PDA

View Full Version : Ιπταμενη Καρέκλα



PLUTON
07/05/2009, 09:05
Νότια Κρήτη την περασμένη Κυριακή με αρκετό πλάγιο άνεμο. Ακολουθούμε ένα ανοιχτό φορτηγάκι που κουβαλάει πλαστικές καρέκλες (όχι γύφτος). Εννοείται όχι δεμένες αλλά χύμα στην καρότσα!!! Δεν φτάνει ο αέρας που υπήρχε έτσι κι αλλιώς αλλά ο τύπος με το αγροτικό πήγαινε και 80-90 σε αγροτικό δρόμο. Πίσω ακολουθούσαμε με ένα φίλο. Σχετικά μεγάλη ευθεία έτοιμοι για προσπέρασμα και συμβαίνει = μια καρέκλα κουνηθηκε απο τη θέση της και σε κλάσμα του δευτεροπλεπτου εκτοξευτηκε στον αέρα και κάνοντας μια μανούβρα με έβαλε σημάδι!!! Προσπάθεια αποφυγής σε λογικά πλάισια αλλά η καρέκλα ήρθε ακριβώς στον προστινό τροχό της Vstrom μου. Αφησα την μηχανη να κυλήσει μόνη της και κυριολεκτικά διέλυσε την πλαστική καρέκλα σε σημείο κομμάτια να πεταχτούν παντού στον δρόμο αλλά και στον φίλο μου που ακολουθούσε με ένα Varadero. Ευτυχώς η μηχανή δεν κατάλαβε τίποτα ουτε έφυγε απο την πορεία της ούτε κάτι άλλο , ούτε κάν καμμία γρατζουνιά. Ο νεαρός οδηγός σοκαρισμένος σταμάτησε ζήταγε συγνώμες κλπ. Τι να το κάνεις .....
Προσοχή στις καρέκλες και γενικά σε κάθε φορτηγάκι που κουβαλάει πράματα. Ο κάθε πανηλίθιος ουτε κάν θα έχει προβλέψει να τα δέσει. Αλλωστε στην χώρα μας τίποτα δεν λειτουργεί έτσι κι αλλιώς = στην ασφαλή μεταφορά πράγμάτων θα κολλήσουμε?

el_hymador
07/05/2009, 09:43
[Ο νεαρός οδηγός σοκαρισμένος σταμάτησε ζήταγε συγνώμες κλπ. Τι να το κάνεις .....


Τι να το κανεις;


Να το αρχισεις στα μαπιδια και να του σκασεις μια καρεκλα στο κεφαλι για να μαθει πως ειναι η αισθηση!!!

Θανατος στους ηλιθιους

Road67
07/05/2009, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Τι να το κανεις;


Να το αρχισεις στα μαπιδια και να του σκασεις μια καρεκλα στο κεφαλι για να μαθει πως ειναι η αισθηση!!!

Θανατος στους ηλιθιους Ώπα ρε μεγάλε! Χαλάρωσε λίγο. Σαν πολύ εκδικητικός δεν είσαι;;; Εντάξει να του ρίξει μερικά μπουκέτα ν' ακουμπήσει το μάγουλο άσφαλτο αλλά όχι και να τον βαρέσει με την καρέκλα. Γιατί μετά θα σπάσει η καρέκλα και θα χάσει λεφτά. :sun:




































:beer:

yannis24
07/05/2009, 14:06
ενα ακριβως το ιδιο σκηνικο αλαλ με μεταλλικη διπλωμενη καρεκλα εγινε πριν απο λιγο στην Ποσειδωνος, που εφυγε παο ενα φορτηγακι ενος γυφτου, και επεσε στον αλλον τον γυφτο που ακολουθουσε απο πισω.....

εγω ημουνα με το παπι, και βλεπω ξαφνικα μια καρεκλα να περναει στα 2 μετρα απο διπλα μου !!

χεστηκα !!
:look:

devil's animal
07/05/2009, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Τι να το κανεις;


Να το αρχισεις στα μαπιδια και να του σκασεις μια καρεκλα στο κεφαλι για να μαθει πως ειναι η αισθηση!!!

Θανατος στους ηλιθιους

απο την στιγμη που ζηταει συγνωμες κλπ...δεν μπορεις να του κανεις κατι.

αν του κανεις εισαι καφρος και ΠΟΛΥ χειροτερος απο αυτον.

το θεμα ειναι να εχουν αδικο (ειτε λεγετε καρεκλα,ειτε στοπ,ειτε κλεισιμο κλπ) και μολις τους μιλας να σου βγαινουν και απο πανω.:evil:


αδερφε αφου δεν επαθες τιποτα,πηγαινε αναψε κανα κερακι!
:beer: :beer: :beer:


προσοχη τωρα που καλοκαιριαζει γιατι πολλοι καταντουν το ΙΧ τους σε φορτηγο και μεταφερουν ολο το σπιτι τους για να πανε διακοπες.
:wave2:

hidefnick
07/05/2009, 21:49
Το να οδηγούμε σε μεγάλη απόσταση όταν βλέπουμε τέτοια παίζει στην σκέψη σας σαν παρότρυνση συμβουλή ή όπως αλλιώς αγαπάτε?

Μακριά από φορτηγά με καρέκλες, μπάζα, μπετόβεργες, μελαμίνες κλπ κλπ κλπ

Και αφήστε τους τσαμπουκάδες στον δρόμο, γιατί παίζουν πολλά γκάνια τελευταία....

el_hymador
07/05/2009, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
απο την στιγμη που ζηταει συγνωμες κλπ...δεν μπορεις να του κανεις κατι.



οχι φιλε μου...γιατι μετα ο μονοκυτταρος εγκεφαλος του θα αντιληφθει οτι με μια συγωμη την βγαζει καθαρη οτι μαλακια και αν κανει...

ξυλο και ας θεωρουμε καφρος.

VALES
07/05/2009, 23:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Το να οδηγούμε σε μεγάλη απόσταση όταν βλέπουμε τέτοια παίζει στην σκέψη σας σαν παρότρυνση συμβουλή ή όπως αλλιώς αγαπάτε?

Μακριά από φορτηγά με καρέκλες, μπάζα, μπετόβεργες, μελαμίνες κλπ κλπ κλπ

Και αφήστε τους τσαμπουκάδες στον δρόμο, γιατί παίζουν πολλά γκάνια τελευταία....





Ναι αλλά να μην μας πάει και ΄΄καρότσι΄΄ από τα Χανιά μέχρι την άλλη άκρη της Κρήτης.Θέλω να πω, πως αν είναι να στην φυλάει...απ΄την άλλη,καλό είναι να προσέχουμε λίγο παραπάνω τώρα που καλοκαιριάζει.
Ευτυχώς που το παλληκάρι την γλύτωσε:wave2:

irinia
10/05/2009, 06:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
οχι φιλε μου...γιατι μετα ο μονοκυτταρος εγκεφαλος του θα αντιληφθει οτι με μια συγωμη την βγαζει καθαρη οτι μαλακια και αν κανει...

ξυλο και ας θεωρουμε καφρος.


ΕΣΥ..........ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΓΑΝΤΙΑ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ....!!!


Γιατί μέ αύτή τή λογική καί έτσι όπως είναι οί δρόμοι σήμερα,δέ θάπρεπε
νά κάνουμε τίποτε άλλο κάθε μέρα παρά νά δέρνουμε άπό 5-6
φορές ό καθένας μας.....!!!!!

ΚΑΛΗ Η ΚΑΡΕΚΛΑ ΦΙΛΟΙ..........

καί προβλέψιμη γιά τούς έμπειρους άλλά.............

ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑΣ..........πού έφυγε άπό προπορευόμενο όχημα

ΣΑΣ ΗΡΘΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΜΑΠΑ...???


Έκεί τί νά προβλέψεις....??

Μού έτυχε καί αύτό μέσα στήν Έθνική..........εύτυχώς ,έκανα καλή τρίπλα....!!!


ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΦΙΛΟΙ..........


Άν είστε καλά καί δέν πάθατε τίποτε.............ότι καί νά σάς έτυχε

ΣΗΚΩΘΗΤΕ ΚΑΙ ΦΥΓΕΤΕ..........ΚΑΙ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΚΑΛΟ....

Θάστε κερδισμένοι σέ πολλά........

Καί νάστε σίγουροι πώς ή κάθε είδους παιδεία τού όποιουδήποτε,

ΟΥΤΕ ΑΛΛΑΖΕΙ, ΟΥΤΕ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ........

άπό μπουνιές καί τσαμπουκαλίκια.

Μόνο τόν έγωισμό σας ίσως καλύψετε μέ τόν τσαμπουκά.....,

τήν κοινωνία πάντως νά βοηθήσετε...........

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.........!!!!!!!!








:wave2: