PDA

View Full Version : "Ετήσια εκδρομη 2009 - γκρουπ Βορείων"



Anty12
02/05/2009, 13:21
Λοιπόν ότι λέει ο τίτλος.
Υπάρχει ενδιαφέρον , ώστε να οργανώσουμε το πήγαινε και το έλα ?
Στην Καλαμπάκα , ακολουθούμε το πρόγραμμα των υπολοίπων..

Edit..:

Λοιπόν

Για την ώρα μαζί με μένα είναι και άλλοι 4-5.Μιλάμε για διήμερο.
Το γκρουπ θα φιξαριστεί και θα κλείσει δωμάτια τέλος της εβδομάδας(17/5)

Η διαδρομή που θα ακολουθήσουμε για όσους το σκέφτονται να ακολουθήσουν, είναι:

Ραντεβού και αναχώρηση από τα διόδια στα Μάλγαρα περίπου στις 10 το πρωί.
Εθνική μέχρι την Βέροια, έξοδος και στάση στη Αγία Βαρβάρα, στην καντίνα δίπλα στην λίμνη για τσιγάρο, έλεγχο, και μπινιλίκια στους γρήγορους.

Παίρνουμε την λίμνη του Αλιάκμονα παραλιακά από κάτω , περνάμε από πάνω από την λίμνη στο Πολύφυτο ,και στάση για καφέ στην Νεράιδα , πανοραμικά πάνω από την γέφυρα.(συν 120 χλμ περίπου)

Αναχώρηση , ανεφοδιασμός για όσους χρειάζεται στα Σέρβια (ακολουθούν 100 Χλμ. μέσα στο βουνό, και δεν ξέρουμε αν θα βρούμε βενζίνη στα χωριά) και πάμε προς Τρανόβαλτο, περνάμε έξω από Δεσκάτη , από Κονίσκο και βγαίνουμε Καλαμπάκα.

Η διαδρομή είναι περίπου 230 Χλμ. όλη επαρχιακή-βουνίσια άσφαλτος , και δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση θα είναι μετά τον χειμώνα , οπότε προσοχή μεγάλη.
Θα ανέβουμε μέχρι και 1000 μέτρα οπότε κανονίστε –όσοι ακολουθήσετε – τον εξοπλισμό.

Τα παραπάνω είναι μία πρώτη συζήτηση , και όλες γνώμες-ιδέες δεκτές.
Την διαδρομή , έχω καιρό να την κάνω , αλλά δεν νομίζω να ασχήμηναν τα βουνά.....

Αυτά προς το παρόν


Για επιστροφή σκεφτόμαστε από Ελασσόνα, πίσω πλευρά Ολύμπου, Κατερίνη και σπίτια μας

hercul
03/05/2009, 00:57
Μιλάμε για μονοήμερη ή για διήμερο? Εγώ μάλλον είμαι για μονοήμερο αλλά για σίγουρα θα ξέρω τις επόμενες μέρες! :wave2:

Anty12
06/05/2009, 15:43
Τι έγινε ρε καρντάσια.....κανείς δεν θα έρθει...:confused:
Μονάχο θα μΕ αφήκετε με τους χαμουτζήδες....:mad:

hercul
07/05/2009, 14:19
Χλωμό το βόρειο κλιμάκιο του moto.gr...

zolotas
07/05/2009, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercul
Χλωμό το βόρειο κλιμάκιο του moto.gr...

ψωνισαμε τζιπ ........ποια μηχανακια τωρα?:lol:

hercul
07/05/2009, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
ψωνισαμε τζιπ ........ποια μηχανακια τωρα?:lol:

Nαι μωρέ.... τις σκοτώστρες! :lol: :lol:

sakis46
11/05/2009, 13:17
Εαν ειναι να γινει κατι κανονιζουμε ενα ραντεβου π.χ. στις 9.30 το πρωι της κυριακης μολις περνας τα διοδια της χαλαστρας και οσοι πιστοι προσελθετε.

Anty12
11/05/2009, 15:35
Λοιπόν

Για την ώρα μαζί με μένα είναι και άλλοι 4-5.Μιλάμε για διήμερο.
Το γκρουπ θα φιξαριστεί και θα κλείσει δωμάτια τέλος της εβδομάδας.

Η διαδρομή που θα ακολουθήσουμε για όσους το σκέφτονται να ακολουθήσουν, είναι:

Ραντεβού και αναχώρηση από τα διόδια στα Μάλγαρα περίπου στις 10 το πρωί.
Εθνική μέχρι την Βέροια, έξοδος και στάση στη Αγία Βαρβάρα, στην καντίνα δίπλα στην λίμνη για τσιγάρο, έλεγχο, και μπινιλίκια στους γρήγορους.

Παίρνουμε την λίμνη του Αλιάκμονα παραλιακά από κάτω , περνάμε από πάνω από την λίμνη στο Πολύφυτο ,και στάση για καφέ στην Νεράιδα , πανοραμικά πάνω από την γέφυρα.(συν 120 χλμ περίπου)

Αναχώρηση , ανεφοδιασμός για όσους χρειάζεται στα Σέρβια (ακολουθούν 100 Χλμ. μέσα στο βουνό, και δεν ξέρουμε αν θα βρούμε βενζίνη στα χωριά) και πάμε προς Τρανόβαλτο, περνάμε έξω από Δεσκάτη , από Κονίσκο και βγαίνουμε Καλαμπάκα.

Η διαδρομή είναι περίπου 230 Χλμ. όλη επαρχιακή-βουνίσια άσφαλτος , και δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση θα είναι μετά τον χειμώνα , οπότε προσοχή μεγάλη.
Θα ανέβουμε μέχρι και 1000 μέτρα οπότε κανονίστε –όσοι ακολουθήσετε – τον εξοπλισμό.

Τα παραπάνω είναι μία πρώτη συζήτηση , και όλες γνώμες-ιδέες δεκτές.
Την διαδρομή , έχω καιρό να την κάνω , αλλά δεν νομίζω να ασχήμηναν τα βουνά.....

Αυτά προς το παρόν


Για επιστροφή σκεφτόμαστε από Ελασσόνα, πίσω πλευρά Ολύμπου, Κατερίνη και σπίτια μας

npat
11/05/2009, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Λοιπόν

Για την ώρα μαζί με μένα είναι και άλλοι 4-5.Μιλάμε για διήμερο.
Το γκρουπ θα φιξαριστεί και θα κλείσει δωμάτια τέλος της εβδομάδας.



Όσα άτομα τελικά κανονίσετε, μην ξεχάσετε να δηλώσετε εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=79288).

(Δηλώνετε είτε ένας-ένας ξεχωριστά είτε σας δηλώνει ο οργανωτής)

Anty12
11/05/2009, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Όσα άτομα τελικά κανονίσετε, μην ξεχάσετε να δηλώσετε εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=79288).

(Δηλώνετε είτε ένας-ένας ξεχωριστά είτε σας δηλώνει ο οργανωτής)

Μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα ενημερώσω για τα άτομα, μηχανές κτλ...:beer:

npat
11/05/2009, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Λοιπόν

...

Η διαδρομή που θα ακολουθήσουμε για όσους το σκέφτονται να ακολουθήσουν, είναι:

Ραντεβού και αναχώρηση από τα διόδια στα Μάλγαρα περίπου στις 10 το πρωί.
Εθνική μέχρι την Βέροια, έξοδος και στάση στη Αγία Βαρβάρα, στην καντίνα δίπλα στην λίμνη για τσιγάρο, έλεγχο, και μπινιλίκια στους γρήγορους.

Παίρνουμε την λίμνη του Αλιάκμονα παραλιακά από κάτω , περνάμε από πάνω από την λίμνη στο Πολύφυτο ,και στάση για καφέ στην Νεράιδα , πανοραμικά πάνω από την γέφυρα.(συν 120 χλμ περίπου)

Αναχώρηση , ανεφοδιασμός για όσους χρειάζεται στα Σέρβια (ακολουθούν 100 Χλμ. μέσα στο βουνό, και δεν ξέρουμε αν θα βρούμε βενζίνη στα χωριά) και πάμε προς Τρανόβαλτο, περνάμε έξω από Δεσκάτη , από Κονίσκο και βγαίνουμε Καλαμπάκα.

Η διαδρομή είναι περίπου 230 Χλμ. όλη επαρχιακή-βουνίσια άσφαλτος , και δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση θα είναι μετά τον χειμώνα , οπότε προσοχή μεγάλη.
Θα ανέβουμε μέχρι και 1000 μέτρα οπότε κανονίστε –όσοι ακολουθήσετε – τον εξοπλισμό.

Τα παραπάνω είναι μία πρώτη συζήτηση , και όλες γνώμες-ιδέες δεκτές.
Την διαδρομή , έχω καιρό να την κάνω , αλλά δεν νομίζω να ασχήμηναν τα βουνά.....

Αυτά προς το παρών




Για καλύτερη (μεταξύ σας) συνεννόηση θα συμβούλευα να κάνεις εντιτ το πρώτο ποστ του παρόντος του θρεντ βάζοντας και εκεί την διαδρομή, το πρόγραμμα, και τις συμμετοχές (που πρέπει να τις δηλώσεις και στο γενικο θρεντ με τις συμμετοχές, τα είπαμε αυτά)

:wave2:

Anty12
11/05/2009, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Για καλύτερη (μεταξύ σας) συνεννόηση θα συμβούλευα να κάνεις εντιτ το πρώτο ποστ του παρόντος του θρεντ βάζοντας και εκεί την διαδρομή, το πρόγραμμα, και τις συμμετοχές (που πρέπει να τις δηλώσεις και στο γενικο θρεντ με τις συμμετοχές, τα είπαμε αυτά)

:wave2:

Done

npat
22/05/2009, 08:28
Τελικά τι έγινε? Θα έχουμε κλιμάκιο απ' τον βορά?

:rolleyes:

Γιααα να βλέπω συμμετοχές...

:wave2:

Anty12
22/05/2009, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Τελικά τι έγινε? Θα έχουμε κλιμάκιο απ' τον βορά?

:rolleyes:

Γιααα να βλέπω συμμετοχές...

:wave2:

Από 'τι βλέπω (βλέπεις) συνονόματε ....μάπα το καρπούζι....:(
Και μάλλον και εγώ θα έρθω μόνος μου , την Κυριακή, για την βόλτα , και για να σας γνωρίσω..


Μα ούτε καν τα βαρύγδουπα ονόματα-μέλη του φλόρουμ να μην ενδιαφέρονται...τι διάολο... :confused:

TOMASKTM
28/05/2009, 18:50
σαββατο μεσημέρι κατα τις 3:30 θα βρεθούμε ΒΈΡΟΙΑ
tomasktm και stergios69.
Anty12 αν θες κανόνισε να έρθεις απο εκεί και να πάμε παρέα.