PDA

View Full Version : MotoGP Jerez



pan_ski
02/05/2009, 20:41
η πρώτη δεκάδα για αύριο, αναμένεται να είναι ένας ενδιαφέρον αγώνας, ο lorenzo φαίνεται αχτύπητος, προβλέπω πρώτο Lorenzo, μετά rossi, pedrosa και stoner με μία πιθανότητα τον pedrosa να πάρει δεύτερη από τον rossi.

1 99 Jorge LORENZO SPA Fiat Yamaha Team Yamaha 1'38.933 275.721
2 3 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team Honda 1'38.984 275.650 0.051
3 27 Casey STONER AUS Ducati Marlboro Team Ducati 1'39.415 272.796 0.482
4 46 Valentino ROSSI ITA Fiat Yamaha Team Yamaha 1'39.642 269.865 0.709
5 14 Randy DE PUNIET FRA LCR Honda MotoGP Honda 1'39.806 272.658 0.873
6 65 Loris CAPIROSSI ITA Rizla Suzuki MotoGP Suzuki 1'39.862 276.568 0.929
7 5 Colin EDWARDS USA Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 1'39.926 275.721 0.993
8 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Repsol Honda Team Honda 1'39.966 268.857 1.033
9 24 Toni ELIAS SPA San Carlo Honda Gresini Honda 1'40.112 276.003 1.179
10 7 Chris VERMEULEN AUS Rizla Suzuki MotoGP Suzuki 1'40.185 276.356 1.252

ελπίζω να μην έχει τόσο αέρα αύριο όσο σήμερα γιατί φαίνεται να επηρέασε μερικούς οδηγούς

ACAB
02/05/2009, 20:42
Tι ωρα το εχει?

pan_ski
02/05/2009, 20:45
στις 3, ΣΚΑΙ

DarKeGo
03/05/2009, 15:56
Mας μαγεψε ο θεός πάλι...

#46 for the win

vangelis 64
03/05/2009, 16:03
Πάει κι αυτός ο αγώνας....

Κατ' αρχήν να πω ότι σπάστηκα πολύ με την πτώση τού Λορένθο

δεύτερον,ένα μεγάλο μπράβο στον Ντε Πουνιέ για την εμφάνισή του,στον Μελάντρι για την παληκαριά του,που τον έφερε έκτο με ένα μη ανταγωνιστικό μηχανάκι
αλλά και στον Πεντρόσα που,αν και χτυπημένος,οδήγησε καταπληκτικά.

Μπράβο και στον Στόνερ που με προβληματικό φέρινγκ μπόρεσε και ήρθε τρίτος:rotflmao: και οδήγησε κάτω από αντίξοες συνθήκες(είχε άλλους μπροστά του):rotflmao:
Νταξ νέος είναι,θα κερδίσει πολλές BMW ακόμα αλλά να δούμε πότε θα μάθει να τρέχει σε αγώνες.

Μεγάλη απογοήτευση ο Σέτε μέχρι στιγμής.Κρίμα γι' αυτόν και την ιστορία του.

Τέλος για το γιατρό τι να πει κανείς...:a23: :a23:

Aggelos_SV
03/05/2009, 16:17
Γειά σου ρε Randy με τα κουνελάκια σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:beer: :beer:
Έφαγε όλες τις τούμπες μαζεμένες και τώρα με τον "σωστό" χορηγό σπέρνει!!!!!!

Φοβερό dogfighting μεταξύ Melandri,Capirex και Edwards παρότι λίγα μας έδειξαν... α ρε πστ μου,που 'ναι τα 990cc να δούμε skidmarks στις εξόδους...:sad:

Απορία:Στη Ducati (την εργοστασιακή) γιατί τρέχουν 2 μηχανάκια?Αφού μόνο ο Stoner το "πάει".Πεταμένα λεφτά ρε γαμώτο.

blueangel
03/05/2009, 16:21
Τι πέρασμα ήταν αυτό στη στροφή που του κανε του Pedrosa ρε παίδες!!!!:D ;) :a23: :a23: :a23: :a23: ΘΕΟΟΟΟΟΟΟΟΣ:a19:

Aggelos_SV
03/05/2009, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64

Μπράβο και στον Στόνερ που με προβληματικό φέρινγκ μπόρεσε και ήρθε τρίτος:rotflmao: και οδήγησε κάτω από αντίξοες συνθήκες(είχε άλλους μπροστά του):rotflmao:
Νταξ νέος είναι,θα κερδίσει πολλές BMW ακόμα αλλά να δούμε πότε θα μάθει να τρέχει σε αγώνες.



:nono:

Κάποιος άλλος δεν έχει μάθει (ακόμα) να τρέχει σε αγώνες και να πιέζει όταν δεν έχει λάστιχο.Για να πάρει κάποιος έναν αγώνα πρέπει πρώτα απ'όλα να μην πέσει.Και μετά του φταιγε το Μ1 και το κοπάναγε στο pit lane...:eek:


...α και μην ξεχνιόμαστε...
Randy ζούμε,"στιφάδο" να τις δούμε :rotflmao: :rotflmao:


162595

vassilis88
03/05/2009, 17:20
JEREZ IS ROSSI'S LAND
http://pix.crash.net/motorsport/710/PA582331.jpg

AKIS BUSA
03/05/2009, 17:28
πρωτον
ο 'αι'διατσιδης απογορευεται να εχει αποψη για το τι συμβαινει κατα την διαρκεια του αγωνα
να περιοριστει μονο σε αυτα που διαβαζει και του λενε τα επισημα 'δυκτια' για τα moto gp
και να ευχαριστει αυτους που του 'δωσανε' το δικαιωμα να εχει τους αγωνες και που εμεις
εχουμε την ατυχια να τον ακουμε (φαγανε και το eurospοrt) για παρτι του

το τι μ........ς λεει δεν της προλαβαινω και ουτε μπορω να της γραψω βεβαια γιατι ειναι τοσες πολλες

θα σταθω ομως σε μια, αν ο lorenzo πιστευει οτι επεσε απο προωρο ανοιγμα γκαζιου οπως ειπε
τοτε εγω ειμαι ο σειχης του μπουρνει!!!

επειδη δεν εχει καμια αγωνιστικη παιδια και οτι εχει κανει (λεζαντα και αλλα τετοια στα padock)
και που τα χρωσταει βεβαια σε αλλους δεν σημαινει οτι εχει και το αλοθι να λεει οτι αυτος γουσταρει

και θα τελειωσω με αυτο διοτι και αυτα που γραφω για παρτι του πολλα ειναι
να του πω πως ολα τα στησιματα τακτικες και σκεψης διαφορες ειναι μονο πριν τον αγωνα
και αυτα τελειος ακαδημαικα ακομα και σε αυτο το επιπεδο,περισσοτερο απο την πρωσοπικη
εμπειρια οδηγων και μηχανικων απο τις τοσες φορες που εχουν τρεξει στις ιδιες πιστες βγαζουν
και τα συμπερασματα τους καθε χρονια και κατα περισταση αναλογα τους κανονισμους και συνθηκες
απο την στιγμη που αναψουν τα φωτα και μετα πανε περοπατο ολα!!!
το μονο που καταφερνουν βαση "τακτικης" να κανουν οι οδηγοι ειναι να κρατανε την θεση τους αν δουν οτι το οριο τους για τον συγκεκριμενο αγωνα δεν παει παραπανω
ολα κρινονται καθε φορα απο την διαθεση και "φορμα" που εχει ο καθε οδηγος
ολα τα αλλα τα λενε διοτι κατι πρεπει να πουνε,οπως ας πουμε καποτε στα gp ο biagi
εφτεγαν ολα αλλα οχι εκεινος που το οριο του ηταν μεχρι εκει

οσοι απο εσας εχεται τρεξει σε αγωνα εστω και μια φορα η εχεται κανει πολλα track day
νομιζω με καταλαβενεται μεσα στην πιστα δεν σκεφτεσαι τιποτα απο τακτικες παρα μονο
πως θα περασεις τον μπροστινο σου καθε φορα
και πως αν δεις πως δεν τα καταφερνεις τι κανεις?
προαπαθεις να διατιρισεις την θεση σου χωρις να πεσεις!!!

με σεβασμο στο αθλημα akis busa

harvester
03/05/2009, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
πρωτον
ο 'αι'διατσιδης απογορευεται να εχει αποψη για το τι συμβαινει κατα την διαρκεια του αγωνα
να περιοριστει μονο σε αυτα που διαβαζει και του λενε τα επισημα 'δυκτια' για τα moto gp
και να ευχαριστει αυτους που του 'δωσανε' το δικαιωμα να εχει τους αγωνες και που εμεις
εχουμε την ατυχια να τον ακουμε (φαγανε και το eurospοrt) για παρτι του

το τι μ........ς λεει δεν της προλαβαινω και ουτε μπορω να της γραψω βεβαια γιατι ειναι τοσες πολλες

θα σταθω ομως σε μια, αν ο lorenzo πιστευει οτι επεσε απο προωρο ανοιγμα γκαζιου οπως ειπε
τοτε εγω ειμαι ο σειχης του μπουρνει!!!

επειδη δεν εχει καμια αγωνιστικη παιδια και οτι εχει κανει (λεζαντα και αλλα τετοια στα padock)
και που τα χρωσταει βεβαια σε αλλους δεν σημαινει οτι εχει και το αλοθι να λεει οτι αυτος γουσταρει

και θα τελειωσω με αυτο διοτι και αυτα που γραφω για παρτι του πολλα ειναι
να του πω πως ολα τα στησιματα τακτικες και σκεψης διαφορες ειναι μονο πριν τον αγωνα
και αυτα τελειος ακαδημαικα ακομα και σε αυτο το επιπεδο,περισσοτερο απο την πρωσοπικη
εμπειρια οδηγων και μηχανικων απο τις τοσες φορες που εχουν τρεξει στις ιδιες πιστες βγαζουν
και τα συμπερασματα τους καθε χρονια και κατα περισταση αναλογα τους κανονισμους και συνθηκες
απο την στιγμη που αναψουν τα φωτα και μετα πανε περοπατο ολα!!!
το μονο που καταφερνουν βαση "τακτικης" να κανουν οι οδηγοι ειναι να κρατανε την θεση τους αν δουν οτι το οριο τους για τον συγκεκριμενο αγωνα δεν παει παραπανω
ολα κρινονται καθε φορα απο την διαθεση και "φορμα" που εχει ο καθε οδηγος
ολα τα αλλα τα λενε διοτι κατι πρεπει να πουνε,οπως ας πουμε καποτε στα gp ο biagi
εφτεγαν ολα αλλα οχι εκεινος που το οριο του ηταν μεχρι εκει

οσοι απο εσας εχεται τρεξει σε αγωνα εστω και μια φορα η εχεται κανει πολλα track day
νομιζω με καταλαβενεται μεσα στην πιστα δεν σκεφτεσαι τιποτα απο τακτικες παρα μονο
πως θα περασεις τον μπροστινο σου καθε φορα
και πως αν δεις πως δεν τα καταφερνεις τι κανεις?
προαπαθεις να διατιρισεις την θεση σου χωρις να πεσεις!!!

με σεβασμο στο αθλημα akis busa
ρε φιλε πραγματικα μηπως εισαι λιγο ασχετος.
και στην τελικη εστιασου στον αγωνα και ασε το κοσμοπολιταν για τον διατσιδη.
οσο για το οτι δεν μπορεις να περασεις τον μπροστινο το καταλαβαινεις μονο στην τελευταια στροφη οχι 5 γυρους πριν το τελος και με 1 δευτερολεπτο αποσταση.
οπως και να χει ο ροσσι τα εραψε τα στοματακια και σας ζητα συγνωμη που αργησε :wave2:

pan_ski
03/05/2009, 23:10
o vale έτρεξε καταπληκτικό αγώνα και άξιζε τη νίκη, απλούστατα ήταν πολύ γρήγορος και τώρα παίρνει κεφάλι για το πρωτάθλημα όπου νομίζω είναι το μεγάλο φαβορί (όχι ότι περιμέναμε αυτόν τον αγώνα αλλά τέλος πάντων). Ο pedrosa έδειξε ότι αυτή η πίστα του πάει, έχει ένα πολύ καλό σερί και πήρε χρήσιμους βαθμούς για το πρωτάθλημα. Ο stoner απλώς δεν είχε την ταχύτητα, θεωρώ πως πέτυχε ότι καλύτερο μπορούσε δεδομένου ότι είναι μία πίστα που δεν πάει τα ντουκάτια, πήρε χρήσιμους βαθμούς και είμαι βέβαιος πως σύντομα θα διεκδικεί πάλι νίκες παραμένωντας ο βασικός ανταγωνιστής του vale. για τον lorenzo, τι να πεις, πίεζε χωρίς να έχει μπροστινό, και έπεσε. Ο stoner δήλωσε στο bbc ότι και αυτός έχανε το μπροστινό σχεδόν σε κάθε γύρο με τον lorenzo πίσω του και ότι σύντομα θα έκοβε ρυθμό για να μην πέσει αλλά τον πρόλαβε o lorenzo! μεγάλο μπράβο στον melandri, κρίμα που δεν έχει πιο ανταγωνιστικό μηχανάκι για να μπορεί να κυνηγάει νίκες. Έχει πλάκα που μερικοί καβάλησαν παπάκι και νομίζουν πως μπορούν να ειρωνεύονται οδηγούς motogp, απλώς παραπέμπω στη γνωστή ατάκα του clint eastwood περί γνώμεων

makis206
03/05/2009, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Πάει κι αυτός ο αγώνας....

Mε κάλυψες απόλυτα και σ'ευχαριστώ βρε Βαγγέλη γιατί βαριόμουνα να γράφω :lol:

Πάνω απ'όλα:

Respect στον γιατρό
Respect στον Pedrosa
Κρίμα για τον Lorenzo, ήθελα πολύ να τον δω να μάχεται με το μαλακιστήρι:lol:, αν προλάβαινε βέβαια..

Πολύ όμορφος αγώνας, γιορτή !

:beer:

extremist
03/05/2009, 23:55
Θα συμφωνήσω με τον Άκι..Ειδήσεις το έχουνε καταντήσει το θέμα,μόνο τα δικά τους λένε.
Άξιος ο vale και αρκετά ανεβασμένος ο Pedrosa κατ'εμέ. :) :ninja:

vangelis 64
04/05/2009, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
γιατί βαριόμουνα να γράφω Να γραφτεί στα χρονικά παρακαλώ.:rotflmao: :rotflmao:

Πάντως στη Laguna Seca αναμένεται σφαγή.:D :smokin: συμφωνείτε κύριε;

+Arxiereas+
04/05/2009, 00:09
Ένας Rossi από τα παλιά...
Ωραίος αγώνας, o Pedro μας κέρδισε για άλλη μια φορά (πολύ cool το παλικάρι), o Stoner έκανε έναν τίμιο αγώνα ενώ ο Lorenzo παρα-σύρθηκε λόγο έδρας...
Μικρά παιδιά είναι, θα τρέξουν, θα πέσουν, θα χτυπήσουν, θα ξανασηκωθούν, θα ξανατρέξουν...

Πλακα είχε όμως. Ο ένας κοπανούσε το yamaha, ο άλλος το φιλούσε! :p

+1 στον akis...

Akis... είναι ένα κουμπάκι που γράφει mute ρε man! :rotflmao:

el_hymador
04/05/2009, 00:16
Παντως οσο παει γινονται και πιο ενδιαφεροντες οι αγωνες...

Στο Qatar ηταν απιστευτα βαρετος...

Στο Motegi ετσι και ετσι...

και στη Jerez αρκετα καλος...

στη βαθμολογια δεν υπαρχουν μεγαλες διαφορες οποτε ολα δειχνουν οτι θα πεσει πολυ ξυλο στη συνεχεια...

Πιστευω οτι ο μονο αντιπαλος αυτη τη στιγμη για το Rossi ειναι ο Lorenzo...τους αλλους τους εχει για τη πλακα του.

makis206
04/05/2009, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Να γραφτεί στα χρονικά παρακαλώ.:rotflmao: :rotflmao:
Πάντως στη Laguna Seca αναμένεται σφαγή.:D :smokin: συμφωνείτε κύριε;

Επίτηδες το κάνει ο σαδιστής :lol:

Σφαγή αναμένεται απ'την τρίτη θέση και μετά, ο Ρόσσι θα φύγει χαλαρά, έχει μάθει να κόβει δρόμο σε πολύ καλό σημείο μάλιστα:lol: και ο Lorenzo θα περιμένει τον Perdosa να κουραστεί για να περάσει στη δεύτερη θέση άνετος, ο Στόνερ θα προσπαθήσει να κόψει δρόμο απ'τα λημέρια του γιατρού αλλά θα πάρει τα @@ μας και θα δούμε τις μάχες που θ'αφήσει ανάμεσα στους Μελάντρι Καπιρόσι Έντουαρντς και και Ντε Πουνιέ για την 4η θέση, not bad not bad at all..:lol:

vangelis 64
04/05/2009, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Επίτηδες το κάνει ο σαδιστής :lol:

Σφαγή αναμένεται απ'την τρίτη θέση και μετά, ο Ρόσσι θα φύγει χαλαρά, έχει μάθει να κόβει δρόμο σε πολύ καλό σημείο μάλιστα:lol: και ο Lorenzo θα περιμένει τον Perdosa να κουραστεί για να περάσει στη δεύτερη θέση άνετος, ο Στόνερ θα προσπαθήσει να κόψει δρόμο απ'τα λημέρια του γιατρού αλλά θα πάρει τα @@ μας και θα δούμε τις μάχες που θ'αφήσει ανάμεσα στους Μελάντρι Καπιρόσι Έντουαρντς και και Ντε Πουνιέ για την 4η θέση, not bad not bad at all..:lol: Μην αφήνεις απ' έξω τον Έντουαρντς.{λέμε τώρα):D Μεγάλη υπόθεση να τρέχεις σε πίστα που ξέρεις
Με τον Χέιντεν δεν ξέρω τι γίνεται αλλά μοιάζει μάλλον λίγος.

Ο δόχτορας πάντως,με ένα σωστό στήσιμο,δεν πρέπει να έχει πρόβλημα.:winka:

vassilis88
04/05/2009, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Πιστευω οτι ο μονο αντιπαλος αυτη τη στιγμη για το Rossi ειναι ο Lorenzo...τους αλλους τους εχει για τη πλακα του.

:nono: :nono: :nono: :nono:

στονερ. πιο σταθερος, πιο εγκρατης, ηδη πρωταθλητης, συνηθως εκνευριστικα γρηγοροτερος απ τους υπολοιπους, κ πιο εμπειρος, κυριως στο head-to-head με το ροσσι.


απο το τοπικ της ιαπωνιας :D

Αρχικά δημιουργήθηκε από marmel.gr

παντως εδειξε τα δοντια του στον γιατρο τι εχει να τραβηξει στην ισπανια...

:a5: :a5: :a5: :a5:

vangelis 64
04/05/2009, 00:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
κ πιο εμπειρος, κυριως στο head-to-head με το ροσσι. Ορίστε;:eek: :eek:

vassilis88
04/05/2009, 00:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Ορίστε;:eek: :eek:

ε ναι.. εννοω, τον ξερει τον ροσσι καλυτερα, εχουν βρεθει πολλες φορες σε μαχη τα δυο τους.:D ο λορεντσο δν εχει κοντραριστει ακομα σοβαρα με το ροσσι.

makis206
04/05/2009, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Μην αφήνεις απ' έξω τον Έντουαρντς.{λέμε τώρα):D Μεγάλη υπόθεση να τρέχεις σε πίστα που ξέρεις
Με τον Χέιντεν δεν ξέρω τι γίνεται αλλά μοιάζει μάλλον λίγος.
Ο δόχτορας πάντως,με ένα σωστό στήσιμο,δεν πρέπει να έχει πρόβλημα.:winka:

Τον είχα ξεχάσει τον Έντουαρντς αλλά έκανα edit το οποίο συμπεριέλαβες και στην παράθεση :lol:

Με τον Χέιντεν δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται φέτος, τώρα θα μου πεις από Χόντα σε Ντουκάτι...:lol:

Για τον Ρόσσι συμφωνώ, τον έχω σχεδόν σίγουρο αν και ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί, το καλό είναι ότι το πρωτάθλημα αρχίζει ν'αποκτάει μεγάλο ενδιαφέρον κι είναι ακόμα νωρίς για προβλέψεις..
Χαίρομαι πολύ που έχουν αρχίσει αρκετοί να δείχνουν τα νύχια τους πάντως, μακάρι να συνεχίσουμε να βλέπουμε αγώνες ισάξιου ενδιαφέροντος με του σημερινού, μακάρι !


:beer: :beer:

vangelis 64
04/05/2009, 01:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
ε ναι.. εννοω, τον ξερει τον ροσσι καλυτερα, εχουν βρεθει πολλες φορες σε μαχη τα δυο τους.:D Γνώμη μου είναι πως στη μάχη ρόδα με ρόδα ο Στόνερ δεν έχει καμμία τύχη.
Κι αυτό γιατί δεν έχει την ψυχολογία για τέτοιες μάχες,όπως έχει δείξει.Όταν και αν την αποκτήσει,το συζητάμε.
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
ο λορεντσο δν εχει κοντραριστει ακομα σοβαρα με το ροσσι. Σωστό αλλά δεν λέει και πολλά αυτό,εφ' όσον ο Λορένθο μάθει πότε και πού πρέπει να πιέζει-όπως πολύ σωστά είπε κι ο Άγγελος παραπάνω.

vangelis 64
04/05/2009, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Τον είχα ξεχάσει τον Έντουαρντς αλλά έκανα edit το οποίο συμπεριέλαβες και στην παράθεση :lol:
Μωρέ πιο γρήγορος από τον Έντουαρντς μού φαίνεσαι ελόγου σου.:rotflmao:

AKIS BUSA
04/05/2009, 05:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
ρε φιλε πραγματικα μηπως εισαι λιγο ασχετος.
και στην τελικη εστιασου στον αγωνα και ασε το κοσμοπολιταν για τον διατσιδη.
οσο για το οτι δεν μπορεις να περασεις τον μπροστινο το καταλαβαινεις μονο στην τελευταια στροφη οχι 5 γυρους πριν το τελος και με 1 δευτερολεπτο αποσταση.
οπως και να χει ο ροσσι τα εραψε τα στοματακια και σας ζητα συγνωμη που αργησε :wave2:
το αν ειμαι ασχετος η οχι θα στο πω αμεσως
πρωτον για τον διατσιδη και τον καθε διατσιδη χωρις να εχω κατι πρωσοπικο με τον ανθρωπο
εχω δικαιωμα οπως ολοι σας να εκφρασω την αποψη μου ελευθερα για αυτα που δημοσια λεει

δευτερον
για τον μπροστινο που καθε φορα θελεις να περασεις ενοω το εξης λοιπον
ξεκινας ας πουμε 8ος στην εκινηση ποιον πρεπει να περασεις πρωτα?
τον 7ο φυσικα ασ πουμε λοιπον οτι παλεβεις αλλα για διαφορους λογους δεν μπορεις να τον περασεις και βλεπεις πως αν πιεσεις παραπανω κυνδινευεις να εχεις πτωση και να εισαι
εκτος αγωνα τι θα κανεις?
θα προσπαθησεις να κρατησεις λοιπον την θεση αυτη που εχεις
δεν χρειαζεται λοιπον παντα φιλε και απαραιτητα να φτασεις στην τελευταια στροφη για να καταλαβεις οτι δεν μπορεις να τον περασεις τον μπροστινο σου

και φυσικα δεν μιλαω για κανεναν ειδικα οδηγο και για
κανεναν ειδικα αγωνα
μιλαω για γενικα την φιλοσοφια και ψυχιλογια των αγωνων

πιστευω να με καταλαβες και σου απανταω αληθινα και χωρις ταση εχθρικη
διοτι ουτε σε ξερω ουτε εχω να χωρισω κατι μαζι σου

τωρα σε καποιους που απαντανε ειρωνικα καλο θα ηταν να τα λενε πιο ευθεως οπως ο φιλος , διαλογο κανουμε και δεν προσπαθουμε να "περασουμε" ο ενας τον αλλον

αυτα αν θελεις καποιος μπορουμε να τα κανουμε αλλου!!

fzr1000exup
04/05/2009, 08:17
Πάντως μακράν συγχαρητήρια στον Dani που είναι τραυματισμένος και πάει τόσο καλά ,ακόμα και στον προηγούμενο αγώνα κατάφερε τα ακατόρθωτα (μην ξεχνάμε τι είχε πάθει πριν ένα μηνά ΜΟΝΟ).
Ο Melandri αξίζει πολλά παραπάνω σαν οδηγός , χωρίς καθόλου δοκιμές και είναι μέσα στην 6αδα. . αυτό τα λέει όλα .Ο Stoner φαίνετε πως φέτος έχει ωριμάσει περισσότερο από ποτέ και ξέρει πλέον να χειρίζεται το όριο του χωρίς απρόσμενα(μα και αυτή άλλαξαν το fairing στην μοτοσυκλέτα όταν μια μαγική συνταγή δουλεύει δεν την πειράζεις).
Ο Rossi απλά είναι προς παραδειγματισμό και μόνο. Ο Lorenzo έδωσε πολύ άσχημη εικόνα με την συμπεριφορά του , έπρεπε να σκεφτεί πως δεν είναι μόνο ένας αγώνας όλο το πρωτάθλημα .Ελπίζω με αυτό το λάθος του να ωριμάσει .

Ο Dovi παρόλο την έξοδο του κατάφερε και ανέβηκε πάλι..


Όλα τα λεφτά το προσπέρασμα του CAPIREX στον MELANDRI!!!!! Σα να του λέγε να σε περάσω για λίγο γιατί ο COLIN μπροστά μας πηγαίνει καροτσάκι.. Απίστευτος τάπα πλαγιασμένος και του κάνει και την χειρονομία με την καλή έννοια φυσικά.

pan_ski
04/05/2009, 08:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Γνώμη μου είναι πως στη μάχη ρόδα με ρόδα ο Στόνερ δεν έχει καμμία τύχη.
Κι αυτό γιατί δεν έχει την ψυχολογία για τέτοιες μάχες,όπως έχει δείξει.

friendly reminder, cat 2007, Chn 2007

το 'καμία τύχη' δεν ισχύει, το 'έχει περισσότερες πιθανότητες ο vale' ισχύει

vangelis 64
04/05/2009, 08:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski
friendly reminder, cat 2007, Chn 2007

το 'καμία τύχη' δεν ισχύει, το 'έχει περισσότερες πιθανότητες ο vale' ισχύει Οκ,σωστός...δεν είμαι και απόλυτος.Απλά πιστεύω πως το ταλέντο και ψυχή τού γιατρού απέχουν πολύ από τού Στόνερ.

Θυμίσου πρόπερσυ στο Μουτζέλο,που ο Στόνερ δεν είχε αντίπαλο.Σ' αυτήν την πίστα με την τεράστια ευθεία ο Ρόσι κέρδισε εύκολα με μηχανάκι μπουρδέλο.(σε σχέχη με το ντουκάτι):beer:

fotisdragon
04/05/2009, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από fzr1000exup
Όλα τα λεφτά το προσπέρασμα του CAPIREX στον MELANDRI!!!!! Σα να του λέγε να σε περάσω για λίγο γιατί ο COLIN μπροστά μας πηγαίνει καροτσάκι.. Απίστευτος τάπα πλαγιασμένος και του κάνει και την χειρονομία με την καλή έννοια φυσικά.

Χαχαχαχα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Ναι ρε παιδιά και εγώ μόλις είδα τη χειρονομία έπεσα κάτω απο τα γέλια, κρίμα στον Κάπι που έμπλεξε εκεί μέσα και δε μπόρεσε να κάνει κάτι καλύτερο
Τρομερός αγώνας πάντως, όποιος (αν τυχόν ποτέ) είχε αμφιβολία για τον Vale πιστεύω μετά τη jerez δεν μπορεί να πεί τίποτα...
Δε το περίμενα κάτι τέτοιο στη jerez (Να φανταστείτε εγώ Pedrosa στοιχημάτισα, και τελικά έμεινα μλκς)
Όσο για το Διατσίδη, δε ξέρω ρε παίδες, εγω racing.skai βλέπω muted (και παράλληλα ακούω βρετανική περιγραφή απο ράδιο), απλά δε τη παλεύει ο άνθρωπος
:wave2:

gavos
04/05/2009, 11:48
Highlight του αγώνα για μένα ήταν η φάση που ο Πεδρόσα έδωσε το χέρι στο Ρόσσι αμέσως μετά τον τερματισμό, ήταν τόσο εγκάρδιος ο τρόπος του που κόλλησα, ένα μεγάλο μπράβο στον Ντάνι πρέπει να είναι γαμώ τα παιδιά αν και δεν το εκδηλώνει.

Από την άλλη ο Λορένθο δε μου αρέσει και πολύ. Άσχετο αλλά ο τρόπος που ξέσπασε στη μηχανή του δε μου άρεσε καθόλου, δεν είναι ο μόνος που το έχει κάνει αυτό, αλλά από τότε που παρακολουθώ μότο τζιπι δε θυμάμαι ποτέ το Ρόσσι να βαράει τη μηχανή του, είτε του έφταιγε είτε όχι. Λεπτομέρεια οκ.

super_toto
04/05/2009, 12:30
Πάντως οφείλουμε να πουμε ότι ο Διατσίδης έχει βελτιωθεί φέτος. Προφανώς η παρεϊστικη ατμόσφαιρα στην ΕΤ3 με τον Σκλαβενίτη τον έκανε να μεταδίδει αρκετά χαλαρά και πέταγε αρκετές άσχετες μπαρούφες lifstyle και άλλα τέτοια. Ο Χουντρας λογικό είναι να κολάει λίγο δεν είναι και εύκολο ξαφνικά να γίνεις sportscaster . Ας του δωσουμε λίγο χρόνο.

Όσο για τον αγώνα θύμισε παλιες εποχές με τον Ρόσι να καταπίνει του πάντες σιγά σιγά. Χάρηκα πολύ τον Πεδρόσα αν και νομίζω ότι ποτέ δεν θα βγει νικητής όταν μπει σε μάχη. Δεν το έχει. Ποτε δεν ξερεις όμως.

Κρίμα για Λορενθο. Νόμιζα ότι μετά τις περσινές σαβούρδες θα είχε βάλει μυαλό. Φαίνεται ότι θέλει ακόμα. Ενώ ο Στόνερ έδειξε ωριμος αφού μαζεψε τα ποντάκια.

vassilis88
04/05/2009, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gavos
Highlight του αγώνα για μένα ήταν η φάση που ο Πεδρόσα έδωσε το χέρι στο Ρόσσι αμέσως μετά τον τερματισμό, ήταν τόσο εγκάρδιος ο τρόπος του που κόλλησα, ένα μεγάλο μπράβο στον Ντάνι πρέπει να είναι γαμώ τα παιδιά αν και δεν το εκδηλώνει.

Από την άλλη ο Λορένθο δε μου αρέσει και πολύ. Άσχετο αλλά ο τρόπος που ξέσπασε στη μηχανή του δε μου άρεσε καθόλου, δεν είναι ο μόνος που το έχει κάνει αυτό, αλλά από τότε που παρακολουθώ μότο τζιπι δε θυμάμαι ποτέ το Ρόσσι να βαράει τη μηχανή του, είτε του έφταιγε είτε όχι. Λεπτομέρεια οκ.

ο ροσσι κ ο ντανι πρεπει να χουν αμοιβαια συμπαθεια κ φαινεται, δες κ μετα το τελος του αγωνα περσι στη σεπανγκ, την αντιδραση του ροσσι στο παρκ φερμε. παλι το 1-2 ειχαν κανει.

για το λορενθο +1

η Μ1 εφταιγε δλδ?:mad:

AKIS BUSA
04/05/2009, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arximandritis
Ένας Rossi από τα παλιά...
Ωραίος αγώνας, o Pedro μας κέρδισε για άλλη μια φορά (πολύ cool το παλικάρι), o Stoner έκανε έναν τίμιο αγώνα ενώ ο Lorenzo παρα-σύρθηκε λόγο έδρας...
Μικρά παιδιά είναι, θα τρέξουν, θα πέσουν, θα χτυπήσουν, θα ξανασηκωθούν, θα ξανατρέξουν...

Πλακα είχε όμως. Ο ένας κοπανούσε το yamaha, ο άλλος το φιλούσε! :p

+1 στον akis...

Akis... είναι ένα κουμπάκι που γράφει mute ρε man! :rotflmao:
το ξερω αδελφε εχεις δικιο αλλα ετσι χανω και τον ηχο των μοτερ!! και την ολη ατμοσφαιρα!!!

idi
04/05/2009, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από fzr1000exup

Όλα τα λεφτά το προσπέρασμα του CAPIREX στον MELANDRI!!!!! Σα να του λέγε να σε περάσω για λίγο γιατί ο COLIN μπροστά μας πηγαίνει καροτσάκι.. Απίστευτος τάπα πλαγιασμένος και του κάνει και την χειρονομία με την καλή έννοια φυσικά.

μονο που δεν εγραψες και πως τους ξαναπερασε ολους αυτους παλι ο τρελο-marco..... σουβλακι! :D :D :D :D :D

spyro
04/05/2009, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Πάντως οφείλουμε να πουμε ότι ο Διατσίδης έχει βελτιωθεί φέτος. Προφανώς η παρεϊστικη ατμόσφαιρα στην ΕΤ3 με τον Σκλαβενίτη τον έκανε να μεταδίδει αρκετά χαλαρά και πέταγε αρκετές άσχετες μπαρούφες lifstyle και άλλα τέτοια. Ο Χουντρας λογικό είναι να κολάει λίγο δεν είναι και εύκολο ξαφνικά να γίνεις sportscaster . Ας του δωσουμε λίγο χρόνο.


+1050 :beer:

ελεος πια με όλων των ειδών γκρίνιας σε όλα sport-forum για τα αντιστοιχα tv-sportcasting τους. Οπου και να κοιτάξεις/διαβάσεις σε ελληνικά Forum όλο γκρινια και παράπονα για τις μεταδόσεις των αθλημάτων τους στην τηλεόραση. :yuck:

AKIS BUSA
04/05/2009, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
+1050 :beer:

ελεος πια με όλων των ειδών γκρίνιας σε όλα sport-forum για τα αντιστοιχα tv-sportcasting τους. Οπου και να κοιτάξεις/διαβάσεις σε ελληνικά Forum όλο γκρινια και παράπονα για τις μεταδόσεις των αθλημάτων τους στην τηλεόραση. :yuck:
να σου πω την αληθεια δεν εχεις αδικο αλλα ξερεις τι γινεται εχουν στην ελλαδα ειδικα
την μανια ολοι αυτοι που μεταδιδουν ολων των ειδων αγωνες να νομιζουν οτι απευθηνονται
σε "πιθηκους" οι περισσοτεροι δε για να μην πω ολοι δεν εχουν ακουμπισει καν στην ζωη τους
μπαλλα ας πουμε,δεν εχουν δει καν πως ειναι η πιστα, δεν εχουν μπει ποτε σε πισινα,σε παρκε και ουτο καθ'εξης
το οτι εισαι αθλητικογραφος ως επαγγελμα δεν σημαινει οτι εισαι και ειδικος
για παραδειγμα θα σου πω αυτο που αναγκαστικε να τους πει ο προπονητης του παο στο μπασκετ,"και εγω παω ειπε στα μπουζουκια τοσα χρονια μπουζουκι ομως δεν εχω μαθει να παιζω ομως!!'
θελω να πω πως ας μεταδωσουν τον οποιο αγωνα τους εχουν δωσει να μεταδωσουν
αλλα σαν περιγραφει και μονο μην μπαινουν σε ειδικα θεματα ως οι γνωστες και ιδιμονες
του εκαστοτε αθληματος

ποσο μαλλον σε μηχανοκινητο αθλητισμο που εχουν' μαυρα μεσανυχτα'
και τελος παντων ο χουντρας ασχολειτε και καποια χρονια με το ειδος λογο του περιοδικου του
ο αλλος ανακαλυψε την 'αμερικη' ξαφνικα και τα εμαθε ολα?
και βεβαια μην μου πειτε παλι για μανιες και εμπαθειες.πρεπει σε αυτη την χωρα καποτε
να λεμε και την αληθεια μπας και την 'ακουσουν'
εχω κουραστει να ακουω βλακες μπουλιδες του καναπε

super_toto
04/05/2009, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
να σου πω την αληθεια δεν εχεις αδικο αλλα ξερεις τι γινεται εχουν στην ελλαδα ειδικα
την μανια ολοι αυτοι που μεταδιδουν ολων των ειδων αγωνες να νομιζουν οτι απευθηνονται
σε "πιθηκους" οι περισσοτεροι δε για να μην πω ολοι δεν εχουν ακουμπισει καν στην ζωη τους
μπαλλα ας πουμε,δεν εχουν δει καν πως ειναι η πιστα, δεν εχουν μπει ποτε σε πισινα,σε παρκε και ουτο καθ'εξης
το οτι εισαι αθλητικογραφος ως επαγγελμα δεν σημαινει οτι εισαι και ειδικος
για παραδειγμα θα σου πω αυτο που αναγκαστικε να τους πει ο προπονητης του παο στο μπασκετ,"και εγω παω ειπε στα μπουζουκια τοσα χρονια μπουζουκι ομως δεν εχω μαθει να παιζω ομως!!'
θελω να πω πως ας μεταδωσουν τον οποιο αγωνα τους εχουν δωσει να μεταδωσουν
αλλα σαν περιγραφει και μονο μην μπαινουν σε ειδικα θεματα ως οι γνωστες και ιδιμονες
του εκαστοτε αθληματος

ποσο μαλλον σε μηχανοκινητο αθλητισμο που εχουν' μαυρα μεσανυχτα'
και τελος παντων ο χουντρας ασχολειτε και καποια χρονια με το ειδος λογο του περιοδικου του
ο αλλος ανακαλυψε την 'αμερικη' ξαφνικα και τα εμαθε ολα?
και βεβαια μην μου πειτε παλι για μανιες και εμπαθειες.πρεπει σε αυτη την χωρα καποτε
να λεμε και την αληθεια μπας και την 'ακουσουν'
εχω κουραστει να ακουω βλακες μπουλιδες του καναπε

Ε είσαι λίγο άδικος τώρα.
Τα έχω βάλει πολλές φορές με τον Διατσίδη αλλά μην τον λέμε και άσχετο.
Ξέρεις εσυ πολλούς πιο σχετικούς από τον Διατσίδη στην Ελλάδα? Μάλιστα όταν αυτός έφερε το motogp στην Ετ3 το 99% των Ελλήνων μόνο για F1 ήξερε.
Και σε αγώνες έχει τρέξει και γνώση έχει. Αλλά σε ξαναρωτάω. Υπάρχουν πολλοί καλύτεροι στην Ελλάδα?

spyro
04/05/2009, 15:26
εν μερη εχεις δικιο ρε συ Ακη, αλλά..
έχω ζησει 8 χρόνια στην πρωτεύουσα του sportscasting (ΝΥ) με εκατοντάδες κανάλια καλωδιακά και μη να εκπέμπουν 24ωρες το 24αρο αγώνες απο ποδόσφαιρο μεχρι Badminton και από snowboarding μεχρι speedball Και εχω γνωρίσει απο κοντά το τι σημαίνει επαγγελματικό sportcasting.

Τα πρόβληματα στο sportcasting ειναι 2:

1. δεν ειναι οι γνώσεις αλλά η ικανότητα αναμετάδοσης και μεταφοράς ενός "αγωνιστικού κλίματος" αυτό που κάνει μια αναμετάδοση πετυχημένη. Ολο αυτο που βλέπουμε στην τηλεόραση ειναι καταρχάς ενα show και ο καλύτερος sportcaster δεν ειναι αυτός που ξέρει τα περισσότερα για το άθλημα αλλά αυτος που ξέρει τι σημαίνει τηλεόραση και live αναμετάδοση.

Το ταλέντο της αναμετάδοσης ειναι μια εντελώς διαφορετική ιστορία απο το επίπεδο γνώσεων επι συγκεκριμένου αθλήματος. Αυτο το ταλέντο-γνώση θα έρθει στον Χούντρα με τον καιρό όπως ειπε και ο φίλος πιο πάνω, οπως έρχεται σιγά σιγά στον Διατσίδη με τους αγώνες.

Για μένα απο επίπεδο γνώσεων και ο Διατσίδης και ο Χούντρας μια χαρά ειναι. Τώρα για μερικούς απο εσάς εδω μέσα οι οποίοι ουκ ολίγες φορές εχουν αποδείξει το μέγεθος των γνώσεων περι μηχανολογικών θεμάτων μπορεί να μην ειναι αλλά να ξέρεται οτι ο μέσος του τηλεθεατή δεν εχει ανάγκη απο αυτές τις λεπτομέρειες.

Κάποιος ή κάποιοι εχουν μεταφέρει στον τύπο που κάνει αναμεταδόσεις F1 στον Αντένα πια και παλιότερα στον Άλφα, αυτά που προανέφερα. Γιαυτο τον βλέπεις να ωρύεται και να χτυπιέται φέτος κάθε φορά που έχουμε εκκίνηση και προσπέραση μπας και προσδώσει ένα κλιμα υπερθεάματος. Φυσικά αυτος ωρύεται τόσο πολύ που σε κάνει να πατάς “mute” γιατι δεν τον αντέχεις :cry: αλλα αυτο ειναι άλλη η ιστορία

2. Όταν μεταδίδει ενας αμερικάνος στην τηλεόραση έχει minimum 5-6 άτομα τριγύρω του που τον υποστηρίζουν για την αναμετάδοση + ένα κανάλι ολόκληρο με αμέτρητο ανθρώπινο δυναμικό που όλοι μαζι υποστηρίζουν την αναμετάδοση. Κατι μου λέει οτι στον Skai οτι πέρα απο το Τεχνικό προσωπικό στο Studio κανείς δεν υποστηρίζει τους αναμεταδότες. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα ο sportcaster να προσπαθεί να αντλήσει πληροφορίες από monitors και παράλληλα να προσπαθήσει μιλάει στο κοινό συγχρονισμένος με το τι βγάνει στον αέρα…..

Άντε γεια αμα δεν υποστηρίζεσαι :lol:

fotisdragon
04/05/2009, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
να σου πω την αληθεια δεν εχεις αδικο αλλα ξερεις τι γινεται εχουν στην ελλαδα ειδικα
την μανια ολοι αυτοι που μεταδιδουν ολων των ειδων αγωνες να νομιζουν οτι απευθηνονται
σε "πιθηκους" οι περισσοτεροι δε για να μην πω ολοι δεν εχουν ακουμπισει καν στην ζωη τους
μπαλλα ας πουμε,δεν εχουν δει καν πως ειναι η πιστα, δεν εχουν μπει ποτε σε πισινα,σε παρκε και ουτο καθ'εξης
το οτι εισαι αθλητικογραφος ως επαγγελμα δεν σημαινει οτι εισαι και ειδικος
για παραδειγμα θα σου πω αυτο που αναγκαστικε να τους πει ο προπονητης του παο στο μπασκετ,"και εγω παω ειπε στα μπουζουκια τοσα χρονια μπουζουκι ομως δεν εχω μαθει να παιζω ομως!!'
θελω να πω πως ας μεταδωσουν τον οποιο αγωνα τους εχουν δωσει να μεταδωσουν
αλλα σαν περιγραφει και μονο μην μπαινουν σε ειδικα θεματα ως οι γνωστες και ιδιμονες
του εκαστοτε αθληματος

ποσο μαλλον σε μηχανοκινητο αθλητισμο που εχουν' μαυρα μεσανυχτα'
και τελος παντων ο χουντρας ασχολειτε και καποια χρονια με το ειδος λογο του περιοδικου του
ο αλλος ανακαλυψε την 'αμερικη' ξαφνικα και τα εμαθε ολα?
και βεβαια μην μου πειτε παλι για μανιες και εμπαθειες.πρεπει σε αυτη την χωρα καποτε
να λεμε και την αληθεια μπας και την 'ακουσουν'
εχω κουραστει να ακουω βλακες μπουλιδες του καναπε

Εγώ πάντως μόλις κατέβασα και είδα τον αγώνα πάλι απο τη μετάδοση του BBC Sports, και τί να σας πώ, λές και έβλεπα άλλον αγώνα... Το καταευχαριστήθηκα, στο BBC είναι πολύ ψαγμένοι, ότι και να κάνει ο Σκαι και ο 2Δ το BBC δε το φτάνουν με τη καμία
(Και ήμαρτον, ρε φίλε, σου δίνουν το HP2 με μικρόφωνο στη κάμερα να κάνεις γύρο+περιγραφή της πίστας και εσύ τη βλέπεις Schwanz και μου βάζεις και χρονομέτρηση κάτω αριστερά ενώ οι γραμμές σου είναι σα μουτζούρες 3χρονου;;;; Δες τον Harris, πόσο ωραία το πήρε, έκανε χαλαρά γύρο και σε κάθε στροφή full περιγραφή το παλικάρι, εδώ έχουμε την τάδε ταχύτητα, εδώ πέρσι ο Edwards πέρασε τον Vermeulen, εδώ ο Rossi πέρασε το Gibernau κλπ.....
Και εσύ ρε κάμμα Χούντρα, αμα δε ξέρεις κάποια πραγματάκια, αστο να πάει στην ευχή, μη τα σχολιάζεις και όλα.... Πώς γίνεται ο Rossi να χάλασε τη ψυχολογία του Gibernau με εκείνο το (επικό) προσπέρασμα για τον υπόλοιπο αγώνα αφού το έκανε ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ γύρο ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ στροφή;;;
Να σου δείχνει onboard Lorenzo να χάνει το μπροστινό και να φωνάζεις "O ROSSI ΕΠΕΣΕ!!!" ;;;;;
Ήμαρτον πια....
Και χαλαρώστε λίγο με τις Σέρρες, "άλλα 800 μέτρα και είμαστε έτοιμοι για GP"! Πού ζείτε;;;; Ποιό 2012, ούτε τον εγγονό του Rossi δε θα δούμε να τρέχει στο Ελλαδιστάν, πάρτε το χαμπάρι)
Δε λέω, και στο BBC πετάνε κάτι κουλές ατάκες, αλλά τουλαχιστον σε κάνουν να γελάς, όχι να καραφλιάζεις....

edit: +όσα στον σπύρο

AKIS BUSA
04/05/2009, 15:37
καλυτεροι στην ελλαδα βεβαιος υπαρχουν θα σου πω γρηγορα δυο ατομα
τα παιδια που μεταδιδανε στο eurosport

το οτι εχει τρεξει σε αγωνες δεν μου λεει κατι και εσυ μπορει να εχεις τρεξει
εγω και οποιος αλλος
δεν εχουμε εκπομπη ομως,το πως πηρε στην ετ3 την εκπομπη ειναι μια αλλη υποθεση!!

και επειδη πηρε την εκπομπη και εχει το ελευθερο λογο μικροφονου να παιρνει
συνεντευξεις τι εγινε εχει αλοθι?

τελος παντων πριν αυτα τα τρια χρονια 4 ισως δεν θυμαμαι μπορει να μας πει που ητανε?
καποιοι ξερουμε!! αυτος μπορει να μας πει?

και αφου μπορεσε ως δημοσιογραφος και πειρε την εκπομπη εχει πολλους ελληνες (αγωνιζομενους) που θα μπορουσε να τους εχει μαζι του οπως τον σκλαβενιτη ας πουμε
και να τον βοηθησουν σε 'ειδικα" θεματα και να γνωρισει και ο κοσμος της μοτοσυκλετας
αυτα τα παιδια που χρονια τρεχουν,πληρωνουν,και αγωνιζονται ουσιαστικα τσαμπα ετσι και μονο γιατι γουσταρουν το αθλημα και το αγαπανε!!
εκτος μερικων που δεν τρεχουν και πολυ τσαμπα,αλλα καλα κανουν το αξιζουν αν θελεις

νομιζω αρκετα ασχολειθηκαμε με τον ανθρωπο φτανει!!
ο καθε ενας μας εχει αποψη και αυτο ειναι αρκετο

pan_ski
04/05/2009, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
Εγώ πάντως μόλις κατέβασα και είδα τον αγώνα πάλι απο τη μετάδοση του BBC Sports, και τί να σας πώ, λές και έβλεπα άλλον αγώνα... Το καταευχαριστήθηκα, στο BBC είναι πολύ ψαγμένοι, ότι και να κάνει ο Σκαι και ο 2Δ το BBC δε το φτάνουν με τη καμία


συμφωνώ απολύτως, εγώ είδα τον αγώνα το βράδυ έχοντας κατεβάσει τον αγώνα με τη μετάδοση του bbc και ήταν φανταστική μετάδοση. Δίνουν και ήχο από τις μηχανές και νομίζεις πως είσαι δίπλα τους. Θα πρότεινα σε όλους να κατεβάσουν τη μετάδοση του bbc, άλλη εμπειρία...

blackbusa
04/05/2009, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Μάλιστα όταν αυτός έφερε το motogp στην Ετ3 το 99% των Ελλήνων μόνο για F1 ήξερε.


και???δηλαδη νομιζεις οτι τωρα οσοι δεν ασχολουνται με μηχανες βλεπουν Motogp???:confused:

βασικα τωρα που το ξανασκεφτομαι....αυτος μπορει να το νομιζει με τις μαλακιες που πεταει....ασε για τις απιστευτες μεταφρασεις που κανει παναθεματον....νομιζει οτι ξερει και ιταλικα....:rotflmao:

super_toto
04/05/2009, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
καλυτεροι στην ελλαδα βεβαιος υπαρχουν θα σου πω γρηγορα δυο ατομα
τα παιδια που μεταδιδανε στο eurosport

το οτι εχει τρεξει σε αγωνες δεν μου λεει κατι και εσυ μπορει να εχεις τρεξει
εγω και οποιος αλλος
δεν εχουμε εκπομπη ομως,το πως πηρε στην ετ3 την εκπομπη ειναι μια αλλη υποθεση!!

και επειδη πηρε την εκπομπη και εχει το ελευθερο λογο μικροφονου να παιρνει
συνεντευξεις τι εγινε εχει αλοθι?

τελος παντων πριν αυτα τα τρια χρονια 4 ισως δεν θυμαμαι μπορει να μας πει που ητανε?
καποιοι ξερουμε!! αυτος μπορει να μας πει?

και αφου μπορεσε ως δημοσιογραφος και πειρε την εκπομπη εχει πολλους ελληνες (αγωνιζομενους) που θα μπορουσε να τους εχει μαζι του οπως τον σκλαβενιτη ας πουμε
και να τον βοηθησουν σε 'ειδικα" θεματα και να γνωρισει και ο κοσμος της μοτοσυκλετας
αυτα τα παιδια που χρονια τρεχουν,πληρωνουν,και αγωνιζονται ουσιαστικα τσαμπα ετσι και μονο γιατι γουσταρουν το αθλημα και το αγαπανε!!
εκτος μερικων που δεν τρεχουν και πολυ τσαμπα,αλλα καλα κανουν το αξιζουν αν θελεις

νομιζω αρκετα ασχολειθηκαμε με τον ανθρωπο φτανει!!
ο καθε ενας μας εχει αποψη και αυτο ειναι αρκετο

Συμφωνώ απόλυτα για το eurosport. Κι εμένα μου άρεσε πολύ η μετάδοση και την παρακολουθούσα από εκεί παρ όλο που δεν ειχε καλό σήμα.
Παρ όλα αυτά πολύς κόσμος τότε την έβρησκε άνευρη και ατονη. Συνηθησμένος προφανως από ποδοσφαιρκές μεταδόσεις μαυρομάτη βερνίκου και πουρουπουπου.
Δεν λέω ότι μου αρέσει η μετάδοση του Διατσίδη, αλλα οφείλουμε να του αναγνωρίσουμε ότι είναι πιο κοντά από κάθε άλλο στο motogp και το έχει παλέψει αρκετά για να το κάνει γνωστό στην Ελλάδα.

super_toto
04/05/2009, 22:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
και???δηλαδη νομιζεις οτι τωρα οσοι δεν ασχολουνται με μηχανες βλεπουν Motogp???:confused:

βασικα τωρα που το ξανασκεφτομαι....αυτος μπορει να το νομιζει με τις μαλακιες που πεταει....ασε για τις απιστευτες μεταφρασεις που κανει παναθεματον....νομιζει οτι ξερει και ιταλικα....:rotflmao:

Κι όμως . Μέχρι πριν λίγα χρόνια κανείς πλην της ετ3 δεν ασχολούνταν με το motogp. Καμία αθλητική εκπομπή, κανένα site πλην των μοτοσυκλετιστικών. Σιγά σιγά όλο και βλέπεις, ακούς , διαβάζεις για το motogp σε άσχετα μέσα με την μοτοσυκλέτα. Ειδικά τώρα που το πήρε ο skai που το συναντάς παντου.

Σκέψου ότι είδα τον μεγα Γ. Γεωργίου στο τηλεάστυ να μεταδίδει αποτελέσματα, βαθμολογίες και να σχολιάζει (ο πλέον άσχετος).

Κάτι λέει αυτό.

fzr1000exup
05/05/2009, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
καλυτεροι στην ελλαδα βεβαιος υπαρχουν θα σου πω γρηγορα δυο ατομα
τα παιδια που μεταδιδανε στο eurosport

το οτι εχει τρεξει σε αγωνες δεν μου λεει κατι και εσυ μπορει να εχεις τρεξει
εγω και οποιος αλλος
δεν εχουμε εκπομπη ομως,το πως πηρε στην ετ3 την εκπομπη ειναι μια αλλη υποθεση!!

και επειδη πηρε την εκπομπη και εχει το ελευθερο λογο μικροφονου να παιρνει
συνεντευξεις τι εγινε εχει αλοθι?

τελος παντων πριν αυτα τα τρια χρονια 4 ισως δεν θυμαμαι μπορει να μας πει που ητανε?
καποιοι ξερουμε!! αυτος μπορει να μας πει?

και αφου μπορεσε ως δημοσιογραφος και πειρε την εκπομπη εχει πολλους ελληνες (αγωνιζομενους) που θα μπορουσε να τους εχει μαζι του οπως τον σκλαβενιτη ας πουμε
και να τον βοηθησουν σε 'ειδικα" θεματα και να γνωρισει και ο κοσμος της μοτοσυκλετας
αυτα τα παιδια που χρονια τρεχουν,πληρωνουν,και αγωνιζονται ουσιαστικα τσαμπα ετσι και μονο γιατι γουσταρουν το αθλημα και το αγαπανε!!
εκτος μερικων που δεν τρεχουν και πολυ τσαμπα,αλλα καλα κανουν το αξιζουν αν θελεις

νομιζω αρκετα ασχολειθηκαμε με τον ανθρωπο φτανει!!
ο καθε ενας μας εχει αποψη και αυτο ειναι αρκετο


Αφού είσαι εντελώς άσχετος με το θέμα τι μιλάς ,αυτή η ελευθερία γραπτού λογου είναι ότι χειρότερο , ενημερώνεις και λανθασμένα όλους τους αναγνώστες του forum.
Συνεργάζομαι με τον 2Δ από το 2002 ,από τότε πηγαίνω κάθε χρόνο σαν δημοσιογράφος σε MOTOGP (2 εως και 4 έχω φτάσει να ακολουθήσω GP ετησίως). Θα μας πεις τι εμπειρία μπορεί να έχει ο 2Δ. Που αμφιβάλω αν έχει καταφέρει κανείς από εδώ να πάει σε MOTOGP και να είναι σαν δημοσιογράφος(με εξαιρεση 2 ατομα από εδώ μέσα) και όχι σαν θεατής .Και προπαντός να καβαλήσει τα μηχανάκια που οδηγούν STONER ,CAPIROSI ,Rossi,Vermulen , PEDROSA,NAKANO. Και αν δείς τις σχέσεις που έχει αναπτύξει με τους πιο πολλούς του χώρου εκέι μεσα θα φρίξεις. Απλά RESPECT.
Αν θυμόμαστε καλά τις μεταδόσεις στο ΤV MAGIC to 2001-2-3 τις έκανε ο 2Δ και μερικές φορές και εγώ. Και επίσης σεβασμό πρέπει να δείχνουμε σε κάποιους ανθρώπους που έχουν προσφέρει τόσα πολλά από παλιά στον χώρο. Και όχι ανοίγουμε την ΤV το 2006 και μάθαμε τα παντα για το ΜΟΤΟGP ,και πολλά άλλα.

fzr1000exup
05/05/2009, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
μονο που δεν εγραψες και πως τους ξαναπερασε ολους αυτους παλι ο τρελο-marco..... σουβλακι! :D :D :D :D :D

Sostossss ,, να ΜΗΝ παραλειπουμε τις λεπτομέριες , ΣΟυβλάκι κανονικότατο.

blackbusa
05/05/2009, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Κι όμως . Μέχρι πριν λίγα χρόνια κανείς πλην της ετ3 δεν ασχολούνταν με το motogp. Καμία αθλητική εκπομπή, κανένα site πλην των μοτοσυκλετιστικών. Σιγά σιγά όλο και βλέπεις, ακούς , διαβάζεις για το motogp σε άσχετα μέσα με την μοτοσυκλέτα. Ειδικά τώρα που το πήρε ο skai που το συναντάς παντου.

Σκέψου ότι είδα τον μεγα Γ. Γεωργίου στο τηλεάστυ να μεταδίδει αποτελέσματα, βαθμολογίες και να σχολιάζει (ο πλέον άσχετος).

Κάτι λέει αυτό.

ωραια και σωστα τα λες αλλα αυτο δεν σημαινει κατι (προσωπικη γνωμη)....καταφερε να παρει την αποκλειστηκοτητα ενος προϊοντος και να το πασαρει στο μεσο κοινο....αλλα και παλι αυτοι που ασχολουνται ειμαστε εμεις....

blackbusa
05/05/2009, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από fzr1000exup
Αφού είσαι εντελώς άσχετος με το θέμα τι μιλάς ,αυτή η ελευθερία γραπτού λογου είναι ότι χειρότερο , ενημερώνεις και λανθασμένα όλους τους αναγνώστες του forum.
Συνεργάζομαι με τον 2Δ από το 2002 ,από τότε πηγαίνω κάθε χρόνο σαν δημοσιογράφος σε MOTOGP (2 εως και 4 έχω φτάσει να ακολουθήσω GP ετησίως). Θα μας πεις τι εμπειρία μπορεί να έχει ο 2Δ. Που αμφιβάλω αν έχει καταφέρει κανείς από εδώ να πάει σε MOTOGP και να είναι σαν δημοσιογράφος(με εξαιρεση 2 ατομα από εδώ μέσα) και όχι σαν θεατής .Και προπαντός να καβαλήσει τα μηχανάκια που οδηγούν STONER ,CAPIROSI ,Rossi,Vermulen , PEDROSA,NAKANO. Και αν δείς τις σχέσεις που έχει αναπτύξει με τους πιο πολλούς του χώρου εκέι μεσα θα φρίξεις. Απλά RESPECT.
Αν θυμόμαστε καλά τις μεταδόσεις στο ΤV MAGIC to 2001-2-3 τις έκανε ο 2Δ και μερικές φορές και εγώ. Και επίσης σεβασμό πρέπει να δείχνουμε σε κάποιους ανθρώπους που έχουν προσφέρει τόσα πολλά από παλιά στον χώρο. Και όχι ανοίγουμε την ΤV το 2006 και μάθαμε τα παντα για το ΜΟΤΟGP ,και πολλά άλλα.

Αν ειχε την δυνατοτητα να παρακολουθησεις εναν αγωνα με ξενους σχολιαστες η με τον Διατσιδη ποιο θα προτιμουσες???δεν μειλαω για την σοβαροτατη προσπαθεια που εχει κανει να κανει δουλεια το παθος του (ποιος δεν το θελει αλλωστε) αλλα αυτο δεν αλλαζει οτι σχεδον σε καθε μεταδοση πεταει απιστευτα ''μαργαριταρια''...ξαναλεω...δεν μειλαω για τις δημοσιογραφικες ικανοτητες του αλλα αυτες σαν σχολιαστη....

υ.γ. και ιταλικα μπορει να κουτσοκαταφερνει αλλα δεν ξερει...και ενας σοβαρος δημοσιογραφος δεν επιτρεπετε (προσωπικη γνωμη παντα) να λεει αλλα απο αυτα που του λενε...ουτε καν την κεντρικη ιδεα δεν ειχε πετυχει....

φιλικα παντα

:wave2:

pan_ski
05/05/2009, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από fzr1000exup
Αφού είσαι εντελώς άσχετος με το θέμα τι μιλάς ,αυτή η ελευθερία γραπτού λογου είναι ότι χειρότερο , ενημερώνεις και λανθασμένα όλους τους αναγνώστες του forum.

έχεις άδικο που επιτίθεσαι σε κάποιον που εκφράζει την άποψή του πολιτισμένα, στο κάτω κάτω αυτή η «κακή» ελευθερία του λόγου σου δίνει και εσένα το δικαίωμα να θέσεις τη δική σου άποψη. Μου κάνει εντύπωση που ενοχλείσαι με τα αρνητικά σχόλια για τον 2Δ και δε λες τίποτα, μιας και είσαι του αθλήματος, με τους εκάστοτε πιτσιρικάδες / γνώστες/ μηχανόβιους που γράφουν σχόλια επιπέδου γυμνασίου (στην καλύτερη περίπτωση) για πιλότους που αποτελούν το άθλημα και όχι απλώς προσφέρουν στο άθλημα

εγώ παρακολουθώ motogp από το '87 (ζούσα στην αμερική) και επέτρεψέ μου να έχω μία ταπεινή άποψη για παρουσιαστές. Ο 2Δ είναι πολύ λίγος για παρουσιαστής, κατά τη γνώμη μου πάντα, αλλά δε θα έπρεπε να μας εκπλήσσει γιατί αυτό είναι άλλωστε και το επίπεδο της χώρας μας γενικά και όχι μόνο μοτοσυκλετιστικά ή δημοσιογραφικά επομένως μάλλον εμείς είμαστε οι παράλογοι που τρέφουμε την ψευδαίσθηση ότι μας αξίζει κάτι καλύτερο. Τον 2Δ δεν τον κρίνω ως άνθρωπο ή ως γνώστη του αντικειμένου, απλώς κρίνω τη δυνατότητά του να μεταδόσει αγώνα και αυτό απαιτεί εκπαίδευση μα πάνω απ' όλα ταλέντο:beer:

alximistis
05/05/2009, 12:21
Και η αιώνια διαμάχη... καλά κρατεί! :)
Παίδες νομίζω πως γίνεστε υπερβολικοί όλοι σας-μας από ένα σημείο και μετά. Μέχρι πέρσι τους αγώνες τους είχε η ΕΤ3. Φωνάζαμε όλοι α τον άσχετο το Διατσίδη τον έτσι το Διατσίδη σούπα μούπες κλπ. Πήγεσ το Σκάι το θέαμα και δίπλα του αυτή τη φορά ο Διατσίδης έχει έναν από τους πλέον γνώστες της μοτοσικλέτας στην Ελλάδα. Δεν χρειάζεται να πούμε κουβέντες για το Χούντρα λίγο-πολύ όλοι τον γνωρίζουμε και στάνταρ μόνο άσχετο δεν τον λες. Πάλι γκρινιάζουμε όμως. Δικαίως μερικές φορές δεν λέω. Από την άλλη όμως ρε παιδιά για να σκεφτούμε λίγο τι τελικά μας χαλάει στον τρόπο μετάδοσής τους.
Το ότι δεν έχουν γνώσεις;;;; Δεν νομίζω να μην έχουν γιατί και σε αγώνες έχουν τρέξει και οι δύο και μέσα στο χώρο κινούνται συνέχεια. Το πάθος τους είναι οι μοτοσικλέτες και ασχολούνται με αυτές ασταμάτητα. Επομένως δεν νομίζω πως είναι άσχετοι.
Μήπως μας χαλάει τελικά το ότι δεν είναι του "επιπέδου" του BBC ή του Eurosport ας πούμε;;;
Να σας ενημερώσω πως οι Βρετανοί θεωρούνται οι τοπ οι καλύτεροι στις αθλητικές γενικά μεταδόσεις. Ξέρουν να χειρίζονται το θέμα αυτό με απίστευτο επαγγελματισμό και γνώσεις. Αλλά ταυτόχρονα και άλλο στιλ. Δεν θεωρώ σωστό να θέλουμε να βάλουμε στο ίδιο επίπεδο τους Έλληνες παρουσιαστές με τους ειδικούς των βρετανικών καναλιών. Είναι άδικο και στάνταρ δεν μπορεί να γίνει από τη μια μέρα στην άλλη.

Δεν υπερασπίζομαι το Διατσίδη αλλά δεν μ αρέσουν και οι άδικες-υπερβολικές επιθέσεις γιατί τελικά νομίζω πως δεν εστιάζονται στο πραγματικό πρόβλημα. Το οποίο θα σας πω πιο είναι κατά τη γνώμη μου.
Πιστεύω και το έχω ξαναγράψει πως το πράγμα χαλάει επειδή οι παρουσιαστές δεν είναι ταυτόχρονα γνώστες της μοτοσικλέτας ΚΑΙ δημοσιογράφοι. Κάνουν σωρεία λεκτικών λαθών ενίοτε και συντακτικών τα οποία χτυπάνε πολύ άσχημα στο θεατή αλλά κυρίως στην π[ροσπάθειά τους να... ξεσηκώσουν ξεκινάνε φράσεις οι οποίες δεν καταλαβαίνεις πότε ανοίγουν και πότε κλείνουν. Κι αυτό φαίνεται κάνει μπαμ. Νομίζω πως στην Αγγλία ο παρουσιαστής είναι πρώτα δημοσιογράφος ο οποίος έχει όμως τεράστια εξειδίκευση είναι ειδικός στους αγώνες μοτοσικλέτας. Και για σχολιασμό έχει και παλιό αγωνιζόμενο ας πούμε. Νομίζω παίδες πως εκεί είναι η όλη ιστορία.

super_toto
05/05/2009, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από fzr1000exup
Αφού είσαι εντελώς άσχετος με το θέμα τι μιλάς ,αυτή η ελευθερία γραπτού λογου είναι ότι χειρότερο , ενημερώνεις και λανθασμένα όλους τους αναγνώστες του forum.
Συνεργάζομαι με τον 2Δ από το 2002 ,από τότε πηγαίνω κάθε χρόνο σαν δημοσιογράφος σε MOTOGP (2 εως και 4 έχω φτάσει να ακολουθήσω GP ετησίως). Θα μας πεις τι εμπειρία μπορεί να έχει ο 2Δ. Που αμφιβάλω αν έχει καταφέρει κανείς από εδώ να πάει σε MOTOGP και να είναι σαν δημοσιογράφος(με εξαιρεση 2 ατομα από εδώ μέσα) και όχι σαν θεατής .Και προπαντός να καβαλήσει τα μηχανάκια που οδηγούν STONER ,CAPIROSI ,Rossi,Vermulen , PEDROSA,NAKANO. Και αν δείς τις σχέσεις που έχει αναπτύξει με τους πιο πολλούς του χώρου εκέι μεσα θα φρίξεις. Απλά RESPECT.
Αν θυμόμαστε καλά τις μεταδόσεις στο ΤV MAGIC to 2001-2-3 τις έκανε ο 2Δ και μερικές φορές και εγώ. Και επίσης σεβασμό πρέπει να δείχνουμε σε κάποιους ανθρώπους που έχουν προσφέρει τόσα πολλά από παλιά στον χώρο. Και όχι ανοίγουμε την ΤV το 2006 και μάθαμε τα παντα για το ΜΟΤΟGP ,και πολλά άλλα.

Την άποψή του λέει ο άνθρωπος, σε φόρουμ είμαστε. Δεν υπάρχει λόγος να του επιτίθεσαι.
Προσωπικά συμφωνώ σε αυτά που λές και προφανως τα ξέρεις πολυ καλύτερα αφού τα βλέπεις από μέσα.

Παρ όλα αυτά σαν sportscaster ο Διατσίδης δεν το έχει. Όπως και σχεδόν το 100% των sportscaster στην Ελλάδα.

FZMAN
05/05/2009, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Την άποψή του λέει ο άνθρωπος, σε φόρουμ είμαστε. Δεν υπάρχει λόγος να του επιτίθεσαι.
Προσωπικά συμφωνώ σε αυτά που λές και προφανως τα ξέρεις πολυ καλύτερα αφού τα βλέπεις από μέσα.

Παρ όλα αυτά σαν sportscaster ο Διατσίδης δεν το έχει. Όπως και σχεδόν το 100% των sportscaster στην Ελλάδα.

Συμφωνώ απόλυτα.
Το πρόβλημα δεν είναι οι γνώσεις που θεωρώ ότι και ο 2Δ έχει αλλά και ο Χούντρας αλλά ο τρόπος που τις μεταδίδεις στον κόσμο που σε παρακολουθεί.
Εκεί θεωρώ ότι υστερούν και δυστυχώς δεν υπάρχει (δεν έχω κατά νού) κάποιος με τις γνώσεις των δυο παραπάνω που να είναι ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ και ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ με τα όλα του.
Θεωρώ ότι η Ελλάδα υστερεί σε αυτό.

AKIS BUSA
05/05/2009, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από fzr1000exup
Αφού είσαι εντελώς άσχετος με το θέμα τι μιλάς ,αυτή η ελευθερία γραπτού λογου είναι ότι χειρότερο , ενημερώνεις και λανθασμένα όλους τους αναγνώστες του forum.
Συνεργάζομαι με τον 2Δ από το 2002 ,από τότε πηγαίνω κάθε χρόνο σαν δημοσιογράφος σε MOTOGP (2 εως και 4 έχω φτάσει να ακολουθήσω GP ετησίως). Θα μας πεις τι εμπειρία μπορεί να έχει ο 2Δ. Που αμφιβάλω αν έχει καταφέρει κανείς από εδώ να πάει σε MOTOGP και να είναι σαν δημοσιογράφος(με εξαιρεση 2 ατομα από εδώ μέσα) και όχι σαν θεατής .Και προπαντός να καβαλήσει τα μηχανάκια που οδηγούν STONER ,CAPIROSI ,Rossi,Vermulen , PEDROSA,NAKANO. Και αν δείς τις σχέσεις που έχει αναπτύξει με τους πιο πολλούς του χώρου εκέι μεσα θα φρίξεις. Απλά RESPECT.
Αν θυμόμαστε καλά τις μεταδόσεις στο ΤV MAGIC to 2001-2-3 τις έκανε ο 2Δ και μερικές φορές και εγώ. Και επίσης σεβασμό πρέπει να δείχνουμε σε κάποιους ανθρώπους που έχουν προσφέρει τόσα πολλά από παλιά στον χώρο. Και όχι ανοίγουμε την ΤV το 2006 και μάθαμε τα παντα για το ΜΟΤΟGP ,και πολλά άλλα. ακου αδελφε επριδη εισαι και πονηρος και μαγκας,και λογο του οτι εχεις συμφερον να υποστιρηξεις τον διατσιδη και αυτο φαινεται απο αυτα που ειπες!! σου εχει κανει αβαντες πολλες!!!
αυτο οστοσο δεν με ενδιοαφερει τι σχεσης εχεις με τον τυπο
ρε εδελφε επειδη μαλλον εσυ εισαι εντελος ασχετος στο να διαβαζεις
απο το 2002? και αυτο τι μου το λες για να τρομαξω?
το 1987 και το 1988 τι εκανες!! ρε μαγκα!! γιατι μαλλον εισαι πολυ μικρος για να ασχολεισε απο 2002

ουτε οτι καβαλησε τα οποια μηχανακια μου κανει κατι,λογικο ειναι αφου εχει το καρπουζι εχει και το μαχαιρι
το οτι δεν ξερει να μεταδιδει και το οτι κανει αυτοπροβολη ειναι γεγονος και δεν αλλαζει οσους
υποστιρηκτες και να βρει
και βεβαια αν καταλαβες που μαλλον δεν καταλαβες δεν ασχοληθηκα με τον ανθρωπο διατσιδη
λιγο εως καθολου με ενδιαφερει
ασχοληθηκα με τον τροπο και της γνωσεις που δεν εχει αποκομησει ακομα του πως μεταδιδουμε εναν αγωνα η ενα αθλητικο γεγονος γενικοτερα

και ο πρωθυπουργος τις χωρας μας ασχολειται με την πολιτικη πολλα χρονια ωστοσο
ολοι μας και εσυ του κανεις κριτικη οτι πολλες φορες δεν ξερει να κυβερνα την χωρα
με επαφες βεβαια στο κοσμο τρομακτικες με πολυ μεγαλους ανθρωπους στον κοσμο και πολες βεβαια γνωσεις απεναντι σε εμας και ομως τον κρινουμε
και εσυ μου λες για τον φιλο σου?


και στην ζωη να ξερεις γινομαστε καλυτεροι οταν μας λενε τα λαθη μας!!
και οχι οταν μας χαιδευουν τα αφτια!!

και κατι τελευταιο εγω πρωσοπικα αδελφε παω περισσοτερα χρονια στους αγωνες
και απο εσενα και απο τον φιλο σου,και μια σημαντικη διαφορα!! εγω πληρωνω μονος μου!!!
ολα αυτα τα χρονια!! και οχι να περιμενω να παρω εκπομπη η να με παρει καποιος μαζι του
το καταλαβες? respect λοιπον στους μεγαλυτερους και καλυτερους

road spirit
05/05/2009, 15:15
ψυχραιμίααααα ...

εδω για το jerez μιλάμε να υπενθυμίσω :bigcry:

TROOPER
06/05/2009, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ψυχραιμίααααα ...

εδω για το jerez μιλάμε να υπενθυμίσω :bigcry:

παλια στην αλαμπαμα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

road spirit
06/05/2009, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
παλια στην αλαμπαμα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: και γαμώ τα πιστάκια έχει η αλαμπάμα φίλτατε, πότε έτρεχες εκεί? :lol:

http://www.barbermotorsports.com/index2.php


163000

TROOPER
06/05/2009, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
και γαμώ τα πιστάκια έχει η αλαμπάμα φίλτατε, πότε έτρεχες εκεί? :lol:

http://www.barbermotorsports.com/index2.php

δε σου λεω μη κομπλαρω τον κοσμο :lol: :lol: :lol:

DarKeGo
08/05/2009, 12:09
καλα, αφήστε να μιλίσει κάποιος που πραγματικά γνωρίζει...

http://www.youtube.com/watch?v=iVwzagczq2M&eurl=http%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fprofile.php%3Fid%3D1245011821%26ref%3Dname&feature=player_embedded