PDA

View Full Version : ΔΙΑΚΟΠΕΣ 2009 (σκέψεις & προτάσεις)



ΜΟΡΦΕΑΣ
08/05/2009, 08:19
Καλημέρα. Ανοιξα αυτό το θέμα για να λάβουμε ή να δώσουμε προτάσεις για το μέρος που πρόκειται να κάνουμε τις καλοκαιρινές μας διακοπές μας, ώστε να φορτίσουμε τις μπαταρίες μας για την επόμενη περίοδο. Που ξέρετε μπορεί να συμπήπτουν οι ημερομηνίες και οι τοποθεσίες των διακοπών μας, και να υπάρχει παρέα.
Έτσι λοιπόν ξεκινάω. Εγώ μέχρι στιγμής έχω καταλήξη για διακοπές στην ΚΕΡΚΥΡΑ (αν δεν "παίξει" κάτι άλλο μέχρι στιγμής). Η περίοδος που θα πάμε (με την γυνή) είναι μάλλον μετά τις 15 ΙΟΥΛΙΟΥ. Μας αρέσει να βλέπουμε λίγο "πράσινο" στο νησί που θα πάμε, εκτός κι αν αυτό καλύπτεται από άλλους παράγοντες (άγρια τοπία, ηλιοβασιλέματα, κ.α.)
Αυτά προς το παρών. :sun: :wave2:

alximistis
08/05/2009, 09:36
Δεν μπορούσες να πας κάπου αλλού;;;; Κέρκυρα βρήκες;;; :D :lol: :lol: :lol:

Εμείς φίλε μου έχουμε 2 διαφορετικά πλάνα για φέτος. Το ένα είναι Κεφαλλονιά και το άλλο είναι ολίγον τι... αλλιώτικο. ;)
Πρόκειται για ένα... μίνι γύρο της Ελλάδος όπου θα περιλαμβάνει: Καρπενήσι και γύρω χωριά Άρτα Πάργα Ιωάννινα και ολίγον από Ζαγοροχώρια Καστοριά Κορινό (Κατερίνης) και βλέπουμε πια στο γύρνα. :)

ΜΟΡΦΕΑΣ
08/05/2009, 09:59
Επειδή δεν έχω πάει από "ΙΟΝΙΟ μεριά" είπα να ξεκινήσω από Κέρκυρα. Έχω πάει Θάσο, Σαμοθράκη, Ικαρία, Σάμο, Σαντορίνη (πριν αρκετά χρόνια), Πάρο, Αντίπαρο, Νάξο, Σκιάθο, Ρόδο, Κρήτη (δεν μου έρχονται τώρα άλλα στο μυαλό), και σε μερικά άλλα μέρη παραλιακά (Πλαταμών). Τα πάντα ρει, όλα είναι ρευστα, περί τοποθεσίας. :sun: :wave2:

Lazio
08/05/2009, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΡΦΕΑΣ
Καλημέρα. Ανοιξα αυτό το θέμα για να λάβουμε ή να δώσουμε προτάσεις για το μέρος που πρόκειται να κάνουμε τις καλοκαιρινές μας διακοπές μας, ώστε να φορτίσουμε τις μπαταρίες μας για την επόμενη περίοδο. Που ξέρετε μπορεί να συμπήπτουν οι ημερομηνίες και οι τοποθεσίες των διακοπών μας, και να υπάρχει παρέα.
Έτσι λοιπόν ξεκινάω. Εγώ μέχρι στιγμής έχω καταλήξη για διακοπές στην ΚΕΡΚΥΡΑ (αν δεν "παίξει" κάτι άλλο μέχρι στιγμής). Η περίοδος που θα πάμε (με την γυνή) είναι μάλλον μετά τις 15 ΙΟΥΛΙΟΥ. Μας αρέσει να βλέπουμε λίγο "πράσινο" στο νησί που θα πάμε, εκτός κι αν αυτό καλύπτεται από άλλους παράγοντες (άγρια τοπία, ηλιοβασιλέματα, κ.α.)
Αυτά προς το παρών. :sun: :wave2:





Δε ρωτησες πρωτα αν υπαρχουν λεφτα για διακοπες.... :lol:

camen
08/05/2009, 10:14
Eγω παλι Λευκαδα...(απο εκει καταγομαι:smokin: )
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Οποιος θελει τιποτα πληροφοριες κλπ λεει....:wave2:

PortisHead
08/05/2009, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΡΦΕΑΣ
Καλημέρα. Ανοιξα αυτό το θέμα για να λάβουμε ή να δώσουμε προτάσεις για το μέρος που πρόκειται να κάνουμε τις καλοκαιρινές μας διακοπές μας, ώστε να φορτίσουμε τις μπαταρίες μας για την επόμενη περίοδο. Που ξέρετε μπορεί να συμπήπτουν οι ημερομηνίες και οι τοποθεσίες των διακοπών μας, και να υπάρχει παρέα.
Έτσι λοιπόν ξεκινάω. Εγώ μέχρι στιγμής έχω καταλήξη για διακοπές στην ΚΕΡΚΥΡΑ (αν δεν "παίξει" κάτι άλλο μέχρι στιγμής). Η περίοδος που θα πάμε (με την γυνή) είναι μάλλον μετά τις 15 ΙΟΥΛΙΟΥ. Μας αρέσει να βλέπουμε λίγο "πράσινο" στο νησί που θα πάμε, εκτός κι αν αυτό καλύπτεται από άλλους παράγοντες (άγρια τοπία, ηλιοβασιλέματα, κ.α.)
Αυτά προς το παρών. :sun: :wave2:

Εφοσον δεν εχεισ παει προς Ιονιο μερια...θα σου προτεινα να ξεκινησεις με ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ.
Δεν πρεπει να υπαρχει ομορφοτερο μερος στην Ελλαδα.
Φιδισιοι δρομοι...καλοι ασφαλτο..παρα πολλα μερη να δεις και να πας.
Προσεχε με την Κερκυρα....ειναι πολυ βορεια και τετοια εποχη...ριχνει κατι βρόχες ανεπαναληπτες.
:wave2: