλικα παντα

Κωστας

:beer: :beer: :beer:

pepenaxos1
18/04/2005, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από ksoup
παρακολουθω τα posts που κανεις τις τελευταιες μερες...
Σε καθε ασχετο θεμα επεμβαινεις μονο και μονο για να κατακρινεις το συγκεκριμενο μοντελο
Δεν αμφισβητο οτι ειχες δυσαρεστες εμπειριες απο αυτο και καλως
τις παραθετεις εδω, αλλα δε νομιζεις οτι μια φορα ειναι αρκετη;;;
Ποσο μαλλον τη στιγμη που το 650 τουλαχιστον θεωρειται οτι καλυτερο στην κατηγορια του. Συν τοις αλλοις εχω προσωπικη επαφη με πανω απο 50 ευτυχεις κατοχους V-STROM (μελος του club γαρ) και κανεις δεν εχει να προσαψει κατι...
Επομενως η δυσαρεστη δικη σου περιπτωση μονο ως εξαιρεση μπορει να θεωρηθει και η εμμονη σου να την αναφερεις οπουδηποτε φαινεται υπερβολικη.
φιλικα παντα

Κωστας

:beer: :beer: :beer:

Εχεις δικιο ρε Κωστα, εχω φρικαρει παρα πολυ. Χρεωθηκα με δανειο να την παρω, και οχι μονο, η αντιπροσωπεια πηγε να με βγαλει και τρελο. Τελικα η μηχανη ξεπουληθηκε, και αυτο που εμεινε ειναι η δοση στην τραπεζα την οποια παω και πληρωνω καθε μηνα (με τα ποδια). Ευχαριστω Σφακιανακη!

maverick26
18/04/2005, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από pepenaxos1
Εχεις δικιο ρε Κωστα, εχω φρικαρει παρα πολυ. Χρεωθηκα με δανειο να την παρω, και οχι μονο, η αντιπροσωπεια πηγε να με βγαλει και τρελο. Τελικα η μηχανη ξεπουληθηκε, και αυτο που εμεινε ειναι η δοση στην τραπεζα την οποια παω και πληρωνω καθε μηνα (με τα ποδια). Ευχαριστω Σφακιανακη!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

Θα ήθελα σε παρακαλώ να μου πεις τι προβλημα ακριβώς σου έβγαλε η μηχάνή .

pepenaxos1
18/04/2005, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από maverick26
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

Θα ήθελα σε παρακαλώ να μου πεις τι προβλημα ακριβώς σου έβγαλε η μηχάνή .

Αγορασα την μηχανη και για μια εικοσαρια μερες περιπου πηγαινε καλα. Ακολουθησα οτι πρεπει να γινεται στο στρωσιμο μιας μηχανης και μεχρι εδω ολα καλα. Ξαφνικα αρχισε να κανει καποια βηξιματα οπου τα διαστηματα αρχισαν να ειναι πιο τακτα μεχρι που μια μερα βαζοντας την μπρος, εβηξε και δεν ξαναπηρε. Πηγε συνεργειο και βγηκανε τα μπουζι τα οποια ηταν σε αξιοθρυνητη κατασταση. Αλλαχτηκανε και δουλεψε οπου κρατησανε περιπου αλλες δεκα μερες στις οποιες ο βηχας της μοτοσικλετας θυμηζε φυματικο! Με αφηνει παλι, οποτε την στελνει ο αντιπροσωπος Ναξου στον Σφακιανακη. Ο τεχνικος εκει οχι μονο δεν σκεφτηκε τι μπορει να εχει η μηχανη αλλα μας εβαλε και κωλοχερο γιατι αλλαχτηκανε τα μπουζι (προφανως δεν ηταν μαμισια αλλα αλλη μαρκα χωρις ομως να ειναι κατωτερα) και μαλιστα μου ειπε οτι θα πληρωσω κανονικα επισκευη!!! "Τι λες ρε ναυαρχε που θα πληρωσω μηχανη ενος μηνος κλπ?" και τα πηρε στο κρανος και ο αντιπροσωπος ο οποιος πηγε να δει αν φτιαχνει το προβλημα με τα νεα μπουζι. Εν παση περιπτωση και επειδη πλατιασα, ολα οσα περιγραφουν διαφοροι εδω με τα ποστ τους, τα εχουμε κανει πολλακις φορες, και κατ'ευθειαν στο Σφακιανακη. Το προβλημα δεν διορθωθηκε ποτε, και ειμαι σιγουρος οτι κατι που επρεπε να αλλαξουνε δεν το αλλαξανε και ποτε. Εκτος αυτου βεβαια, γκαζωνε ο ενας γκαζωνε ο αλλος για να ξεμπουκωνει και να δοκιμαζουνε οι τεχνικοι την αποδοση, λιωσανε και οι εξατμισεις μεσα και κανανε σαν σπασμενα γιαλια!
Με λιγα λογια οχι μονον δεν λυθηκε το προβλημα, χαιρετησα εγω τα 11.000 ακια μου και η αντιπροσωπεια που λιγο πολυ επρεπε (που ζω!!!) αν οχι να αλλαξει την μοτοσικλετα, να αναλαβει μεσα στην εγγυηση την πληρη αντικατασταση ολων οσων εξαρτηματων επρεπε. Ασε που λυσε δεσε η μοτοσικλετα δεν συναρμολογηθηκε ποτε οπως ηταν.
Τελος διαβαζοντας και τα αλλα ποστ καταλαβαινω οτι αρκετοι αντιμετωπιζουν παρεμφερη προβληματα, τουλαχιστον με το 1000αρι. Αυτα

maverick26
18/04/2005, 12:06
εγω φιλε εχω το 1000 μου εκανε βιξιματα το πηγα στο στο εξουσιοδοτημενο στο πειραια μετα απο 3 επισκεψεις στο σφακιανακη στις οποιες δεν εβγαλα ακρη και το συνεργειο στο πειραια μου το εφτιαξε(αλλαγη ρελε στα κολλαρα,ρελαντι στις 1200 και χαρτογραφηση) τωρα εχω κανει 16000 χλμ και δεν εχω προβλημα κανενα.ΕΓΩ ΑΝ ΕΙΜΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΕΒΑΖΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΧΑΝ ΣΤΟΝ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΜΕΤΑ.

pepenaxos1
18/04/2005, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από maverick26
εγω φιλε εχω το 1000 μου εκανε βιξιματα το πηγα στο στο εξουσιοδοτημενο στο πειραια μετα απο 3 επισκεψεις στο σφακιανακη στις οποιες δεν εβγαλα ακρη και το συνεργειο στο πειραια μου το εφτιαξε(αλλαγη ρελε στα κολλαρα,ρελαντι στις 1200 και χαρτογραφηση) τωρα εχω κανει 16000 χλμ και δεν εχω προβλημα κανενα.ΕΓΩ ΑΝ ΕΙΜΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΕΒΑΖΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΧΑΝ ΣΤΟΝ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΜΕΤΑ.

Ελα μου ντε!!! Αλλα ειχα πια σαλταρει και μαλλον μεγαλη μου @%$ακια που δεν το εκανα. Απο την αλλη παλι ειπα για σκεψου να μην γινει τιποτα και μου φορτωσουν και τα δικαστικα κλπ? Παντως ειναι οντως διανοουμενοι οι τεχνικοι εκει μεσα στην αντιπροσωπεια.
Μου κοστισε οσο δεν φανταζεσαι, ηταν και κιτρινουλα και απο τα πιο ομορφα σχεδια με τα επιπλεον καλουδια της.
Τελος παντων οτι εγινε εγινε. Τωρα ειχα ενα VTR, το εδωσα και ερχεται ενα VARADERO (και βλεπουμε).