PDA

View Full Version : Ατυχημα-Πετρου Ραλλη - Πρωι



PortisHead
06/05/2009, 10:13
Στο ρευμα προς Αθηνα,μολις κατεβηκα την Γεφυρα της Πετρου Ραλλη (υψος Village Cinemas) φορτηγο - ΧΤ600 και 2-3 αλλα μηχανακια.
Δεν καταλαβα τι ακριβως εγινε.
Ενας χτυπησε ? Ολοι μαζι ?
Παντως ειχε ερθει και ασθενοφορο και η κινηση ειχε φτασει πίσω μεχρι τον Κορυδαλλο.
Γνωριζει κανεις τιποτα περισσότερο ?

SeNNinhA
06/05/2009, 10:19
Άντε πάλι αυτή η Πέτρου Ράλλη...

Ελπίζω να μην είναι κανείς σοβαρά

the who
06/05/2009, 10:22
Το τι εχουν δει τα ματια μου σ αυτον τον κωλοδρομο 40 χρονια τωρα δεν περιγραφεται.Ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο.

GIXXERAKIAS
06/05/2009, 10:29
H πετρου ραλλη φταιει..:rolleyes:
Και γω περναω τοσα χρονια απο εκει ρε παιδια και παντου γινονται ατυχηματα.Δεν φταιει παντα ο δρομος....:winka:

Μακαρι να ειναι καλα οποιος κι αν χτυπησε και να ειναι περαστικα.Τιποτα αλλο.:wave2:

the who
06/05/2009, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
H πετρου ραλλη φταιει..:rolleyes:
Και γω περναω τοσα χρονια απο εκει ρε παιδια και παντου γινονται ατυχηματα.Δεν φταιει παντα ο δρομος....:winka:

Μακαρι να ειναι καλα οποιος κι αν χτυπησε και να ειναι περαστικα.Τιποτα αλλο.:wave2:

Περα απο τις μαλακιες που κανουμε η Πετρου Ραλλη ηταν και ειναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ δρομος για ολους,πεζους,μηχανες και παντος ειδους οχηματα.Καλο ειναι οποιος τον χρησιμοποιει να το θυμαται αυτο.

devil's animal
06/05/2009, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
H πετρου ραλλη φταιει..:rolleyes:
Και γω περναω τοσα χρονια απο εκει ρε παιδια και παντου γινονται ατυχηματα.Δεν φταιει παντα ο δρομος....:winka:

Μακαρι να ειναι καλα οποιος κι αν χτυπησε και να ειναι περαστικα.Τιποτα αλλο.:wave2:


+636
:wave2:

xenos
06/05/2009, 13:55
Λοιπόν, σταμάτησα εγώ εκεί. Η κοπέλα με το ΧΤ κινούνταν μάλλον (δεν ρώτησα πολλά εκείνη τη στιγμή, πονούσε) μεταξύ του ΙΧ και του φορτηγού και κάπως έπεσε. Το κακό ήταν ότι η μηχανή παρασύρθηκε λίγο από το φορτηγό και μαζί και το χέρι της κοπέλας. :(

Ήρθε ασθενοφόρο, ευτυχώς γρήγορα και την πήρε. Ήταν σε κατάσταση ψιλοσόκ και προσπαθούσα να την καθησυχάσω. Μάζεψα τσάντες, κινητά, πράγματα και μετέφερα κ τη μηχανή αφού έφυγε η κοπέλα με το ασθενοφόρο. Η τροχαία άργησε και άφησα ένα άλλο παιδί να περιμένει, μιας κ ήδη είχα αργήσει στη δουλειά.

Μίλησα πριν από λίγο με την αδερφή της και μου είπε ότι έχει σπάσει σοβαρά το χέρι της, αλλά ευτυχώς τη γλίτωσαν τα αγγεία και θα γίνει καλά. :)

υγ1. Παιδιά πολλά κοιτούσαν, λίγοι σταμάτησαν να προσφέρουν.
(αύριο χτύπα ξύλο μπορεί να είμαστε εμείς στη θέση τους)

υγ2.Το απίστευτο? Περνούσαν άτομα (και ένας μλκας με μηχανή κιολας) και μας έβριζαν γιατί λέει είχαμε κλείσει το δρόμο! :uplate: Ρε, πάνε καλά μερικοί???

PortisHead
06/05/2009, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από xenos
Λοιπόν, σταμάτησα εγώ εκεί. Η κοπέλα με το ΧΤ κινούνταν μάλλον (δεν ρώτησα πολλά εκείνη τη στιγμή, πονούσε) μεταξύ του ΙΧ και του φορτηγού και κάπως έπεσε. Το κακό ήταν ότι η μηχανή παρασύρθηκε λίγο από το φορτηγό και μαζί και το χέρι της κοπέλας. :(

Ήρθε ασθενοφόρο, ευτυχώς γρήγορα και την πήρε. Ήταν σε κατάσταση ψιλοσόκ και προσπαθούσα να την καθησυχάσω. Μάζεψα τσάντες, κινητά, πράγματα και μετέφερα κ τη μηχανή αφού έφυγε η κοπέλα με το ασθενοφόρο. Η τροχαία άργησε και άφησα ένα άλλο παιδί να περιμένει, μιας κ ήδη είχα αργήσει στη δουλειά.

Μίλησα πριν από λίγο με την αδερφή της και μου είπε ότι έχει σπάσει σοβαρά το χέρι της, αλλά ευτυχώς τη γλίτωσαν τα αγγεία και θα γίνει καλά. :)

υγ1. Παιδιά πολλά κοιτούσαν, λίγοι σταμάτησαν να προσφέρουν.
(αύριο χτύπα ξύλο μπορεί να είμαστε εμείς στη θέση τους)

υγ2.Το απίστευτο? Περνούσαν άτομα (και ένας μλκας με μηχανή κιολας) και μας έβριζαν γιατί λέει είχαμε κλείσει το δρόμο! :uplate: Ρε, πάνε καλά μερικοί???

ΟΚ.
Παντος αδικα μας κατηγορεις....εγω οταν περασα ηταν ηδη 2 μηχανακια παρκαρισμενα μπροστα απο το φορτηγο...οποτε υπεθεσα οτι καποιοι σπευσαν για βοήθεια.
Το χειροτερο σε τετοιες στιγμες ειναι να μαζευτουν 40 ατομα πανω απο αυτον που ποναει και να θελει ο καθενας να βοηθήσει.
Να σαι καλα !
:beer:
:wave2:

xenos
06/05/2009, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Παντος αδικα μας κατηγορεις....

Δεν κατηγορώ κανέναν. :)
Απλά η δική μου αίσθηση.


Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
εγω οταν περασα ηταν ηδη 2 μηχανακια παρκαρισμενα μπροστα απο το φορτηγο...οποτε υπεθεσα οτι καποιοι σπευσαν για βοήθεια.

Απλά σταματούσαν μερικοί, κοιτούσαν και έφευγαν.


Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead

Το χειροτερο σε τετοιες στιγμες ειναι να μαζευτουν 40 ατομα πανω απο αυτον που ποναει και να θελει ο καθενας να βοηθήσει.

Σε αυτό έχεις δίκιο. :)

GIXXERAKIAS
06/05/2009, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Περα απο τις μαλακιες που κανουμε η Πετρου Ραλλη ηταν και ειναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ δρομος για ολους,πεζους,μηχανες και παντος ειδους οχηματα.Καλο ειναι οποιος τον χρησιμοποιει να το θυμαται αυτο.

Σιγουρα εχεις ενα δικιο για το οτι ειναι επικινδυνος δρομος (ονομασε μου εναν που δεν ειναι εντος λεκανοπεδιου :( ) αλλα πιο πολυ συνηθως φταιει ο ανθρωπινος παραγοντας και ειδικα στην πεζογεφυρα της Πετρου Ραλλη εχω μαζεψει παππου απο την ασφαλτο που ηθελε ειπε για πιο ευκολια να την διασχισει καθετα για πιο γρηγορα...:rolleyes: ....και δεν ειναι μονο ο παππους εκει,απο τα ΤΕΙ-ΤΕΕ πολυ πιτσιρικαρια το κανει αυτο.....μετα φταινε οι μηχανες και τα αμαξια...:sad: :sad:

Ευτυχως γλυτωσε τα χειροτερα η κοπελα οτι και να λεμε εμεις περαστικα της και γρηγορη αναρρωση.:winka:
:wave2:

Road67
06/05/2009, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από xenos
(και ένας μλκας με μηχανή κιολας) Ποιός σου είπε οτι όλοι οι μοτοσυκλετιστές είναι φίλοι μας; 'Η πως για όλους η μηχανή είναι τρόπος ζωής κι όχι ένα μέσο μεταφοράς για να μην ψάχνουν για παρκάρισμα και ένας τρόπος για να πουλάνε μούρη στην Ποσειδώνος και στις καφετέριες;

Ένα τριμπούρδελο είναι η Πέτρου Ράλλη και όλοι εμείς που στηνόμαστε για να φύγουμε γρήγορα τρομάρα μας αδαείς!

Να 'ναι καλά η κοπέλα :sad:

EVI
06/05/2009, 17:32
:sad:

MitsosNaked
06/05/2009, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
H πετρου ραλλη φταιει..:rolleyes:
Και γω περναω τοσα χρονια απο εκει ρε παιδια και παντου γινονται ατυχηματα.Δεν φταιει παντα ο δρομος....:winka:

Μακαρι να ειναι καλα οποιος κι αν χτυπησε και να ειναι περαστικα.Τιποτα αλλο.:wave2:

+675

Όντως περαστικά να είναι αλλά δέν μπορώ να πώ ότι έχω αντιμπετωπίσει κάτι επικίνδυνο ποτέ εκει που να σχετίζεται με το δρόμο καθεαυτό.

mivvo
09/05/2009, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από xenos
υγ2.Το απίστευτο? Περνούσαν άτομα (και ένας μλκας με μηχανή κιολας) και μας έβριζαν γιατί λέει είχαμε κλείσει το δρόμο! :uplate: Ρε, πάνε καλά μερικοί???


Απιστευτο! τι αλλο θα γινει σε αυτη την χωρα...