PDA

View Full Version : Βmw f650cs scarver...



Hondakias23
01/05/2009, 20:54
Ενας φιλος μου θελει να αγορασει την συγκεκριμενη μηχανη και το μονο που τον αποτρεπει ειναι οτι δεν γνωριζει αν ειναι αξιοπιστο το συγκεκριμενο μοντελο. Για πειτε καμια γνωμη παιδια! Αξιζει σαν μηχανη απο πλευρας αξιοπιστιας? Σημειοτεον οτι δεν ειναι και ψηλος, και οντας λατρης της συγκεκριμενης κατηγοριας, μολις την καβαλησε του αρεσε πολυ, και μιας και δεν εχει και πολλους ιππους σκεφτεται οτι θα συγχωρει και λαθη, μιας και ειναι αρχαριος. Ταξιδια αντεχει? η ζεσταινεται το μηχανακη, γιατι σκεφτεται να γυρισει ολη την Ελλαδα! Γενικα το συστηνεται σα μηχανακη για καποιον που θελει χαλαρα πραγματα στο χωμα, και περισσοτερο ασφαλτινο ταξιδι? Παιδια δεν θελει ενναλακτικες, μονο αυτο τον ενδιαφερει, γι΄αυτο αν μπορειτε να μιλησετε μονο γι΄αυτο. Δεν τον ενδιαφερει η ταχυτητα, αλλα θελει να ταξιδευει και με μια 140αρα για ωρα χωρις να ζεστενετε το μηχανακη. Aπο κραδασμους το μηχανακη υποφερεται? Παντως γενικα παιδια δεν βρηκα πολλες πληροφοριες για το συγκεκριμενο μηχανακη στο net! Βοηθηστε παιδια!

DrBig
01/05/2009, 21:12
Για ολα οσα θελει ο φιλος σου και μεταφερεις εδω καλο ειναι, εκτος απο το χωμα. Ειναι καθαρα ασφαλτινη μηχανη. Το πολυ πολυ να μπει σε ενα χαλικακι, οπως και οποιαδηποτε αλλη μηχανη αλλωστε.

Hondakias23
01/05/2009, 21:29
Σ΄ευχαριστω για την απαντηση. Για ασφαλτο την χρειαζεται. Για ταξιδια κυριως. Οπως ειπα θελει να γυρισει ολη την Ελλαδα, και αργοτερα και γιατι οχι και στο εξωτερικο! Αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι αν μια μονοκυλυνδρη μηχανη θα μπορει να ταξιδευει ανετα σε τοσο μεγαλα ταξιδια χωρις να ζεστενεται, με μια ταχυτητα της ταξης των 140 χιλιομετρων την ωρα. Με λιγα λογια η μηχανη αντεχει ταξιδι? Και γενικως ειναι αξιπιστη σαν μηχανη? Εμφανιζει προβληματα?

DrBig
01/05/2009, 21:35
γενικα θεωρειται αξιοπιστη. Τα 140 δεν ειναι προβλημα για την μηχανη, για τον φιλο σου μπορει να ειναι ομως καθ'οτι η μηχανη ειναι κατ'ουσιαν γυμνη.
Τωρα βεβαια ειπες οτι αυτη του αρεσει και οχι αλλη. Παντως για την χρηση που περιγραφεις τα μονοκυλινδρα δεν ειναι οτι καλλιτερο.

Hondakias23
01/05/2009, 21:36
Δεν ειναι καλα τα μονοκυλινδρα απο πια αποψη το λες?

SVX
01/05/2009, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hondakias23
Δεν ειναι καλα τα μονοκυλινδρα απο πια αποψη το λες?

οτι ολη η "εργασια" πεφτει σε εναν ΚΑΙ ΜΟΝΟ κυλινδρο...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ καταμερισμος εργου...


και κατα την γνωμη μου το μηχανακι δεν φτιαχτηκε για να καταπινει ευθειες....ειναι AllAround


στην BMW το ξερουν πως δεν πουλησε(και στην πιατσα) οποτε μιλαμε για παντρεια Οχι για αγορα:alien:

DrBig
01/05/2009, 21:40
κουραζουν λογω κραδασμων και δεν εχουν αποθεμα ισχυος οταν κινεισαι στις ταχυτητες που αναφερεσαι. Το καλο βεβαια με το συγκεκριμενο κινητηρα σε σχεση με αλλους μονοκυλινδρους, ειναι οτι εχει σχετικα πιο γλυκεια λειτουργια. Οποιαδηποτε μηχανη οταν την οδηγεις κοντα στο οριο της κουραζει, η συγκεκριμενη δεν εχει ομως και επαρκη καλυψη απο τον αερα για μεγαλα ταξιδια.

Hondakias23
01/05/2009, 21:52
Καταλαβα παιδια. Γεγονος ειναι οτι το συγκεκριμενο μοντελο δεν πουλησε. Εσεις παιδια τι θα του προτεινατε? Με δεδομενο οτι ειναι 1.70 σε υψος (αρα δεν ειναι ψηλος), και διαθετει 4400ευρω! Κατι ταξιδιαρικο, και να συγχωρει λαθη, δηλαδη για αρχαριο.

DrBig
01/05/2009, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hondakias23
Εσεις παιδια τι θα του προτεινατε? Με δεδομενο οτι ειναι 1.70 σε υψος (αρα δεν ειναι ψηλος), και διαθετει 4400ευρω! Κατι ταξιδιαρικο, και να συγχωρει λαθη, δηλαδη για αρχαριο.

Το θρεντ τωρα θα απογειωθει!!!
Κατι σε honda cbf600 θα ελεγα η yamaha fazer. Τα αλογα δεν ειναι για φοβο σε αυτες τις μηχανες γιατι αποδιδονται ψηλα, ειναι αξιοπιστες και ταξιδευουν πολυυυυυ ανετα.
Επισης TDM 850-900.

SVX
01/05/2009, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hondakias23
Καταλαβα παιδια. Γεγονος ειναι οτι το συγκεκριμενο μοντελο δεν πουλησε. Εσεις παιδια τι θα του προτεινατε? Με δεδομενο οτι ειναι 1.70 σε υψος (αρα δεν ειναι ψηλος), και διαθετει 4400ευρω! Κατι ταξιδιαρικο, και να συγχωρει λαθη, δηλαδη για αρχαριο.

ενα μεταχειρο Versys ειναι αυτο που περιγραφεις....:wave2:

DrBig
01/05/2009, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ενα μεταχειρο Versys ειναι αυτο που περιγραφεις....:wave2:

δυστυχως οχι σε αυτα τα χρηματα...

Hondakias23
01/05/2009, 22:23
Ναι παιδια. Ακουω και αλλες προτασεις απο αλλους!

sek
02/05/2009, 04:50
F 650 GS :smokin:

Panos RG
02/05/2009, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hondakias23
Ενας φιλος μου θελει να αγορασει την συγκεκριμενη μηχανη και το μονο που τον αποτρεπει ειναι οτι δεν γνωριζει αν ειναι αξιοπιστο το συγκεκριμενο μοντελο. Για πειτε καμια γνωμη παιδια! Αξιζει σαν μηχανη απο πλευρας αξιοπιστιας? Σημειοτεον οτι δεν ειναι και ψηλος, και οντας λατρης της συγκεκριμενης κατηγοριας, μολις την καβαλησε του αρεσε πολυ, και μιας και δεν εχει και πολλους ιππους σκεφτεται οτι θα συγχωρει και λαθη, μιας και ειναι αρχαριος. Ταξιδια αντεχει? η ζεσταινεται το μηχανακη, γιατι σκεφτεται να γυρισει ολη την Ελλαδα! Γενικα το συστηνεται σα μηχανακη για καποιον που θελει χαλαρα πραγματα στο χωμα, και περισσοτερο ασφαλτινο ταξιδι? Παιδια δεν θελει ενναλακτικες, μονο αυτο τον ενδιαφερει, γι΄αυτο αν μπορειτε να μιλησετε μονο γι΄αυτο. Δεν τον ενδιαφερει η ταχυτητα, αλλα θελει να ταξιδευει και με μια 140αρα για ωρα χωρις να ζεστενετε το μηχανακη. Aπο κραδασμους το μηχανακη υποφερεται? Παντως γενικα παιδια δεν βρηκα πολλες πληροφοριες για το συγκεκριμενο μηχανακη στο net! Βοηθηστε παιδια!

λοιπόν , φίλε μου να σου πω κι εγώ τη άποψή μου σαν κάτοχος SCARVER!
Αν ο φίλος σου είναι αρχάριος είναι ότι πρέπει, έχει πολύ καλή θέση οδήγησης, αρκετά χαμηλή, γιαυτό θα δεις και πολλες γυναίκες να το οδηγούν! στην πόλη είναι σαν παπί, χώνεται παντού!
απο αξιοπιστία δεν μου έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα μέχρι τις 26.000χλμ , πέρα απο έναν κομμένο ιμάντα που ήταν τυχαίο γεγονός και στοίχισε 220 ευρώ. (Στη ΒΜW Τραβούσαν τα μαλλιά τους και επιμένουν μέχρι σήμερα οτι είμαι μεγάλος γκαντέμης και πως ο ιμάντας ΔΕΝ κόβεται! )
όσον αφορά τα ταξίδια θα τον πάει παντού, εξάλλου οι μηχανές δεν ανάβουν στο ταξίδι, στην κίνηση ανάβουν! ούτε στην κίνηση όμως μου έχει ανάψει ποτέ! απλά δεν μπορεί να πάει
χώμα λόγο του ιμάντα, δεν μιλάω φυσικά για 200 -300 μέτρα χωματόδρομο! γιαυτό υπάρχει το GS !
από ταχύτητες μπορεί να παίζει άνετα απο 130 μεχρι 150 αλλά μετά υπάρχει θέμα με τον αέρα το οποιο λυνεται με μια μεγαλύτερη ζελατίνα!(έχω δει 180 στο κοντέρ αλλά για λίγο γιατί έφαγα πολύ ξύλο απο τον αερα σου λέω! )
τέλος απο κραδασμούς εχει αρκετούς όπως όλα τα μονοκυλινδρα , απο το ρελαντί μέχρι τις 3500 στροφές περίπου!
ο μόνος λόγος που το πουλάω είναι απλά γιατί θέλω κάτι πιο δυνατό και αν μπορούσα να έχω δεύτερη μηχανή θα το κρατούσα!
ελπίζω να βοήθησα!

Road67
02/05/2009, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hondakias23
Καταλαβα παιδια. Γεγονος ειναι οτι το συγκεκριμενο μοντελο δεν πουλησε. Εσεις παιδια τι θα του προτεινατε? Με δεδομενο οτι ειναι 1.70 σε υψος (αρα δεν ειναι ψηλος), και διαθετει 4400ευρω! Κατι ταξιδιαρικο, και να συγχωρει λαθη, δηλαδη για αρχαριο.

cbf 600s

SVX
02/05/2009, 10:52
αμα θελει χαμηλη σελα & BMW &λιγο χωματακι...... ΥΠΑΡΧΕΙ κι Αυτο.... :wave2:


162482

Xlitos
02/05/2009, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos RG
λοιπόν , φίλε μου να σου πω κι εγώ τη άποψή μου σαν κάτοχος SCARVER!
Αν ο φίλος σου είναι αρχάριος είναι ότι πρέπει, έχει πολύ καλή θέση οδήγησης, αρκετά χαμηλή, γιαυτό θα δεις και πολλες γυναίκες να το οδηγούν! στην πόλη είναι σαν παπί, χώνεται παντού!
απο αξιοπιστία δεν μου έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα μέχρι τις 26.000χλμ , πέρα απο έναν κομμένο ιμάντα που ήταν τυχαίο γεγονός και στοίχισε 220 ευρώ. (Στη ΒΜW Τραβούσαν τα μαλλιά τους και επιμένουν μέχρι σήμερα οτι είμαι μεγάλος γκαντέμης και πως ο ιμάντας ΔΕΝ κόβεται! )
όσον αφορά τα ταξίδια θα τον πάει παντού, εξάλλου οι μηχανές δεν ανάβουν στο ταξίδι, στην κίνηση ανάβουν! ούτε στην κίνηση όμως μου έχει ανάψει ποτέ! απλά δεν μπορεί να πάει
χώμα λόγο του ιμάντα, δεν μιλάω φυσικά για 200 -300 μέτρα χωματόδρομο! γιαυτό υπάρχει το GS !
από ταχύτητες μπορεί να παίζει άνετα απο 130 μεχρι 150 αλλά μετά υπάρχει θέμα με τον αέρα το οποιο λυνεται με μια μεγαλύτερη ζελατίνα!(έχω δει 180 στο κοντέρ αλλά για λίγο γιατί έφαγα πολύ ξύλο απο τον αερα σου λέω! )
τέλος απο κραδασμούς εχει αρκετούς όπως όλα τα μονοκυλινδρα , απο το ρελαντί μέχρι τις 3500 στροφές περίπου!
ο μόνος λόγος που το πουλάω είναι απλά γιατί θέλω κάτι πιο δυνατό και αν μπορούσα να έχω δεύτερη μηχανή θα το κρατούσα!
ελπίζω να βοήθησα!

συμφωνω με τα παραπάνω

στα μικρα ταξιδάκια που χω κανει ο κινητηρας κραταει τα 160 χ/ώρα αλλά αέρας και κραδασμοί δε παλευονται και πολύ.Τελικη 190 με προσπάθεια..Η θεση οδηγησης είναι πολύ άνετη αλλά χρήσιμη μόνο στην πόλη.

επίσης να πω ότι και της αδερφης μου ο ιμάντας κόπηκε κάπου στα 30.000χιλ αν θυμαμαι καλά.

παιδιά απ αυτό το μηχανάκι μόνο την ισχυ/αξιοπιστια του κινητηρα συμπάθησα,rotax Κινητηρας γαρ...αναρτησεις γεωμετρια κτλ είναι άστα να πάνε,το τρανσαλπ μπροστα του είναι τρένο.

αν ήταν για πόλη θα το προτεινα αλλά για ταξιδια καλύτερα κάτι άλλο..Τρανσαλπ ας πουμε αν θελει on-off cbf600 αν θελει street αν και καλο είναι να αρχίσει με on-off που είναι πιο ασφαλη μηχανάκια

Panos RG
02/05/2009, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlitos

παιδιά απ αυτό το μηχανάκι μόνο την ισχυ/αξιοπιστια του κινητηρα συμπάθησα,rotax Κινητηρας γαρ...αναρτησεις γεωμετρια κτλ είναι άστα να πάνε,το τρανσαλπ μπροστα του είναι τρένο.



Καλά, μην λέμε ότι θέλουμε...τρένο το Transalp μπροστά του??! με 130 λάστιχο πίσω?
τί να λέμε τώρα!
σαν μονόμπρατσο που είναι θέλει να του πάρεις τον αέρα, μόνο στα πολύ κλειστά κομμάτια έχει θέμα γιατί είναι λίγο αργό στις αλλαγές!αν δεις το λάστιχο μου θα καταλάβεις!
και πολύ σταθερό στις ευθείες ακόμα και σε μεγάλες ταχύτητες!
τα πάντα όλα θα πούμε , τι να λέμε τώρα!

Panos RG
02/05/2009, 12:15
Αν θέλει ον/οφ και φτάνει σε ύψος το Vstrom ας το πάρει για να έχει και λίγο γκάζι παραπάνω γιατί το Τρανσ Αλπ είναι τα ζώα μου αργά!

Road67
02/05/2009, 12:23
Το Ta τρένο !!!

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

συγκρίνοντας το με ural σε παγοδρόμιο;



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Panos RG
02/05/2009, 12:24
:rotflmao: :lol:

Xlitos
02/05/2009, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Το Ta τρένο !!!

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

συγκρίνοντας το με ural σε παγοδρόμιο;



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:lol:

σοβαρά τ'ωρα ούτε στο ενα μηχανακι δωσανε βαση σε τετοια πράγματα ούτε στο άλλο.Απλά τυχαινει και το τρανσαλπ είναι πιο αρμονικό συνολο.that's all..

Panos RG
02/05/2009, 12:55
ρε παιδιά το Τ.Α είναι Ον/Οφ και το Σκαρβερ κάτι ανάμεσα σε στρείτ και μοταρντ!
Καμία σχέση το ένα με το άλλο!

δέν μας είπε κάτι άλλο ο φίλος, ΑΒS τον ενδιαφέρει να έχει?

road spirit
02/05/2009, 12:58
σχετικά με το ταξίδι: θα κάνει και θα πει και ένα τραγούδι :lol: . Όλα πάνε παντού, απλά συμβιβάζεσαι λίγο με τις μουαγέν...

έχω πάει 2 φορές εξωτερικό με μονοκύλινδρο, μια χαρά απολαυστικό ταξίδι έκανα... το ίδιο και άλλοι συμφορουμίτες (ο θουβου πήγε Λισαβόνα με ενα dakar 650). Δεν χωράνε δικαιολογίες :smokin:

DrBig
02/05/2009, 13:21
Ειμαι σιγουρος ομως οτι ο φιλτατος θβ δεν πηρε το ντακαρ για να παει πορτογαλια, απλα αυτο ειχε.
Αν ομως θελεις μηχανη χωρις να σε ενδιαφερει το χωμα, για μεγαλα ταξιδια στην ελλαδα και ευρωπη νομιζω κατι πολυ-κυλινδρο στρητ ειναι μια πολυ πιο λογικη λυση.

road spirit
02/05/2009, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Ειμαι σιγουρος ομως οτι ο φιλτατος θβ δεν πηρε το ντακαρ για να παει πορτογαλια, απλα αυτο ειχε.
Αν ομως θελεις μηχανη χωρις να σε ενδιαφερει το χωμα, για μεγαλα ταξιδια στην ελλαδα και ευρωπη νομιζω κατι πολυ-κυλινδρο στρητ ειναι μια πολυ πιο λογικη λυση.

για τον θουβου δεν είμαι σίγουρος, είναι ερωτευμένος με το ντακαράκι του, αμα το άλλαζε πάλι φουντούνια θα έπαιρνε :D

για το 2ο που λες, σαφέστατα θα συμφωνήσουμε. Απλά αν δεν έχει κάποιος τη δυνατότητα να πάρει κάτι άλλο, δεν θα πρέπει να θεωρεί το μονοκύλινδρο ανασταλτικό παράγοντα για ταξίδια.

:wave2:

DrBig
02/05/2009, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
για τον θουβου δεν είμαι σίγουρος, είναι ερωτευμένος με το ντακαράκι του, αμα το άλλαζε πάλι φουντούνια θα έπαιρνε :D

για το 2ο που λες, σαφέστατα θα συμφωνήσουμε. Απλά αν δεν έχει κάποιος τη δυνατότητα να πάρει κάτι άλλο, δεν θα πρέπει να θεωρεί το μονοκύλινδρο ανασταλτικό παράγοντα για ταξίδια.

:wave2:

Ω ναι! :beer:

Hondakias23
02/05/2009, 20:03
Καταλαβα παιδια! Ευχαριστω για τις απαντησεις. Το ABS τον ενδιαφερει μιας και ειναι αρχαριος! Εγω θα του προτεινω παντως το bmw f650gs απο το 2004 και μετα το δυμπουζο. Και ταξιδια κανει, πολυ εχουν γυρισει την Ευρωπη με αυτο, και χωμα παει, και αξιοπιστο ειναι! η μηπως κανω λαθος για το αξιοπιστο? και μεγαλυτερη μεταπωλητικη αξια εχει, και ταξιδιαρικο ειναι. Τι λετε? Για αρχαριο δεν ειναι καλο? A και για το υψος του 1.70 θα ειναι καταλληλο λετε η θα του ειναι ψηλο? Ακουω γνωμες παιδια!

Hondakias23
03/05/2009, 11:07
Πειτε τιποτα ρε παιδια! Η Bmw f650gs καλη δεν ειναι? Α και παιδια εχετε να μου προτεινεται κανενα καλο συνεργειο στην Αθηνα! Το παιδι μενει κεντρο, γι΄αυτο θελει ενα συνεργειο καλο για bmw αν ηταν και εξουσιοδοτημενο ακομα πιο καλα για να ελεγξει την μηχανη μολις την βρει και για τα μετεπειτα service της καλης του! Αν θεωρηθει διαφημηση απο καποιους ας μου στειλουν pm. Ευχαριστω εκ τω προτερων.

zanny
03/05/2009, 11:30
Εντάξει, δεν είναι και διαφήμιση να προτείνεις συνεργείο για έλεγχο.
Ο Παναγιωτόπουλος στο Γέρακα (είναι εξουσιοδοτημένο) έχει καλό όνομα στην BMW.
Πάντως μη νομίζεις ότι θα κάνουν και κάνα τρελό έλεγχο, θα κοιτάξουν δηλαδή τα κλασικά πράγματα που θα κοίταζε και οποιοσδήποτε οδηγεί μηχανή για κάποιο διάστημα.
Αν θέλει κάτι κοντά στο κέντρο, υπάρχει και το motion 'n style στην Μιχαλακοπούλου, ίσως αυτό τον εξυπηρετήσει λόγω απόστασης.
Πάντως γενικά το GS δεν βγάζει και κάτι ιδιαίτερο από προβλήματα και επίσης επειδή είναι μονοκύλινδρο, έχει πάρα πολύ φτηνή συντήρηση.

Panos RG
03/05/2009, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanny

Αν θέλει κάτι κοντά στο κέντρο, υπάρχει και το motion 'n style στην Μιχαλακοπούλου, ίσως αυτό τον εξυπηρετήσει λόγω απόστασης.

Παλιά στο Τέξας είχε motion 'n style στην Μιχαλακοπουλου! μόνο το MOTOGENESIS υπάρχει τώρα!

frappe rider
03/05/2009, 12:37
Motion n Style στη Μιχαλακοπούλου δεν υπήρξε ποτέ :winka: Στο Χαλάνδρι ήταν και τώρα έχει μετακομίσει στη Μεσογείων 362.

AUFGEBRACHT
03/05/2009, 13:13
Μιας και είμαι κάτοχος μιας 650GS του 2006 ας καταθέσω κι εγώ την άποψή μου...Φίλτατε Χοντάκια η μηχανή είναι μια χαρά για το φίλο σου...είμαι 1,72 και το ύψος κάθε άλλο παρά ανασταλτικός παράγοντας είναι...Ιδιαίτερα στην κίνηση σε αστικό περιβάλλον πατάς και τα δύο πόδια σταθερά κάτω.Το ᾽60 κάτι μπαρμπάδες πηγαίνανε με βέσπα στη Γερμανία,ο Μητσάκης με το 650 έχει αλωνίσει τον κόσμο,ο Βροχίδης έχει φτάσει με το 250αρι το Χόντα σε μέρη που κάτι τύποι με μαστόδοντα Adventure δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να γυρίσουν...τα πάντα κάνεις άμα γουστάρεις,με Ο,ΤΙ κι αν καβαλάς...Πίσω στο GS πάλι...Ας προτιμήσει μοντέλο με ABS...δύο φορές που το έχω χρειαστεί έχει αποσβέσει τα λεφτά του.Για αρχάριο είναι τέλειο,κι εμένα το πρώτο μου μηχανάκι ήταν,παπί θα το χαρακτήριζα,στην πόλη κάνει απίστευτες σφήνες,οι καθρέπτες του είναι πάνω από αυτούς των αυτοκινήτων και καβαλάς και πεζοδρόμιο στα δύσκολα...Κατανάλωση ΜΗΔΕΝ,με ένα ρεζερβουάρ έχω κάνει σχεδόν 380χλμ μέχρι να αδειάσει το ρεζερβουάρ.Από συντήρηση είναι απλό και οικονομικό...βέβαια παίζει και που πας...εγώ το έχω δηλώσει πολλάκις....Πλέτσας,Μιχαλακοπούλου 153,θα βολεύει και το φίλο σου στο κέντρο.Καλά έχω ακούσει και για τον Αλκιβιάδη στο ΜΟΤΟΖΙΤΑ αλλά δεν έχω προσωπική πείρα.Εγώ τον Πλέτσα ΔΕΝ το αλλάζω...Αυτά τα λίγα,φεύγω γιατί αρχίζει το MOTOGP...:wave2:

Hondakias23
03/05/2009, 15:53
Σας ευχαριστω παιδια. Με βοηθησατε αρκετα! Την f650gs θα του προτεινω τελικα! Πιστευω πως ειναι μια πολυ τιμια μηχανη, και τα κανεις ολα με αυτην. Βεβαια συμβιβαζεσαι σε πολλα οπως ταχυτητα ταξιδιου, αλλα πιο καλα για εναν αρχαριο να συμβιβαζεται με αυτην! Αλλωστε με μια ταχυτητα με 140-150 γυρνας ολο τον κοσμο! Και η μηχανη σιγουρα αντεχει ταχυτητες τετοιου υψους χωρις να εχει προβλημα, η μηπως κανω λαθος για την ταχυτητα?

AUFGEBRACHT
03/05/2009, 17:06
Τέτοιες ταχύτητες είναι βούτυρο στο ψωμί του GS...Τί πρόβλημα να έχει;

DrBig
03/05/2009, 18:40
κοιτα κι αυτο (δεν εχω σχεση με τον πωλητη) αλλα αν ηθελα μηχανη στρητ για ταξιδια, φτηνη και ικανη θα την επερνα με κλειστα τα ματια.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=76103

zanny
04/05/2009, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos RG
Παλιά στο Τέξας είχε motion 'n style στην Μιχαλακοπουλου!

Ναί, μάλλον από εκεί θα το θυμάμαι..:a55:

Panos RG
04/05/2009, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanny
Ναί, μάλλον από εκεί θα το θυμάμαι..:a55:

ε καλά, κι εγω νόμιζα οτι είχε παλιά αλλά τελικά δεν υπήρξε ποτέ!:beer: