PDA

View Full Version : Μανέτα φρένου vs Καθρέπτης αυτοκινήτου



Alexander
06/04/2005, 18:35
Καθυστέρησα να φύγω από τη δουλειά σήμερα αλλά επιστρέφοντας πήγαινα χαλαρά στην Κηφισίας ανάμεσα από τα μποτιλιαρισμένα αυτοκίνητα.
Ένα αυτοκίνητο έχει σχεδόν ολοκληρώσει αλλαγή λωρίδας αλλά λόγω του μποτιλιαρίσματος εξέχει το πίσω μέρος του στην προηγούμενη λωρίδα. Αυτός που είναι πιο πίσω κάνει ελαφριά μανούβρα για να αποφύγει τον κώλο του μπροστινού και να προχωρήσει, στενεύοντας όμως έτσι το διάδρομο ανάμεσα στα κάρα, ακριβώς εκείνη τη στιγμή που με έβαλε ο διάολος να περνάω :evil: .
Ήταν ήδη στενά, έκανα έναν ελιγμό για να τον αποφύγω αλλά τελικά τον χτύπησα στον καθρέπτη με τη μανέτα του φρένου.
Ευτυχώς όμως δεν έχασα την ισορροπία μου και σταμάτησα λίγο πιο μπροστά για να κάνω απολογισμό του συμβάντος.
Του τον είχα κάνει κομμάτια. Η δική μου μανέτα γρατζουνίστηκε στο σημείο της μπίλιας.

- Φθηνά τη γλίτωσα έτσι; του είπα ειρωνικά. Δεν κοιτάς όταν στρίβεις;
- Έτσι πάνε ανάμεσα από τα αυτοκίνητα;
- Έτσι πάνε ανάμεσα από τα αυτοκίνητα.
- ...
Και τελείωσε εκεί...

Τη μανέτα του φρένου την πιάνω με τα δύο δάχτυλα ενώ παράμεσος και μικρός μένουν ανάμεσα σε αυτή και το γκριπ. Ευτυχώς είχα τα ωραία μου γαντάκια...

Νομικά επιτρέπεται να κινούμαστε ανάμεσα στα αυτοκίνητα; Θα μπορούσε ο τύπος να μου ζητήσει αποζημίωση;

crs-k
06/04/2005, 21:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
....................
Νομικά επιτρέπεται να κινούμαστε ανάμεσα στα αυτοκίνητα; Θα μπορούσε ο τύπος να μου ζητήσει αποζημίωση;

Δυστυχως ΔΕΝ επιτρεπεται ! :sick:

Φυσικα και θα μπορουσε ....

Αλλα μαλλον δεν το ηξερε κι αυτος ...

:lol: :rotflmao: :lol:

KaTaNaS
06/04/2005, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Δυστυχως ΔΕΝ επιτρεπεται ! :sick:

Φυσικα και θα μπορουσε ....

Αλλα μαλλον δεν το ηξερε κι αυτος ...

:lol: :rotflmao: :lol:


eytyxws den sou phre daxtylo! kai eytyxws den sympiesthke h maneta tou frenou wste na mplokarei o mprostinos troxos!


nai kanonika eisai ypoxrewmenos na ton apozhmiwseis. eisai tyxeros pou de zhthse ta resta epimona kai den phre arithmo kykloforias sou (an kai xwris martyres de mporei na kanei tipota!)


se paromoia periptwsh egw, phgaina dipla apo kati erga sto dromo opou eixan topothethsei ta eidika dixtya shmanshs apo plastiko. me klinei ena leofwreio kai kanontas elafry elligmo egw pianetai h maneta tou frenou sto dixty kai akariaia mou mplokarei ton mprosta troxo.


sto tsak den epesa!!!


milame thelei matia 400 mesa se touth thn polh!

periklisk
06/04/2005, 22:27
Όχι δεν επιτρέπεται.... δυστυχώς γι' αυτό προσοχή ανάμεσα στα αυτοκίνητα γιατί ζαλίζονται από την κίνηση και κάνουν βιαστικές κινήσεις χωρίς να κοιτάνε πουθενά....

skous
07/04/2005, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS


nai kanonika eisai ypoxrewmenos na ton apozhmiwseis. eisai tyxeros pou de zhthse ta resta epimona kai den phre arithmo kykloforias sou (an kai xwris martyres de mporei na kanei tipota!)



καλα λέει στον φίλο του να έρθει για μάρτυρας.. και τον πληρώνεις...

devil's animal
07/04/2005, 13:43
μια ειναι η λυση......




οτι χτυπιεται......δεν γυρνας ποτε πισω ή σταματας για απολογισμο.......(εκτος και αν εχεις παθει κατι εσυ!!!)



οσες φορες εχω χτυπησει καθρεφτη.......(1 ή 2 οχι παραπανω) προχωραω οπως ακριβως πηγαινα......



μεχρι να καταλαβει ο κουτακιας τι εχει γινει.......εχεις φυγει...μακρια!

δεν εχει αντιδραση αρκετα γρηγορη για να παρει αριθμο κυκλοφοριας και φυσικα δεν μπορει να σε ακολουθησει με το κουτι ουτε με τα ποδια μεσα στην κινηση!!!


το ξερω........ειμαι ενας μικρος αλητης,μηχανοβιος!!

:wave2:

sniper
07/04/2005, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μια ειναι η λυση......




οτι χτυπιεται......δεν γυρνας ποτε πισω ή σταματας για απολογισμο.......(εκτος και αν εχεις παθει κατι εσυ!!!)



οσες φορες εχω χτυπησει καθρεφτη.......(1 ή 2 οχι παραπανω) προχωραω οπως ακριβως πηγαινα......



μεχρι να καταλαβει ο κουτακιας τι εχει γινει.......εχεις φυγει...μακρια!

δεν εχει αντιδραση αρκετα γρηγορη για να παρει αριθμο κυκλοφοριας και φυσικα δεν μπορει να σε ακολουθησει με το κουτι ουτε με τα ποδια μεσα στην κινηση!!!


το ξερω........ειμαι ενας μικρος αλητης,μηχανοβιος!!

:wave2:


Το θέμα είναι να προσέχουμε να μην συμβεί τίποτα σε μας αλλά και στους γύρω μας....

Θα γούσταρε κανένας από εμάς να μας σπάσουν ένα καθρέφτη και επειδή ήταν πιο γρήγορος να την κάνει;

Πολύ προσοχή θέλει ειδικά ανάμεσα στα κουτιά που μπορεί και να ανοίξει καμμιά πόρτα και να κάνουμε endo....


:smokin:

skous
07/04/2005, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μια ειναι η λυση......




οτι χτυπιεται......δεν γυρνας ποτε πισω ή σταματας για απολογισμο.......(εκτος και αν εχεις παθει κατι εσυ!!!)



οσες φορες εχω χτυπησει καθρεφτη.......(1 ή 2 οχι παραπανω) προχωραω οπως ακριβως πηγαινα......



μεχρι να καταλαβει ο κουτακιας τι εχει γινει.......εχεις φυγει...μακρια!

δεν εχει αντιδραση αρκετα γρηγορη για να παρει αριθμο κυκλοφοριας και φυσικα δεν μπορει να σε ακολουθησει με το κουτι ουτε με τα ποδια μεσα στην κινηση!!!


το ξερω........ειμαι ενας μικρος αλητης,μηχανοβιος!!

:wave2:

μαστα...

Πιστεύω όμως ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και εάν σε χτυπήσει κουτί και δεν σταματήσει..
Ας μην σακατευόσουν και ας του έπερενς την πινακίδα..

stako
07/04/2005, 14:31
Όπως και να ακουστεί αυτό....... Τα αυτοκίνητα είναι οι εχθροί! Έχω σπάσει 5-6 φορές καθρέπτη και ποτέ δεν σταμάτησα. Οι χρυσές εποχές ήταν με το DT με τις χούφτες για τις πτώσεις, εκεί έσπαγες και δεν καταλάβαινε τίποτα η μηχανή! :)

Χαρακτηρίστε με όπως θέλετε αλλά επειδή έχω δει πολλά 10 χρόνια τώρα στην Αθήνα έχω καταλήξει στο ότι τα κουτιά είναι οι εχθροί......όπως τον εχθρό προσπαθείς να τον αποφύγεις να μην σε σκοτώσει έτσι και αν τον χτυπήσεις δεν σε ενδιαφέρει...... :)

Και anyway πρέπει να έχεις διανοητικό πρόβλημα για να κυκλοφορείς με αυτοκίνητο στην Αθήνα οπότε............. (εξαιρούνται όσοι αναγκάζονται λόγω αντικειμένου εργασίας)

devil's animal
07/04/2005, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
μαστα...

Πιστεύω όμως ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και εάν σε χτυπήσει κουτί και δεν σταματήσει..
Ας μην σακατευόσουν και ας του έπερενς την πινακίδα..



1ον: εχει μεγαλη διαφορα η υλικη ζημια απο την ανθρωπινη(φυσικα και θα σταματαγα αν εμπλεκοταν ανθρωπος-πεζος-οτιδηποτε)

2ον: το οτι κανει την κουτσουκελα τελευταια στιγμη (και μπορει να σε σκοτωσει) δεν φταις εσυ για τον ελιγμο και την αναποφευκτη απωλεια του καθρεφτη του.

3ον: ποσες φορες εχεις δει κατω την μηχανη σου γιατι την αφησες κοντα σε ενα παρκαρισμενο που οταν ξεπαρκαρε την εριξε κατω και εφυγε(εγω παντως το εχω παθει γυρω στις 10 φορες).

και 4ον: οταν ειμαι με αμαξι το 1ο που κοιταω οταν πηζω (συμβαινει πολυ σπανια/βροχη,με την κοπελα μου και βραδυ/) ειναι να αφηνω χωρο για τις μηχανες.


αυτα τα ολιγα και να μαθουμε να κανουμε συγκριση σε ομοια πραγματα.....

stako
07/04/2005, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
1ον: εχει μεγαλη διαφορα η υλικη ζημια απο την ανθρωπινη(φυσικα και θα σταματαγα αν εμπλεκοταν ανθρωπος-πεζος-οτιδηποτε)

2ον: το οτι κανει την κουτσουκελα τελευταια στιγμη (και μπορει να σε σκοτωσει) δεν φταις εσυ για τον ελιγμο και την αναποφευκτη απωλεια του καθρεφτη του.

3ον: ποσες φορες εχεις δει κατω την μηχανη σου γιατι την αφησες κοντα σε ενα παρκαρισμενο που οταν ξεπαρκαρε την εριξε κατω και εφυγε(εγω παντως το εχω παθει γυρω στις 10 φορες).

και 4ον: οταν ειμαι με αμαξι το 1ο που κοιταω οταν πηζω (συμβαινει πολυ σπανια/βροχη,με την κοπελα μου και βραδυ/) ειναι να αφηνω χωρο για τις μηχανες.


αυτα τα ολιγα και να μαθουμε να κανουμε συγκριση σε ομοια πραγματα.....

Απόλυτα σωστός!

cityfly
07/04/2005, 15:20
η ουσία είναι ότι δεν χτύπησε κανείς

τώρα ένας καθρέπτης πάνω ένας κάτω

.....

adam_tsouk
07/04/2005, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μια ειναι η λυση......




οτι χτυπιεται......δεν γυρνας ποτε πισω ή σταματας για απολογισμο.......(εκτος και αν εχεις παθει κατι εσυ!!!)



οσες φορες εχω χτυπησει καθρεφτη.......(1 ή 2 οχι παραπανω) προχωραω οπως ακριβως πηγαινα......



μεχρι να καταλαβει ο κουτακιας τι εχει γινει.......εχεις φυγει...μακρια!

δεν εχει αντιδραση αρκετα γρηγορη για να παρει αριθμο κυκλοφοριας και φυσικα δεν μπορει να σε ακολουθησει με το κουτι ουτε με τα ποδια μεσα στην κινηση!!!


το ξερω........ειμαι ενας μικρος αλητης,μηχανοβιος!!

:wave2:


Α....... ωστέ εσύ ήσουν ε;;;


Βάλε σε έναν φάκελο 200 ευρω για να μην σου κάνω μήνυση για παραμέλιση θύματος σε ατύχημα που εμπλέκεσαι κιόλας! :hypnotize :hypnotize :hypnotize




Πάντως πολύ από μας δεν σκέφτονατι ότι τα αυτοκίνητα έχουν και ένα νεκρό σημείο στο πίσω δεξιά και αριστερά αντίστοιχα μέρος όπου αν βρισκόμαστε εκεί δεν μπορούν να μας δουν, με αποτέλεσμα όταν θέλουν να χωθούν δεν προλαβαίνουν να ελέξουν όλο αυτό το φλάσμα με μία κίνηση του κεφαλιού.

devil's animal
07/04/2005, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Α....... ωστέ εσύ ήσουν ε;;;


Βάλε σε έναν φάκελο 200 ευρω για να μην σου κάνω μήνυση για παραμέλιση θύματος σε ατύχημα που εμπλέκεσαι κιόλας! :hypnotize :hypnotize




Πάντως πολύ από μας δεν σκέφτονατι ότι τα αυτοκίνητα έχουν και ένα νεκρό σημείο στο πίσω δεξιά και αριστερά αντίστοιχα μέρος όπου αν βρισκόμαστε εκεί δεν μπορούν να μας δουν, με αποτέλεσμα όταν θέλουν να χωθούν δεν προλαβαίνουν να ελέξουν όλο αυτό το φλάσμα με μία κίνηση του κεφαλιού.


ναι,ναι το παραδεχομαι εγω ημουν..............

αλλα θα παρεις τ'@ρχιδι@ μου......

d.e.v.i.l.'.s. a.n.i.m.a.l.:smokin:


:lol: :rotflmao: :rotflmao:


σοβαρα τωρα αφου εχουν αυτο το νεκρο σημειο που ολοι το ξερουν/με.............γιατι δεν καθονται στην λωριδα τους και να αφησουν τα περα δωθε.........???

αν εισαι πηγμενος δεν γλιτωνεις τιποτα αν πηγαινεις απο λωριδα σε λωριδα....παλι με οποιον ησουνα θα εισαι....!!!


αντε και οποιος θελει μπιζνα εδω ημαστε...........:winka: :smokin:
θα περναω εγω μεσα απο την κινηση (λιγο αδεξια) και μετα ο αλλος (βλεπε συνεργατης) θα πουλαει ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ!!!


:lol: :bigcry: :rotflmao: :lol: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :

dez
07/04/2005, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Όπως και να ακουστεί αυτό....... Τα αυτοκίνητα είναι οι εχθροί! Έχω σπάσει 5-6 φορές καθρέπτη και ποτέ δεν σταμάτησα. Οι χρυσές εποχές ήταν με το DT με τις χούφτες για τις πτώσεις, εκεί έσπαγες και δεν καταλάβαινε τίποτα η μηχανή! :)

Χαρακτηρίστε με όπως θέλετε αλλά επειδή έχω δει πολλά 10 χρόνια τώρα στην Αθήνα έχω καταλήξει στο ότι τα κουτιά είναι οι εχθροί......όπως τον εχθρό προσπαθείς να τον αποφύγεις να μην σε σκοτώσει έτσι και αν τον χτυπήσεις δεν σε ενδιαφέρει...... :)

Και anyway πρέπει να έχεις διανοητικό πρόβλημα για να κυκλοφορείς με αυτοκίνητο στην Αθήνα οπότε............. (εξαιρούνται όσοι αναγκάζονται λόγω αντικειμένου εργασίας)

ναι, και μετα πειτε μου μαλακιες περι ενοτητας μοτοσυκλετιστων κλπ... εγω παντως, με τετοια ατομα δε θελω να χω καμια σχεση :)

Μικρή Λουλού
07/04/2005, 16:41
βρε,βρε,τι μαγκες εχει εδω μεσα...
και ειναι ολοι αλητες,τσαντακηδες και μηχανοβιοι..
μαιστα,μαιστα..
και ειναι ολοι εχθροι...να και κατι που μαθαινουμε..
βεβαια εχει τοοοοσα χρονια εμπειριας,που του επιτρεπεται να κινειται οπως θελει...
ρε στοκο και ντεβιλ,με τα τοοοοσα χρονια εμπειριας που εχετε,δεν σκεφτεστε να ανοιξετε και μια σχολη πολεμου να πιασουν τοπο οι γνωσεις σας..??
κριμα ειναι να περνανε ετσι ανεκμεταλευτες...
βαριεμαι και να απαντησω για τα αυταποδεικτα..

devil's animal
07/04/2005, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
βρε,βρε,τι μαγκες εχει εδω μεσα...
και ειναι ολοι αλητες,τσαντακηδες και μηχανοβιοι..
μαιστα,μαιστα..
και ειναι ολοι εχθροι...να και κατι που μαθαινουμε..
βεβαια εχει τοοοοσα χρονια εμπειριας,που του επιτρεπεται να κινειται οπως θελει...
ρε στοκο και ντεβιλ,με τα τοοοοσα χρονια εμπειριας που εχετε,δεν σκεφτεστε να ανοιξετε και μια σχολη πολεμου να πιασουν τοπο οι γνωσεις σας..??
κριμα ειναι να περνανε ετσι ανεκμεταλευτες...
βαριεμαι και να απαντησω για τα αυταποδεικτα..



δεν ειπα ποτε οτι ειμαι εμπειρος στο τιμονι,και οδηγαω τοσα χρονια και 40 χρονια φουρναρης και ουτω καθεξης.......


ανεφερα πιο πανω τους λογους που συμπεριφερομαι ετσι δε καποιες καταστασεις (δεν ανεφερα για εχθρους τιποτα)


απλως αν μου συμπεριφερονται ετσι στο δρομο........δεν μενει παρα να συμπεριφερθω και εγω......(ειμαι σιγουρος οτι αν βρισκομουν σε καποια ευρωπαϊκη χωρα που υπαρχει παιδεια θα συμπεριφερομουν αλλιως)


δυστυχως αν γυρω σου υπαρχουν σκατα πρεπει να κολυμπησεις για να μην πνιγεις!! :beer:



αν εχεις να πεις κατι για τις αποψεις μου......ευχαριστως να τα ακουσω:wave2:

stako
07/04/2005, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
ναι, και μετα πειτε μου μαλακιες περι ενοτητας μοτοσυκλετιστων κλπ... εγω παντως, με τετοια ατομα δε θελω να χω καμια σχεση :)

Και ούτε είναι ανάγκη.......φυσικά.......

adam_tsouk
07/04/2005, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

σοβαρα τωρα αφου εχουν αυτο το νεκρο σημειο που ολοι το ξερουν/με.............γιατι δεν καθονται στην λωριδα τους και να αφησουν τα περα δωθε.........???

αν εισαι πηγμενος δεν γλιτωνεις τιποτα αν πηγαινεις απο λωριδα σε λωριδα....παλι με οποιον ησουνα θα εισαι....!!!



Μα, καλά, σοβαρά τα λες ή σου ξεφεύγουν;

Αυτοκίνητο έχεις;
Οδηγάς ποτέ με αυτοκίνητο στην κίνηση;
Δεν μιλάμε για αυτούς που πάνε σα μαλάκε ςκαι κάνουν σφήνες αλλά τσούκου τσούκου έφτασες στην έξοδό σου και θες να μπεις δεξιά. Βρίσκεις ένα "άνοιγμα" και χωρίς να καλοκοιτάξεις μπαίνεις.

Ξέχασες τον πιτσαδόρο, τον κάγκουρα τον καημένο .....


Δεν λέω ότι καλά κάνεις και μπαίνεις δεξιά αλλά ούτε και εσύ μηχανόβιε κάνεις καλά που πας πλακωμένος ανάμεσα στα αυτοκίνητα..



Άκρη δεν βγάζεις και τα λέω αυτά γιατί συμβαίνουν συνέχεια.
Μέσα σε 3 μέρες έχω δει ένα σωρό ατυχήματα με μηχανακια.

Καλό είναι να έχουμε ΕΜΕΙΣ πρώτα την προσοχή μας και την προνοητικότητα για τη μαλακία που θα κάνει ο αυτοκινητάκιας....




Όσο για τα @@ σου........... έχω δεν θέλω!:lol:


Κάντα και αυτά δωρεά με τα λοιπά σου όργανα! :smokin:

stako
07/04/2005, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
βρε,βρε,τι μαγκες εχει εδω μεσα...
και ειναι ολοι αλητες,τσαντακηδες και μηχανοβιοι..
μαιστα,μαιστα..
και ειναι ολοι εχθροι...να και κατι που μαθαινουμε..
βεβαια εχει τοοοοσα χρονια εμπειριας,που του επιτρεπεται να κινειται οπως θελει...
ρε στοκο και ντεβιλ,με τα τοοοοσα χρονια εμπειριας που εχετε,δεν σκεφτεστε να ανοιξετε και μια σχολη πολεμου να πιασουν τοπο οι γνωσεις σας..??
κριμα ειναι να περνανε ετσι ανεκμεταλευτες...
βαριεμαι και να απαντησω για τα αυταποδεικτα..

Σωστά μπορεί 10 χρόνια να μην είναι πολλά και να πρέπει να γίνω παππούς για να μάθω να οδηγάω........και να πήξει το μυαλό μου ε? (Αν και δεν ξέρω με ΤΙ μπορεί να έχει πήξει ορισμένων...)

Τουλάχιστον εγώ είχα το IQ και την ευγένεια ίσως να μην προσβάλω κανέναν πίσω από την ανωνυμία ενός forum........

Ούτε αναφέρθηκα σε κανέναν προσωπικά ούτε προσπάθησα να πείσω κανέναν για τίποτα στο κάτω κάτω.......και το είπα από την αρχή ότι θα ακουστεί κάπως αυτό που θα πω.

Αν κάποιος θέλει να το συνεχίσει σε προσωπικό επίπεδο ας στείλει pm, δεν είναι ανάγκη να βρωμίζουμε με άχρηστα σκουπίδια το forum.

devil's animal
07/04/2005, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Μα, καλά, σοβαρά τα λες ή σου ξεφεύγουν;

Αυτοκίνητο έχεις;
Οδηγάς ποτέ με αυτοκίνητο στην κίνηση;
Δεν μιλάμε για αυτούς που πάνε σα μαλάκε ςκαι κάνουν σφήνες αλλά τσούκου τσούκου έφτασες στην έξοδό σου και θες να μπεις δεξιά. Βρίσκεις ένα "άνοιγμα" και χωρίς να καλοκοιτάξεις μπαίνεις.

Ξέχασες τον πιτσαδόρο, τον κάγκουρα τον καημένο .....


Δεν λέω ότι καλά κάνεις και μπαίνεις δεξιά αλλά ούτε και εσύ μηχανόβιε κάνεις καλά που πας πλακωμένος ανάμεσα στα αυτοκίνητα..



Άκρη δεν βγάζεις και τα λέω αυτά γιατί συμβαίνουν συνέχεια.
Μέσα σε 3 μέρες έχω δει ένα σωρό ατυχήματα με μηχανακια.

Καλό είναι να έχουμε ΕΜΕΙΣ πρώτα την προσοχή μας και την προνοητικότητα για τη μαλακία που θα κάνει ο αυτοκινητάκιας....




Όσο για τα @@ σου........... έχω δεν θέλω!:lol:


Κάντα και αυτά δωρεά με τα λοιπά σου όργανα! :smokin:




"χωρις να καλοκοιταξεις μπαινεις"......ενδιαφερουσα νοοτροπια απο μοτοσυκλετιστη!!:confused: :rolleyes: :mad:


συμφωνω για την προνοητικοτητα που πρεπει να εχεις εσυ ΠΡΩΤΑ και μετα ο αυτοκινητακιας....(γι'αυτο αλλωστε και μου εχει συμβει μονο 1-2 φορες):beer: :beer:

για τα @@ το εγραψα σε στυλ κ.α.ρ.ε.λ.η.ς:smokin: (αλλα μαλλον δεν το καταλαβες):wave2:

τα οργανα μου θα γινουν δωρεα οταν πρεπει.....:evil: :winka: :eek:

dankannn
07/04/2005, 17:07
Εγώ 1-2 φορες που έχω χτυπησει καθρέφτη έχω σταματήσει για να δω αν του έχω κάνει ζημιά.;) αυτό είναι και το σωστο.:) :)

devil's animal
07/04/2005, 17:08
ααα!και φυσικα εχω αυτοκινητο και οδηγαω(αλλα οχι τοσο συχνα οσο μηχανακι)



αλλωστε ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ....... ΔΙΝΩ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΚΑΒΑΛΕΙ ΔΙΤΡΟΧΟ!!!

adam_tsouk
07/04/2005, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
"χωρις να καλοκοιταξεις μπαινεις"......ενδιαφερουσα νοοτροπια απο μοτοσυκλετιστη!!:confused: :rolleyes: :mad:


συμφωνω για την προνοητικοτητα που πρεπει να εχεις εσυ ΠΡΩΤΑ και μετα ο αυτοκινητακιας....(γι'αυτο αλλωστε και μου εχει συμβει μονο 1-2 φορες):beer: :beer:

για τα @@ το εγραψα σε στυλ κ.α.ρ.ε.λ.η.ς:smokin: (αλλα μαλλον δεν το καταλαβες):wave2:

τα οργανα μου θα γινουν δωρεα οταν πρεπει.....:evil: :winka: :eek:

ΟΚ, πλάκα έκανα και εγώ στα @@ σου (πολύ ασχοληθήκαμε μαζί τους ε;) :lol:


Αλλά ναι έχω αυτή τη νοοτροπία για να επιβιώνω κάθε μέρα!!1!


Και οδηγάω αυτοκίνητο 5-6 ώρες κάθε μέρα!

Τρίτη-Τετάρτη ήμουν συνολικά πάνω από 20 ώρες οδηγώντας και όχι δεν έιμαι ταρίφας!


Και ομολογώ ότι έχω χωθεί χωρίς να "καλοκοιτάξω", αυτυχώς ποτέ δεν μου έχει τύχει κάποια στραβή ούτε έχω χλωμιάσει κανέναν μηχανόβιο ΟΚ?
Αλλά δυστυχώς σημβαίνει κάθε μέρα!!!

adam_tsouk
07/04/2005, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

αλλωστε ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ....... ΔΙΝΩ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΚΑΒΑΛΕΙ ΔΙΤΡΟΧΟ!!!



Συμφωνώ και εγώ μάλιστα το κάνω σε σημείο υπερβολής και δεν κάνω πλάκα.


Αλλά 1 φορά χρειάζεται για να γίνει η στραβή...

devil's animal
07/04/2005, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Συμφωνώ και εγώ μάλιστα το κάνω σε σημείο υπερβολής και δεν κάνω πλάκα.


Αλλά 1 φορά χρειάζεται για να γίνει η στραβή...



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
:wave2:

adam_tsouk
07/04/2005, 17:22
ουφ! τα βρήκαμε τελικά!



:lol: :lol:

Μικρή Λουλού
07/04/2005, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Σωστά μπορεί 10 χρόνια να μην είναι πολλά και να πρέπει να γίνω παππούς για να μάθω να οδηγάω........και να πήξει το μυαλό μου ε? (Αν και δεν ξέρω με ΤΙ μπορεί να έχει πήξει ορισμένων...)

Τουλάχιστον εγώ είχα το IQ και την ευγένεια ίσως να μην προσβάλω κανέναν πίσω από την ανωνυμία ενός forum........

Ούτε αναφέρθηκα σε κανέναν προσωπικά ούτε προσπάθησα να πείσω κανέναν για τίποτα στο κάτω κάτω.......και το είπα από την αρχή ότι θα ακουστεί κάπως αυτό που θα πω.

Αν κάποιος θέλει να το συνεχίσει σε προσωπικό επίπεδο ας στείλει pm, δεν είναι ανάγκη να βρωμίζουμε με άχρηστα σκουπίδια το forum.



10 χρονια μπορει να ειναι πολλα,μπορει και τιποτα αν δεν αξιοποιεις την γνωση..
ουτε γω ξερω με ΤΙ μπορει να πηξει το μυαλο ενος ανθρωπου..
αν υπαινισσεσαι την μαλακια,ειναι πιθανον..
για τα IQ και την ευγενεια,τι να σου πω..πιθανον να προσβαλεις εμενα που οταν χτυπω,η μου χτυπουν ενα καθρεφτη κοιταζω να ξεκαθαριζω την κατασταση και να μην την κανω,αφηνοντας την αισθηση για τους αλητες αδιαφορους μοτ/στες...
για τα υπολοιπα θα απαντησω σε λιγο γιατι εχω λιγη δουλιτσα.

devil's animal
07/04/2005, 17:32
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


ε,αφου ειμαστε ολοι αλητες,τσαντακηδες μηχανοβιοι.....

:lol: :rotflmao:
:lol:
:rotflmao:
:lol:

adam_tsouk
07/04/2005, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


ε,αφου ειμαστε ολοι αλητες,τσαντακηδες μηχανοβιοι.....

:lol: :rotflmao:
:lol:
:rotflmao:
:lol:


εσυ.... εσυ....


:lol: :lol:

Μικρή Λουλού
07/04/2005, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako


Ούτε αναφέρθηκα σε κανέναν προσωπικά ούτε προσπάθησα να πείσω κανέναν για τίποτα στο κάτω κάτω.......και το είπα από την αρχή ότι θα ακουστεί κάπως αυτό που θα πω.

Αν κάποιος θέλει να το συνεχίσει σε προσωπικό επίπεδο ας στείλει pm, δεν είναι ανάγκη να βρωμίζουμε με άχρηστα σκουπίδια το forum. [/B]


το αναφερομαι σε καποιον προσωπικα ειναι σχετικο,γιατι μπορει να μην αναφερεσαι αμμεσα στο προσωπο μου,αλλα στην θεωρια μου,ιδεολογια μου,αντιληψη μου οποτε φανταζομαι καταλαβαινεις την διαφορα.
πιθανον να μην προσπαθεις να πεισεις,αλλα σιγουρα περιμενεις καποιων την υποστηριξη,η ανοχη..
και οτι το ειπες απο την αρχη πως "θ'ακουστει καπως" δεν σημαινει οτι μπορεις και να το πεις χωρις να περιμενεις την απαντηση (αντιδραση) του αλλου..
η βρωμια που αναφερεσαι,δεν καταλαβα που κολλαει..
για μενα ειναι αχρηστο σκουπιδι η γνωμη σου σ'αυτο το ποστ.
και προφανως η δικη μου για σενα.
το που και τι βρωμιζουμε,δεν το καταλαβαινω..
λεω εγω τη μαλακια μου
λες εσυ την δικια σου και πορευομαστε..
ο καθε νοημων ανθρωπος θα βγαλει τα συμπερασματα του.

dankannn
07/04/2005, 21:05
Δεν καταλαβαίνω γιατι τσακωνεστε :confused: :confused: :nono: το σωστό είναι οτι αν κανεις μια ζημιά θα πρεπει να δειχνεις ενδιαφέρων γιατί μπορεί κάποτε κάποιος αλλος να κανει ζημιά σε σενα και τοτε δεν θα σου αρεσει καθολου μα καθόλου.:lol: :rotflmao: :beer: :beer:

:p :p :p :p :p :p

crs-k
08/04/2005, 08:06
Εχω κτυπησει αρκετες φορες καθρεφτες.
Τις δυ0 φορες εσπασαν ενω τις υπολοιπες ειτε διπλωσαν, ειτε επανηλθαν (ελατηριωτα).

ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ σταματαω και ζηταω ΣΥΓΝΩΜΗ.

ΠΟΤΕ δεν μου ζητησαν τα ρεστα (μιας και τις περισσοτερες φορες με ειχαν κλεισει και το 'ξεραν)!

Ειμαι υπερ τις αποψης οτι πρεπει να αντιμετωπιζουμε (για να αντιμετωπιζομαστε κι ολας) ανθρωπινα τους υπολοιπους χρηστες των δρομων και να περναμε μια σωστη εικονα προς τα εξω για να εχουμε την απαιτηση να μας σεβονται κι οι υπολοιποι οδηγοι.

free rider
08/04/2005, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εχω κτυπησει αρκετες φορες καθρεφτες.
Τις δυ0 φορες εσπασαν ενω τις υπολοιπες ειτε διπλωσαν, ειτε επανηλθαν (ελατηριωτα).

ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ σταματαω και ζηταω ΣΥΓΝΩΜΗ.

ΠΟΤΕ δεν μου ζητησαν τα ρεστα (μιας και τις περισσοτερες φορες με ειχαν κλεισει και το 'ξεραν)!

Ειμαι υπερ τις αποψης οτι πρεπει να αντιμετωπιζουμε (για να αντιμετωπιζομαστε κι ολας) ανθρωπινα τους υπολοιπους χρηστες των δρομων και να περναμε μια σωστη εικονα προς τα εξω για να εχουμε την απαιτηση να μας σεβονται κι οι υπολοιποι οδηγοι.


ρε συυυ

τι έπαθε ο Θανάσουλας και μιλάει έτσι???

:confused: :confused: :confused:

μάλλον καποια μαζεμένα έχει???

το βλέπω για διαμάχες αν συνεχίσει...

crs-k
08/04/2005, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
ρε συυυ
τι έπαθε ο Θανάσουλας και μιλάει έτσι???
:confused: :confused: :confused:

μάλλον καποια μαζεμένα έχει???
το βλέπω για διαμάχες αν συνεχίσει...


Πως μιλαει δηλαδη? :confused:

Μια χαρα τον βρισκω εγω ... :smokin:

free rider
08/04/2005, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Πως μιλαει δηλαδη? :confused:

Μια χαρα τον βρισκω εγω ... :smokin:

αμάν ρε μην σου πούν τίποτα...

:lol: :lol: :lol:

ουτε να σχολιάσεις δεν είσαι...

αμέσως...να δηλώσεις οπαδός...

:lol: :lol: :lol:

καλά ρε ντάξει δεν θίξαμε το φιλαράκι σου αλλά μου κάνει εντύπωση που πρώτη φορά βλέπω το θανάση σε κόντρα...

ποτέ δεν τον θυμάμαι να έχει μιλήσει έτσι...

:lol: :lol: :lol:

crs-k
08/04/2005, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
αμάν ρε μην σου πούν τίποτα...

:lol: :lol: :lol:

ουτε να σχολιάσεις δεν είσαι...

αμέσως...να δηλώσεις οπαδός...

:lol: :lol: :lol:

καλά ρε ντάξει δεν θίξαμε το φιλαράκι σου αλλά μου κάνει εντύπωση που πρώτη φορά βλέπω το θανάση σε κόντρα...

ποτέ δεν τον θυμάμαι να έχει μιλήσει έτσι...

:lol: :lol: :lol:


Εχεις μπερδευτει ?

1ον Παντα το γραφω οταν συμφωνω με οποιονδηποτε ...

2ον Ο Βρωμιαρης εχει εμπλακει αρκετες φορες σε αντιπαραθεσεις ...

3ον ΔΕΝ ειναι φιλος μου! Εχθρος μου ειναι!

:lol: :rotflmao: :lol:

free rider
08/04/2005, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εχεις μπερδευτει ?

1ον Παντα το γραφω οταν συμφωνω με οποιονδηποτε ...

2ον Ο Βρωμιαρης εχει εμπλακει αρκετες φορες σε αντιπαραθεσεις ...

3ον ΔΕΝ ειναι φιλος μου! Εχθρος μου ειναι!

:lol: :rotflmao: :lol:


πωωω πωωω......

τι είσαι συ μωρε παιδί μου.............

ρε σεις τελικά εχει μεγαλη πλάκα οτι σας εχω μάθει μια χαρα ολους εδω μέσα....



λοιπόν κοιτα τι θα πάθεις και θα σου φύγουν τα ρινίσματα απο τα μάτια...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Ο CRSK ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣ ΚΟΛΗΤΟΣ
ΚΑΙ ΤΣΑΤΣΟΣ ΤΟΥ ΝΤΕΡΤΙ ΜΟΤΟ

ΧΧΧΑΑΑΑ

ΕΞΩ ΟΙ ΤΣΑΤΣΟΙ ΤΟΥ ΝΕΤΡΤΙΜΟΤΟ..

ΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ

ΚΑΙ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ...





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μικρή Λουλού
08/04/2005, 09:16
βρε,βρεεε.....:smokin:
για δες,για δες...
εχω ρευμα ο πουστης..:smokin:

χρηστακο(φρη) δεν με παρακολουθεις τακτικα..
πως σου σχηματιστηκε η εντυπωση οτι δεν αντιπαρατιθεμαι??
παντα οταν διαφωνω για κατι που θεωρω σημαντικο(και η συμπεριφορα των μοτ/στων ειναι για μενα σημαντικη) απαντω.
απο τουδε θα σε ενημερωνω για τις εκαστοτε διαφωνιες μου ωστε να αναθεωρησεις.:p

οσο για τον ετερο καππαδοκη (crsk) θα του στειλω τα φιλια και τις ευχες μου με π.μ...:lol: :lol:




crs-k-dirtymoto= σταυραδερφια !!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
08/04/2005, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
........................
crs-k-dirtymoto= σταυραδερφια !!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Οχι ρε πουστη μου ...

Εσυ εισαι ο Σταυραδελφος μου ??? :confused:

Ημουνα σουρωμενος και δεν θυμαμαι ΤΙΠΟΤΑ!

:lol: :rotflmao: :lol:

free rider
08/04/2005, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
βρε,βρεεε.....:smokin:
για δες,για δες...
εχω ρευμα ο πουστης..:smokin:

χρηστακο(φρη) δεν με παρακολουθεις τακτικα..
πως σου σχηματιστηκε η εντυπωση οτι δεν αντιπαρατιθεμαι??
παντα οταν διαφωνω για κατι που θεωρω σημαντικο(και η συμπεριφορα των μοτ/στων ειναι για μενα σημαντικη) απαντω.
απο τουδε θα σε ενημερωνω για τις εκαστοτε διαφωνιες μου ωστε να αναθεωρησεις.:p

οσο για τον ετερο καππαδοκη (crsk) θα του στειλω τα φιλια και τις ευχες μου με π.μ...:lol: :lol:




crs-k-dirtymoto= σταυραδερφια !!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:






ΠΕΣΤΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΝΗ ΤΟΥ ΕΛΕΟΥΣ ΚΑΙ ΖΗΤΙΑΝΑ ΤΟΥ.....Π.....

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΨΙΝΟΥΣ...

ΜΠΟΥΥΑΧΑΧΑΧΑΑΧ



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

LittleJohn
08/04/2005, 09:33
Μια φορά θυμάμαι ,όταν είχα ακόμα το ένδοξo και τούμπανο rallye, μου διέλυσε τον καθρέφτη (look m3 ,ακριβός) ένας με cbr600 που έκανε σφήνες μέσα στο μποτιλιάρισμα ...Το παιδί γύρισε πίσω ,παραδέχτηκε ότι εκείνος έφταιγε, μου ζήτησε συγνώμη και μου είπε να μου πληρώσει την ζημιά. Μόνο και μόνο επειδή γύρισε και είταν τόσο ευγενικός, του είπα οτί είμαστε εντάξει και δεν χρειάζεται να πληρώσει τίποτα. (--Με σκλάβωσε ο μπαγάσας :) )...

Σε άλλη φάση , ξανά το ίδιο σκηνικό (μόνο που ο καθρέφτης δεν έπαθε μεγάλη ζημιά), ένας αρχιδάκος με ένα bros, με χτύπησε και την έκανε λάου λάου και με ελαφριά πηδηματάκια ,χωρίς να πεί τίποτα. Τα πήρα κρανίο, πλακώθηκα στις σφήνες ,τον κυνήγησα ,τόν έφτασα , τον ανάγκασα να σταματήσει και κατόπιν του πέταξα το βρισίδι της αρκούδας. Φυσικά εννοείται οτί μου πλήρωσε καινούργιο καθρέφτη...:evil: :evil: :evil:


-----------------
Αυτό που θέλω να πώ είναι οτί , αφού την έκανες την ζημιά απο δικιά σου μαλακία (το τονίζω ,το δικιά σου), σταμάτα και ανέλαβε τις ευθύνες σου. Που ξέρεις μπορεί και να την γλιτώσεις. Αλλιώς άμα την κάνεις, πού ξέρεις σε τι άτομο έχεις πέσει και τι μπορεί να σου κάνει?

stako
08/04/2005, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
το αναφερομαι σε καποιον προσωπικα ειναι σχετικο,γιατι μπορει να μην αναφερεσαι αμμεσα στο προσωπο μου,αλλα στην θεωρια μου,ιδεολογια μου,αντιληψη μου οποτε φανταζομαι καταλαβαινεις την διαφορα.
πιθανον να μην προσπαθεις να πεισεις,αλλα σιγουρα περιμενεις καποιων την υποστηριξη,η ανοχη..
και οτι το ειπες απο την αρχη πως "θ'ακουστει καπως" δεν σημαινει οτι μπορεις και να το πεις χωρις να περιμενεις την απαντηση (αντιδραση) του αλλου..
η βρωμια που αναφερεσαι,δεν καταλαβα που κολλαει..
για μενα ειναι αχρηστο σκουπιδι η γνωμη σου σ'αυτο το ποστ.
και προφανως η δικη μου για σενα.
το που και τι βρωμιζουμε,δεν το καταλαβαινω..
λεω εγω τη μαλακια μου
λες εσυ την δικια σου και πορευομαστε..
ο καθε νοημων ανθρωπος θα βγαλει τα συμπερασματα του.

Κοίτα, από τη στιγμή που εγώ απλά λέω την γνώμη μου (και ας είναι και super μαλακία) και εσύ λέγοντας την δικιά σου με αποκαλείς παραφράζοντας το nick μου σε στόκο (κολλάει σαν λέξη, δεν λέω....:) ), τότε είναι λογικό και αναμενόμενο να απαντήσω και το post να καταλήξει σε σκουπίδι-διαμάχη. Θεωρώ τις διαμάχες σκουπίδια, όχι τη γνώμη κανενός...

Και αν θες όλα αυτά περί σεβασμού στον "φίλο" κουτάκια πες τα στα παιδιά στα στραβά και ανάποδα να μας πουν τη γνώμη τους.

Φιλικά πάντα όλα αυτά......

crs-k
08/04/2005, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn
......................
Αυτό που θέλω να πώ είναι οτί , αφού την έκανες την ζημιά απο δικιά σου μαλακία (το τονίζω ,το δικιά σου), σταμάτα και ανέλαβε τις ευθύνες σου. Που ξέρεις μπορεί και να την γλιτώσεις. Αλλιώς άμα την κάνεις, πού ξέρεις σε τι άτομο έχεις πέσει και τι μπορεί να σου κάνει?


Δεν ειναι μονο θεμα φοβου, αλλα και θεμα παιδειας, για μενα.
Ακομα κι αν σε εκλεισε, απ' την στιγμη που εσυ ΔΕΝ επιτρεπεται να εισαι εκει, σταματας και συμπεριφερεσαι τουλαχιστον με ευγενεια ...

ΚΑΜΜΙΑ φορα, ακομα και στους δυο καθρεφτες που εσπασα, ΔΕΝ μου ζητησαν αποζημιωση!

Φανταζομαι οτι εκτος απο τις τυψεις που ειχαν (με ψιλοεκλεισαν) μετρησε παρα πολυ η ευγενικη συμπεριφορα ...

Μικρή Λουλού
08/04/2005, 09:47
Η διαμαχη δεν ειναι σκουπιδι μιας και απο τις εμπεριστατωμενες διαφωνιες βγαινουν πολλα συμπερασματα..
Σκουπιδι ειναι το απολυτο και μη τεκμηριωμενο.
το οτι τις πρισσοτερες φορες γραφονται "στραβα κι αναποδα" οι εμπειριες μας με αυτοκινητα δεν σημαινει πως αυτοματα τα αυτοκινητα γινονται εχθροι μας.
οι περισσοτεροι απο μας οδηγουμε και αυτοκινητα,σε ποια κατηγορια ανηκουμε??
ξερω παρα πολλους οδηγους αυτοκινητων με πολυ καλη οδηγικη συμπεριφορα και πειρα.
ταυτοχρονα γνωριζω και πολλους αναβατες που θα επρεπε να στερουνται διπλωματος και ομως κυκλοφορουν..
μου φαινεται λιγο αφελες να συζηταμε τα αυτονοητα..
σιγουρα δεν ζηλευω την θεση καποιων που καθε πρωι που οδηγουν αισθανονται σαν μονομαχοι που θα κερδισουν αλλη μια μερα στην ζουγκλα της Αθηνας..

devil's animal
08/04/2005, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
Η διαμαχη δεν ειναι σκουπιδι μιας και απο τις εμπεριστατωμενες διαφωνιες βγαινουν πολλα συμπερασματα..
Σκουπιδι ειναι το απολυτο και μη τεκμηριωμενο.
το οτι τις πρισσοτερες φορες γραφονται "στραβα κι αναποδα" οι εμπειριες μας με αυτοκινητα δεν σημαινει πως αυτοματα τα αυτοκινητα γινονται εχθροι μας.
οι περισσοτεροι απο μας οδηγουμε και αυτοκινητα,σε ποια κατηγορια ανηκουμε??
ξερω παρα πολλους οδηγους αυτοκινητων με πολυ καλη οδηγικη συμπεριφορα και πειρα.
ταυτοχρονα γνωριζω και πολλους αναβατες που θα επρεπε να στερουνται διπλωματος και ομως κυκλοφορουν..
μου φαινεται λιγο αφελες να συζηταμε τα αυτονοητα..
σιγουρα δεν ζηλευω την θεση καποιων που καθε πρωι που οδηγουν αισθανονται σαν μονομαχοι που θα κερδισουν αλλη μια μερα στην ζουγκλα της Αθηνας..


θα συμφωνησω απολυτα!!!:beer:

skous
08/04/2005, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
1ον: εχει μεγαλη διαφορα η υλικη ζημια απο την ανθρωπινη(φυσικα και θα σταματαγα αν εμπλεκοταν ανθρωπος-πεζος-οτιδηποτε)



fisika kai exei



2ον: το οτι κανει την κουτσουκελα τελευταια στιγμη (και μπορει να σε σκοτωσει) δεν φταις εσυ για τον ελιγμο και την αναποφευκτη απωλεια του καθρεφτη του.


ftais pou bikes anamesa!



3ον: ποσες φορες εχεις δει κατω την μηχανη σου γιατι την αφησες κοντα σε ενα παρκαρισμενο που οταν ξεπαρκαρε την εριξε κατω και εφυγε(εγω παντως το εχω παθει γυρω στις 10 φορες).


eytixws pote! makria apo emas!



και 4ον: οταν ειμαι με αμαξι το 1ο που κοιταω οταν πηζω (συμβαινει πολυ σπανια/βροχη,με την κοπελα μου και βραδυ/) ειναι να αφηνω χωρο για τις μηχανες.
kai egw to kanw ayto akoma kai otan den pizxw!



αυτα τα ολιγα και να μαθουμε να κανουμε συγκριση σε ομοια πραγματα..... [/B]

To oti kanoun oi alles mamakies omws me ta toutou, den simainei oti 8a prepei na kaneis kai esi.

Ean ginetai ayta 8a katantisoume zougla kai 8a nikisei o pio dinatos-megalos ara ta toutou!

Ean er8ei ena fortigo kai sou patisei tin moto enw tin exeis parkarismeni, tote den 8a ta pareis?
Giati 8a prepei na kaneis to idio kai se allous!

den 8ewrw tin logiki, spaw kai feygw swsti!

Rezeguet
08/04/2005, 17:01
εγω εχω βαλει χουφτες αλα Buell με σιδερα στις ακρες και ενισχυμενα με ατσαλι στο κεντρο και πηγανω σβουριζοντας αναμεσα στα αμαξια, παιρνοντας μαζι καθρεπτες, τζαμια, χερια, τσιγαρα, κινητα, σκυλους που προεξεχουν το κεφαλι τους απο το τζαμι, φλας, φωτα κεραιες και οτι αλλο βρω και μετα γυρναω πισω λεω ενα αντε γαμισου παλιομαλακα και φευγω σουζαριστος με τις ανοιχτες ακραπες να κουδουνιζουν στο κεφαλι των οδηγων για τα επομενα 2 λεπτα. Και στο τελος παω στο πεζοδρομια και κλεβω και μια τσαντα απο την γριουλα και παω μετα για εντουραδα στην κοντινοτερη πιστα.
Ετσι εμαθα ετσι θα πηγαινω παρτε τα @@@ μου ολοι σας, γινατε και poltically correct!

KaTaNaS
08/04/2005, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
εγω εχω βαλει χουφτες αλα Buell με σιδερα στις ακρες και ενισχυμενα με ατσαλι στο κεντρο και πηγανω σβουριζοντας αναμεσα στα αμαξια, παιρνοντας μαζι καθρεπτες, τζαμια, χερια, τσιγαρα, κινητα, σκυλους που προεξεχουν το κεφαλι τους απο το τζαμι, φλας, φωτα κεραιες και οτι αλλο βρω και μετα γυρναω πισω λεω ενα αντε γαμισου παλιομαλακα και φευγω σουζαριστος με τις ανοιχτες ακραπες να κουδουνιζουν στο κεφαλι των οδηγων για τα επομενα 2 λεπτα. Και στο τελος παω στο πεζοδρομια και κλεβω και μια τσαντα απο την γριουλα και παω μετα για εντουραδα στην κοντινοτερη πιστα.
Ετσι εμαθα ετσι θα πηγαινω παρτε τα @@@ μου ολοι σας, γινατε και poltically correct!



NA SE PW ESENA PITSIRIKO,




THA EISAI THN KYRIAKH STHN EKDROMH?











































































GIATI AN THA EISAI



































































SE THELW STO GROYPAKI-SYMMORIA MOY! :smokin: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
09/04/2005, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
NA SE PW ESENA PITSIRIKO,

THA EISAI THN KYRIAKH STHN EKDROMH?

GIATI AN THA EISAI
SE THELW STO GROYPAKI-SYMMORIA MOY! :smokin: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Έλα ρε ΚΤΝ που θα γελάμε και με τέτοιες μαλακίες!

Nik0s
09/04/2005, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Έλα ρε ΚΤΝ που θα γελάμε και με τέτοιες μαλακίες!


Σωστός.

stukas
09/04/2005, 23:03
κανω καθε μερα την διαδρομη αθηνα-μ.πευκο,κ εχω φαει του κοσμου τα κλεισιματα απο τον καθε μαλακα που οδηγαει κουτι.Αυτο που με εκνευριζει φοβερα ειναι οτι τα τυπακια εχουν δυο κατηγοριες:Αυτοι που αλλαζουν λωριδα γρηγορα κ απροειδοποιητα κ αυτοι που το κανουν σιγα-σιγα σα κατι μικρα παιδακια που κανουν ζαβολια κ το κανουν αργα-αργα,μη τους παρει κανεις χαμπαρι.Κοινο χαρακτηριστικο κ των δυο ομαδων ειναι οτι ποτε δεν βγαζουν φλας,το θεωρουν περιττο.Επισης υπαρχουν κ οι οδηγοι,που ενω τα αυτοκινητα κινουνται μποτιλιαρισμενα μεν το ενα πισω απο το αλλο δε,αυτοι πανε κ πιανουν λιγο κ απο τις δυο λωριδες,εχοντας το κουτι τους ετσι καταμεσης των κενων που περνουν η μηχανες.Τι κ αν τους παιζω τα φωτα,τι κ αν τους κορναρω,αυτοι στα αρχιδια τους,εκει απτοητοι στη μεση...Για αυτο κ εγω οποτε τρωω κλεισιμο η το τυπακι ενω εχει να δωσει χωρο κανοντας απλα λιγο αριστερα η δεξια προτιμαει να με γραψει στα αρχιδια του,του παιρνω τον καθρεφτη με το χερι!Ναι οπως ακουσατε.Το εχω κανει τουλαχιστον 5-6 φορες κ θα το ξανακανω,γιατι δε μπορει εσυ κυριε μαλακα που οδηγας κ αποφασιζεις να αλλαξεις λωριδα να κινδυνευεις να με σκοτωσεις εμενα.Αντε κ γαμησου μαλακα μαθε να οδηγας!Οχι πεστε μου αν φταιω που ο καθε μαλακας παππους-γκαβος η το καθε αρχιδι με το saxoραλλο η η καθε μαλακο κοτα,για να στριψουν ποτε δεν συμβουλευονται τον καθρεφτη τους κ ποτε δεν βγαζουν φλας-η αν βγαλουν το βγαζουν...αφου στριψουν!:mad: Κ να πω οτι τρεχω,δεν τρεχω ο κακομοιρης,αν ετρεχα τωρα επρεπε να ημουν χαλκομανια σε κανα κουτι...Α στον εξω απο δω με συγχησατε παλι...Ζητω συγγνωμη αν εχω παρει τον καθρεφτη κανενος απο εδω μεσα.αλλα μαλλον εφταιγες φιλε κ καλυτερα ο καθρεφτης σου παρα εγω!Παντα φιλικα(ομως)stukas!:wave2:

Rezeguet
10/04/2005, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
NA SE PW ESENA PITSIRIKO,

THA EISAI THN KYRIAKH STHN EKDROMH?


GIATI AN THA EISAI


SE THELW STO GROYPAKI-SYMMORIA MOY! :smokin: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Θέλε! Τι νομιζεις οτι κανω παρεα με φλορου(μ)ς? Εγω ειμαι σαν τον ghost rider μονο που εγω τρεχω με 80 και οχι 300 και ειμαι λιγο πιο καταστροφικος και στουκας απο αυτον :D Παντως θα το σκεφτω να ερθω, απλα ειμαι σε διλημα να βαλω μπρος το space shuttle που εχω στο γκαραζ η να παρω το πυρηνικο υποβρυχιο που κρυβω στην κωλότσεπη? Βλεπεις εμεις οι κρητικοι εχουμε διληματα και γιαυτο συνηθως δεν κανουμε τιποτα γιατι ειμαστε αναποφασιστοι.

Και οι υπολοιποι μην γελατε αν δεν σας αρεσει αφου δεν ειναι αστειο. οποις θελει να ερθει εδω στην Ελουντα να δει και αυτος τι εστι rezeguet!

KaTaNaS
10/04/2005, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
Θέλε! Τι νομιζεις οτι κανω παρεα με φλορου(μ)ς? Εγω ειμαι σαν τον ghost rider μονο που εγω τρεχω με 80 και οχι 300 και ειμαι λιγο πιο καταστροφικος και στουκας απο αυτον :D Παντως θα το σκεφτω να ερθω, απλα ειμαι σε διλημα να βαλω μπρος το space shuttle που εχω στο γκαραζ η να παρω το πυρηνικο υποβρυχιο που κρυβω στην κωλότσεπη? Βλεπεις εμεις οι κρητικοι εχουμε διληματα και γιαυτο συνηθως δεν κανουμε τιποτα γιατι ειμαστε αναποφασιστοι.

Και οι υπολοιποι μην γελατε αν δεν σας αρεσει αφου δεν ειναι αστειο. οποις θελει να ερθει εδω στην Ελουντα να δει και αυτος τι εστι rezeguet!


AAAAA


sth krhth eisai?


kai paraligo na pistepsw ta parapanw logia sou!


kala tote eleytheros, mporeis na synexiseis na kaneis to fantasma sthn elounta!

Rezeguet
11/04/2005, 14:35
οχι ρε εδω δεν κανω καταστροφες γιατι ειμαι φημισμενος μηχανοβιος εδω και με ξερουν ολοι οι μπατσοι οποτε δεν με παιρνει... Οταν ανεβαινω στην Αθηνα γινονται αυτα, οποτε αμα δεις κανα τρελο κρητικο μαυροφορεμενο με cbf με χουφτες τοτε να ξερεις οτι πρεπει να κλεισεις τα καθρεφτακια σου!

adam_tsouk
11/04/2005, 18:43
Άντε να μην αρχισω πάλι γιατί θα μου βγει το όνομα στο τέλος (ενώ τώρα έχω μόνο τη χάρη! :lol: :lol: )

KaTaNaS
11/04/2005, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
οχι ρε εδω δεν κανω καταστροφες γιατι ειμαι φημισμενος μηχανοβιος εδω και με ξερουν ολοι οι μπατσοι οποτε δεν με παιρνει... Οταν ανεβαινω στην Αθηνα γινονται αυτα, οποτε αμα δεις κανα τρελο κρητικο μαυροφορεμενο με cbf με χουφτες τοτε να ξερεις οτι πρεπει να κλεισεις τα καθρεφτακια σου!


xaxaxxa ma egw nten ekw katreftakia karntia mou!!!




aa kai pou sai, otan katebaineis athina ase tis liles (opou l bale p)

giati edw(athina) den prosexei kaneis , kai an den exeis mathei zhsei gia kairo , kai de diabazeis tis malakies tou kathenos sto dromo eisai epifobovos .


sto lew sobara kai xwris parejhghsh


:wave2:

Rezeguet
11/04/2005, 20:51
καλα κλεισε εσυ τους καθρεφτες σου και μην ανυσηχεις.. Αφου οδηγαω Χοντα!

latris mixanis
16/05/2005, 13:09
ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΜΗΧΑΝΩΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΜΕ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΑΠΟ Τ ΑΜΑΞΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΚΛΠ
ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΑΠΟ Τ ΑΜΑΞΙΑ. Ο ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΑΝΟΥΒΡΑ(ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΠΕΣ ΤΟ) ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΦΩΣΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ,ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΡΓΑ ΚΛΠ . ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΧΤΥΠΗΣΟΥΝ ΤΟ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΓΥΡΙΣΑΝ....ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΦΤΕΓΑ ΕΓΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΦΤΙΑΞΩ ;;;
ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠ ΤΟ ΠΛΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ.

ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΑΠ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ

7Tolis
01/09/2014, 17:51
Περιμένω παραλαβή.Του καθρέφτη θα γίνει.Δεν θα μας φάτε τις μανέτες εσεις.

322466

Panoskl
01/09/2014, 18:29
Αν και έχω προφανώς διανοητικό πρόβλημα σύμφωνα με την "διάγνωση" ενός ειδικού κάποια post πιό πίσω (#9), δεν βλέπω κανένα πόλεμο και κανένα εχθρό γύρω μου.

Η λογική μου είναι απλή. Μ@λ@κίες και ζημιές θα γίνονται πάντα. Ζητάς συγγνώμη και πληρώνεις τη ζημιά.

Η λεγόμενη "διείσδυση" είναι παράνομη και οποίος την κάνει (κι εγώ μέσα) ας την κάνει προσεκτικά και αναλαμβάνοντας τις ευθύνες του.

Όποιος πιστεύει δε ότι ο άσχετος οδηγός θα γίνει καλύτερος αν του σπάσεις επίτηδες τον καθρέφτη, να βάλει το μυαλό του σε λειτουργία. Ο άσχετος οδηγός ΔΕΝ πρόκειται να συνδέσει τον σπασμένο καθρέπτη με την συγκεκριμένη βλακεία που μπορεί να έκανε γιατί απλά ΔΕΝ ξέρει καν ότι έκανε βλακεία. Αυτό τον κάνει άσχετο.

Θα πάει σπίτι του και θα πει: "Εκεί που πήγαινα όμορφα και ωραία χωρίς να ενοχλώ κανένα, μου έσπασε τον καθρέφτη ένας αλήτης κομπλεξικός μηχανόβιος γιατί ζήλεψε την αυτοκινητάρα μου. Από εδώ και πέρα θα ρίχνω κι εγώ όποιο μηχανάκι πετύχω."

yiannis172
01/09/2014, 18:43
Αν και έχω προφανώς διανοητικό πρόβλημα σύμφωνα με την "διάγνωση" ενός ειδικού κάποια post πιό πίσω (#9), δεν βλέπω κανένα πόλεμο και κανένα εχθρό γύρω μου.

Η λογική μου είναι απλή. Μ@λ@κίες και ζημιές θα γίνονται πάντα. Ζητάς συγγνώμη και πληρώνεις τη ζημιά.

Η λεγόμενη "διείσδυση" είναι παράνομη και οποίος την κάνει (κι εγώ μέσα) ας την κάνει προσεκτικά και αναλαμβάνοντας τις ευθύνες του.

Όποιος πιστεύει δε ότι ο άσχετος οδηγός θα γίνει καλύτερος αν του σπάσεις επίτηδες τον καθρέφτη, να βάλει το μυαλό του σε λειτουργία. Ο άσχετος οδηγός ΔΕΝ πρόκειται να συνδέσει τον σπασμένο καθρέπτη με την συγκεκριμένη βλακεία που μπορεί να έκανε γιατί απλά ΔΕΝ ξέρει καν ότι έκανε βλακεία. Αυτό τον κάνει άσχετο.

Θα πάει σπίτι του και θα πει: "Εκεί που πήγαινα όμορφα και ωραία χωρίς να ενοχλώ κανένα, μου έσπασε τον καθρέφτη ένας αλήτης κομπλεξικός μηχανόβιος γιατί ζήλεψε την αυτοκινητάρα μου. Από εδώ και πέρα θα ρίχνω κι εγώ όποιο μηχανάκι πετύχω."

Σωστοτατος...αν και πιστευω πως πολλοι το αγνοουν.

lykourgi
01/09/2014, 19:55
Η διήθηση είναι παράνομη.

Η διείσδυση επιτρέπεται (ακόμα). :winka:

amyroukai
01/09/2014, 20:13
Η διήθηση είναι παράνομη.

Η διείσδυση επιτρέπεται (ακόμα). :winka:

Ναι αλλά βλέπεις την παντόφλα, έτσι, όποιος την κάνει να την κάνει με προσοχή και αναλαμβάνοντας τις ευθύνες του, οι μ@λ@κιες πλερώνονται...

Επί του θέματος, σαφώς και είναι σφάλμα το χτυπάω και φεύγω, όσο σφάλμα το να σε χτυπήσουν και να φύγουν.

Panoskl
01/09/2014, 20:44
Η διήθηση είναι παράνομη.

Η διείσδυση επιτρέπεται (ακόμα). :winka:

:D

:lol:

Χα Χα Χα! Σωστός. Την πάτησα!

lykourgi
01/09/2014, 21:05
Ναι αλλά βλέπεις την παντόφλα, έτσι, όποιος την κάνει να την κάνει με προσοχή και αναλαμβάνοντας τις ευθύνες του, οι μ@λ@κιες πλερώνονται...

Επί του θέματος, σαφώς και είναι σφάλμα το χτυπάω και φεύγω, όσο σφάλμα το να σε χτυπήσουν και να φύγουν.

Ακριβώς έτσι. :)

Τώρα, επί του θέματος, είχαν γραφτεί μεγάλες χοντράδες πίσω στο 2005. Ελπίζω να έχουν αλλάξει κάποια μυαλά από τότε.

devil's animal
02/09/2014, 00:53
:a014::a014:

Bob_o_mastoras
02/09/2014, 01:22
Η διηθηση ειναι παρανομη;;; Για ξανατσεκαρετε τον ΚΟΚ.
Αυτο, κατα 90%, εχει αλλαξει τα τελευταια χρονια και θεωρειται νομιμη πλεον νομιζω.
Ας μας διαφωτισει καποιος για σιγουρα.

ego_o_idios
02/09/2014, 01:32
den ine nomimi i dioi8isi otan te8i nomiko 8ema an dimiourgi8i provlima tote fteei o dioi8imenos...lol
apla o nomos kani ta strava matia giati an mpoun ke ta mixanakia piso apo ta aftokinita ektos pou 8a pesoun i polisis tous 8a ginoun kati oures xiliometron apiron..

ala oute asfalistikes se kaliptoun oute o nomos se dikeoni apla plironis tin zimia ke les ke efxaristo

Bob_o_mastoras
02/09/2014, 01:36
Ναι αν κανεις ζημια με δικη σου υπαιτιοτητα σαφως. Το θεμα ειναι αν ειναι νομιμη η διηθηση αυτη καθ'εαυτη ως πραξη.

Bowleno
02/09/2014, 01:48
Ναι αν κανεις ζημια με δικη σου υπαιτιοτητα σαφως. Το θεμα ειναι αν ειναι νομιμη η διηθηση αυτη καθ'εαυτη ως πραξη.

ΔΕΝ είναι νόμιμη, οσο κι αν θα το θέλαμε....

SHOOTER045
02/09/2014, 01:56
ΔΕΝ είναι νόμιμη, οσο κι αν θα το θέλαμε....

Ότο είπε ο φίλος
Όταν κάνουμε διηθηση αλλάζουμε πορεία και λωρίδα

chris4204
02/09/2014, 10:04
Επειδή έιχα εμπειρία με το θέμα στην οικογένεια να γράψω το συμβάν.
Ελεεινός και ανεύθυνος μηχανόβιος (ελπίζω να μην ήταν από εδώ μέσα) πριν κάνα δυο χρόνια όντας σε διαδικασία διήθησης διέλυσε τον καθρέπτη του αυτοκινήτου συγγενικού μου προσώπου. Ατάραχος έφυγε απλά κοιτώντας για μια στιγμή.
Έφαγε μήνυση στην οποία κατηγορήθηκε ακόμη και για πιθανή εγκατάλειψη και του πήγε το μαλλί 2500€.
Οι λωρίδες στους δρόμους είναι ξεκάθαρες δεν υπάρχουν ειδικές λωρίδες για δίκυκλα ανάμεσα στα αυτοκίνητα. Και στην τελική αφού έκανες τη μαλακία να έχεις το θάρρος να σταματήσεις να ζητήσεις συγνώμη και να πληρώσεις τη ζημιά που έκανες.

zannisvel
02/09/2014, 10:57
Και σιγα τη ζημια κιολας. Για αυτο το λογο πληρωνουμε τοσα λεφτα σε ασφαλειες. Μου εχει σπασει και μενα μηχανοβιος το κρυσταλο απο το καθρευτη. Σταματησε ζητησε συγνωμη , ρωτησε αν θελω να κανουμε δηλωση και φυγαμε.

SHOOTER045
02/09/2014, 10:59
δεν λεμε για τετοια περιπτωση γιαννη
αλλα χτυπαω καταδρομικα και φευγω σαν να μην εγινε τιποτα

chris4204
02/09/2014, 11:11
Και σιγα τη ζημια κιολας. Για αυτο το λογο πληρωνουμε τοσα λεφτα σε ασφαλειες. Μου εχει σπασει και μενα μηχανοβιος το κρυσταλο απο το καθρευτη. Σταματησε ζητησε συγνωμη , ρωτησε αν θελω να κανουμε δηλωση και φυγαμε.

Στο δικό μου (seat leon 2010) o καθρέπτης κομπλέ βαμμένος έχει πάνω από 150 €. Πληροφοριακά.

Bradipous
02/09/2014, 11:14
Εχω την εντυπωση οτι επιτρεπεται μονο αν βρισκεσαι σε φαναρι και αυτο για να πας διπλα απο τον μπροστινο σου, οχι να περασεις 20 οχηματα και να καταληξεις πρωτος.

spyrakos35
02/09/2014, 11:15
Και σιγα τη ζημια κιολας. Για αυτο το λογο πληρωνουμε τοσα λεφτα σε ασφαλειες...

αυτό ακριβώς αναρωτήθηκα πριν είκοσι χρόνια όταν μου ρίξανε τη μηχανή κάτω (παρκαρισμένη)....

δεν αλλάζουν κάποιες "αξίες" ποτέ όπως φαίνεται....

spyrakos35
02/09/2014, 11:16
Στο δικό μου (seat leon 2010) o καθρέπτης κομπλέ βαμμένος έχει πάνω από 150 €. Πληροφοριακά.


εννοεί, σιγά τη ζημιά για τον θύτη....

όπου ζημιά, νοείται η αύξηση των ασφαλίστρων....

zannisvel
02/09/2014, 13:50
εννοεί, σιγά τη ζημιά για τον θύτη....

όπου ζημιά, νοείται η αύξηση των ασφαλίστρων....

Ακριβως αυτο εννοουσα.

Εχω την εντυπωση βεβαια οτι τα ασφαλιστρα δεν ανενβαινουν. Εκτος και αν εισαι δημοσιος κινδυνος και εχεις κανει 5 ατυχηματα μεσα σε ενα χρονο.

chris4204
02/09/2014, 14:01
Σωστό!

Dbnn
04/09/2014, 17:40
δεν λεμε για τετοια περιπτωση γιαννη
αλλα χτυπαω καταδρομικα και φευγω σαν να μην εγινε τιποτα

Όταν το 90% κυκλοφορεί χωρίς ασφάλειες και διπλώματα εκεί έξω μη σου φαίνεται περίεργο.
Και να συμπληρώσω πως πολλοί παρακαλάνε να γίνει καμια στραβή και να φτιάξουν το αμάξι/μηχανή τους καινούρια.

SHOOTER045
04/09/2014, 18:07
Όταν το 90% κυκλοφορεί χωρίς ασφάλειες και διπλώματα εκεί έξω μη σου φαίνεται περίεργο.
Και να συμπληρώσω πως πολλοί παρακαλάνε να γίνει καμια στραβή και να φτιάξουν το αμάξι/μηχανή τους καινούρια.
Αυτό το ποσοστό δεν παίζει με την καμμια
Και δεν νομίζω να περιμένουν να χτυπήσουν για να τους τα φτιάξουν καινούρια

7Tolis
04/09/2014, 19:30
Αυτό το ποσοστό δεν παίζει με την καμμια
Και δεν νομίζω να περιμένουν να χτυπήσουν για να τους τα φτιάξουν καινούρια

Πέρνα μια βόλτα απο Αθήνα.Ειδικά τα ταξί κάνουν κρα για να φτιάξουν μικροζημιές τους.Κραααα κραααα!

tzimidis
04/09/2014, 20:26
4 tessereis four vier quattro ,
gnostoi payla filoi mou, fetos kykloforousane me katebasmenous profylaktires/kathreftes ,xtypimenes portes/fteraklp, mexri pou kapoios agios anthropos tous xtypise ligo akoma kai ta kanane oloi kainourgia.
Ap'oti katalaba paizei kai tarifa 50 € sto xeri kai eksoudiodotisi sto mastora gia en leyko eispraksi apo tin asfaleia.
Win/Win ena prama

Dbnn
04/09/2014, 20:47
Αυτό το ποσοστό δεν παίζει με την καμμια
Και δεν νομίζω να περιμένουν να χτυπήσουν για να τους τα φτιάξουν καινούρια

Δεν ξέρω τι γίνεται επαρχία, μιλάω για Αθήνα.....
Τέτοια περιστατικά, όποιον και να ρωτήσεις έχει να σου διηγηθεί απο 4-5....
Μην ξεχνάς τις θείτσες με τα SUV άμα τις ακουμπήσεις με το παπούτσι στον προφυλακτήρα χωρίς να γίνει ζημιά να δείς τι γίνεται....
Τα ταξί δε όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω? Κίτρινη φυλή τους λέμε εδώ πέρα.... Γιατί άραγε??