PDA

View Full Version : να πουλήσω το vstrom να πάρω TDM?



Σελίδες : [1] 2

giorgosxristou
05/05/2009, 15:52
εδώ και 1,5 χρόνο έχω το vstrom το 650 μοντέλο 2004,είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλα απωθημένο μου είναι το tdm, δεν είναι ο μονος λόγος που το σκέφτομαι για να την δώσω αλλα επειδή θέλω κάτι σε λίγο ποιο street τελικά και όχι τόσο σε on off,για ταξίδια το tdm ποια η άποψη σας?και γενικά σαν μηχανή βόλτας?από αξιοπιστία πια από τα 2 'h και τα 2 είναι εξίσου αξιόπιστα?
για πείτε καμια άποψη σας να βοηθήσετε.

npat
05/05/2009, 16:15
Μην το κάνεις αυτό το πράμα! Βεστρομάς παλεύεται, τιντιεμάς όχι!

:lol: :lol:

Σοβαρά τώρα, μην δώσεις το βεστρομ για να πάρεις ΤιΝτιΕΜ. Δεν θα κερδίσεις σχεδόν τίποτα. Αν θέλεις να πας σε κάποιο πραγματικά καλύτερο ψηλό στρίτ, κοίτα κατά Αγγλία μεριά.

:wave2:

(εντιτ: Αν πάλι σου έχει καρφωθεί στο μυαλό ντε και καλά, τότε μην κάνεις μισές δουλειές... πάρε κατευθείαν βαρκάντερο...)

gixxerpap
05/05/2009, 16:39
και γιατί δεν παίρνεις μια κανονική μοτοσυκλέτα, αφού μπαίνεις που μπαίνεις στον κόπο?

giorgosxristou
05/05/2009, 16:41
γιατί ρε συ?οι "βεστρομαδες" είμαστε τα καλύτερα παιδιά τις κοινωνίας μας :a08: !!αλήθεια τώρα?dld δεν έχουν διαφορες μεγάλες μεταξύ τους? όσο για το "βαρκαντερο"....καλιά παπάκι ...δεν "μαρεσει" ,είναι πολύ τεράστιο να oum :a47: !

Road67
05/05/2009, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxristou
γιατί ρε συ?οι "βεστρομαδες" είμαστε τα καλύτερα παιδιά τις κοινωνίας μας :a08: !!αλήθεια τώρα?dld δεν έχουν διαφορες μεγάλες μεταξύ τους? όσο για το "βαρκαντερο"....καλιά παπάκι ...δεν "μαρεσει" ,είναι πολύ τεράστιο να oum :a47: !

Αφού θες να πάρεις μαούνα γιατί όχι το στρόμα το μεγάλο;

giorgosxristou
05/05/2009, 16:48
έχω την εντύπωση πως το TDM είναι λίγο πιο μαζεμένο και ποιο street....έτσι dld έχω την εντύπωση,και από την άλλη όπως είπα σαν μηχανάκι "μαρεσει" ποιο καλά,βεβαια ένα ξαδερφάκι μου πήρε το fazer το 600,ωραίο και αυτό....

npat
05/05/2009, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxristou
βεβαια ένα ξαδερφάκι μου πήρε το fazer το 600,ωραίο και αυτό....

Έτσι μπράβο! Αρχίζεις να μπαίνεις στην περιοχή των "κανονικών μοτοσυκλετών". Λίγο ακόμη και θα τα καταφέρεις!

:a013:

devil's animal
05/05/2009, 16:52
αν το παρεις τελικα μην ξεχασεις να του βαλεις remus ή akrapovic και καθε φορα που σου δινεται η ευκαιρια να σκας ξερογκαζιες...

τοτε και μονο τοτε θα γινεις ενας ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ TDMακιας!!
:beer: :beer: :beer:

gcrook
05/05/2009, 16:56
Προλαβαινω να τον πεισω στα γρηγορα για ενα SV1000;:look:

nik7119
05/05/2009, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Έτσι μπράβο! Αρχίζεις να μπαίνεις στην περιοχή των "κανονικών μοτοσυκλετών". Λίγο ακόμη και θα τα καταφέρεις!

:a013: :beer: :a08: :a08:

blueangel
05/05/2009, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxristou
ποιο καλά,βεβαια ένα ξαδερφάκι μου πήρε το fazer το 600,ωραίο και αυτό....

:a013: :a013: :a013: :a013: :a013: :a09:

alximistis
05/05/2009, 17:11
Πέραν της πλάκας... ούτε που να το διανοηθείς!!!! Δεν υπάρχει κανένας λόγος απολύτως. Πας από ένα σχετικά όμοιο μηχανάκι σε ένα άλλο ο θεός να το κάνει :lol:
Αν και δεν διευκρινίζεις τι ψάχνεις και γιατί θες να αλλάξεις θα σου έλεγα προσωπικά το CBF το 1000! Πολύ ωραίο και πολύ στρωτό-φιλικό μηχανάκι με τις επιδοσούλες του κλπ και χωρίς να... μαουνοφέρνει! ;)

manhunter
05/05/2009, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Προλαβαινω να τον πεισω στα γρηγορα για ενα SV1000;:look:


Σωστός ο Γιώργος...
Το S εννοείτε....

Αλλιώς πάρε τον Τίγρη, ή το 990sm....



:bigcry:

npat
05/05/2009, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Προλαβαινω να τον πεισω στα γρηγορα για ενα SV1000;:look:

Εδώ ολόκληρο μαρκετινγκ τιμ τις σουζούκι δεν κατάφερε πέρα από δυο-τρεις, λες να έχεις ελπίδες?

:evil:

jorgevaldano
05/05/2009, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Αφού θες να πάρεις μαούνα γιατί όχι το στρόμα το μεγάλο;

δηλαδή το ΤΔΜ είναι μαούνα αλλά το στρώμα-650 δεν είναι;;;

:rotflmao:

nik7119
05/05/2009, 19:56
παιδες το παιδι ειναι στριτας,,εχει βαρεθει τις μαουνες,,και εχει δικιο,,παρε φιλαρακι ενα street,,μονο τον ηχο του τετρακυλινδρου να ακους θα σου αρεσει,,κι οχι εκεινο το τακ τακ τακ που κανει το στρωμα στο ρελαντιν,,λες και ειναι ο γουντι ο τρυποκαρριδος

rsp
05/05/2009, 19:58
To strom ειναι ενα μετριο μηχανακι που κανει καταπληκτικα για να μαθει ενας απειρος οδηγος, το TDM ειναι ενα μηχανακι πολεως, χωρις να ειναι κακο σε κατι, ειναι τοσο βαρετο και μετριο σε ολα που απλα ΔΕΝ!!! Απο εκει και περα πολλες και πολυ καλυτερες επιλογες ακουστηκαν!!

Road67
05/05/2009, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
εκεινο το τακ τακ τακ που κανει το στρωμα στο ρελαντιν,,λες και ειναι ο γουντι ο τρυποκαρριδος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nik7119
05/05/2009, 20:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: αδικο εχω??

jorgevaldano
05/05/2009, 20:07
και το στρώμα μέτριο σε ΟΛΑ είναι, εκτός από τον όγκο όπου είναι χειρότερο από μέτριο :rotflmao:

nik7119
05/05/2009, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
To strom ειναι ενα μετριο μηχανακι που κανει καταπληκτικα για να μαθει ενας απειρος οδηγος, το TDM ειναι ενα μηχανακι πολεως, χωρις να ειναι κακο σε κατι, ειναι τοσο βαρετο και μετριο σε ολα που απλα ΔΕΝ!!! Απο εκει και περα πολλες και πολυ καλυτερες επιλογες ακουστηκαν!! :beer: :beer: :beer:

nik7119
05/05/2009, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
και το στρώμα μέτριο σε ΟΛΑ είναι, εκτός από τον όγκο όπου είναι χειρότερο από μέτριο :rotflmao: ωχ οπου ναναι θα παρουν χαμπαρι οι βεστρομαδες καιτην βαψαμε μετα

SVX
05/05/2009, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
ωχ οπου ναναι θα παρουν χαμπαρι οι βεστρομαδες καιτην βαψαμε μετα :a13:






:a014: :a014: :a014: :a014: :a014: :a014: :a014: :a014:

giorgosxristou
05/05/2009, 20:38
μήπως τελικά είμαι κρυφό-στριτάς...και δεν το χω πάρει χαμπάρι...:confused:?πρέπει να κάνω ένα test προσωπικότητας :a21: ,αν και στο face book σε ένα πολύ σοβαρό βάση επιστημονικής και συνάμα ολόκληρης τις ψυχολογικής κοινότητας :a32: ,έφτιαξαν ένα test και με έβγαλε street-boy ,τι λέτε για το fazer το 600?το χω οδηγήσει και μ αρέσει σαν μπουτσουκλετα!

npat
05/05/2009, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxristou
τι λέτε για το fazer το 600?το χω οδηγήσει και μ αρέσει σαν μπουτσουκλετα!

Λέμε ναι.

giorgosxt
05/05/2009, 20:45
Φίλε μου η δική μου γνώμη είναι να πάρεις ότι πραγματικά γουστάρεις.
Ολες οι μηχανες έχουν τα μείον τους.

Εγώ έχω το TDM 4 χρόνια και αν το δώσω κάποτε, πάλι TDM θα πάρω, γιατί απλά το γουστάρω.

nik7119
05/05/2009, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxristou
μήπως τελικά είμαι κρυφό-στριτάς...και δεν το χω πάρει χαμπάρι...:confused:?πρέπει να κάνω ένα test προσωπικότητας :a21: ,αν και στο face book σε ένα πολύ σοβαρό βάση επιστημονικής και συνάμα ολόκληρης τις ψυχολογικής κοινότητας :a32: ,έφτιαξαν ένα test και με έβγαλε street-boy ,τι λέτε για το fazer το 600?το χω οδηγήσει και μ αρέσει σαν μπουτσουκλετα! για κανε μια βολτα και το gsr και μετα ελα να μας πεις πως σε λενε,,να δεις πως θα ξεχασεις και στρωματα και παπλωματα,,και κουβερτονιμα,δαντελονιμα πεταλουδα,,:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ΥΓ...μην ξεχασεις να κρατας πολλα βρακια μαζι σου:rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

manhunter
05/05/2009, 21:46
Πάρε fazer....


....γυμνό
....μαύρο
....εννοείται με μαύρο μοτέρ....
....βάλε και μια καρίνα.....


Και θα είσαι οκ.
Θα ξεχάσεις το V-Strom πολύ γρήγορα.


Από την άλλη, βρες και πάρε ένα sv1000s και άσε τα gsr και madagascar


Αντε καλή τύχη

nik7119
05/05/2009, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Πάρε fazer....


....γυμνό
....μαύρο
....εννοείται με μαύρο μοτέρ....
....βάλε και μια καρίνα.....


Και θα είσαι οκ.
Θα ξεχάσεις το V-Strom πολύ γρήγορα.


Από την άλλη, βρες και πάρε ένα sv1000s και άσε τα gsr και madagascar


Αντε καλή τύχη :yuck: :bigcry: :yuck: :bigcry: :cry: :eyepop: :hypnotize :beer: :beer:

gixxerpap
05/05/2009, 22:11
ούτε εμένα δε μου πήγε το μυαλό να προτείνω το SV ....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: πάει χάλασα ... είναι που σκέφτομαι εκείνο το παλιο superduke όλη μέρα ....:lol:

SVX
05/05/2009, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ούτε εμένα δε μου πήγε το μυαλό να προτείνω το SV ....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: πάει χάλασα ... είναι που σκέφτομαι εκείνο το παλιο superduke όλη μέρα ....:lol:


katse na valo ta motivational..... :rolleyes:


162963

panos1050
05/05/2009, 22:18
Εγω οταν θελησα να παω σε πιο street πηγα στο tiger 1050 δεν παιζετε και δεν εχει καμια
σχεση με το tdm.πολυ ανωτερο μηχανακι σε ολα και με σχεδον 30hp παραπανω στον τροχο

gixxerpap
05/05/2009, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
katse na valo ta motivational..... :rolleyes:


βάζε εσύ φωτογραφίες, να το κρατήσω εγώ στο τέλος .....:mad:

vangelis 64
05/05/2009, 22:30
Καλά τα fazer,καλά τα CB.καλά τα SV.....φτάνει μην κάνεις το λάθος και ανέβεις σε κανα busa.:a13: :a55:

Tpap
05/05/2009, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxt
Εγώ έχω το TDM 4 χρόνια και αν το δώσω κάποτε, πάλι TDM θα πάρω, γιατί απλά το γουστάρω.

Μέχρι να οδηγήσεις κάτι άλλο...

giorgosxt
05/05/2009, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Μέχρι να οδηγήσεις κάτι άλλο...

Exω βρει αυτό που με γεμίζει και μ'αρέσει πολύ εμφανισιακά!

menos
05/05/2009, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxristou
αν και στο face book σε ένα πολύ σοβαρό βάση επιστημονικής και συνάμα ολόκληρης τις ψυχολογικής κοινότητας :a32: ,έφτιαξαν ένα test και με έβγαλε street-boy

Ευτυχως εχουμε και το facebook με τα πολύ σοβαρά βάση επιστημονικής και συνάμα ολόκληρης τις ψυχολογικής κοινότητας τεστ, να μας λεει τι γουσταρουμε, τι μας κ@βλ@νει και τι πρεπει να καβαλαμε!! :rolleyes:

Εμενα το τεστ μου ειπε οτι ειμαι off roader γμτ.... :sad:

Πουλαω το CBR μου λογω ψυχολογικου τεστ στο Facebook....:bigcry: :bigcry:

panos1050
05/05/2009, 22:59
τι sv ρε παιδια ?
που το θημηθηκατε αυτο?

Tpap
05/05/2009, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
τι sv ρε παιδια ?
που το θημηθηκατε αυτο?

Μην δίνεις σημασία. Πλάκα κάνουν...

panos1050
05/05/2009, 23:08
το ελπιζω

giorgosxristou
05/05/2009, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Καλά τα fazer,καλά τα CB.καλά τα SV.....φτάνει μην κάνεις το λάθος και ανέβεις σε κανα busa.:a13: :a55:
φίλος...άκου και προβληματίσου....το μπούσα...να μωρέ ...όχι συχνά ...πως να το πω...ποτε ποτε βάζω φωτό του στο pc και "μαρεσει" να χαϊδεύομαι...
http://www.youtube.com/watch?v=6Hyhq5iwew8



παίδες επειδή για τα 1000 θέλουν και ποιο πολλά "la-la,καφετιά-μπικικίνια" θα τα αποκλείσω προς το παρόν,ένα fazer 600 νομίζω για αρχή είναι καλά!

vangelis 64
05/05/2009, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxristou
φίλος...άκου και προβληματίσου....το μπούσα...να μωρέ ...όχι συχνά ...πως να το πω...ποτε ποτε βάζω φωτό του στο pc και "μαρεσει" να χαϊδεύομαι...
Όχι ρε συ,μη δίνεις και τόση σημασία σ' αυτό που είπα.Απλά έτυχε να έχω κι εγώ το 650 κάποτε και μού άρεσε πάρα πολύ,ώσπου έκανα μια καλή βόλτα με το μπούσα.:lol:

Γι' αυτό το έγραψα,θυμήθηκα την ιστοριούλα μου.Πάντως,αν σ' αρέσει το fazer,απάνω του.
Βολικώτατο,ευκολώτατο,φιλικότατο...ότατο ρε παιδί μου!:rotflmao: :beer:

o_gavros
05/05/2009, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxristou
φίλος...άκου και προβληματίσου....το μπούσα...να μωρέ ...όχι συχνά ...πως να το πω...ποτε ποτε βάζω φωτό του στο pc και "μαρεσει" να χαϊδεύομαι...
http://www.youtube.com/watch?v=6Hyhq5iwew8



παίδες επειδή για τα 1000 θέλουν και ποιο πολλά "la-la,καφετιά-μπικικίνια" θα τα αποκλείσω προς το παρόν,ένα fazer 600 νομίζω για αρχή είναι καλά!

γιωργη?ντροπή πράματα.άκου χαϊδεύεσαι...τς τς τς

όσο για το δίλημμα σου,θα πρότεινα κάποιο γυμνό 600 κι εγώ.

σκέψου το γεγονός ότι και οι δρόμοι εκεί δεν είναι καλοί απο ότι μου'χεις πει.



υγ: χαιρετισμούς απο τα "ξαδέρφια" σου

gixxerpap
05/05/2009, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
το ελπιζω


τι ακριβώς σε χαλάει στο SV δλδ?

panos1050
06/05/2009, 02:08
Τι να με φτιαξει στο sv?
ειναι ενα απο τα πιο κακοπουλιμενα μηχανακια της susuki
με μεταπωλητικη αξια καμια
εχεις ακουσει πολλους να θελουν ενα?
μπορεις με τα ιδια χρηματα να παρεις ενα πολυ πιο συγχρονο 600

npat
06/05/2009, 03:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
Τι να με φτιαξει στο sv?
ειναι ενα απο τα πιο κακοπουλιμενα μηχανακια της susuki
με μεταπωλητικη αξια καμια
εχεις ακουσει πολλους να θελουν ενα?
μπορεις με τα ιδια χρηματα να παρεις ενα πολυ πιο συγχρονο 600

Εντάξει αν τα μηχανάκια τα αγοράζεις για να τα πουλήσεις...

Αλλά αν τα αγοράζεις για να τα καβαλήσεις?

panos1050
06/05/2009, 03:46
και εγω μαζι σου σε αυτο
αλλωστε εγω παω απο κτμ σε triumph και απο triumph σε κτμ οτι και να μου λενε οι αλλοι
αλλα επειδη καποια στιγμη πρεπει να πουληθει και δεν εχουμε και λεφτα για πεταμα
καλο θα ηταν να εχει και ενα αγοραστηκο κοινο
και οσο πιο μεγαλο το κοινο, τοσο πιο καλο

giorgosxristou
06/05/2009, 09:57
παίδες το sv....μπα...δεν....
τουλάχιστον εμφανισιακά δεν με εντυπωσιάζει,

Locksmith
06/05/2009, 10:57
Να πεθάνετε όλοι! :rotflmao:

Aggelos_SV
06/05/2009, 11:06
Εσείς που λέτε για τα SV....άδειες παίζετε σε στροφές...???:evil: :evil:

road spirit
06/05/2009, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxristou
...το χω οδηγήσει και μ αρέσει σαν μπουτσουκλετα!

σαν τι σου αρέσει?

:bigcry: :lol:

devil's animal
06/05/2009, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Εσείς που λέτε για τα SV....άδειες παίζετε σε στροφές...???:evil: :evil:

κοιτα,να παμε μια Αγιο να δουμε τι γινετε....


αλλα μετα μην μου λες να φωναξω οδικες και ιστοριες...
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

gcrook
06/05/2009, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
κοιτα,να παμε μια Αγιο να δουμε τι γινετε....


αλλα μετα μην μου λες να φωναξω οδικες και ιστοριες...
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Σκεφτεσαι να γυρισεις καβαλα δηλαδη;
Παρε και φακο αμα σε πιασει βραδυ.....

:lol: :a029: :a029:

devil's animal
06/05/2009, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Σκεφτεσαι να γυρισεις καβαλα δηλαδη;
Παρε και φακο αμα σε πιασει βραδυ.....

:lol: :a029: :a029:

καβαλα στο δικο μου σιγουρα...

ο αλλος πως θα γυρισει δεν ξερω...:a13:

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

gcrook
06/05/2009, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
καβαλα στο δικο μου σιγουρα...



οκ....:lol:

reinmeister
06/05/2009, 13:35
οταν τελειωσει η κουβεντα για τις παπιες σκεψου σοβαρα για την μια και μονη αληθινη μοτοσυκλεττα που κανει τα παντα μια χαρα...

HAYABUSA

:beer: :beer:

jorgevaldano
06/05/2009, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
οταν τελειωσει η κουβεντα για τις παπιες σκεψου σοβαρα για την μια και μονη αληθινη μοτοσυκλεττα που κανει τα παντα μια χαρα...

HAYABUSA

:beer: :beer:

μηχανάκι ευέλικτο στην κίνηση, χαμηλή κατανάλωση, ελαφριά, συγχωρεί ανωμαλίες του δρόμου, ήπιο στο άνοιγμα του γκαζιού...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Locksmith
06/05/2009, 13:51
OΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ! ΠΑΡΕ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ! Η κράτα το V-Strom σου να τελειώνεις! :lol: :rotflmao: :lol: :bigcry:

reinmeister
06/05/2009, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
μηχανάκι ευέλικτο στην κίνηση, χαμηλή κατανάλωση, ελαφριά, συγχωρεί ανωμαλίες του δρόμου, ήπιο στο άνοιγμα του γκαζιού...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

παρε ενα vstrom εσυ (τριτο προσωπο το "εσυ") η tdm κι εγω το μπουσα να δουμε ποιος θα ελιχθει καλυτερα στην κινηση...

καταναλωση σε ταξιδι με 200 απο 6-7 λιτρα ,μεσα στην πολη γυρω στα 8 (το fmx μου καιει 7-8), τα 250 κιλα του εγγυωνται πολυ καλυτερη απορροφηση κραδασμων απο ανωμαλιες του δρομου ( εκτος αν μιλαμε για φρεσκοσκαμμενο ταφο)...

και ναι...ειναι ηπιο στο ανοιγμα του γκαζιου ακομη και τερμα...η παροχη δυναμης ειναι ναι μεν πολλη ,αλλα παραλληλα ειναι χωρις ξεσπασματα...

σε θεματα δυναμης,ροπης,ανεσης ταξιδιου θεωρω βλασφημια να επεκταθω...

αλλο?

makis206
06/05/2009, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
αλλο?

Οφ ρόουντ δυνατότητες ;:D

Σταθερότητα μετά τα 350 ;:lol:

reinmeister
06/05/2009, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Οφ ρόουντ δυνατότητες ;:D

Σταθερότητα μετά τα 350 ;:lol:

για εκτος δρομου χρηση τα λαστιχα του θα το περιορισουν...
:rotflmao:

σταθεροτητα μετα τα 350...

http://www.youtube.com/watch?v=rBCOkTxewjU

makis206
06/05/2009, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
σταθεροτητα μετα τα 350...
http://www.youtube.com/watch?v=rBCOkTxewjU

Πφφφ, το Βεστρόμ εκεί αρχίζει...:bigcry:

byron
06/05/2009, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
καταναλωση σε ταξιδι με 200 απο 6-7 λιτρα

Καιπουσαι..... μαλακία θα κάνεις να πάρεις το παπί που έλεγες εχθές. Πιο πολλά θα σου καίει :wave2:

reinmeister
06/05/2009, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Καιπουσαι..... μαλακία θα κάνεις να πάρεις το παπί που έλεγες εχθές. Πιο πολλά θα σου καίει :wave2:

το οδηγησα...δεν θα παρω παπι...:sad:

jorgevaldano
06/05/2009, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
παρε ενα vstrom εσυ (τριτο προσωπο το "εσυ") η tdm κι εγω το μπουσα να δουμε ποιος θα ελιχθει καλυτερα στην κινηση...

καταναλωση σε ταξιδι με 200 απο 6-7 λιτρα ,μεσα στην πολη γυρω στα 8 (το fmx μου καιει 7-8), τα 250 κιλα του εγγυωνται πολυ καλυτερη απορροφηση κραδασμων απο ανωμαλιες του δρομου ( εκτος αν μιλαμε για φρεσκοσκαμμενο ταφο)...

και ναι...ειναι ηπιο στο ανοιγμα του γκαζιου ακομη και τερμα...η παροχη δυναμης ειναι ναι μεν πολλη ,αλλα παραλληλα ειναι χωρις ξεσπασματα...

σε θεματα δυναμης,ροπης,ανεσης ταξιδιου θεωρω βλασφημια να επεκταθω...

αλλο?

τι "άλλο?", αν νομίζεις πως θα πείσεις εμένα ή κάποιον άλλο πως το χαλιαμούτρα πάει καλύτερα στην κίνηση από ΤΔΜ, ή πως τα 250 κιλα είναι πλεονέκτημα... :rotflmao: ή πως ανοίγει ήπια το γκάζι σε μηχανάκι με ιπποδύναμη κατάλληλη για σπορ αυτοκίνητο ενός τόνου... ή πως συγχωρεί λακουβίτσες και σαμαράκια καλύτερα από ΤΔΜ ή στρώμα... άστο... δεν το 'χεις... :(

α, ξέχασα πως σε μια χαζοπτώση δεν έχεις και πολλά πλαστικά να κλάψεις... :rotflmao:

...και πως έχει και φτηνά τέλη κυκλοφορίας... :lol:

αλήθεια αφού είναι πασπαρτού μηχανάκι και τα κάνει ΟΛΑ και συμφέρει, το ΦΜΧ τι το 'χεις; :confused:

devil's animal
06/05/2009, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πφφφ, το Βεστρόμ εκεί αρχίζει...

....να κουμπωνει δευτερα!
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

byron
06/05/2009, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
αλήθεια αφού είναι πασπαρτού μηχανάκι και τα κάνει ΟΛΑ και συμφέρει, το ΦΜΧ τι το 'χεις; :confused:

Αν και ο rein είναι κακός όσον αφορά τις σκουτερόπαπιες, θα συμφωνήσω μαζί του ότι σε σχέση με το TDM το Busa είναι σαφώς καλύτερο σε όλα.

ΥΓ: Το ΦΜΧ το έχει για το φούτσο :rotflmao: :bawl: :rotflmao:

reinmeister
06/05/2009, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
τ

αλήθεια αφού είναι πασπαρτού μηχανάκι και τα κάνει ΟΛΑ και συμφέρει, το ΦΜΧ τι το 'χεις; :confused:

η βαλιτσα χαλαει οπτικα το μπουσα...

υ.γ. η προταση για τα vstrom, tdm - busa, σε κινηση γινεται και προσωπικα αν θες...

και μολις φτασεις θα μου κανεις παρεα μεχρι να τελειωσω τον καφε μου...:lol:

Aggelos_SV
06/05/2009, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
κοιτα,να παμε μια Αγιο να δουμε τι γινετε....


αλλα μετα μην μου λες να φωναξω οδικες και ιστοριες...
:bigcry: :bigcry: :bigcry:



Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
καβαλα στο δικο μου σιγουρα...:a13:

ο αλλος πως θα γυρισει δεν ξερω... :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:



:a029: :a029:

Ποιός κάλεσε οδική είπαμε...??:lol: :rotflmao:


163007

jorgevaldano
06/05/2009, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
η βαλιτσα χαλαει οπτικα το μπουσα...

υ.γ. η προταση για τα vstrom, tdm - busa, σε κινηση γινεται και προσωπικα αν θες...

και μολις φτασεις θα μου κανεις παρεα μεχρι να τελειωσω τον καφε μου...:lol:

ντεν έκω τέτοιο μηχανάτσι καρντιά μου...

αλλά ΑΝ με νικούσες, θα ήταν επειδή είσαι ΤΡΟΜΕΡΟΣ χεράς (μόνο οι τρομεροί χεράδες λένε το κλασσικό "το μηχανάκι μου περνάει εκεί που περνάει και τα Χ μικρώτερο μηχανάκι")

εξάλλου δύο άτομα που κινούνται παράλληλα στην αλεξάνδρας δεν αντιμετωπίζουν τις ίδιες δυσκολίες, δεν περνούν από τα ίδια "στενά", άρα τι σύγκριση θα πετύχαινες με την κοντρίτσα σου;

το ποιο είναι πιο ογκώδες, και τίνος το τιμόνι κόβει περισσότερο, δεν χωρούν την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ αμφισβήτηση, πάρε το μέτρο και μέτρα πού χωράει το μεν και το δε, και τι ακτίνα στροφής έχει το μεν και το δε, και πόσο απέχουν τα γόνατά σου στο μεν και στο δε

devil's animal
06/05/2009, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
:a029: :a029:

Ποιός κάλεσε οδική είπαμε...??:lol: :rotflmao:

ατυχη στιγμη!:rolleyes: :mad:


:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

gcrook
06/05/2009, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
:a029: :a029:

Ποιός κάλεσε οδική είπαμε...??:lol: :rotflmao:

Καλα οτιναναι.
Ο ενας φορτωνει το μηχανακι και οι αλλοι απο πισω φωτογραφιζονται και στα παπαρια τους.:lol:
Κλασσικη βολτα μοτο.:lol:

Aggelos_SV
06/05/2009, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Καλα οτιναναι.
Ο ενας φορτωνει το μηχανακι και οι αλλοι απο πισω φωτογραφιζονται και στα παπαρια τους.:lol:
Κλασσικη βολτα μοτο.:lol:

Είχε κι άλλη φωτό που ζμπρώχνανε,αλλά έβαλα αυτή επειδής είναι πιο πανοραμική:p

vangelis 64
06/05/2009, 15:54
Αφού υπενθυμίσω ότι ο δημιουργός τού θρεντ ενδιαφέρεται κυρίως για ταξιδάκια και ότι το μπούσα δεν φτιάχτηκε για την κίνηση,άρα το τιμόνι του δεν κόβει πιθανόν όσο τού TDM...
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano

το ποιο είναι πιο ογκώδες, και τίνος το τιμόνι κόβει περισσότερο, δεν χωρούν την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ αμφισβήτηση, πάρε το μέτρο και μέτρα πού χωράει το μεν και το δε, και τι ακτίνα στροφής έχει το μεν και το δε, και πόσο απέχουν τα γόνατά σου στο μεν και στο δε για πες...:a014:

jorgevaldano
06/05/2009, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Αφού υπενθυμίσω ότι ο δημιουργός τού θρεντ ενδιαφέρεται κυρίως για ταξιδάκια και ότι το μπούσα δεν φτιάχτηκε για την κίνηση,άρα το τιμόνι του δεν κόβει πιθανόν όσο τού TDM...

πιθανόν.... πιθανόν... :lol:

vangelis 64
06/05/2009, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
πιθανόν.... πιθανόν... :lol: Ωραία τα γελάκια σου.Ποιό είναι φαρδύτερο δε μάς λές όμως.

jorgevaldano
06/05/2009, 16:18
σου έγραψα παραπάνω ποιο είναι φαρδύτερο

για ακριβή νούμερα, μέτρα τα μόνος σου, μην τα θες όλα έτοιμα...

vangelis 64
06/05/2009, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
σου έγραψα παραπάνω ποιο είναι φαρδύτερο

για ακριβή νούμερα, μέτρα τα μόνος σου, μην τα θες όλα έτοιμα... Επειδή μέτρησα,γι' αυτό σ'το λέω.Κι επειδή είπες ότι.."πού χωράει το μεν και το δε",θες να πεις ότι οι 80 πόντοι τού TDM χωράνε εκεί που δεν μπορούν οι 74 τού μπούσα;

jorgevaldano
06/05/2009, 16:26
δες πού βρίσκονται οι καθρέφτες σε σχέση με καθρέφτες ΙΧ

και πού τα γόνατα

Aggelos_SV
06/05/2009, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64

πού χωράει το μεν και το δε"

θες να πεις ότι οι 80 πόντοι τού TDM χωράνε εκεί που δεν μπορούν οι 74 τού μπούσα;


Τώρα το κάναμε πολύ πρόστυχο το threadάκι...:rolleyes: :lol:

vangelis 64
06/05/2009, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
δες πού βρίσκονται οι καθρέφτες σε σχέση με καθρέφτες ΙΧ

και πού τα γόνατα Ναι,και όλα τα ΙΧ στο ίδιο ύψος τούς έχουν.Άσε τα SUV.:bigcry:

Τέλος πάντων,μ' άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε.:wave2:

reinmeister
06/05/2009, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
ντεν έκω τέτοιο μηχανάτσι καρντιά μου...

αλλά ΑΝ με νικούσες, θα ήταν επειδή είσαι ΤΡΟΜΕΡΟΣ χεράς (μόνο οι τρομεροί χεράδες λένε το κλασσικό "το μηχανάκι μου περνάει εκεί που περνάει και τα Χ μικρώτερο μηχανάκι")

εξάλλου δύο άτομα που κινούνται παράλληλα στην αλεξάνδρας δεν αντιμετωπίζουν τις ίδιες δυσκολίες, δεν περνούν από τα ίδια "στενά", άρα τι σύγκριση θα πετύχαινες με την κοντρίτσα σου;

το ποιο είναι πιο ογκώδες, και τίνος το τιμόνι κόβει περισσότερο, δεν χωρούν την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ αμφισβήτηση, πάρε το μέτρο και μέτρα πού χωράει το μεν και το δε, και τι ακτίνα στροφής έχει το μεν και το δε, και πόσο απέχουν τα γόνατά σου στο μεν και στο δε

ειναι σαφες χορχε οτι δεν εχεις οδηγησει ποτε hayabusa...επισης ,οπως επισημανθηκε και απο τον βαγγελη,δεν εχεις μετρησει ποτε hayabusa...

περαν τουτων...οσο χερας και να ειναι καποιος ειναι απολυτως ξεκαθαρο οτι δεν μπορει να βρει χωρο εκει που δεν υπαρχει...

αυτο που θα αποδεικνυα λοιπον με την "κοντριτσα" μου ,ειτε ημουν λιγο μπροστα,ειτε λιγο πισω,θα ηταν οτι ακομη και σε συνθηκες κινησης η υστερηση του μπουσα,εαν υπηρχε,θα ηταν αμελητεα...

επισης το Tdm στριβει μετριοτατα,φρεναρει μετριοτατα και απο γκαζι ειναι σαν κασα που την πηγαινουν τεσσερις στην τρυπα...

στο μονο που υπερτερει το tdm σε σχεση με το μπουσα,ειναι η απολαυση του τοπιου μιας διαδρομης μια και ετσι οπως σερνεται,προλαβαινεις να δεις ακομα και τις καμπιες να σε χαιρετανε...

τα παραπανω τα γραφω επειδη πολλοι ασχετοι,μεσα σε αυτους κι εσυ, (που κρινουν κοιταζοντας μονο ενα μηχανακι κι οχι οδηγωντας το) ,θεωρουν το μπουσα απολυτη μοτοσυκλεττα ταξιδιου και χλευαζουν ολες τις υπολοιπες του δυνατοτητες...

σαφεστατα και δεν ειναι μηχανακι πολης...αλλα ο τροπος που κινειται σε αυτην σχετιζομενος με το γενικοτερο σκεπτικο κατασκευης του μονο να το τιμησει μπορει...

jorgevaldano
06/05/2009, 16:50
rein

το μηχανάκι σου είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟΤΕΡΟ μηχανάκι που βγήκε ποτέ, ή θα βγεί ποτέ

κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ τέλεια, στο 100% τουλάχιστον

όλα τα άλλα μηχανάκια, είναι για άσχετους/ηλίθιους/κακομοίρηδες


:beer: :wave2:

vangelis 64
06/05/2009, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Τώρα το κάναμε πολύ πρόστυχο το threadάκι...:rolleyes: :lol: Ρε τι διεστραμμένα μυαλά έχει το φόρουμ.:rotflmao: :rotflmao:

vangelis 64
06/05/2009, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister

στο μονο που υπερτερει το tdm σε σχεση με το μπουσα,ειναι η απολαυση του τοπιου μιας διαδρομης μια και ετσι οπως σερνεται,προλαβαινεις να δεις ακομα και τις καμπιες να σε χαιρετανε...
χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχχαχ:bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl:

rsp
06/05/2009, 17:10
To μπουσα που ειχα στην κατοχη μου το 2005 αλλα και το δανεικο (2008) που ειχα περσι μου εδειξαν οτι περναει υπεροχα απο δυσκολη κινηση , το μονο μειονεκτημα που βρηκα εγω ειναι οτι μαζευει για πλακα ΠΟΛΛΑ χιλιομετρα και θελει να εχεις το νου σου....Απο εκει και περα σαφεστατα και υπερτερει ενος TDM παντου και παντα!!!

reinmeister
06/05/2009, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
rein

το μηχανάκι σου είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟΤΕΡΟ μηχανάκι που βγήκε ποτέ, ή θα βγεί ποτέ

κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ τέλεια, στο 100% τουλάχιστον

όλα τα άλλα μηχανάκια, είναι για άσχετους/ηλίθιους/κακομοίρηδες


:beer: :wave2:

σε ευχαριστω...:blush:

να προσθεσω επισης οτι ειναι ενα εκ των ΜΟΝΟΝ 500 special edition midnight falcon black 2003 μοτοσυκλεττων που παρηχθησαν κι οχι σαν τα αλλα της σειρας :yuck: που βγαινουν κατα χιλιαδες...:rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer:

vangelis 64
06/05/2009, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
σε ευχαριστω...:blush:

να προσθεσω επισης οτι ειναι ενα εκ των ΜΟΝΟΝ 500 special edition midnight falcon black 2003 μοτοσυκλεττων που παρηχθησαν κι οχι σαν τα αλλα της σειρας :yuck: που βγαινουν κατα χιλιαδες...:rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer: Μη μού πεις ότι είναι απ' αυτά που στρίβουν κιόλας;:D

jorgevaldano
06/05/2009, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Μη μού πεις ότι είναι απ' αυτά που στρίβουν κιόλας;:D

αυτό λες ή που πάει και στο χώμα αεροπορία;;;

vangelis 64
06/05/2009, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
αυτό λες ή που πάει και στο χώμα αεροπορία;;; Κάτσε ν' απαντήσει ο ίδιος πρώτα και θα σού πω.

άμα δεν τα πει όλα:rotflmao:

nik7119
06/05/2009, 17:43
πο πο ρε μαγκες δεν παλευεστε μια ερωτηση εκανε το παλικαρι,,και το εχετε κανει κεραμιδαριο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:

jorgevaldano
06/05/2009, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
πο πο ρε μαγκες δεν παλευεστε μια ερωτηση εκανε το παλικαρι,,και το εχετε κανει κεραμιδαριο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:

α ναι, το μπούσα βγαίνει επίσης σε ένα ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ κεραμιδί χρώμα

Mafiozos
06/05/2009, 18:19
Οκ το busa ειναι φοβερο,αλλα γιατι να μην παρει το παιδι ενα εργαλιο σαν αντιπροταση λεμε,οπως το Blackbird?Εχει αρκουδογκαζο ειναι ανετοτατο και το λεω που ειμαι 2 μετρα και γενικος κανει τα παντα παρα πολυ καλα. :beer: :beer:

vangelis 64
06/05/2009, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mafiozos
Οκ το busa ειναι φοβερο,αλλα γιατι να μην παρει το παιδι ενα εργαλιο σαν αντιπροταση λεμε,οπως το Blackbird?Εχει αρκουδογκαζο ειναι ανετοτατο και το λεω που ειμαι 2 μετρα και γενικος κανει τα παντα παρα πολυ καλα. :beer: :beer: Γιατί είναι πιο ακριβό,αρκετά παλιό και υποδεέστερο στα περισσότερα σημεία από το μπούσα.
Πρόπερσυ στη έκθεση,όταν πρωτοβγήκε το Κ8,υπήρχε στο περίπτερο τής Honda ένα ΧΧ,που κόστιζε 14,150!!:uplate: :eyepop:

byron
06/05/2009, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
στο περίπτερο τής Honda ένα ΧΧ,που κόστιζε 14,150!!:uplate: :eyepop:

Ναι αλλά είναι Honda. Μην συγκρίνουμε κολοσσούς με τραχαντήρια...:rolleyes: :D :D

Mafiozos
06/05/2009, 18:38
Ναι ειναι ποιο ακριβο απο το busa,αλλα ειναι φοβερο και επεδη τα εχω οδηγησει και τα δυο ειναι πολυ ποιο ανετο το χχ.Τωρα για τεχνολογια οκ απλα πιστευω πως ειναι αξιο εργαλιο για να το εχει καποιος.Εγω λεω χχ. :smilea: :beer:

vangelis 64
06/05/2009, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ναι αλλά είναι Honda. Μην συγκρίνουμε κολοσσούς με τραχαντήρια...:rolleyes: :D :D :rotflmao: :rotflmao:

κι εγώ που νόμιζα πως τα τρεχαντήρια έχουνε έλικα...προπέλα ντε!:p

vangelis 64
06/05/2009, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mafiozos
Ναι ειναι ποιο ακριβο απο το busa,αλλα ειναι φοβερο και επεδη τα εχω οδηγησει και τα δυο ειναι πολυ ποιο ανετο το χχ.Τωρα για τεχνολογια οκ απλα πιστευω πως ειναι αξιο εργαλιο για να το εχει καποιος.Εγω λεω χχ. :smilea: :beer: ΟΚ.Μη έχοντας οδηγήσει το blacbird,δεν μπορώ παρά μόνο στατιστικά και χαρακτηριστικά στοιχεία να αναφέρω...τίποτα ουσιώδες δηλαδή.
Απλά με το μπούσα μαγεύτηκα!!Και να φανταστείς ότι ήταν τού 99.:winka:

Mafiozos
06/05/2009, 18:52
Ειναι να μην μαγευεσε με τετεια εργαλια...:beer: :beer:

Locksmith
06/05/2009, 19:10
Λοιπόν αρκετά με το μπουσα. Πιάστε και κανα άλλο μηχανάκι να ξεφτιλίσετε! Αυτό που με τρελαίιιιινει στα forums είναι ότι όλοι τα ξέρουμε όλα! Χειρότερα κι απ τον στρατό!:rotflmao: χαχαχαχαχαχα!

Ρε παλικάρια του μοριά, μια χαρά μηχανάρα είναι το μπούσα, μια χαρα μηχανάρα το TDM και μια χαρά μηχανάρα εκείνο το... πως το λένε... με το μοτέρ από το SV!..:D

AΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ - ΤΟ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΧΡΗΣΤΟ ΣΕ ΚΑΤΙ - ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ... εγωιστικό.:cool: