PDA

View Full Version : Να κάνω την ανταλαγή???



kostasmms
05/05/2009, 21:22
Καλησπέρα σε όλους.Έχω ένα V Strom μόλις 3 μήνες,το έχω κάνει 2500 χλμ και το ψιλοβαρέθηκα.Ασε που με έχει κουράσει ο όγκος του και επίσης απο γκάζι.....ΔΕΝ!Το πήρα ολοκαίνουριο και είναι Κ9 μοντέλο.Απο την άλλη εχω βρει ενα παλικάρι που θέλει να κάνω ανταλαγή,χωρίς διαφορά μετρητών απο καμμία πλευρά και να πάρω το TDM 900 ABS μοντέλο 2007 με 16000 χλμ.Πάντα μου άρεσε το TDM και τώρα είμαι σε δίλημμα.Πρέπει να αποφασίσω.Διευκρινίζω ότι την μηχανή την θέλω και για καθημερινή χρήση και για ταξιδακια με 2 άτομα.Θέλω την γνώμη σας για το TDM.

Τι προβλήματα βγάζει?
Τι να κοιτάξω πριν το πάρω??
Είναι Ταξιδιάρικο??

Και γενικά ότι αλλο νομίζετε.

Μόνο μια παράκληση,επειδή πρέπει να αποφασίσω μεχρι την Πεμπτη,μην γεμίσετε το θέμα
SPAM!!!!!!!:rotflmao:

SVX
05/05/2009, 21:28
Αδερφε μου θα στο πω απλα να μην το κουρασω......


το TDM δεν ξερει τι (κατηγορια) ΕΙναι .....


ειναι σαν αυτα τα τζιπακια που βγαζουν που μονο τζιπακια δεν ειναι .....

αντε παρε το RAV4 ή το CAYENNE ή το TIGUAN και βαλτο μεσα στα ρεματα και στους χαλικοδρομους .....


κανε βολτα ενα TDM κι αμα σε συναρπαζει η "βολτα" του .....παρτο....

ΤΙ αλλο να ζηλεψει απτο Vstrom? ικανοτητα ελιγμων μες στην πολη? τουριστικες ικανοτητες?φορτωμα?? :a027:

MitsosNaked
05/05/2009, 21:37
Συμφωνώ με προλαλήσαντα. Το V-Strom κατ εμέ είναι πολύ καλύτερη μηχανή απο πολλές απόψεις. Επίσης έχει τρελλή ζήτηση οπότε επειδή το δικό σου είναι και πολύ καινούριο, δέ θα δυσκολευτείς να το πουλήσεις όταν σου ανοίξει η όρεξη για κάτι άλλο. Δέν αξίζει να ανταλλάξεις με μία μηχανή μέτρια στα πάντα και μοντέλο 2007. Να πώ ότι μίλαγες για ανταλλαγή συν διαφορά για ένα Τίγρη 1050 να πώ ναί. Η ακόμα άν άλλαζες κατηγορία. Αλλά αυτή η ανταλλαγή κατ'εμέ δέν αξίζει.

menos
05/05/2009, 21:39
Για ριξε μια ματια σε αυτην την συζητηση, μπορει να βοηθησει :wave2:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=79504

Οσο κουφο και αν φαινεται ειστε και οι 2 Vstromαδες που θελετε TDM... :eyepop:

kostasmms
05/05/2009, 21:44
Ρε παιδιά το TDM είναι πιο ευκολοδήγητο απο το λίγο που το οδηγησα.Σίγουρα πιο γρήγορο,πολυ πιο συμαζεμένος ο όγκος του και κατα την δική μου γνώμη πιο όμορφο.
Δεν ξέρω,χρειάζομαι βοήθεια!!!!

Maggellanos
05/05/2009, 21:49
νομιζω πως εδω ειναι πιο ειδικοι να σου απαντησουν οσο αφορα το tdm........




http://www.tdmhellas.gr/smf/index.php

kostasmms
05/05/2009, 22:17
Απο αξιοπιστία τι λέει??Εχετε καμμια αποψη?

Lazio
05/05/2009, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasmms
Απο αξιοπιστία τι λέει??Εχετε καμμια αποψη?



Εγω για αξιοπιστια δεν εχω ακουσει κατι αλλα σιγουρα υπαρχει θεμα με την θεση οδηγησης ...... το τιμονι του ειναι τερμα μπροστα στο θεο.... αυτια :lol: