PDA

View Full Version : Ποια αξεσουάρ για καινούριο Bandit?



funk
08/05/2009, 23:23
Καλησπέρα!

Εντός των επόμενων ημερών θα προβώ σε αγορά ενός καινούργιου Bandit 650. Σίγουρα σκέφτομαι να του βάλω:

- Σχάρα της Suzuki και μπαγκαζιέρα της Givi 47 lt. Μήπως είναι μεγάλη???
- Συναγερμό που προβλέπει η Suzuki. Τι λέει αυτός? Τον έχει κανείς?

Τι άλλο θα βάζατε εσείς? Κυρίως με ενδιαφέρει να διαβάσω γνώμες για εξοπλισμό προστασίας της μοτο από πτώσεις όπως μανιτάρια και κάγκελα.

WebDevGr
08/05/2009, 23:59
Εγώ έχω βάλει την 46 τη Kappa και είναι μια χαρά για της διαστάσεις της μηχανής!!!
Συναγερμό δεν έχω.... όποτε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.....

Επίσης έχω βάλει πλαϊνές 33 της Kappa που αν και δεν χωράνε πολλά πράγματα, είναι τουλάχιστον μαζεμένες!! και οι βάσεις τους δένουν όμορφα με την μηχανή ακόμη και όταν δεν έχεις πάνω τις βαλίτσες.

Έχω βάλει κάγκελα της Kappa που 2 φορές σε πτώση από στάση σώσανε τον κινητήρα από γδάρσιμο σε κανονική πτώση δεν ξέρω κι ούτε θέλω να μάθω :) :)

Ζελατίνα της MRA με το φρυδάκι γιατί η μανίσια δεν παλεύεται στην εθνική!!

Ακόμη έχω βάλει κωλοφάναρο LED με ενσωματωμένα φλας γιατί με τις πλαϊνές βαλίτσες αλλάξανε θέση τα πίσω φλας και δεν μου άρεσε καθόλου το αποτέλεσμα.

Τα πάντα είναι θέμα προσωπικού γούστου και τσέπης!!!!

funk
09/05/2009, 00:02
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Απ' ότι βλέπω στο avatar η μηχανή σου είναι μαύρη. Για μαυράκι πάω και εγώ μόνο που με αγχώνει λίγο το θέμα με τις γρατζουνιές στο ρεζερβουάρ. Εσύ έχεις κάποιο bagster?

Τα κάγκελα πόσο κοστίζουν περίπου?

vasdekiss
09/05/2009, 00:05
Αν ο συναγερμός είναι της META βάλτον χωρίς φόβο.... Τουλάχιστον, εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα.... Καλές αγορές...

WebDevGr
09/05/2009, 00:06
Ναι σωστά ξέχασα να το αναφέρω!!! το πρώτο που είχα βάλει ήταν το bagster καθώς είχα μια πολύ βολική τσάντα που κουμπώνει πάνω. Και φυσικά σώζει και το ρεζερβουάρ από γρατζουνιές :) :)

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είχαν 100? αλλά δεν παίρνω και όρκο :)

zvailakis
11/05/2009, 08:44
Φίλε ζελατίνα πρώτα από όλα!

Εγώ έχω βάλει της suzuki με το φρυδάκι και πλέον δεν καταλαβαίνω τίποτα! Ουσιαστικά με την MRA που αναφέρεται πιο πάνω είναι ακριβώ οι ίδιες, οι τιμές τους παραπλήσιες περίπου (ανάλογα το μαγαζί) οπότε όποια βρεις πιο γρήγορα (MRA ήθελε 1 βδομάδα και η suzuki 1 μέρα...).

Από εκεί και πέρα σχάρα και βαλίτσα givi. Σχάρα βάλε την μαμά, γιατί κάθεται πιο κάτω, η g;ivi είναι πολύ ψηλά. Κάγκελα κινητήρα της suzuki και συναγερμό ΜΕΤΑ (άχρηστος - λόγω φύλαξης σε γκαράζ - πάει για πώληση μάλλον).

Τώρα για κάγκελα για βαλ΄τσες, προτιμώ να βγαίνουν εύκολα όπως τα motech αλλά ?190 περίπου....οπότε το project 3βάλιτσο μετατίθεται για αργότερα!

Τώρα εξάτμιση/φίλτρο υπάρχουν πολλές επιλογές!

Λεφτά να έχεις....

amyroukai
11/05/2009, 09:37
Βαλίτσα μην βάλεις πιο μικρή, δε θα χωράει 2 κράνη ας πούμε. Στη δικιά μου (Kappa K49) το καλοκαίρι βάζω το κράνος και το μπουφάν μέσα, και φοράει σκληρή πλάτη... ;) Μπορεί να ακούγεται μεγάλο το νούμερο, αλλά είναι πρακτικό!

Και ναι, μάλλον η ζελατίνα θα είναι το πρώτο που πρέπει να δεις, ειδικά αν σκοπεύεις να βγεις εκτός Αθήνας.

Μανιτάρια και κάγκελα έχουν τα ίδια λεφτά περίπου. Το θέμα είναι πως με ότι και αν πέσεις θα το αλλάξεις μετά, οπότε δες τι σου αρέσει και στο μάτι. Υπάρχουν και κάποια άλλα θεματάκια, πχ αν βάλεις κάγκελα δεν μπαίνει μετά καρίνα.

Bagster είχα βρει στο forum για κάποιον που φτιάχνει, με τα μισά λεφτά περίπου από το αυθεντικό, αλλά με πολύ καλύτερη εφαρμογή στο ρεζερβουάρ. Όσα έχω δει της εταιρίας, κάθονται πολύ "χαλαρά" και δε μου άρεσαν. Θα ψάξω να ξαναβρώ το link και θα το ανεβάσω.
To link που έλεγα... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=26160&highlight=bagster)

funk
11/05/2009, 11:50
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Σχετικά με τη ζελατίνα, νομίζω πως με 1.70 ύψος δε θα έχω σοβαρό πρόβλημα με τη μαμα ζελατίνα θα δοκιμαστεί όμως το καλοκαίρι εξαντλητικα σε διάφορες διαδρομές ανα την Ελλάδα! :sun:

Τα μανιτάρια που δίνει η Suzuki προστατευουν εκτός από τον κινητήρα και την υπόλοιπη μηχανη? Δλδ προστατεύουν το φέρινγκ, το πιρούνι κλπ?

zvailakis
11/05/2009, 11:51
πάντως εγώ με 1,78 δεν την πάλευα πάνω απο 140κμ/ω

τσεκαρέ το και αποφασίζεις!

vasdekiss
11/05/2009, 12:30
Εγώ με 1.70 την πάλευω κανονικά......:D

amyroukai
11/05/2009, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από funk

Τα μανιτάρια που δίνει η Suzuki προστατευουν εκτός από τον κινητήρα και την υπόλοιπη μηχανη? Δλδ προστατεύουν το φέρινγκ, το πιρούνι κλπ?
Για το πιρούνι και το ψαλίδι έχει ειδικά προστατευτικά σαν μίνι μανιτάρια. Το Fairing δεν το προστατεύει τίποτα, μόνο το αντίβαρο του τιμονιού μπορεί να κρατήσει την πτώση. Τόσο ψηλά που είναι, τι να μπει για να μην ακουμπήσει; Εκτός αν κάνεις ιδιοκατασκευή κάγκελα σαν του R1200GS Adventure.

cptm
11/05/2009, 14:33
Το φερινγκ προστατεύεται από τα φλας. Σε πτώση εν στάση το φλας μπήκε μέσα (δεν έσπασε) και το αντίβαρο ακούμπησε κάτω (με αποτέλεσμα σπασμένη μανέτα) ενώ το φερινγκ δεν ακούμπησε πουθενά.

amyroukai
11/05/2009, 15:16
Έχεις δίκιο, το φλας είχε κρατήσει την πτώση και σε εμένα, τόσο δεξιά όσο και αριστερά. Εδώ κράτησε το ταξί πριν 3 εβδομάδες!!! Είναι ένας καλός λόγος να μην τα αλλάξεις.

Ληστης
11/05/2009, 18:36
Αν ενδιαφερετε καποιος για ζελατινα πουλαει ο αδερφος μου την γνησια εξτρα της σουζουκι.
Την φορεσε πριν λιγες μερες την δοκιμασε δεν του αρεσε και την εβγαλε.
Ειναι αυτη με το κινουμενο φριδακι στο πανω μερος οπως της MRA.
Στα 70 ευρω.

funk
12/05/2009, 01:06
Και κάτι άλλο... Για Πλαινές μαλακές βαλίτσες τα ειδικά κάγκελα κρίνονται απαραίτητα? Εσείς έχετε χρησιμοποιήσει κάτι αντίστοιχο?

amyroukai
12/05/2009, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από funk
Και κάτι άλλο... Για Πλαινές μαλακές βαλίτσες τα ειδικά κάγκελα κρίνονται απαραίτητα? Εσείς έχετε χρησιμοποιήσει κάτι αντίστοιχο?
Δεν είναι απαραίτητα, βοηθάνε όμως στο δέσιμο. Αν δεν βάλεις τόσο μεγάλες που να κινδυνεύουν να ακουμπήσουν στο τελικό της εξάτμισης, λογικά μπορείς να τις δέσεις χωρίς κάγκελα.

Panos RG
12/05/2009, 09:19
αυτό που είδα και μου άρεσε πολύ ήταν ένα κουστουμάκι που είδα να φοράει ένα BANDIT !
δεν ξέρω αν ήταν πολυεστερικό ή πατέντα αλλά ήταν κουκλί αν και
χάνει λίγο απο την ομορφιά του γυμνού ! Και μια πιο όμορφη εξάτμιση
να ξεφορτωθείς όλο αυτό τον όγκο που έχει η μαμά!

zvailakis
12/05/2009, 10:36
δεν είναι πατέντα υπάρχουν κιτ με φουλ πλαστικά.

Panos RG
12/05/2009, 12:25
ΟΚ. ακόμα καλύτερα!

zvailakis
13/05/2009, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Δεν είναι απαραίτητα, βοηθάνε όμως στο δέσιμο. Αν δεν βάλεις τόσο μεγάλες που να κινδυνεύουν να ακουμπήσουν στο τελικό της εξάτμισης, λογικά μπορείς να τις δέσεις χωρίς κάγκελα.

Δεν χρειάζονται γενικώς τα κάγκελα. Η εξάτμιση είναι πολύ χαμηλά! Τώρα αν πάρεις κάτι κτήνη της cameron νομίζω με χωρητικότητα 80λτ καλύτερα να το ψάξεις!!!

Μόνο προστασία στο χρώμα της μηχανής εκεί που ακουμπάνε. Έχει κάτι προστατευτικά η oxford και η givi. Επίσης μπορείς να βάλεις χαρτοταινία (βγαίνει και δεν αφήνει κόλα)!

glider
14/05/2009, 11:34
το πρωτο που θα βάλω ειναι μανιτάρια...ηδη γρατζουνισα το αριστερο καπακι κ με πονεσε η καρδια μου(αληθεια ποσο παει το νικελωμα;)
μενω χαιδαρι,που να παω για μανιταρια και ποσο θα μου πανε;

amyroukai
14/05/2009, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από glider
το πρωτο που θα βάλω ειναι μανιτάρια...ηδη γρατζουνισα το αριστερο καπακι κ με πονεσε η καρδια μου(αληθεια ποσο παει το νικελωμα;)
μενω χαιδαρι,που να παω για μανιταρια και ποσο θα μου πανε;
Τα καπάκια είναι πιο φτηνά από μανιτάρια μου είχε πει στο σέρβις... :)
Θα βρεις παντού, έχει στη Θηβών σε αρκετά μαγαζιά, για τιμές ψάξε το λίγο... Δες στο τζωρτζόπουλο, στο φυλλάδιό του τα έχει 150-180? και στο site του Ξύκη, www.xikis.gr μπες από IE και κάνε αναζήτηση με λέξη Bandit βγάζει τα Puig με 85-130? ανάλογα το μοντέλο.

glider
14/05/2009, 13:47
επειδη δεν το κατεχω το θεμα...με τα μανιταρια σε πτωση απο σταση θες αλλαγη παλι;

amyroukai
14/05/2009, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από glider
επειδη δεν το κατεχω το θεμα...με τα μανιταρια σε πτωση απο σταση θες αλλαγη παλι;
To μανιτάρι έχει δύο κομμάτια, το "σώμα" και το "κεφάλι" το πρώτο μεταλλικό το δεύτερο πλαστικό. Σε κάποιες εταιρίες, παραγγέλνεις και μπορείς να αλλάξεις μόνο το πλαστικό αν γρατσουνιστεί σε πτώση. Αν σπάσει το μεταλλικό σώμα, εννοείται ότι πας για νέο ζευγάρι μανιτάρια...

peter86
19/05/2009, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
Αν ενδιαφερετε καποιος για ζελατινα πουλαει ο αδερφος μου την γνησια εξτρα της σουζουκι.
Την φορεσε πριν λιγες μερες την δοκιμασε δεν του αρεσε και την εβγαλε.
Ειναι αυτη με το κινουμενο φριδακι στο πανω μερος οπως της MRA.
Στα 70 ευρω.


Σου έχω στείλει π.μ!!!
Ευχαριστώ πολύ

zvailakis
20/05/2009, 03:24
εγώ πάλι αύριο θα πάω για μανέτα συμπλέκτη και πίσω πατάκι μαρσιπιέ! είχα ξεχάσει την κλειδαριά δισκοφρένου και έφαγα σαβουρδα ωραία!!!!

περαστικά μου (λόγω καγκελων δεν ακούμπησε τίποτα άλλο κάτω!)

WebDevGr
20/05/2009, 03:29
Είσαι τυχερός!!!!! εγώ μπορεί να πρόλαβα και να μην έπεσα..... αλλά το λουκέτο μου έκοψε τον αισθητήρα του ABS :( :( :( (δεύτερη φορά που το παθαίνω) και τσούζει το άτιμο.... κανένα 100αρι!!!

glider
20/05/2009, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
εγώ πάλι αύριο θα πάω για μανέτα συμπλέκτη και πίσω πατάκι μαρσιπιέ! είχα ξεχάσει την κλειδαριά δισκοφρένου και έφαγα σαβουρδα ωραία!!!!

περαστικά μου (λόγω καγκελων δεν ακούμπησε τίποτα άλλο κάτω!)

και εγω ετσι την επαθα...ποσο σου πηγε η μανετα;

amyroukai
20/05/2009, 10:32
Αυτά κάνετε και τις τελειώνετε και πάω και εγώ ο κακομοίρης να ζητήσω που μου την έσπασε ο ταρίφας και δεν έχει :):):):) Να βάζετε το κίτρινο "reminder" στα λουκέτα!

zvailakis
20/05/2009, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από glider
και εγω ετσι την επαθα...ποσο σου πηγε η μανετα;

Δεν έχω ιδέα....αύριο που θα πάει για το 1ο σέρβις των 6.000κμ θα αλλαχτούν όλα!

3 φορά στην "καριέρα" μου που το παθαίνω!

Μπλόκαρε στον αισθητήρα αλλά δεν τον έκοψε ευτυχώς...

glider
20/05/2009, 11:18
εχει με αυτο που λυγιζει και δεν σπαει 50 ευρω αλλα δε λεει μονο το ενα και το αλλο κανονικο ουτε να σκασεις 100 μονο για μανετες...

μαλλον θα περιμενω να σπασει και η αλλη...:cry: :cry:

zvailakis
20/05/2009, 11:23
Σέρβις / μανέτα / πίσω ποδοστήριο......είναι πολλά! Και έχουμε και την εκδρομή την άλλη βδομάδα, και λέω να πάω και μια Πελοπόνησσο αυτό το ΣΚ

.
.
.
.
.
.
.
.
.
ευτυχώς που έχω κόλλημα με το κάμπινγκ και δεν πληρώνω διαμονές, αλλιώς ούτε 5 μισθοί δεν θα με φθάνανε!

WebDevGr
20/05/2009, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από glider
και εγω ετσι την επαθα...ποσο σου πηγε η μανετα;

Εγώ πριν από καμιά 15αριά μέρες που ρώτησα Suzuki (Ηρακλείου) είχε του συμπλέκτη 49?!!!!!!!!
Και τελικά έβαλα μια after με 15..... έτσι κι αλλιώς θέλω κάποια στιγμή (αν βρω καλές και φτηνές) να τις κάνω μαύρες....

amyroukai
20/05/2009, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
Εγώ πριν από καμιά 15αριά μέρες που ρώτησα Suzuki (Ηρακλείου) είχε του συμπλέκτη 49?!!!!!!!!
Και τελικά έβαλα μια after με 15..... έτσι κι αλλιώς θέλω κάποια στιγμή (αν βρω καλές και φτηνές) να τις κάνω μαύρες....
Είναι ρυθμιζόμενη στα υδρόψυκτα για αυτό. Και γιατί δεν τις πλακώνεις με ένα καλό spray να τις μαυρίσεις;

WebDevGr
20/05/2009, 14:28
Να σου πω στο τέλος εκεί θα καταλήξω :):) με το ρυθμό που φεύγουν τα λεφτά σε βλακειούλες!!!!!

zvailakis
20/05/2009, 14:30
?49???
ωχ....συν το πίσω μαρσιπιέ.....συν το σέρβις....?200αρα το κόβω το εργάκι!

funk
22/05/2009, 03:39
Λοιπόν σήμερα ρώτησα στη Suzuki για μανιτάρια για Bandit 650... Μου είπαν πως τα μανιτάρια που βγάζει η Suzuki για το συγκεκριμένο μοντέλο κοστίζουν περί τα 220 ευρω... σαν πολλά δεν είναι?

Επίσης ξέρει κανεις αν οι βάσεις που κουμπώνουν οι πλαινές βαλίτσες των Givi και Kappa αν είναι κοινές?

Και μια τελευταία ερώτνσηξης... Για να βάλει κανείς tankbag πρέπει να έχει κάποιο bagster?

WebDevGr
22/05/2009, 03:49
Μάλλον είναι τσουχτερή η τιμή.... συνήθως 80 - 100? παίζουν τα μανιτάρια.

Κατά 99% είναι ολόιδιες!!! Στο ίδιο εργοστάσιο νομίζω φτιάχνονται και μοιάζουν σε όλα.... βαλίτσες, σχάρες, κάγκελα, ζελατίνες.

Δεν είναι απαραίτητο να βάλεις bagster, μπορείς να βάλεις μαγνητικό tankbag. Συνήθως το bagster μπαίνει για προστασία και ομορφιά.

funk
22/05/2009, 12:36
Το μαγνητικό tankbag έχει κάποιο όριο ταχύτητας ή θεωρείται λιγότερο ασφαλές? Έχω ακούσει κάτι τέτοιο αλλά δεν είμαι σίγουρος.

cptm
22/05/2009, 12:43
Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με την ταχύτητα, εκτός και αν είναι κανένα τεράστιο και βγαίνει πάνω από τη ζελατίνα. Εγώ πάντως με ένα μικρό που έχω δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα σε μεγάλες ταχύτητες και σε δυνατούς αέρηδες. Στο μαγνητικό θέλει μόνο προσοχή να είναι καθαρό το ντεπόζιτο για να μην γρατσουνιστεί.

amyroukai
22/05/2009, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από funk
Το μαγνητικό tankbag έχει κάποιο όριο ταχύτητας ή θεωρείται λιγότερο ασφαλές? Έχω ακούσει κάτι τέτοιο αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Είναι πίσω από τη ζελατίνα, άρα ότι και να κάνεις από ταχύτητα, δε φεύγει. Τώρα αν θέλεις να κάνεις διάφορα κουλά και πετιέσαι απ' εδώ και εκεί στις στροφές, μπορεί και να κουνηθεί. Το καλύτερο είναι να το δένεις και με χταποδάκι ή κάποιο σχοινί αν βάλεις βαριά πράγματα μέσα.

alex14
22/05/2009, 13:33
Δε με λετε, κανενα ωραιο after market φλασακι εχει βαλει κανενας ?

WebDevGr
22/05/2009, 13:40
Εγώ έχω βάλει πίσω φανάρι LED με ενσωματωμένα φλας (γιατί έβαλα πλαϊνές βαλίτσες) και μπροστά χωνευτά στο φερινγκ....
Επειδή από μια πτώση εν στάση το ένα ράγισε και μαζεύει υγρασία τώρα, παράγγειλα καινούργια αλλά αυτή τη φορά σκούρα κι όχι λευκά.... σε λίγες μέρες θα σου πω εντυπώσεις και θα βάλω φώτο.

http://www.i5motorcycle.com/images/products/display/ltsmgkawsmk.jpg

alex14
22/05/2009, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
Εγώ έχω βάλει πίσω φανάρι LED με ενσωματωμένα φλας (γιατί έβαλα πλαϊνές βαλίτσες) και μπροστά χωνευτά στο φερινγκ....
Επειδή από μια πτώση εν στάση το ένα ράγισε και μαζεύει υγρασία τώρα, παράγγειλα καινούργια αλλά αυτή τη φορά σκούρα κι όχι λευκά.... σε λίγες μέρες θα σου πω εντυπώσεις και θα βάλω φώτο.

http://www.i5motorcycle.com/images/products/display/ltsmgkawsmk.jpg

Για τον ιδιο λογο θελω και εγω να τα αλλαξω ( σαμαρια ).
Εαν μπορεις βαλε καμια φωτο να δουμε πως ειναι πανω στην μηχανη.

:wave2:

WebDevGr
22/05/2009, 14:12
Εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=33921&perpage=15&pagenumber=40) και εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=33921&perpage=15&pagenumber=41) θα δεις φώτο από το κωλοφάναρο. Κι εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=33921&perpage=15&pagenumber=44) φώτο από τα μπροστινά (λευκα) φλας

peter86
24/05/2009, 11:21
Για να βάλουμε σαμάρια,θα χρειαστεί αλλάγη στα φλας???βρίσκουν πάνω δηλαδη????Όσοι κυκλοφορείται με σαμάρια έχετε αλλάξει φλας???

amyroukai
24/05/2009, 23:38
Αν δεν είναι τεράστια, δεν βρίσκουν λογικά. Το καλύτερο είναι να πας με τη μοτοσικλέτα στο μαγαζί που θα ψωνίσεις, να τα δεις επάνω αυτά που σου αρέσουν.

fonzareli
30/05/2009, 17:06
Νέος στην παρέα και εγώ...

Θα την παραγγείλω μέσα στη βδομάδα. Μαύρη με abs.

Την έχω βρει με 2 πιθανές προσφορές στην τιμή της: α) έκπτωση 200 ευρώ και β) δώρο ο εργοστασιακός συναγερμός (έχω γκαραζ πάντως). Να πάρω την έκπτωση καλύτερα;

Ζελατίνα λέω να αφήσω αυτή που φοράει και βλέπουμε στη συνέχεια. 1.73 είμαι οπότε μπορεί να με καλύπτει λέω. Τι λέτε; Ασε που γενικά πάνω από 100 σπάνια πάω...

Μιά βοήθεια για αξεσουαρ θα ήθελα επίσης :

1) Είδα ένα bandit με bagster που έγραφε bandit-s νομίζω και με ένα διχτάκι από πάνω που στερέωνε και το κράνος (ανοιχτού τύπου) πάνω στο ρεζερβουαρ. Πως γίνεται αυτό; Υπάρχει διχτάκι ειδικό που κουμπώνει στο bagster ή χρειάζεται κάποιο άλλο bagster με ενσωματωμένο διχτάκι;;

2) Λέω να πάρω και τη σκάρα. Δείχνει καλή όταν είναι χωρίς τη βαλίτσα ή χαλάει τελείως την εμφάνιση; Εχω μια βαλίτσα shad 36 λίτρα με τη βάση της και σκέφτομαι μήπως χρησιμοποιώ αυτή στα ταξίδια.

Κάτι άλλο που να πρέπει να το πάρω με την αγορά;

WebDevGr
30/05/2009, 17:24
Το baster είναι ένα αυτό που γράφει στο πλάι bandit. Διχτάκι μπορείς να βάλεις πανεύκολα και όποιο να' ναι.... γατζώνεις τις δυο άκρες στα μπροστινά κουμπώματα και τις πίσω στα πίσω κουμπώματα του bagster.

Πάνω από 100 σπάνια; λίγο δύσκολο νομίζω.... όταν θα ανέβεις θα δεις ότι πολύ εύκολα πιάνεις 100++

Για τη σχάρα θα πρέπει να προσέξεις αν ταιριάζει να κουμπώσει η βάση της βαλίτσας που έχεις..... αν και νομίζω ότι θα σου είναι λίγο μικρή ειδικά για ταξίδια. Τώρα για την εμφάνιση..... όπως το δει κανείς. Καταρχήν ποια σκέφτεσαι να βάλεις; Της Suzuki που είναι στο ύψος του φτερού ή κάποια άλλη που σηκώνεται πιο ψηλά; Εγώ πάντως δε τη βγάζω ποτέ την πίσω γιατί μου λύνει τα χέρια καθημερινά.

Αν δεν σου χρειάζεται ο συναγερμός πάρε την έκπτωση.....

Άντε και σύντομα πολλά πολλά όρθια χιλιόμετρα!!!!
:beer: :beer:

fonzareli
30/05/2009, 17:41
Ευχαριστώ!

Λέω να βάλω τη σκάρα της suzuki για να είναι πιο χαμηλά.

WebDevGr
30/05/2009, 17:45
ε τότε μάλλον δεν θα χαλάει και πολύ η εμφάνιση της μηχανής :) :)