PDA

View Full Version : Γεα σας και παλι!



Mafiozos
01/05/2009, 09:58
Γεια και χαρα σας.Επιτελους μετα απο 1 χρονο εχω και παλι μηχανη.Εδω και 3 περιπου εβδομαδες εχω ενα cbr 1100 xx.Η μηχανη τα σπαει ειναι πολυ ανετη,εχει πολυ δηναμη και ειναι πολυ σταθερη. Αυτο ομως που με προβληματησε ειναι το εξεις: Εχθες την εβαλα μπροστα να παω μια βολτουλα και εκανε σαν δυκιλινδρο και φυσικα πηγαινε και σαν δυκιλινδρο.ΔΕν το ζορισα,πηγα κατευθειαν σε ενα μαστορα να το ακουσει και μου ειπε οτι 99% εχουν βραχυκηκλωσει τα μπουζι.Τα μπουζι απ`οτι ξερω δεν ειχαν αλαχθει ποτε στη μηχανη αλλα η μηχανη εχει 15500χλμ και αυτα τα μπουζι αλαζονται καθε 25000χλμ...Υπαρχει περιπτωση να φτεει κατι αλλο?

:beer:

DrBig
01/05/2009, 10:16
ειναι το ψεκαστο?
Πρωτα απ'ολα βαλε μπροστα για λιγο και πιασε τους λαιμους να δεις ποιοι ειναι κρυοι ωστε να καταλαβεις σε ποιους κυλ. ειναι το προβλημα. Μετα κοιτα τα μπουζι. Αν ειναι ενταξει, κοιτα για σπινθηρα. Αν και εκει ειναι οκ κοιτα την τροφοδοσια.

Mafiozos
01/05/2009, 10:33
Το ψεκαστο ειναι,τους λαιμους μπορω να τους τσεκαρω αλλα τα μπουζι δεν μπορω να τα δω.Πρεπει να βγαλω το φιλτρο και οτι αλλο χρειαζετε και δεν το εχω ξανακανει.Μπουζι αγορασα να τα αλαξω προληπτικα.Παω να τσεκαρω τους λαιμους..Ευχαρηστω! :beer: :beer:

Mafiozos
01/05/2009, 10:38
ΤΩΡΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!!:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

DrBig
01/05/2009, 10:47
αν δεν λυσεις τιποτα, βλεπεις τις μπουζοπιπες? Αν τις βλεπεις, πιεσε τις μπας και δεν κανει καλη επαφη καποια. Μην το αφησεις ετσι παντως περιμενοντας να το ξανακανει.

menos
01/05/2009, 11:18
Συμφωνα με οσα αναφερεις, το πρωτο πραγμα που ερχεται στο μυαλο ειναι τα μπουζι, η εστω οι μπουζοπιπες. Μπορει να εχεις και προβληματα απο υγρασιες... Μηπως σου ξεκινησε αυτο το προβλημα υστερα απο καποιο πλυντηριο;

Mafiozos
01/05/2009, 13:06
Ειχα παει την προιγουμενη κυριακη στον Αι`Γιαννη και εβαλα βενζινη απο ενα βενζιναδικο της Βρ καπου εκει.Γηρησα πισω μια χαρα και εχθες που την εβαλα μπροστα μου εκανε τα κολπα.Πιστευω πως ισως να ηταν νοθευμενη η βενζινη η καποιο σκουπιδακι να περασε μεσα,τωρα μωλης γηρησα πηγα για να καψω οτι ειχε μηνει στο ντεποζιτο.Προδθεσα αναγκαστηκα λιγη,ολα φενονται καλα.Εγω ουτος η αλως εχω αγορασει καινουρια μπουζι και θα παω αυριο να μου τα αλαξουν.δεν το αφηνω ετσι για κανενα λογο!!!Σας ευχαρηστω πολυ.. :beer: :beer: :beer: